Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:59 27.04.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Кой каквонови  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано25.06.03 15:28



В тази тема всеки да разкаже какви принципи на хранене и трениране следва и какво е постигнал. Също така какво са постигнали други под негово напътствие. Не е необходимо да си световен шампион, а да имаш резултати.

Така на нас често идващите тук и на останалите ще им е като ориентир кой от какво разбира. Защото една теория когато се потвърждава на практика - тогава става за съвет. Висящи съвети всеки може да раздава, които да се противопосавят на сериозните такива.



Редактирано от Spidercho на 24.03.04 13:15.



Тема Re: Кой каквонови [re: Spidercho]  
Автор Jacket (Astral Warrior)
Публикувано24.06.03 20:01



За година и половина (с два месеца прекъсване миналото лято) може да се каже, че съм постигнал нещо...:

- малко мерки: 1.80см, 78кг, 40см бицепс, 116см гръдна обиколка, 81см талия (трудна ми е, но пък не съм дебел), 42см прасец, 56см прасец;
- не съм тренирал специално за сила (гледам повторенията ми да са минимум 6). Есента максимумът на лег ми беше 110кг, а тогава правех серии с 90кг. Сега правя серии на 100кг, така че би трябвало да мога да бутна 120кг, което е повече от два пъти на килограмите с които започнах;
- не съм се разболявал през този период, освен една настинка, която мина за 4 дни, през които продължих да тренирам, макар и без сили;
- също като Spidercho не съм имал главоболие, или каквото и да е друго болие, от което следва, че не съм пил никакви лекарства, дори аспирин;
- имам достатъчно енергия и не оставам без сили дори да не ям дълго време, което се случва често със сегашната ми работа;
- не мога да не отбележа и факта, че самочувствието ми е доста по-високо (но не и в лошия смисъл) от преди, което пък значи, че не страдам от комплекси;
- мускулни трески си имам и до сега, но са твърде слаби и съм свикнал да не ги забелязвам, дори са ми приятни, а и мисля, че са напълно нормално явление. Не знам как Spidercho се опазва от тях, но това е тема на друга дискусия;
- Корема ми е здрав, имам доста забележима преса. Малко ми бяга долната част, но не съм я натискал...
- Мисля да продължавам със спорта, дори да имам само дневно само един свободен час.

Ето и няколко думи за начина ми на трениране, хранене и др.
Още от самото начало започнах с 5-дневен сплит (гърди, рамо, гръб, ръце, крака), което може да се нарече експеримент от страна на треньора ми (Кирил Тодоров - бивш културист и настоящ съдия във федерацията), който се оказа повече от успешен. За първите 3 месеца по тази програма качих около 4 килограма чиста маса, като същевременно свалих част от мазнините и като цяло формата ми се подобри доста. От тогава до сега (година и 3 месеца) карам с 4 дневен сплит и мисля, че все още работи.
Купувал съм си два пъти протеини, но не забелязах особена разлика със и без тях и спрях да си взимам. Един път съм пил креатин за месец и ми свърши доста добра работа, но за момента не мога да си позволя да си взема пак... Стероиди, прохормони и т.н. "химии" не съм взимал и нямам подобни планове и занапред.
За съжаление нямам добри снимки, за да ги покажа тук. Имам няколко на сайта в подписа ми, както и снимката там (тя е от тази зима). В момента съм качил малко маса и съм малко по-чист при 3 килограма по-малко.

|

Редактирано от Jacket на 24.06.03 20:03.



Тема Re: Кой каквонови [re: Spidercho]  
Авторlnfantilcho (Нерегистриран)
Публикувано24.06.03 22:43



az sum ot po-kratkite
kato nachin na hranene sum ogranichil gadnite hrani - pizza, kartofki i t.n. vsichki gi znaem... nablegnah na proteina i se orientirah kum po-izchustenite ot maznini hrani
kakvo postinah za po-malko ot 6 meseca.... svalih 16kilograma sled akto bqh dosta naedrql ot pauzata ot 3 godini bez sport... kato muskulna masa kachih, no nemoga da kaja kato kilogrami kolko sa... chuvstvam se super... skorostta na sprinta mi se kachi mnogo..... abe shte otida s udovolstvie na more taz godina :)



Тема Re: Кой каквонови [re: Spidercho]  
АвторHristo (Нерегистриран)
Публикувано24.06.03 23:53



Zapochnah da treniram predi 2 godini(i predi tova sum pochval na momenti). Do tozi moment se biah ubedil che bodybuilding-a hich ne mi haresva i oktrovenno me drazniha vsichki himici po zalite. Potursih v internet neshto za sila i otkrih Pavel Zаpochnah da treniram po negovite preporuki:
1) malko upr,
2) malko povt(do 5)
3) golemi pochivki
4) tezhko
5) nikoga do otkaz
6) periodizirane na tezhestta
Pravih samo tiaga, stranichna presa, Janda i vakuumki. V niakoi periodi me murzeshe izobshto i trenirovkite mi biaha samo tiaga. Primerno otida v zalata, slozha 120kg i gi drupna 3 puti za 7-8 minuti i si otida. Po tova vreme zhivota mi se vurteshe okolo bezobrazni kolichestva alcohol(purvo beshe butilka vodka, sled tui beshe po 7 golemi na eks, sledvashe litur, posledva erata na bezbroi tekili na vecher itn.itn.)
Imahme futbolno purvenstvo i zabeliazah che moga napravo da zaobikaliam drugite pianici. Kato butneh niakoi i bez da iskam go pregazvah, izobshto pulen izblik na sila i svezhest.
Izkluichitelno murzeliv chovek po priroda, treniram samo po vreme na semestrite(2 perioda po 3-4 mesetza v godinata). Prez liatoto i zimata nishto(ot vreme na vreme niakoi snatch vkushti s pudovkite).
Treniral sum obshto sus 4 choveka. Vsichki stanaha po-silni ot mene(te vsichki si biaha po-edri, che i basketbolisti imashe), no tova hich ne mi dreme. Inache po inet forumi, site-ove i maili sum daval suveti na horata, rezultatite mislia ne biaha loshi.
Iam NVD. Мisleh che e pulna ludost taka da iam, no sviknah i v momenta izobshto ne mi pravi vpechatlenie. Predpochitam da si dam poslednia lev za mruvka, otkolkoto da pasa kartofi.
Postizheniata mi ne sa koi znae kolko dobri, poslednia semestur drupnah 155kg tiaga pri teglo 70kg(to samo i tova praveh shtoto me murzeshe super mnogo i niamah partner). Predi godina biah maniak na stranichnata presa i rekorda mi beshe 3 povt. s diasnata ruka sus 32kg lost.
Kato pochnah biah okolo 75kg, otkakto minah na NVD sum okolo 70kg. Sega tuka pisha niakvi calculatori za body fat i si izmerih taliata e 75sm, visochina 184sm, drugo ne moga da kazha niamam kaliperi za body fat.
Kato cialo ne sum dovolen ot rezultatite si zashtoto sum murzel(ot 2 mesetza ne sum pipnal pak shtanga). Vse si kazvam toia studentski zhivot shte svurshi, shte se ustanovia i shte treniram celogodishno ama vse oshte ne stava toia nomer. Inache sum izkluichitelno dovolen ot suotnoshenieto vlozheni usilia/rezultati. Sled sedmica se ustanoviavam v Smolian i pochvam da treniram(smiatam da pochna lezhanka i klekove kum tiagata). Ako ima niakoi pich ot Smolian da drasne edno suobshtenie che mi triabva partner.
Ubedil sum se che treniraneto za sila e izkluichitelno praktichno za studenti. Mozhe da niamash gram lev za iadene(za piene estestveno ima) no puk kachvash sila, stiagash se i izgelzhdash i se chuvstvash dobre vupreki bezparichieto. Po edno vreme iadah samo twixove, pieh alcohol i stavah vse po-silen. Chel sum kvi li ne teorii, no ot praktichna gledna tochka vinagi se vrushtam kum sushtite principi na trenirane. Kofti e samo v nachaloto na semestrite che vse pochvam ot 100kg tiaga tui kato silata pada v periodite na netrenirane. Dulgosrochna cel mi e 200kg klek i tiaga. Prirodno ne sum nadaren sus sila, no sus trenirovki kompensiram.
Nadiavam se ne sum bil super otegchitelen.
aide sus zdrave



Тема Re: Кой каквонови [re: Spidercho]  
Автор gal (oxygen)
Публикувано25.06.03 09:43



I az da si kaja. S fitness se zanimavam seriozno ot fevruari 2001. Ot oktomvri 2001 zapochnah da treniram mnogo tejko, poneje rabotata mi iziskvashe sila. Sled mesec mojeh da vyrsha povecheto neshta, koito nikoga ne mojeh predi tova. Dyrpah stylbi, kotvi i kakvoto ti dusha poiska bez da se skapvam kato predi.

Ot 5 godishna ne sym spirala da treniram (osven edin 2 godishen alergichen period mejdu 13 i 15, kogato ot 35 kilograma stanah 54, blagodarenie na vylchi apetit i lekarstva). Na 15 reshih che poveche taka ne moje, a biah tejka da se vyrna kym baleta, zatova zapochnah aerobika i pluvane. Na 16 zapochnah da prepodavam aerobika 4 pyti sedmichno po 2 chasa. Pluvah po 3 kilometra pochti vseki den.
Za tejestite uchih ot bashta si, koito beshe mnogo zapalen i me e myknal po zali s nego ot malka (syotevtno mi davashe da pravia koremni presi i kardio, koeto sega me iadosva malko). Na 19 se premestih da jiveia v Sofia i otkrih che tuk ima mnogo aerobiki i vsiakakvi vidove skachashti zanimania, ot koito opitah mnogo i s razlichni prodyljitelnosti. Prez cialoto vreme se hraneh v kaloriinia si i pod kaloriinia si balans, nabliagajki na slojnite vyglehidrati i plodovete. Poradi alergichnite si problemi izbiagvah beltychnite...abe kato cialo glupava rabota. Mejdu 1 i 2 kurs biah trenior po aerobika v US za edno liato (tam stanah ot 47-54 kilograma otnovo). Kato se pribrah v Bg svalih za otricatelno vreme ot nervi i uchene.
V 3ti kurs reshih che veche taka ne moje. Na ryst 163 biah 47 kilograma, sys super silni kraka i prasci (ot baleta oshte) pyk i ot aerobikite i biaganeto, i nekvo slabo tialo (bicepsa mi beshe 20 sm, kitkata 16). Sled 2 godini moga da se pohvalia s biceps 25.5 (sutrin n agladno), 52 kg(sravnitelno stabilni) i dosta greshki i opiti zad gyrba si. Cheta mnogo i postoianno ucha novi neshta, trenirala sym s 5 dushi, ot koito vsichki do sega imat po-dobri rezultati ot men. Vyrnah mnogo priatelki kym normalno hranene. Trenirala sym po 3 osnovni sistemi (klasicheska s 6 dneven split, iako piramidi, mnogo iadene, 3 dnevni krygovi trenirovki za cialoto tialo, a naposledyk samo za sila 3 pyti sedmichno, obshto vzeto sym svela uprajneniata do tiaga, stranichna presa, povdigane v strani za ramo ot naklon, military presa, i bicepsovo sgyvane, renegadsko grebane i Janda-tuk Hristo me vdyhnovi mnogo-*10x Hristo*). Sutrin ticham v parka sys Spidercho i Bum Bum. Za 3 sedmici sym svalila 1 cm ot taliata i se chuvstvam dobre. Iam NVD. Ne me mychi daje mi e gotino (koga predi sym gotvila teleshko sys sinio sirene bez strah che shte kacha). Bih iskala da izchistia dokym 14%, makar che e malko trudno (ot protivozachatychnite se zadyrja mnogo voda i vinagi izglejdash podut). Ot preparatite sym si pomognala s proteini (na 3 pyti), aminokiselini (vednyj), Hyrdoxycut, Xenadrine, Ekstrakt ot zelen chaj i clenbuterol. Nabliudeniata ot vsichki burneri e che dejstvat super malko. Dietata e edinstvenoto koeto ima znachenie, ako shte i edin magazin preparati da iziadesh. Sled sedmica shte mi mine dyrjavnia i se zahvashtam oshte po-iako.
Kato zakliuchenie moga da kaja che se nauchih da ne izpadam v super krajnosti (kato 68 dni bez pochivka primerno), da se hrania dobre i da si postaviam realistichni celi.

pozdravi

some things never change, and some do

Редактирано от gal на 25.06.03 09:46.



Тема Re: Кой каквонови [re: Spidercho]  
Автор besteira (sonhador)
Публикувано28.06.03 21:16



аз май съм единствената, която ще разрути дисциплината в клуба
спорта за хубост, както обичам да казвам - във фитнеса кръгови тренировки по 1,5 час, 2 пъти седмично кик-бокс, у дома правя некво съчетание между танци, каланетика и балет, уикендите - плажен волейбол
храненето - пълна катастрофа празния студентски джоб ме принуждава да правя магии в кухнята, квото и да готвя - е в гювече или варено
килограми не меря щото не ме вълнуват, важното е, че фигурата ми е стегната и това ми стига



Тема Re:......нови [re: Spidercho]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано01.07.03 13:24



след 15 години на пълна липса на физическа активност .........или по скоро физическа активност от колата до асансьора и обратно стигнах до 109кг при ръст 1,80......лошото беше че започна да ми се повишава и кръвното налягане.........та може би тогава се взех в ръце и общо взето за половин година стигнах до сегашните си 88кг..........храня се веднъж на ден преди 17часа но без да се ограничавам в количеството и вида на храна колкото ми се яде през останалото време само минерална вода.........все пак избягвам сладки неща и високовъглехидратни храни..........за спорта може да се каже че се уча тепърва да си раздвижвам мускулите........сутрин около 30 минути свински тръс и всеки ден по половин час нещо като раздвижване и добиване на тонус шест упражнение три за коремната област и три за горната част на тялото......чувствам се добре и нямам проблеми с кръвното налягане........изглеждам много добре/по принцип имам добре сложено тяло / проблемът ми е в коремната област и многогодишните мастни отлагания там........боря се с тях и има резултат но съм далече засега от задоволителен резултат........

незабележим

Редактирано от silent на 01.07.03 13:28.



Тема Ето каквонови [re: Spidercho]  
Автор Bum-Bum (pitbul lover)
Публикувано07.07.03 15:35





миналият ден...

u can run, but u will only die tired


Тема Re: Кой каквонови [re: Spidercho]  
Автор Kiana ()
Публикувано15.07.03 16:08



Започнах да тренирам преди 1 година. Основната причина: писна ми по цял ден да си седя на задника и да не правя нищо. Освен това ужасно се ядосвах на мизерното от гледна точка на физическа сила състояние, до което се бях докарала, особено в сравнение с това, което бях преди, да речем, 10 години.

Естествено, когато за пръв път се явих във фитнес залата нямах понятие за какво става дума. Така че направих грешката да следвам съветите на компетентния инструктор. Цели три месеца. Голяма грешка.
Човекът си беше съставил универсална фитнес програма за жени. Няма цели, няма специфични особености - всичките му клиентки тренираха по нея. Програмата общо взето се състоеше от 10-минутно загряване на колелото, 3-4 серии по 15 повторения по всички уреди в залата и за финал - 20 минути на колелото и 10 на степера. Общо - 2 часа и нещо. Може и да не изглежда много, но аз бях в много лоша физическа форма, така че след това прекрасно тримесечие едва се измъквах от леглото сутрин. На всичкото отгоре теглото ми намаля с 5 килограма и като резултат заприличах на пластмасовите манекенки по витрините.

В крайна сметка ми дойде акълът и зарових фитнес сайтовете. Започнах да експериментирам. Мисля, че това е най-добрият съвет, който може да бъде даден на един начинаещ фитнес фен - "Експериментирай".
Поставих си цел - широк гръб и мускулести ръце - и се захванах да я постигна. Тренирах 3 пъти в седмицата по най-различни схеми и системи. В момента съм се спряла на 4-дневен сплит: гръб/гърди/1 ден почивка/крака/рамене+ръце/2 дни почивка. 4 упражнения за големите мускулни групи, 2-3 (според кондицията) за малките. 4 серии по 8-10 повторения. Не правя кардио, понеже ме мързи. Ям каквото намеря из къщи, което ще рече - високовъгледидратни храни. Месо не обичам, от яйца директно се отравям.

Резултатите - задоволителни спрямо поставените цели. Лошото е само, че бицепсът ми замръзна на 29см и не иска да помръдне...засега :) Хубавото е, че мога да си нося гаджето на ръце (поради което заплашва да ме зареже). Голям кеф :>

Редактирано от Kiana на 15.07.03 16:16.



Тема Re: Кой каквонови [re: Spidercho]  
Авторnetsurfer (Нерегистриран)
Публикувано26.07.03 22:49



sorry za tapia vapros no kazete niakoi sitove koito sa vi polezni. Blagodaria vi predvaritelno




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.