Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:18 01.05.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Холограма с компютър-стананови  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано27.01.14 22:52



Здравейте Хариш, Гери, и другите господа и дами изобщо всички и най вече онези които ще пожелаят да се отзоват
Първо да ви честитя Новата 2014 и да почвам с темата.
Когато бях на 18 в един клуб по ТНТМ ходех нощем да помагам. Лабораторията бе по квантова механика с ръководител Оник Читакян Това бе в Бургас през 80-те. После казарма работа и тъй нататък...
Държаха ме не защото разбирах а защото бях добър в оформянето на дизайна на приборите които се правеха там Покрай свръхпрецизните апарати измежду които успях да прецакам една живачна помпа и многоцветните светлини на неодимовите, СО2 , и прочее лазери успях да видя и една от първите правени в България холограми. Честно казано не ме впечатли.
Малко преди Новата година т.е. декември в началото му си купих един евтин ЛСД -ТФТ дисплей марка Хюндай за 40 лева. безработен съм и едва толкова пари събрах. Естествено той се оказа дефектен Как разбрах ли Ами съсипа ми 3 захранвания и една видокарта на три различни компътъра Разказах аз на човека от който го купих какво ми се е случило и той вярвате или не ми каза ще ти върна парите ако го не щеш. Обаче аз му казах не този монитор ми е нужен.
Да! нужен ми бе защото докато прогаряше поредното захранване аз случайно бях сложил една леща френелова от стар телевизор пред него и на разстояние 35 сантиметра зад лещата забелязах изображение от колабиращата система захранване - видеокарта да го кажем в последните им две или три минути работа забелязах в въздуха НЕ ВЪРХУ ЕКРАН ИЛИ СТЕНА А ВЪВ ВЪЗДУХА това дето бе изобразено на дисплея Нещо повече в зависимост от помръдването на френелката (купена от моряци за старите им модели телевизори) изображението се огъваше навън, навътре, превръщаше се в най правилна сфера уголемяваше се, намаляваше непрекъснато представяйки с перфектност онова дето беше върху екрана на дисплея движеше се там дето аз пожелаех точно както в приказка от 1001 нощ. Случилото се ме втрещи около две седмици аз бях под влияние на случилото се .И когато оня човек ме запита не ща ли да му върна монитора а той на мене парите аз отказах.
попитах го само как да ремонтирам монитора та да не ми гори машините.Обясни ми човека направих го смених 4 броя кондензатори онези дето са в захранването не на монитора от мрежата а онези които са в някаква пак захранваща система към монитора но в комплект си вървят с едно инверторче тип LMXXX Тези които се занимават с ремонт на ЛЕД И ЛСД знаят за какво се отнася.
И в края на това безкрайно изложение да ви кажа какво питам.След поправката ефекта се изгуби. .Да! онова смайващо нещо изчезна ,онази кълбовидна мълния върху която бяха разположени всички елементи на изображението на дисплея я нямаааа.Няма я вече. Поправих монитора , той не гори компютри но и чудото което някакъв познат на когото се похвалих нарече холограма го няма. Сменените елементи ги пазя отчасти но не помня кое от къде свалих. единия от четирите кондензатора старите е даже осуркан стъпвал ли съм отгоре му не знам...
Та питам ви приятели случвало ли ви се е да ви е яд за това че сте поправили нещо. Мене си ме е яд.
И най вече питам и моля някой сеща ли се като какво би могло да е причина за появата на този ефект. Ходил съм в големи магазини с френелката в ръка и пробвах на максимален брой типове дисплеи не не се получава.Рискувах да ме хванат за някакъв враг от конкуренцията, на луд се правих само и само да пробвам но не успях да повторя опита с ЗДРАВ ПРИБОР ТАКА КАКТО СЕ ПРОДАВА В МАГАЗИНА КАКТО И С МОЯ ПОПРАВЕН ВЕЧЕ ПРИБОР.
Уверявам ви ефекта е зашеметяващ бих казал размазващ е.Сега не ми остава нищо освен ако някой от вас знае нещо подобно да сподели тука а и да предложи какво да правя по нататък.
Слабо се надявам но силно желая да каже някой нещо в смисъл да възбудим системата пак.
Инак , да - гледам в интернет клипове виждам такива неща ясно е че не аз съм измислил топлата вода.
Повярвайте ми обаче това нещо де го видях у дома с сриващите се компютри в последните им минути , този счупен дисплей и френелката си беше абсолютно зрелище.
Благодаря предварително за всеки отговор
С уважение Рачо!



Тема догадка на известни океанолозинови [re: stillpigi-166243]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано28.01.14 23:34



Виждам предното ми постване не получи никакво внимание. Може би не ми вярвате или не му е тук местото или не е интересно или знам ли какво.
Искам да ви кажа че научих за интересна догадка свързана с промяната на климата на земята. искам да прочета ако се случи, какво мислите по този странен подход за обясняване на промените в климата на земята изразен в някои списания.
Допускане:
Гълфстрийма не съществува. Няма термодинамични условия за това. Всички тези масиви вода се пренасят от живи организми - нищожни по размери но колосални като брой и маса. Отравянето на гигантски обеми от световния океан - отравяне дошло вследствие безконтролния добив на нефт и свързаните с това разхищения а и ред други човешки дейности , като например превръщането на праотеца на живота на земята в помийна яма принуждава тези безчислени по брой големи малки средни и миниатюрни водни обитатели да променят своите утвърдени от милиони години миграции
и така да влияят пряко върху климата.
Това е върху което си човъркам главата от доста време . Поне двама доказани океанолози по недвусмислен начин ме наведоха пък и не само мен предполагам, над тази да го кажем дилема. Не изгарянето на горивата а отравянето на световния океан е невидимата а и неосъзнаваната пряка причина за зверските промени в климата . Единият е известния на всички Балард оня дето откри мястото където е потънал Титаник . Другият учен е
един французин. Той хвърля тази ръкавица още през седемдесетте .
Та това е което май трябваше да да пиша в форум физика защото то ме занимава вече около 2 години.
За горния ми пост майната му ще си докарам пак светещата топка у дома за това съм сигурен, но днешният ми въпрос към вас е наистина сложен и много странен като идея. бих се радвал да прочета какво се мисли тук върху една такава ситуация.
С уважение пак аз.



Тема Re: догадка на известни океанолозинови [re: stillpigi-166243]  
Автор kyx4o (абсолют)
Публикувано29.01.14 07:58



Напротив, аз вярвам, че си видял някакво обемно изображение във въздуха пред френелката, но то няма как да е истинско триизмерно изображение, защото това което се изобразява на монитора е двуизмерно, просто липсва информация за третото измерение!!! Предполагам въздухът в стаята е бил задимен, вероятно е имало пушек от изгарящото в момента захранване. Подобно нещо се е получавало едно време в задимени киносалони но не толкова ефектно колкото при теб, защото предполагам при теб е било много по-забележително, изображението се фокусира на определено разстояние от френелката и се вижда само там ясно!

А сегашните 3D телевизори изобщо не могат да изобразяват триизмерно изображение, "3D информацията" която се подава към тях са всъщност две двуизмерни изображения снимани с две камери разположени на известно разстояние една от друга (по-голямо от разстоянието между очите за да се "засили 3D ефекта"

) и ако се вгледаш в странични детайли от изображението ги виждаш двойно, а това в моето съзнание моментално убива 3D ефекта!!! А 2D изображение конвертирано в "3D", моя телевизор има такава опция, изобщо няма да го коментирам пълна отврат!!!

Редактирано от kyx4o на 29.01.14 08:04.



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: stillpigi-166243]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано29.01.14 16:32



Рачо, и аз като Кухчо мисля, че си видял ефект върху дим. Лещата прави петното по-ярко, така че и при слабо задимяване то става видимо.

Per warez ad scientiam


Тема Благодаря ви Кухчо и Джеринови [re: kyx4o]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано29.01.14 20:12



Точно така, изображението е 2-измерно НО обърни внимание: на местото, обозначено с символа (&!) по долу – та двумерно е и представлява една плоскост която е с правоъгълна форма и в зависимост от изменението на разстоянието на лещата до монитора, този впечатляващ "отпечатък" на случващото се на екрана придобива вдлъбната (изпъкнала) форма. Точните размери на "отпечатъка" за френелка с 14 инчов диагонал спрямо 17 инчов монитор горе долу 12 на 14 сантиметра. Когато продължа да отдалечавам лещата от екрана вдлъбнатоста става все по силна все по дълбока и в един момент "отпечатъка" се превръща в сфера. Въздуха в стаята бе чист те си изпукваха кондензаторите на захранванията и на трите . Аз всъщност не ми се свидеха пари за кондензатори и така да се кае бих я карал с непрекъсната подмяна но когато изпъшка и видеокартата вече се спрях. Нямаше пушек в стаята прозореца бе отворен Тази зима както знаеш всъщност започна едва завчера, а кажи речи до 15 януари си бе най обикновена и не много студена есен. Аз редовно проветрявах докато бе сравнително топло стаята че съм пушач и макар и да не пуша у дома а само навън стаята определено се умирисва от дъха ми и това тормози близките ми та редовно проветрявам. Не съм имал възможност за повече експерименти но мисля че в зависимост от типа на лупата ще могат да се получават и цилиндрични "отпечатъци" или дори повече от един ако се сложат да речем две лупи/ лещи или както и да ги наречем там френелките. Пак оня човек от когото купих монитора ми каза следното: Областа пред такъв вид дисплеи е електростатично натоварена. Но това би било трябвало да бъде вярно за CRT а не за LED TFT какъвто е хюндайчето. А има още нещо (&!)аз имам достоверен признак кога ще получа "отпечатък" - а именно : когато погледна към екрана на монитора през френелката, ако преместя погледа си към самата френелка трябва да видя отчетливо три тъмни конуса чиито върхове "потъват" нейде в хюндайката а основите им се намират в плоскоста на френелката. То човек трябва да го види за да разбере какво казвам, но това е основния и единствен видим признак че монитора е подходящ или поне "вкаран" в режим на генериране на такова излъчване с такъв резултат.
Така че... май наистина си е холограма . Ами това за днес. Не е малко а и съдържа достатъчно насоки за репликиране на изображението "отпечатък"
Само си викам, на основния изправител от мрежата ако сменя кондензаторите само ще направя повече или по малко трионобразно входното към мониторът изобщо, но какво ли е станало с кондензаторите които смених по после в вътрешният изправител всъщност изсъхнали ли са пробили ли са .... какво точно е станало с тях и дали от тях зависи онова което се изгуби след ремонта. И като виждам че те са част от една верига в която има и инвертор а в един инвертор колко ли много части има...
Е това е че не знам принципно как една хюндайка е изработена какво има вътре кое за какво служи търсих дейташийтс но или искат пари или сървъра не смогва (бавна ми е връзката) или искат да се регистрираш , а не дават /не връщат имейл за логване. Струва ми се че ако се вникна в това кое какво е в монитора какви са взаимодействиятана захранването вътрешното му , с захранването и с видеокартата и възможни гранични режими за работа ще съм в състояние да накарам и друг модел ЛСД /марка ЛСД да подкарам с такава опционална екстра дето е сега модерно да се казва. Ако не е някакво опасно лъчение казвам ви пак: "мноу и яку шоуту".То с всичко се свиква впоследствие, но направо си е умопомрачително това да го видиш наяве а не по научно фантастичните и съвременни криминални филми.
С голяма степен на достоверност може да се постави произволен предмет на прозволно място образно казано. Още от сега съм сигурен че мога да подменям номера на колата си ако щете , не че ще го правя де. В стаята не беше тъмно нито дори мрачно , посред бял ден си беше експеримента .Всичко случайно се получи, ако тази френелка не се размотаваше там, на тази позиция и така разположена, сред бърканицата от рутери, камери дискове и прочее джаджи, ако монитора не беше дефектирал, считам го за дефектен, щото с друг монитор до сега, откак съм се захванал с компютрите таквоз нещо монитор да порти компютър не съм виждал не съм и чувал а и в сервиза като ги разпитвах просто не ми повярваха че монитора може да счупи захранването или още по малко видеокартата просто не ми повярваха.Както и да е да свършвам и да видя дали ще се поства писаното до тук.
До скоро или до когато и дано не съм ви досадил.все пак не съм физик а просто случаен потребител който има регистрация в този форум на Дир.бг
До Джери.Докато не възстановя старото положение няма как аз самият да съм сигурен ама абсолютно сигурен че все пак не е ефект върху дим. Но в едно съм сигурен че конусите сега ги няма а когато там нещото ставаше конусите си бяха под лещатата около 30 сантиметра дълбочина и 12 сантиметра диаметър на основата всеки и се вписваха един в друг горе долу на един диаметър Едни безцветни по скоро сиви конични обемни сенки които се появяваха само ако обърнех лещата срещу ЛСД - то Когато обикалях из грамадния мол не се появиха ни срещу един монитор какъвто и да е бил колкото и да е скъпарски .Да коментирах го вече. И на биймър не се получават,
а те са за мен признака че сферата ще се появи че чудото ще се случи.



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: Герисъм]  
Автор laplandetza (ентусиаст)
Публикувано30.01.14 09:30



Добро утро на всички.
Гери ти се завърна, сега съм по добре, бях се притеснил.


По темата, незнам как образа ще се фокусира като сфера, неми се вярва, ако е така си е почти 3 измерно.
С въпроса за Гълфстриийма, не мисля така.



Тема Re: всичко си е както го казвамнови [re: laplandetza]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано30.01.14 18:00



Всичко си е както го казвам.
Ако някой път успея да възстановя старото състояние на хюндайката ще има повече подробности. Но с сигурност вече знам как да изложа прословутия фокусник Динамо ако дойде в Бургас да върви по въздуха просто ще го осветя с лазерче. Колкото и плътна, колкото и кристално ясна и видима дори и на дневна светлина да е "разпечатката", лазера я пронизва.
Уморих се да разказвам за това на което бях свидетел само преди иколо месец.В интерес на истината се догаждах че след поправката няма да е същото но ме (както винаги) домързя да си запиша кой елемент от къде точно съм свалил. Инак съм ги запазил макар и единия кондензатор да е понатиснат леко но ги пазя. Аз съм блнав човек дано ми дойде сила да ги метна един ден и да ги разставя както си бяха .Ще бъде трудно комбинациите са доста мисля че 16 за четири елемента .
Вие не сте виновни че не вярвате. То и аз нямаше да повярвам без да го видя Но мисля че Динамо ходи по въздуха точно по този начин- ходи не самият той а неговата проекция , неговият "отпечатък" както аз свикнах да се изразявам Благодаря за мнението за Гълфстрийма ще погледна по нататък и за други мнения относно него.
Р.С. Монитора не е съвсем наред още, само в последните две (най големите) резолюции екрана е цял в четирите предходни /ниските/ резолюции екрана е изместен силно надясно около 5-6 сантиметра. значи повредата му е много голяма. Освен това преди "ремонта" напрежението между масата на компа и масата на монитора летеше някъде до към 30 дори 50 волта . аз го докарах до 0 волта но и ефектът изчезна както сигурно четвърти път казвам.
С уважение пожелания за добри неща през тази година за всеки от нас тук пък и за цялата ни заклана държава.

Редактирано от stillpigi-166243 на 30.01.14 18:19.



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано30.01.14 18:24



Тъй като захранването е примигвало, вероятно става въпрос за стробоскопични ефекти.
.....................


Каква е тази словоохотливост, да не изпълняваш норма?





Тема Re: всичко е възможно,нови [re: Heoбoгoмил]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано30.01.14 20:08



но каквото и да е било, бе смразяващо реалистично.Те подобните монитори имат и подобни повреди може и да попадна някой път на точно така повреден, и без това вече знам как да го идентифицирам с помоща на трите явяващи се конуса, без да бие много на очи. А за Глфстрийма какво мислиш или ще трябва да поствам и оригинлната статия от 1974 както и номера на Дискавъри филмчето на Балард. Скоро няма да стане но е възможно.



Тема Re: догадка на известни океанолозинови [re: stillpigi-166243]  
Автор kyx4o (абсолют)
Публикувано30.01.14 20:45



Гълфстрийма си го има, няма как живи организми да пренасят вода и да създадат такова течение!!! За да създадат течение живите организми трябва да имат опора, например да са закрепени за дъното. А иначе движейки се свободно във водата, за да се движи напред оттласква вода назад, но движейки се напред увлича със себе си съответно толкова вода, колкото и оттласква назад, в крайна сметка само разбърква водата!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.