Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:26 27.04.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Защо се късат жиците от мокрия снягнови [re: Heoбoгoмил]  
Автор kyx4o (абсолют)
Публикувано19.04.14 17:22



Явно си среднист, за да не знаеш някои неща.

Викаш, пирографът е братче на електрожена?


Кое не знам, я ме светни, или няма какво друго да кажеш!



Братче в смисъл, че и двете се захранват с ток, пирографът все пак работеше само по-бавно, но свестен заваръчен шев няма да можеш да направиш с предложения на клипа начин.



Тема Re: Защо се късат жиците от мокрия снягнови [re: multiplikator]  
Автор kyx4o (абсолют)
Публикувано19.04.14 17:29



Нямам намерение да показвам на тъпаци как се заварява на 220 волта, щото са тъпи и вземат че пробват и после като ги удари тока, аз ще съм виновен че ги уча

Хе хе хе, защото не можеш, а аз мога, но с истински електрожен, а не с тази глупост.



Тема Re: Защо се късат жиците от мокрия снягнови [re: kyx4o]  
Автор multiplikator (новак)
Публикувано19.04.14 18:26



Можеш само да се ерчиш посредством клавиатурата на компютъра си, посерко

Ти хващал ли си някога ръкохватка на електрожен бе кухар



Тема Re: Защо се късат жиците от мокрия снягнови [re: kyx4o]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано19.04.14 18:46



Добреее...

Може ли предпазител за 10 ампера да пропусне ток от 15 ампера, при едно и също напрежение?



Тема Re: Защо се късат жиците от мокрия снягнови [re: kyx4o]  
Автор multiplikator (новак)
Публикувано19.04.14 19:50



А защо го смени а кухар, щото се осра в една тема, със полу. Е добре че поне се признаваш за победен , за което ти правя евала





Тема Re: Защо се късат жиците от мокрия снягнови [re: kyx4o]  
Автор multiplikator (новак)
Публикувано19.04.14 19:55



А аз си смених ника, щото системата на дира се беше скапала и ми даваше една суперсиметрия, ако си спомняш. А преди това си го сменях щото хариш ме банваше заради неприличните постове със герисъм. Но мене не ми пука, и сега да ме банат. Само показвам тъпанарията в този форум, форум разделен на наши и чужди , такива които се съгласяват със статутковото и нямат собствен избор , не само във форума , а въобще и в живота. С една дума , " накъдето тръгне стадото, натам съм и аз "





Тема Re: Защо се късат жиците от мокрия снягнови [re: zornik2-133053]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано19.04.14 20:10



Водата, когато се "превръща" в лед, увеличава обема си с 8%. И гадното е, че замръзва отвън-навътре и вътрешната замързалка допълнително разпъва жицата. Заедно - всички опънови сили късат проводника!

Няма никаква логика и смисъл в това. Това че при замръзването на водата увеличава обема си не виждам как и защо ще разпъва проводника. Все пак това не е някакъв затворен обем. И именно щом замръзва от вън на вътре, значи вътре не е замръзнало, и не е слепено с проводника, няма кое да го разпъне.
пп Ако не го скъсат, го удължават и след разтапянето ... има уякчаване на материала и съответно, по-голямо провисване... Става по-издържлив на опън. Но, старее!... И, следващият път ... се къса крехко! (няма граница на провлачване) Дори при слабо духване на вятър в обледено, деформацията става достатъчна за късане.

И защо да няма провлачване? Та това е най-често алуминий. В далекопроводите освен алуминий се поставят и стоманени жила за механично укрепване. Напоследък се говори и за карбонови нишки.
И няма никаква логика в това, че го удължавали, и в същото време уякчавали.
Стареене на кабел... хм... кое точно му старее? Това е кабел без изолация, която да старее. Може да му се случва всичко друго, ако щеш умора на метала, но не и стареене. Такъв термин за кабел ни бях чувал.
Че и се чупел крехко. Да не би да се е закалил при замръзването?



Редактирано от Chasing Rabbits на 19.04.14 20:11.



Тема Re: Защо се късат жиците от мокрия снягнови [re: multiplikator]  
Автор kyx4o (абсолют)
Публикувано19.04.14 20:12



Пинокио това ти ли си?






Тема Re: Защо се късат жиците от мокрия снягнови [re: Heoбoгoмил]  
Автор kyx4o (абсолют)
Публикувано19.04.14 20:30



Може ли предпазител за 10 ампера да пропусне ток от 15 ампера, при едно и също напрежение?

Не би трябвало, нали затова е предпазител, да не позволява протичането на по-силен ток, предпазителите със стопяема жичка изгарят и трябва да се сменят, а има и други които само изключват и могат отново да се включат.
Защо задаваш този въпрос, да не би да си се досетил вече, че 10 ампера са малко за заваряне, то иска много по-силен ток, е има и по-големи предпазители.



Тема Re: Защо се късат жиците от мокрия снягнови [re: kyx4o]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано19.04.14 20:37



Ама вие сериозно ли?
Айде тоя зеления трол го знаем.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.