Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:00 23.05.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Имай повече търпение, Дени!нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автордeни (Нерегистриран)
Публикувано10.07.06 18:56



Леле милия ти-днес реших да прочета всички писма писани до теб и чак ти се възхищавам на нервите, търпението и желанието да помагаш на напълно непознати хора- ЕВАЛА.





Тема Re: Фитнес програми за начинаещи.нови [re: фyтбoлът e пpocтo иr]  
Автор Grami ()
Публикувано13.07.06 13:27



Жена 34г
175см 78 кг


натрупани кг след раждане - качих 30 и кусур
заседнал начин на живот, не се движа хич
и си хапвам
Мога ли да правя нещо в къщи, съчетано и с диета,
наясно съм какво трябва и не трябва да се яде
Л- Карнитин?

Преди спортувах много - плуване , тенис , много степ аеробика
сега стана така че не мога да отделям време за това
чувствам се зле, и нямам енергия, и то си е обяснимо
проблем с корема, бедрата и ръцете
моля за помощ!

Редактирано от Grami на 13.07.06 13:28.



Тема Re: Фитнес програми за начинаещи.нови [re: фyтбoлът e пpocтo иr]  
Автор iah (непознат )
Публикувано14.07.06 00:04



Входни данни:

1. Пол - женски
2. Ръст - 1.60 м
3. Тегло - 51 кг.
4. Фитнес - 3 пъти седмично, нямам програма. Тренировка - 25-30 мин. кардио уреди, натоварване ръце - без гири само уреди, натоварване крака - уреди за вътрешната мускулатура на бедрата - 120 повторения, корем - 40 - 50 повт. и по 120 . странични.
5.Цел - Стягане на бедра, намаляване на 5 см от талията.
6. Срок - постоянен

Ще бъда ти бъда много благодарна ако можеш да предложиш подходяща програма.



Тема Re: Фитнес програми за начинаещи.нови [re: iah]  
Автор Xpoмoзoмaтa (раздвоена)
Публикувано15.07.06 08:55



Абе какво му се връзвате на тоя, не виждате ли че се ебава



Тема Ами, програмата е хубава.нови [re: Hинa]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано15.07.06 10:42



Мога да ти препоръчам ако правиш корекции, да са само козметични:
1. Ако кростренажора е сложен в началото за загряване, направи 10 мин. За 5 се съмнявам, че може да се изпотиш.
2. Вместо кросовър, да направиш по една серия повече от другите две упражнения.
3. Може да увеличиш с по една сериите за гръб.
4. Сгъване с щанга за бицепс - 3 х 12-15
5. Разгъване на уред (предполагам, че е същия, на който правиш "ритник за седалище", но сядаш, а не лягаш по корем.) - 3 х 12-15
5а. Повдигане на пръсти за прасец - 2-3 х 15-20
6. Колело - 20-25 мин.

Не знам как са ти разпределени по дни тренировките, но не е лош вариант в един да правиш горна част на тялото и коремни преси, а в другия - крака и корем (отново, да). Ти ще прецениш колко време почивка м/у тренировките да правиш, но мисля, че 3 дни е добър интервал. Съжалявам за бавния отговор, но много мислих (пък, и имам бан).





Тема Ама, само вкъщи ли?нови [re: Grami]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано15.07.06 10:50



Упражненията, за които се сещам са слендите:
1. Подскачане на въженце (ама, леко, ако има съседи отдолу) - 10 мин.
2. Коремни преси - сядаш на края на някакъв стол и едновременно повдигаш крака и събираш тялото към тях. Държиш се с ръцете за стола, за за балансираш. Поне 100 повторения (разделени в 4-5 серии)
3. Напади - упражнение за краката. Изходна позиция - изправен стоеж, правиш крачка напред с единя крак (около 40-50 см.) и приклякаш на него (все едно ще коленичиш на него). След това се иправяш и връщаш в начална позиция, после правиш крачка с другия крак (по същата рецепта). След като прибереш и него, си направила едно повторение. Опитай да направиш поне дузина такива. Ако след като свършиш и починеш 2-3 мин. имаш сила за още една-две серии (цялата последователност от началото докато спреш, се нарича серия), би било добре. Ако нямаш, спри и след два дни опитай пак. Все пак, не забравяй, че най-важното нещо е диетата.





Тема Значи, трябва да свалиш около 2-3 кг. ...ъъъ, май.нови [re: iah]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано15.07.06 11:05



Програма:
3-те тренировки седмично се запазват. Кардиотренировката - също (препоръчвам ти велоергометър) - 25-30 мин. Ръцете ги тренираш с гирички - по 2 упражнения за бицепс и трицепс в по 2-3 серии с по 12-15 повторения:
1. Бицепс - сгъване с гирички - 2-3 х 12-15
2. Сгъване с щанга (лост) - 2-3 х 12-15
3. Трицепс - разгъване на кабел - 2-3 х 12-15
4. Френско разгъване с дъмбел зад врат - 12-15
Крака:
1. Клек - 3 х 12-15
2. Разгъване на краката на уред - 2-3 х 12-15
3. Сгъване (на същия уред) - 3-4 х 12-15
4. Упражненията, които правиш и сега за вътрешна и външна част, но ги концентрирай в по 3 серии.
Талия:
1. Повдигане на краката от лег (за долната част) - 3 х 20-25
2. Коремни преси на столче (тия, най-обикновените преси) - 3 серии, общо 80 повторения.
3. Упражнението, което правиш за страничната част, но в три серии.

Не забравяй, че диетата е важна част от тоя режим. Загрявай добре преди тренировка, разни стречинги и упражнения с лека тежест.





Тема О, Хромозомо, защо ме съдиш така строго?нови [re: Xpoмoзoмaтa]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано15.07.06 11:06



Повярвай ми, о, Хромозомо, имам си добри оправдателни причини.





Тема Re: Ами, програмата е хубава.нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Авторнинa (Нерегистриран)
Публикувано15.07.06 22:39



Благодаря ти много! Загължена съм ти


Още едно въпросче. Кое е по-добре колелото или пътеката? Защото напоследък все по-честичко се задържам на пътеката.Някак си и по-голямо напрежение усещам там, но ми казаха, че ефекта от пътеката и колелото са еднакви, само дето на пътеката повече се изпотяваш и изморяваш....Олелле дано ме разбереш, че доста се отплеснах. Искам Вашето мнение



Тема Re: Фитнес програми за начинаещи. [re: Grami]  
Автор rea1999 (непознат )
Публикувано17.07.06 11:20



Здравей,
мисля, че за да отслабнеш първо ти трябва силна мотивация, надъханост или мания дори. Трябва да се заинатиш, ама много. Аз съм на 36 години, имам 3 деца (последното е на 1година и 2 месеца), тежа 47 кг при ръст 167 см. Но в никакъв случай не изглеждам кльощава и всичко това, заради сериозните, силни тренировки, които правя. Ако се чувстваш мотивирина, пиши, ще ти споделя опита си




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.