Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:45 05.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: Heoбoгoмил]  
Автор polu (идиот)
Публикувано08.07.14 09:36



Имайки предвид консумираната мощност, причината може да е в амплитудата на брума.

Нека да лепне на френелката GSMи с хартиено тиксо и да ги пусне на вибрация, пък и с мелодии. Ще е добре да са един модел.

Добра идея. И само с едни GSM ще стане. Ако холограмата (2Д) се получава от френелката, каквото ми дойде на ум, че може да е така поне теоретично. То вибрацията (или звук) ще променя холограмата и визуално ще а разфокусира, по скоро замъгля фокусирането не е подходящ термин в случая.

Дори ще притуря към твоята идея, да се сложи GSM (залепи) и към монитора. От което ако холограмата (2Д) се получава от монитора то вибрацията (или звук) ще променя холограмата и визуално ще а разфокусира.




Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: hidrazin4o]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано08.07.14 12:57



Ти още се ослушвай със снимките. С тези малки кондензатори и този дърт монитор рискуваш скоро време да останеш с празни ръце. И никой няма да се навие да ти го ремонтира. Пък холограмите отдавна ги използват даже по концерти. Истински холограми.
http://www.youtube.com/watch?v=YSyWtESoeOc
Ето и нещо като твоето "откритие". Само дето вместо монитор използват проектори и вместо френелка - комарник.
http://www.youtube.com/watch?v=CTS8rs6zUT4


O, на концерта не виждам никакъв екран, изображението на куклата се материализира направо във въздуха, значи холограмата е истинска и много качествена, за зрителите на първите редове е невероятно зрелище!!!
Докато на втория клип изображението е проектирано на някакъв полупрозрачен екран, може и комарник да е както казваш, на клипа може и да изглежда почти същото, но на живо разликата ще е огромна, ако го погледнеш под ъгъл ще видиш, че е плоско, докато на концерта зрителите виждат истинска холограма откъдето и да я погледнат.



Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: polu]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано08.07.14 16:57



Да - и към монитора не е лоша идея.



Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: polu]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано08.07.14 18:45



Добре де комарника нали е съставен от нишки и всяка една е с отразяваща способност на всичкото отгоре е и прозрачна Е, какво става тогава - кино.

ДА! отстрани се виждат подредени компютър до него монитор на 2-25 санта френелка от училищен проектор (представляват две едностранно набраздени дебели 1.5 мм плексигласови квадрата които са слепени по ръбовете с набраздяванията едно срещу друго) с 24 санта диагонал е квадрата (имам и телевизионни описани от Полу вече са 3 броя все от чуждестранско са купувани едната даже е 30 инчова но е спукана в единия ъчъл - не и пречи) В България френелки са произвеждани в бившата фабрика "Озонт" някъде Перущица или Брацигово - военна фирма.Вече май не съществува.
Ами на чакам да ми пише тоя доннуле, ако не ще му звъня по телефона. Ta на края на още 30 санта дори и около 4о (зависи от диоптрите на френелката е изображението - духчето де Такаа Според мен френелките са сдвоени за да се получи така наречения кондензор т.е. две (+) лещи като се поставят на дистанция става все едно една (-)отрицателна леща.И още самите витки на набраздяванията де играят роля на дифракционна решетка. На тоя принцип през 2004 една немска мисля компания е продавала монитори с вградени дифракционни решетки и като гледаш филма (без каквито и да било очила за 3 Д току току маймунчето от предаването подаде лапичка навън от монитора или пък змията се навие на кълбо на половин метър от монитора. Та това е в общи линии. По твоите забележки Полу.

Редактирано от stillpigi-166243 на 08.07.14 19:19.



Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: Heoбoгoмил]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано08.07.14 19:47



Наблюдаваното от мен мисля е в 2Д равнина образите (холографските!) на всеки излъчващ домеин или субпиксел по скоро т.е. триада от цветообразуващите течнокристални структури.

реда при мен е такъв (пак да го покажа)
контакт, кабел, компютър,монитор, френелка, образ.
между монитора и френелката са към 45 сантиметра , между френелката и образа са около 60 сантиметра сиреч мога да заобикалям образа отвсякъде но си е 2Д Мога да го отдалечавам от френелката и да го превръщам в всичко което си поискам -вдлъбнат или издут правоъгълник , сфера, точка. и прочее.
Не съм пробвал но мисля че ще мога и да проектирам друго изображение върху него.
Чакам си парите оправям слънчевата батерия и ги карам с колата някъде на спокойно Дано намеря.



Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано08.07.14 20:01



С тая сл. батерия е по-вероятно да изгориш окончателно монитора.


Концентрирай се върху причината за Ефекта на Рачо!



Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: forestt]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано08.07.14 22:38



Леко допълнение встрани от темата. Тази поп звезда Hatsune Miku не съществува в реалност. Гласът е компютърно синтезиран с Vocaloid, мисля версия 2 и разни други приложения. Музиката също.
Така и не намерих нищо за технологията на концерта. Освен това клиповете на Hatsune Miku лачени в тубата, от известно време се изтриват от неизвестна група (или групи) хора. ??? Някой е силно притеснен.
P.P. Тук ясно се виждат екраните.



Редактирано от hidrazin4o на 08.07.14 22:44.



Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: stillpigi-166243]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано08.07.14 23:10



Наблюдаваното от мен мисля е в 2Д равнина образите (холографските!) на всеки излъчващ домеин или субпиксел по скоро т.е. триада от цветообразуващите течнокристални структури.

Рачо, ами защо настояваш, че е холограма след като сам признаваш, че е в 2Д равнина, няма значение че се проектира във въздуха щом е плоско не е холограма, холограмата е 3Д обемна фигура!!!

Редактирано от forestt на 08.07.14 23:11.



Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: forestt]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано09.07.14 05:58



Би могло да се нарече "управляемо/контролирано хало".



Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: Heoбoгoмил]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано09.07.14 07:05



Би могло да се нарече "управляемо/контролирано хало".

Какво хало? Хало е атмосферата на комета, тя е триизмерна има обем, изображенията на Рачо са плоски, това че може да ги извива няма значение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.