Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:01 21.05.24 
Филмови
   >> Матрицата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Типажи  
Автор irreal (защото така)
Публикувано22.01.04 19:50



Можете ли да направите анализ на характерите на героите в Матрицата така както вие ги виждате.

Примерно Нео. Той е обикновен чиновник. Въпреки, че в него грее някаква искра на героизъм, той до края си остава "малкия човек" принуден да спасява света, защото някаква висша сила е решила, че е специален.

Морфей пък е мечтател, но не абсолютен откачалник, ами посветен и готов да жертва всичко в живота си, вкл. любовта си(към Ниоба), за една кауза, в която малко други вярват, но пък е истинска. Той е пътеводна звезда. И лично за мен Морфей е истинския герои, макар и отведен на по-заден план.

Добавете и за другите, оборете ме......



Тема Re: Типажинови [re: irreal]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано23.01.04 16:10



Мноого ми хареса
Като имам време ще се опитам да напиша и аз нещо!
Хубава тема!



Тема Re: Типажинови [re: irreal]  
Автор Smith (original) (новак)
Публикувано24.01.04 13:07



Хм... Нео е човек (според мен, разбора се), който живее по определенначин, защото така се налага. Но когато му се предостави възможност за избор, той тръгна по съвсем различен път. В смисъл, че не е точно малък човек и обикновен чиновник. Морфей пък ми е леко фанатичен на моменти. Много харисах Меровингий - интелегентен, циничен и неуязвим.



Тема Re: Типажинови [re: irreal]  
Автор Shadowfury (Ba6tarikat)
Публикувано24.01.04 13:23



Ми Нео си е пичага ,който е герой по неволя ,но все пак той свиква с това доста бързо със своето ново анпоа !!Не как да кажа просто човек ,но все пак и малко отгоре !!
Морфей -пълен ХАХО!!!Луд ,не за връзване ,а за гръмване направо ,то негово ти е мания ,вярно че Оракула им помгал на хората ,но е направила Морфе някав вманиачен !!!
Дори и когато се оказа ,че "пророчеството" е един шаш .той пак продължи да си вярва !!
А Тринити ,еми тя -какво да ви кажа ,абсолютно "bad gurl" ,което естествено е лудо влубено в "Христос" ,на който да му се чудиш к'во е видял в нея !!

Seeing is believing!


Тема Re: Типажинови [re: Shadowfury]  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано24.01.04 20:37



Голям купон е да чета, как удобно се нястанява идеята, че върху Нео се е стоварило нещо и че по нечия друга воля е станал избран. Пропускаме, че нео търсеше и питаше и задаваше въпроси преди да получи отговор. Той не е нито чиновник нито малак човек, а човекът задаващ въпроси. Човекът които се съмнява в това което знае и търси скритите отговори. Въпросът е важен!!! Нео е търсещият човек. Чонекът който е задал въпросът.
От това винаги тръгва всичко.
Гледайки Матрицата е редно да задаваме по-дълбоки въпроси и да търсим скрити пластове, ако искаме да има някакъв смисъл въобще писането. Малка част от нас имат желание и възможност да ровят.



Тема Re: Типажинови [re: Smith (original)]  
Автор irreal (защото така)
Публикувано28.01.04 19:35



Е обаче Нео тръгва на драго сърце и защото системата го притиска. Мислите ли, че ако си живееше добре, шефа не го мъмреше и не "сънуваше" агенти, щеше така лесно да тръгне.
Морфей наистина е фанатичен, но в него се крие идеята за вярата все пак. У никой друг не е толкова дълбоко вкоренена надеждата както у него, чак до затъпяване. И аз много го уважавам за това понеже понякога много приличам на него в това отношение.



Тема Re: Типажинови [re: Ивo]  
Автор irreal (защото така)
Публикувано28.01.04 19:51



Благодаря за пространната характеристика. На места не съм съгласна, но сега не мога повече да пиша. Ще почета и другите ти постинги. А нали ви казах: канала на клуба(малко неофициално) в IRC #matrix.dir.bg направихме си го за да се запознаем и да си говорим понякога.



Тема Re: Типажинови [re: irreal]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано29.01.04 12:41



В другите клубове си правим и срещи! Когато някой от провинцията дойде в София предупреждава останалите по-рано и се срещаме да си побъбрим Много е готино! А мисля, че и тези които си живеят в софия се срещат всяка седмица... Помислете за нещо такова

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!


Тема Re: Типажинови [re: Smith (original)]  
Автор mihail (старо куче)
Публикувано31.01.04 15:31



бе мен меровингий ме издразни нещо
доста като нафукано франсе ми стоеше
инак любима ми е тринити
без излишни движения или желания:)))
мълчаливо торнадо:))

Destroy the myths you have to, if wise to be you want


Тема О, да, Тинитинови [re: mihail]  
Автор irreal (защото така)
Публикувано31.01.04 23:46



Винаги съм се опитвала да разбера защо е такава. Като дресирана, винаги знае какво трябва да прави, никога за нищо не пита, една прекалено идеализирана жена. Кефи ме колко е брутална и как няма никакви предразсъдъци или комплекси.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.