Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:25 05.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Хубаво ще има снимкинови [re: Герисъм]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано29.06.14 20:09



Ще има снимки и сами ще се убедите че съм прав като казвам че знам как Г-н Динамо върви по въздуха. Ще има снимки много и от всякакви ъгли.
Благодаря за професионалното отношение към темата ми. Снимки ще има просто изчакайте още мъничко докато Ст ас. Димитров се върне от отпуска да кажем 5 до 10 дни..Намерих една работа преди 3 дни отнема ми време и сили да се "впиша в пейзажа" потретвам всичко ще видите и конусите и системата и изображението не е проблем да повиша яркоста и контраста но каквото и да е снимките ще ги имате. Освен отвратителното отношение на Захаринчо пардон хидразинчо и страха че ще ме нарочат за фейкаджия друго не ме е спирало до сега. Благодаря че ме вкара в обстановката в която ще си май е доста интересно там дето ще си.



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: stillpigi-166243]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано01.07.14 10:11



Наближавам критичните 51 поста достигнах ги всъщност.
Искам да кажа онова де трябваше да кажа още в началото а то е : Че релативизма е фундаментална теория че безплатен обяд няма, че нищо не започва от вчера и че.... Приятели и може би не само приятели аз всъщност направих машина за невидимост. Случайно стана но зад това случайно стоят 40 години с идеите на дуалноста на светлината плиус рекордно бързото развитие на технологиите.. Така се случи- един прост осакатен автомонтъор а после низвергнат учител - постигнах нещо което си е не просто нещо а доста хм... зависи от къде ще го погледнеш и нищо и всичко. Неотдавна видях и по телевизията за такава направа мисля че беше разработка на МИТ. само че телевизионерите с присъщата им страст да изпреварят и да говорят и да отчетат .хм да обясниха и то добре но , някак си остана внушението че ние българите сме не от третия а от седмия свят едва ли не извънземни.
Та на въпроса окончателно. вече съм заръчал видео кратко което после ще излъчим чрез моята странна джаджа и ще го снимаме пак и мкоето вие ще изгледате всъщност тогава обърнете внимание на обектите зад контролния предмет - пукащо се балонче или изливаща се чаша или ще видим какво ще е. това ме интересува да се постараете да направите да видите и да прецениет вижда ли се нещо зад обекта който е сниман и проектиран в въздуха.. За сега няма причини да не направим клип за пред (поне за пред вас тук в клуб физика). Ако не ми мине котка път ще видите и ще се убедите. Само заради Гери и признавам си малко и заради собственото си его ще направя клипа и ще го пусна. но има и друго - а то е половин хляб е още хляб а половината истина е вече лъжа. Пред мен си съм спокоен и сигурен става нещото но нали пусто не се въздържах и се изхвалих пред вас трябва да си докажа пред вас казаното.
В връзка с клипа на Хариш в днешният му пост радвам се за тези възторжени млади хора които се опират на доказаното и неопровержимото. Имам една малка лична да го кажем забележка и причина за колебание . а тя е че телепатията съществува а кога и как тя ще се обясни с ОТО може би е само въпрос на време но до тогава... Е ми почти като при мене докато не видите клипа ми няма да сте хм...да го кажем относително убедени.
Предлагам да бъдете търпеливи защото така или иначе от мен след седмица две или от друг някого някой друг път но клип ще има.



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: stillpigi-166243]  
Автор polu (идиот)
Публикувано03.07.14 13:03



Какво е гениалноста?
Винаги съм мислил че гениалноста е качество на индивида Само че наскоро случили се събития дори в моето собствено битие и в моя личен свят ме накараха да се усъмня дълбоко в тази теза. Гении няма нито е нужно някому да има.Телефона е заявяван в патентното б'ро от почти дузина наистина открили го в една или друга смилаема за възможностите на тогавашното инженерно общество форма само за няколко то часа на един работен ден....
Днес ние (някои от нас) мразим Алберт Айнщайн - чифутин представител на народа разпънал Христос, и народа всеизвестен с стремежа си към търговийка и все такива едни "блажни" работи... Аз не мраза Айнщайн бе Рачо, няма и за какво. Просто казвам, че СТО е полувярна и показвам къде куца. Но пък ОТО си е вярна, като и външния фотоефект за което получава нобелова награда. Има и още нещо което е малко известно и за което трябва да му сваляме шапка и то е обяснението на принуденото (индуцираното) излъчване на светлина (така разглежданите 3 коефициента на Айнщайн). Тези 3 коефициента са в основата на лазерното излъчване, което той разглежда в началото на миналия век, но никой от тогавашните физици, учени, специалисти (както и да наречеш все тая) не са схванали какво им хортува и какво следва от тях. И много по късно вече през 1965 година инженери създават първите лазери и мазери.
Иначе за "блажните" работи си прав. Но евреите се гордеят с това а и целия свят работи на същата основа, Дали е морално? И дали е морално от гледана точка на тези неможещи да работят на тази основа да критикува това. Аз не мога да отговоря.


А същия тоз "разпънат" Бог не даде ли в ръцете на германците идеята и възможноста за създаване на машина като "енигма Рачо, Айнщайн няма никакво отношение към енигма. Както и аз няма никакво отношение към това дето си направили наблюдавал в онази тема за Холограма с компютър-стана. За енигма е трябвало много добри математици. Айнщайн не е бил добър математик. Но за сметка на това е гениален физик, независимо, че понякога е допускал и грешки. А относно математиката Айнщайн казва нещо такова: По рано мислех, че на един физик му е нужно само да може да събира, изважда, дели и умножава, но съм се лъгал и сега това ми пречи. И наистина, като студент му помага приятеля му (някакъв благородник, не му помня името но добър математик), а по късно Минковски и др. му правят исапите за ОТО и т.н.
Същите тези измежду средите на които се появиха Гениалните гении които са горяли в пещите хора на кило без значение евреи или цигани или поляци .А след 45 години в Гданск потомци на горените поляци не гориха ли в пещите на фабриката си за параходи и те на свой ред други себеподобни. Не ми е известен този факт, да не бъркаш нещо бе Рачо.

Аз ако съм на мястото на Гери само като видя че си се описал като "идиот" ама въобще не бих ти обърнал внимание на постовете.
Тя историята с ника е следната. Отначало бях NNN, защото Nто се намира по средата на клавиатурата и се пише най удобно и бързо. После станах NNN07 щото NNN някой го беше взел (така беше тогава в дира) а 07 не го обвързвай с нищо друго а просто останалите цифри бяха заети вече.
Преди дира да въведе задължителен ник, с Петков имахме следния разговор. Той тогава не приемаше доказаните релативистки ефекти като различното време в различни ИС, по голямата маса (инертност) и т.н. И ме обвини, че уж съм антирелативист а подкрепям релативизма с това. И писа горе долу това: Ти си се окрачил и между релативистите и антирелативистите. И сещаш се какво се подразбира от това, за което изобщо не му се сърдя той има дарбата да описва нещата много подходящо и интересно. Но на мен (все пак сме мъже , нали) тази поза не ми е удобна и затова му отговорих подобаващо.
Че по скоро се чувствам като полуидиот помежду идиоти. И после след като дира изискваше задължително регистриране си сложих този ник. А и много добре пасва на полувярна СТО и т.н.



Ако не беше Алберт Айнщаин щеше да е друг . И той обаче щеше да е с голяма ерудиция и щеше да си е отработил възможност (талант) да се "гмурва" в проблемите до толкова до колкото е нужно за да бъдат така изяснени че да се намерят и пътища за решаването им. както писах неотдавна в друга тема, намерих в стара книжка представено решението на един проблем който всъщност не е никакъв проблем но представлява интерес за причините за появяването си. Дълго е за разказване но в общи линии него го е решил наш българин и системата му тежи към 40 килограма и даже се извличат "облаги" от него - това е станало преди 10 години. Оказва се обаче че същия "проблем" е бил разрешен и от един унгарец за когото нашичкия си мълчи и сега, а унгарското решение тежи 200 грама при 30(тридесет) пъти по голяма ефективност. Математически погледнато станахме 4 -ма гении - аз де намерих книжката, оня де е писал книжката , сънародника ни ит Ихтиман и унгареца опа и ти се гений нали Само Гери не е гений. Той е момчето за всичко. което обаче подобно на младият Алберт по време на работата му в патентното б.ро
му се е налага да... е ми на то се вижда И най важното че успява. Хопчето Гери успява да отстои въпреки че ние не знаем но той си знае какви са му ангажиментите и какви са му сроковете.
Знаеш ли Полу ти не "спасяваш" антирелативизма ти просто имаш нужда от ...вредни хора... такива едни гадчета... и подобно на оня пич италианеца Чезаре Ломброзо ги отсяваш по свои си начин и им вменяваш за да се извисиш с какво? Това де го правиш
е толкова просташко че ...за трети път казвам тази седмица името Слави знаеш кой е толкова просташко че ако беше музикант а не човек с някакво (да се надяваме не временно) увлечение към физиката то ти щеше с сигурност да пееш и свириш чалга ама корава Хард де се вика чалга - хардчалга . Какво ме направи ти бе Рачо, не харесвам чалгата.

Не бе то и чалгата е музика ама музика която ако би могло да се направи сравнение с рисуването все едно да си пълни човек някой си там дупето чрез клизма с разни бои и после да ги изстрелва към бял лист хартия пред добре облечена публика в среднощен час в нает апартамент в скъпарски квартал. Помниш ли филма "Дънди Крокодила" там я има сцената мисля в втората му част.
Значи ти обичаш да мразиш На кой му пука в крайна сметка. Пък и какво знаем за тебе . Аз специално нищо не знам освен че отдавна обичаш да мразиш хора и не само обичаш изобщо да мразиш. Никого не мразя бе Рачо, та дори и ти си ми соматичен, защо ме нарочваш? А това, че пиша тука по начин който е наложен някак си не от мен е отделен въпрос, такъв е живота както казват французите. Виж клиповете най долу. Е, какво да се прави поне имаш качества.
След този вдъхновен пост ти ме остави без абсолютно никакви качества, хептен без нищо ме остави гол като църковна мишка.

Ти търсиш внимание, опитах се да го получиш. Ако този пост те успокоява по някакъв начин (не знам как да се изразя без да те обидя) нека поста ти остане дори и в другата тема, макар, че вероятно разбираш ,че не му е мястото там. Затова и тука ти отговарям.

Относно Холограма с компютър-стана, мисля следното. Просто няма как след като в компютара няма информация за 3D да се получи Холограма. А какво си наблюдавал не знам.
И още нещо ще си позволя да кажа, по точно да повторя какво са казали.
Не вярвайте на данайците дори когато носят дарове, гласи една стара максима.
Т.е. бъди внимателен към всички ако искаш да изкараш някой лев с това дето си наблюдавал..

Жив и здрав да си. Дано успееш да с това дето си наблюдавал.

++++++++++++++
Има и на френски хубава песен но не я намирам.

http://www.youtube.com/watch?v=frTlwpclMT0

http://rutube.ru/video/c43f271a26c4b36163196c98f2b13a1f/


Рачо, написах ти този пост за да те успокоя , да ти помогна да се успокоиш, поне така си мислех че ще е добре.
Но няма да е честно от моя страна да премълча някои неща след като се зачетох по постовете и се замислих. Затова и това допълнение го пиша в син цвят.
Ти имаш проблеми, в живота явно не ти е провървяло. Но не мисля, че си за доктор ку-ку, както са се изразили някои което е и много грубо дамгосване. Преди много години един колега залитна по някаква секта, което не остана тайна за другите. Израста го, но след много явни бъзикни, т.е. при него дамгосването свърши работа докато всичко останало го вдетиняваше още повече.
Направи нещо ново. Напий се една вече, което е най лесното. Преспи на брега на морето и посрещни утрото сам. Качи се на някой връх (баир) или пък влез в някоя пещера (мина). И започни на ново всичко.

И другото което предизвиква твоята ненавист към мен. Много си наивен бе Рачо, ангажиментите на Гери ти приемаш за чиста монета, а не за виртуозно изместване на въпроса за някакви ангажименти към теб. От което аз ставам по черен и от дявола щото казвам, че Гери понякога лъже. Но от това не следва никаква омраза към него нито към когото и да било.

Жив и здрав да си. И успех.






Тема Не аз а машинката ми искаше внимание от вас!нови [re: polu]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано03.07.14 19:41



някъде писах атомите на водата - груба грешка водате е съставена от молекули в случая водни.
другаде писах безплатен обяд няма Е, има това де ми се мъдри пред Деу- то е го получих абсол. безплатно.
Не съм писал че всяка нощ по 7 часа мета до полуда една детска площадка за да си заработя някой лев та да имам пари да довърша експеримента с този резултат.
Не съм писал и още че явно този зверски труд ми се явно отразява на нервите съжалявам за ненависта която съм декларирал но не съм желал. Не съм писал и че вече съм на 58 и че животът си изтече и нищо не остана от него иче осъзнаването на този факт.
Абсол. съм сигурен не просто в това че съм открил нещо а и в това че това "нещо" е нещо ново нещо не съвсем известно което като бъде споделено почти с всеки буди страховита доза съмнение за достовеност. Както е и причина за готовност от слушателя да заподозре и още опасности от контакта с лицето донесло тази новина. нещо като да разговяряш с прокажен и да се въртиш все от страната от която идва вятъра , стремейки се разбира се да съкратиш до минимум времето на контакта .
Бих искал да кажа че не се съмнявам в някои (аз не се съмнявам) странни явления. Ето например онова магнитно устройство на починалия от рак през 80-те унгарец което от батерийка която би могла да отдаде най много два вата мощност, за около 10-15 мин поради вътрешното си съпротивление минавайки през щурото приспособление захранва лампи с обща мощност 80 вата и то в течение на часове.
Ами добре не сме в 3 Д абсол. съгласен съм!!! не сме в режим на отразена светлина- нали не ми трябва екран и въздуха си става и то на където и да го обърнеш т.е. отпада вероятноста някъде да има по голям обем наситена водна пара. Тогава кълбовидна мълния ли е??? - Нали казах че спокойно си го правя на сфера -такава една искряща и много ярка бяла сфера.
Още искам да те информирам за изненадата си от спокойната ти реакция.Тук май само ти и Гери сте способни на това и донякъде Зейфод.
Какво още да пиша то толкова много се изписа Защо и от къде идват трите конуса - техните основи преливат една в друга а върховете им се "забиват" някъде в безкрайното начало скрито нейде зад екрана или по точно казано нейде вътре в образа изписан на екрана....
А бе какво да кажа правенето на снимка и на клип дори няма да изясни нещата а само ще ги затлачи. Ами дано Г-н Димитров продължи да проявява нужното академично отношение. да приеме и да се опита да изясни естеството на нещата. Сега след като окончателно разбрах че от тук от този форум съм изчерпал максималното - а то се сведе до това да направя снимка аз седя като индиански шаман и превъртам през ума си другите вероятни сценарии:
вземат устройството в университета - чупят , крадат го или ми го връщат с някакво обяснение от което ти бърка под лъжичката.
скривам го дълбоко в килера и забравям за него и после мишките го довършват Всъщност аз съм щастливец. открих нещо за което още никой не ме е глобил или изхвърлил от работа.
друг сценарий е да го дам под символичен наем в някое фотателие докато не им омръзне или не го изтърват от балкона.
следващ сценарий да го покажа в цирка и да помоля смирено да ми го заплатят на цената на която съм го придобил 8 лева за френелката 40 за монитора и 15 лева за компа. а и 90 лева за безжичното управление на ефектите...
Разбирам че това не трябва така да му свършва земният му път на устройството за призраци и таласъми,. ще е най хубаво да бях имал дискотека и да меля ефекти с него. Ама нямам. Май накрая наистина ще го пробутам на Бат Слави. Ако го приеме де. че ако вече е чел тука и знае толкова много може да ми даде колко си поиска той а не аз.
За Полша ли Да вярно е по времето на учредяването на "Гласност" на Лех Валенса е ставало. Горени са живи хора в пещите на корабостроителницата в Гданск истина е!
"Ти търсиш внимание, опитах се да го получиш."
Не аз, а машината ми се нуждае от такова.Но инак си прав днес е времето в което за да си на правилното място е нужно да си получил внимание от правилният човек. ще видя клиповете веднага щом си оправя драйверите за аудиото. но и то няма да е скоро сега събирам пари да купя слънчеви батерии за да натоваря джаджата на ладичката и да я откарам някъде в планината или на брега и там да снимам клипа де съм го обещал на форума искам всички от форума да видят как хората се трупат край шантавото видение и накрая да повярват в някаква степен.
Здраве на всички тук и да напиша още една "умна" приказка
Всичко, на този свят си има своята цена, но не всичко е за продан. Не беше хубаво даме проверяват с клип като ученичка но явно аз самият така съм се поставил. Може дори и от сега от двестата думи де съм ги изписал да се проумеят 51% от същноста на а защо не да го нарека изобретението ми.

Редактирано от stillpigi-166243 на 03.07.14 19:44.



Тема Благодаря за М.Хранованови [re: polu]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано04.07.14 18:06



""{Има и на френски хубава песен но не я намирам.

http://www.youtube.com/watch?v=frTlwpclMT0

http://rutube.ru/video/c43f271a26c4b36163196c98f2b13a1f/


Рачо, написах ти този пост за да те успокоя , да ти помогна да се успокоиш, поне така си мислех че ще е добре. ""
Благодаря ти изслушай енигма, 4 нон блондес и песента от филма "Момчето си отива"" от мене.
а за това :Относно Холограма с компютър-стана, мисля следното. Просто няма как след като в компютара няма информация за 3D да се получи Холограма. А какво си наблюдавал не знам. "" ето какво ми хрумна:
Значи сетих се ... може би : Ел Ем - чето дето играе в захранването на монитора(онова след основният изправител) и е на 150 кХц е възможно да създава някакви стоящи вълни ултразвукови в околноста на монитора който "разтреперва" молекулите на водата съдържащи се в околния на мониторът обем въздух и се получава ефекта де го описват и показват финландците (там с ултразвуковия генераторна пара.) аха такива ми ти работи а трите прозрачни стъклоподобни конуса са от цветовите триади на течните кристали...

Но дали силата на така заформилият се УЗГенератор е достатъчна за разстояния над 10 метра??? Щото ако не е, тогава съмнението за това че наблюдаваното не е холограма става опровержимо.
А бе най доброто си е да го види човек с очите си. Но няма значение хубаво насила не можеш направи . Много здраве и на Петков.кажи му да прати някоя картина да сложим за снимките на фантастичната ми находка която няма как ще снимам нали обещах вече.
П.С. Боя се че в темата за интерферометъра правдивоста надделява в полза на Гери,а аз имам набито око. Още като студент през деветдесетте като разглеждах аспекти в портфолиото на някаква измислена "Последна Частна Банка" писах на теста че тази банка ще се срине и преподавателя каза за мен единствен в потока че с удоволствие ми пише шестицата. Банка с подобно име изгърмя само месец и половина след това - шестицата ми е заслужена:)))

Редактирано от stillpigi-166243 на 04.07.14 18:39.



Тема Re: Благодаря за М.Хранованови [re: stillpigi-166243]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано04.07.14 22:53



Стига си философствувал ами върви да снимаш най-накрая. Няма никакви ултразвуци, защото няма какво да ги излъчва.



Тема Re: Благодаря за М.Хранованови [re: hidrazin4o]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано05.07.14 06:21



Моделът има говорители бре.



Тема Re: Благодаря за М.Хранованови [re: hidrazin4o]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано05.07.14 12:50



-това е най близо до и наблюдаваното от мен етюдът в минута 2.23!
Тоя тон го запази за подчинените и съпругата си.
Щом бъда готов ще покажа и аз снимки и клипче . Само не мога да разбера как по снимки и клипче ще "провидиш" като какво се крие зад ефекта и каква е чисто физическата и електрическа същност на явлението.
Просто моля за търпение искам да закупя един слънчев панел за да захраня системата си някъде далеч от градските смущения.Работя усърдно и се надявам да ми се заплати надлежно и на време. Освен това с Г-н Н. Димитров имаме определена уговорка той иска да види всичко а не да се прави на пророк и гледачка по Ю Туб. Боже и такава длъжност май вече се самосъздава вече.

Писах поне два пъти вече че моя монитор е с две говорителчета долу в ляво и в дясно на Необогомил) черен с два говорителя 17 инчов Daewoo LM17A от2006 година. но макар и ВЧ инвертора LM ХХХ да се намира на една платка с интеграла за аудиото той си бачка постоянно в крайна сметка заразлика от говора който св ключва по желание. Незнам какво да мисля да не би тороидчетата в схемата на LM чето да бухат излъчвания поради нарушения режим вследствие изсъхването на някои кондензатори Бе иска си специалист бе хора баене по интернет не ще помогне. Освен ако... освен ако не се изтърве някой опитен електрончик да пусне схемата на Деу-то .та да се проследи кое как и защо. Ама такива схеми направо не знам кой и от къде ще има всичко е засекретено по фирмите.

Редактирано от stillpigi-166243 на 05.07.14 13:05.



Тема Re: Благодаря за М.Хранованови [re: stillpigi-166243]  
Автор polu (идиот)
Публикувано05.07.14 13:25



Ако е някой стробоскопичен ефект, както предложиха. То можеш да го отсееш като промениш (от драйвърите от компютъра) разделителната способност. От което ще се промени и кадровото опресняване, т.е. ще се отрази и на стробоскопичения ефект.


Другото което можеш да провериш е да духнеш към тази стояща във въздуха картина или каквото е там при теб (дух -джин). В човешкия дъх има влага, зимата се вижда най добре. Или сложи едно горещо кафе от долу.

Ако има влияние на ултразвук то до екранирай. Постави едно стъкло помежду монитора и духа като дори и частична екранизация ще подейства.

Можеш и плавно да го подаваш стъклото. То ще промени пътя на светлината и ако има влияния на някакви отразявания помежду екрана на монитора и фанелката ти ще има промяна и върху духа.




Тема Re: Благодаря за М.Хранованови [re: stillpigi-166243]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано05.07.14 13:30



Тъй и не ми стана ясно защо точно с панел искаш да го захранваш? Той монитора е на 12 волта. Ще ти свърши работа и един акумулатор - примерно този на колата. За една проба няма да стопи чак толкова акумулатора.
Ако толкова държиш на панели, имам в склада към 300бр резервни, ама са на 36 волта. Иначе мястото е перфектно за идеята ти. Намира се в подножието на планина. И енергия има колкото си искаш.
За говорителчетата - забрави. Няма как да излъчат ултразвук.
За схемата - може и да се намери но не и по този модел LM17A. Това дето пише на лепенката няма нищо общо с това вътре. Киитаеца може да е сложил всичко. Трябва да видиш модела на шасито (платката на монитора). Иначе е мисия невъзможна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.