Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:34 19.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Това не е РЕКЛАМА ! Просто..  
Автор injection (lpi service)
Публикувано30.09.09 19:11



Искам да запозная колегите от форума с нещо наистина НОВО !Четете ,питаите........... много е интересно абсолютно ново ниво на ГИ!
www.lpgbg.com


Пак повтарям не искам да рекламирам



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: injection]  
Автор berborov (Beborov)
Публикувано01.10.09 09:23



Чудесно,
Още не е "Оплюта" ,но в сайта няма цени.
И не е посочено за неразбиращите каква е разликата му стандартните ГИ и тази уредба. С какво е по добра?



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: berborov]  
Автор injection (lpi service)
Публикувано01.10.09 14:27



Разликата е голяма !Няма в света друг такъв редуктор !Редуктора е електронен ,няма мембрани, лостове и т.н гумени елементи ,което води до по- голям живот в сравнение с известните досега редуктори !На практика е необслужваем!Въз основа на неговата работа ,уникалните газови инжектори (съпоставими с бензиновите) като времена за отваряне и затваряне,софтуера на блока АГАТ ..........се получава обсолютно ново ниво на газова инжекционна система !Ако обърнахте внимание на (скриншорта) системата на празен ход работи с налягане 0 Атм ,съответно времената на газовите инжектори са къде къде по комфортни ,сравнени с налягания от порядъка на 0,6-1.2 Атм .В режим на натоварване наляганията отново са така конфортни че газовите инжектори работят с времената на бензиновите !!!Софтуера подържа функцията самоубочение ,което липсва в по известните ГИ от този клас .Монтажа на системата е елементарен ,не се изискват големи технически умения .Настройката на системата е сведена до минимум операции от страна на монтажника .Блутут връзката със системата не обвързва настройките и оживяването със специализирано работно място,(адаптери OBD-CAN) Цената е съпоставима с горния клас ГИ от порядъка БРЦ,Ланди Ренцо,Ловато,AGsystem!
Мога да напиша подробности на е-маил ако Ви интересува .



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: injection]  
АвторStan (Нерегистриран)
Публикувано02.10.09 13:01



Голяма глупост.Само изпарителя е интересен като идея.А всичко друго което си написал на мен ми говори че се занимаваш с газови инжекционни системи от вчера.



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: Stan]  
Автор injection (lpi service)
Публикувано02.10.09 14:13



Stan дръж се по възпитано !След като не познаваш хората не се изказвай неподготвен !Не знам кое е глупаво за Теб ...можем да по дебатираме по темата ,но хората който ме познават не биха се изказали така !А с газови инжекцион системи се занимавам от времето когато всичко тепърва се измисляше !Първо се регистрирай във форума като човек ,пък после давай мнения!
Чакам да изясним кое е простотия според Теб!



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: injection]  
АвторStan (Нерегистриран)
Публикувано02.10.09 16:55



Как така на празен ход работи на 0 атм?Защо му е самообучение на газовото ЕКУ?Как така не се пробива колектора-заменяш бензиновите дюзи с тези ли ?
Какво имаш предвид с това че времената са близки до бензиновите?В момента се предлагат на пазара газови инжектори които са достатъчно бързи да подържат инжекторни времена от порядъка на 1-1,2 мс.



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: Stan]  
Автор injection (lpi service)
Публикувано02.10.09 18:21



Как така на празен ход работи на 0 атм?
Ми просто работи на 0 Атм (относително "избиточно""манометрично") налягане пердполагам знаеш какво е това налягане
Това му е иновацията на VRTec -ка !

Защо му е самообучение на газовото ЕКУ?
За да ти работи колата както на бензин ,но с различни съставки и качество на газовото гориво !Имаш си бензинова кола в паметта на AGAT-та и системата се стреми въпреки всички лоши и добри фактори да достигне работата като на бензин

Как така не се пробива колектора-заменяш бензиновите дюзи с тези ли ?
Нищо не си гледал на картинката !!! нямаш вакум включен към редуктора ,намаш отклонения за измерване на газовото налягане !!!

Какво имаш предвид с това че времената са близки до бензиновите?
Ми наляганията са такива че в режим натоварване газовите инжектори работят с времената на бензиновите!а не с 25-26 мСек

В момента се предлагат на пазара газови инжектори които са достатъчно бързи да подържат инжекторни времена от порядъка на 1-1,2 мс.
Пак некомпетентност "колега" !!!Газовите инжектори на Славгаз работят с такива времена ,а неподържат инжекторни времена 1-1,2 мс когато работи колата на газ РАЗЛИКАТА е ОТ НЕБЕТО ДО ЗЕМЯТА !!
Я кажи че нещо не мога да се сетя кой са тези инжектори по света ?
Кейхен са равни на Славгаз,АГсистем са малко по бавни но .....има логика има логика !!!Некои други че не се сещам !!!????


ТА НЕРАЗБРАХ КЪДЕ Е ПРОСТОТИЯТА "КОЛЕГА"
Ако си коректен трябва да се извиниш!!!



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: injection]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано02.10.09 20:30



Я кажи че нещо не мога да се сетя кой са тези инжектори по света ?
MED на Омегаз на Ланди Рензо работи на 1,2 милисекунди и мога да го докажа ..



При нула налягане както и ще да го наричаш теоретически и парактически значи, че е равно на атмосферното налягане и следователно няма движение на флоида .За да има движение в природата въздушните маси се преместват от място с високо налягане към място с ниско налягане и затова има вятърследователно ти си измислил нещо което е различно от природните закони, а такива неща меко казано нестават законите на физиката базирани на заобикалящата ни природа са в основата на всичко измислено от човека ,затова няма и перпетомобиле

П.С.А как мериш МАПА на смукателя и изчисляваш натоварването на двигателя, което е различно при бензин и газ ,по простата причина ,че енергията отделена за еденица количество гориво е различна при двете горива и от тук следва че и въртяшия момент на агрегата се променя .

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: injection]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано02.10.09 20:36



Ми наляганията са такива че в режим натоварване газовите инжектори работят с времената на бензиновите!а не с 25-26 мСек

До сега сам монтирал и ремонтирал доста марки и модели газови инжекциони, но още не сам срещал кола с ГИ да работи на тез времена на газ и при пълно натоварване времена от порядака на 12....16 мс сам срещал,но 25...26 мс трябва ти да ме открешнеш кой е тоз агрегат и с какво ГИ работи нормално така



Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: nqkoi1 ®]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано02.10.09 21:53



Колега,да не се получи като с ГИГ-а? Много хубава система, която почти никога не работи поради някаква причина. Поради неправилен монтаж,може би,но едва ли, 50% от монтажите бяха ваши и вие полагахте големи усилия. Заразлика от" бавните "италански,български и турски уредби. И защо са ви нужни толкова бързи нжектори, защо е нужно системата да работи с различни делта Р-та.Цялата идея изглежда сложна и ненадежна и не виждам предимство.Ако може малко повече информация за системата





Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: injection]  
АвторStan (Нерегистриран)
Публикувано02.10.09 22:00



Добре де,като работи на 0атм. налягане какво вкарва газта в колектора?Една добре настроена кола няма нужда от такова самообучение,чак такава разлика в газта да има...(пробвай настройка с обд).Дали 4 или 5 дупки ...незнам...не е като да не дупчиш.Инжекторните времена на газовите инжектори се пресмятат от газовото ЕКУ и на база големината на дюзите.Бензиновите са пресметнати точно за конретния автомобил,докато за газовите инжектори покриват определен диапазон от мощности.Т.е. можеш да накараш газовите да работят на времена по ниски от бензиновите.И като казвам подържат имам предвид че работят с инжекторно време от порядъка на 1-1.2 мс. т.е. са достатъчно бързи че да работят и в режим на extrainjection,както и на малки кубатури с full-group и semisequential.Практиката показва че такива ниски инжекторни времена могат да бъдат избегнати.Само да има на кой да му се занимава.



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: injection]  
Авторdido (Нерегистриран)
Публикувано02.10.09 22:51



Celij sait sait si li4i kolko e nedodjlan , prevoda e losh "ezda" xa xa
po komunisti4eski . Napraktika njma info samo zaharosani zle prevedeni pisanici.
abe sdelano v sssr



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: nqkoi1 ®]  
Автор injection (lpi service)
Публикувано03.10.09 05:14



MED на Омегаз на Ланди Рензо работи на 1,2 милисекунди и мога да го докажа ..
Правилно просто не се сетих и за MED !Добавям и MED на LR!!!


законите на физиката базирани на заобикалящата ни природа са в основата на всичко измислено от човека ,затова няма и перпетомобиле!
Съгласен съм с Теб , няма да спорим за точното найменование на стойноста но изглежда има нов прочит на законите
А как мериш МАПА на смукателя ....
Бензиновата система си го мери и съответно коригира работата на агрегата



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: nqkoi1 ®]  
Автор injection (lpi service)
Публикувано03.10.09 05:21



Ауди А3 !на бензин при демараж 16-18 мСек ,съответно на газ 20-24мСек ,Сеат Ибиза също

има и други трябва да се върна в миналото и да помисля !Моля не ми извивай ръщете за 1-2 мСек
Опаа това трябваше да е по нагоре !


Редактирано от injection на 03.10.09 05:43.



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: Aз]  
Автор injection (lpi service)
Публикувано03.10.09 05:42



Колега,да не се получи като с ГИГ-а?...
Моля не ровете по памета на Пьтр Сименович Громико !Това е велик човек !ГИГ за времето си беше наистина иновация и знаеш много добре че беше "светая светих" за ГИ .Няма идеална система ,всеки си има косури !

А с AGAT-VRTec ще видим ...никой не е казал че е велика система !Просто искам да Ви запозная с нещо НОВО


По данни на производителя системата работи прекрасно ,като това е подкрепено със съответните сертификати и комерсиални монтажи

Ако може малко повече информация за системата...

Разбира се .........в края на октомври планирам представяне и запознаване със системата с участието на представители от страна на производителя !Живи и здрави да сме ще Ви поканя

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от injection на 03.10.09 06:29.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от injection на 03.10.09 09:58.</EM></FONT></P>

Редактирано от injection на 03.10.09 09:59.



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: Stan]  
Автор injection (lpi service)
Публикувано03.10.09 06:02



Една добре настроена кола няма нужда от такова самообучение,чак такава разлика ......

Незнам на кого е нужна тази функция "САМООБУЧЕНИЕ" на системата AGAT-VRTec ,но на Мене ми върши работа след като ми свали разхода с 2 литра ,страшно съм доволен ... времето ще си покаже !Аз доволен


Дали 4 или 5 дупки ...незнам...не е като да не дупчиш ......
Е сега ..... става дума че редуктора не се нуждае от вкл.на вакум !!!
Като не ти се дупчи .....караи си колата на спирт (биоетанол) или ....
Пак питам !!!
НЕРАЗБРАХ КЪДЕ Е ПРОСТОТИЯТА "КОЛЕГА"

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от injection на 03.10.09 06:21.</EM></FONT></P>

Редактирано от injection на 03.10.09 11:39.



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: dido]  
Автор injection (lpi service)
Публикувано03.10.09 06:11



Различни хора различни вкусове !

На вкус и на цвет тoварищи нет
Като искаш информация купи си патента на системата ....и си чети !
Да бях комунист ,сега съм ГОСПОДАР (от господин и от другар ) !!
Сайта е опознавателен ,а не комерсиален

Редактирано от injection на 03.10.09 07:22.



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: injection]  
АвторEBPOГA3 (Нерегистриран)
Публикувано03.10.09 20:55



Здравей бате Любо, много е интересна системата, впечатлен съм, наистина революционен подход с който руските конструктори показват че имат свежи идеи. Мисля си какво ли има в този електронен редуктор, някой ден ще разберем като го разглобим или раздробим ?
Разбира се бъдещето ще покаже дали е удачен или не, но факта че правят нещо различно и не тъпчат на едно място както всички други производители е достоен за уважение и гордост. За Громико можем да кажем или хубаво или нищо, таткото на инжекциите, лично за мен това беше първия ГИ който монтирах !

.......американците бяха пръснали 8 милиона долара за почти десет години, за да разработят химикалка която да работи в космоса.......през това време руснаците използвали обикновен молив !!!!!!



Желая успех както на екипа, така и на новата система, като минаваш към Горна Баня те чакам да пием бира и да поговорим !!!!



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: EBPOГA3]  
Автор injection (lpi service)
Публикувано03.10.09 21:52



Разбира се Жорка !Знаеш че обичам да съм винаги точен ,добър и никога не съм имал лоши мисли към когото и да било !То знанието и добротата винаги се връщат двойно ...може би късно ..........но се връщат !Е станах и писател ...давайте препоръки ,кажете какво да искам от колегите в Москва !
И за Мен е много интересно .... с хиляди въпроси и ......бе сърбят ме ръцете

Ще ти се обадя да направим една презентация при Теб да спретнем една софра !нека хората да се запознаят от професионално ниво за качествата и способностите на системата !



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: injection]  
Авторcoda3OOO (Нерегистриран)
Публикувано04.10.09 23:12



Колко ще струва тази система?



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: coda3OOO]  
Авторdido (Нерегистриран)
Публикувано05.10.09 10:32



Ланди от 3год имат подобен редуктор с него бяха и на изложението в Москва преди година но цената е проблема





Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: coda3OOO]  
Автор injection (lpi service)
Публикувано05.10.09 12:30



Това е отговор на "coda3OOO" .

незнам защо се пъхна тука !

Аз написах по нагоре ....!!!

Цената е съпоставима с горния клас ГИ от порядъка БРЦ,Ланди Ренцо,Ловато,AGsystem!

Мога да напиша подробности на е-маил !

Редактирано от injection на 05.10.09 12:36.



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: dido]  
Автор injection (lpi service)
Публикувано05.10.09 12:34



Мисля че се бъркаш колега !Производителите потвърдиха че няма аналог на VRTec -ka !
Пък камо ли показан в Москва миналата година !
А цената на редуктора въоще не е проблемна ,както и цената на системата !





Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: injection]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано05.10.09 16:05



Да де и Бош направиха Мотроника и работи на много марки и модели автомобили ,Братушките взеха че го преправиха и го кръстиха ЯНВАР и той взе на една Калинка се "оака" и немогат да си го оправят и в фирмените сервизи ,камоли на др. коли



Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: nqkoi1 ®]  
Автор injection (lpi service)
Публикувано05.10.09 16:28



Красе .........мисля че Январа е колонинг на GM и маи си го купха братюгите със се GM !!!

!Кажи Ланди има ли такъв редуктор ?Колегата се бърка нещо ....или въобще не му е ясно за какво иде реч



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: injection]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано05.10.09 17:24



Да има такъв редуктор, както и система за FSi ..... но всяка една система каквато и да е тя се държи по различен начин на различни територии ,по много фактори и затова Ланди не внася редуктора SE81SIC, защото може в Холандия ,Италия и др да работи перфектно в България се затиска за месеци от НАШЕТО перфектно гориво.
Колко да се хвалиме и хулиме проблемите ни са едни и същи на всички де работиме и се занимаваме с системи за пропан-бутан и метан.Манталитет на нацията и безпаричие .


И накрая както казват в Руската федерация: ПОЖИВЙОМ И УВИДИМ

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: nqkoi1 ®]  
Автор injection (lpi service)
Публикувано05.10.09 19:43



Е не ...........

редуктора който си споменал НЯМА НИЩО ОБЩО с технологията на безмембранните редуктори или "VTRec" !!!!
VRTec редуктора е електронен ,няма мембрани, лостове и т.н гумени елементи хорааааааааааааа VRTec технологията няма аналог !!!!
Чудесно ....... радвам се за FSI системата това е хубаво ,но се оповава на мембранни редуктори ... със всичките си проблеми и предимства както Ти сам споменаваш (гориво,качество ,локализация на горката ни държавица )!

НО думата ми беше за елемента от VRTec технологията ,а именно VRTec редуктора ,а съответно и неговата роля в стратегията на VRTec технологията !
Конечно .......поживьем увидим !Колегата спомена че LR имали такава технология ...аз затова помолих за повече информация от Теб



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: injection]  
Автор rade6ki (професионалист)
Публикувано05.10.09 20:41



И все пак какви цени да очакват бъдещите ви клиенти да кажем за 4 цилиндров двигател?Това"съпоставими"е много относително!



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: rade6ki]  
Автор injection (lpi service)
Публикувано05.10.09 21:25



Колеги благодаря за интереса към технологията VRTec!Тъй като написах ,че това не е реклама и нямам комерсиален интерс ,то не желая да отговарям на въпроси за цени и ..... Пишете на ЛС или e-mail ще отговоря персонално !
Не е относително (като налягането за което спорихме с уважаемия nqkoi1 ® ),а е съвсем реално



Редактирано от injection на 05.10.09 21:32.



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: injection]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано05.10.09 23:03



Колега не ми се спори .....но да се опитам да разяся нещо на което много се набляга компания LANDI Grup има електронен редуктор,а че той не е познат на масовата аудитория е друг въпрос,както и много други нововъведения

.Но да се върнем на това с което започнах,в един MPi или SRi агрегат такъв модел помпа има в резервоара (дали е центробежна или зъбна ) едвали има някакво значение след като задачата и се свежда до 2 неща,а именно: да подържа извесно налягане при определен дебит на горивото подавано към агрегата .Такова е и значението на редуктора в цялата система на газовия инжекцион.И ако някои е добре запознат с технологията на развитие на бензиновите агрегати е забелязал,че отделни възли и агрегати са претърпели големи промени през годините,но не и помпите намиращи се в резервоара на автомобила .Теса си същите както и през края на 80 години .Но не така стои въпроса и с системите които директно подават гориво към агрегата ,а именно дюзите и тяхното управление което преко оказва влияние върху работата на агрегата,И не напразно в предищен пост споменах системата Январ .Софтуерния продукт управляваш елебентите на горивната система се е преобразим многократно през годините за да достигне днешното си развитие агрегата с ниски емисии на вредни газове.
Същото е и с газовите инжекциони и те търпят развитие и на пазара се е наложил най-надежния и безавариен детаил ,които през годините е доказал че системата работи в всякакви условия .А да се уточним с колега ,когато на пазара в началото на новото хилядолетие се появи системата IGSistems на Landi Renzo Grup с която много автомобили седвижат и до днес ,а едвали ще срешнем руската система за която твърди колегата на някои автомобил сега И много ще мие чудно как ще се държи ситемата на едно Пежо 406 с агрегат 1,8 MPi произведено 1996 година и също така на Пежо 207 с агрегат 2,0 MPi произведено 2006 година ,та когато правите презентация подберете си автомобили с такива агрегати ,а може и някоя Хонда RAV с агрегат 2,0 MPi с технология Vtec (нещо имаща общо в наименованието и на Вашия редуктор) на която да направите един тест на газ с Вашата система през пресечена местност,и най- вече на 2 скорост с около 800...900 оборота ,като имате в предвид, че на бензин агрегата на автомобила се държи перфектно в тоз сигмент на натоварване........Пожелавам Ви успех !!!!

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: nqkoi1 ®]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано05.10.09 23:35





Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: injection]  
Авторpreeban (Нерегистриран)
Публикувано06.10.09 18:27



Защо, г-н Дойновски, да не се ровим. Да не би да върнахте парите на хората, които останаха без поддръжка на системата. Да не би да възстановихте някаква частица от 400% надценката с която продавахте системата ГИГ3?

Сега ще стане същото, защото Вие не сте коректен към клиентите си.



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: injection]  
Автор injection (lpi service)
Публикувано11.11.09 15:55



Хора

............. VRTec - a наистина работи с НУЛЕВО налягане !Баси даже и с РАЗРЕЖДАНЕ ,не е вярно ...вчера го монтирах и пуснах ,направо се кефа няма такова чудо !Качих и малко видео в "YOUTUBE "!!!



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: injection]  
Авторpreeban (Нерегистриран)
Публикувано14.11.09 00:03



Не казахте г-н Дойновски, кво правим като ви резнат кранчето и пак се окаже, че системата която продавате няма никаква поддръжка.

Да, страшна работа, приказките ви големи, ама преебавката също голяма.



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: preeban]  
Авторlnj. Novobranec (Нерегистриран)
Публикувано14.11.09 17:42



Г-н Дойновски, много ме заинтригува работата на VRTec-a и особено работата при отрицателно налягане. Видях в Youtube клипчето и, и иксам да знам къде и кога мога да видя на живо системата?



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: lnj. Novobranec]  
АвторEBPOГA3 (Нерегистриран)
Публикувано17.11.09 08:16



Имах удоволствието днес да видя VRTec на живо монтирана на Пикасото на инж.Дойновски, впечатлен съм и искам да кажа че това наистина е нещо ново и съвсем различно. Изпарителя е един съвсем елементарен топлообменник като на входа има инжектор който работи с течна фаза и дозира количеството гориво, пропуснатото гориво се изпарява в един лабиринт в нагрятото тяло на изпарителя. Изпарената газ постъпва в дюзите които са стандартни, налягането стига до нула и дори минава в отрицателни стойности. Времената на газовите дюзи се движат в много малък интервал от празен ход до максимално натоварване, причината е че инжектора за течната фаза извършва основното регулиране на горивото. Идеята е интересна, изключително проста и същевременно революционна, реално работи доста добре, според бат Любо харчи по-малко и върви по-добре !!!



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: EBPOГA3]  
Авторdido (Нерегистриран)
Публикувано17.11.09 09:00



А според теб?Само не ми ясно как може да работи с отрицателно налягане или такожа с1с стоиност 0.Ще звьнна на колегите от Москва да разбера за 6то иде реч. За предните модели отзижите им бяха отрицателни макар тук да се лееха какви ли не хвалебствия.





Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: injection]  
АвторStan (Нерегистриран)
Публикувано17.11.09 19:21



Или не искаш да ме разбереш или не можеш.Под отрицателно налягане разбирам вакуум.Как вакуум?Не може на празен ход ти да смучеш въздух от колектора към газовата бутилка и колата да работи.Още веднъж те питам ,за нула диференциално налягане или абсолютно говориш?



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: dido]  
АвторDlDO (Нерегистриран)
Публикувано17.11.09 19:46



И така разговарях с един от големите тьрговци на АГУ в РОСИЯ и неговото мнение е;Поредния прах в очите на клиента.Сега няма да излагам аргументи.





Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: DlDO]  
Автор injection (lpi service)
Публикувано17.11.09 20:20



Дали е прах ,виелица ,буря или отваряне на очите ще видим

От днес системата официялно работи с ВОДОРД !!!Не знам с кой ВЕЛИКАН на търговията в Русия си говорил .......но кажи и Ние да поговорим с Него да видим какво и колко продава от италяно-полско-турски-латвийско-китайско-индийски "системи"!Така и баба знае ..........говорих с Папата ..брей и ..... и вземете се регистрирайте на форума омръзна ми да си пиша с "господа".
Моля........ изложи аргументи ........за да питаме производителя за какво става въпрос!Ти виждал ли си VRTec на ЖИВО !Не знам от къде си или кой си (защото сте все "нерегистрирани")но с огромно удоволствие ще ти покажа и нулевото налягане и работата на системата на разреждане !



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: injection]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано17.11.09 20:58



Да, системта има отрицателно налягане и след като изгледах клипа го приемам ,че е така .Или казано на по разбираем език как става това : различието на познатите до сега редуктори и електонния е таз ,че почти нямат нищо общо

при единия имаме редуциране на налягания ,а при електронния имаме пред колекторно изпаряване на определена "порция" гориво регулирана по електронен път .При това регулиране в определен етап от работата на системата се получава изсмукване на горивото от подаващите търбопроводи от разреждането, което се получава в колектора при отворени дюзи.В тез системи имаме двойно регулиране на подаваното към агрегата гориво.Основното регулиране се явява в тъй нарчения "редуктор",а допълнителното поточно регулиране е от инжекторите на отделните колектори,и затова те работят с такава честота .
При таз система ,както и при масово използваните и познати на масовата практика, си има своите плюсове и минуси.
Както казах и в други мои изказвания и други фирми имат такива разработки,но защо не са масово на пазара е ........ въпрос на друга разглеждане и за да ме ме обвинят в пристрастие ще премълча това което знам .Времето и експкоатацията на такива системи ще го докаже .

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: nqkoi1 ®]  
АвторStan (Нерегистриран)
Публикувано17.11.09 21:11



Тоест в определен момент налягането стига до 0, но аз още не мога да разбера как точно работи колата налягане 0 в по дълъг период от време?Моля обяснете. И отговори от рода на ми просто работи не смятам за адекватни.



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: Stan]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано17.11.09 21:20



Ами да работи и не е само нула ,а и отрицателно апсолютно налегане ,а колко е и как се променя в времетото това отрицателно или нулево налягане е друг въпрос. Въпроса принципа на работа ,а как се прави е технология,ноу- хау,know-how.

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: EBPOГA3]  
Автор Aбcoлют (пристрастен)
Публикувано17.11.09 21:20



"Имах удоволствието днес да видя VRTec на живо монтирана на Пикасото на инж.Дойновски, впечатлен съм и искам да кажа че това наистина е нещо ново и съвсем различно. Изпарителя е един съвсем елементарен топлообменник като на входа има инжектор който работи с течна фаза и дозира количеството гориво, пропуснатото гориво се изпарява в един лабиринт в нагрятото тяло на изпарителя. Изпарената газ постъпва в дюзите които са стандартни, налягането стига до нула и дори минава в отрицателни стойности. Времената на газовите дюзи се движат в много малък интервал от празен ход до максимално натоварване, причината е че инжектора за течната фаза извършва основното регулиране на горивото. Идеята е интересна, изключително проста и същевременно революционна, реално работи доста добре, според бат Любо харчи по-малко и върви по-добре !!!"

Аз не съм газаджия, чета само от любопитство. VRTec наистина е нещо ново, но дали е толкова добра колкото я хвалят, като се замислих след като времената на газовите дюзи почти не се променят, а дозирането се извършва главно от инжектора течна фаза в изпарителя, значи когато двигателя е натоварен инжектора течна фаза подава повече гориво, но понеже времената на газовите дюзи почти не се променят ще се увеличи значително налягането на газта, значи налягането ще се движи в големи граници от празен ход до максимално натоварване. Но какво се получава когато натиснем рязко педала на газта, налягането не може веднага да се покачи и в двигателя ще постъпи твърде бедна горивна смес, когато внезапно си дръпнем крака от газта обратно сместа ще е твърде богата защото налягането не може да падне веднага.
Много ме съмнява че ще върви по-добре, напротив много зле ще върви.





Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: Aбcoлют]  
Автор injection (lpi service)
Публикувано17.11.09 21:33



Пак погледни клипчето !!! Вярно много професионално трябва да се занимаваш за да видиш всичко в записа (не искам да обиждам никого)но колата е с ЕВРО 4 !!! Работи с почти 0% кратковременна корекция и мисля 5% дълговременна !



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: injection]  
АвторP.P (Нерегистриран)
Публикувано17.11.09 22:19



Няма такъв филм - 0 кратковремена и 5 дълговремена. Все отнякъде идват 5те процента. И това не е толкова важно. По важно е да са като на бензин. Не се стремим да са на 0 а да са като на бензин!!!



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: P.P]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано17.11.09 22:55



Казано между наз,това тук при VTEC-ка,а да не говорим за Valvetronic-а или при Valvetronic-а 2 ще стане лудо и щасливо .
А ако приемем ,че има и това: има една лабда сонда е монтирана преди катализатора и изпълнява регулираща функция,втора зад катализатора и служи за цялосна диагностика,а при системи с три компунентни катализатори и преобразувател(хранилище) на оксидния окис, имаме и трета сонда на оксидния окис -тогава питам какво правим

защото при 5% дълговременна корекция светкат всички "чекове" де има тоз агрегат и ....... май караме в сервизен режим

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: nqkoi1 ®]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано17.11.09 23:02



И много ще мие чудно как ще се държи ситемата на едно Пежо 406 с агрегат 1,8 MPi произведено 1996 година и също така на Пежо 207 с агрегат 2,0 MPi произведено 2006 година ,та когато правите презентация подберете си автомобили с такива агрегати ,а може и някоя Хонда RAV с агрегат 2,0 MPi с технология Vtec (нещо имаща общо в наименованието и на Вашия редуктор) на която да направите един тест на газ с Вашата система през пресечена местност,и най- вече на 2 скорост с около 800...900 оборота ,като имате в предвид, че на бензин агрегата на автомобила се държи перфектно в тоз сигмент на натоварване........Пожелавам Ви успех !!!!

кой ли не прочете това написано от мен на 05.10.2009



Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: nqkoi1 ®]  
АвторEУPOГA3 (Нерегистриран)
Публикувано19.11.09 18:49



Красимире, мноооого си неребжен приятелю, прощаваме ти многобройните правописни грешки....ама вече губиме смисъла на изречението....кажи ми каква е тази Хонда RAV с агрегат 2,0 MPi , няма таково животно ???
Хондите са ЦРВ, и при по-новите модели след 2002г. също има някой специфики и възможни проблеми при небрежен монтаж или настройка, та за кой от двата автомобила говориш ?
Предполагам имаш впредвид Тойота РАВ 4 2000 MPi с технология Vtec, тогава изобщо не виждам какъв е проблема, имам монтирани няколко такива и едната е произведена през 2007 година, всичките работят прекрасно със Бардолини, без никакъв компромисна и на 2 скорост с около 800...900 оборота , въпрос на прецизна настройка и добър монтаж !!!
За новата руска система може да сте спокойни че ще се справи и с Пежото 406 и с РАВ 4, както и с много по-сериозни агрегати, като видях мърка Пикасото на бате Любо, братушките провеждат усилени тестове точно върху трудни машини, дори на мотори със 7000 кубика я тестват.
За колегата който е притеснен дали мотора ще успее да се ускори при рязко настъпване....уви излита от място като самолет, уверих се лично.
Лично аз твърдо вярвам в успеха на тази система, въпрос на време е да се убедите в нейните възможности.



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: EУPOГA3]  
АвторStan (Нерегистриран)
Публикувано19.11.09 19:20



По моя информация големите производители на газови уредби продължават да използват редуктори на налягане посредством мембрани и тези производители са на пазара с десетилетия.За да не използват въпросната концепция явно не е достатъчно успешна на този етап. Аз съм убеден че ако има нещо революционно в новя модел на електроният редуктор, то съвсем скоро ще бъде преотркрито и от други производители. Някой ми беше споменал нещо от рода на "добрата газова уредба е стар модел" т.е. само времето ще покаже. Всяка една тема преминава в мерене на кой му е по дълъг и на кой по дебел.



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: EУPOГA3]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано19.11.09 20:12



Явно не си гледал много обстойно какво става с тоз агргат на които сте публикували клипа.Колега не видяли ,че над 80% от времето когато е на газ работи с обогатена смес (над 0,6 волта на кислородния датчик),независимо в кои диапазон на оборотите е на богата смес-накакво ли се дължи това ? и какви ли са емисиите на тоз агрегат, който както вие пишете е ЕВРО 4 от кадето следва и другия въпрос : След като толкова дълго време е на богата смес, как не минава в сервизен режим и не му се "пали" чека.



Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: injection]  
Авторнeдoвoлeн (Нерегистриран)
Публикувано15.04.10 19:46



Като знам Руснаците как правят електроника (на килограм) и като знам как работеха GIG-овете (а и те бяха революционни, според публикациите) - НЕ БЛАГОДАРЯ, не вярвам на хубави описания.

Карал съм 3 коли с GIG-ове (или май едната беше с Фобос), и нито една не вървеше като хората, въпреки че Инж. Дойновски имаше честта сравнително често да ги вижда.
А иначе всички нововъведения най-напред ги пробва и демонстрира на неговата собствена кола и винаги всичко е О.К., но защо по дяволите на колите които съм карал нещо не се получаваше... Че даже едната беше с абсолютно същия двигател като неговата лична...



Та и за въпросния модел "революционна" газова система - ако след 5 години все още се произвежда и продава тази система и над 90% от ползвателите ми кажат че са са доволни - може и да повярвам на написаното и пак ще се замисля дали да си сложа такава на моя кола.

И тази система ми изглежда "революционно", "гаражно" произведение на Руския технически гении.

Ако беше ракета или танк - о.к.



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: нeдoвoлeн]  
Автор injection (lpi service)
Публикувано16.04.10 08:20



"Колега" !!! Поканих Ви на презентация на системата ,там можеше да се запознаеш не само с лъскавите описания ами и да направиш личен контакт с пройзводителя !!!Да чуеш за миналото, настоящето и бъдещето на фирмата пройзводител и нейните артикули !!!Можеше да пипнеш и видиш ИНОВАЦИИТЕ въз основа на които е направена системата

"Гаражно пройзводство" с финансов обем от 100000 евра ми звучи просто супер .Ако имаш някоя ракета или танк за конвертиране с алтернативно гориво давай Я!

Редактирано от injection на 16.04.10 08:25.



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: injection]  
Авторнeдoвoлeн (Нерегистриран)
Публикувано22.04.10 10:41



За поканата за предзентацията - благодаря, но съм я пропуснал, пък и ролята на презентациите е да представят нещата само в "+" светлина.

За "ракетата и танка" - имах предвид, че Руснаците само това могат да правят като хората ! ! !
След конвертиране с алтернативно гориво има опасност ракетата да си смени предназначението

. - хм ... всъщност пак може да гръмне


А за гаражото производство, логиката е следната:
Финансов обем 100 000 € може да ти звучи супер, но си е направо смешно!
- първо какво означава тази цифра?
- годишен оборот на производителя?
- годишна печалба?
- нарастване на капитала?
- сумата вложена в този проект?

Ако приемем условно, че доставната цена на производителя за 1 система е 300 €, то това са около 334 системи (100000 / 300 = 333,33 - нали така?)!
334 системи за една година, означава по 1 система на ден - ТОВА НЕ Е ЛИ ГАРАЖНО ПРОИЗВОДСТВО ? ? ?

Според сайта им, въпросните производители (www.slavgas.ru) са посочили 932 партньори (или дистрибутори) в 58 страни (данните са към 21. 10 . 2008). Дано бройката им да не е намаляла за 2 години (друга тема е дали всички знаят че продават "СЛАВГАЗ" ).

Та ако САМО 1/3 от всички тези тези дистрибутори си купят по една система за "демо" - то въпросните 100 000 € са готови!

А и как ще убедиш собственик на кола за 20 000 € да си монтира газова уредба на производител, който има "финансов обем" от 100 000 €, и продажната цена е приблизително равна с тази на утвърден, сертифициран Европейски производител с многогодишна история, перфектен имидж и годишен оборот измерван в милиони €?

Или сега ще ми отговориш че си пропуснал една-две "0"-ли като си цитирал цифрата 100 000 € ?

Така че.....успех



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: нeдoвoлeн]  
Автор injection (lpi service)
Публикувано22.04.10 11:28



- първо какво означава тази цифра?
Доколкото ми е известно това е сумата за проекта АГАТ-ВРТек !!!
Ако все пак те интересува финансовия отчет на фирмата ,то можеш да го намериш предполагам .....или попитай в консорциума "СОЮЗ" в които е "СЛАВГАЗ" ООО !
http://www.stksoyuz.ru/index.php
Благодаря на пожеланията !

Редактирано от injection на 22.04.10 11:45.



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: injection]  
Авторgig3satelit (Нерегистриран)
Публикувано04.05.10 10:09



гаражна класика: (от форум "Ситроен")
------------------------------------------
Здравейте,

тук ще споделя моите впечатления СД Аутогаз в Княжево, Nobus Ltd и системата Agat VRtec (повече подробности по-надолу). Голям ферман се получи, но за два месеца просто много се събра... Както всичко предполагам и тук ще има други мнения, добри отзиви и т.н. Просто пиша какво ми мина през главата, просто да не се случи и на някой друг от Вас!

В началото на март се излъгах да отида в сервиз "СД Аутогаз" ЕООД на Евлия Челеби 70 и да ми монтират руски газов инжекцион Agat VRtec с бутилка на мястото на резервната гума (43 л). С тях се свързах чрез уж официалния им представител за БГ - Nobus Ltd или по-точно Николай Неев (http://www.slavgasbg.com/). Моят съвет е - НЕ ходете при Николай Неев и при сервиза на Евлия Челеби и не си слагайте въпросната Агат система!

Относно сервиза и работата им:
• Бутилката беше захваната само е една шпилка и се клатеше! Накарах ги да я хванат и с втора - "Ама защо да дупчим колата, ще си я хванеш с пяна!"
• Дупките, пробити за газовите тръби имаха все оща кала по тях, нямаше никакво допълнително оплътнение между тръбите и метала. Разбира се тръбите бяха захванати много здраво със свински опашки (поне да бяха взели по-голям размер, да държат по-яки). При въпроса ми защо не са ги захванали със съответните метални и гумирани скоби - "Защо да дупчим колата?"
• Преди монтажа: "43 л бутилка ще се събере тук, повече не може. Но ние ги правим да хващат 40 л!" (нормално е около 36 л, проста математика!). Изрично им казах, да я направят да се пълни на 80% както си му е редно! След първите две зареждания беше ясно - бутилката се пълни на 100 %! На едно ОМВ заредих 42.9 литра газ в 43 л бутилка :shock: ! Тия са луди. Обяснението им: "Ние така ги правим, няма страшно. Нали има изпускателен клапън на сондата!" А къде ще я изпусне тази газ - в купето. където съм аз и други пътници... Да не говорим, че би трябвало тръбите за газта да са така сложени, т.е. примерно в маркуч, тъй че при тез на газ тя да излиза извън купето (нали е по-тежка от газта). И като отидох да оправят бутилката последва коментарът: "Трябва да плащаш за труд, че ние нали сега работим..." Наглостта няма край! Разбира се категорично отказах да платя каквото и да било, понеже това си е техен проблем, че не са си свършили работата като хората, както аз исках! В последствие бутилката започна да събира само около 28-30 литра газ. Хм, май пак бяха сложили неподходяща сонда!
• След монтажа трябваше лично да заредя газ, че те не могли. Казах им преди това да ми направят паспорта, че иначе на някои бензиностанции правят проблеми. Не ме послушаха, трябваше да се разкарвам два пъти... След това ги помолих да проверят за течове на газ.
- "Няма течове!"
- "Вие откъде сте сигурни, че няма течове, след като въобще не сте проверили?!" (все пак аз направих първото зареждане!)
- "Няма течове, карай!"
След около 300 км се оказа, че маркучът на единия инжектор изпуска газ откъм рейката! затегнах, проверих и другите... Нямало течове, а?! При следващото посещение в сервиза като им разправях - "Няма течове! Къде има течове?" :po tikvata:
• Разбира се вместо антифриз ми бяха доляли само вода и то не достатъчно. (поне като ми сменяха изпарителя ги видях). Добре, че колата започва да пищи :)

За уредбата Agat VRtec - била уникална. Да, мога да потвърдя - уникален боклук, който явно се произвежда само в понеделник!
• Още в деня на монтажа, датчика за температурата не работеше и даваше грешка и не можеше да се превключи на газ. След около 1-1.5 часа г-н Неев се дотътри с друг датчик. Нищо, че живееше на 5 минути пеша от сервиза! Смениха, тръгна, направиха настройка.
• Първи тест по магистралата. Като карам на газ и ми пада нивото на бензина (нали съм с бордови компютър). При следващото посещение в сервиза ми казаха да си резетвам нивомера като пъхна отверка в резервоара, само да натисне тази горната клапа. Хаха, голям майтап. :mrgreen: То ако ставаше така... След време установих, че като си поддържаш резервоара на около половината пълен и след време си резетва автоматично и показва пак правилно. Гледам, че в BRC bg прелагат такъв модул за 50 лв.
Та първо каране по магистралата. С около 130 се държеше добре, при 150-160 започваше да прекъсва и ми изписа "Antipolution fault". Стартирах двигателя наново - изчезна (добре). След първите 300 км колата пак изпищя заради "Antipolution fault" и "Catalyc conversion fault". Съответно едно прекъсване и на газ и на бензин. След рестарт (чрез откачане на акумулатора), поне работата на бензин се стабилизира. Чека свети! Отидох в сервиза - компютъра на ГИ-то си било изгубило настройките и имаше някакви настройки за 4-ри цилиндров двигател (моят е 6-цилиндров). Настройха го отново.
• След това периодично разни газови инжектори започнаха да отказват, изключваха цилиндри. На бензин тръгваше едва след рестарт чре акумулатора (добре, че поне е с бързи клеми, за които на човек не му трябват инструменти). Това се случваше предимно след около 30-50 км по магистралата. Така и не можаха да разберат от какво е. А и г-н Неев като официален представител на Славгаз за България нямаше абсолютно никакви резервни части. Нито инжектори, нито контролер, нищо. Не знам откъде беше намерил този Агат, когато му се обадих да го питам за монтажа. Явно сбирщайн оттук-оттам. Уж беше поръчал, все проблеми с митницата и не знам си какво и днес пристигат, утре пристигат... и така седмица-две подред. Новите инжектори пристигнаха, сменихме ги. Нещата не се подобриха особено - пак изключваше по един, по два инжектора. И то пак когато я "позасиля" със 120-130 по магистралата (хм, което за тази кола не е никак много). И контролера сменихме като за него ходихме чак до Благоевград. Тогава си беше направил експеримент с други инжектори на DT Gas и уж през целия път гледа на компютъра си. Никакъв резултат. Освен, че такива настройки направи, че трябваше да се връщаме на бензин!
• По едното време поне ми остави bluetooth interface да мога да гледам какво става (софтуера поне е безплатен). Качих я на магистралата (той разбира се нямаше никакъв интерес и никакво желание да дойде с мен и да погледне в движение какво става). За 10-тина км стана ясно - температурата на изпарителя/газта падаше до 20 градуса при 130 км/ч. Човек затова си плаща, за да си диагностицира сам уредбата! На следващия ден отново в сервиза им. Вързаха изпарителя по друг начин. Нов тест - същата работа, разлика около 2-3 градуса. После сам си го вързах последователно преди парното - още 2-3 градуса отгоре. Отново в сервиза. Обяснение на проблема никакво. Тогава г-н Неев започна да дава едни идей - "Ще ти сложим този изпарител на Бигаз или този на Милано (турски, ГИ-то с този е с няколко стотин лева по-евтин!)" На Бигаз изпарителя беше с прекалено малка мощност (до 140 kW, моят двигател все пак е 152 kW, а и все пак изпарителя трябва да има по-голяма мощност от двигателя). Все пак отказах. Аз като клиент трябва да му обяснявам, че това не може да се монтира?! Ново предложение: "Ще ти монтирам на DT Gas, но е за 8 цилиндров двигател и няма да ползваме 2-та цилиндъра". Сумата, която щеше да ми бъде върната беше минимална, при разлика от около 200 лв. Нов експеримент с колата ми?! Не, мерси.
• Свързах се директно със Славгаз. Отговорът им беше, че ми трябва по-голям изпарител VRtec и че г-н Неев бил поръчал няколко бройки, за което той нищо не ми беше споменал. След около две седмици (вече е след Великден) изпарителите пристигнаха. Отидох за смяна. От сервиза се започнаха пак едни пазарлъци: "Ама то сега ще сменяме изпарител, ще работим, трябва да ни платиш." Как тъй ще плащам, ГИ е в гаранция и за месец и половина и изминати около 3000 км (поне половината от които на бензин със светещ чек!). Наглостта им няма край. "Оправяйте се с г-н Неев! Аз веднъж съм си платил, имам гаранция, а то все още не е започнало да работи!". После ми се жалваше, че му били отдържали 40 лв за смяна на изпарителя. А моите допълнителни разходи за ходене до сервиза им, за карането на бензин в авариен режим, след като прекрасната им система на няколко пъти ме оставя на пътя, за завишения с много проценти разход на газ - това не ги интересува.
• След като смениха изпарителя, разбира се нищо не се подобри, освен че този при 130 км/ч вече поддържахе около 50 градуса. Разходът се вдигна още - първо зареждане и каране в градско - около 26 л/100 км (28 литра за 110 км, при показания на борд компютър около 14,5-15 л/100 км). Изънградско - при показания около 9.3 - 9.6 л/100 км харчеше около 14-15 л газ. Хм, нали максимум 10-15% завишен разход на газ спрямо бензин. А и никакво вървене - мисли се, придърпва. А според софтуер настройката е супер. Даже и г-н Дойновски погледна (благодарности за което) - но и той се хвана за главата. След настройка с него разходът градско падна на 20л/100 км (при 14.5 според БК).
Ново предложение за експеримент от страна на г-н Неев - "Ще ти сложим от новите инжектори 16-са серия, че са по-бързи. Но са М-ки" (М серия означава, че са за цилиндър с максимален обем 0.45 л, моите са по 0.5 л!) Как може да му минават такива идеи въобще да монтира нещо, което не е никак предназначено за тази кола?! :po tikvata: На края на нервите си, омръзна ми от размотаване, губене на време, пари и безсмислени експерименти без систематичен подход!

След около два месеца с прекрасната система и изминати вече около 4500-5000 км мога да кажа следното: Системата според мен е пълен боклук и е безобразие за такова нещо да се искат 1510 лв (с включен монтаж и т.н.). Постоянно трупане на грешки и изключване на цилиндри. Един път за отрицателно време натрупа толкова много грешки на газ, че чак светна СТОП-лампата и колата изгасна в движение!!! И после докато запали...
Г-н Неев и от сервиза не са никак компетентни и се занимават с нещо, което не им е работа! Знаят май само да натиснат бутона "Автонастройка" и дотам. А да не говорим, че аз трябваше да им обяснявам какви допълнителни функции има пс-софтуера (лог файлове и тем подобни). Това не е нормално!!! Все пак съм клиент, а не ги монтирам аз тези уредби!
Г-н Неев само дава празни обещания - "Ще измислим някаква компенсация. Ще ти сменя свещите, ще измислим нещо друго". И накрая нищо! Коментарът му през цялото време: "Смени си колата и ще се оправи!" Хората не на празно са казали: "На калпава ракета, Космосът и крив!" Колата на бензин си върви просто перфектно, никакви, ама никакви проблеми.

Поне най-накрая го демонтираха този боклук. Разбира се парите за монтажа не ми ги върнаха. Тъй че като тегля чертата се получава следното:
• 270 лв загубени само заради монтаж и демонтаж (рекламация).
• изминали 4500-5000 км, около 2000 на бензин, другите с много завишен разход на газ и кофти вървеж. Просто не ми се смята вече, но не са малко загуби. С тях сигурно излиза на цената на нещо качествено: Бигаз, БРЦ, Принс и т.н.

Дано никой друг да не попада на тия или на тем подобни!



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: gig3satelit]  
Авторнeдoвoлeн (Нерегистриран)
Публикувано06.05.10 17:34



Ех.....

още един препатил, на моето мнение.....

значи съм бил прав с написаното по-горе


И аз навремето с удоволствие махнах GIG-а



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: нeдoвoлeн]  
АвторRenco matic (Нерегистриран)
Публикувано07.05.10 20:04



Не само ти си патил от GIG-а, всички които се довериха и монтираха си изпатиха, сега пак иновации VRtek-дрън дрън, съвсем скоро пак ще има разревани клиенти.



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: Renco matic]  
АвторPeнцoлaнди (Нерегистриран)
Публикувано08.05.10 01:32



Пич не използвай псевдоними на ренцо.Политиката ни в този форум е да не влизаме в конфонтация с колеги.Мнението на Рензо матик не е споделено или по никакъв начин не е обвързано с официалния вносител на марката Ланди.



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: Peнцoлaнди]  
Авторgiglll (Нерегистриран)
Публикувано12.05.10 23:52



Не разводнявай темата. Дай да видим великиот инжинер какво ще каже. Пак същите циганий като с ГИГ. Не свършиха ли балъците...



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: нeдoвoлeн]  
Автор slavgas (непознат )
Публикувано17.05.10 12:33



Уважаеми монтажници. не съществуват идеални системи за впръскване, но има една обща тенденция: производителите се стреми да осигури на системата за впръскване на горивото, бързо-инжектори, стабилни съоръжения и координиране на ръководителите на гориво хармонизирания счетоводен баланс корекция. Ахат ви предлага всичко това в една бутилка на достъпна цена. Хармонизирания счетоводен баланс в момента се изпитва при WHA. Лично аз не се съмнявам, за сметка на други системи, тъй като просто няма аналози. Отиди на германците с техните Evro5, има дори БЧК оборудвани с дюзи Keihin. Регулатор VRTec само няколко пъти дава възможност на инсталатора. премахване на това от фина настройка с HBS-скенер. Програмата е изцяло алгоритъм за определяне на всяка кола, която аз лично не веднъж, но аз не съм на монтажника. Ние трябва да направим нещо само пет операции и всички .... Но това трябва да се справят с настройките. Както се изисква! Борис. www.agat-gas.ru



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: нeдoвoлeн]  
Автор slavgas (непознат )
Публикувано17.05.10 12:54



Уважаемые установщики, нет идеальных систем впрыска, но есть общая тенденция: производители стремятся оснастить впрысковые системы быстродействующими инжекторами, стабильным редуктором и организовать взаимодействие контроллеров по OBD топливной коррекции. АГАТ VRTec предлагает Вам всё это в одном флаконе по доступной цене. OBD сейчас проходит испытание на Ваз. АГАТ позволяет уже сейчас настроить любой современный автомобиль, избавляя от процесса подгонки жиклёров и тестового заезда со сканером. Для настройки достаточно выполнить 5 функций...Но надо знать каких. Они в инженерном меню, дополнительные коэффициенты. Сам проделывал эту операцию не один раз на разных авто, хотя сам не установщик. Короче инструкция на сайте: www.agat-gas.ru Борис.



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: Aбcoлют]  
Автор slavgas (непознат )
Публикувано17.05.10 15:28



Из-за отсутствия механических деталей гегулятор VRTec не имеет инерции и нет провалов при старте с холостого хода, также форсунки переваривают 2,0 мс заброс давления при выходе из режима торможения двигателем на холостой ход без проблем.



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: slavgas]  
Авторнeдoвoлeн (Нерегистриран)
Публикувано17.05.10 16:55



Това кой го е превеждал ? ? ?
Ако не беше публикувал и оригиналния текст щях да си мисля че е написано от човек с ДИСЛЕКСИЯ



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: нeдoвoлeн]  
Автор injection (lpi service)
Публикувано17.05.10 18:00



Преводача на GOOGLE !
За съжаление по-младите колеги нищо не разбират от Руски ,а пък великите американци са направили ебати преводача !



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: gig3satelit]  
Автор lz_joro (Joro)
Публикувано22.05.10 19:29



Странно ... май само аз съм доволен от Славгаз.
Имах Пежо 206/1.4i/2002 г. изминати на газ 140 000 км за 2 години
Газова уредба - Славгаз Фаворит
Монтаж - Монтирах сам с малко помощ и разяснения от страна на г-н Неев (за което му благодаря)
1 инжектор сменен (дефектира още в началото)
2 филтъра
Разход - среден 7/100 (доста добър)

Сега имам Пежо 308 1.6VTi - 120 магаренца
Сам си монтирах VRTec на Славгаз
За монета се държи доста добре, ще видим занапред как ще бъде....



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: lz_joro]  
Автор injection (lpi service)
Публикувано23.05.10 12:03



Направи си update към 76 версия ...просто е супер !!! Ако не знаеш как и нямаш версията звънни на GSM а да ти помогна !



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: injection]  
Автор lz_joro (Joro)
Публикувано23.05.10 14:57



Вече го направих.
Благодаря... супер е...
Монтажа беше фъсулска работа...4 кабела до 4 инжектора...и 2 маркуча за топла вода...бутилка, пълначка...(3 дена работа)
По - скоро ме затрудни свързването на ламбдата (все още карам без нея)
Имам 1 широколентова ламбда с 5 кабела и другата след катализатора е стандартна с 4 кабела.
Но като цяло и без нея става добра настройка, за сега мога да се похваля с разход 8.4/100 извънградско за 350 км



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: injection]  
Автор kelti (непознат )
Публикувано27.02.13 14:04



И тука ли лъжете хората с рези фалшиви руски уредби......божеееее нямате почивен ден!!



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: injection]  
Автор kelti (непознат )
Публикувано27.02.13 14:16



Пълна глупост!!!Точно като онази система фаворит дето я слагаше Дойновски и никога не работеше като хората!!!



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: kelti]  
Автор kelti (непознат )
Публикувано28.02.13 10:21





Без коментар!!



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: gig3satelit]  
Автор kelti (непознат )
Публикувано11.03.14 08:14



Много добре описана драма с руските боклуци наречени газови уредби .А Дойновски да спре да лъже хората , че това нещо изобщо работи.От клипа му се вижда как работи.А и някои хора сме имали драми с неговите монтажи още когато работеше в малкото СБА.Че и голям гъзар беше - той бутилки и тръби не слагаше, беше му под професионалната "компетентност" пращаше при други хора, които според него само за това ставали , а той слагаше само великата система Фаворит ......ма така я слагаше, че после си я сваляше.Той май и за това се наемаше само кита на фаворит да сложи, та да не се налга после цчлата уредба да сваля. ха ха хах а



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: injection]  
Автор kelti (непознат )
Публикувано11.03.14 08:25



Така е "инжинере" - Колкото си по-невеж, толкова по-често се чувстваш като откривател!!""





Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: EBPOГA3]  
Автор kelti (непознат )
Публикувано11.03.14 08:28



Перфектно работи, вижда се от клипа ламбадата сто и на 0,8 V през цялото време и -"......гори по-малко" бахти измамата!!Че и се подкрепяте един друг в тази измама!!



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: nqkoi1 ®]  
Автор kelti (непознат )
Публикувано11.03.14 08:31



При Дойновски и неговите системи става дума не за ноу-хау, а за донт-ноу ха ха хахахаха

пробвайте и ще видите!!



Тема Re: Това не е РЕКЛАМА ! Просто..нови [re: nqkoi1 ®]  
Автор kelti (непознат )
Публикувано11.03.14 08:41



Не пали чека щото си е емулирал сондите в режим на газ и бензиновото ЕКУ получава сигнал от емулаторите.Няма какво друго да му роди главата на "инжинера" .Което не е чак такова лошо решение.Етагаз на Тартарини по същия начин емулира ламбдата в режим газ и бензиновото ЕКУ не се ошашква от състава на сместа в режим газ.При Етагаз в решим газ ламбадата случи само за някакви леки корекции на газовото еку и то не е задължително.При емулирани ламбади можеш да си правиш каквато искаш смес на газ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.