Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:18 26.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Хм...нови [re: Gnomeo]  
Автор redsuzi ( новак)
Публикувано21.02.04 17:09



Ами разбера се,че няма да се заяждам,
та нали това е идеята,да обсъждаме,да разговаряме,и още хората да разберат
неща които не са споделяни.
Доколкото се вижда стотици хора ни четат...
Ами ,добре ,лесно е да му дам съвет, намери си бойфрен,и какво?
Така се започва драги , докато се опознаят,а след това,ако се разбират и чустват обич взаимна ще решат да живеят заедно.
С моят приятел една година,първата,не живеехме заедно,
до тогава ,докато разбрахме , че действително си имаме доверие,и че се обичаме.

не е богат този който има пари, а е богат този който ги харчи.


Тема Re: Хм...нови [re: redsuzi]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано21.02.04 19:01



Добър отговор :)

На мен ми е чудно още нещо... Как мислиш - възможно ли е да срещне някое момче, да излязат няколко пъти, да се влюбят и след около една година, когато са сигурни в чувствата си, да се съберат да живеят заедно. А, и чак тогава това момче да е готово да му се отдаде физически.

?

Peace, Love & Understanding!


Тема Re: Хм...нови [re: Gnomeo]  
Автор Hopтттчe (2.0)
Публикувано21.02.04 20:37



Predpolagam, che az bih izdiwql :-) No ne twyrdq, che e chak newyzmozhno...



Тема Re: Хм...нови [re: Gnomeo]  
Автор redsuzi ( новак)
Публикувано21.02.04 21:44



Как може да мислиш така?След една година,и какво било... глупости.
Ние се скъсахме от секс,че секса е много важно нещо!За какво ми говориш,то
трябва да си от друга планета ,че да мислиш така.
Какво още ти е чудно?
Трябва да ти кажа,а и на всички също,че ако живееш с някого или някоя
няма значение,секса е движештата сила за стабилноста на съвместен живот.
Но явно си доста млад и просто не ти влиза в главата,че е възможно
мъж и мъж,жена и жена,да живеят семейно като всички праволинейни семейства.Но това вече не е по темата.Ако искаш отвори нова тема
относно тия неща.

не е богат този който има пари, а е богат този който ги харчи.


Тема Re: Хм...нови [re: redsuzi]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано21.02.04 23:15



:)

Изобщо не си схванал накъде бия :) За мен семейството е единственото истинско нещо, независимо между какви полове. Също така мисля, че сексът изобщо не би трябвало да е движеща сила за стабилност защото единствената сила, която е достатъчно могъща за да задържи двама души заедно за цял живот е любовта.

Виж, че съм млад - прав си - и сигурно затова на всички им е толкова странно мнението ми по тези въпроси. Просто ми е супер гадно когато в дир чата непрекъснато някой пита за "секс довечера" :S Защо никой не попита за "кола и пица довечера"?!?! Всички във форума твърдят, че между хомо и хетеро няма разлика, но аз също живея сред хора и всеки ден виждам как един приятел е луд по едно момиче и са заедно вече доста време без да им пука за секса. Те нямат нужда от твойта движеща сила за да са щастливи. Много ясно, че някой ден ще го направят, но това ще е следствие от чувствата им, а не обратното. И съм сигурен, че ще им достави хилади пъти по-голямо удоволствие.

Забележка: Мнението ми засега си е чиста фикция, но се надявам някой ден да го докажа

Peace, Love & Understanding!


Тема Re: Хм...нови [re: Gnomeo]  
Автор redsuzi ( новак)
Публикувано22.02.04 00:47



Сханал съм накъде биеш,ама не ми се спори.
Ти не си добре,
и ще ми говориш,
че ако живееш с някой секса не е важен,че от каде идва любовта
драги?
Само с милване и букети цветя,ха,ха,ха смях в залата.

не е богат този който има пари, а е богат този който ги харчи.


Тема Re: Хм...нови [re: Gnomeo]  
Автор Hopтттчe (2.0)
Публикувано22.02.04 10:53



Изобщо не си схванал накъде бия :) За мен семейството е единственото истинско нещо, независимо между какви полове. Също така мисля, че сексът изобщо не би трябвало да е движеща сила за стабилност защото единствената сила, която е достатъчно могъща за да задържи двама души заедно за цял живот е любовта.

нека само обичта да е достатъчно могъща, за да задържи хората за цял живот.

следва ли от това че междувременно трябва да си сложат усмирителни... ризи и да не посягат един до друг, докато след 1-2 години се убедят, че любовта им е истинска и силна?

Виж, че съм млад - прав си - и сигурно затова на всички им е толкова странно мнението ми по тези въпроси. Просто ми е супер гадно когато в дир чата непрекъснато някой пита за "секс довечера" :с Защо никой не попита за "кола и пица довечера"?!?!

на мен пък ми се е случвало да се уговаряме за бира и картофки :-)
с някои от тези хора и днес сме приятели. всичко е въпрос на настройка. ако един от двамата драпа само за секс и не се държи човешки, разбира се че няма да се получи нищо по-свястно...

Всички във форума твърдят, че между хомо и хетеро няма разлика, но аз също живея сред хора и всеки ден виждам как един приятел е луд по едно момиче и са заедно вече доста време без да им пука за секса. Те нямат нужда от твойта движеща сила за да са щастливи. Много ясно, че някой ден ще го направят, но това ще е следствие от чувствата им, а не обратното. И съм сигурен, че ще им достави хилади пъти по-голямо удоволствие.

аз също съм от тези, които твърдят че между хомо и хетеро няма разлика. само че в огромната си част тия два типа хора са поставени в съвършено различни ситуации.

хетеро хората живеят и проявяват отношенията си съвсем свободно.
да вземем да речем училището или университета. там ако едно момче хареса момиче или обратното спокойно може да си го опознава постепенно, да проявява интерес, да я покани на среща, да идат на кино или където и да било -- сами, или дори в компания и т.н.
има една абсолютно естествена и прекрасна човешка среда, в която връзката може да се породи и развие по най-естествен начин.

а гейовете какво? ако харесаш съученика си какво става?
един куп задръжки. всеки естествен човешки порив се удря в тия задръжки, с всичка сила, като влетяла в стаята птичка, която отчаяно и с всичка сила се блъска в стъклото на вече затворения прозорец.
през тоя филтър успяват да преминат само набралите достатъчно мощ пориви.
за да съберат тая мощ, те са се натрупвали, натрупвали... и от нещо човешко често се превръщат в нещо разрушително.

ей затуй онзи твой приятел може да проявява интерес към девойката, отношенията им да започнат, и да се развият, и те да се учат от връзката си, да се учат да живеят, да се учат какво е да си с друг...
а ако гей се влюби, дълго време ще се терзае, дълго време ще си мечтае и притеснява, и ще фантазира (именно фантазира) кое как трябва да бъде...

може би на-трудното е човек да измисли как да отвори прозореца.
ние често обвиняваме общоството за наличието на стъклената преграда.
може и да сме прави, но много повече ще си помогнем, ако търсим и намерим начини да отворим прозореца вместо да оставим поривите си да умират зад него. да намерим среда... жива, истинска...

Забележка: Мнението ми засега си е чиста фикция, но се надявам някой ден да го докажа

излиза, че си изграждаш мнение като чиста фикция, а после искаш да го доказваш на практика. не ти ли се струва твърде изкуствено, неестествено като подход? не би ли трябвало да си изградиш мнение постепенно? от минимален опит (нямам предвид непременно сексуслен)?

ти може би си прав, че е лошо за една по-истинска връзка да отделиш секса от обичта и да вземеш само секса.
но също толкова лошо е да ги отделиш и да вземеш само обичта.

между другото, от даден етап нататък, според мен сексът играе ролята на свръхфино средство на опознаване.
според мен някои черти на характера или отношението на човека към нещата и към тебе, изключително ярко изпъкват именно по време на секса.

в този смисъл, сексът е *важен* за развитието на връзката -- може би не от самото начало, но от някакво място натам. както твоя приятел и девойката му в един момент ще го направят. но тоя момент не е фиксиран по рецепта (да речем, година след началото).
не бива да се поставят изкуствени граници.
моментът зависи от самата двойка. за едни ще настъпи след месец. за други ще настъпи след година. и според мен човек не бива да да вгражда в камък предварителните си разсъждения по въпроса... а да изживее момента така както го чувства, когато моментът настъпи...

пак казвам -- това са си мои разсъждения за нещата. нито са съвет, нито мога да гарантирам дали след време няма да започна да мисля различно :-)



Тема Re: Какво става когато...нови [re: 3X]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано22.02.04 13:18



Уточнявам че той се е развел две години пред да се запознаем и всичките семейни илидии са уредени. Семейството му няма нищо общо, става въпрос за отношенията м/у нас



Тема Re: Какво става когато...нови [re: ivcho19]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано22.02.04 13:28



Виж освен всичко има и още нещо много важно, изглежда съм го пропуснал, но мисля, че се подразбира-влюбен съм до уши!!! Ако наистина беше така както си го написал, с въпросният господин щяхме да се опрашим няколко пъти, щях да дръпна някой друг лев от него и после щеше да има всеки от където дошъл-там отишъл...



Тема Re: Хм...нови [re: Hopтттчe]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано22.02.04 16:00



Разбира се, че не следва да се въздържат 365 дни :) Мисълта ми е, че първо трябва да има истински чувства и те да те накарат да искаш да опознаеш партньора си сексуално, да имаш нужда от НЕГО а не от само от тялото му.

Напълно си прав за разликата в ситуациите, в които са поставени хомо и хетеро хората. Но ако вечно се извиняваме с това, то никога хората няма да ни приемат за едни от тях. От нас се изисква много повече усилия за да се държим като хора а не като животни, които във всеки подходящ момент се нахвърлят върху най-близкия си себеподобен.

> не би ли трябвало да си изградиш мнение постепенно? от минимален опит

Ти пък :) Ако нямах минимален опит нямаше да пиша в този форум. Имам мъничко опит и точно затова така разсъждавам. От лични съображения ще ти пратя следващото на е-maila.

Такаче искам да е ясно, че не мисля, че сексът не е важен. Той сигурно е много хубаво нещо, но не е основното. И ми се струва абсурдно това което redsuzi каза, че любовта идва от секса - това го знам от личен опит, че не е така!

Знам, че сега ще ми се смееш заради "опита" ми - то сигурно си е за смях, но както казах много скоро ще направя проверка на всички работи дето ги дрънкам и тогава ще ти кажа дали още мисля така, ок?

Peace, Love & Understanding!

Редактирано от Gnomeo на 22.02.04 16:20.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.