Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:05 22.05.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Благодаря за М.Хранованови [re: hidrazin4o]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано05.07.14 14:26



Отде си сигурен, че няма как?.

Има си програмки-репеленти, за кучета и комари и има ефект(таблет, смартфон). Даже за MP3-ките казват, че ставали за кучета, но едва ли.


Възможно е мониторът да има и зумери с пиезокристал за високи тонове, особено ако е геймърски.



Тема Въоръжи се с търпение Молянови [re: hidrazin4o]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано05.07.14 20:00



всичко ще видя и ще пиша тук номер на шаси и какво ли не. Слушай тоя монитор не е правен в Китай Идва от Австрия не от къде да е. през 2006 в немскоговорящите държави думата Китай вече бе мръсна дума. Имам нужда от сумарна мощност 240 вата за сега съм осигурил 80 Имам пари за още 60 и това ще е . Напрежението няма значение ще ползвам еднокотвен преобразувател(Е.П.) ако е 36 волта (ако се наложи) Е.П. автоматично ще го смъкне на 24 и т.н.
Да имам акумулатор Ползвам батериите на прошарена сянка за да не прегряват за това искам толкова много базова мощност. Както и да е 100-150 вата ме устройват с буферен акумулатор. Хидразинчо наумил съм си го ще го правя. А, да не забравя в клипа който съм дал за примерен изображението е мноого по "рехаво" от онова което аз виждам в моята система при мен нещата са бетон за този формат и размери на изображението. когато е кълбо е доста по ярко когато е картина е доста по богато оцветено и несъмнено по автентично е предаден обекта..Карай сега нека поработя още малко и може и да ти го подаря Хидразинчо нещото А ако ми обещаеш да търсиш и ти такива модели монитор то това ще е ми е достатъчна благодарност. Въоръжи се с търпение Моля! А, и да не забравяш (поне обещай) че птицата на щастието каца на чието рамо тя пожелае. В досегашните си постове ти се постави като арогантен, груб и надменен и въобще меко казано непроменим. Не знам и не ми е е работа да знам на какво още си способен. Но ето всъщност ако има поне жилка градивност в поведението ти какво трябва да направиш : да намериш качествен капацитомер, да намериш монитор от споменатата марка да го поразглобиш и да почнеш да експериментираш с капацитетите най първо и то онези де са на платката на входа една такава продълговата като започнеш от 300 микрофарада(стандартно са 470) и дори може да се случи да подминеш стандартната стойност с 100 (стотина )микрофарада с стъпка 10 микрофарада. резултатът ще бъде блестящ само настоявай. а за произхода и характера на грамата било то холо или пиезо или нам'ква си естествено без хора като Гери , Хариш, Полу , Необогомил и някои други тук няма как да минеш.Това е комплексно явление за решаването на което това че си заможен агресивен и богат няма никакво значение. и най важното основата е дадена намери си на първо време един монитор Daewoo LM17A. Може пък да прескочиш до Австрия или Швейцария или Южна Германия там в някой втора употреба магазин не може да няма. Разбира се само ако всичко това те итересува. Помниш ли веднъж ме нарече парлапанин:))) Парлапанин ли съм А? Виж будала може да съм.Но не и парлапанин.
Не търси никакъв друг модел освен указания не и на този етап.

Редактирано от stillpigi-166243 на 05.07.14 20:25.



Тема Re: Благодаря за М.Хранованови [re: polu]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано05.07.14 20:31



По точка 3 направо ти казвам между монитора и духчето е френелката но добре де ще сложа и стъкло също имам едно 4 санта дебело.
Забелязах че в една опреснителна степен 1/8 от екрана изчезва
това за духането е умно не съм го пробвал
и за кафето също не съм.



Тема Re: Благодаря за М.Хранованови [re: Heoбoгoмил]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано05.07.14 20:56



"Има си програмки-репеленти, за кучета и комари и има ефект(таблет, смартфон). Даже за MP3-ките казват, че ставали за кучета, но едва ли. "
страхотна идея А ако някой съсед ползва такова и то дава вибрации из цялата къща Брей добре че го писа. Ще се проверява и тази алтернатива. Май затъвам в догадки и няма изплуване. Но ще е страхотно ако това е причната нещата се опростяват . и де се вика с всеки ТФТ ЛСД монитор едвали не ще си гледкаме фантастично кино. Ти трябва да четеш вече закона за авторкото право и патентна защита Не си губи времето започвай . и дори подавай линкове може да направим един общ патент тук клуб физика.няма майтап



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: stillpigi-166243]  
Автор klapaucius (robot)
Публикувано06.07.14 01:24



Доста хора могат да правят холограми и знаят точно как става - с или без компютър. Очевидно е, че ти си доста далеч от тези хора и само си сънувал.



Тема Re: Благодаря за М.Хранованови [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано06.07.14 07:06



Френелката ти податлива ли е на микровибрации?
Конфигурирай две колонки като на монитора и й пускай трептения с някакъв високочестотен генератор.






Тема Re: Благодаря за М.Хранованови [re: Heoбoгoмил]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано06.07.14 07:59



Моделът има говорители бре.

А те говорителите му да не са за ултразвуци, щото обикновено и 20 кХц не могат (не че ще ги чуем де, да не сме деца), а са до 15-16 кХц!!!

Редактирано от forestt на 06.07.14 08:01.



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: klapaucius]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано06.07.14 08:03



Та аз изобщо не съм сигурен какво е това. Нали поради тази причина съм излял тонове приказки тук - сред хората които знаят! Създавам моите "духчета" за само 40+15+ 8 лева- похарчени не на сън пари. Не се поставяй като очевиден дръвник. Би трябвало да сте поне за пред хорски очи поне малко благодарни.
До Необогомил: да френелката е сдвоена с сигурност ще се поддава на принудено трептение. по средата има слой въздух. Но помниш ли казах ти в нито един от големите магазини с безброй модели монитори не се явиха трите конуса.Явно не е само в френелката работа. Сдвоена или не .Не се явиха и преди да възстановя старите кондензатори. Измерих ги единият е при изоисан номинал 470, едва 290 микрофарада а другите 3 са при изписан номинал 470 - различни но далеч над номинала от между 510 до 598 . всички са с тангенс делта 0,1 т.е в една съвсем приемлива норма на загубите.Такова чудо в краткия ми опит като електрончик не съм знаел и научавал По принцип заводските стандарти дават допустима разлика 10 - 12% за кондензатори. никак не е невъзможно фирмата разработчик да крие и други параметри на други елементи . Ел-Ем чето има 11 аналога и нито един с същите обозначения.
Пази боже да ми се развали монитора - край с духовете.



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано06.07.14 09:09



Слагай я на TFT телевизори със стереозвук!

Ама трябва да направиш преебавката за брума.



Тема По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано06.07.14 09:34



...с две компютърни колонки отстрани създавай звукови интерференции.
Прецаквай им усилвателя, ама гледай да не направиш по-сериозно к.с..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.