Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:49 26.05.24 
Филмови
   >> Матрицата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Оскарите на Смитнови [re: Ивo]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано10.02.04 22:53



Просто и тази трилогия е доста добра, особено от към ефекти, сцени и въздействие.



Тема Re: Оскарите на Смитнови [re: Shadowfury]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано11.02.04 13:50



виждаме отлично все още, затова казах, че нищо долро няма да получи Оскар... в последния самурай няма джуджета, така че имах друго предвид, но това е тема за други клубове...

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!


Тема Re: Оскарите на Смитнови [re: Ивo]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано11.02.04 13:58



о по-скоро съм елф, но времето на елфите отдавна отмина и ние се преселихме далеч от тук много обичам Толкин и съм чувствителна на тази тема, но и филма на Джаксън си има доста дефекти, Матрицата 3 ми хареса много повече от Властилина 3може би защото е трудно да се филмира книга, а може би и по други причини...все пак като говорим за Оскари, тези идиоти там избягват всичко в което има и прашинка фантастика, фентъзи или ефектипримера по-горе с Контакт, който е велик филм според мен, е показателен....не мисля, че ще разберат Матрицата, ако не са разбрали нещо доста по-лесно за разбиране
а джуджетата, макар да не са приятели на елфите са си от нашия свят

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!


Тема Re: Оскарите на Смитнови [re: Millena]  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано13.02.04 16:21



Забелязала ли си колко много прилика има между Титаник и Контакт? И двата филма са за духа стремящ се към красотата. И за отпора на посредствеността и алчността срещу любовта и мечтата. Гледай внимателно и ще видиш, че имат много общо един с друг. Важно е какво казват филмите. И Контакт и Титаник казват да бъдеш какъвто си и да вярвай в себе си и в любовта и ще успееш. А американски прелести казва съвсем ясно:
Не се инати на системата, защото опиташ ли са да си различен, губиш себе си , ставаш за смях и накрая съседът ти фашист те убива... Извода е стой си на гъза, че иначе губиш. Титаник е последния добър филм награден с Оскар. Понеже не разбраха, че е филм за духа, а си помислиха, че е историческа суперпродукция - затова го изпуснаха да вземе оскарите. Не подценявай Титаник - това е грешка която допуснаха доста хора само защото е модерно в някои среди. Същото стана и с Матрицата.



Тема Re: Оскарите на Смитнови [re: Ивo]  
АвторAvatar (Нерегистриран)
Публикувано13.02.04 18:36



според мен има значение и как е казано едно нещо/едно "послание".
в титаник всичко беше направено разбираемо за масите. няма начин да не схванеш идеята. няма смисъл и да се напрягаш като гледаш филма. цялата идея те блъска в лицето, а Celine Dion ти я пее. на мен ми се струва направо обида към интелекта. филм направен с пари и "за" пари.
така ще е и със "Троя", така ще е и със "Хари Потър 215".
филм, който трябва да гледаш, поради факта, че ти се ядат пуканки, а не обратното.
а на мен "Контакт" ми се стори доста добър филм. не знам, защо го оприличавам много с "Twister". него май не го харевам чак толкова.
май и в двата филма става дума за борбата и целите в живота.
пък и Хелън Хант и Джоди Фостър си приличат :))
може би за това



Тема Re: Оскарите на Смитнови [re: Avatar]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано14.02.04 17:12



не е точно така
Контакт е филм в който духа се докосва до създателя, търсенето е удовлетворено в нещо повече от егото, което иска да изконсумира една плътска*макар и красива* любов, докато в Титаник, любовта е самата любов между хората разликата е голяма според мен

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!


Тема Re: Оскарите на Смитнови [re: Naia]  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано14.02.04 20:40



Титаник само изглежда филм за любовта на пръв поглед, а е филм за мечтата, за човешкия дух, предизвикателството и за едно от най-знаковите събития в новата човешка история, но след като го възприемате като любовен филм или песен на Селин Дион има ли смисъл да спорим - та нали клуба е за Матрицата, а не за цялото съвременно кино. Но така или иначе Титаник и Матрицата са двата знака на границата на две киноепохи. Титаник маркира края на киното на 20 век, като доста добре обобщава духа му, а матрицата дава началото на следващия и като теми и като кино език.



Тема Re: Оскарите на Смитнови [re: Ивo]  
АвторAvatar (Нерегистриран)
Публикувано15.02.04 18:30



Хмм. Хубаво е човек да вниква толкова дълбоко в един филм и да му разглежда идеята в повече аспекти. Аз явно това не го мога. Поне за Титаник ако говорим. Иначе е добре да се говори и за други филми в този форум. Стига те да се доближават до Матрицата (това веднага изключва Титаник според мен :)
Иначе за рязко разграничаване на киноепохи не бих се съгласил. Това много прилича на тези класации.... "Книгата на 20ти век", "Муз. група на 20ти век", "Филма на 20ти век" и т.н.
Едно е характерно за тези класации. Грешат. Дори да са статистически верни, т.е. да кажем 800 от 1000 човека да са казали "Да, Титаник е филма на 20ти век" това нищо не означава.
Дали Матрицата е началото на нова киноепоха? Аз бих го нарекал "начало и край". Всеки филм, който се опита да повтори Матрицата ще бъде сочен като евтино (но може и скъпо) копие. Пък и на хората няма да им се гледа Матрицата пак.
Също като с гръндж-а. Много добре, адекватни послания (според мен), но явно хората предпочитат.... Бритни да кажем. За какво им е да се затормозяват излишно.



Тема Re: Оскарите на Смитнови [re: Ивo]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано16.02.04 10:19



Съжалявам, но съм гледала Титаник само веднъж и вече не си спомням толкова от него за да мога да проведа спор или нещо подобно...за мен беше един добре направен филм на тема която не е нещо необичайно и затрогва единственно с любовната история, защото любовта между толкова млади хора винаги е идеалистична и затрогваща...аз обаче не видях нищо повече...а и да не е така нече нямам много ясни спомени, за разлика от някои други филми

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!


Тема Re: Оскарите на Смитнови [re: Ивo]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано18.02.04 14:19



Ами мога много да споря по тоя въпрос, но може би е за друг форум!
НЕ, не мога да ги сравнявам, а пък да видя общо и то много - няма как. Титаник е супер продукция и чак супер дълбоко послание да има?!?!?!? Едва го издържах 3 часа, защото исках да видя как ще се удави оня (поне нещо хубаво да видя във филма!) и то сега наскоро, защото когато излезе се зарекох, че няма да го гледам това. Но не казвай, че съм предубедена, беше ми минало сега като го гледах.
А да сравнявам Титаник с Карл Сейгън, не върви, смешно е, извинявай!
Макар, че Контакт-филма е пъти по-слаб от книгата и е доста по-близо до Холивуд, от колкото до Сейгън и все пак.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.