Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:51 14.05.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Странна работанови [re: Shpaga]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано08.09.15 20:34



Аз няколко пъти го питах за едно и също нещо. Изглежда просто възможностите му не стигат да отговори, като само компенсира с изблици на смях.

Скучна история излезе и тая "анатомия на лоренцовите трансформации.
Ще му дам малка почивка, белким се съвземе и почне да мисли по-логично. Или твърде са ми фантастични очакванията, а?



`По-голямата опасност за мнозина е, че целта е твърде ниска и я постигаме`

Тема Re: ПРИНЦИПНО РЕШЕНИЕ (3) НА ЛОРЕНЦОВИТЕ ТРАНСФОРМАЦИИнови [re: Герисъм]  
Автор fiury41 (новак)
Публикувано09.09.15 08:53



"Просто не вървиш в правилната посока, от там всичко произтича. Обикновените хора наричат това твърдоглавост, ама карай, не си единствен."

Точно това в пълна мяра се отнася зя теб. Как така поне един пример не даде на извеждане на ЛТ по твоему, не както аз показвам - с частна и обща задача? Отричайки очевидни неща (Какво конкретно представлява v.t се знае още от средните векове и това може да ти го каже всеки гимназист), само тропаш с краче и викаш: "Няма пък, аз съм прав". Е, как да не се смее човек?!

Герисъм: "Ами погледни Галиеевите трансформации, дошли още от Нютон:
x' = x - v.t
и там се преплитат метри и секунди. Странно е, че се учудваш на такива неща."

Е, как да не се смее човек?!



Тема Re: ПРИНЦИПНО РЕШЕНИЕ (3) НА ЛОРЕНЦОВИТЕ ТРАНСФОРМАЦИИнови [re: fiury41]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано09.09.15 09:12



"Как така поне един пример не даде на извеждане на ЛТ по твоему"

В предната тема съм дал. Ама ти като кон с капаци, ни приемаш, ни предаваш. Хипнотизирал си се на едни сбъркани формули, и реакция като от мъртва мишка на критиките върху тях. Не е проблема в изводите, проблема е, че не разбираш смисъла на величините, които участват в тези изводи, не разбираш смисъла на последователността от действия, бъркаш някакви произволни полагания със задължителни закономерности. Никой не може да те спаси от това, ако сам не се спасиш. Досега виждаме, че тези надежди са просто фантазия, щото липсват първите седем години в това образование...


"Какво конкретно представлява v.t се знае още от средните векове"

Ми знае се, я. Само че в буламача, дето си забъркал, те си променят смисъла без причина. В началото смисълът е координати на произволно събитие, в края получените формули не работят за произволно събитие. Нещо повече, те не показват и че двете системи са взаимоподвижни, с което опровергават бъркоча от формули, които изсипваш. Ама на теб ти е кеф да се киснеш в тая помия. Ми кисни се, ама не намесвай името "лоренцови трансформации" и "Айнщайн", те нямат общо с тези резултати. Резултатът който си получил си има едно общоприето име - "грешка поради некомпетентност".


"Е, как да не се смее човек?!"

При тази мисловно безпомощност наистина, само да се смееш ти се отдава като дейсност. Колко пръста да ти вдигна, за да се ухилиш още веднъж?

`По-голямата опасност за мнозина е, че целта е твърде ниска и я постигаме`


Тема Re: Странна работанови [re: Shpaga]  
Автор harish_chandraМодератор (curmudgeon)
Публикувано09.09.15 10:07



"Уж и двамата владеете ясния и недвусмислен "език на математиката", а все не успявате да се разберете."

А дали е така! Фюри изглежда неразбира (или се преструва) елементарни неща относно координати.

"Ако единият говореше на български, а другият на китайски, това неразбирателство щеше да е обяснимо, обаче в случая... "

Май е точно така, само дето единия си въобразява, че владее езика на който говори.



Тема Re: Странна работанови [re: harish_chandra]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано09.09.15 10:31



"Май е точно така, само дето единия си въобразява, че владее езика на който говори."

Цитат от ултовия филм Кин Дза Дза (c):
"А этот паца́к все время говорит на языках, продолжения которых не знает!"



`По-голямата опасност за мнозина е, че целта е твърде ниска и я постигаме`

Тема Re: Проблеми с "китайския"...нови [re: Герисъм]  
Автор Shpaga ()
Публикувано09.09.15 18:21



"Какво конкретно представлява v.t се знае още от средните векове"

Ми знае се, я. Само че в буламача, дето си забъркал, те си променят смисъла без причина. В началото смисълът е координати на произволно събитие, в края получените формули не работят за произволно събитие. Нещо повече, те не показват и че двете системи са взаимоподвижни, с което опровергават бъркоча от формули, които изсипваш.

Под една или друга форма изтъкваш това вече няколко пъти, но поне аз не видях смислен отговор на тези твои твърдения.

Пак да кажа: ако сте лаконични и започнете от самото начало - например с въпроса "Що е координата", нещата може и да потръгнат. Макар че те - нещата - отдавна са приключили, но Фюри така и не успява да осъзнае този факт...



Тема Re: Проблеми с "китайския"...нови [re: Shpaga]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано09.09.15 18:27



Не тая никакви надежди за просветление при Фюри. Някои неща са невъзможни в този свят

Човекът е изпаднал в глуха отбрана и ни приема, ни предава.

`По-голямата опасност за мнозина е, че целта е твърде ниска и я постигаме`

Тема Re: Проблеми с "китайския"...нови [re: Shpaga]  
Автор Arctur (ентусиаст)
Публикувано09.09.15 21:46



Е, ако не беше навлязал в тресавището като Формула-1, можеше и да излезе
с достойнство от него, но такъв вариант отдавна не съществува. То бива
пренебрежение, надменност и арогантност, ама бяха преминати всички
граници. Аз, например, когато не знам нещо или пък ми покажат, че не го знам,
си го признавам и не смятам, че това е унизително, но това е мое мнение...



Тема Re: ПРИНЦИПНО РЕШЕНИЕ (3) НА ЛОРЕНЦОВИТЕ ТРАНСФОРМАЦИИнови [re: Герисъм]  
Автор fiury41 (новак)
Публикувано10.09.15 09:03



Аз: "Как така поне един пример не даде на извеждане на ЛТ по твоему"

Герисъм: "В предната тема съм дал. Ама ти като кон с капаци, ни приемаш, ни предаваш."

На това му се вика "дебела, опашата лъжа"! Покажи! Само тропаш с краче...!

Сега следва да представя Решение 4, отново разкриващо друг аспект на трансформациите, и после ще направя правилното им извеждане отначало докрай.

А с това си ръкопляскане за поддръжка, твоите съмишленици само те подвеждат. Но така ти се пада, тъй като и ти ги мамиш най-безобразно. Взети вкупом, сте добре сформирана агитка за смях и забава! Но нищо...окуражавайте се взаимно...няма лошо!

Впрочем, "Анатомията..." вече е при учените в СУ...мога да си го позволя!



Тема Re: Относно "втората реалност"...нови [re: fiury41]  
Автор Shpaga ()
Публикувано10.09.15 10:06



Без светлинен сигнал ЛТ не могат да се изведат......... Светлинният сигнал е ядрото на релативната теория...всеки го знае...

И същото в по-разгърнат вид:

Затова, ако построим постановка с трактор (една реалност), трябва задължително да построим и втора с включване на втори постулат, което е все същото, с включване на специалното, частното събитие "светлинен сигнал" (втора реалност).

При положение че, според теб, С = конст. налага задължително да построим и втора постановка с включване на... най-общо казано "втора реалност",
какво би било, ако - например - имаме някаква формула, в която участва гравитационната константа?

По твоята логика пак би трябвало да построим и постановка "с включване на специалното, частното събитие" - изразено в този случай чрез падане на ябълка върху нечия глава или... в по-модерен вариант - чрез ползване на торзионна везна.

И въобще, излиза, че щом в някое уравнение присъства константа, шансът ни да се разминем без "втора реалност" е практически равен на нула!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.