Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:31 01.05.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема симптоми,тест  
Авторjosie (Нерегистриран)
Публикувано13.05.08 14:47



Здравейте,
Направих си тест за HIV 7 седмици след рисков контакт,който е отрицателен.1-2 дни след теста ми се поду лимфен възел на шията,съвсем малък е,усеща се само при пипане,също имам запушен нос и температура 37-37.2.Въпросът ми е може ли това да са симптоми на HIV,за лимфните възли знам,но пък хрема?Възмжно ли е симптомите да се проявявят толкова късно?



Тема Re: симптоми,тестнови [re: josie]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано13.05.08 18:46



Та това само един въпрос ли е или поредица от няколко.
Ако е за последния ти само ще кажа, да може да са в този срок.



Тема Re: симптоми,тестнови [re: josie]  
АвторC дoбpo чyвcтвo (Нерегистриран)
Публикувано13.05.08 19:34



След още 7 седмици си направи още един тест, и ако и той е отрицателен,значи понастоящем може да си настинал и трябва да посетиш личния си лекар! Ама недей да имаш рискови контакти през това време! И винаги занапред е хубаво контактите ти да са обезопасени,за да нямаш повече такива страхове!



Тема Re: симптоми,тестнови [re: no one]  
Авторбиoн (Нерегистриран)
Публикувано14.05.08 11:39



Само не ми казвай че инкубационният период е 1, 2 дена щото ми е леко трудно да го повярвам.



Тема Re: симптоми,тестнови [re: биoн]  
Авторбиoн (Нерегистриран)
Публикувано14.05.08 11:40



А извинявам се, не съм прочел правилно. Прочетох 1-2 дена след контактът моя грешка.



Тема Re: симптоми,тестнови [re: биoн]  
Авторjosie (Нерегистриран)
Публикувано14.05.08 18:07



А колко време е инкубационният период?Всъщност,с проявата на симптомите свършва инкубационният период и вече си заразен,така ли?
Някой може ли да каже в какъв срок се проявяват симптомите,на места съм чела 2-4 седмици,другаде 2-6 седмици,чак до няколко месеца,което според мен е твърде много?
Благодария за отговорите



Тема Re: симптоми,тестнови [re: josie]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано15.05.08 12:47



Точният отговор, който за тебе може и да не изглежда точен, но фактологически е точно такъв е: "От няколко дена, до няколко седмици за проява на симпоми. От няколко дена, до няколко седмици за продължителност на симптомите". Средно аритметически периода се получава 14 дена или 2 седмици казано другояче. Това е статистиката.
А между другото да е ясно, че заразен разбира се си от началото, но опасен за други ставаш някъде след дни в началото на периода със сиптомите, които от своя страна може и да ги няма, та може и да не се разбере кога ставаш опасен.
А и това за инкубационния период не е точен израз. Точно е дасе каже период на сероконверсия, което преведено на български означава на образуване на антитела.



Тема Re: симптоми,тестнови [re: josie]  
АвторCyзи (Нерегистриран)
Публикувано19.05.08 08:35



Шо не идеш пак в КАБКИС и не попиташ там? В крайна сметка там е мястото където има специалист който освен че прави тестове, и Консултира?
Насочвам те там защото по време на първият ти тест си нямала такива симтпоми. Сега вече имаш - е трябва ти нов ТЕСТ и нов КОНСУЛТ. И доколкото в КАБКИС това е безплатно то и мястото е най-подходящо за тебе!



Тема Re: симптоми,тестнови [re: C дoбpo чyвcтвo]  
АвторD-r House (Нерегистриран)
Публикувано21.05.08 01:05



Симптомите ти не са на ХИВ. Щом имаш тест след 1 вия месец няма страшно. Ако беше хив нямаше да бъде само 1 лимфен възел и хрема ,а щяха да бъдат няколко симптома комбинирани и щеше да чувстваш силна отпадналост в продължение поне на 1 седмица.
Твърде късно е да се появят симптоми на 7 ма седмица ! Това може да стане при много слаба имунна система поради съпътстващи заболявания или други причини ,което изразено процентно от всички хора е под 0.1.
Излизай и си лягай само с мадами с положение , интелект ,защото е изчислено статистически ,че те са много по малко склонни на мимолетни връзки ,а ако се случи ползват презерватив защото са интелигентни за разлика от обикновенната пролетариятка която се подава на фалшиви моментни чувства !



Тема Re: симптоми,тестнови [re: D-r House]  
АвторU-ha (Нерегистриран)
Публикувано21.05.08 21:53



Айде бе! Ех, тез пролетариатки, колко са прости! То няма нито една интелигетна мадама,заразена с ХИВ,доколкото знам...Пък и той ХИВ си ги подбира...



Тема Re: симптоми,тестнови [re: U-ha]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано21.05.08 22:19



Напоследък много бисери, искрено се веселя



No Fear
Destination Darkness


Тема Re: симптоми,тестнови [re: Fireee]  
АвторУ-xa (Нерегистриран)
Публикувано21.05.08 22:25



А представяш ли си д-р Хауз как ще се разлюти, ако си види сигнатурата под такова мнение! Ще уволни целия екип и ще го преназначи 4-5 пъти в рамките на една серия!



Тема Re: симптоми,тестнови [re: D-r House]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано22.05.08 07:41



Остави ги тея за интелигентните.
Познай дали не си падат по някой Митю Крика да ги овършее за една нощ, път то "съоръжението за повдигане" дали няма да скъса капута или тайно да го махне щото кефа му е на първо място?



Тема Re: симптоми,тестнови [re: no one]  
Авторjosefine (Нерегистриран)
Публикувано01.07.08 22:51



Здравейте отново,отидох на тест и след 3-тия месец-отрицателен.Искам само да питам за колко време излиза резултата?Жената там го провери след около 5 мин.,беше се появила контролната черта и тя ми каза че е отрицателен.Възможно ли е и втора черта да се е появила но по-кьсно?Мерси



Тема Re: симптоми,тестнови [re: josefine]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано01.07.08 22:54



Хич не.
Затова е контролна чертата.



Тема Re: симптоми,тестнови [re: no one]  
Авторjosefine (Нерегистриран)
Публикувано01.07.08 23:08



Мерси много за бързия отговор

но съм чела из нета за 15-20 мин и за това се притесних.



Тема Re: симптоми,тестнови [re: josefine]  
Автор about blank (новак)
Публикувано01.07.08 23:27



5-10 мин.е нормалното време за отчитане на резултата. Отговорите в нета варират, защото много от питащите настояват да разберат "къде най-бързо излиза резултата?" и "колко бързо е най-бързото?" И за да им отговориш бързо, казваш примерно - 15 мин. - защото за теб това е бързо. И т.н....



Тема Re: симптоми,тестнови [re: about blank]  
Автор about blank (новак)
Публикувано01.07.08 23:37



А ти, Жосефин, започна ли вече да си лягаш само с интелигентни мадами, както те посъветва д-р Хауз, тъй като те обикновено нямат ХИВ? Аз не разбрах той що те праща при мадамите де, след като ти говориш за себе си в женски род, но това е подробност. Важен е интелигентният игнор на ХИВ!



Тема така ли?нови [re: josefine]  
АвторИзpoдa (Нерегистриран)
Публикувано02.07.08 13:35



И си мислиш, че ако теста е бил положителен консултантката ще те пусне така да си одиш....??? Що за пртитеснения, шо за хипохондрични болежки, някой си внушават!!! М/у другото направи ли си тест за туберкулоза? Много по опасна болест е хваща се само от обикновен разговор - няма нужда ни от целувки, ни от милувки!



Тема Re: така ли?нови [re: Изpoдa]  
Авторjosefine (Нерегистриран)
Публикувано03.07.08 17:29



Ами знам че ако е видяла положителен няма да каже обратното,пък аз си видях теста и имаше само контролната черта,по скоро за времето се бях притеснила.Вярвям че консултантката си знае работата,но като си внуша нещо,разумът остава на заден план.Иначе за туберкулоза сега почвам да търся симптомите в google





Тема Re: така ли?нови [re: josefine]  
АвторУплaшeнa (Нерегистриран)
Публикувано03.07.08 21:32



Ми същите като при СПИН, са, но пък ти нали си каза анамнезата - заключението е хипохондрия.



Тема Re: така ли?нови [re: Уплaшeнa]  
Автор about blank (новак)
Публикувано03.07.08 22:12



А бе сега взех да се чудя, ти освен че си уплашена, дали не си и притеснена?





Тема Re: така ли?нови [re: about blank]  
Авторjosefine (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 17:46



Здравейте,пак съм аз

.Сега се сетих,възможно ли е чертата да е толкова бледа,че да не си личи?След 5 мин. цвета на теста беше бледорозов с тъмночервена контролна черта,ами ако е имало и друга черта също бледорозова,тя ще се види ли?



Тема Re: така ли?нови [re: josefine]  
Авторkoli9O (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 18:53



а пък си мислех че аз съм притеснената - при мен беше същото пет минути и ми каза резултата , аз си помислих същото като теб но трябва да им вярваме все пак нали



Тема Re: така ли?нови [re: koli9O]  
Авторjosefine (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 19:20



абе знам че трябва,ама шубето си е голям страх

.аз си мисля че трябва да се чака докато не стане мн светло розов/бял теста,но пък от друга страна, би трябвало тия съставки да се активизират веднага ако има антитела и да има някяква,дори лека,промяна в цвета.знам ли,надявам се да е така.



Тема Re: така ли?нови [re: josefine]  
Авторkoli9O (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 19:32



мислех че след като си направя теста ще се успокоя но и аз се усъмних за - дали е верен,валиден, правилно направен да кажат по опитните от нас



Тема естесвено че са ви го згрешили и на двете!нови [re: koli9O]  
АвторCoпoлaнka (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 20:26



Нали целта на КАБКИС е точно това- на сее нервни кризи, паники стра и смъртни терзания при всеки преминал през него?
Иначе, как ще си обясним факта, че някой (в Случай Глобалния фонд за борба с ТБ, СПИН и Малария) дава пари за нещо верно качествено и стойностно? Че те парите и от този фонд са прибрани и излапани, и в КАБКИС не е останало нищо свестно!
Аз лично не ви завиждам! Само ще ви попитам едно:
Като все пак си направите този керлив и неверен тест, що решите да се изфукате с отрицателния му резултат???
да се покажете пред останалите 850 дето теста е сработил и е отчел правелни стойности, колко сте по-здрави ли??? Просто нема те акъл - нали не са ви верни чертите? Марш в отделенията направо да си изкате БЕЗПЛАТНОТО ЛЕЧЕНИЕ




Тема Re: естесвено че са ви го згрешили и на двете!нови [re: Coпoлaнka]  
Авторkoli9O (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 21:30



извинявам се за глупостта си



Тема Re: естесвено че са ви го згрешили и на двете!нови [re: koli9O]  
Автор about blank (новак)
Публикувано18.07.08 22:03



Като се съмнявате, идете в друг кабинет и повторете теста. И питайте за подробни обяснения.



Тема Re: естесвено че са ви го згрешили и на двете!нови [re: Coпoлaнka]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано19.07.08 01:49



Интересно, защо пък да не си споделят отрицателния резултат? Лошо няма, и аз съм го правила, това пречи ли ти??? И какво съм виновна, че съм негативна? Аман вече!



No Fear
Destination Darkness


Тема о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: Fireee]  
Авторcoпoлaнka (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 09:04



те самите си казват - на едната и нямало някаква бледорозова черта на другата нещо друго и липсвало. При тебе случея е друг. или и ти започна да се съмняваш в твоите черти?



Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: coпoлaнka]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано19.07.08 11:04



И какво като е друг случаят? Може утре и аз да реша, че има опасност да е станало нещо лошо, и да го споделя. После мога да се зарадвам на отрицателен резултат и пак да го споделя, какво лошо? Всеки тук може да е в моята ситуация, и то без да знае.

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: Fireee]  
Авторcoпoлaнka (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 12:03



Въпроса е защо споделят нещо на което те самите не вярват??? Като прочетат 340 реда писаници по форум резултата ще се промени и ще им
а) върне вярата обратно
б) няма да им върне вярата обратно
и вкрайна сметка пак стигаме до текста на едната потребителка- не могла да се успокои дори след теста и резултата му, което за мен автоматично означава че минаващи през КАБКИСИте трябва да бъдат на ръба на нервна криза???
Добре ама това е клуб СПИН, а не психо-социална подкрепа. Или аз пак съм се объркала???



Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: coпoлaнka]  
Автор about blank (новак)
Публикувано19.07.08 12:06



Може и да има известна доза истина в това,което казваш, но все пак сме в раздел "Взаимопомощ''!



Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: coпoлaнka]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано19.07.08 15:05



Даваш неуместен пример. Преди малко нахока човек, който просто споделя резултата си. Той може да е всеки-може да е партньор на ХИВ+ човек, но дори да не го знае, щото някои не казват и на партньорите си. Не можеш да знаеш кой седи там и пита. Съвсем нормално е да каже, че не е +, теб това какво те дразни? Вместо да се радваме, че не е поредният позитивен в България, дай да злобеем, понеже има отрицателен резултат... Е това не го разбирам. Както каза потребителят след теб-това е клуб за взаимопомощ, а всеки има право на помощ. Може някои въпроси да са тъпи, но то е нормално за нашето общество, така че винаги има риск да се наложи да се похилим, няма нищо лошо.

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: Fireee]  
Авторcoпoлaнka (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 15:51



да ама те нямат такъв резултат и самите си го казват.



Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: about blank]  
Авторcoпoлaнka (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 15:58



ми тогава да помогнем на

като и кажем че може и да е заразена, вече, защото
а) хив се предава по хората (а тя е човек), б) хив се предава при секс и обмен на телесни течности (а тя е имала допир със сперма) и срещу ХИВ няма имунитет и ваксина , следователно всеки може да го хванем. Защо да я караме, сама да си помръдне, бременното тяло, до някой КАБКИС, и да я ободат? Не е ли по-добре в случея, направо да и запишем дата и час в някое отделение за лечение на ХИВ и СПИН, като им изпратим е-маийл???
Има логика и в това нали???? да бъдем добри и да и спестим разкарването до КАБКИС! Тя търси точно това - взаимопомощ!



Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: coпoлaнka]  
Авторjosefine (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 16:15



Аз не казвам, че КАБКИС ми е виновен,че се притеснявам или че тестовете им не са хубави.Знам,че трябва да не се поддавам на някакви паранои,ама това не мога да го контролирам и за това питам тук дали такава ситуация е възможна.А и много помага,когато някой друг ти каже-"стига си мислил глупости,не е възможно".И как да си задам въпроса,ако не си кажа резултата?



Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: josefine]  
Авторcoпoлaнka (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 16:58



ами ако не е така? Ако наистина в КАБКИС са немърливи - както ти твърдиш с какво ще ти помогне някой - най много до момента докато не се развие тотален срив в имунната система. А иначе ти си измисли начин как да си формулираш въпроса, без да съобщаваш медицински резултати които са тайна и се обсъждат не публично а само м/у лекар и пациент. Или в крайна сметка и според теб наистина форум СПИН не е свързан конкретно със проблемите на 900 заразени с вируса българи, а е място е което се решават психически проблеми? И тогава се питам, защо толкова параноясваш от това дали ще си ХИВ+ или не, след като има лечение>??? Какво те разтройва толкова много???



Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: coпoлaнka]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано19.07.08 18:11



"А иначе ти си измисли начин как да си формулираш въпроса, без да съобщаваш медицински резултати които са тайна и се обсъждат не публично а само м/у лекар и пациент." Хайде стига с тези глупости! Преди малко каза, че аз съм била друг случай, сега пък тотално заклейми споделянето. В такъв случай пиши до администрацията на дир.бг да затвори клубове "медицинска" и "медицина", където се пишат такива неща по цял ден. Или пък "клуб на раково болните", където хората постоянно споделят медицинските си резултати. "Проблемно забременяване" също трябва да е аут.
Я ти влез малко в час и стига си нападала хората за едното нищо. Просто не пиши, като не искаш или нещо те дразни.

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: coпoлaнka]  
Авторkoli9O (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 18:20



аз си мисля че хората пишещи тук се опитват по някакъв начин да помагат и дават кураж на тези и от двете страни - позитивни и негативни. що се отнася до негативните те трябва да бъдат стимулирани да си правят тестове редовно, по този начин ще предпазят останалите и себе си от евентуално заразяване.аз искам да ви кажа че никой от моят кръг приятели не е отишъл да си направи такъв тест те просто сякаш са убедени че това не може да им се случи а това е болест като всяка друга никой не те пита дали искаш или не. хората трябва да бъдат по заинтересовани от своето здраве. може и да сме параноици но това значи че уважаваме себе си и живота си.



Тема Re: Ето една добра тема за размисъл!нови [re: koli9O]  
Автор about blank (новак)
Публикувано19.07.08 18:54



Коли90, аз, за съжаление, познавам също такива хора. Те смятат, че на тях това не може да им се случи! Сякаш има ваксина и те са ваксинирани! И - О,Ужас! - Тестът се оказва положителен! А те дори не знаят какво означава това, не отличават ХИВ позитивен от болен със СПИН, не са и чували за опортюнистични инфекции и не подозират,че всъщност от тях се умира, а не от самия ХИВ и СПИН-а! Те и за ваксината толкова са чували. Никога не са и предполагали,че има поддържащо лечение. Да,ама понеже на тях не може да им се случи, те не знаят, защото никак не са се поинтересували да попрочетат малко и да се образоват на елементарно ниво. И по този начин са навредили и на други хора без да искат,защото не са знаели,че са си приютили това палаво вирусче,дето влиза и не иска да умира и да излиза! А пък ти,щом си се заинтересувала малко или много от проблема,било то параноично или хипохондрично

, опитай се лекичко да подстрекаеш тези твои приятели да си направят тест,пък те може да накарат други свои познати и т.н. И така всички ще си бъдем полезни,та дано да не се стига до случаите на онези мои познати,за които ви разправям....



Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: coпoлaнka]  
Автор about blank (добричък)
Публикувано19.07.08 19:14



А бе тази сополанка много знае като за сополанка бе!

Аз например,като бях сополанко,нищо не знаех! И сега не съм напреднал много де...
Та, както казах някъде в предните си постове, принципно съм съгласен със сополанка, обаче смятам, че форум СПИН е свързан не само и конкретно с проблемите на официално регистрираните ХИВ позитивни българи! Мисля,че всеки е свободен да изкаже мнение/стига да се съобразява с правилата на клуба/,пък дори и то да не е конкретно свързано със СПИН-а.Макар че психическите проблеми според мен са неразделна част. Да не забравяме също така, че със сигурност има хора с положителни тестове, които се страхуват да излязат "на светло",не вярват на успокоителните думи на какичките от КАБКИС и най-вероятно не са отишли на изследвания и евентуално лечение.
И не на последно място - ние малко ли глупости си говорим тука . Така че,не са само регистрираните...



Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: koli9O]  
Авторcoпoлaнka (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 20:10



това е точно обратното мнение. Което мисля че е правилно, и поради тази причина предишните ви не бяха такива. Виж само каква логика - как ще накараш някой да отиде на Тест, след като масово се обсъжда вече в голям брой мнения, как в КАБКИС не давали верни резултати, как хората се съмняват в тях, щото липсвали черти и т.н. Ами никой няма и да отиде само ще си каже - да ама четох че някакви въпреки че ходили, не им казали верния резултат и те пак си мислили и страдали от хипохондрията "дали не съм заразена".



Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: about blank]  
Авторcoпoлaнka (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 20:22



едми да, ама виж статистиката в

Само 3 мнения, и то втората, се е направила на важна и е започнала да търси сметка на информаторката...
Така че хората не ги интересува в крайна сметка "никакви оспокоителни думи" интересува ги само едно: да се покажат колко са им отрицателни резултатите и че все пак ги гони хипохондрията и проявяват какви ли не симтоми и си измислят какви ли не връзки между тях и СПИН. Това очеизвадно рефлектира и върху всички защото всеки започва да се "терзае" оле ами ако имам продължителна температура от 37 градуса значи ли че скоро че пукна (щото това е симптом на СПИН)



Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: Fireee]  
Авторcoпoлaнka (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 20:30



ако се замислиш, над факта, колко хора са пострадали благодарение на самолечение и не-лечение от специалист, наистина може би и ти ще поискаш закриването на тези клубове. Но какво да се прави - може би благодарение на лошите медицински практивки в България, често-срещаното отношение на лекари към пациенти като на източник за препитание водят и до масовото посещение на тези цитирани от теб клубове е с една единсвена цел - "как да се излекувам по тънко, с съвет и предписан медикамент от интернет, щото ходих на 10 лекаря и платих над 400 лв. и все още съм болен". Но това са проблеми с които не желая и да се занимавам. да не съм измислила и приложила аз тази порочна здравна система???



Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: coпoлaнka]  
Автор about blank (добричък)
Публикувано19.07.08 23:31



Слава богу наистина, че не цяла България чете тука, иначе наистина може всички да си помислят, че при една толкова необикновена температура от 37 градуса следва, че са го лепнали СПИН-а

Колкото до тези с положителен статус, дето си траят и не отиват да се проследяват и лекуват, много жалко! Наистина, никакви не са се маркирали в оная тема, сигурно ги е страх, че по IP-то ще ги разкрият За съжаление е очевидно , че все още е твърде малко известно, че ХИВ позитивните не са обречени и имат шанс за нормален живот, дори и в България. Аз например имам такива познати



Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: coпoлaнka]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано20.07.08 01:40



Хайде сега да ти припомня, че точно тук и в онези цитирани от мен клубове съм намерила читави лекари, които помагат на ХИВ+ хора. Нищо не е излишно, дори си има положителните страни. Нямам какво повече да ти кажа.

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: about blank]  
Авторcoпoлaнka (Нерегистриран)
Публикувано20.07.08 07:49



ами да ама те разтревожени ли са от факта че всеки момент може да им се появи някоя опортюнистична и мислят ли си че "живеят на ръба"? Шото тук дискутираме това как "здрави и прави" "изтрещяват" че на край вече са хванали СПИНа и вече край - готови са да си отпечатат даже и некролозите, та твоите познати след като пък им е извесно, че са пипнали този джак-пот вече разхождат ли се редовно из орландовци търсейки по подходящо място? Ходят ли на кални бани в Поморие за да свикват с пръста и т.н. По случайност се оказва, че и аз ги познавам, и май нямат такива намерения. Въпросите ми бяха риторика.





Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: Fireee]  
Авторcoпoлaнka (Нерегистриран)
Публикувано20.07.08 07:52



добре де изчерпахме тази тема, но моето мнение, че са "навитак" да предоставят медицинска помощ срещу заплащане (независимо на кой) пак остава.



Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: coпoлaнka]  
Автор about blank (добричък)
Публикувано20.07.08 10:34



Ух,че си сладка сополанка!

Много си готина,ама понякога си малко заядливичка!
Да бе,такива са ми тез мойте/наште глупави познати! По-скоро исках да кажа на другите, дето се крият в миша дупка, да не стигат до туй дередже,ама малко съм обяснителен....



Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: about blank]  
Авторcoпoлaнka (Нерегистриран)
Публикувано20.07.08 14:59



тази случка с криещите се е друга. бих желаа да се коментира там в темата на информаторката, тука нека по добре да разъждаваме на глас- има ли смисъл например 400 заразени Либийчета да тръгнат на училище или то, така или иначе според повечето притеснителни тука, няма смисъл, да си губят времето. Ти какво ще кажеш?



Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: coпoлaнka]  
Автор about blank (добричък)
Публикувано20.07.08 15:59



Повечето притеснителни явно не искат да схванат,че това е хронично заболяване,за което има лечение и то доста по-успешно,отколкото за някои други хронични заболявания. Искрено се надявам, че е отминало безвъзвратно времето,когато хората с положителен резултат са се отчайвали до крайност, напускали са работата и семействата си и са чакали само кога ще дойде края! Е, за жалост, опасенията от разкритие и стигма може би ще ги има още векове,особено в нашата мила родина,но , както казва една моя добра позната - не може и .... в ...., и душата в рая! Няма пълно щастие!





Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: about blank]  
Авторcoпoлaнka (Нерегистриран)
Публикувано21.07.08 09:28



Да ама точно това е дразнещото в мненията на тези които колкото и пъти да ходят да се тестват, хем се съмняват в резултата си, хем в стремежа си да получат успокоение, не осъзнават, че с тези техни мисли, влиаят и на инфектираните с хив, като постоянно им припомнят - че тази инфекция все още е нещо лошо заради което не си заслужава да живееш спокойно. Например има няколко детенца и в България с вродена инфекция. Те как биха живели, ако постоянно някой им повтаря, че всъшност -като не са показали определен резултат, трябва всяка нощ да се разтройват, че утре може и да не се събудят живи.



Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: coпoлaнka]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано21.07.08 09:50



Никой на никого нищо не припомня. Това е клуб за взаимопомощ. ХИВ+ хората знаят, че има терапия, а тези от тях, които влизат тук, си поемат "риска" да се сещат, че все пак са ХИВ+, никой с нищо не ги обижда.

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: coпoлaнka]  
Автор bat_out_of_hell (ентусиаст)
Публикувано21.07.08 14:11



Никой не може да припомни на един ХИВ серопозитивен че е такъв.Просто защото никой инфектиран не може да забрави какво палаво вирусче си носи.Инфектираните знаят за какво става въпрос,знаят как да живеят с вируса,знаят че живота продължава такъв какъвто са го имали преди диагнозата.Така че никой не може да разстрои ХИВ позитиввен,ако той самия не е разстроен и не се чувства зле от факта че е такъв.Казвам ти го от опит.Преди,когато още бях прясно инфектирана,не знаех какво ме очаква и мислех е умирам,самата думичка ХИВ ме хвърляше в ужас.Сега съвсем,ама съвсем не ми пука че го имам,научих се да живея в съгласие с него,храня си го с бонбони и въобще не ми тежи.Така че едва ли на някой друг като мен,който си познава "приятелчето" би му пукало че му се напомня за него.



Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: bat_out_of_hell]  
Авторcпoпaнka (Нерегистриран)
Публикувано21.07.08 18:00



Е добре ама защото тогава пациентките след като отидат на ТЕСТ не се успокояват?



Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: cпoпaнka]  
Авторkoli9O (Нерегистриран)
Публикувано21.07.08 19:07



не мога да разбера защо ти си толкова притеснена за нас притеснените



Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: cпoпaнka]  
Автор bat_out_of_hell (ентусиаст)
Публикувано21.07.08 20:06



Защото в КАБКИС-ите явно толкова си вършат работата.Нали трябва да се прави предтестово и следтестово консултиране?Я питай дали на някого са се постарали да му направят такова.Май няма такива,или ако все пак има те са единици.
Затова хората излизат от КАБКИС-ите още по-притеснени отколкото са влязли,защото никой нищо не им обяснява.
А на Тонка й дреме на г*за дето си го вее по чужбина и ни разправя колко са ни прекрасни програмите.А мерси от такива прекрасни програми,да си ги държи в къщи и да не се излага поне пред хората дето знаят за какво става въпрос.



Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: bat_out_of_hell]  
АвторCoпoлaнka (Нерегистриран)
Публикувано21.07.08 20:15



азбе аз съм ходила и са ми правили. Но пак ще отида, искам да разбера едно нещо



Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: cпoпaнka]  
Автор about blank (добричък)
Публикувано22.07.08 08:13



Е що! - ми щот'са хипохондрици, то си е нормално!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.