Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:42 26.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: injection]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано17.11.09 20:58



Да, системта има отрицателно налягане и след като изгледах клипа го приемам ,че е така .Или казано на по разбираем език как става това : различието на познатите до сега редуктори и електонния е таз ,че почти нямат нищо общо

при единия имаме редуциране на налягания ,а при електронния имаме пред колекторно изпаряване на определена "порция" гориво регулирана по електронен път .При това регулиране в определен етап от работата на системата се получава изсмукване на горивото от подаващите търбопроводи от разреждането, което се получава в колектора при отворени дюзи.В тез системи имаме двойно регулиране на подаваното към агрегата гориво.Основното регулиране се явява в тъй нарчения "редуктор",а допълнителното поточно регулиране е от инжекторите на отделните колектори,и затова те работят с такава честота .
При таз система ,както и при масово използваните и познати на масовата практика, си има своите плюсове и минуси.
Както казах и в други мои изказвания и други фирми имат такива разработки,но защо не са масово на пазара е ........ въпрос на друга разглеждане и за да ме ме обвинят в пристрастие ще премълча това което знам .Времето и експкоатацията на такива системи ще го докаже .

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: nqkoi1 ®]  
АвторStan (Нерегистриран)
Публикувано17.11.09 21:11



Тоест в определен момент налягането стига до 0, но аз още не мога да разбера как точно работи колата налягане 0 в по дълъг период от време?Моля обяснете. И отговори от рода на ми просто работи не смятам за адекватни.



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: Stan]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано17.11.09 21:20



Ами да работи и не е само нула ,а и отрицателно апсолютно налегане ,а колко е и как се променя в времетото това отрицателно или нулево налягане е друг въпрос. Въпроса принципа на работа ,а как се прави е технология,ноу- хау,know-how.

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: EBPOГA3]  
Автор Aбcoлют (пристрастен)
Публикувано17.11.09 21:20



"Имах удоволствието днес да видя VRTec на живо монтирана на Пикасото на инж.Дойновски, впечатлен съм и искам да кажа че това наистина е нещо ново и съвсем различно. Изпарителя е един съвсем елементарен топлообменник като на входа има инжектор който работи с течна фаза и дозира количеството гориво, пропуснатото гориво се изпарява в един лабиринт в нагрятото тяло на изпарителя. Изпарената газ постъпва в дюзите които са стандартни, налягането стига до нула и дори минава в отрицателни стойности. Времената на газовите дюзи се движат в много малък интервал от празен ход до максимално натоварване, причината е че инжектора за течната фаза извършва основното регулиране на горивото. Идеята е интересна, изключително проста и същевременно революционна, реално работи доста добре, според бат Любо харчи по-малко и върви по-добре !!!"

Аз не съм газаджия, чета само от любопитство. VRTec наистина е нещо ново, но дали е толкова добра колкото я хвалят, като се замислих след като времената на газовите дюзи почти не се променят, а дозирането се извършва главно от инжектора течна фаза в изпарителя, значи когато двигателя е натоварен инжектора течна фаза подава повече гориво, но понеже времената на газовите дюзи почти не се променят ще се увеличи значително налягането на газта, значи налягането ще се движи в големи граници от празен ход до максимално натоварване. Но какво се получава когато натиснем рязко педала на газта, налягането не може веднага да се покачи и в двигателя ще постъпи твърде бедна горивна смес, когато внезапно си дръпнем крака от газта обратно сместа ще е твърде богата защото налягането не може да падне веднага.
Много ме съмнява че ще върви по-добре, напротив много зле ще върви.





Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: Aбcoлют]  
Автор injection (lpi service)
Публикувано17.11.09 21:33



Пак погледни клипчето !!! Вярно много професионално трябва да се занимаваш за да видиш всичко в записа (не искам да обиждам никого)но колата е с ЕВРО 4 !!! Работи с почти 0% кратковременна корекция и мисля 5% дълговременна !



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: injection]  
АвторP.P (Нерегистриран)
Публикувано17.11.09 22:19



Няма такъв филм - 0 кратковремена и 5 дълговремена. Все отнякъде идват 5те процента. И това не е толкова важно. По важно е да са като на бензин. Не се стремим да са на 0 а да са като на бензин!!!



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: P.P]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано17.11.09 22:55



Казано между наз,това тук при VTEC-ка,а да не говорим за Valvetronic-а или при Valvetronic-а 2 ще стане лудо и щасливо .
А ако приемем ,че има и това: има една лабда сонда е монтирана преди катализатора и изпълнява регулираща функция,втора зад катализатора и служи за цялосна диагностика,а при системи с три компунентни катализатори и преобразувател(хранилище) на оксидния окис, имаме и трета сонда на оксидния окис -тогава питам какво правим

защото при 5% дълговременна корекция светкат всички "чекове" де има тоз агрегат и ....... май караме в сервизен режим

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: nqkoi1 ®]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано17.11.09 23:02



И много ще мие чудно как ще се държи ситемата на едно Пежо 406 с агрегат 1,8 MPi произведено 1996 година и също така на Пежо 207 с агрегат 2,0 MPi произведено 2006 година ,та когато правите презентация подберете си автомобили с такива агрегати ,а може и някоя Хонда RAV с агрегат 2,0 MPi с технология Vtec (нещо имаща общо в наименованието и на Вашия редуктор) на която да направите един тест на газ с Вашата система през пресечена местност,и най- вече на 2 скорост с около 800...900 оборота ,като имате в предвид, че на бензин агрегата на автомобила се държи перфектно в тоз сигмент на натоварване........Пожелавам Ви успех !!!!

кой ли не прочете това написано от мен на 05.10.2009



Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: nqkoi1 ®]  
АвторEУPOГA3 (Нерегистриран)
Публикувано19.11.09 18:49



Красимире, мноооого си неребжен приятелю, прощаваме ти многобройните правописни грешки....ама вече губиме смисъла на изречението....кажи ми каква е тази Хонда RAV с агрегат 2,0 MPi , няма таково животно ???
Хондите са ЦРВ, и при по-новите модели след 2002г. също има някой специфики и възможни проблеми при небрежен монтаж или настройка, та за кой от двата автомобила говориш ?
Предполагам имаш впредвид Тойота РАВ 4 2000 MPi с технология Vtec, тогава изобщо не виждам какъв е проблема, имам монтирани няколко такива и едната е произведена през 2007 година, всичките работят прекрасно със Бардолини, без никакъв компромисна и на 2 скорост с около 800...900 оборота , въпрос на прецизна настройка и добър монтаж !!!
За новата руска система може да сте спокойни че ще се справи и с Пежото 406 и с РАВ 4, както и с много по-сериозни агрегати, като видях мърка Пикасото на бате Любо, братушките провеждат усилени тестове точно върху трудни машини, дори на мотори със 7000 кубика я тестват.
За колегата който е притеснен дали мотора ще успее да се ускори при рязко настъпване....уви излита от място като самолет, уверих се лично.
Лично аз твърдо вярвам в успеха на тази система, въпрос на време е да се убедите в нейните възможности.



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: EУPOГA3]  
АвторStan (Нерегистриран)
Публикувано19.11.09 19:20



По моя информация големите производители на газови уредби продължават да използват редуктори на налягане посредством мембрани и тези производители са на пазара с десетилетия.За да не използват въпросната концепция явно не е достатъчно успешна на този етап. Аз съм убеден че ако има нещо революционно в новя модел на електроният редуктор, то съвсем скоро ще бъде преотркрито и от други производители. Някой ми беше споменал нещо от рода на "добрата газова уредба е стар модел" т.е. само времето ще покаже. Всяка една тема преминава в мерене на кой му е по дълъг и на кой по дебел.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.