Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:23 24.06.24 
Филмови
   >> Матрицата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Оскарите на Смит  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано01.02.04 16:34



Забелязвате ли, че наградите Оскар на американската киноакадемия за последните 5-6 години са всякаш личното шоу на Агентът Смит. Тези хора явно толкова са изперкали, че с мъка избират най-мракобесната идея за годината, че да и дадат Оскар и с това да усилят ефекта и. Дали пък и киното, което си беше последната бастилия на Духа не е на ред да бъде завладяно от костюмираните олигофрени. Или това важи само за шибаните награди, които си раздават. Все пак ми е странно...
погледнете - Гладиатор срещу Тигър и Дракон, Матрицата срещу ринга, и Американски прелести. Апропо някой въобще да си спомна американски прелести - или да е повлиял на киното или попкултурата - но през 2000 точно той взе оскар срещу Матрицата, която дори не беше номинирана. Всъщтност критиците са си глупаци и винаги са били, но все пак е странно...
Сега е номинирана Трилогията за уродливите джуджета пръскащи мрак и средновековие, а трилогията Матрицата не. Да не забравяме и плоскичкия Командир и капитан или каквото там беше... Най-слабият на Уиър.
Съвсем ли свършиха умните хора или мракобесето на костюмите е завладяло окончатеблно матрицата????? Само гледайте какво церемония ще си спертнат бройлерите.



Тема Re: Оскарите на Смитнови [re: Ивo]  
Автор DlAVOLO (Изперколясала)
Публикувано06.02.04 12:39



Оскарите са ЧАСТНО ПАРТИ!! Според мен въобще не са миродавни за киносъбитията през годината!
Имам чувството че тия играят на тото! Утешавам се поне че от време на време (уви многооооо рядко) награждават филми които наистина си заслужават!

(ЛИЧНО МНЕНИЕ)

Зъб за чeне, око за две!


Тема Re: Оскарите на Смитнови [re: DlAVOLO]  
Автор Shadowfury (Ba6tarikat)
Публикувано06.02.04 22:27



Бе к'во се пържите толкоз ,ние си оценяваме Матрицата и това е !!!Пък и така всъщност разбираме кои са истинските фенове и кои не !!!!!!Това с Оскарите -добър ден ,как спахте ,сякаш сега се събуждате ,както се казва Братята толкова пари по филма са хвурлили ,че за критиците не са останали!

Seeing is believing!


Тема Re: Оскарите на Смитнови [re: Ивo]  
Автор Smith (original) (новак)
Публикувано08.02.04 13:13



Spored men tova si e saznatelno prenebregvane -
Matrix povlia na kinoto I tova vsicki si go zbaiat.
Tova ce dori ne go nominiraha niama da promeni nestata.
A kakvo ste kazete za trogatelnata istoria
za jokei I kone. Nai-dobar film?
Ako tova e kinoto po-dobre da si sedia pred televizora
I da gledam latinosagi.



Тема Re: Оскарите на Смитнови [re: Ивo]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано09.02.04 11:26



и аз съм бясна за Матрицата, но хайде да не се обеждаме на тема джуджета и средновековие
и без това нещо вястно няма да вземе Оскар, най-много да дадат нещо за ефекти и т.н. глупости

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!


Тема Re: Оскарите на Смитнови [re: Naia]  
Автор Shadowfury (Ba6tarikat)
Публикувано09.02.04 15:24



Много моля да не ставаме слепи макар ,че един от най-великите филми -Матрицата няма да вземе Оскар ,то поне Последния Самурай може да вземе нещо ,заслужава го ,но като гледам и на него не му отдадоха заслуженото ,поне можеха да го номинират Том Круз !!!!!Майната йм ,ниее си знаем кое е "da best" ,нали !!!!!!!!!!!!?

Seeing is believing!


Тема Re: Оскарите на Смитнови [re: Ивo]  
Авторssst (Нерегистриран)
Публикувано10.02.04 02:17




tia Oskari nesto ne sa mi iasni...
Niakakvi tupni - oligofrenski za onia tam komandir izperkal ste vzimat Oskar????
A onia puk Prelestite - taka i ne shvanah kakva im beshe koncepciata??
Neznam kude otide smisula da glefash i da mislish.., no te onezi gi murzi da misliat po princip.
Zasto da mu mislim - dai da gledame gluposti za niakukuv deto se izjiviava na gospodar li/komandir li?
A po povod velikata Akademia - nesto suvsem ne sa v chas.
Daje niakoi se beshe izrepchil, che triabvalo Oskar da dadat na Matricata za efekti???? Ama to na Matricata efektite li sa i smisula......
Ako stat i da se praviat che niama film"Matrix"-toi ste si ostane kato nai-velikia...puk i shtom kato ne sa naiasno-da si gledat onzi tam za Am-gul i da se veseliat kolkoto im dusha poiska na prikazki za 5godishni.




Тема Re: Оскарите на Смитнови [re: Ивo]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано10.02.04 13:39



За "Американски прелести" съм мног съгласна, този тип филми сигурно само американците си ги разбират и респективно - ценят.

А аз на Оскарите не им обръщам внимание още от времето, когато "Титаник" взе рекордните 13 броя в същата година, когато се появи 'Контакт" и не беше дори номиран.

No comment



Тема Re: Оскарите на Смитнови [re: Shadowfury]  
Автор DlAVOLO (Изперколясала)
Публикувано10.02.04 16:58



Жалко за Матрицата!

Но за тазгодишните номинирани залагам на "Господар и Командир"! Ама и Власетлина не е за изхвърляне!(простете братя матричари - магията е твърде силана и не мога да се преборя)



Зъб за чeне, око за две!

Редактирано от DlAVOLO на 10.02.04 16:59.



Тема Re: Оскарите на Смитнови [re: Naia]  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано10.02.04 17:36



Защо се обиждаш, Ная? Надявам се, че не си нито джудже, нито представител на средновековието, така че няма никаква причина да се сърдиш



Тема Re: Оскарите на Смитнови [re: Ивo]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано10.02.04 22:53



Просто и тази трилогия е доста добра, особено от към ефекти, сцени и въздействие.



Тема Re: Оскарите на Смитнови [re: Shadowfury]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано11.02.04 13:50



виждаме отлично все още, затова казах, че нищо долро няма да получи Оскар... в последния самурай няма джуджета, така че имах друго предвид, но това е тема за други клубове...

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!


Тема Re: Оскарите на Смитнови [re: Ивo]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано11.02.04 13:58



о по-скоро съм елф, но времето на елфите отдавна отмина и ние се преселихме далеч от тук много обичам Толкин и съм чувствителна на тази тема, но и филма на Джаксън си има доста дефекти, Матрицата 3 ми хареса много повече от Властилина 3може би защото е трудно да се филмира книга, а може би и по други причини...все пак като говорим за Оскари, тези идиоти там избягват всичко в което има и прашинка фантастика, фентъзи или ефектипримера по-горе с Контакт, който е велик филм според мен, е показателен....не мисля, че ще разберат Матрицата, ако не са разбрали нещо доста по-лесно за разбиране
а джуджетата, макар да не са приятели на елфите са си от нашия свят

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!


Тема Re: Оскарите на Смитнови [re: Millena]  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано13.02.04 16:21



Забелязала ли си колко много прилика има между Титаник и Контакт? И двата филма са за духа стремящ се към красотата. И за отпора на посредствеността и алчността срещу любовта и мечтата. Гледай внимателно и ще видиш, че имат много общо един с друг. Важно е какво казват филмите. И Контакт и Титаник казват да бъдеш какъвто си и да вярвай в себе си и в любовта и ще успееш. А американски прелести казва съвсем ясно:
Не се инати на системата, защото опиташ ли са да си различен, губиш себе си , ставаш за смях и накрая съседът ти фашист те убива... Извода е стой си на гъза, че иначе губиш. Титаник е последния добър филм награден с Оскар. Понеже не разбраха, че е филм за духа, а си помислиха, че е историческа суперпродукция - затова го изпуснаха да вземе оскарите. Не подценявай Титаник - това е грешка която допуснаха доста хора само защото е модерно в някои среди. Същото стана и с Матрицата.



Тема Re: Оскарите на Смитнови [re: Ивo]  
АвторAvatar (Нерегистриран)
Публикувано13.02.04 18:36



според мен има значение и как е казано едно нещо/едно "послание".
в титаник всичко беше направено разбираемо за масите. няма начин да не схванеш идеята. няма смисъл и да се напрягаш като гледаш филма. цялата идея те блъска в лицето, а Celine Dion ти я пее. на мен ми се струва направо обида към интелекта. филм направен с пари и "за" пари.
така ще е и със "Троя", така ще е и със "Хари Потър 215".
филм, който трябва да гледаш, поради факта, че ти се ядат пуканки, а не обратното.
а на мен "Контакт" ми се стори доста добър филм. не знам, защо го оприличавам много с "Twister". него май не го харевам чак толкова.
май и в двата филма става дума за борбата и целите в живота.
пък и Хелън Хант и Джоди Фостър си приличат :))
може би за това



Тема Re: Оскарите на Смитнови [re: Avatar]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано14.02.04 17:12



не е точно така
Контакт е филм в който духа се докосва до създателя, търсенето е удовлетворено в нещо повече от егото, което иска да изконсумира една плътска*макар и красива* любов, докато в Титаник, любовта е самата любов между хората разликата е голяма според мен

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!


Тема Re: Оскарите на Смитнови [re: Naia]  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано14.02.04 20:40



Титаник само изглежда филм за любовта на пръв поглед, а е филм за мечтата, за човешкия дух, предизвикателството и за едно от най-знаковите събития в новата човешка история, но след като го възприемате като любовен филм или песен на Селин Дион има ли смисъл да спорим - та нали клуба е за Матрицата, а не за цялото съвременно кино. Но така или иначе Титаник и Матрицата са двата знака на границата на две киноепохи. Титаник маркира края на киното на 20 век, като доста добре обобщава духа му, а матрицата дава началото на следващия и като теми и като кино език.



Тема Re: Оскарите на Смитнови [re: Ивo]  
АвторAvatar (Нерегистриран)
Публикувано15.02.04 18:30



Хмм. Хубаво е човек да вниква толкова дълбоко в един филм и да му разглежда идеята в повече аспекти. Аз явно това не го мога. Поне за Титаник ако говорим. Иначе е добре да се говори и за други филми в този форум. Стига те да се доближават до Матрицата (това веднага изключва Титаник според мен :)
Иначе за рязко разграничаване на киноепохи не бих се съгласил. Това много прилича на тези класации.... "Книгата на 20ти век", "Муз. група на 20ти век", "Филма на 20ти век" и т.н.
Едно е характерно за тези класации. Грешат. Дори да са статистически верни, т.е. да кажем 800 от 1000 човека да са казали "Да, Титаник е филма на 20ти век" това нищо не означава.
Дали Матрицата е началото на нова киноепоха? Аз бих го нарекал "начало и край". Всеки филм, който се опита да повтори Матрицата ще бъде сочен като евтино (но може и скъпо) копие. Пък и на хората няма да им се гледа Матрицата пак.
Също като с гръндж-а. Много добре, адекватни послания (според мен), но явно хората предпочитат.... Бритни да кажем. За какво им е да се затормозяват излишно.



Тема Re: Оскарите на Смитнови [re: Ивo]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано16.02.04 10:19



Съжалявам, но съм гледала Титаник само веднъж и вече не си спомням толкова от него за да мога да проведа спор или нещо подобно...за мен беше един добре направен филм на тема която не е нещо необичайно и затрогва единственно с любовната история, защото любовта между толкова млади хора винаги е идеалистична и затрогваща...аз обаче не видях нищо повече...а и да не е така нече нямам много ясни спомени, за разлика от някои други филми

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!


Тема Re: Оскарите на Смитнови [re: Ивo]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано18.02.04 14:19



Ами мога много да споря по тоя въпрос, но може би е за друг форум!
НЕ, не мога да ги сравнявам, а пък да видя общо и то много - няма как. Титаник е супер продукция и чак супер дълбоко послание да има?!?!?!? Едва го издържах 3 часа, защото исках да видя как ще се удави оня (поне нещо хубаво да видя във филма!) и то сега наскоро, защото когато излезе се зарекох, че няма да го гледам това. Но не казвай, че съм предубедена, беше ми минало сега като го гледах.
А да сравнявам Титаник с Карл Сейгън, не върви, смешно е, извинявай!
Макар, че Контакт-филма е пъти по-слаб от книгата и е доста по-близо до Холивуд, от колкото до Сейгън и все пак.



Тема Re: Оскарите на Смитнови [re: Avatar]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано18.02.04 14:24



Съгласна съм, че е обида за интелекта, докато Контакт е филма след който съм била замислена и не съм могла да си извадя от ума и сърцето много, много дълго време. Може би защото съм твърде пристрастна към Карл Сейгън, но се съмнявам, че е само това. Титаник го изгледах, ядосах се, че съм си загубила 3 часа и това беше. Не ме трогна грам!
За Контакт мога да говоря много, но не е тук мястото.
Плоско и повърхностно е да го сравнявам с Титаник



Тема Re: Оскарите на Смитнови [re: Naia]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано18.02.04 14:30



Огромна



Тема Re: Оскарите на Смитнови [re: Ивo]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано18.02.04 14:34



Защо ми се струва, че виждаш по-дълбок замисъл от колкото авторите и по-силна цел, от колкото те са си поставили? Чак пък епоха



Тема So what?!нови [re: Ивo]  
Автор dete (вълк)
Публикувано04.03.04 00:34



Doest it matter anyway?

За какво са ти Оскари и награди въобще? С това ще харесваш ли повече филма. Преди няколко години се палех да гледам МТВ награди и се тръшках и вайках, когато спечелеше някой тъп. Оттогава имах яко преразглеждане на приоритети и сега въобще не ми пука дали някой е награден или номиниран. Ако щат и мен за нещо да ме номинират (но не щат, пък и за кво ли им е), пак няма да ми пука.

Харесал си филма още като е излязъл, още преди номинации и награди. Другото няма значение. Другото е само поклон пред авторитети. Никак не го обичам това. Противно е самата идея. Именно тази идея ограничава в Матрицата. Just FREE YOUR MIND!

Относно 'Американски прелести'.... През 1999 година са ми се набили 4 филма в главата - Матрицата, Боен клуб, Шесто чувство и Американски прелести. Свързвам си ги все заедно, защото ги бях гледала в близък период от време...може би 2-3 седмици (Хех, това го бях писала и в клуб 'Боен клуб' преди) Та идеята ми беше, че и 4-те филма са различни. Имат си свои идеи и интересни неща. Защо да плюем единия само защото е спечелил Оскар пред Матрицата. Тъпо е.

Всичко е моментност. Нещата зависят само от дължината на дадения момент.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.