Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:07 19.04.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Защо се късат жиците от мокрия снягнови [re: kyx4o]  
Автор multiplikator (новак)
Публикувано18.04.14 21:13



Абе тиквенник, ти имаш ли си понятие от практична работа с електрожен, какво да ти доказвам на кухата кратуна, вземи и пробвай и дано те тресне 220 волта

за разлика от тебе, аз съм пробвал и става, защото съм на ти с практиката , а не като теб писарушки интернет трол , криещ се зад подходящият си ник



Тема Re: Защо се късат жиците от мокрия снягнови [re: kyx4o]  
Автор multiplikator (новак)
Публикувано18.04.14 21:17



Е и като ги изброяваш, да не си мислиш, че ги разбираш!!!
При жиците и конците има само сили на опън, другите сили са в стълбовете.

Разбирам ги ,за разлика от кухата ти кратуна, сили на опън има само в кухарската ти кратуна

но понеже се уравновесяват там с други сили, кратуната ти продължава да е сферична



Тема Re: Защо се късат жиците от мокрия снягнови [re: kyx4o]  
Автор multiplikator (новак)
Публикувано18.04.14 21:22



Стръв, е на мамати оная и миризливата, нали знаеш

пък като те е исрала, и ти си се умирисъл



Тема Re: Защо се късат жиците от мокрия снягнови [re: multiplikator]  
Автор kyx4o (абсолют)
Публикувано18.04.14 23:46



Абе тиквенник, ти имаш ли си понятие от практична работа с електрожен, какво да ти доказвам на кухата кратуна, вземи и пробвай и дано те тресне 220 волта за разлика от тебе, аз съм пробвал и става, защото съм на ти с практиката , а не като теб писарушки интернет трол , криещ се зад подходящият си ник

Ами аз съм заварял с електрожен за разлика от тебе, ти като направиш заваръчен шев с 220 волта снимай клип и го пусни по ютуб, ама не само да прицъркваш като оня идиот, а истинско заваряне, например завари две тръби. И да не забравиш за буркана с туршията, че без него само като чукнеш електрода и предпазителя ще изключи, да ти кажа ако не се сещаш.





Тема Re: Защо се късат жиците от мокрия снягнови [re: multiplikator]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано18.04.14 23:50



Никакво дъра-бъра, просто показвам че бъркаш и не се усещаш.

O, insense imbecile!... (Paisius de Hilendar)


Тема Re: Защо се късат жиците от мокрия снягнови [re: zaphod]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано19.04.14 00:01



Защо пък реши, че съм политикан?
Казаното от мен е вярно, в немалко случаи. Не във всички наистина.
А глупости и от теб съм чел. Хем пламенно ги защитаваше.



Тема Re: Защо се късат жиците от мокрия снягнови [re: ivz]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано19.04.14 00:13



Не знам кое е тъпо.
Фактите са, че проводниците на далекопроводите се загряват. Ако околната температура е твърде ниска, ясно е, че отделената от проводниците топлина няма да е достатъчна и ще се обледенят. Но ако не се загряваха, далекопроводите нямаше да изкарат и една зима.
Но ти пък да искаш да ме зашлевяваш, прекаляваш с агресията. Хайде по-спокойно и стига с тия снимки от гугъл. Това което аз казвам е научен факт. При протичането на ток се отделя топлина. Попитай енергетиците с опит в клуб енергетика преди да раздаваш шамари, да не дойда аз да те ошамаря.



Тема Re: Защо се късат жиците от мокрия снягнови [re: Sargonlll]  
Автор kyx4o (абсолют)
Публикувано19.04.14 00:25



Според мен, чист опън може да се приложи за самото въже, но в местата на прилагане на силата и опорните реакции трябва да се разгледа и срязване. Почти съм убеден, че въжето ще се скъса в някое от тези места или много близо до тях.

Особено при жиците почти сигурно е, че ще е близо до стълбовете, но това е защото по средата са само хоризонталните сили на опън, а до стълбовете се събира със силата на теглото макар и векторно, незнам как ги връзват, но може и там да се получава допълнително натоварване.



Тема Re: Защо се късат жиците от мокрия снягнови [re: multiplikator]  
Автор kyx4o (абсолют)
Публикувано19.04.14 00:39



То се вижда кой е кретена, как е възможно да не проумееш, че за да повдигнеш от земята жица дърпайки я странично трябва да приложиш сила по-голяма от теглото и?!





Тема Re: Защо се късат жиците от мокрия снягнови [re: Chasing Rabbits]  
Автор kyx4o (абсолют)
Публикувано19.04.14 01:16



Добре де то е ясно, че жиците се нагряват от протичащия ток, не са свръхпроводници, но ще ти дам един пример: Прибираш се вечер с колата, тя е топла, а навън студено под нула градуса и започва да вали сняг, другите коли на паркинга не са карани и са студени, а сега познай на сутринта кой ще измете снега от колата си с метлата и кой ще стърже половин час леда от стъклата. Иначе да в България температурата зиме е около нулата и затоплянето на жиците ги предпазва от обледеняване, но ако температурата е доста под нулата, то затоплянето само ще я докара до около нулата и ще увеличи вероятността от обледеняване.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.