Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:39 14.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Озирисе,нови [re: Nikam]  
Автор ..:: Oziris ::.. (Immortal)
Публикувано11.10.05 23:16



Хм, не съм аз Но това потвърждава тезата, че сме много, а не ми се иска

Иначе нямам представа за кого говориш

П.С. Някой ме "прокле" (шегувам се) и ми спря тока току-що Да благодарим на батериите, но аз изчезвам, че няма да издържат повече Лека вечер



Тема Re: Предлагам!нови [re: Nikam]  
Автор martyrМодератор (fallen)
Публикувано12.10.05 00:27



В отговор на:

В изборите за мандатност и предложенията за нов модератор не смятам, че имат право на глас сегашните модератори.




Все пак това касае и мен. Виждам аргументите ти между редовете, но не съм съгласен. Освен модератор аз съм и 3-4 годишен клубар. Имам право на мнение/глас от тази си гледна точка.



Тема Re: Предлагам!нови [re: uncool]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано12.10.05 02:03



а също така и да не трият и банват като Гестапо, без следа.

колко изненадващо си прав за думичката `Гестапо`
има такива уклони, колкото и да е неприятно, та даже се прехвърлят(уклоните, де) от един на друг

за да няма произвол от модове (където и да било) им трябват правила (да им е написано в `Правила` какво могат и какво не могат, по точки... да трият, банват...; как могат да се упражняват като "шефове" спрямо тези които са ги избрали, и какво могат да правят спрямо нови, случайни, "втората ръка" и всякакви ....., когато те лично приемат, че са нещо повече от "само" пишещите),
за да прилагат/упражняват (модовете) правилата и ние (всички) да виждаме какво става (да виждат тези които са ги избрали, моля...)

Не се забравя (от мен, и много още), че `Правила(та)` са за ВСИЧКИ (модове и посетители) на този форум.

..........................

може???!!!, ние да сме `бяла(та) лястовица` на тема мандатност
а, в колко направления ..... точно ....... ГЕЙОВЕ/ЛЕЗБИЕН дават тон, ааааааааааааааа...?, НАЛИ?

..........................

силата на логиката с цвят от емоции си и голяма работа

]

ПП
uncool, изписах много неща в СКОБИ, това не е заради теб. Правих уточнения за тези които прочетат този ми пост до теб и случайно не са разбрали текста извън СКОБИТЕ. Извинявай, че това става сега и тук. Често пиша РИТОРИЧНО (това означава, че на въпроса отговора се знае), в СТРАДАТЕЛЕН ЗАЛОГ и по ПРИНЦИП. Явно, това затруднява (някой). Пиша че няма `Нищо лично`, ама `на, като не съм в графата на УПОТРЕБЯЕМИТЕ, не съм много приятен. Нямам робска душа, а гейска. Не прихващам и от чуждото, `щом не ми е природосъобразно.





Тема Re: Предлагам!нови [re: martyr]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано12.10.05 02:20



Освен модератор аз съм и 3-4 годишен клубар. Имам право на мнение/глас от тази си гледна точка.

Нищо лично, моля....
`... Имам право на мнение/глас....`
Това е принципно положение, което трябва да е указано в `Правила`(Устави, ако е на организация с престиж). Това е демократичното, но и е демократично/честно, когато има броене на гласове и бройката играе основна мерна единица.
В нашият случай - роля трябва да играе човешкото (коректното), чесното.

Нищо лично.


пп
писах по принцип; няма въпроси (...и риторични в подтекст), няма страдателен залог (където вършителят на действието/подлога не се указва). Това е мнение... (виж `Павила`).
Нищо лично.... аааааааааааааа!!!!!!!

Редактирано от Kurvoazie на 12.10.05 04:10.



Тема Re: Предлагам!нови [re: martyr]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано12.10.05 03:01



Това, което предложих е да се пусне тема за гласуване. - това е от пост на Елия.

отговор на Мартур:

Да. Добре. Решено е вече. Днес ще стане. Имаме ли право поне да определим момента на пускането на темата?

Кое ми прави впечатление на МЕН.

Съмнителна добронамерена лаконичност!!!!! (в първите четири изречения)

`Решено е вече.` - не се е забелязала елегантната коректност(на Елия) спрямямо модовете, "овластяването", те да предприемат нещо при очерталите се тенденции. И може да се разбира, че ако не се е взело решение от.... (?????), предложението не е щяло да се уважи. Това за МЕН е игра на шеф с подчинен.(!!!!!)

А после, един кристален риторичен въпрос (`Имаме ли право поне да определим момента на пускането на темата?`) в който се демонстрира познаване на `правилата`, та и по време.
Харесвам и практикувам постоянно този исказ, но не и с елемента - за скандал, заяждане и ...., прочие. Питам се, кой и как може да дава тон за повишаване на градуса!!!!! Е, `верно, да си мод си има и неудобството, че си лесно разпознаваем (от не още ориентирани) и може (и от всички) да се приема, че маниера на поведение на мода е позволен, нормален....., допустим и от всички.
Нали, всеки си избира позицията (добловолно)!!!!!!? Все си мисля, че да си мод е неудобно и, че има неща които не можеш де си позволяваш. Ако си "редови " пишещ е по-удобничко.



пп
Да преведа...
Това е мнение. КОМЕНТАР. Използвах различни граматични и стилистични форми за писмена комуникация. За справка - учебният материал за класовете и ВУЗ. Както и справки със световни стилисти (писатели/-телки) на хартиен носител.

Редактирано от Kurvoazie на 12.10.05 04:08.



Тема Re: Предлагам!нови [re: Nikam]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано12.10.05 04:15



Вече пуснах тема с предложения за нов модератор на мястото на Sam, като временно martyr я заключи с уговорката да изберем първо мандатността, след което да се спрем на смяната на модератора.

според мен смяната на модераторите не бива да става един след друг, а да речем на 1/2 мандат (12м / 2?) разстояние, за да може (евентуално) новият модератор да се очука преди другият да се (евентуално) смени.

В изборите за мандатност и предложенията за нов модератор не смятам, че имат право на глас сегашните модератори.

защо, защото ги засяга ли? ами по тая логига модераторите не би трябвало да гласуват и за правила, защото ще ги засягат... не, чакай! по същата логика никой не би трябвало да гласува, защото правилата засягат директно поведението му/й в клуба!

искането не е смислено.



Тема Re: Предлагам!нови [re: Nikam]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано12.10.05 04:22



Има решение на твоя проблем, при който страдаш от писване от гласувания и четене на бълбуканици - и решението е смяна на модератора Sam, с което клубът ще утихне и ще стане едно тихо, спокойно и уютно място за приятна он-лайн среща.

(небрежно и с равен глас:)
това нещо като изнудване ли е?








Тема Re: Предлагам!нови [re: Kurvoazie]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано12.10.05 04:33



за да няма произвол от модове (където и да било) им трябват правила (да им е написано в `Правила` какво могат и какво не могат, по точки... да трият, банват...; как могат да се упражняват като "шефове" спрямо тези които са ги избрали, и какво могат да правят спрямо нови, случайни, "втората ръка" и всякакви ....., когато те лично приемат, че са нещо повече от "само" пишещите),
за да прилагат/упражняват (модовете) правилата и ние (всички) да виждаме какво става (да виждат тези които са ги избрали, моля...)


уф, космите ми настръхват като си го представя това с правилата... безкрайни спорове кое как да е, 20 страници с правила и алинеи, бюрокрация, контестации, обжалвания, апелативен съд.... ААААААА!!!

да не говорим за обратната страна на медала - дори и сега, с елементарните правила видяхме как могат да бъдат тълкувани и така, и иначе - в допълнение ми беше казано "абе аз не бих искал, но правилата ме задължават да трия, а не да цензурирам само обидните епитети".

с други думи, натрупванията на купища правила и тълкувания към тях няма да решат нищо, ако няма добро желание. ребята, давайте живьом задружно... а?



Тема Re: Предлагам!нови [re: uncool]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано12.10.05 05:55



ребята, давайте живьом задружно... а?

и аз така си представям цялата картинка, ама `ха `де.

Това с правилата, не му се впечатлявай. От тези коментари, от `за` и `против`, постепенно се появява добрата логика(практика). Тя си остава с по една две думички в `Правилата` и върши чудесна работа когато потрябва.

`Приятелството си е приятелство, но бизнеса(сиренето) е за (със) пари.`
Забелязвам се, че бизнес отношения (външни) се наместват в поведението и рамката на Клуба. Ако не съм прав, поправи ме.




Тема Re: Предлагам!нови [re: eлия]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано12.10.05 06:11



4% е прага, за който говориш. Ако тук е 4%, то трябва да има 100 активно пишещи, за да сме в тази 4%-това бариера.

е, не! без буквализъм, моля. 4% е граница е влизане в парламента, ние не искаме 4% да те подкрепят, за да може да пишеш тук

ако искаш да търсиш цифрови примери, виж колко % искат за се почне вот на недоверие на правителство, президент, разтурване на народно събрание и т.н. колко е, 1/4, 1/3, 50%?

Както и да е... явно за теб четири-пет човека от активно пишещите са несериозна работа. Такъв е мирогледа ти. Моят е друг. Това е всичко.

супер! не е ли чудесно, че можем да живеем с различни мнения и да не се мразим?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.