Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:07 22.05.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема То ръка осезава зв.вълни, че френелката ли няма:нови [re: Heoбoгoмил]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано06.07.14 09:49







Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: stillpigi-166243]  
Автор Jonata ()
Публикувано06.07.14 20:48







Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: klapaucius]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано06.07.14 21:32



Няма и един петък откак предложих поне за двама от клуба да дойдат и да видят в къщи. Ти къде беше?Ако знаех каКВО е това нещо де го обяснявам че наблюдавам, за къф чеп да си губя времето тук.Нали за това съм тук за да ме упътят знаещи.Добре че има тук таме и сериозни хора в клуба. та още пиша поне заради тях.



Тема Re: Да това е машинкатанови [re: Jonata]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано06.07.14 21:39



Да ! това е машинката Кажи как да си я докарам у дома плийз.Мнооого ти благодаря и на всеки с градивно отношение.



Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: Heoбoгoмил]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано07.07.14 07:31



Не братко това си е чиста холограма няма никакво съмнение вече.Няма какво да се заигравам с звуците.Не знам дали можеш да си го представиш: по холографен път се възпроизвежда 2 Д изображение Прави са хората резултата е две де но пътят за реализирането му е холографски. Нещо като сливи за смет. Както и да е устройва ме. Изображението е перфектно правдоподобно, ясно и наситено. И още мога да го наситя и вдигна качеството като насоча втори сноп от стандартен ЦРТ монитор, който да е фокусиран в равнината на изначалното изображение.
Жалко че монитора намерен от Йоната е в Румъния - Град някакъв Суцеава на 600 километра на север от Дунав на границата с Молдова.Най вероятно няма никакъв шанс да го купя инак е само 53 български лева.Писах на продавача но не знам ще отговори ли....
Бъди здрав това е важното всичко друго е суета.

Редактирано от stillpigi-166243 на 07.07.14 07:41.



Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано07.07.14 15:40



Нали търсим причината.

Когато виждаш холограмата, през лещата ли наблюдаваш или директно във въздуха си е? Отстрани на монитор и леща вижда ли се?

....................

Колко му е, ще дойде от Румъния. Вероятно не повече от 20 лева ще излезе.



Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: stillpigi-166243]  
Автор polu (идиот)
Публикувано07.07.14 20:28



По точка 3 направо ти казвам между монитора и духчето е френелката но добре де ще сложа и стъкло също имам едно 4 санта дебело. И по тънко да е пак ще намали ултразвуците ако идват от говорителчетата на монитора. И ще промени оптичния път на светлината. Казваш духчето е пред френелката, а аз съм разбрал, че е помежду.

Забелязах че в една опреснителна степен 1/8 от екрана изчезва
това Това върви към това, че не е холограма ( дори и холограма на 2Д както пишеш по долу)
за духането е умно не съм го пробвал
и за кафето също не съм.

И какво чакаш партизаните ли? Правиш най лесното за да отсееш въпроса.


+++++++++++++++++++++++++



Не братко това си е чиста холограма няма никакво съмнение вече. Няма какво да се заигравам с звуците. Вземи една чаша за коняк ( тънкостенна, така си играехме едно време), и намокри пръст в коняка (то с друго пиене трябва да става) и го прокарай по горния ръб. От което се чува остър звук който можеш да използваш (честотата е висока, вероятно има и ултразвук в спектъра) вместо да търсиш някаква електроника, а и чашата можеш да си я разнасяш навсякъде.



Не знам дали можеш да си го представиш: по холографен път се възпроизвежда 2 Д изображение. Теоретично може, но трябва да имаш условия за това Имам някаква идея какво се получава, но първо направи най лесното духай, кафе и стъкло. И постарай се по разбираемо да го обясниш само по същество (писал ли си някога протоколи така трябва да е). И на този въпрос дето са ти задали:

Нали търсим причината.

Когато виждаш холограмата, през лещата ли наблюдаваш или директно във въздуха си е? Отстрани на монитор и леща вижда ли се?

Демак вижда ли се и отстрани. Без при това да виждаш монитора. Сложи една книга примерно от лявата страна на главата си да закриеш (да не можеш да ги видиш) монитора и френелката.



Прави са хората резултата е две де но пътят за реализирането му е холографски. Нещо като сливи за смет. Както и да е устройва ме. Изображението е перфектно правдоподобно, ясно и наситено.
Ако е така влизаш в историята.




Да те питам и за френелката? Виждал съм такава отдавна на един малък черно бял ТВ. Като я сложиш пред монитора екрана става по голям но и пикселите (редовете) става по големи и малко грозни. Оня (на вилата му) я има вероятно от баща му който беше журналист и е имал възможност да я купи вероятно от вън (по време на комунизма така стояха нещата) , но явно си личеше, че не е наше производство. Имаше и някаква лъскава рамка. Формата и беше правоъгълник или близко до квадрат но огънато. Беше от стъкло, но може да е било и пластмаса и дебело около 2-3мм. Имаше концентрични кръгове по цялата повърхност, ситни 1-2 мм. Но те представляваха все едно, че една жица дебела 1-2 мм от стъкло си я сцепил по средата и е залепена от едната страна и то без да личи (то това е и същественото за френелките).
Такова ли е и при теб? Щото някъде по постовете ти споменаваше за някакъв въздух във или около френелката което не разбрах пък и да не се рова да го търся.

Хайде опиши това, че да видим може ли да има условия за холограма (независимо че е 2Д).


А, че не е 3Д то е ясно. Ако се снимаш но така, че само едното ти ухо да се вижда и после качиш снимката на компютъра. И колкото и френелки да слагаш и където ида се вижда духчето няма да можеш да си видиш двете уши.


П.П За Петков не знам как е, надявам се да е добре. Ще ти даде картина той е широко скроен пич. Но преди това трябва да си вържеш гащите с патенти или нещо такова.

И ако искаш да снимаш, а не да се оплакваш постоянно, снимай в къщи кво ти трябва на баир лозе слънчеви колектори и т.н.





Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: stillpigi-166243]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано07.07.14 23:02



Ти още се ослушвай със снимките. С тези малки кондензатори и този дърт монитор рискуваш скоро време да останеш с празни ръце. И никой няма да се навие да ти го ремонтира. Пък холограмите отдавна ги използват даже по концерти. Истински холограми.


Ето и нещо като твоето "откритие". Само дето вместо монитор използват проектори и вместо френелка - комарник.




Тема А, взе ми думата от устатанови [re: hidrazin4o]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано08.07.14 06:19



А, взе ми думата от устата! Начи Хидразинчо, а и не само, Аз таман тва се чудех Бе викам си тея ора не видят ли колко мноого клипове с такива ефекти има Ся там холограма ли е не е ли айде казваме карай да върви Рачо се е взел насериозно. и т.н. Истината обаче е малко по различна и е някъде там... как беше чуеш ли CISCO да знаеш че нещото де го търсиш е в мрежата е ....някъде другаде ....:)))
1 Мониторът ми не е повреден искам да си купя още една батерия слънчева поне 40 вата и да изпълня експеримента извън града. Не ми дават още парите от работа.т,е, дават ги ама на час по лъжичка а имам преглед да минавам застраховка да доплащам и винетка да купувам. Тва са си доста пари Почти ги има но не съвсем...
2 Някога още в зората на моето усещане че е хубаво да се запозная с компютрите т.е.95 в едно списание намерих мноого интересна (за мен бе интересна .)статия. Писах за нея тука преди години и пак ще я преразкажа с две думи: В статията се упоменаваше (атя бе доста дълга) за видовете техники на презентация и в един много дълъг абзац (А тя бе около 3 пълни листа формат А4 ) се говореше специално за ТФТ технологията . Ся тука мое а си кажете тоя пак разпъва локуми ама нейсе нека а си го кажа. Акцентът на статията бе че ТФТ технологията не е чак токова безобидна и ТФТ мониторите не са баш безопасни не и колкото ги хвалят. Мисля че пак "лошият" Гери се опитах да занимавам но н'ам кво се случи отговор не получих...
3. Знам че в по съвременните фабрики проверяват стоманени а и не само но и всякакви контейнери предназначени за отговорни места (като почнем от НАСА та свършим до линиите за автомобилни газови бутилки като ги пълнят с богат на озон въздух или какъв да е газ и ги поставят в атмосфера с сероводород. И най малката пукнатина бива локализирана просто и безотказно като се затъмни помещението с инсталацията за проверка понеже мигновено вследствие на взаимодействието на тези газове местата с пропуск почват да светят белезникавожълт цвят...
4. та мисля си да не би пък излъчваната от ТФТ монитора светлина да съдържа и такива компоненти които в равнината на фокуса да инициират такова светене и то да се явява всъщност един безплатен даден от природата екран на който се и визуализира вече образът. Твърде е възможно не мислите ли .Озон и серовъглерод следи поне, има в всеки кубометър въздух.
Това е всичко което исках да кажа за добро утро Несъмнено фирмите произвеждащи монитори са наясно с тези ефекти Защо не се възползват масово това е въпросът . А ся дали аз и защо и как така не съм публикувал снимка си е моя отговорност - факт е че никой от нас не можа да даде кратък правдив и логичен отговор на явлението. зАЩО ТО СЪЩЕСТВУВА? цветовете пък при мен са за сега изключително правдоподобни и идентични с оригинала на монитора. нямам олаквания.Точната дума е ефектът при мен е зашеметяващ. Може би само така ми с е струва че съм мноо дрът веке и недовиждам но ...аз го твърдя!!!
Благодаря за линковете Хидразинчо, Признавам наистина са си впечатляващи Благодаря:))) Дано по скоро дадат паричките давидиш и ти моето нещо и съответно да има Оссанна или Разпни го. Божа работа. Чакам всеки момент и Ас. Димитров да се обади, но вярвам че и той не ще бъде против една генерална проба сред природата.

Редактирано от stillpigi-166243 на 08.07.14 06:47.



Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: polu]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано08.07.14 07:04



Имайки предвид консумираната мощност, причината може да е в амплитудата на брума.

Нека да лепне на френелката GSMи с хартиено тиксо и да ги пусне на вибрация, пък и с мелодии. Ще е добре да са един модел.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.