Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:40 30.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Приключенията на Гардиън в дълбоката провинциянови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Sapiens (Шефа на Папата)
Публикувано12.05.09 19:51



Спешно търсим мамутски бивници, ама все ни предлагат глигански...
Но работим по въпроса...

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост"...

Тема Re: Приключенията на Гардиън в дълбоката провинциянови [re: eлия]  
Автор Sapiens (Шефа на Папата)
Публикувано12.05.09 19:53





"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост"...

Тема Re: Приключенията на Гардиън в дълбоката провинциянови [re: Дoбpe,дe!]  
Автор Sapiens (Шефа на Папата)
Публикувано12.05.09 20:10



Не е лапсус, защото така или иначе, всеки или почти всеки "разговор", който принципно би трябвало да е диалог, неминуемо се превръща в монолог от страна на по-нахалния.
Затова можем да разделим т.н. "разговор" на два вида - "двустранен диалог", когато двама души просто си разговарят мирно и спокойно или недотам мирно и недотам спокойно,
- "двустранен монолог" (когато всеки си говори и не слуша събеседника си...) и
- "едностранен монолог", когато на едно и също място присъстват двама души, но говори само единият (по-невъзпитаният и по-нахалният) и не дава думата на другия за нищо на света. И се упоява като славей от всичко, което казва, независимо какво е то.
Всъщност, това може с успех да бъде наречено и "едностранен диалог"...

Сега по-ясен ли съм?

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост"...

Тема Re: Приключенията на Гардиън в дълбоката провинциянови [re: Guardian_Hearts]  
Автор EVl (леден полъх)
Публикувано12.05.09 20:30



Ти сигурен ли си, че на теб са крещяли?

И аз си мисля, че са сектанти... пълно е с малоумници в столицата!



Тема Re: Приключенията на Гардиън в дълбоката провинциянови [re: ljove]  
Автор _RedBull_ (минаващ)
Публикувано12.05.09 23:18



Гардиън, след темичката "Кифла с мармалад", сега пак си ударил 10-ката



Между другото време ти е за книга! Не се шегувам!!!



Тема Re: Приключенията на Гардиън в дълбоката провинциянови [re: Sapiens]  
Автор Дoбpe,дe! (познат)
Публикувано12.05.09 23:28



Абсолютно ясен. :) В крайна сметка смисълът на думата е този, който влага изричащият я. В този смисъл, аз спокойно мога да се определя като "педерас", имайки предвид, че съм "хетерас". :)))



Тема Re: Приключенията на Гардиън в дълбоката провинциянови [re: Дoбpe,дe!]  
Автор Sapiens (Шефа на Папата)
Публикувано14.05.09 00:30



Ами, след като ти е кеф, спокойно можеш да се наричаш всичко, което си помислиш...
И аз мога да се нарека Бил Гейтс, но от това състоянието ми няма да се увеличи с 32 милиарда долара, уви...
А виж, случаят, при който ТИ се определяш като нещо, а в действителност не само не си, а СИ съвсем друго, по-скоро е за психиатър...

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост"...

Тема Re: Приключенията на Гардиън в дълбоката провинциянови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Sapiens (Шефа на Папата)
Публикувано14.05.09 00:49



Винаги е удоволствие да се разговаря с тебе.
Този път не съм нито саркастичен, нито дори ироничен...
А това, че често не те разбират и те банват периодично, показва само доколко си интересен като личност.
Това, което пишеш е твърде лично и твърде изстрадано.
"А трябва! Толкова е просто и в същото време толкова неосъществимо."
Осъществимо е, но е необходимо време и много събития, за да преодолееш присъщата на всеки горделивост и да започнеш да се вглеждаш с друго око във всеки човек.
Едва ли можеш да понесеш всички болки на всички хора по света, но винаги можеш да ги погледнеш през призмата на добронамереността и доброжелателността.
Уверявам те, ще видиш невероятни неща от съвършено друг свят.
Светът не започва и свършва единствено с нас, нашите нужди, желания, чувства, амбиции, пристрастия. Има и друг свят, и много, много други светове...
Ледът е временна бариера, щит, който инстинктивно, по- скоро по инстикнт за самосъхранение пази от травмите на действителността чувствителността ти.
Това, че "се опитваш да бъдеш добронамерен и благ към всеки и се стараеш да погледнеш през очите на другия или пък да се опиташ да почувстваш чуждата болка" означава единствено, че семето е попаднало на подходяща почва, ти му осигуряваш добри условия и е само въпрос на време, за да поникне и даде плодовете си...
Човек , особено интелигентният, трябва задължително да еволюира непрекъснато.
Не се бой, и тебе ще те сполети щастието от мисълта, че си от 5-те % умни и мислещи хора от човешкия род, но едновременно с това си и частица от милиардите човешки същества изобщо. Засега усещаш гордо единствено 5-те %...


Но има много хляб в тебе...
...Че и салам...

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост"...

Тема Re: Приключенията на Гардиън в дълбоката провинциянови [re: Sapiens]  
Автор Дoбpe,дe! (познат)
Публикувано14.05.09 13:15



И аз имах съмнения, че съм за психиатър, ама няма да отида защото ще вземе да ме излекува и тогава? :)



Тема Re: Приключенията на Гардиън в дълбоката провинциянови [re: Дoбpe,дe!]  
Автор Sapiens (Шефа на Папата)
Публикувано14.05.09 17:05



Абе, я си представи, че вземе и ти каже, че нищо ти няма?
Да вземе да те хвърли в тежки и дълбоки размишления...

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост"...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.