Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:27 05.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: forestt]  
Автор holomaniac (Magentusiast)
Публикувано20.02.15 12:05



Да така си е аз само да добавя че авиодиспечера трябва да има софтуер който да визуализира самолета само в равнината която отговаря на разстоянието до него а към устройството трябва да има лупа с променлив фокус който да създава псевдо обемно изображение т.е. да има постоянно вариране м/у крайните възм. на локатора на целите и промяната на фокуса на лещата. дори и з бих могъл да го наглася но едва и авио дисп. ще купи нещо с унукални свойства без гарантирани резервни части притова усложнено по някакъв си начин. Освен за вид реклама за друго тая машина не става. Но благодаря за споделеното виждане на Г-н Д-р Охболи.



Тема Re: догадка на известни океанолозинови [re: kyx4o]  
Автор potr (старо куче)
Публикувано21.02.15 10:41



А откъде мога да си купа или в крайна сметка взема 3Д очила?)

Весела и ползотворна година!


Тема Re: догадка на известни океанолозинови [re: potr]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано21.02.15 15:37



А откъде мога да си купа или в крайна сметка взема 3Д очила?)

Някои телевизори ги продават с комплект от няколко броя очила, моя нямаше, но си купих допълнително от същия магазин откъдето и телевизора, но само ги изпробвах и повече не съм ги ползвал. 3D очилата за всяка марка телевизори са различни. Ти имаш ли 3D телевизор, ако е така би трябвало когато го купуваше да ти кажат.



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: holomaniac]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано22.02.15 02:21



" лошото е че взех да пикая кръв а двадесет минути по късно като дам урина за изследвания не показва нищо ни в бъбреци ни простатата "
Ама ти наистина си много тъпо парче. Това обикновено е симптом за наличието на тумор.
Може и да се разминеш, ама оная ти работа я брой вече само за отвес.
Ама наистина си много тъп и чак заоблен. Ми нали утре ще се гътнеш и никой, нищо няма да види?
Ми за толкова време да беше пуснал 1-2 снимки бе тъпчо !!! Някакви снимки. Не е задължително с чак толкова висока резолюция, ако се страхуваш някой да не ти открадне "изобретението".
Ти си ебаси тъпото парче! Май вече никой за нищо не ти вярва и си станал идеален да си правят с теб бъзик.



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: hidrazin4o]  
Автор holomaniac (Magentusiast)
Публикувано24.02.15 11:46



Спокойно Хидразинчо! то така лесно не се умира. ако видя зор все пак изпращам ти системата барабар с слънчевите батерии . или на теб или на Богомил ще я изпратя. ма по добре на теб щото Богомил и той като мен едва свързва двата края.
Как я изръси и ти тая простотия че съм се бил страхувал да не ми откраднат патента.та аз съм съобщил всичко нужно за да се направи такава. и съм го съобщил не съм го "признал' както се изрази някой тук два три поста по горе.
Ако не искат нека не ми вярват. Системата съществува , работи и е уникална за България. Ако поне един се беше хванал да изнамери джаджите или да изнамери силно подобен монитор след 20 минути разглобяване и 5 минути работа с поялника е готов. с устройството за създаване на призраци . Нямам много време тук в интернет клуба но ще добавя ох забравих какво щях да добавя. Ами това е А да сетих се. Ти защо не погледнеш в поста ми за ламбда процеса и защо не намериш тоя преподавател от ВХТИ -съавтора на книгата та да си я поръчаш да ти я прати. Има хляб в тая тема знай го а и е близо до твоите интереси и желания.Ето Хидразинчо това вземи и разсъждавай а не дали има или няма машина за призраци в къщата на Рачо. Да има такава машина има независимо дали ти тя той или кой да е вярва или не вярва. Просто късмета се усмихна на мен. Но сигурно и съм о заслужил по някакъв начин. Нали знаеш че нищо случайно няма на този свят. За рака не се тревожи нямам рак а просто силните студове сриват крехкия ми организъм.
Благодаря на отзовалите се.

П.С Учебника се нарича "Технологична термодинамила" автори Димитър Митев и другия го забравих маи Илия беше

Редактирано от holomaniac на 24.02.15 11:48.



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: holomaniac]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано25.02.15 21:09



Рачо, извинявай, но мисля че би било по-добре да опишеш в един пост накратко всичко. В смисъл без пространни отклонения за ненужни и незначителни подробности, а по същество какво и как се е получило.
Защото, просто нямам нерви да изчета всичко.
От това, което подразбрах, от малкото, което прочетох, ако наистина работи така, както го обясняваш, мисля, че това откритие има голям потенциал, и ако попадне на точния човек, може да изкара милиони, ако не и милиарди.
Виж, че всяка идея се използва и се произвеждат устройства и се продават в цял свят. Но не е лесно. Всички неща, които сега ползваме, и всички имат за даденост, преди години някой ги е измислил, и се е опитал да ги въведе, да се произвеждат. А хората са го гледали с недоверие и трябва човек с изключителни личностови качества, за да може да реализира идеите си. Както навремето Стив Джобс е реализирал своите.
Но Стив Джобс не е бил толкова технически наясно с нещата, колкото е знаел какво иска и е имал качествата да го наложи и да постигне резултати.

В случая, ти сам няма да се справиш, а ако някой прозре какво имаш, ще ти го открадне и ще натрупа богатство.
Стига, разбира се, наистина това, което казваш наистина да работи.

Може би няма да е зле да патентоваш идеята. Ако можеш да се справиш с това, че и то не е лесно.
Аз имам определени резерви и съмнения, защото ти от години пишеш тук, и все някакви магнити са ти в главата, все за свободна енергия говориш, вечни двигатели изобретяваш, а това са неща, с които трудно ще спечелиш доверието ми.
Но все пак, има в теб някакъв детски ентусиазъм. А и си бургазлия, аз също съм роден в Бургас, макар да не живея отдавна там. Може пък да излезе нещо от това, което си открил. Според мен ако изображението е такова, каквото го описваш, (не знам обаче как става), въпрос на усъвършенстване е да се направи и нещо като "тъч скрийн" в нищото, както и да се усъвършенства до истинско 3D или холограмно изображение.

Колкото до режисьорите, продуцентите и операторите, не бери грижа за тях.
По-скоро е интересно с каква камера ще се заснемат такива изображения.
В двумерния вариант, мисля че не е нужно нищо да се променя дори.



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: Chasing Rabbits]  
Автор holomaniac (Magentusiast)
Публикувано27.02.15 16:32



Да работи! Отваряш монитора на платката в която влизат 12 волта има две групи с няколко 600 микрофарадови кондензатора сменяш само единичния кондензатор намаляш го до към 300 микрофарада и това е намираш френелка от шрайбпроектор заставяш я ня 30 см от екрана и получаваш изображението в въздуха Не знам защо става така Не разбирам толкова много Това вече е патентовано от фирма IO2 в Сан Франсиско през 1999 Монитора трябва да е Daewoo LM17A - TFT LCD произведен 2002 - 2004 Захранването на компа трябва да е качествено 1 или 2 програма закупиха миналата година такава система за около 1 милион два дни след края на панаира в Пловдив Знам го с сигурност предлагал съм на големи фирми и дори на самия пловдивски панаир Вземат ме за луд и това е С тази система може да се правят и невидимости Тази система има бъдеще Но трябва някой началник или депутат да може да я построява и рекламира Има бъдеще и в теорията на Проф Димитър Митев Благодаря ти за красивото писмо Аз ще пусна снимки на работещото устройство Сега обаче търся работа че съм безработен Всичко припечелено миналата година отиде за създаване на системата и най скъпи бяха батериите но самия принцип / метода/ съм го разработил 2013 септември
Аз направо бях взел да съжалявям че споделих тука но имало и свестни хора като теб Необогомил и други Не мисли за магнитните машини аз отдавна съм ги зарязал това са глупави илюзии Но нали знаеш Светкавицата удря по високите дървета Дано не откачам пак Това е за днес че нямя пари Благодаря за красивото писмо Даже и в училищата не вярват че е истина Разбирам ги аз целият месец отомври 2013 не бях на себе си след откриване на ефекта Нека администратора изтрие този пост след като го прочетеш му кажи



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: holomaniac]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано27.02.15 21:45



Нещо не ми е ясно защо трябва да намаляваш филтров кондензатор в захранването. Френелова леща, добре. Но какво пречи монитора да не е точно този модел?
И за какви батерии говориш, които били скъпи, в описанието не споменаваш нищо за батерии.
Това двумерно изображение, което се получава според теб в нищото, с какво качество е? Яркост, контраст и т.н., детайлност, може ли да се сравнява по качество с това, което се вижда нормално на екрана на монитора, или е с по-малка яркост, с понижена детайлност, и може би трепкащо?
На какво разстояние от екрана на монитора е полученото изображение? Или от френеловата леща?

Аз все още не съм сигурен във всичко това. Сигурен съм, че си видял нещо. Но докато не го видя лично, не бих могъл да преценя за себе си дали си струва.

Освен това, така както си хукнал навсякъде да разправяш, естествено че ще те помислят за луд. Дори ефектът да го има и да работи, от идеята до нещо работещо, което да се произвежда и да се изкарват от него пари, пътят е много дълъг. Не е по силите на сам човек в повечето случаи.

За съжаление нямам скоро ходене до Бургас, та да видя лично цялата тая работа.
Ако можеш, качи наистина някакви снимки.



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: Chasing Rabbits]  
Автор holomaniac (Magentusiast)
Публикувано28.02.15 11:07



Да така е. всичко е вярно аз харесвам качеството на призрака койтосе получава на 40 см от френелката Добре е че не вярваш и аз не бих повярвал. такъв е животът.Не мога повече да влизам в интернет няма париБатериите са за автономното захранване на системата в парка и сред природата.



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: holomaniac]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано28.02.15 13:25



Ти харесваш качеството, което не отговаря на въпроса какво е качеството.
Търси си работа. Успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.