Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:08 01.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: forestt]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано09.07.14 07:10





Не настоявам, просто изхождам от дефиницията за холограма "рисуване с светлина" Май определението на Необогомил "хало" е най приемливо да го кажем може би още по точно "псевдо 3Д хАло-грама". Само че нас кой ни пита, обаче ако ни питат патента се пада по право на Необогомил... за въвеждане на правилното наименование, все пак в 2 Д се изобразяват обкръжения на субпиксели
Forest, наличието на трите конуса в плана на френелката ме навежда за елемент на холограма така че Хало струва ми се е подходящо. Нека видим какво ще каже Гери.,
<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от stillpigi-166243 на 09.07.14 07:44.</EM></FONT></P>

Редактирано от stillpigi-166243 на 09.07.14 07:51.



Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: Heoбoгoмил]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано09.07.14 07:31



Не, нали споменах буфер ще има -акумулатор после едно хубаво UPS-че и чак тогава компа.Не, нали споменах буфер ще има -акумулатор после едно хубаво UPS-че и чак тогава компа.Причината за ефекта не знам каква е. Наистина не знам. Ако е ултразвук би трябвало да не действа на голямо разстояние и през прегради, а всъщност и разстояния има и прегради има. Ако е верно твърдението на оня млад физик че Д.Р. произвежда холограми .... Да ама Гери каза че не е верно а и аз се съмнявам по условие. остава само едно реална холографска проекция на всеки субпиксел в смисъла в който ти си писал по долу т.е. халограма в 2Д равнина. Т.е, нещо наистина доста по различно от първоначалното ми мнение.


Редактирано от stillpigi-166243 на 09.07.14 08:11.



Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано09.07.14 15:30



Поне можеш да покажеш на децата "синтетично" и управляемо хало, а не да чакат да "срещнат извънземни".





Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: Heoбoгoмил]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано10.07.14 20:50



Да хубава препоръка.Ще видя какво ще мога да направя. Машината ще се казва Халнео 2 от Хало и Необогомил .Ще видя какво ще успея да направя много ми харесва идеята ти.
Ако някога някой ти или друг попаднете на такъв монитор свиркайте! Моля!



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано21.07.14 18:53







Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: stillpigi-166243]  
Автор polu (идиот)
Публикувано21.07.14 19:49



Причината за ефекта не знам каква е. Наистина не знам. Ако е ултразвук би трябвало да не действа на голямо разстояние и през прегради, а всъщност и разстояния има и прегради има.

Бре Рачо, нали щеше да слагаш джам помежу дихчето и лещата. Още ли не си му духнал. Слагай телефона за вибрация, на различни места.
Пробва ли с книга (може и вместо книга с ръка) да закриеш отстрани: 1. Монитора. 2. Монитора и лещата.
Та да се разбере най после какво е.
.



Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: polu]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано21.07.14 21:44



Те китйците пуснаха вече духчетата от сандъчЕтата, дорде Рачо смогне да ги опатенти.



Тема Re: По-добре пробвай с "ням" монитор, а...нови [re: polu]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано22.07.14 18:56



Първо на Нео: Първия клип който отговаряше на онова моето бе от един шотландец с айпад Г2 Момчето бе напред с материала и на принципа на управление на лазерните клавиатури си въртеше образа и илюзията за 3Д бе пълна. тОВА ГО ГЛЕДАХ ДВА ДНИ ПРЕДИ ДА ПУСНА ПЪРВИЯ СИ ПОСТ ТУКА. Човека за разлика от мен държа клипа си няколко месеца и без никакъв свой коментар го оттегли от мрежата . Малкото хора взели отношение към показаното от него го обсипваха с думи от типа : мошеник, фейкаджия, търсач на евтина слава, псувни и какво ли още не добре че не съм много на ти с английския та може да се каже не знам.
После - не разбирам защо е тази според мен немотивирана избирателност по отношение на определението на това каквото аз наблюдавам. За пореден път казвам употребих "холограма" поради определението/ дефиницията за холограма.
Инак ясно е че в развнина 2Д наблюдавам 3Д образите на всеки цветови пакет- аз употребих понятието суб-пиксел имайки предвид триадите от пиксели за цветовото отразяване на информацията по същество.
Сега до Полу: Имате право да ме корите за забавянето на клипа/снимките номакар и да звучи непрвоподобно фалита на КТБ се отрази пряко на моя джоб и мизерните 300 лева де ги бях заделил сега са някъде ...там.. не знам и аз къде но на някъде..там...
Какво друго да кажа в една друга тема ( за пророчеството в Корана за изгряващото от запад слънце и апокалипсиса) засегнах моето виждане за това какво става в действителност защото е нещо ново и определено понятието холограма не пасва изцяло на ситуацията макар че мнението на китайската фирма от клипа де ми го е пуснал Нео е пак "Холограма" Т.е те за да придадат тежест на находката си и пляскат името а дали и те знаят какво е всъщност аз не знам защото всъщност и тяхното е машина за миражи достоверни и изпълнени с цвят и ефекти но все пак миражи.
До всички останали : С риск да ме обвините в словомания бих казал че всъщност първопричината е някъде другаде - в обзетата в необозримо безкрайни и дълбоки промени на хиляди свои елементи земна атмосфера поради очевидното променяне на климата явно създава предпоставки за възникване на такива ефекти като този който аз прокоментирах. вече май стотен пост. основното е че все пак според мен както и Гери настоява всичката работа има общо с влажноста на въздуха. Аз за това искам да ида веднъж в планината и веднъж на морето но далече от клетките на мобилните оператори и други причинители на индустриални смущения. Всъщност има един път за проверка и той е да се постави устройството в вакуумна камера и там да се тества.. Това което аз виждам е подобно на мираж но мираж на няколко метра от тебе, като на дъга след дъжд но далеч, далеч по наситена има нещо общо и с кълбовидна мълния.
Малки прегради между монитора и образа не влошават качеството.
Повече ще пиша след като събера пари за да си направя експеримента както аз съм си наумил .
Това е момчета и момичета.
П.С. А бе какво е това "Де жа вю" какво значи?



Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано25.01.15 09:39







Тема Re: Холограма с компютър-стананови [re: Heoбoгoмил]  
Автор holomaniac (Magentusiast)
Публикувано04.02.15 11:30



Това с управлението го не мога но иначе картинката с мотора мога да я направя. разбира се с безжична клавиатура и мишка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.