Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:09 22.07.24 
Клубове/ Взаимопомощ / Право Пълен преглед*
Информация за клуба
Тема Re: Въпроси за прехвърляне на предприятие [re: kyмaнич]
Автор Mиpa M (несериозна)
Публикувано14.08.05 21:13  



Имущество не значи само вещи и не значи само активи. В понятието се включват всички оценими права, както и всички оценими задължения. Така са ни учили в училище.
Придобитото дялово участие според мен напълно може да се третира като имущество на апортиращото ЕООД. Ти какво разбираш под "имущество"?

Не ти го разбирам напълно изречението "срещу този капитал (ако е в пари) ООД може да придобие имущество да речем". Звучи, все едно заменяш нещо срещу друго нещо, и то - ако искаш.
Капиталът е една стойност (не "ако", а винаги в пари като мерна единица, щото в какво друго), която в началото, при "старта" на дружеството, е равна на стойността на имуществото му (или по-ниска - чл. 72, ал. 3). Оттам нататък могат да започнат да се различават. Специално стойността на имуществото на дружеството може много лесно и често да се променя. Естествено, че не е желателно "чистата стойност на имуществото на дружеството по чл. 247а, ал. 2" да "спадне под размера на вписания капитал". Ама може.
Пак при старта си дружеството вече си има имущество, а няма тепърва да го придобие "срещу този капитал". Нали съдружниците са внесли нещо (пари или друго) - или дължат нещо (вземане на др-вото).

Когато едно ООД отчуждава нещо - вещ например, или прехвърля вземане, или извършва плащане - да не би да трябва преди това в него да се "влеят" 5000 лева? Дори на теория е възможно това "нещо", което се отчуждава, да е единственото, което дружеството притежава. Ще кажеш, че не е същото. Или адвокатът, който е предложил за 5-те хиляди, ще го каже. :-) А кое му е толкова различното? Непаричната вноска е също едно отчуждаване. И то възмездно. Другото дружество придобива това, което внасяш. Ти преставаш да го пригежаваш това нещо и вместо него получаваш дял. При апортна вноска на предприятие - същото. Предприятието е сбор от права, задължения и фактически отношения, нищо повече.
Впрочем тия 5000 под каква форма ще ги "влеят" според предложението на третия адвокат? Като дарение, като заем, като увеличение на капитала?
П.П. Естествено, че ако новото ЕООД сега се учредява (с единствен с-к на капитала първото ЕООД) и ако стойността като цяло на предприятието-апортна вноска е под 5000 лв. - не става. Възможно е това да е искал да каже адвокатът. Но първата кантора все щеше и тя да го има предвид. А и съдията щеше да го изрази по-ясно, ако това е бил проблемът.

Иииии... да му се не видят тъпите БТК-йски телефони и тъпият интернет по тях!!!

Редактирано от Mиpa M на 14.08.05 21:57.



Цялата тема
ТемаАвторПубликувано
* Въпроси за прехвърляне на предприятие PLM   12.08.05 17:49
. * Re: Въпроси за прехвърляне на предприятие Cтpeйнджъp   12.08.05 20:34
. * Re: Въпроси за прехвърляне на предприятие PLM   13.08.05 18:01
. * Re: Въпроси за прехвърляне на предприятие Mиpa M   14.08.05 13:22
. * Re: Въпроси за прехвърляне на предприятие kyмaнич   14.08.05 17:06
. * Re: Въпроси за прехвърляне на предприятие Mиpa M   14.08.05 18:35
. * Re: Въпроси за прехвърляне на предприятие kyмaнич   14.08.05 19:30
. * Re: Въпроси за прехвърляне на предприятие Mиpa M   14.08.05 21:13
. * Re: Въпроси за прехвърляне на предприятие kyмaнич   14.08.05 21:57
. * Re: Въпроси за прехвърляне на предприятие Mиpa M   15.08.05 11:08
. * Re: Въпроси за прехвърляне на предприятие kyмaнич   15.08.05 17:46
. * Re: Въпроси за прехвърляне на предприятие Mиpa M   16.08.05 09:34
. * Re: Въпроси за прехвърляне на предприятие xtony   17.08.05 13:19
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.