Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:34 05.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Холограма с компютър-стана  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано27.01.14 22:52



Здравейте Хариш, Гери, и другите господа и дами изобщо всички и най вече онези които ще пожелаят да се отзоват
Първо да ви честитя Новата 2014 и да почвам с темата.
Когато бях на 18 в един клуб по ТНТМ ходех нощем да помагам. Лабораторията бе по квантова механика с ръководител Оник Читакян Това бе в Бургас през 80-те. После казарма работа и тъй нататък...
Държаха ме не защото разбирах а защото бях добър в оформянето на дизайна на приборите които се правеха там Покрай свръхпрецизните апарати измежду които успях да прецакам една живачна помпа и многоцветните светлини на неодимовите, СО2 , и прочее лазери успях да видя и една от първите правени в България холограми. Честно казано не ме впечатли.
Малко преди Новата година т.е. декември в началото му си купих един евтин ЛСД -ТФТ дисплей марка Хюндай за 40 лева. безработен съм и едва толкова пари събрах. Естествено той се оказа дефектен Как разбрах ли Ами съсипа ми 3 захранвания и една видокарта на три различни компътъра Разказах аз на човека от който го купих какво ми се е случило и той вярвате или не ми каза ще ти върна парите ако го не щеш. Обаче аз му казах не този монитор ми е нужен.
Да! нужен ми бе защото докато прогаряше поредното захранване аз случайно бях сложил една леща френелова от стар телевизор пред него и на разстояние 35 сантиметра зад лещата забелязах изображение от колабиращата система захранване - видеокарта да го кажем в последните им две или три минути работа забелязах в въздуха НЕ ВЪРХУ ЕКРАН ИЛИ СТЕНА А ВЪВ ВЪЗДУХА това дето бе изобразено на дисплея Нещо повече в зависимост от помръдването на френелката (купена от моряци за старите им модели телевизори) изображението се огъваше навън, навътре, превръщаше се в най правилна сфера уголемяваше се, намаляваше непрекъснато представяйки с перфектност онова дето беше върху екрана на дисплея движеше се там дето аз пожелаех точно както в приказка от 1001 нощ. Случилото се ме втрещи около две седмици аз бях под влияние на случилото се .И когато оня човек ме запита не ща ли да му върна монитора а той на мене парите аз отказах.
попитах го само как да ремонтирам монитора та да не ми гори машините.Обясни ми човека направих го смених 4 броя кондензатори онези дето са в захранването не на монитора от мрежата а онези които са в някаква пак захранваща система към монитора но в комплект си вървят с едно инверторче тип LMXXX Тези които се занимават с ремонт на ЛЕД И ЛСД знаят за какво се отнася.
И в края на това безкрайно изложение да ви кажа какво питам.След поправката ефекта се изгуби. .Да! онова смайващо нещо изчезна ,онази кълбовидна мълния върху която бяха разположени всички елементи на изображението на дисплея я нямаааа.Няма я вече. Поправих монитора , той не гори компютри но и чудото което някакъв познат на когото се похвалих нарече холограма го няма. Сменените елементи ги пазя отчасти но не помня кое от къде свалих. единия от четирите кондензатора старите е даже осуркан стъпвал ли съм отгоре му не знам...
Та питам ви приятели случвало ли ви се е да ви е яд за това че сте поправили нещо. Мене си ме е яд.
И най вече питам и моля някой сеща ли се като какво би могло да е причина за появата на този ефект. Ходил съм в големи магазини с френелката в ръка и пробвах на максимален брой типове дисплеи не не се получава.Рискувах да ме хванат за някакъв враг от конкуренцията, на луд се правих само и само да пробвам но не успях да повторя опита с ЗДРАВ ПРИБОР ТАКА КАКТО СЕ ПРОДАВА В МАГАЗИНА КАКТО И С МОЯ ПОПРАВЕН ВЕЧЕ ПРИБОР.
Уверявам ви ефекта е зашеметяващ бих казал размазващ е.Сега не ми остава нищо освен ако някой от вас знае нещо подобно да сподели тука а и да предложи какво да правя по нататък.
Слабо се надявам но силно желая да каже някой нещо в смисъл да възбудим системата пак.
Инак , да - гледам в интернет клипове виждам такива неща ясно е че не аз съм измислил топлата вода.
Повярвайте ми обаче това нещо де го видях у дома с сриващите се компютри в последните им минути , този счупен дисплей и френелката си беше абсолютно зрелище.
Благодаря предварително за всеки отговор
С уважение Рачо!



Тема догадка на известни океанолозинови [re: stillpigi-166243]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано28.01.14 23:34



Виждам предното ми постване не получи никакво внимание. Може би не ми вярвате или не му е тук местото или не е интересно или знам ли какво.
Искам да ви кажа че научих за интересна догадка свързана с промяната на климата на земята. искам да прочета ако се случи, какво мислите по този странен подход за обясняване на промените в климата на земята изразен в някои списания.
Допускане:
Гълфстрийма не съществува. Няма термодинамични условия за това. Всички тези масиви вода се пренасят от живи организми - нищожни по размери но колосални като брой и маса. Отравянето на гигантски обеми от световния океан - отравяне дошло вследствие безконтролния добив на нефт и свързаните с това разхищения а и ред други човешки дейности , като например превръщането на праотеца на живота на земята в помийна яма принуждава тези безчислени по брой големи малки средни и миниатюрни водни обитатели да променят своите утвърдени от милиони години миграции
и така да влияят пряко върху климата.
Това е върху което си човъркам главата от доста време . Поне двама доказани океанолози по недвусмислен начин ме наведоха пък и не само мен предполагам, над тази да го кажем дилема. Не изгарянето на горивата а отравянето на световния океан е невидимата а и неосъзнаваната пряка причина за зверските промени в климата . Единият е известния на всички Балард оня дето откри мястото където е потънал Титаник . Другият учен е
един французин. Той хвърля тази ръкавица още през седемдесетте .
Та това е което май трябваше да да пиша в форум физика защото то ме занимава вече около 2 години.
За горния ми пост майната му ще си докарам пак светещата топка у дома за това съм сигурен, но днешният ми въпрос към вас е наистина сложен и много странен като идея. бих се радвал да прочета какво се мисли тук върху една такава ситуация.
С уважение пак аз.



Тема Re: догадка на известни океанолозинови [re: stillpigi-166243]  
Автор kyx4o (абсолют)
Публикувано29.01.14 07:58



Напротив, аз вярвам, че си видял някакво обемно изображение във въздуха пред френелката, но то няма как да е истинско триизмерно изображение, защото това което се изобразява на монитора е двуизмерно, просто липсва информация за третото измерение!!! Предполагам въздухът в стаята е бил задимен, вероятно е имало пушек от изгарящото в момента захранване. Подобно нещо се е получавало едно време в задимени киносалони но не толкова ефектно колкото при теб, защото предполагам при теб е било много по-забележително, изображението се фокусира на определено разстояние от френелката и се вижда само там ясно!

А сегашните 3D телевизори изобщо не могат да изобразяват триизмерно изображение, "3D информацията" която се подава към тях са всъщност две двуизмерни изображения снимани с две камери разположени на известно разстояние една от друга (по-голямо от разстоянието между очите за да се "засили 3D ефекта"

) и ако се вгледаш в странични детайли от изображението ги виждаш двойно, а това в моето съзнание моментално убива 3D ефекта!!! А 2D изображение конвертирано в "3D", моя телевизор има такава опция, изобщо няма да го коментирам пълна отврат!!!

Редактирано от kyx4o на 29.01.14 08:04.



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: stillpigi-166243]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано29.01.14 16:32



Рачо, и аз като Кухчо мисля, че си видял ефект върху дим. Лещата прави петното по-ярко, така че и при слабо задимяване то става видимо.

Per warez ad scientiam


Тема Благодаря ви Кухчо и Джеринови [re: kyx4o]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано29.01.14 20:12



Точно така, изображението е 2-измерно НО обърни внимание: на местото, обозначено с символа (&!) по долу – та двумерно е и представлява една плоскост която е с правоъгълна форма и в зависимост от изменението на разстоянието на лещата до монитора, този впечатляващ "отпечатък" на случващото се на екрана придобива вдлъбната (изпъкнала) форма. Точните размери на "отпечатъка" за френелка с 14 инчов диагонал спрямо 17 инчов монитор горе долу 12 на 14 сантиметра. Когато продължа да отдалечавам лещата от екрана вдлъбнатоста става все по силна все по дълбока и в един момент "отпечатъка" се превръща в сфера. Въздуха в стаята бе чист те си изпукваха кондензаторите на захранванията и на трите . Аз всъщност не ми се свидеха пари за кондензатори и така да се кае бих я карал с непрекъсната подмяна но когато изпъшка и видеокартата вече се спрях. Нямаше пушек в стаята прозореца бе отворен Тази зима както знаеш всъщност започна едва завчера, а кажи речи до 15 януари си бе най обикновена и не много студена есен. Аз редовно проветрявах докато бе сравнително топло стаята че съм пушач и макар и да не пуша у дома а само навън стаята определено се умирисва от дъха ми и това тормози близките ми та редовно проветрявам. Не съм имал възможност за повече експерименти но мисля че в зависимост от типа на лупата ще могат да се получават и цилиндрични "отпечатъци" или дори повече от един ако се сложат да речем две лупи/ лещи или както и да ги наречем там френелките. Пак оня човек от когото купих монитора ми каза следното: Областа пред такъв вид дисплеи е електростатично натоварена. Но това би било трябвало да бъде вярно за CRT а не за LED TFT какъвто е хюндайчето. А има още нещо (&!)аз имам достоверен признак кога ще получа "отпечатък" - а именно : когато погледна към екрана на монитора през френелката, ако преместя погледа си към самата френелка трябва да видя отчетливо три тъмни конуса чиито върхове "потъват" нейде в хюндайката а основите им се намират в плоскоста на френелката. То човек трябва да го види за да разбере какво казвам, но това е основния и единствен видим признак че монитора е подходящ или поне "вкаран" в режим на генериране на такова излъчване с такъв резултат.
Така че... май наистина си е холограма . Ами това за днес. Не е малко а и съдържа достатъчно насоки за репликиране на изображението "отпечатък"
Само си викам, на основния изправител от мрежата ако сменя кондензаторите само ще направя повече или по малко трионобразно входното към мониторът изобщо, но какво ли е станало с кондензаторите които смених по после в вътрешният изправител всъщност изсъхнали ли са пробили ли са .... какво точно е станало с тях и дали от тях зависи онова което се изгуби след ремонта. И като виждам че те са част от една верига в която има и инвертор а в един инвертор колко ли много части има...
Е това е че не знам принципно как една хюндайка е изработена какво има вътре кое за какво служи търсих дейташийтс но или искат пари или сървъра не смогва (бавна ми е връзката) или искат да се регистрираш , а не дават /не връщат имейл за логване. Струва ми се че ако се вникна в това кое какво е в монитора какви са взаимодействиятана захранването вътрешното му , с захранването и с видеокартата и възможни гранични режими за работа ще съм в състояние да накарам и друг модел ЛСД /марка ЛСД да подкарам с такава опционална екстра дето е сега модерно да се казва. Ако не е някакво опасно лъчение казвам ви пак: "мноу и яку шоуту".То с всичко се свиква впоследствие, но направо си е умопомрачително това да го видиш наяве а не по научно фантастичните и съвременни криминални филми.
С голяма степен на достоверност може да се постави произволен предмет на прозволно място образно казано. Още от сега съм сигурен че мога да подменям номера на колата си ако щете , не че ще го правя де. В стаята не беше тъмно нито дори мрачно , посред бял ден си беше експеримента .Всичко случайно се получи, ако тази френелка не се размотаваше там, на тази позиция и така разположена, сред бърканицата от рутери, камери дискове и прочее джаджи, ако монитора не беше дефектирал, считам го за дефектен, щото с друг монитор до сега, откак съм се захванал с компютрите таквоз нещо монитор да порти компютър не съм виждал не съм и чувал а и в сервиза като ги разпитвах просто не ми повярваха че монитора може да счупи захранването или още по малко видеокартата просто не ми повярваха.Както и да е да свършвам и да видя дали ще се поства писаното до тук.
До скоро или до когато и дано не съм ви досадил.все пак не съм физик а просто случаен потребител който има регистрация в този форум на Дир.бг
До Джери.Докато не възстановя старото положение няма как аз самият да съм сигурен ама абсолютно сигурен че все пак не е ефект върху дим. Но в едно съм сигурен че конусите сега ги няма а когато там нещото ставаше конусите си бяха под лещатата около 30 сантиметра дълбочина и 12 сантиметра диаметър на основата всеки и се вписваха един в друг горе долу на един диаметър Едни безцветни по скоро сиви конични обемни сенки които се появяваха само ако обърнех лещата срещу ЛСД - то Когато обикалях из грамадния мол не се появиха ни срещу един монитор какъвто и да е бил колкото и да е скъпарски .Да коментирах го вече. И на биймър не се получават,
а те са за мен признака че сферата ще се появи че чудото ще се случи.



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: Герисъм]  
Автор laplandetza (ентусиаст)
Публикувано30.01.14 09:30



Добро утро на всички.
Гери ти се завърна, сега съм по добре, бях се притеснил.


По темата, незнам как образа ще се фокусира като сфера, неми се вярва, ако е така си е почти 3 измерно.
С въпроса за Гълфстриийма, не мисля така.



Тема Re: всичко си е както го казвамнови [re: laplandetza]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано30.01.14 18:00



Всичко си е както го казвам.
Ако някой път успея да възстановя старото състояние на хюндайката ще има повече подробности. Но с сигурност вече знам как да изложа прословутия фокусник Динамо ако дойде в Бургас да върви по въздуха просто ще го осветя с лазерче. Колкото и плътна, колкото и кристално ясна и видима дори и на дневна светлина да е "разпечатката", лазера я пронизва.
Уморих се да разказвам за това на което бях свидетел само преди иколо месец.В интерес на истината се догаждах че след поправката няма да е същото но ме (както винаги) домързя да си запиша кой елемент от къде точно съм свалил. Инак съм ги запазил макар и единия кондензатор да е понатиснат леко но ги пазя. Аз съм блнав човек дано ми дойде сила да ги метна един ден и да ги разставя както си бяха .Ще бъде трудно комбинациите са доста мисля че 16 за четири елемента .
Вие не сте виновни че не вярвате. То и аз нямаше да повярвам без да го видя Но мисля че Динамо ходи по въздуха точно по този начин- ходи не самият той а неговата проекция , неговият "отпечатък" както аз свикнах да се изразявам Благодаря за мнението за Гълфстрийма ще погледна по нататък и за други мнения относно него.
Р.С. Монитора не е съвсем наред още, само в последните две (най големите) резолюции екрана е цял в четирите предходни /ниските/ резолюции екрана е изместен силно надясно около 5-6 сантиметра. значи повредата му е много голяма. Освен това преди "ремонта" напрежението между масата на компа и масата на монитора летеше някъде до към 30 дори 50 волта . аз го докарах до 0 волта но и ефектът изчезна както сигурно четвърти път казвам.
С уважение пожелания за добри неща през тази година за всеки от нас тук пък и за цялата ни заклана държава.

Редактирано от stillpigi-166243 на 30.01.14 18:19.



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано30.01.14 18:24



Тъй като захранването е примигвало, вероятно става въпрос за стробоскопични ефекти.
.....................


Каква е тази словоохотливост, да не изпълняваш норма?





Тема Re: всичко е възможно,нови [re: Heoбoгoмил]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано30.01.14 20:08



но каквото и да е било, бе смразяващо реалистично.Те подобните монитори имат и подобни повреди може и да попадна някой път на точно така повреден, и без това вече знам как да го идентифицирам с помоща на трите явяващи се конуса, без да бие много на очи. А за Глфстрийма какво мислиш или ще трябва да поствам и оригинлната статия от 1974 както и номера на Дискавъри филмчето на Балард. Скоро няма да стане но е възможно.



Тема Re: догадка на известни океанолозинови [re: stillpigi-166243]  
Автор kyx4o (абсолют)
Публикувано30.01.14 20:45



Гълфстрийма си го има, няма как живи организми да пренасят вода и да създадат такова течение!!! За да създадат течение живите организми трябва да имат опора, например да са закрепени за дъното. А иначе движейки се свободно във водата, за да се движи напред оттласква вода назад, но движейки се напред увлича със себе си съответно толкова вода, колкото и оттласква назад, в крайна сметка само разбърква водата!!!



Тема пробва ли на ходжа да го занесешнови [re: stillpigi-166243]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано31.01.14 19:51



да му върже муска?




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: пробва ли на ходжа да го занесешнови [re: zaphod]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано05.02.14 01:00



Позволих си да споделя нещо на което съм станал свидетел без да влагам каквито и да е усилия в него.Освен това знам че ако лъжа , лъжа себе си. Аз бях за ходжа поне 10 дни след това. И последното което е редно да пиша е че смея да твърдя , че има недокументирани възможности на някои от високотехнологичните джажди които обикновеният потребител закупува. Разбира се не зная доколко тези лъчения са безвредни. Не съм сигурен че са безвредни. В всеки случай продажбите са изгодни.Свидетелите на русалките ловящи риба с харпуни на 600 метра дълбочина в океана, в такъв случай къде ли биват запращани. А Зейфоде? Повтарям радвах се че споделих тук само първата вечер и още на втората разбрах че някой нещо не е заслужил или аз трибуна или четящите ме тук - информация.Информацията която дадох е предостатъчна за репликиране на ефекта. Аз съм честен човек и затова го пиша, а не защото някой тук ще се хвърли да пробва. Чувствам се някак си измамен Сигурно и други са били принуждавани да изпитват такива чувства.Няма повече да пиша не и за холограмата защото това си е истинска холограма нямам съмнения по въпроса.



Тема Re: пробва ли на ходжа да го занесешнови [re: stillpigi-166243]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано05.02.14 06:38



...защото това си е истинска холограма нямам съмнения по въпроса.
Да, но аз имам. И защо тогава оправи монитора и не направи поне някоя снимка? Да ти пращам една торба изсъхнали кондензатори и почвай да о възстановяваш в "работно" състояние.



Тема оппалааа кой се дотътринови [re: hidrazin4o]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано07.02.14 20:41



Специално за Вас Господине Кондензаторите са четири броя 470 мФ намират се на платката с входа за дисплея няма как да ги объркате. Новите са на 24 волта че нямаше 105 градусови на 12 волта. Монитора е Хюндай модел Daewoo LM17A. Захранването основното е правено - обикновен траф 220/12В/ 5 ампера ток, с грец и един два капацитета за изглаждане на напрежението . не разбирам какво се случва с дълго отработилите кондензатори в схемата . Някъде там е ключа от бараката. В случай че сериозно се заемете гарантирам Ви успех. бях изчерпателен. Някакви снимки - когато се направят.Това си е моето лично постижение както се изрази Зейфод веднъж по друг повод. Повече няма да пиша по темата Отговорих Ви защото чакам едни дъна още... И на панаира в Пловдив видях същите холограми в унгарската палата през 2008 есента май беше за това съм сигурен още повече Всичко се извървяваше и само мълчеше, поразяващо е.
P.S.
В връзка с поста по долу - да очевидно е 2D представено като 3D, но 3те конуса чийто върхове се сливат малко ме объркват по тази точка.Благодаря че ми намерихте темата убих се да я търся, че преди седмица някой ме питаше за литиев бромид ако знаете кажете тук как да си набави.
С уважение аз Рачо - оня дето гледа своя холограма а Вие не можете и чужда да видите безплатно.

Редактирано от stillpigi-166243 на 08.02.14 02:33.



Тема Re: оппалааа кой се дотътринови [re: stillpigi-166243]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано07.02.14 22:43



Ха, да е...а бъгавия дир дето прецака никовете на потребителите. Ама ти си оня докоснатия от великия дух - Рачо.


Абе тия откачени постове ми напомняха за нещо... И да, темата за литиев бромид дето не си я оправи и я заключиха.

Поне гледам кирилица си сложил и не пишеш вече на маймуница. За две години - голям напредък. То ако знаеш че си ти хич и нямаше да я отразя тая тема.
И нещо си се объркал - никакви дъна не съм ти обещавал. Няма и как. Нямам време да се занимавам и да проверявам кое работи.
Те хората ти обясниха че няма как да видиш триизмерно изображение, защото няма от къде да вземеш информация за него. Просто я няма.
Успех в триизмерния свят!



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: stillpigi-166243]  
Автор kalomain-97207 (гозгунджия)
Публикувано11.02.14 17:51



Нямам мнение по въпроса, но би ли ми казал за колко си взел лещата и дали няма да ти предложат и друга?





Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: kalomain-97207]  
Автор P. - koвaчa (Magentusiast)
Публикувано12.02.14 18:49



Лещата ми е наследство. Пробвай в E-Buy



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: kalomain-97207]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано12.02.14 20:46



Извади от някой стар шрайбпроектор. Все още се появяват из разни обяви. Погледни и в

.
Ако не е тайна какво ще я правиш? Някои се пробват да правят проектори с такава леща и екран от монитор. Резултатът е меко казано плачевен.
Ако не намериш - свиркай. Мисля че в някой кашон имам от "Лектор 01" мисля беше.



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: hidrazin4o]  
Автор kalomain-97207 (гозгунджия)
Публикувано14.02.14 11:31



Благодаря за идеята - в училище имаме един такъв, който си чака да бъде изхвърлен.

А иначе ми трябва точно в работата - ако на дечурлигата не покажеш нещо мърдащо и святкащо няма да се загледат. Колкото е по-атрактивно, толкова по-голяма е вероятността да запомнят какво им казвам.



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: kalomain-97207]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано14.02.14 14:23



"Благодаря за идеята..."
Няма защо.



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: kalomain-97207]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано17.02.14 20:21



Не знаех че си колега - учител инак щях и аз да ти предложа същото.Те са много по качествени от маските за телевизори и трудно се чупят, но са леко с намален диагонал мисля че е 12 или 13 инча Всъщност аз открих ефекта -предмет на темата ми, именно когато се пробвах да направя нещо подобно на тепърва предприеманото от тебе. Допускам че Хидразинчо е прав и ако ще е посредствена история, не е ли по добре да вложиш усилията си в убеждаване на училищното настоятелство за закупуване на биймър/ вижън/електронен проектор, който ще завладее аудиторията с контраста, размерите, яркоста и цветовото си богатство. има и на старо такива . Обикновено лампите са проблем, големите фирми предпочитат да си обновят оборудването вместо непрекъснато да ремонтират. Може би някоя рекламна фирма..... Моята маска е на всичкото от горе и счупена на 4 къса , лепих я с каноконлит но то едва едва се държи и е много грозно.



Тема Re:продължение на историятанови [re: stillpigi-166243]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано22.06.14 19:56



След вялото посрещане на моята случайна находка тук в този форум който пръв научи за нея аз направих следното: възстанових всичко, отидох и в университета където съм учил съобщих им за този ефект вкл. и на декана и понеже и там с малко изклчение реакцията бе същата. Помислих почаках още около месец и ето какво сега правя: описвам кое как става кое какво му е и и пращам цялото описание на фирмата Деу с молба да ми пратят и те един такъв монитор за да опитам да повторя ефекта и с него. какъвто и да им е отговора за мен остава удовлетворението че сполучих в област в която и за която само по научно фантастичните и криминалните филми съм виждал.
Сами разбирате колко съм разочарован от форума и няма какво да очаквате от мен повече в смисъл като информация и помощ за репликация .Уверявам ви не е никак лесно, при мен стана случайно , никакви пушеци и прочее работи не участват при реализирането му, и визуализацията е кристално чиста и ясна и видима от всички ъгли и разстояния.
Толкова от мен и пак повтарям тоя форум лееко леко взеха да го ядат мухите май ама не е моя заслугата.



Тема Re:продължение на историятанови [re: stillpigi-166243]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано23.06.14 12:27



Рачо, а как си с очите? Имаш ли астигматизъм или нещо подобно? Като гледаш нощно време звезда, виждаш ли голяма "брада" към нея? Защото и при това положение, при определена ситуация на попадане на светлина в очите ти, може да видиш "холограмен" ефект.

`Тези, които не знаят, са обречени да вярват`


Тема Re:С риск да прозвучи лицемернонови [re: Герисъм]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано23.06.14 18:34



ще изложа тук моето съжаление че поради това че съм безработен не мога да помогна за трагедията в Варна и Добрич А поради това че имам 3 премазани прешлена не мога и лично да участвам в доброволческите бригади. С очите съм много зле Гери признавам - 4 диоптъра но на Пловдивския панаир аз виждах същото което виждаха и останалите в унгарската палата през 2006 и сега виждам същото което виждах през есента на 2006 или 2007 ... Знаеш ли , следващата ми стъпка ще е да интерпретирам един от онези хеликоптерчета дето обикалят по линията на Гугъла от 10 дни в Бургас и ще видя каква ще е реакцията на истинския. още повече че само вие тука знаете истинската ситуация . С средствата с които разполагам реалиозацията на имитиран полет на 20-25 метра височина ми е напълно възможна . Звездите ги виждам двой но то е поради базеда де си го прикачих преди 2 - 3 години. Имам трески за дялане в здравословно отношемие но в зад-очната част още съм си съвсем добре. А бе хора не разбрахте ли че в България не живеят само лъжци и текезесари а и те същите има съвсем други амиции я директор я началник я политически апаратчик... Хайде сега , не ядем доматите с колчетата. Гери!
Помогни да намерим един Daewoo LM17A производство 2006 и може и да сменя мнението си по отношение на разкриване на подробнострите кое как става и се прави тук в форума. До 130 лева (колкото ми е помоща за безработни мога да дам.

Гери, Гери, Случая даде в рцете ми невероятна възможност Знанията ми не са големи , бих казал по физика едва ли и 4 мога да изкарам, но що се отнася до холограмите виждал съм такава и през далечната 1965 при едни фокусници придружаващи Мистер Сенко, но тогава не знаех какво виждам работил съм в/у тази техника почти 2 години като средношколец в единствения в страната клуб по квантова механика на ТНТМ имам документирано участие в разработка патентована в щатите през 1973 за панаира вече се скапах да споменавам .Гери, няма какво да добавя (може би според теб и останалите тук да излъжа) е, дай повече боже лъжци като мен и заблудени маржинали в форума.
нали разбра DAEWOO LM17A - 2006 е вълшебната дума.

Редактирано от stillpigi-166243 на 23.06.14 19:00.



Тема Re:С риск да прозвучи лицемернонови [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано23.06.14 18:49



Гледай тук, че от чужди сайтове ще е скъп транспортът:





Тема Мой съвет:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано23.06.14 19:09



Издумкай пак кондензаторите!
Един по един и гледай.


Изглежда мониторът ти е "LCD", като осветлението зад матрицата е мъждукало и е предизвикало някакъв стробоскопичен ефект. Придобивайки контрол върху пулсациите на осветлението, вероятно ще върнеш и ефекта.



Тема Re:С риск да прозвучи лицемернонови [re: Heoбoгoмил]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано23.06.14 19:10



трябва да е с две говорителчета долу в ляво и вдясно моя е черен но и сребрист да е не пречи важното е да е Daewoo LM17A производство някъде 2005 - 2007
С моя става ( с малко преработка , е не е малко де иска и настройка и едно добавъчно оптическо приспособление нещо като зум на видеокамера ) Просто за два месеца и половина открих само един и то след като бе продаден идвали са от Австрия. С 4 монитора може да се направят чудеса но аз не съм готов за такъв щурм най малко финансово. прецизирай и дай линк.
благодаря за съдействието началото е трудно но по скоро оптимистично.



Тема Re: Мой съвет:нови [re: Heoбoгoмил]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано23.06.14 19:14



Ефекта съм си го върнал още преди 45 дни и си го държа твърдо искам просто с друг такъв модел да повторя чудото. Никаква стробоскопия братчед истинска холограма си е колкото и да не е за вярване. да! da! da! LCD TFT display Daewoo LM17A

Редактирано от stillpigi-166243 на 23.06.14 19:16.



Тема Re:С риск да прозвучи лицемернонови [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано23.06.14 19:46



Явно е такъв:






Тема Re: Мой съвет:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано23.06.14 19:47



Ама холограмата не е топка!



Тема Раче, я си признай, ...нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано23.06.14 21:50



...че си правил "видеостена" с шрайбпроектор!



Тема Re:продължение на историятанови [re: Герисъм]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано24.06.14 00:46



Когато прочетох и останалите постове, работата се оказа по-дебела. Само с очен няма да мине. Ще трябва и ку-ку доктор - психиатър, психолог, невролог или някой подобен. И най-важното - редовно да си пие хапчетата!



Тема Re: Раче, я си признай, ...нови [re: Heoбoгoмил]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано24.06.14 18:47



Приятелче, ай на бас че си четял ама не си прочитал Аз много ясно съм писал че именно при възнамеряването на такъв проект съм стигнал до въпросният зашеметяващ ефект. Матрицата така си и стои в корпуса не е вадена защото аз мигновено преустанових всякакви други намерения.Това го уточних в разговора с Каломаин , защото горе долу по едно и също време с нея двамата сме възнамерявали едно и също без да знаем един за друг. А бе чети ми горните постове бее начи.
За топката пак същата работа : пояснявам ти все пак отново аз твърдя че мога да оперирам с изображението дето си виси в въздуха и дори мога да го доближавам и отдалечавам от монитора да го превръщам в сфера и още други не му е място то сега трансформации . Използвам нека и това ти повторя една проста оптична система в която учавства френелова леща и малко видоизменена така че да наподобява зум на видеокамера.
Това е бе брат. Вари го печи го тва е . Всичко стана съвсем случайно може би и при Каломаин е било възможно, но аз съм попаднал на подходящ монитор в подходящ електрически режим. Какво повече и как да го кажа. Ми уморих се пък вече. Ае благодарско за снимката да този е монитора ама линка не ми върши работа знам го отдавна. От два месеца и дори 3 съм попаднал само на 3 монитора от този тип. сега може би ще видим след някой ден най сетне ще ми намерят една фирма този модел Дано стане Бог да помага. или квото и да е там както е редно да се казва в такива случаи. А да не забравя от офиса на Деу няма вест. кой ги знае може това за тях отдавна да не е тайна или пън не представлява интерес.. Кво ма бърка Дано Краси да изрови някоя такава бракма от някъде днеска ми обеща.де е а и пича му дее а
Do Хидразинчо
А бе Хидразинчо !!! Нямам какво повече да правя тука.



Тема Re: Раче, я си признай, ...нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано24.06.14 20:22



Добре де, пообиколи фотостудията и попитай, къде правят и 3D фотографии. Па им занеси "чудесията", да я щракнат и да видим!



Тема Re: Раче, я си признай, ...нови [re: stillpigi-166243]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано24.06.14 22:32



А да не забравя от офиса на Деу няма вест.
Е ти какво очакваш? Те не са чак толкова тъпи. Голям смях е паднало.
Нямам какво повече да правя тука.
Ей ся ша тъ земът у офисо на ДЕУ-то като главен проектант.





Тема Re: Раче, я си признай, ...нови [re: hidrazin4o]  
Автор al ibn ben AMAN (сегашен)
Публикувано25.06.14 11:34



рачо е много болен човек, не ти прави чест да го унижаваш



Тема Re: Раче, я си признай, ...нови [re: al ibn ben AMAN]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано25.06.14 12:09



Не знаех. Нека приеме моите извинения и да си пие хапчетата редовно!



Тема Re: Раче, я си признай, ...нови [re: Heoбoгoмил]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано25.06.14 20:45



Знаеш ли какво ще ти призная; Такива дървета има тука че нямам думи. Тука момче в форум физика в раздел наука. Имам две перфектни видеокамери едната е над 1 500 лева имам и най обикновена Канион камерка за 10 лева на компа. Изумително е че искате видео Че две думи не стигат. Амчи рано или късно и друг ще повтори ефекта сега псевдо 3Д ли е квазихолограма ли е наистина не знам но образа си виси в въздуха и се гърчи както си поискам и си плува из въздуха накъдето го насоча. Тва нещо ако го измъкна на улицата ще направя фурор. най малкото ще събера дечурлигата на половината град. публикувах изначално за да разберем заедно какво всъщност става. после както е видно за да потърсим още един такъв ,монитор. И резултата къв е Рачо такъв рачо онакъв Бе то е лесно бе съфорумнико просто ще уговорим с Каломаин да си дойде с апаратчето нейно или на колежка и да ви го снима
Сигурно пък нея тогава ще я изкарате виновна за Втората световна война като ви демонстрира. Е то се бива параноя и самомнение ама време е тук някой да да го изтъкне време е . и явно аз Лудия простия киопавия ми се падна.
Хора храбри на лоши думи и бедни на трезва мисъл. Ми погледнете в интернет бе и там има. Егати и тесногръдието де го демонстрирате.
Имам продукта работи като на две думи не вярвате как ще повярвате на филм при наличието на толкова програми за фейк. искам и ще направя още една система и ще поканя Каломаин да види и да снима ако пожелае. Мое право е да защитя постижението си и да го предпазя от неразумни посегатества. а второто ще го дам второто на цената на която съм го построил на някое училище Живот и здраве ако ще и на училището на Каломаин да е . Просто ми трябва още един монитор от споменатата марка. Егати и дивата обстановка дето е настанала тука. Абе стига сте ми говорили за доктор идете се прегледайте първо вие. Как може да сте толкова безсрамни. Учени недоучени.



Тема Re: Раче, я си признай, ...нови [re: stillpigi-166243]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано25.06.14 21:49



Ето, видя ли че хапчетата помагат. Сега холограмата стана псевдо 3D, квазихолограма... накрая не знам какво ще излезе, но поне съм сигурен че няма да е холограма.



Тема Re: Раче, я си признай, ...нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано25.06.14 21:58



По битаците има евтини монитори. Аналогични са.
Навзимай модели от онези години и... пукай кондензатори!




Не се засягай толкова де!
Хидразинчо явно обича хапчетата и цигарките. Нищо чудно да се боцка или шмърка.



Тема Re: Раче, я ни образовай малконови [re: Heoбoгoмил]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано27.06.14 14:45



Добре щом казвате ще го направя приемам забележката!
точка1)
Понятие за холограма - произтича от гръцките слова холос / хелиос светлина слънце и грамис -чертая, пиша, рисувам, т.е холограма означава изразявам чрез лъч светлина определена идея, обект - рисувам с светлина.

точка 2)
Какво не е холограма.
Не са холограми всякакви рисувани с молив , бои, химикал или писалка издълбавани върху камък или получавани чрез изпарение на слоеве, снимани или изразявани чрез характерни движения - описвани от самолет фигури или чрез нагледни имитации на известни извършвани в ежедневния деиствия рап танци, миражи в пустинята, петното от слънчевото зайче не е холограма, отражението в огледалото също не е, лъчът нафенерчето с батерии, лазерното фенерче не е. Дъгата след дъжд също не е. Изображенията от тъй наречените стереоскопи също не са. Не са холограми и виденията които получаваме след боцкане (ако е верно това, което предположи Необогомил за Хидразинчо в предвид неадекватноста прозираща в изказите на последния а и май не само на него според мен). Холограма не са и изображенията проектирани и върху ламинаризирани слоеве водна мъгла (напр. патента на
финландската фирма Fog Screen Inc. ) Какво е ламинарен -Условно се приема че всякатечност или газ се състоят от малки частици които при преместването (в течението) могат да се движат или хаотично образувайки въртопи и водовъртежи, или строго организирано и мирно премествайки се макар и с голяма скорост така както тече пчелния мед например също-прост училищен пример : В мензура с височина 30-40 см. се налива вода и се пуска монета (частицата), тя се мята и превърта, блЪска се в стените докато падне. В друга подобна мензура се слага по плътна течност (определя се опитно но може да е и по рядка от олиото например и се пуска същата монета и "внезапно" монетата започва да пада с плоската си страна надолу без да създава никакви "проблеми" пада "като камък" Първото поведение на монетата беше на частица от типа " движение в турбуленен", а второто поведение бе на частица в ламинарен поток.

точка 3)
Как да направим холограма - най "проста" холограма са онези няколко ( или стотици хиляди затъмнения и просвети на които се разлага лъчът светлина върху екран, след като е преминал през дифракционна решетка. Дифракционна решетка е плътна материална плоскост - ламарина или плат или картон или какво да е с единичен тесен процеп или може и много голям брой успоредни процепи всеки от които е с ширина съизмерима с дължината на вълната на лъчът или кратна на нея.

точка 4) Кратка история на холограмата. Някога не помня кога но след втората световна един унгарец на име Денис Габор при експерименти с микроскоп (оптическо устройство за разглеждане на много мънички работи - мравки, вируси, дори атоми) та установил странни изображения които приличали на мираж в пустинята но мираж който можеш да огледаш от всички страни и от пред и отляво и от дясно и от горе и от "вътре" много подобно на рекламираното скоро по телевизията презентиране от фирмата Майкрософт в което участваше едно автомобилче и там един инженер дизайнер му сменяше цвета и дори го "разглобяваше" с едно докосване на пръста си. Установил че това безпроблемно става като позва два лазерни лъча - основен и опорен. След това получил Нобелова награда и повече за изобретателя не съм чел вече нищо сигурно поживял заслужено добре и после си е умрял, но с холографията се случило следното: с появяването на все повече модели и по мощни лазери в много напредничави държави се започнали и усилия за смислена, но не и непременно с хуманна цел (хуманна значи добронамерена с оглед на нашето здраве и смислено съществуване употреба), вкл.чително и в България. Така бе поне до 1989 г Днес холограми може да видим по стикерите на винетките за автомобили по банкнотите, като лого на някои богати фирми които могат да си позволят това.

точка 5) какво е това което аз твърдя че ми е попаднало пред очите. То е един TFT LCD монитор- много разбрицан разбирай съвсем раздрънкан, следо-вателно той е от новите технологии т.е в него има известен брой макар и миниатурни лазерчета свързан е с комп.тър, Уиндоус 98 - заради по малките системни изисквание, а следователно и по малките енергийни харчове така че всичко да ми е евтино и да е лесно подменяемо, ако нещо се срине. Отпред монитора, има френелова леща която може да се движи от и към монитора като и да скл.учва определен ъгъл спрямо плоскоста на монитора, разбира се всичко това се прави дистанционно вкл.учително промяната на пречупващата сила на френелката, което си е моя тайна вече в резултат на избрано и променянно при нужда место на пространството пред монитора се явява в много контрастно удивително автентично и напълно адекватно оцветено повторение на изобразеното на самият екран. То си "виси" там в въздуха досущ като водно конче докато аз не реша да му сменя пространственото разположение

точка 6)
Какво според всички тука науки и определения всъщност е това нещо си там?
Според точка 1) това би трябвало да е холограма
Но като чета 2) това по скоро е мираж макар че мога да го огъвам и мачкам
Извод: това май ще се превърне в истинска холограма ако разполагам с огромен, но краен брой монитори наредени в една плоскост и всеки сам за себе си с леща за регулировка по разстояние и тогава спокойно можем да го наречем псевдохолограма може би и за това и аз бих могъл да си взема патент може би стига после да мога да го поддържам и стига вече някой да не ме е ...изпреварил! Ама казва ли ти някой и смееш ли да питаш както се пееше в един прекрасен български филм.

Алтернативи: това при наличието на няколко монитора нека да са 3 - 5 спокойно би могло да стане един прекрасен детски куклен театър независимо какво е всъщност като физическо явление.
Разбира се не е изклучено някой да злоупотреби да щракне в някоя църква един двама христоси и няколко деви марии па и десетина отчета и да се получи едно такова мазало с две дузини линейки за изпоприпадалите богомолци - обичайното инг/ янг в живота, казано с други думи т.е. само соф туе ра може да се х аква и кр а кв а.
Е, оставам на вас да кажете направил ли съм нещо какво би трябвало да е това което съм направил ако думите ми отговарят на истината щото само такива съмнения и подозрения се изливат по темата без нито един почти(без необогомил) не си направи труда да се замисли по двете основни мои зова да а)видим какво се случва в монитора всъщност и б) да намерим ама точно подобния монитор за да повторим ефекта, или да пък уважаемият модератор изтриете цялата тема, макар че рано или късно аз така си позволявам да прогнозирам че в парламента ще се налага да се пише нов закон. Защото не е никакъв проблем (според мен дори и сега да се предизвика колосален хаос на някое кръстовище с дистанционно управление и за смешни пари с изкачаща от някъде ...багерна кофа... (Вярвам че някога сред законотворците ни (тогава) ще има достатъчен брой достатъчно грамотни за разбирането (по смисъл) на това което съм описал че се случва вече .

точка 7) Сега GRG, Hidrazin-чо па дори и Гери сигур вкупом ще ме обявят не просто за много болен а направо за невероятно опасно луд и дори асоциален тип който ако са сигурни че в град ЯЯ на област ЛЛ на р-ка Б-я има електрически стол, то да бъда там незабавно отпратен разбира се. Снощи се замислих защо в нашата страна ако убият някого с чук казват че е бил убит с чук, а ако загине на пътното платно, казват че го е премазала кола. Ами колата кой я кара дедо господ ли или пудела на баба Ничка или пункта за годишни прегледи или учителя по съответната категория.
Голямо благодаря на всеки който си направи труда да изчете това.
П.С. В момента си мисля че макар и учиндолския меретин Слави там забравих кой беше да е прославен с безподобната си дебелащина , и простотия убеден съм че щеше по лесно да осъзнае големите предимства и възможности които дава една такава техническа придобивка от повечето от вас драги съфорумци. Но аз предпочетох тук да пиша въпреки огромната помощ и съдействие да не говорим за кофите с помия де се изляха върху ми и няма да спрат скоро както разбирам.
Бъдете здрави.
С уважение Рачо:

Редактирано от stillpigi-166243 на 27.06.14 16:01.



Тема Re: Раче, я ни образовай малконови [re: stillpigi-166243]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано27.06.14 15:58



Рачо, именно защото предполагах, че представите ти за холограма са нещо от рода на описаното в точка 3), те питах имаш ли астигматизъм. Както се оказа, познах. При астигматизъм, подсилен както е при тебе и с други болести, свързани с очите, често може да видиш "пелена" модулирана с изображението и с дифракционно оцветяване, която ти си кръстил холограма. Лещата допълнително може да изкриви и съответно подпомогне това изображение, френеловите лещи за телевизорите внасят положителен ефект в дифракцията. Опитай, когато ти се привиди такава холограма, да придърпаш с пръст долният клепач надолу, или да подпреш долната част на окото с пръст - това понякога помага за намаляване на астигматизма, зависи каква му е геометрията при тебе. При това положение твоята холограма трябва да намалее или да изчезне напълно.

`Тези, които не знаят, са обречени да вярват`


Тема Re: Раче, я ни образовай малконови [re: Герисъм]  
Автор P. - koвaчa (Magentusiast)
Публикувано28.06.14 16:56



Fox Inc. по скоро, но на мен не ми се налага да изпарявам вода с ултразвук защото монитора е просто с подходящи параметри.
Определено се изравняваш с Славчо в някои отношения, остава да имаш и ти като него 20- тина милиона.
Сбогом жабчета.
П.С системата ми заминава за университета другия понеделник, хората дойдоха, увериха се и определено желаят да я изследват. Помолете Каломаин да пита какво се е случва по нататък - тя работи на 100 метра от там.
П.С. Ако някой (не че го вярвам де) научи нещо за Daewoo LM17A 2006 да свирка на Каломаин която може да се свърже винаги с мен ако се наложи.



Тема Re: Я стига глупостинови [re: Герисъм]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано28.06.14 17:19



Какви представи! Кристала с панаг. съкр. който гледах на червения лазер през 1973 може и още и да се валя нейде в чекмеджетата из катакомбите на БАН.
Що се отнася до примера с Д.Р и аз се съмнявам в него но така е изложен в един от трудовете на съвременните Физици малии ако и докторите ни са такива то добре че поне поповете още не са обърнали фасонката. Търси LM17 A om 2006 и не витай в небесата дори и да не е холограма си е супер изживяване което в този момент тук на този форум никой освен мен не може да предложи .



Тема Re: Раче, я ни образовай малконови [re: Герисъм]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано28.06.14 17:31



А трите конуса които отчетливо се наблиудават когато погледнеш към Френелката стига да е поставена под какъвто и да е ъгъл спрямо екрана?
Моля Гери изчитай всичко получих пипкава болест на пръстите докато дума по дума всичко преподнасям.Мишката загря а сега де.Това е явно система за получаване на изнесено изображение Машина за таласъми ако щеш.Прави ги и това е. Аз даже съм си позволил да нарека този нов дял на науката с помпозното наименование "Декоративен инженеринг" Мисля че е напълно уместно и точно отговаря на евентуалните насоки. Don't forget: LM17A Daewoo 2006 years



Тема Re: Раче, я ни образовай малконови [re: Герисъм]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано29.06.14 05:58



A защо просто не дойдеш ти да го видиш? От парите де ги заделих за втори монитор мога да ти платя пътните. Я намеря втори такъв модел я не. Ела бе виж го тва нещо де май ще ме скара едва ли не с целия Дир преди да съм го изхвърлил в морето. Или в някой язовир при мутренските коли. На Гл. Асистент Димитров ще му кажа че бе ще измисля нещо. Ела и го виж От това по голямо доказателство какво искаш. Ще се убедиш че всичко не е съвсем обикновено. Фог Скрийн Инкорпорейтед могат и с СРТ монитор да си постигат ефекта, а при мен само с ТФТ-то става. А да не забравя всъщност онова дето вчера нарекох кристал бе една плака лесно можеш да я оприличиш на стъкло за електрожен А и Саботинката трябва да го знаеш де беше ректор ли декан на СУ та на той беше и пряк ръководител на проектите ни. Сега е милионер и си почива някъде в нашия край . За Кефчо Ахаси , Манол, Апостол хапчето Коцето , Мишо и т.н. и да ти разправям няма смисъл ти едва ли ще ги знаеш А може и да ги знаеш някои те нали после ги пратиха като награда да учат в София.Мен не ме пратиха имах само тройки по математика Пък и да ме бяха пратили Балканчето ми бе взело акъла и си го обичах повече от всякакви университети.
Прати ми лична та да ти дам координатите си. Гери само като си помисля при военните каква работа би могло да свърши това нещо и страх ме хваща. Споко няма да го изхвърлям не и преди ти да го видиш ако пожелаеш.
С уважение и благодарност за предишните ти прояви на добра воля когато бях затънал в вечните машини.
Рачо Ковача.



Тема Re: Раче, я ни образовай малконови [re: stillpigi-166243]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано29.06.14 12:10



Рачо, благодаря за поканата. Тази година съм вързан с окови тук към един проект, жив или мъртъв трябва да го завърша до краят на август (по-вероятно мъртъв :), после с него имам няколко важни командировки за представяне и внедряване в чужбина, после ще се разходя да си топна епидермиса по океаните край Австралия и това в непрекъснат тагадък по времето, така че няма как да се получи в обозримо бъдеще.

Ти що не заснемеш някоя снимка, все нещо ще личи на нея. Опитай и с камера да щракнеш филмче, може да уловиш някакво мигане на екрана, която да ти дава илюзията за ефекта.

`Тези, които не знаят, са обречени да вярват`


Тема Поръчай си:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано29.06.14 12:44







Тема Re: Раче, я ни образовай малконови [re: Герисъм]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано29.06.14 13:18



Ами моля тогава. Като нямаш възможност то това насила не става. Снимки не ми се правят. Знам предварително коментарите-фейк, фотошоп, 3 де макс и прочее глупости.
Значи последно се разбираме: това е същото както при финландците само дето поради голямата интензивност и малкото водни молекули в въздуха правят възможно нещото т.е. на мен не ми се налага да пускам ултразвуков парогенератор. Ми хубаво Гери. Ми като ходиш към аборигените ако минаваш през някоя немскоговоряща страна или се срещнеш некой дойчо позапитай за магазин за стари модели , втора ръка монитори може пък знам ли.. бе искам да си повторя номера и сдруг монитор от същия вид...
Изображението, духчето, фантомаса е много хубаво видимо бих казал с лекота бих могъл да интерпретирам летящо килимче . Дори и посред бял ден.
За мигането ако снимам с камера - е ми ще си мига то е ясно.при определени условия няма да мига с реглаж на честотата на опресняване. Остана само въпросът с трите конуса които се появяват те са ми и моменталния индикатор че съм в режима или че даден монитор е в такъв режим. Сам, разбираш че при СРТ няма как да се появат. Няма значение от какво разстояние гледам те са си. там конусите Значи сваляш заръката си да се правя че не знам че походваш към Австралия от време на време. Е, удържах на думата си. вече се знае но не от мене.А, да не забравя Това не е холограма така ли, а все едно съм в космоса и гледам купола на дъгата само че цветовете и са съзнателно разместени така че да правят изображение на нещо което ние си пожелаем и освен това тя може да се мести по наше желание да се разхожда по всичките земни кълбета де се вика. Звучи правдоподно но не ми се вярва да е отговора на загадката.

Имам още една новина в старо немско пособие - наръчник на електромонтъора намерих описание и обяснение - фундаментално (извинявай за префърцунения израз) на ефекта който там на времето ви съобщавах за един господин на име Валери Иванов от гр с помоща на своя прибор "Инкомп" е получил величаване на мощност на магнитно устройство.Обяснението е простичко и много добре технически издържано и съвсем лесно доказуемо .Просто атмосферата на тайнственост която този човек поддържа и до сега (какво да се прави печелят му се пари ) объркваше и продължава да обърква всеки в някакъв начален етап на разучаване на ефекта. Да възможно е иска се един качествен синхронен компенсатор, то не че има некачествени де:))) и ефекта се проявява някъде с около 5 % добив на енергия. после въпроса е да се мултиплицира но там е и огромната трудност - чак след 22 или 23 оборот (разбирай 25 пъти 2 по 2 по 2 и прочее) се усеща видимо всичко и то само за активни товари . всяко изпреварване на тока или напрежението води до срив в системата с една дума кошмар.
Да , това май трябваше да е на лична. Пази се от Източната псевдоная внимавай за кубичната медуза. и много поздрави на Червените планини.Бих се радвал да ги видя някой ден. ама трябва да почиствам мазето и да редя дърва за зимата за сега.



Тема Re: Раче, я ни образовай малконови [re: stillpigi-166243]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано29.06.14 13:50



Споко, Рачо, ще се пазя от всякакви гадинки в Австралия. Ще заобикалям игуаните и и питоните в градския парк, и змиите в храстите на алеята пред къщата :)

Рачо, не е сериозно това, че не ти се правят снимки. Само така може да се убедим, че това което виждаш не е от дефект в очите. А снимането е най-лесната работа в случая, която може да претендира за някакво доказателство.

`Тези, които не знаят, са обречени да вярват`


Тема Re: Хубаво ще има снимкинови [re: Герисъм]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано29.06.14 20:09



Ще има снимки и сами ще се убедите че съм прав като казвам че знам как Г-н Динамо върви по въздуха. Ще има снимки много и от всякакви ъгли.
Благодаря за професионалното отношение към темата ми. Снимки ще има просто изчакайте още мъничко докато Ст ас. Димитров се върне от отпуска да кажем 5 до 10 дни..Намерих една работа преди 3 дни отнема ми време и сили да се "впиша в пейзажа" потретвам всичко ще видите и конусите и системата и изображението не е проблем да повиша яркоста и контраста но каквото и да е снимките ще ги имате. Освен отвратителното отношение на Захаринчо пардон хидразинчо и страха че ще ме нарочат за фейкаджия друго не ме е спирало до сега. Благодаря че ме вкара в обстановката в която ще си май е доста интересно там дето ще си.



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: stillpigi-166243]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано01.07.14 10:11



Наближавам критичните 51 поста достигнах ги всъщност.
Искам да кажа онова де трябваше да кажа още в началото а то е : Че релативизма е фундаментална теория че безплатен обяд няма, че нищо не започва от вчера и че.... Приятели и може би не само приятели аз всъщност направих машина за невидимост. Случайно стана но зад това случайно стоят 40 години с идеите на дуалноста на светлината плиус рекордно бързото развитие на технологиите.. Така се случи- един прост осакатен автомонтъор а после низвергнат учител - постигнах нещо което си е не просто нещо а доста хм... зависи от къде ще го погледнеш и нищо и всичко. Неотдавна видях и по телевизията за такава направа мисля че беше разработка на МИТ. само че телевизионерите с присъщата им страст да изпреварят и да говорят и да отчетат .хм да обясниха и то добре но , някак си остана внушението че ние българите сме не от третия а от седмия свят едва ли не извънземни.
Та на въпроса окончателно. вече съм заръчал видео кратко което после ще излъчим чрез моята странна джаджа и ще го снимаме пак и мкоето вие ще изгледате всъщност тогава обърнете внимание на обектите зад контролния предмет - пукащо се балонче или изливаща се чаша или ще видим какво ще е. това ме интересува да се постараете да направите да видите и да прецениет вижда ли се нещо зад обекта който е сниман и проектиран в въздуха.. За сега няма причини да не направим клип за пред (поне за пред вас тук в клуб физика). Ако не ми мине котка път ще видите и ще се убедите. Само заради Гери и признавам си малко и заради собственото си его ще направя клипа и ще го пусна. но има и друго - а то е половин хляб е още хляб а половината истина е вече лъжа. Пред мен си съм спокоен и сигурен става нещото но нали пусто не се въздържах и се изхвалих пред вас трябва да си докажа пред вас казаното.
В връзка с клипа на Хариш в днешният му пост радвам се за тези възторжени млади хора които се опират на доказаното и неопровержимото. Имам една малка лична да го кажем забележка и причина за колебание . а тя е че телепатията съществува а кога и как тя ще се обясни с ОТО може би е само въпрос на време но до тогава... Е ми почти като при мене докато не видите клипа ми няма да сте хм...да го кажем относително убедени.
Предлагам да бъдете търпеливи защото така или иначе от мен след седмица две или от друг някого някой друг път но клип ще има.



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: stillpigi-166243]  
Автор polu (идиот)
Публикувано03.07.14 13:03



Какво е гениалноста?
Винаги съм мислил че гениалноста е качество на индивида Само че наскоро случили се събития дори в моето собствено битие и в моя личен свят ме накараха да се усъмня дълбоко в тази теза. Гении няма нито е нужно някому да има.Телефона е заявяван в патентното б'ро от почти дузина наистина открили го в една или друга смилаема за възможностите на тогавашното инженерно общество форма само за няколко то часа на един работен ден....
Днес ние (някои от нас) мразим Алберт Айнщайн - чифутин представител на народа разпънал Христос, и народа всеизвестен с стремежа си към търговийка и все такива едни "блажни" работи... Аз не мраза Айнщайн бе Рачо, няма и за какво. Просто казвам, че СТО е полувярна и показвам къде куца. Но пък ОТО си е вярна, като и външния фотоефект за което получава нобелова награда. Има и още нещо което е малко известно и за което трябва да му сваляме шапка и то е обяснението на принуденото (индуцираното) излъчване на светлина (така разглежданите 3 коефициента на Айнщайн). Тези 3 коефициента са в основата на лазерното излъчване, което той разглежда в началото на миналия век, но никой от тогавашните физици, учени, специалисти (както и да наречеш все тая) не са схванали какво им хортува и какво следва от тях. И много по късно вече през 1965 година инженери създават първите лазери и мазери.
Иначе за "блажните" работи си прав. Но евреите се гордеят с това а и целия свят работи на същата основа, Дали е морално? И дали е морално от гледана точка на тези неможещи да работят на тази основа да критикува това. Аз не мога да отговоря.


А същия тоз "разпънат" Бог не даде ли в ръцете на германците идеята и възможноста за създаване на машина като "енигма Рачо, Айнщайн няма никакво отношение към енигма. Както и аз няма никакво отношение към това дето си направили наблюдавал в онази тема за Холограма с компютър-стана. За енигма е трябвало много добри математици. Айнщайн не е бил добър математик. Но за сметка на това е гениален физик, независимо, че понякога е допускал и грешки. А относно математиката Айнщайн казва нещо такова: По рано мислех, че на един физик му е нужно само да може да събира, изважда, дели и умножава, но съм се лъгал и сега това ми пречи. И наистина, като студент му помага приятеля му (някакъв благородник, не му помня името но добър математик), а по късно Минковски и др. му правят исапите за ОТО и т.н.
Същите тези измежду средите на които се появиха Гениалните гении които са горяли в пещите хора на кило без значение евреи или цигани или поляци .А след 45 години в Гданск потомци на горените поляци не гориха ли в пещите на фабриката си за параходи и те на свой ред други себеподобни. Не ми е известен този факт, да не бъркаш нещо бе Рачо.

Аз ако съм на мястото на Гери само като видя че си се описал като "идиот" ама въобще не бих ти обърнал внимание на постовете.
Тя историята с ника е следната. Отначало бях NNN, защото Nто се намира по средата на клавиатурата и се пише най удобно и бързо. После станах NNN07 щото NNN някой го беше взел (така беше тогава в дира) а 07 не го обвързвай с нищо друго а просто останалите цифри бяха заети вече.
Преди дира да въведе задължителен ник, с Петков имахме следния разговор. Той тогава не приемаше доказаните релативистки ефекти като различното време в различни ИС, по голямата маса (инертност) и т.н. И ме обвини, че уж съм антирелативист а подкрепям релативизма с това. И писа горе долу това: Ти си се окрачил и между релативистите и антирелативистите. И сещаш се какво се подразбира от това, за което изобщо не му се сърдя той има дарбата да описва нещата много подходящо и интересно. Но на мен (все пак сме мъже , нали) тази поза не ми е удобна и затова му отговорих подобаващо.
Че по скоро се чувствам като полуидиот помежду идиоти. И после след като дира изискваше задължително регистриране си сложих този ник. А и много добре пасва на полувярна СТО и т.н.



Ако не беше Алберт Айнщаин щеше да е друг . И той обаче щеше да е с голяма ерудиция и щеше да си е отработил възможност (талант) да се "гмурва" в проблемите до толкова до колкото е нужно за да бъдат така изяснени че да се намерят и пътища за решаването им. както писах неотдавна в друга тема, намерих в стара книжка представено решението на един проблем който всъщност не е никакъв проблем но представлява интерес за причините за появяването си. Дълго е за разказване но в общи линии него го е решил наш българин и системата му тежи към 40 килограма и даже се извличат "облаги" от него - това е станало преди 10 години. Оказва се обаче че същия "проблем" е бил разрешен и от един унгарец за когото нашичкия си мълчи и сега, а унгарското решение тежи 200 грама при 30(тридесет) пъти по голяма ефективност. Математически погледнато станахме 4 -ма гении - аз де намерих книжката, оня де е писал книжката , сънародника ни ит Ихтиман и унгареца опа и ти се гений нали Само Гери не е гений. Той е момчето за всичко. което обаче подобно на младият Алберт по време на работата му в патентното б.ро
му се е налага да... е ми на то се вижда И най важното че успява. Хопчето Гери успява да отстои въпреки че ние не знаем но той си знае какви са му ангажиментите и какви са му сроковете.
Знаеш ли Полу ти не "спасяваш" антирелативизма ти просто имаш нужда от ...вредни хора... такива едни гадчета... и подобно на оня пич италианеца Чезаре Ломброзо ги отсяваш по свои си начин и им вменяваш за да се извисиш с какво? Това де го правиш
е толкова просташко че ...за трети път казвам тази седмица името Слави знаеш кой е толкова просташко че ако беше музикант а не човек с някакво (да се надяваме не временно) увлечение към физиката то ти щеше с сигурност да пееш и свириш чалга ама корава Хард де се вика чалга - хардчалга . Какво ме направи ти бе Рачо, не харесвам чалгата.

Не бе то и чалгата е музика ама музика която ако би могло да се направи сравнение с рисуването все едно да си пълни човек някой си там дупето чрез клизма с разни бои и после да ги изстрелва към бял лист хартия пред добре облечена публика в среднощен час в нает апартамент в скъпарски квартал. Помниш ли филма "Дънди Крокодила" там я има сцената мисля в втората му част.
Значи ти обичаш да мразиш На кой му пука в крайна сметка. Пък и какво знаем за тебе . Аз специално нищо не знам освен че отдавна обичаш да мразиш хора и не само обичаш изобщо да мразиш. Никого не мразя бе Рачо, та дори и ти си ми соматичен, защо ме нарочваш? А това, че пиша тука по начин който е наложен някак си не от мен е отделен въпрос, такъв е живота както казват французите. Виж клиповете най долу. Е, какво да се прави поне имаш качества.
След този вдъхновен пост ти ме остави без абсолютно никакви качества, хептен без нищо ме остави гол като църковна мишка.

Ти търсиш внимание, опитах се да го получиш. Ако този пост те успокоява по някакъв начин (не знам как да се изразя без да те обидя) нека поста ти остане дори и в другата тема, макар, че вероятно разбираш ,че не му е мястото там. Затова и тука ти отговарям.

Относно Холограма с компютър-стана, мисля следното. Просто няма как след като в компютара няма информация за 3D да се получи Холограма. А какво си наблюдавал не знам.
И още нещо ще си позволя да кажа, по точно да повторя какво са казали.
Не вярвайте на данайците дори когато носят дарове, гласи една стара максима.
Т.е. бъди внимателен към всички ако искаш да изкараш някой лев с това дето си наблюдавал..

Жив и здрав да си. Дано успееш да с това дето си наблюдавал.

++++++++++++++
Има и на френски хубава песен но не я намирам.

http://www.youtube.com/watch?v=frTlwpclMT0

http://rutube.ru/video/c43f271a26c4b36163196c98f2b13a1f/


Рачо, написах ти този пост за да те успокоя , да ти помогна да се успокоиш, поне така си мислех че ще е добре.
Но няма да е честно от моя страна да премълча някои неща след като се зачетох по постовете и се замислих. Затова и това допълнение го пиша в син цвят.
Ти имаш проблеми, в живота явно не ти е провървяло. Но не мисля, че си за доктор ку-ку, както са се изразили някои което е и много грубо дамгосване. Преди много години един колега залитна по някаква секта, което не остана тайна за другите. Израста го, но след много явни бъзикни, т.е. при него дамгосването свърши работа докато всичко останало го вдетиняваше още повече.
Направи нещо ново. Напий се една вече, което е най лесното. Преспи на брега на морето и посрещни утрото сам. Качи се на някой връх (баир) или пък влез в някоя пещера (мина). И започни на ново всичко.

И другото което предизвиква твоята ненавист към мен. Много си наивен бе Рачо, ангажиментите на Гери ти приемаш за чиста монета, а не за виртуозно изместване на въпроса за някакви ангажименти към теб. От което аз ставам по черен и от дявола щото казвам, че Гери понякога лъже. Но от това не следва никаква омраза към него нито към когото и да било.

Жив и здрав да си. И успех.






Тема Не аз а машинката ми искаше внимание от вас!нови [re: polu]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано03.07.14 19:41



някъде писах атомите на водата - груба грешка водате е съставена от молекули в случая водни.
другаде писах безплатен обяд няма Е, има това де ми се мъдри пред Деу- то е го получих абсол. безплатно.
Не съм писал че всяка нощ по 7 часа мета до полуда една детска площадка за да си заработя някой лев та да имам пари да довърша експеримента с този резултат.
Не съм писал и още че явно този зверски труд ми се явно отразява на нервите съжалявам за ненависта която съм декларирал но не съм желал. Не съм писал и че вече съм на 58 и че животът си изтече и нищо не остана от него иче осъзнаването на този факт.
Абсол. съм сигурен не просто в това че съм открил нещо а и в това че това "нещо" е нещо ново нещо не съвсем известно което като бъде споделено почти с всеки буди страховита доза съмнение за достовеност. Както е и причина за готовност от слушателя да заподозре и още опасности от контакта с лицето донесло тази новина. нещо като да разговяряш с прокажен и да се въртиш все от страната от която идва вятъра , стремейки се разбира се да съкратиш до минимум времето на контакта .
Бих искал да кажа че не се съмнявам в някои (аз не се съмнявам) странни явления. Ето например онова магнитно устройство на починалия от рак през 80-те унгарец което от батерийка която би могла да отдаде най много два вата мощност, за около 10-15 мин поради вътрешното си съпротивление минавайки през щурото приспособление захранва лампи с обща мощност 80 вата и то в течение на часове.
Ами добре не сме в 3 Д абсол. съгласен съм!!! не сме в режим на отразена светлина- нали не ми трябва екран и въздуха си става и то на където и да го обърнеш т.е. отпада вероятноста някъде да има по голям обем наситена водна пара. Тогава кълбовидна мълния ли е??? - Нали казах че спокойно си го правя на сфера -такава една искряща и много ярка бяла сфера.
Още искам да те информирам за изненадата си от спокойната ти реакция.Тук май само ти и Гери сте способни на това и донякъде Зейфод.
Какво още да пиша то толкова много се изписа Защо и от къде идват трите конуса - техните основи преливат една в друга а върховете им се "забиват" някъде в безкрайното начало скрито нейде зад екрана или по точно казано нейде вътре в образа изписан на екрана....
А бе какво да кажа правенето на снимка и на клип дори няма да изясни нещата а само ще ги затлачи. Ами дано Г-н Димитров продължи да проявява нужното академично отношение. да приеме и да се опита да изясни естеството на нещата. Сега след като окончателно разбрах че от тук от този форум съм изчерпал максималното - а то се сведе до това да направя снимка аз седя като индиански шаман и превъртам през ума си другите вероятни сценарии:
вземат устройството в университета - чупят , крадат го или ми го връщат с някакво обяснение от което ти бърка под лъжичката.
скривам го дълбоко в килера и забравям за него и после мишките го довършват Всъщност аз съм щастливец. открих нещо за което още никой не ме е глобил или изхвърлил от работа.
друг сценарий е да го дам под символичен наем в някое фотателие докато не им омръзне или не го изтърват от балкона.
следващ сценарий да го покажа в цирка и да помоля смирено да ми го заплатят на цената на която съм го придобил 8 лева за френелката 40 за монитора и 15 лева за компа. а и 90 лева за безжичното управление на ефектите...
Разбирам че това не трябва така да му свършва земният му път на устройството за призраци и таласъми,. ще е най хубаво да бях имал дискотека и да меля ефекти с него. Ама нямам. Май накрая наистина ще го пробутам на Бат Слави. Ако го приеме де. че ако вече е чел тука и знае толкова много може да ми даде колко си поиска той а не аз.
За Полша ли Да вярно е по времето на учредяването на "Гласност" на Лех Валенса е ставало. Горени са живи хора в пещите на корабостроителницата в Гданск истина е!
"Ти търсиш внимание, опитах се да го получиш."
Не аз, а машината ми се нуждае от такова.Но инак си прав днес е времето в което за да си на правилното място е нужно да си получил внимание от правилният човек. ще видя клиповете веднага щом си оправя драйверите за аудиото. но и то няма да е скоро сега събирам пари да купя слънчеви батерии за да натоваря джаджата на ладичката и да я откарам някъде в планината или на брега и там да снимам клипа де съм го обещал на форума искам всички от форума да видят как хората се трупат край шантавото видение и накрая да повярват в някаква степен.
Здраве на всички тук и да напиша още една "умна" приказка
Всичко, на този свят си има своята цена, но не всичко е за продан. Не беше хубаво даме проверяват с клип като ученичка но явно аз самият така съм се поставил. Може дори и от сега от двестата думи де съм ги изписал да се проумеят 51% от същноста на а защо не да го нарека изобретението ми.

Редактирано от stillpigi-166243 на 03.07.14 19:44.



Тема Благодаря за М.Хранованови [re: polu]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано04.07.14 18:06



""{Има и на френски хубава песен но не я намирам.

http://www.youtube.com/watch?v=frTlwpclMT0

http://rutube.ru/video/c43f271a26c4b36163196c98f2b13a1f/


Рачо, написах ти този пост за да те успокоя , да ти помогна да се успокоиш, поне така си мислех че ще е добре. ""
Благодаря ти изслушай енигма, 4 нон блондес и песента от филма "Момчето си отива"" от мене.
а за това :Относно Холограма с компютър-стана, мисля следното. Просто няма как след като в компютара няма информация за 3D да се получи Холограма. А какво си наблюдавал не знам. "" ето какво ми хрумна:
Значи сетих се ... може би : Ел Ем - чето дето играе в захранването на монитора(онова след основният изправител) и е на 150 кХц е възможно да създава някакви стоящи вълни ултразвукови в околноста на монитора който "разтреперва" молекулите на водата съдържащи се в околния на мониторът обем въздух и се получава ефекта де го описват и показват финландците (там с ултразвуковия генераторна пара.) аха такива ми ти работи а трите прозрачни стъклоподобни конуса са от цветовите триади на течните кристали...

Но дали силата на така заформилият се УЗГенератор е достатъчна за разстояния над 10 метра??? Щото ако не е, тогава съмнението за това че наблюдаваното не е холограма става опровержимо.
А бе най доброто си е да го види човек с очите си. Но няма значение хубаво насила не можеш направи . Много здраве и на Петков.кажи му да прати някоя картина да сложим за снимките на фантастичната ми находка която няма как ще снимам нали обещах вече.
П.С. Боя се че в темата за интерферометъра правдивоста надделява в полза на Гери,а аз имам набито око. Още като студент през деветдесетте като разглеждах аспекти в портфолиото на някаква измислена "Последна Частна Банка" писах на теста че тази банка ще се срине и преподавателя каза за мен единствен в потока че с удоволствие ми пише шестицата. Банка с подобно име изгърмя само месец и половина след това - шестицата ми е заслужена:)))

Редактирано от stillpigi-166243 на 04.07.14 18:39.



Тема Re: Благодаря за М.Хранованови [re: stillpigi-166243]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано04.07.14 22:53



Стига си философствувал ами върви да снимаш най-накрая. Няма никакви ултразвуци, защото няма какво да ги излъчва.



Тема Re: Благодаря за М.Хранованови [re: hidrazin4o]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано05.07.14 06:21



Моделът има говорители бре.



Тема Re: Благодаря за М.Хранованови [re: hidrazin4o]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано05.07.14 12:50



-това е най близо до и наблюдаваното от мен етюдът в минута 2.23!
Тоя тон го запази за подчинените и съпругата си.
Щом бъда готов ще покажа и аз снимки и клипче . Само не мога да разбера как по снимки и клипче ще "провидиш" като какво се крие зад ефекта и каква е чисто физическата и електрическа същност на явлението.
Просто моля за търпение искам да закупя един слънчев панел за да захраня системата си някъде далеч от градските смущения.Работя усърдно и се надявам да ми се заплати надлежно и на време. Освен това с Г-н Н. Димитров имаме определена уговорка той иска да види всичко а не да се прави на пророк и гледачка по Ю Туб. Боже и такава длъжност май вече се самосъздава вече.

Писах поне два пъти вече че моя монитор е с две говорителчета долу в ляво и в дясно на Необогомил) черен с два говорителя 17 инчов Daewoo LM17A от2006 година. но макар и ВЧ инвертора LM ХХХ да се намира на една платка с интеграла за аудиото той си бачка постоянно в крайна сметка заразлика от говора който св ключва по желание. Незнам какво да мисля да не би тороидчетата в схемата на LM чето да бухат излъчвания поради нарушения режим вследствие изсъхването на някои кондензатори Бе иска си специалист бе хора баене по интернет не ще помогне. Освен ако... освен ако не се изтърве някой опитен електрончик да пусне схемата на Деу-то .та да се проследи кое как и защо. Ама такива схеми направо не знам кой и от къде ще има всичко е засекретено по фирмите.

Редактирано от stillpigi-166243 на 05.07.14 13:05.



Тема Re: Благодаря за М.Хранованови [re: stillpigi-166243]  
Автор polu (идиот)
Публикувано05.07.14 13:25



Ако е някой стробоскопичен ефект, както предложиха. То можеш да го отсееш като промениш (от драйвърите от компютъра) разделителната способност. От което ще се промени и кадровото опресняване, т.е. ще се отрази и на стробоскопичения ефект.


Другото което можеш да провериш е да духнеш към тази стояща във въздуха картина или каквото е там при теб (дух -джин). В човешкия дъх има влага, зимата се вижда най добре. Или сложи едно горещо кафе от долу.

Ако има влияние на ултразвук то до екранирай. Постави едно стъкло помежду монитора и духа като дори и частична екранизация ще подейства.

Можеш и плавно да го подаваш стъклото. То ще промени пътя на светлината и ако има влияния на някакви отразявания помежду екрана на монитора и фанелката ти ще има промяна и върху духа.




Тема Re: Благодаря за М.Хранованови [re: stillpigi-166243]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано05.07.14 13:30



Тъй и не ми стана ясно защо точно с панел искаш да го захранваш? Той монитора е на 12 волта. Ще ти свърши работа и един акумулатор - примерно този на колата. За една проба няма да стопи чак толкова акумулатора.
Ако толкова държиш на панели, имам в склада към 300бр резервни, ама са на 36 волта. Иначе мястото е перфектно за идеята ти. Намира се в подножието на планина. И енергия има колкото си искаш.
За говорителчетата - забрави. Няма как да излъчат ултразвук.
За схемата - може и да се намери но не и по този модел LM17A. Това дето пише на лепенката няма нищо общо с това вътре. Киитаеца може да е сложил всичко. Трябва да видиш модела на шасито (платката на монитора). Иначе е мисия невъзможна.



Тема Re: Благодаря за М.Хранованови [re: hidrazin4o]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано05.07.14 14:26



Отде си сигурен, че няма как?.

Има си програмки-репеленти, за кучета и комари и има ефект(таблет, смартфон). Даже за MP3-ките казват, че ставали за кучета, но едва ли.


Възможно е мониторът да има и зумери с пиезокристал за високи тонове, особено ако е геймърски.



Тема Въоръжи се с търпение Молянови [re: hidrazin4o]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано05.07.14 20:00



всичко ще видя и ще пиша тук номер на шаси и какво ли не. Слушай тоя монитор не е правен в Китай Идва от Австрия не от къде да е. през 2006 в немскоговорящите държави думата Китай вече бе мръсна дума. Имам нужда от сумарна мощност 240 вата за сега съм осигурил 80 Имам пари за още 60 и това ще е . Напрежението няма значение ще ползвам еднокотвен преобразувател(Е.П.) ако е 36 волта (ако се наложи) Е.П. автоматично ще го смъкне на 24 и т.н.
Да имам акумулатор Ползвам батериите на прошарена сянка за да не прегряват за това искам толкова много базова мощност. Както и да е 100-150 вата ме устройват с буферен акумулатор. Хидразинчо наумил съм си го ще го правя. А, да не забравя в клипа който съм дал за примерен изображението е мноого по "рехаво" от онова което аз виждам в моята система при мен нещата са бетон за този формат и размери на изображението. когато е кълбо е доста по ярко когато е картина е доста по богато оцветено и несъмнено по автентично е предаден обекта..Карай сега нека поработя още малко и може и да ти го подаря Хидразинчо нещото А ако ми обещаеш да търсиш и ти такива модели монитор то това ще е ми е достатъчна благодарност. Въоръжи се с търпение Моля! А, и да не забравяш (поне обещай) че птицата на щастието каца на чието рамо тя пожелае. В досегашните си постове ти се постави като арогантен, груб и надменен и въобще меко казано непроменим. Не знам и не ми е е работа да знам на какво още си способен. Но ето всъщност ако има поне жилка градивност в поведението ти какво трябва да направиш : да намериш качествен капацитомер, да намериш монитор от споменатата марка да го поразглобиш и да почнеш да експериментираш с капацитетите най първо и то онези де са на платката на входа една такава продълговата като започнеш от 300 микрофарада(стандартно са 470) и дори може да се случи да подминеш стандартната стойност с 100 (стотина )микрофарада с стъпка 10 микрофарада. резултатът ще бъде блестящ само настоявай. а за произхода и характера на грамата било то холо или пиезо или нам'ква си естествено без хора като Гери , Хариш, Полу , Необогомил и някои други тук няма как да минеш.Това е комплексно явление за решаването на което това че си заможен агресивен и богат няма никакво значение. и най важното основата е дадена намери си на първо време един монитор Daewoo LM17A. Може пък да прескочиш до Австрия или Швейцария или Южна Германия там в някой втора употреба магазин не може да няма. Разбира се само ако всичко това те итересува. Помниш ли веднъж ме нарече парлапанин:))) Парлапанин ли съм А? Виж будала може да съм.Но не и парлапанин.
Не търси никакъв друг модел освен указания не и на този етап.

Редактирано от stillpigi-166243 на 05.07.14 20:25.



Тема Re: Благодаря за М.Хранованови [re: polu]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано05.07.14 20:31



По точка 3 направо ти казвам между монитора и духчето е френелката но добре де ще сложа и стъкло също имам едно 4 санта дебело.
Забелязах че в една опреснителна степен 1/8 от екрана изчезва
това за духането е умно не съм го пробвал
и за кафето също не съм.



Тема Re: Благодаря за М.Хранованови [re: Heoбoгoмил]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано05.07.14 20:56



"Има си програмки-репеленти, за кучета и комари и има ефект(таблет, смартфон). Даже за MP3-ките казват, че ставали за кучета, но едва ли. "
страхотна идея А ако някой съсед ползва такова и то дава вибрации из цялата къща Брей добре че го писа. Ще се проверява и тази алтернатива. Май затъвам в догадки и няма изплуване. Но ще е страхотно ако това е причната нещата се опростяват . и де се вика с всеки ТФТ ЛСД монитор едвали не ще си гледкаме фантастично кино. Ти трябва да четеш вече закона за авторкото право и патентна защита Не си губи времето започвай . и дори подавай линкове може да направим един общ патент тук клуб физика.няма майтап



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: stillpigi-166243]  
Автор klapaucius (robot)
Публикувано06.07.14 01:24



Доста хора могат да правят холограми и знаят точно как става - с или без компютър. Очевидно е, че ти си доста далеч от тези хора и само си сънувал.



Тема Re: Благодаря за М.Хранованови [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано06.07.14 07:06



Френелката ти податлива ли е на микровибрации?
Конфигурирай две колонки като на монитора и й пускай трептения с някакъв високочестотен генератор.






Тема Re: Благодаря за М.Хранованови [re: Heoбoгoмил]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано06.07.14 07:59



Моделът има говорители бре.

А те говорителите му да не са за ултразвуци, щото обикновено и 20 кХц не могат (не че ще ги чуем де, да не сме деца), а са до 15-16 кХц!!!

Редактирано от forestt на 06.07.14 08:01.



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: klapaucius]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано06.07.14 08:03



Та аз изобщо не съм сигурен какво е това. Нали поради тази причина съм излял тонове приказки тук - сред хората които знаят! Създавам моите "духчета" за само 40+15+ 8 лева- похарчени не на сън пари. Не се поставяй като очевиден дръвник. Би трябвало да сте поне за пред хорски очи поне малко благодарни.
До Необогомил: да френелката е сдвоена с сигурност ще се поддава на принудено трептение. по средата има слой въздух. Но помниш ли казах ти в нито един от големите магазини с безброй модели монитори не се явиха трите конуса.Явно не е само в френелката работа. Сдвоена или не .Не се явиха и преди да възстановя старите кондензатори. Измерих ги единият е при изоисан номинал 470, едва 290 микрофарада а другите 3 са при изписан номинал 470 - различни но далеч над номинала от между 510 до 598 . всички са с тангенс делта 0,1 т.е в една съвсем приемлива норма на загубите.Такова чудо в краткия ми опит като електрончик не съм знаел и научавал По принцип заводските стандарти дават допустима разлика 10 - 12% за кондензатори. никак не е невъзможно фирмата разработчик да крие и други параметри на други елементи . Ел-Ем чето има 11 аналога и нито един с същите обозначения.
Пази боже да ми се развали монитора - край с духовете.



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано06.07.14 09:09



Слагай я на TFT телевизори със стереозвук!

Ама трябва да направиш преебавката за брума.



Тема По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано06.07.14 09:34



...с две компютърни колонки отстрани създавай звукови интерференции.
Прецаквай им усилвателя, ама гледай да не направиш по-сериозно к.с..



Тема То ръка осезава зв.вълни, че френелката ли няма:нови [re: Heoбoгoмил]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано06.07.14 09:49







Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: stillpigi-166243]  
Автор Jonata ()
Публикувано06.07.14 20:48







Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: klapaucius]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано06.07.14 21:32



Няма и един петък откак предложих поне за двама от клуба да дойдат и да видят в къщи. Ти къде беше?Ако знаех каКВО е това нещо де го обяснявам че наблюдавам, за къф чеп да си губя времето тук.Нали за това съм тук за да ме упътят знаещи.Добре че има тук таме и сериозни хора в клуба. та още пиша поне заради тях.



Тема Re: Да това е машинкатанови [re: Jonata]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано06.07.14 21:39



Да ! това е машинката Кажи как да си я докарам у дома плийз.Мнооого ти благодаря и на всеки с градивно отношение.



Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: Heoбoгoмил]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано07.07.14 07:31



Не братко това си е чиста холограма няма никакво съмнение вече.Няма какво да се заигравам с звуците.Не знам дали можеш да си го представиш: по холографен път се възпроизвежда 2 Д изображение Прави са хората резултата е две де но пътят за реализирането му е холографски. Нещо като сливи за смет. Както и да е устройва ме. Изображението е перфектно правдоподобно, ясно и наситено. И още мога да го наситя и вдигна качеството като насоча втори сноп от стандартен ЦРТ монитор, който да е фокусиран в равнината на изначалното изображение.
Жалко че монитора намерен от Йоната е в Румъния - Град някакъв Суцеава на 600 километра на север от Дунав на границата с Молдова.Най вероятно няма никакъв шанс да го купя инак е само 53 български лева.Писах на продавача но не знам ще отговори ли....
Бъди здрав това е важното всичко друго е суета.

Редактирано от stillpigi-166243 на 07.07.14 07:41.



Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано07.07.14 15:40



Нали търсим причината.

Когато виждаш холограмата, през лещата ли наблюдаваш или директно във въздуха си е? Отстрани на монитор и леща вижда ли се?

....................

Колко му е, ще дойде от Румъния. Вероятно не повече от 20 лева ще излезе.



Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: stillpigi-166243]  
Автор polu (идиот)
Публикувано07.07.14 20:28



По точка 3 направо ти казвам между монитора и духчето е френелката но добре де ще сложа и стъкло също имам едно 4 санта дебело. И по тънко да е пак ще намали ултразвуците ако идват от говорителчетата на монитора. И ще промени оптичния път на светлината. Казваш духчето е пред френелката, а аз съм разбрал, че е помежду.

Забелязах че в една опреснителна степен 1/8 от екрана изчезва
това Това върви към това, че не е холограма ( дори и холограма на 2Д както пишеш по долу)
за духането е умно не съм го пробвал
и за кафето също не съм.

И какво чакаш партизаните ли? Правиш най лесното за да отсееш въпроса.


+++++++++++++++++++++++++



Не братко това си е чиста холограма няма никакво съмнение вече. Няма какво да се заигравам с звуците. Вземи една чаша за коняк ( тънкостенна, така си играехме едно време), и намокри пръст в коняка (то с друго пиене трябва да става) и го прокарай по горния ръб. От което се чува остър звук който можеш да използваш (честотата е висока, вероятно има и ултразвук в спектъра) вместо да търсиш някаква електроника, а и чашата можеш да си я разнасяш навсякъде.



Не знам дали можеш да си го представиш: по холографен път се възпроизвежда 2 Д изображение. Теоретично може, но трябва да имаш условия за това Имам някаква идея какво се получава, но първо направи най лесното духай, кафе и стъкло. И постарай се по разбираемо да го обясниш само по същество (писал ли си някога протоколи така трябва да е). И на този въпрос дето са ти задали:

Нали търсим причината.

Когато виждаш холограмата, през лещата ли наблюдаваш или директно във въздуха си е? Отстрани на монитор и леща вижда ли се?

Демак вижда ли се и отстрани. Без при това да виждаш монитора. Сложи една книга примерно от лявата страна на главата си да закриеш (да не можеш да ги видиш) монитора и френелката.



Прави са хората резултата е две де но пътят за реализирането му е холографски. Нещо като сливи за смет. Както и да е устройва ме. Изображението е перфектно правдоподобно, ясно и наситено.
Ако е така влизаш в историята.




Да те питам и за френелката? Виждал съм такава отдавна на един малък черно бял ТВ. Като я сложиш пред монитора екрана става по голям но и пикселите (редовете) става по големи и малко грозни. Оня (на вилата му) я има вероятно от баща му който беше журналист и е имал възможност да я купи вероятно от вън (по време на комунизма така стояха нещата) , но явно си личеше, че не е наше производство. Имаше и някаква лъскава рамка. Формата и беше правоъгълник или близко до квадрат но огънато. Беше от стъкло, но може да е било и пластмаса и дебело около 2-3мм. Имаше концентрични кръгове по цялата повърхност, ситни 1-2 мм. Но те представляваха все едно, че една жица дебела 1-2 мм от стъкло си я сцепил по средата и е залепена от едната страна и то без да личи (то това е и същественото за френелките).
Такова ли е и при теб? Щото някъде по постовете ти споменаваше за някакъв въздух във или около френелката което не разбрах пък и да не се рова да го търся.

Хайде опиши това, че да видим може ли да има условия за холограма (независимо че е 2Д).


А, че не е 3Д то е ясно. Ако се снимаш но така, че само едното ти ухо да се вижда и после качиш снимката на компютъра. И колкото и френелки да слагаш и където ида се вижда духчето няма да можеш да си видиш двете уши.


П.П За Петков не знам как е, надявам се да е добре. Ще ти даде картина той е широко скроен пич. Но преди това трябва да си вържеш гащите с патенти или нещо такова.

И ако искаш да снимаш, а не да се оплакваш постоянно, снимай в къщи кво ти трябва на баир лозе слънчеви колектори и т.н.





Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: stillpigi-166243]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано07.07.14 23:02



Ти още се ослушвай със снимките. С тези малки кондензатори и този дърт монитор рискуваш скоро време да останеш с празни ръце. И никой няма да се навие да ти го ремонтира. Пък холограмите отдавна ги използват даже по концерти. Истински холограми.


Ето и нещо като твоето "откритие". Само дето вместо монитор използват проектори и вместо френелка - комарник.




Тема А, взе ми думата от устатанови [re: hidrazin4o]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано08.07.14 06:19



А, взе ми думата от устата! Начи Хидразинчо, а и не само, Аз таман тва се чудех Бе викам си тея ора не видят ли колко мноого клипове с такива ефекти има Ся там холограма ли е не е ли айде казваме карай да върви Рачо се е взел насериозно. и т.н. Истината обаче е малко по различна и е някъде там... как беше чуеш ли CISCO да знаеш че нещото де го търсиш е в мрежата е ....някъде другаде ....:)))
1 Мониторът ми не е повреден искам да си купя още една батерия слънчева поне 40 вата и да изпълня експеримента извън града. Не ми дават още парите от работа.т,е, дават ги ама на час по лъжичка а имам преглед да минавам застраховка да доплащам и винетка да купувам. Тва са си доста пари Почти ги има но не съвсем...
2 Някога още в зората на моето усещане че е хубаво да се запозная с компютрите т.е.95 в едно списание намерих мноого интересна (за мен бе интересна .)статия. Писах за нея тука преди години и пак ще я преразкажа с две думи: В статията се упоменаваше (атя бе доста дълга) за видовете техники на презентация и в един много дълъг абзац (А тя бе около 3 пълни листа формат А4 ) се говореше специално за ТФТ технологията . Ся тука мое а си кажете тоя пак разпъва локуми ама нейсе нека а си го кажа. Акцентът на статията бе че ТФТ технологията не е чак токова безобидна и ТФТ мониторите не са баш безопасни не и колкото ги хвалят. Мисля че пак "лошият" Гери се опитах да занимавам но н'ам кво се случи отговор не получих...
3. Знам че в по съвременните фабрики проверяват стоманени а и не само но и всякакви контейнери предназначени за отговорни места (като почнем от НАСА та свършим до линиите за автомобилни газови бутилки като ги пълнят с богат на озон въздух или какъв да е газ и ги поставят в атмосфера с сероводород. И най малката пукнатина бива локализирана просто и безотказно като се затъмни помещението с инсталацията за проверка понеже мигновено вследствие на взаимодействието на тези газове местата с пропуск почват да светят белезникавожълт цвят...
4. та мисля си да не би пък излъчваната от ТФТ монитора светлина да съдържа и такива компоненти които в равнината на фокуса да инициират такова светене и то да се явява всъщност един безплатен даден от природата екран на който се и визуализира вече образът. Твърде е възможно не мислите ли .Озон и серовъглерод следи поне, има в всеки кубометър въздух.
Това е всичко което исках да кажа за добро утро Несъмнено фирмите произвеждащи монитори са наясно с тези ефекти Защо не се възползват масово това е въпросът . А ся дали аз и защо и как така не съм публикувал снимка си е моя отговорност - факт е че никой от нас не можа да даде кратък правдив и логичен отговор на явлението. зАЩО ТО СЪЩЕСТВУВА? цветовете пък при мен са за сега изключително правдоподобни и идентични с оригинала на монитора. нямам олаквания.Точната дума е ефектът при мен е зашеметяващ. Може би само така ми с е струва че съм мноо дрът веке и недовиждам но ...аз го твърдя!!!
Благодаря за линковете Хидразинчо, Признавам наистина са си впечатляващи Благодаря:))) Дано по скоро дадат паричките давидиш и ти моето нещо и съответно да има Оссанна или Разпни го. Божа работа. Чакам всеки момент и Ас. Димитров да се обади, но вярвам че и той не ще бъде против една генерална проба сред природата.

Редактирано от stillpigi-166243 на 08.07.14 06:47.



Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: polu]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано08.07.14 07:04



Имайки предвид консумираната мощност, причината може да е в амплитудата на брума.

Нека да лепне на френелката GSMи с хартиено тиксо и да ги пусне на вибрация, пък и с мелодии. Ще е добре да са един модел.



Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: Heoбoгoмил]  
Автор polu (идиот)
Публикувано08.07.14 09:36



Имайки предвид консумираната мощност, причината може да е в амплитудата на брума.

Нека да лепне на френелката GSMи с хартиено тиксо и да ги пусне на вибрация, пък и с мелодии. Ще е добре да са един модел.

Добра идея. И само с едни GSM ще стане. Ако холограмата (2Д) се получава от френелката, каквото ми дойде на ум, че може да е така поне теоретично. То вибрацията (или звук) ще променя холограмата и визуално ще а разфокусира, по скоро замъгля фокусирането не е подходящ термин в случая.

Дори ще притуря към твоята идея, да се сложи GSM (залепи) и към монитора. От което ако холограмата (2Д) се получава от монитора то вибрацията (или звук) ще променя холограмата и визуално ще а разфокусира.




Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: hidrazin4o]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано08.07.14 12:57



Ти още се ослушвай със снимките. С тези малки кондензатори и този дърт монитор рискуваш скоро време да останеш с празни ръце. И никой няма да се навие да ти го ремонтира. Пък холограмите отдавна ги използват даже по концерти. Истински холограми.
http://www.youtube.com/watch?v=YSyWtESoeOc
Ето и нещо като твоето "откритие". Само дето вместо монитор използват проектори и вместо френелка - комарник.
http://www.youtube.com/watch?v=CTS8rs6zUT4


O, на концерта не виждам никакъв екран, изображението на куклата се материализира направо във въздуха, значи холограмата е истинска и много качествена, за зрителите на първите редове е невероятно зрелище!!!
Докато на втория клип изображението е проектирано на някакъв полупрозрачен екран, може и комарник да е както казваш, на клипа може и да изглежда почти същото, но на живо разликата ще е огромна, ако го погледнеш под ъгъл ще видиш, че е плоско, докато на концерта зрителите виждат истинска холограма откъдето и да я погледнат.



Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: polu]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано08.07.14 16:57



Да - и към монитора не е лоша идея.



Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: polu]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано08.07.14 18:45



Добре де комарника нали е съставен от нишки и всяка една е с отразяваща способност на всичкото отгоре е и прозрачна Е, какво става тогава - кино.

ДА! отстрани се виждат подредени компютър до него монитор на 2-25 санта френелка от училищен проектор (представляват две едностранно набраздени дебели 1.5 мм плексигласови квадрата които са слепени по ръбовете с набраздяванията едно срещу друго) с 24 санта диагонал е квадрата (имам и телевизионни описани от Полу вече са 3 броя все от чуждестранско са купувани едната даже е 30 инчова но е спукана в единия ъчъл - не и пречи) В България френелки са произвеждани в бившата фабрика "Озонт" някъде Перущица или Брацигово - военна фирма.Вече май не съществува.
Ами на чакам да ми пише тоя доннуле, ако не ще му звъня по телефона. Ta на края на още 30 санта дори и около 4о (зависи от диоптрите на френелката е изображението - духчето де Такаа Според мен френелките са сдвоени за да се получи така наречения кондензор т.е. две (+) лещи като се поставят на дистанция става все едно една (-)отрицателна леща.И още самите витки на набраздяванията де играят роля на дифракционна решетка. На тоя принцип през 2004 една немска мисля компания е продавала монитори с вградени дифракционни решетки и като гледаш филма (без каквито и да било очила за 3 Д току току маймунчето от предаването подаде лапичка навън от монитора или пък змията се навие на кълбо на половин метър от монитора. Та това е в общи линии. По твоите забележки Полу.

Редактирано от stillpigi-166243 на 08.07.14 19:19.



Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: Heoбoгoмил]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано08.07.14 19:47



Наблюдаваното от мен мисля е в 2Д равнина образите (холографските!) на всеки излъчващ домеин или субпиксел по скоро т.е. триада от цветообразуващите течнокристални структури.

реда при мен е такъв (пак да го покажа)
контакт, кабел, компютър,монитор, френелка, образ.
между монитора и френелката са към 45 сантиметра , между френелката и образа са около 60 сантиметра сиреч мога да заобикалям образа отвсякъде но си е 2Д Мога да го отдалечавам от френелката и да го превръщам в всичко което си поискам -вдлъбнат или издут правоъгълник , сфера, точка. и прочее.
Не съм пробвал но мисля че ще мога и да проектирам друго изображение върху него.
Чакам си парите оправям слънчевата батерия и ги карам с колата някъде на спокойно Дано намеря.



Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано08.07.14 20:01



С тая сл. батерия е по-вероятно да изгориш окончателно монитора.


Концентрирай се върху причината за Ефекта на Рачо!



Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: forestt]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано08.07.14 22:38



Леко допълнение встрани от темата. Тази поп звезда Hatsune Miku не съществува в реалност. Гласът е компютърно синтезиран с Vocaloid, мисля версия 2 и разни други приложения. Музиката също.
Така и не намерих нищо за технологията на концерта. Освен това клиповете на Hatsune Miku лачени в тубата, от известно време се изтриват от неизвестна група (или групи) хора. ??? Някой е силно притеснен.
P.P. Тук ясно се виждат екраните.



Редактирано от hidrazin4o на 08.07.14 22:44.



Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: stillpigi-166243]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано08.07.14 23:10



Наблюдаваното от мен мисля е в 2Д равнина образите (холографските!) на всеки излъчващ домеин или субпиксел по скоро т.е. триада от цветообразуващите течнокристални структури.

Рачо, ами защо настояваш, че е холограма след като сам признаваш, че е в 2Д равнина, няма значение че се проектира във въздуха щом е плоско не е холограма, холограмата е 3Д обемна фигура!!!

Редактирано от forestt на 08.07.14 23:11.



Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: forestt]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано09.07.14 05:58



Би могло да се нарече "управляемо/контролирано хало".



Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: Heoбoгoмил]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано09.07.14 07:05



Би могло да се нарече "управляемо/контролирано хало".

Какво хало? Хало е атмосферата на комета, тя е триизмерна има обем, изображенията на Рачо са плоски, това че може да ги извива няма значение.



Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: forestt]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано09.07.14 07:10





Не настоявам, просто изхождам от дефиницията за холограма "рисуване с светлина" Май определението на Необогомил "хало" е най приемливо да го кажем може би още по точно "псевдо 3Д хАло-грама". Само че нас кой ни пита, обаче ако ни питат патента се пада по право на Необогомил... за въвеждане на правилното наименование, все пак в 2 Д се изобразяват обкръжения на субпиксели
Forest, наличието на трите конуса в плана на френелката ме навежда за елемент на холограма така че Хало струва ми се е подходящо. Нека видим какво ще каже Гери.,
<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от stillpigi-166243 на 09.07.14 07:44.</EM></FONT></P>

Редактирано от stillpigi-166243 на 09.07.14 07:51.



Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: Heoбoгoмил]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано09.07.14 07:31



Не, нали споменах буфер ще има -акумулатор после едно хубаво UPS-че и чак тогава компа.Не, нали споменах буфер ще има -акумулатор после едно хубаво UPS-че и чак тогава компа.Причината за ефекта не знам каква е. Наистина не знам. Ако е ултразвук би трябвало да не действа на голямо разстояние и през прегради, а всъщност и разстояния има и прегради има. Ако е верно твърдението на оня млад физик че Д.Р. произвежда холограми .... Да ама Гери каза че не е верно а и аз се съмнявам по условие. остава само едно реална холографска проекция на всеки субпиксел в смисъла в който ти си писал по долу т.е. халограма в 2Д равнина. Т.е, нещо наистина доста по различно от първоначалното ми мнение.


Редактирано от stillpigi-166243 на 09.07.14 08:11.



Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано09.07.14 15:30



Поне можеш да покажеш на децата "синтетично" и управляемо хало, а не да чакат да "срещнат извънземни".





Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: Heoбoгoмил]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано10.07.14 20:50



Да хубава препоръка.Ще видя какво ще мога да направя. Машината ще се казва Халнео 2 от Хало и Необогомил .Ще видя какво ще успея да направя много ми харесва идеята ти.
Ако някога някой ти или друг попаднете на такъв монитор свиркайте! Моля!



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано21.07.14 18:53







Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: stillpigi-166243]  
Автор polu (идиот)
Публикувано21.07.14 19:49



Причината за ефекта не знам каква е. Наистина не знам. Ако е ултразвук би трябвало да не действа на голямо разстояние и през прегради, а всъщност и разстояния има и прегради има.

Бре Рачо, нали щеше да слагаш джам помежу дихчето и лещата. Още ли не си му духнал. Слагай телефона за вибрация, на различни места.
Пробва ли с книга (може и вместо книга с ръка) да закриеш отстрани: 1. Монитора. 2. Монитора и лещата.
Та да се разбере най после какво е.
.



Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: polu]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано21.07.14 21:44



Те китйците пуснаха вече духчетата от сандъчЕтата, дорде Рачо смогне да ги опатенти.



Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: polu]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано22.07.14 18:56



Първо на Нео: Първия клип който отговаряше на онова моето бе от един шотландец с айпад Г2 Момчето бе напред с материала и на принципа на управление на лазерните клавиатури си въртеше образа и илюзията за 3Д бе пълна. тОВА ГО ГЛЕДАХ ДВА ДНИ ПРЕДИ ДА ПУСНА ПЪРВИЯ СИ ПОСТ ТУКА. Човека за разлика от мен държа клипа си няколко месеца и без никакъв свой коментар го оттегли от мрежата . Малкото хора взели отношение към показаното от него го обсипваха с думи от типа : мошеник, фейкаджия, търсач на евтина слава, псувни и какво ли още не добре че не съм много на ти с английския та може да се каже не знам.
После - не разбирам защо е тази според мен немотивирана избирателност по отношение на определението на това каквото аз наблюдавам. За пореден път казвам употребих "холограма" поради определението/ дефиницията за холограма.
Инак ясно е че в развнина 2Д наблюдавам 3Д образите на всеки цветови пакет- аз употребих понятието суб-пиксел имайки предвид триадите от пиксели за цветовото отразяване на информацията по същество.
Сега до Полу: Имате право да ме корите за забавянето на клипа/снимките номакар и да звучи непрвоподобно фалита на КТБ се отрази пряко на моя джоб и мизерните 300 лева де ги бях заделил сега са някъде ...там.. не знам и аз къде но на някъде..там...
Какво друго да кажа в една друга тема ( за пророчеството в Корана за изгряващото от запад слънце и апокалипсиса) засегнах моето виждане за това какво става в действителност защото е нещо ново и определено понятието холограма не пасва изцяло на ситуацията макар че мнението на китайската фирма от клипа де ми го е пуснал Нео е пак "Холограма" Т.е те за да придадат тежест на находката си и пляскат името а дали и те знаят какво е всъщност аз не знам защото всъщност и тяхното е машина за миражи достоверни и изпълнени с цвят и ефекти но все пак миражи.
До всички останали : С риск да ме обвините в словомания бих казал че всъщност първопричината е някъде другаде - в обзетата в необозримо безкрайни и дълбоки промени на хиляди свои елементи земна атмосфера поради очевидното променяне на климата явно създава предпоставки за възникване на такива ефекти като този който аз прокоментирах. вече май стотен пост. основното е че все пак според мен както и Гери настоява всичката работа има общо с влажноста на въздуха. Аз за това искам да ида веднъж в планината и веднъж на морето но далече от клетките на мобилните оператори и други причинители на индустриални смущения. Всъщност има един път за проверка и той е да се постави устройството в вакуумна камера и там да се тества.. Това което аз виждам е подобно на мираж но мираж на няколко метра от тебе, като на дъга след дъжд но далеч, далеч по наситена има нещо общо и с кълбовидна мълния.
Малки прегради между монитора и образа не влошават качеството.
Повече ще пиша след като събера пари за да си направя експеримента както аз съм си наумил .
Това е момчета и момичета.
П.С. А бе какво е това "Де жа вю" какво значи?



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано25.01.15 09:39







Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: Heoбoгoмил]  
Автор holomaniac (Magentusiast)
Публикувано04.02.15 11:30



Това с управлението го не мога но иначе картинката с мотора мога да я направя. разбира се с безжична клавиатура и мишка.



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: stillpigi-166243]  
Автор doktorOhboli (майсторът)
Публикувано05.02.15 21:15



Нека да направя своето предположение. Изсъхналите ти еликтролитни кондензатори не са изглаждали захранващото напрежение и в него е имало променлива съставка 50 хц, ако изправянето е било еднополупериодно (например при изгорял диод) или 100 хц при здрави изправителни диоди. Тези пулсации са се прилагали върху изображението и то е пулсирало със кино-сливаща се честота. Преминало през френеловата леща. са се получавали

, (както ако сложиш два гребена един върху друг) които ти си приемал за холограма...



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: doktorOhboli]  
Автор holomaniac (Magentusiast)
Публикувано09.02.15 11:38



Здравейте г-н Д-р Охболи
Оставете обиаснението -трудно е както и да е не ме интересува при4ината сега. Бихте ли ми писали пак, ако видите TFT LSD Daewoo LM17A да се продава за да го закупа



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: holomaniac]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано09.02.15 13:29



От цялата работа стана ясно само едно - никога и нищо няма да видим.
То мина повече от година и само бля, бля, бля...



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: holomaniac]  
Автор doktorOhboli (майсторът)
Публикувано09.02.15 16:10



A защо не опитате по обратния път: намирате един какъвто и да е светещ монитор и започвате да му отпоявате електролитните кондензатори на захранването докато поучите нужния ефект! ???



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: doktorOhboli]  
Автор holomaniac (Magentusiast)
Публикувано12.02.15 11:54



мислих го и то много има подходящи монитори от едно време но нямам вече пари нищо не мога да купувам още по малко да рискувам. инак системата ми си работи.може и да я покажа някой път тук. лошото е че взех да пикая кръв а двадесет минути по късно като дам урина за изследвания не показва нищо ни в бъбреци ни простатата Аз само разбирам че е свързано с притеснителният ми живот дето съм все без работа или ако намеря то ще е някаква временна работа тежка и несвойствена за моят организъм. Лятото спестих пари купих сл. батерии и литиеви акумулатори и зарядни за да направя устройството автономно. и така малкото припечелено свърши. Всъщност Докторе дали ти или някой друг тук би могъл да ми подскаже къде да подам напрежението от слънчевата в устройството на зарядното така чр да не се кара по досегашния вариант който е Сл бат, контролерм акумулатор на ЩПи Ес(непрекъсваемо от компщтър) и после в контактите му поставям щепселите на заряднитеот които черпя тока за системата. Това е положението. Никой не вярва или и да повярват са все бедички хора от моята черга и не могат де се вика манджа да си осигурят камо ли да инвестират. А и не знам кой и къде и за какво ще ползва това нещо. Ако имам пари да купя 30 монитора с един мултиплексор , ще мога може би да направя видеостена и да я отдавам под наем или пък холограмен детски театър . с добри изгледи за успех е такова нещо. защото в сцената ще може да се вклщчат и реални предмети. Казах това в кукления театър в Бургас но и от там толкова внимание обърнаха вече не ми се иска на никой да казвам. това ми причинява само болка. но пак (до Хидразинчо е това последното) има система работи си и то бих казал добре изглежда всичко.
В резюме имам чувството че съм 10 или 20 години напред и просто никой почти не разбира смисъла на находката ми камо ли да я ябясни. лалто и да е с някои от вас тук имаме определен поглед върху принципа и причините което е все пак нещо.
благодаря за вниманието пишете пак



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: holomaniac]  
Автор doktorOhboli (майсторът)
Публикувано13.02.15 23:17



Да допуснем, че ги имате 30 монитора. Дайте някакво описание (сценарийче) какво мислите да показвате на стената!



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: doktorOhboli]  
Автор holomaniac (Magentusiast)
Публикувано17.02.15 11:58



Нарекох го "видеостена" но то всъщност не е точно необходима стена става си в въздуха.Само да повторя примерна конфигурация от 6 по 5 монитора вързани през мултиплексор към РС . Мониторите трябва да имат идентична схема , много близка елементна база до тази на монитор с който бих могъл да реализирам ефекта а именно Daewoo LM17A това вече съм го описал в тази или в друга тема както и да е : Ами представете си На мястото на голямата табела на Пловдивския панаир такава картина и то без табела защото "видеостената" може да е на 6 или 10 или повече метра от мястото на билборда.Най добре вижте в сайта на IO2 за какво говоря. Т.е нематериално рекламно пано -рисунка в въздуха. да речем над кръстовище или в парк за отдих. Представете си декори в опера или театър като част от постановката. .Разбира се там ще са нужни повече монитори защото екрана, сцената е доста по голяма в един такъв обект. Карай сега аз да намеря приложение на това което имам пък за разните му там възможности и мечти и халюцинации няма да мисля. И макар че се повтарям вижте в сайта на английския фокусник динамо как върви по въздуха ето това горе долу може да прави системата. Имайте в предвид че лъчите до плоскостта на проекция са невидими. и минаващите в тази зона само намалят леко интензитета но не спират картината нито я деструктурират. Ами всичко което е трябвало да се каже съм го казал. Няма какво повече да добавя. просто изчетете добре още веднъж постовете. Ефекта е все едно рибка плува в въздуха, а няма аквариум...
Тази система мисля е добра и за службите понеже изображенията са доста реални. и там възможностите и финансовите и като нужди са по големи.
Пак ще повторя всичко съм изнамерил случайно. няма нито знания нито необходимост от такива неща



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: holomaniac]  
Автор doktorOhboli (майсторът)
Публикувано17.02.15 21:45



За да ми разберете по-добре въпроса, ще ползвам аналогия: да допуснем, че сте изобретил техническата страна на кинопрожекторния апарат на ниво тефтерче с последователни картинки, които създават илюзия за движение! А сега? Какво ще показвате? театри? новини? войни? Но кой ще ви подготви материалите? Ще трябва да изобретите и кинокамерата! Ще трябва да измислите професии като сценаристи, оператори... Затова Ви питам: Какво (в смисъл кой го е създал) ще е това, дето ще го показвате холо? И кому то ще даде повече инфо, отколкото компютера с монитор? Ще даде ли то повече инфо на кардиохирурга, който "монтира" стент с помощта от традиционната му рентгенова камера, снабдена с монитор? Ако да, обърнете се към него и го убедете - той има много пари дори само за една бройка!.. Ако сметнете, че то ще е полезно на регулировчика на въздушното движение, защото ще вижда взаиморазположението на самолетите в 3Д, убедете го, че ще можете да го направите и той ще ви даде много пари!..



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: doktorOhboli]  
Автор holomaniac (Magentusiast)
Публикувано19.02.15 10:48



Добре сте го казал. Да, така е! и на всичкото отгоре е в 2-измерна проекция не в обемна Всъщност в хубаво сте ми подпрял въпроса.Така е не споря.
Всичко е както в монитор но е извън монитора и толкова.
И за антуража също сценарист режисъор, оператор, директор на продукция техник с нужните знания въобще сложно е наистина. На практика натоварвам съществуваща добре разработена пазарна линия с още една възможност която обаче е свързана и с нови потребности. Сиреч диверсифицирам само без да налаган нещо съществено облекчаващо. Все пак в едно фотографско ателие ми казаха че има потенциал в тази технология. Т.е. ще си и дойде времето.
Сега преди да ми е изтекло времето нека кажа още нещо : Скоро научих за уникално свойство на някой течности употребявани в климатичната техника авторът е Проф. Димитър Митев (починал е миналата година - преподавател в ВХТИ - Бургас в съавторство с други е издал учебник в който доста простарнно разказва за това а именно : някои вещества при преминаване от течна в парообразна форма напук на очакванията не се преохлаждат а се прегряват при разширение - също както гуменото балонче когато го разпънеш и допреш до устните се оказва топло, а като го отпуснеш и допреш отново се оказва твърде студено.Приликата е само образна но я вмъкнах за да изясня свойството. Следователно ако подадеш пара от такова вещество на разширителна машина (да я наречем парна машина) на изходапарите са толкова нагрети че могат да се подадат в друга такава машина и то е достатъчно да се впръска малко течна фаза в преходника за да получиш така да се каже от нищо нещо- течната фаза се изпарява и повдига налягането и така може да се направят многократни разширения. Разбира се всичко е за сметка на околната температура на средата в случая въздуха. При търсене на повече информация се натъкнах на руска разработка подобна но вече реализирана в действащ модел това което пишеше за нея е че при спазване на 60 към 40 течна/ парна фаза и малко по специална конструкция на разширителната машина (беше турбина) се получава достатъчно енергия за превръщане на отработената пара в течност и освен това оставаше енергия за добиване на електричество. имаше и снимка на модела - списание БТА Наука и техника Аз говорих с другия съавтор - Доц Димитър Русев, и той каза че им било проблем турбината да направят била сложна и струвала милиони. Всъщност те искаха да преработят всичко да е подходящо за атомната централа в Козлодуй. Веществата са толуол диетилов етер както и многокомпонентния R403 аи други процесът се нарича ламбда технология. на базата на вида на кривата изпарение втечняване. Ами това е



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: doktorOhboli]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано19.02.15 12:06



За да ми разберете по-добре въпроса, ще ползвам аналогия: да допуснем, че сте изобретил техническата страна на кинопрожекторния апарат на ниво тефтерче с последователни картинки, които създават илюзия за движение! А сега? Какво ще показвате? театри? новини? войни? Но кой ще ви подготви материалите? Ще трябва да изобретите и кинокамерата! Ще трябва да измислите професии като сценаристи, оператори... Затова Ви питам: Какво (в смисъл кой го е създал) ще е това, дето ще го показвате холо? И кому то ще даде повече инфо, отколкото компютера с монитор? Ще даде ли то повече инфо на кардиохирурга, който "монтира" стент с помощта от традиционната му рентгенова камера, снабдена с монитор? Ако да, обърнете се към него и го убедете - той има много пари дори само за една бройка!.. Ако сметнете, че то ще е полезно на регулировчика на въздушното движение, защото ще вижда взаиморазположението на самолетите в 3Д, убедете го, че ще можете да го направите и той ще ви даде много пари!..

Ами той Рачо още преди доста време си призна, че изображението не е триизмерно а двуизмерно, но е във въздуха. Следователно няма да донесе някакви предимства на кардиохирурга или на регулировчика на въздушното движение (мисля че тия регулировчици се казваха диспечери). Той правилно се е оринтирал че е много подходящо за рекламна цел вместо билбордове, рекламодателите ще са силно заинтересовани. Само че според мен ще е по-добре вместо да прави стена от "монитори" да се опита да увеличи изображението на един, освен това названието монитор става неуместно защото не наблюдаваме него, а изображението във въздуха и трябва да се смени например на проектор.
Защо той трябва да измисля професии като сценаристи и оператори, то си има такива и просто вече съществуващи филми могат да бъдат проектирани направо във въздуха на открито без помощта на стена, но няма да имат интерес защото зрителите ще гледат безплатно, докато в киносалона не можеш да влезеш без да си платиш.



Редактирано от forestt на 19.02.15 12:09.



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: forestt]  
Автор holomaniac (Magentusiast)
Публикувано20.02.15 12:05



Да така си е аз само да добавя че авиодиспечера трябва да има софтуер който да визуализира самолета само в равнината която отговаря на разстоянието до него а към устройството трябва да има лупа с променлив фокус който да създава псевдо обемно изображение т.е. да има постоянно вариране м/у крайните възм. на локатора на целите и промяната на фокуса на лещата. дори и з бих могъл да го наглася но едва и авио дисп. ще купи нещо с унукални свойства без гарантирани резервни части притова усложнено по някакъв си начин. Освен за вид реклама за друго тая машина не става. Но благодаря за споделеното виждане на Г-н Д-р Охболи.



Тема Re: догадка на известни океанолозинови [re: kyx4o]  
Автор potr (старо куче)
Публикувано21.02.15 10:41



А откъде мога да си купа или в крайна сметка взема 3Д очила?)

Весела и ползотворна година!


Тема Re: догадка на известни океанолозинови [re: potr]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано21.02.15 15:37



А откъде мога да си купа или в крайна сметка взема 3Д очила?)

Някои телевизори ги продават с комплект от няколко броя очила, моя нямаше, но си купих допълнително от същия магазин откъдето и телевизора, но само ги изпробвах и повече не съм ги ползвал. 3D очилата за всяка марка телевизори са различни. Ти имаш ли 3D телевизор, ако е така би трябвало когато го купуваше да ти кажат.



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: holomaniac]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано22.02.15 02:21



" лошото е че взех да пикая кръв а двадесет минути по късно като дам урина за изследвания не показва нищо ни в бъбреци ни простатата "
Ама ти наистина си много тъпо парче. Това обикновено е симптом за наличието на тумор.
Може и да се разминеш, ама оная ти работа я брой вече само за отвес.
Ама наистина си много тъп и чак заоблен. Ми нали утре ще се гътнеш и никой, нищо няма да види?
Ми за толкова време да беше пуснал 1-2 снимки бе тъпчо !!! Някакви снимки. Не е задължително с чак толкова висока резолюция, ако се страхуваш някой да не ти открадне "изобретението".
Ти си ебаси тъпото парче! Май вече никой за нищо не ти вярва и си станал идеален да си правят с теб бъзик.



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: hidrazin4o]  
Автор holomaniac (Magentusiast)
Публикувано24.02.15 11:46



Спокойно Хидразинчо! то така лесно не се умира. ако видя зор все пак изпращам ти системата барабар с слънчевите батерии . или на теб или на Богомил ще я изпратя. ма по добре на теб щото Богомил и той като мен едва свързва двата края.
Как я изръси и ти тая простотия че съм се бил страхувал да не ми откраднат патента.та аз съм съобщил всичко нужно за да се направи такава. и съм го съобщил не съм го "признал' както се изрази някой тук два три поста по горе.
Ако не искат нека не ми вярват. Системата съществува , работи и е уникална за България. Ако поне един се беше хванал да изнамери джаджите или да изнамери силно подобен монитор след 20 минути разглобяване и 5 минути работа с поялника е готов. с устройството за създаване на призраци . Нямам много време тук в интернет клуба но ще добавя ох забравих какво щях да добавя. Ами това е А да сетих се. Ти защо не погледнеш в поста ми за ламбда процеса и защо не намериш тоя преподавател от ВХТИ -съавтора на книгата та да си я поръчаш да ти я прати. Има хляб в тая тема знай го а и е близо до твоите интереси и желания.Ето Хидразинчо това вземи и разсъждавай а не дали има или няма машина за призраци в къщата на Рачо. Да има такава машина има независимо дали ти тя той или кой да е вярва или не вярва. Просто късмета се усмихна на мен. Но сигурно и съм о заслужил по някакъв начин. Нали знаеш че нищо случайно няма на този свят. За рака не се тревожи нямам рак а просто силните студове сриват крехкия ми организъм.
Благодаря на отзовалите се.

П.С Учебника се нарича "Технологична термодинамила" автори Димитър Митев и другия го забравих маи Илия беше

Редактирано от holomaniac на 24.02.15 11:48.



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: holomaniac]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано25.02.15 21:09



Рачо, извинявай, но мисля че би било по-добре да опишеш в един пост накратко всичко. В смисъл без пространни отклонения за ненужни и незначителни подробности, а по същество какво и как се е получило.
Защото, просто нямам нерви да изчета всичко.
От това, което подразбрах, от малкото, което прочетох, ако наистина работи така, както го обясняваш, мисля, че това откритие има голям потенциал, и ако попадне на точния човек, може да изкара милиони, ако не и милиарди.
Виж, че всяка идея се използва и се произвеждат устройства и се продават в цял свят. Но не е лесно. Всички неща, които сега ползваме, и всички имат за даденост, преди години някой ги е измислил, и се е опитал да ги въведе, да се произвеждат. А хората са го гледали с недоверие и трябва човек с изключителни личностови качества, за да може да реализира идеите си. Както навремето Стив Джобс е реализирал своите.
Но Стив Джобс не е бил толкова технически наясно с нещата, колкото е знаел какво иска и е имал качествата да го наложи и да постигне резултати.

В случая, ти сам няма да се справиш, а ако някой прозре какво имаш, ще ти го открадне и ще натрупа богатство.
Стига, разбира се, наистина това, което казваш наистина да работи.

Може би няма да е зле да патентоваш идеята. Ако можеш да се справиш с това, че и то не е лесно.
Аз имам определени резерви и съмнения, защото ти от години пишеш тук, и все някакви магнити са ти в главата, все за свободна енергия говориш, вечни двигатели изобретяваш, а това са неща, с които трудно ще спечелиш доверието ми.
Но все пак, има в теб някакъв детски ентусиазъм. А и си бургазлия, аз също съм роден в Бургас, макар да не живея отдавна там. Може пък да излезе нещо от това, което си открил. Според мен ако изображението е такова, каквото го описваш, (не знам обаче как става), въпрос на усъвършенстване е да се направи и нещо като "тъч скрийн" в нищото, както и да се усъвършенства до истинско 3D или холограмно изображение.

Колкото до режисьорите, продуцентите и операторите, не бери грижа за тях.
По-скоро е интересно с каква камера ще се заснемат такива изображения.
В двумерния вариант, мисля че не е нужно нищо да се променя дори.



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: Chasing Rabbits]  
Автор holomaniac (Magentusiast)
Публикувано27.02.15 16:32



Да работи! Отваряш монитора на платката в която влизат 12 волта има две групи с няколко 600 микрофарадови кондензатора сменяш само единичния кондензатор намаляш го до към 300 микрофарада и това е намираш френелка от шрайбпроектор заставяш я ня 30 см от екрана и получаваш изображението в въздуха Не знам защо става така Не разбирам толкова много Това вече е патентовано от фирма IO2 в Сан Франсиско през 1999 Монитора трябва да е Daewoo LM17A - TFT LCD произведен 2002 - 2004 Захранването на компа трябва да е качествено 1 или 2 програма закупиха миналата година такава система за около 1 милион два дни след края на панаира в Пловдив Знам го с сигурност предлагал съм на големи фирми и дори на самия пловдивски панаир Вземат ме за луд и това е С тази система може да се правят и невидимости Тази система има бъдеще Но трябва някой началник или депутат да може да я построява и рекламира Има бъдеще и в теорията на Проф Димитър Митев Благодаря ти за красивото писмо Аз ще пусна снимки на работещото устройство Сега обаче търся работа че съм безработен Всичко припечелено миналата година отиде за създаване на системата и най скъпи бяха батериите но самия принцип / метода/ съм го разработил 2013 септември
Аз направо бях взел да съжалявям че споделих тука но имало и свестни хора като теб Необогомил и други Не мисли за магнитните машини аз отдавна съм ги зарязал това са глупави илюзии Но нали знаеш Светкавицата удря по високите дървета Дано не откачам пак Това е за днес че нямя пари Благодаря за красивото писмо Даже и в училищата не вярват че е истина Разбирам ги аз целият месец отомври 2013 не бях на себе си след откриване на ефекта Нека администратора изтрие този пост след като го прочетеш му кажи



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: holomaniac]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано27.02.15 21:45



Нещо не ми е ясно защо трябва да намаляваш филтров кондензатор в захранването. Френелова леща, добре. Но какво пречи монитора да не е точно този модел?
И за какви батерии говориш, които били скъпи, в описанието не споменаваш нищо за батерии.
Това двумерно изображение, което се получава според теб в нищото, с какво качество е? Яркост, контраст и т.н., детайлност, може ли да се сравнява по качество с това, което се вижда нормално на екрана на монитора, или е с по-малка яркост, с понижена детайлност, и може би трепкащо?
На какво разстояние от екрана на монитора е полученото изображение? Или от френеловата леща?

Аз все още не съм сигурен във всичко това. Сигурен съм, че си видял нещо. Но докато не го видя лично, не бих могъл да преценя за себе си дали си струва.

Освен това, така както си хукнал навсякъде да разправяш, естествено че ще те помислят за луд. Дори ефектът да го има и да работи, от идеята до нещо работещо, което да се произвежда и да се изкарват от него пари, пътят е много дълъг. Не е по силите на сам човек в повечето случаи.

За съжаление нямам скоро ходене до Бургас, та да видя лично цялата тая работа.
Ако можеш, качи наистина някакви снимки.



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: Chasing Rabbits]  
Автор holomaniac (Magentusiast)
Публикувано28.02.15 11:07



Да така е. всичко е вярно аз харесвам качеството на призрака койтосе получава на 40 см от френелката Добре е че не вярваш и аз не бих повярвал. такъв е животът.Не мога повече да влизам в интернет няма париБатериите са за автономното захранване на системата в парка и сред природата.



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: holomaniac]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано28.02.15 13:25



Ти харесваш качеството, което не отговаря на въпроса какво е качеството.
Търси си работа. Успех!



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: Chasing Rabbits]  
Автор holomaniac (Magentusiast)
Публикувано05.03.15 12:15



Качеството си е върхово зависи както сам се сещаш от величината на увеличение(от диоптъра на френелката)
Сам господ ми е свидетел колко много се уморих да пиша едно и също и да чета едно и също.Тъй ли един с знания и малко желание не се намери да повтори експеримента.Всичко съм описал Случайно съм направил хардуерен крак и съм постигнал еди какво си съобщил съм го тук и то без ограничения.Просто късмета бил мой не че друг не може да го постигне.Може ама не иска .Ми ако иска Има ендин стар лаф за Правец и Ейпъл Макинтош The best " Aplle" copi was called "Pravet"Какво още да пиша на кого и за какво И адреси давах и в къщи каних и когато мислех че ще ми се съдейства молих за разни части и все едно и също бе отговора. Абе хора направил съм го работи добро е и може и още работи да се постигнат с него . само фантазия и желание да има човек - пари ще се намерят и части и всичко Ама баш да плащам някому за това че съм му отворил очите е това няма как да стане.
Недоволен съм но ще го преживея Направете си сами джаджата не чакайте на готово. Разбира се че ще търся работа благодаря за пожеланието за късмет в търсенето. Но тук скоро повече няма да пиша направо се уморих пък каквото искате това си мислете че съм лъжец фантазъор тъпак и т.н Такъв съм но направих нещо дето никой тук няма. Това е положението Добре че е Необогомил в та ви изми очите.



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: holomaniac]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано05.03.15 23:32



Бъди жив и здрав!



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: Chasing Rabbits]  
Автор holomaniac (Magentusiast)
Публикувано23.03.15 18:54



Разбира се ще покажа направеното.В това бъдете сигурни, а и в това че ще ви се понрави. Няма как да е друго. Убийствено е направо. Но нищо повече няма да пиша. И ти да си здрав ти желая.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.