Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:34 02.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: coпoлaнka]  
Авторkoli9O (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 18:20



аз си мисля че хората пишещи тук се опитват по някакъв начин да помагат и дават кураж на тези и от двете страни - позитивни и негативни. що се отнася до негативните те трябва да бъдат стимулирани да си правят тестове редовно, по този начин ще предпазят останалите и себе си от евентуално заразяване.аз искам да ви кажа че никой от моят кръг приятели не е отишъл да си направи такъв тест те просто сякаш са убедени че това не може да им се случи а това е болест като всяка друга никой не те пита дали искаш или не. хората трябва да бъдат по заинтересовани от своето здраве. може и да сме параноици но това значи че уважаваме себе си и живота си.



Тема Re: Ето една добра тема за размисъл!нови [re: koli9O]  
Автор about blank (новак)
Публикувано19.07.08 18:54



Коли90, аз, за съжаление, познавам също такива хора. Те смятат, че на тях това не може да им се случи! Сякаш има ваксина и те са ваксинирани! И - О,Ужас! - Тестът се оказва положителен! А те дори не знаят какво означава това, не отличават ХИВ позитивен от болен със СПИН, не са и чували за опортюнистични инфекции и не подозират,че всъщност от тях се умира, а не от самия ХИВ и СПИН-а! Те и за ваксината толкова са чували. Никога не са и предполагали,че има поддържащо лечение. Да,ама понеже на тях не може да им се случи, те не знаят, защото никак не са се поинтересували да попрочетат малко и да се образоват на елементарно ниво. И по този начин са навредили и на други хора без да искат,защото не са знаели,че са си приютили това палаво вирусче,дето влиза и не иска да умира и да излиза! А пък ти,щом си се заинтересувала малко или много от проблема,било то параноично или хипохондрично

, опитай се лекичко да подстрекаеш тези твои приятели да си направят тест,пък те може да накарат други свои познати и т.н. И така всички ще си бъдем полезни,та дано да не се стига до случаите на онези мои познати,за които ви разправям....



Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: coпoлaнka]  
Автор about blank (добричък)
Публикувано19.07.08 19:14



А бе тази сополанка много знае като за сополанка бе!

Аз например,като бях сополанко,нищо не знаех! И сега не съм напреднал много де...
Та, както казах някъде в предните си постове, принципно съм съгласен със сополанка, обаче смятам, че форум СПИН е свързан не само и конкретно с проблемите на официално регистрираните ХИВ позитивни българи! Мисля,че всеки е свободен да изкаже мнение/стига да се съобразява с правилата на клуба/,пък дори и то да не е конкретно свързано със СПИН-а.Макар че психическите проблеми според мен са неразделна част. Да не забравяме също така, че със сигурност има хора с положителни тестове, които се страхуват да излязат "на светло",не вярват на успокоителните думи на какичките от КАБКИС и най-вероятно не са отишли на изследвания и евентуално лечение.
И не на последно място - ние малко ли глупости си говорим тука . Така че,не са само регистрираните...



Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: koli9O]  
Авторcoпoлaнka (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 20:10



това е точно обратното мнение. Което мисля че е правилно, и поради тази причина предишните ви не бяха такива. Виж само каква логика - как ще накараш някой да отиде на Тест, след като масово се обсъжда вече в голям брой мнения, как в КАБКИС не давали верни резултати, как хората се съмняват в тях, щото липсвали черти и т.н. Ами никой няма и да отиде само ще си каже - да ама четох че някакви въпреки че ходили, не им казали верния резултат и те пак си мислили и страдали от хипохондрията "дали не съм заразена".



Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: about blank]  
Авторcoпoлaнka (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 20:22



едми да, ама виж статистиката в

Само 3 мнения, и то втората, се е направила на важна и е започнала да търси сметка на информаторката...
Така че хората не ги интересува в крайна сметка "никакви оспокоителни думи" интересува ги само едно: да се покажат колко са им отрицателни резултатите и че все пак ги гони хипохондрията и проявяват какви ли не симтоми и си измислят какви ли не връзки между тях и СПИН. Това очеизвадно рефлектира и върху всички защото всеки започва да се "терзае" оле ами ако имам продължителна температура от 37 градуса значи ли че скоро че пукна (щото това е симптом на СПИН)



Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: Fireee]  
Авторcoпoлaнka (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 20:30



ако се замислиш, над факта, колко хора са пострадали благодарение на самолечение и не-лечение от специалист, наистина може би и ти ще поискаш закриването на тези клубове. Но какво да се прави - може би благодарение на лошите медицински практивки в България, често-срещаното отношение на лекари към пациенти като на източник за препитание водят и до масовото посещение на тези цитирани от теб клубове е с една единсвена цел - "как да се излекувам по тънко, с съвет и предписан медикамент от интернет, щото ходих на 10 лекаря и платих над 400 лв. и все още съм болен". Но това са проблеми с които не желая и да се занимавам. да не съм измислила и приложила аз тази порочна здравна система???



Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: coпoлaнka]  
Автор about blank (добричък)
Публикувано19.07.08 23:31



Слава богу наистина, че не цяла България чете тука, иначе наистина може всички да си помислят, че при една толкова необикновена температура от 37 градуса следва, че са го лепнали СПИН-а

Колкото до тези с положителен статус, дето си траят и не отиват да се проследяват и лекуват, много жалко! Наистина, никакви не са се маркирали в оная тема, сигурно ги е страх, че по IP-то ще ги разкрият За съжаление е очевидно , че все още е твърде малко известно, че ХИВ позитивните не са обречени и имат шанс за нормален живот, дори и в България. Аз например имам такива познати



Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: coпoлaнka]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано20.07.08 01:40



Хайде сега да ти припомня, че точно тук и в онези цитирани от мен клубове съм намерила читави лекари, които помагат на ХИВ+ хора. Нищо не е излишно, дори си има положителните страни. Нямам какво повече да ти кажа.

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: about blank]  
Авторcoпoлaнka (Нерегистриран)
Публикувано20.07.08 07:49



ами да ама те разтревожени ли са от факта че всеки момент може да им се появи някоя опортюнистична и мислят ли си че "живеят на ръба"? Шото тук дискутираме това как "здрави и прави" "изтрещяват" че на край вече са хванали СПИНа и вече край - готови са да си отпечатат даже и некролозите, та твоите познати след като пък им е извесно, че са пипнали този джак-пот вече разхождат ли се редовно из орландовци търсейки по подходящо място? Ходят ли на кални бани в Поморие за да свикват с пръста и т.н. По случайност се оказва, че и аз ги познавам, и май нямат такива намерения. Въпросите ми бяха риторика.





Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: Fireee]  
Авторcoпoлaнka (Нерегистриран)
Публикувано20.07.08 07:52



добре де изчерпахме тази тема, но моето мнение, че са "навитак" да предоставят медицинска помощ срещу заплащане (независимо на кой) пак остава.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.