Няма да споря за Исус. Само ще кажа, че от една единствена реплика - "Не е ли това дърводелецът, Марииния син?" изобщо не може да се добие представа за делата на Исус в битието му на човек.
Що се отнася до битието му на обожествен просветител, то рязко се конфронтира с представите за материална продуктивност, за която се опитваш да говориш.
Нима не събира апостоли, които оставят семейството си, занаята си, работата си и тръгват да митарстват, за да просвещават хората?! За какво кесарово говориш? Как ще заработят тези апостоли, за да си плащат данъците на кесаря !? Какво мнение ще има кесаря относно тези проповедници ?! Положително ?! Та това са си чисти /да Чисти/ богомили. Властта ще ги преследва, ще пропагандира лъжи и измислици за тях, ще ги разпъва на кръстове, ще ги обезглавява, ще ги гори на клади... Властта няма полза от одухотворени хора, има полза от безДушни роби, които си плащат данъците.
Словосъчетанието - Отдай кесаровото кесарю, а божието Богу - е неприложимо. Вероятно тези думи са поставени в устата на Исус доста по-късно. Точно тогава, когато на монетите наред с образа на кесаря от едната страна, от другата страна е изобразяван Христос. Бизнеса си е бизнес - като плащаш данък с тези монети - отдаваш и божието и кесаровото едновременно. Хитро...
Тук става дума разбира се за държавите-империи и за кесарите - техните владетели.
Когато държавата е била българска , устроиството й се е крепяло на българската религия, тогава всички са били "богомили" и никой не се е бунтувал.
Когато обаче един страхлив княз налага на българите пагубното юдейохристиянство, тогава се появяват бунтовници срещу държавата - защото тази държава вече не е българска, и няма нищо от Отца в нея. Тя е чужда, юдейска, законите й са антихуманни. Как няма да се бунтуваш срещу такава държава ?!
Като говоря за БЪЛГАРСКА държава, имам предвид държава, носител и защитник на раннохристиянските ценности. Защото както знаем БЪЛГАРСКАТА ЕРА (VULGAR ERA) е времето на първите, ИСТИНСКИТЕ християни.
|