Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:20 27.04.24 
Религия и мистика
   >> Метафизика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Краят на света ще е през 2012 гнови  
Автор Anakin (Велик джедай)
Публикувано21.08.05 09:27



Преди два дена в библиотеката ми попадна една книга "Пророчеството на Орион", написана от Патрик Джерил и Джино Ратинкс през 2001 г. В книгата са приведени много доказателства в подкрепа на тезата, че на 21 срещу 22 декември 2012 г. на Земята ще настъпи голяма катастрофа. Според авторите точно тогава магнитното поле на Слънцето рязко ще се промени и това ще предизвика много мощни изригвания. Огромни пламтящи потоци ще се отделят в пространството. В следствие на това магнитното поле на Земята също ще се обърне и полюсите ще се обърнат. Земята ще обърне посоката си на въртене. Ще се предизвика огромна приливна вълна и на Земята ще загине почти всичко живо. Книгата е базирана на книгите "Пророчеството на маите", "Пътят на полюса" от професор Чарлс Хапгуд. Според авторите преди около 12 000 години подобно нещо се е случило на Земята и тогава съществуващият тогава континент Атлантида е бил изтикан към Южния полюс. Книгата е базирана на много древни текстове на древните египтяни и маите (Не е ли чудно че календарът на маите свършва именно през 2012 г. !?), както и на много математически изчисления. Предишният катаклизъм се е случил точно 9792 г. пр. Хр., когато магнитното поле на Земятя внезапно се е променило и посоката на въртене на Земята и полюсите са се обърнали. Авторите си служат и с някои доказателства и от Зодиака. Точно тогава Земята е била в епохата на Лъва и Венера е направила ретроградното си движение над Орион. Същото трябва да се случи пак през 2012 г. Много учени са установили, че на всеки 12 000 години магнитното поле на Слънцето внезапно се е обръщало и това е предизвикало огромни катаклизми на Земята. Доказателство за това е и ледниковия период на Земята. Предишният катаклизъм е бил точно на 27 юли 9792 г. пр. Хр. В книгата има и много математически изчисления, които аз много не разбирам и не бих могъл да опиша.
В някои вестници (напр. "Феномен") прочетох подобни неща.
Моят въпрос е според вас има ли нещо вярно в това и ако има нещо вярно обречени ли сме? Аз съм много объркан и ме е страх, след като научих тези неща. Ще публикувам темата и в други клубова на дир-а, за да видя там какво мислят за това.

Нека Силата да бъде с вас!


Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Автор Fra.818 ()
Публикувано21.08.05 14:12



Че това се коментира от поне 5 години - ти откри топлата вода.

Предишната прогноза беше че или 2002 или 2003 ще стане това. Доживяхме и не стана...

Сега ще видим следващата прогноза за 2012 ако и тогава не стане до кога да чакаме. Ще кажат че не са изчислили правилно и хайде нова дата - 2020-та септември 13-ти. ? Имаме уникалната възможност да видим как ще изчезне всичко от лицето на земята дори и ние. Да се надяваме че ще доживеем да го видим.



.: :.


Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Fra.818]  
Автор Bидyp (gash)
Публикувано21.08.05 14:55



и както се казваше : Не ме е яд,че ще умра, а че няма да мога да видя собственото си погребение хаххаах



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Автор Bидyp (gash)
Публикувано21.08.05 14:57



А на бас ,че няма да стане тогава!!



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Bидyp]  
Авторedi.koq.si (Нерегистриран)
Публикувано03.10.05 02:22



otgovorite po taq seriozna tema sa dosta glupavi i neobmisleni.
v interes na istinata i az sum sklonna da vqrvam,4e tozi moment 6te nastupi imenno togava,za6toto az su6to sum 4ela ot razli4ni izto4nici mnogo shodni na tova tvurdenie tezi.ima i ne6to pove4e-dori go use6tam...tova ve4e e po4ti nevuzmojno za obqsnenie na hora,koito ne me poznavat,prosto imam mnogo silno razvita intuiciq,koqto mi podskazva mnogo ne6ta i dosega ne me e podvejdala...
spored men,kakto e bilo i s vsi4ki apokalipsisi dosega,6te ostanat "izbrani",koito da produljat 4ove6kiq rod.tova 6te sa samo nay-izvisenite i dostoyni du6i.
drevnite egiptqni sa predskazali,4e apokalipsisa 6te stane v erata na vodoleq,v koqto sme v momenta.....




Тема Откровение 21:1 И видях ново небе и нова земя;нови [re: Anakin]  
АвторMatej 24 (Нерегистриран)
Публикувано09.10.05 19:18



Матей 24 глава

1 И като излезе Исус от храма и си отиваше, учениците Му се приближиха да Му покажат зданията на храма.
2 А Той в отговор им рече: Не виждате ли всичко това? Истина ви казвам: Няма да остане тук камък на камък, който да се не срине.
3 И когато седеше на Елеонския хълм, учениците дойдоха при Него насаме и рекоха: Кажи ни, кога ще бъде това? и какъв ще бъде белегът на Твоето пришествие и за свършека на века?
4 Исус в отговор им каза: Пазете се да ви не заблуди някой;
5 защото мнозина ще дойдат в Мое име казвайки: Аз съм Христос, и ще заблудят мнозина.
6 И ще чуете за войни и за военни слухове; но внимавайте да се не смущавате; понеже тия неща трябва да станат; но това още не е свършекът.
7 Защото ще се повдигне народ против народ, и царство против царство; и на разни места ще има глад и трусове.
8 Но всичко това ще бъде само начало на страдания,
9 Тогава ще ви предадат на мъки и ще ви убият; и ще бъдете намразени от всичките народи поради Моето име.
10 И тогава мнозина ще се съблазнят, и един друг ще се предадат, и един друг ще се намразят.
11 И много лъжепророци ще се появят и ще заблудят мнозина.
12 Но понеже ще се умножи беззаконието, любовта на мнозинството ще охладнее.
13 Но който устои до край, той ще бъде спасен.
14 И това благовестие на царството ще бъде проповядвано по цялата вселена за свидетелство на всичките народи; и тогава ще дойде свършекът.
15 Затова, когато видите мерзостта, която докарва запустение, за която говори пророк Даниил, стояща на светото място, (който чете нека разбира),
16 тогава ония които са в Юдея, нека бягат по планините;
17 който се намери на къщния покрив да не слиза да вземе нещата от къщата си;
18 и който се намери на нива да се не връща назад да вземе дрехата си.
19 А горко на непразните и на кърмещите в ония дни!
20 При това, молете се да се не случи бягането ви зиме или в съботен ден;
21 защото тогава ще има голяма скръб, небивала от началото на света до сега, и каквато не ще има.
22 И ако да не се съкратяха ония дни, не би се избавила ни една твар; но заради избраните, ония дни ще се съкратят.
23 Тогава ако някой ви каже: Ето тук е Христос, или: Тука, не вярвайте;
24 защото ще се появят лъжехристи, и лъжепророци, които ще покажат големи знамения и чудеса, така щото да заблудят, ако е възможно, и избраните.
25 Ето предсказах ви.
26 Прочее, ако ви кажат: Ето, Той е в пустинята; не излизайте; или: Ето Той е във вътрешните стаи; не вярвайте.
27 Защото както светкавицата излиза от изток и се вижда дори до запад, така ще бъде пришествието на Човешкия Син.
28 Дето бъде мършата, там ще се съберат и орлите.
29 А веднага след скръбта на ония дни, слънцето ще потъмнее, луната няма да даде светлината си, звездите ще паднат от небето и небесните сили ще се разклатят.
30 Тогава ще се яви на небето знамението на Човешкия Син; и тогава ще заплачат всички земни племена като видят Човешкия син идещ на небесните облаци със сила и голяма слава.
31 Ще изпрати Своите ангели със силен тръбен глас; и те ще съберат избраните Му от четирите ветрища, от единия край на небето до другия.
32 А научете притчата от смоковницата: Когато клоните й вече омекнат и развият листа, знаете, че е близо лятото.
33 Също така и вие, когато видите всичко това, да знаете, че Той е близо при вратата.
34 Истина ви казвам: Това поколение няма да премине, докле не се сбъдне всичко това.
35 Небето и земята ще преминат, но Моите думи няма да преминат.
36 А за оня ден и час никой не знае, нито небесните ангели, нито Синът, а само Отец.
37 И като бяха Ноевите дни, така ще бъде пришествието на Човешкия Син.
38 Защото, както и в ония дни преди потопа, ядяха и пиеха, женеха се и се омъжваха, до деня до когато Ное влезе в ковчега,
39 и не усетиха, до като дойде потопът и завлече всички, така ще бъде и пришествието на Човешкия Син.
40 Тогава двама ще бъдат на полето; единият се взема, а другият се оставя.
41 Две жени ще мелят на мелницата; едната се взема, а другата се оставя.
42 Затова бдете, защото не знаете в кой ден ще дойде вашият Господ.
43 Но това да знаете, че ако домакинът би знаел в кой час щеше да дойде крадецът, бдял би, и не би оставил да му подкопаят къщата.
44 Затова бъдете и вие готови; защото в час, когато го не мислите, Човешкият Син иде.
45 Кой е, прочее, верният и разумен слуга, когото господарят му е поставил над домочадието си; за да им дава храна на време?
46 Блажен е оня слуга, чийто господар, като си дойде, го намери, че прави така.
47 Истина ви казвам, че ще го постави над целия си имот.
48 Но, ако оня слуга е зъл, и каже в сърцето си: Господарят ми се забави,
49 и той почне да бие служителите си, и да яде и пие с пияниците,
50 господарят на оня слуга ще дойде в ден, когато той не го очаква, и в час, когато не знае,
51 и, като го бие тежко, ще определи неговата участ с лицемерите; там ще бъде плач и скърцане със зъби.


2 Петрово 3 глава

1 Ето възлюбени, пиша ви това второ послание; и в двете събуждам чрез напомняне вашия чист разум,
2 за да помните думите, изговорени по-напред от светите пророци и заповедта на Господа Спасителя, дадена чрез изпратените вам апостоли.
3 Преди всичко знайте това, че в последните дни ще дойдат подиграватели, които с подигравките си ще ходят по своите страсти и ще казват:
4 Где е обещаното Му пришествие? защото, откак са се поминали бащите ни всичко си стои така както от началото на създанието.
5 Защото те своеволно не признават това, че чрез Божието слово от начало е имало небе и земя сплотена от водата, и всред водата,
6 но пак посредством тях тогавашният свят, потопен от водата загина.
7 Така със същото слово, и днешните небе и земя са натрупани за огън, пазени до деня на страшния съд и погибелта на нечестивите човеци.
8 Още и това нещо да не забравяте, възлюбени, че за Господа един ден е като хиляда години, и хиляда години като един ден.
9 Господ не забавя това, което е обещал, според както някои смятат бавенето, но заради вас търпи за дълго време; понеже не иска да погинат някои, но всички да дойдат на покаяние.
10 А Господният ден ще дойде като крадец, когато небето ще премине с бучение, а стихиите нажежени ще се стопят, и земята и каквото се е вършило по нея ще изчезнат.
11 Прочее, понеже всичко това ще се стопи, какви трябва да сте вие в свето живеене и в благочестие,
12 като очаквате и ожидате дохождането на Божия ден, поради който небето възпламенено ще се стопи, и стихиите нажежени ще се разложат!
13 А според обещанието Му очакваме ново небе и нова земя, в която да живее правда.
14 Затова, възлюбени, като очаквате тия неща, старайте се да се намерите чисти и непорочни пред Него, с мир в сърцата си.
15 И считайте дълготърпението на нашия Господ като средство за спасение; както любезният ни брат Павел ви е писал, според дадената му мъдрост.
16 както пише и във всичките си послания, когато говори в тях за тия работи; в които послания има някои неща мъчни за разбиране, които неучените и неутвърдените изопачават, както правят и с другите писания, за своята погибел.
17 И тъй, вие, възлюбени, като сте предизвестени за това, пазете се да не би да се завлечете от заблуждението на беззаконните и да отпаднете от утвърждението си.
18 Но растете в благодатта и познаването на нашия Господ и Спасител Исус Христос. Нему да бъде слава и сега и до вечния ден. Амин


Йоан 5:21
Понеже както Отец възкресява мъртвите и ги съживява, така и Синът съживява, тия които иска.

Йоан 6:39
И ето волята на Този, Който Ме е пратил: от всичко, което Ми е дал, да не изгубя нищо, но да го възкреся в последния ден.

Йоан 6:40
Защото това е волята на Отца Ми: всеки, който види Сина и повярва в Него, да има вечен живот, и Аз да го възкреся в последния ден.


Йоан 3 глава

1 Между фарисеите имаше един човек на име Никодим, юдейски началник.
2 Той дойде при Исуса нощем и Му рече: Учителю, знам, че от Бога си дошъл учител; защото никой не може да върши тия знамения, които Ти вършиш, ако Бог не е с него.
3 Исус в отговор му рече: Истина, истина ти казвам, ако се не роди някой отгоре, не може да види Божието царство.
4 Никодим Му казва: Как може стар човек да се роди? може ли втори път да влезе в утробата на майка си и да се роди?
5 Исус отговори: Истина, истина ти казвам, ако се не роди някой от вода и Дух, не може да влезе в Божието царство.
6 Роденото от плътта е плът, а роденото от Духа е дух.
7 Не се чуди, че ти рекох: Трябва да се родите отгоре.
8 Вятърът духа гдето ще, и чуваш шума му; но не знаеш отгде иде и къде отива; така е с всеки, който се е родил от Духа.
9 Никодим в отговор Му рече: Как може да бъде това?
10 Исус в отговор му каза: Ти си Израилев учител, и не знаеш ли това?
11 Истина, истина ти казвам, това, което знаем, говорим, и свидетелствуваме за това, което сме видели, но не приемате свидетелството ни.
12 Ако за земните работи ви говорих и не вярвате, как ще повярвате, ако ви говоря за небесните?
13 И никой не е възлязъл на небето, освен Тоя, Който е слязъл от небето, сиреч, Човешкият Син, Който е на небето.
14 И както Моисей издигна змията в пустинята, така трябва да бъде издигнат Човешкият Син,
15 та всеки, който вярва в Него [да не погине, но] да има вечен живот.
16 Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине ни един, който вярва в Него, но да има вечен живот:
17 Понеже Бог не е пратил Сина на света да съди света, но за да бъде светът спасен чрез Него.
18 Който вярва в Него не е осъден; който не вярва е вече осъден, защото не е повярвал в името на Единородния Божий Син.
19 И ето що е осъждението: светлината дойде на света, и човеците обикнаха тъмнината повече от светлината, защото делата им бяха зли.
20 Понеже всеки, който върши зло, мрази светлината, и не отива към светлината, да не би да се открият делата му;
21 но който постъпва според истината отива към светлината, за да се явят делата му, понеже са извършени по Бога.
22 След това дойде Исус с учениците Си в юдейската земя; и там се бавеше с тях и кръщаваше.
23 Също и Иоан кръщаваше в Енон, близо до Салим, защото там имаше много вода; и людете дохождаха и се кръщаваха.
24 Понеже Иоан още не беше хвърлен в тъмница.
25 И така възникна препирня от страна на Иоановите ученици с един юдеин относно очистването.
26 И дойдоха при Иоана и му рекоха: Учителю, Онзи, Който беше с тебе отвъд Иордан, за Когото ти свидетелствува, ето, Той кръщава, и всички отиват при Него.
27 Иоан в отговор рече: Човек не може да вземе върху си нищо, ако не му е дадено от небето.
28 Вие сами сте ми свидетели, че рекох: Не съм аз Христос, но съм пратен пред Него.
29 Младоженецът е, който има невестата, а приятелят на младоженеца, който стои да го слуша, се радва твърде много поради гласа на младоженеца; и така, тая моя радост е пълна.
30 Той трябва да расте, а пък аз да се смалявам.
31 Онзи, Който дохожда отгоре, е от всички по-горен; който е от земята, земен е, и земно говори. Който дохожда от небето е от всички по-горен.
32 Каквото е видял и чул, за Него свидетелствува; но никой не приема свидетелството Му.
33 Който е приел Неговото свидетелство потвърдил е с печата си, че Бог е истинен.
34 Защото Тоя, Когото Бог е пратил, говори Божиите думи; понеже Той не Му дава Духа с мярка.
35 Отец люби Сина и е предал всичко в Неговата ръка.
36 Който вярва в Сина има вечен живот; а който не слуша Сина няма да види живот, но Божият гняв остава върху него.







Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
АвторHady (Нерегистриран)
Публикувано10.10.05 19:11



Всъшност книгата "Пророчеството на Орион" е базирана на наблюденията на древните маи. Предсказанието е за 23 декември 2012 година и не се споменава в коя част на денонощието ще стане. Катаклизмите няма да са свързани със слънчевите изригвания, а с най-силните магнитни бури, от мильони години насам, които ще предизвикат силни земетресения на земята, които от своя страна - цунамита и изригвания на вулкани. Дали ще стане? Никой не знае, но ще разберем. Досига всички предсказания на маите са се сбъдвали, което е доста обезпокояващо (защото ми се живее) за нас и съществуването ни.

Макар че има и предсказание на ацтеките, сходно с това на маите, направено по-късно (или поне записано), но има една разлика - датата. Според ацтеките не е 23 декември, а 22, но всъщност няма голяма разлика, защото двете култури са имали различен от нашия календар и може да има леко разминаване в пресмятането на датите. Тоест може и ацтеките да са говорили за 23 декември.

Сър Исак Нютон бил силно религиозен човек, вероятно дори ифундаменталист, но не това искам да ви кажа. Той вярвал, че в Библията е записана точната дата, на която Иисус ще се върне в Йерасулим. Според Нютон този Апокалипсис ще настъпи през 2060 година.

Според древните египтяни краяьт на света ще настъпи в ерата на Водолея, в която най-случайно сме сега.

Някога чували ли сте за предсказанието за Бенедикт ХVІ? Предсказано е че той ще бъде последния папа. Не, че ще настъпи краят на света. Само че ако няма папа, няма да има и църква (според католическите вярвания), а няма ли църква - няма и свят. Според католицизма, изчезне ли църквата като институция, а това ще стане ако няма папа, ще дойде краят на света (Апокалипсис).

А нека си спомним Нострадамус. Според него краят на света трябваше да настъпи 2000 година.

Всъшност най-вероятните начини за краят на света са - глобалното затопляне, метеорит и след милиони години превръщането на Слънцето в червен гигант. С изтъняването на озоновия слой климътът на Земята става по-топъл, докато накрая полюсите се разтопят и залеят сушата, и ние умрем от удавяне. Възможността метеорит да се удари в нашата планета е голяма. Макар по-големите и по-външни планети в Слънчевата система, да ни пазят, като поемат удара, все някое парче скала лети към нас и някой път Луната няма да може да го спре. Ако метеорит падне в някой океан, това ще разтресе планетата Земя и ще предизвика цунамита и вулканични изригвания(да ви напомня на маите???). Слънцето ще стане на червен гигант, все някога, което значи че ще уголеми обема си и ще ни помете. Но това няма да стане 2012 или 2020 година, а след милиони години.

Не изключвам въцможността САЩ да разработва роботи, създадени да помагат на хората, но ще им писне и ще се вдигнат на бунт (или ще са така програмирани). Казвам САЩ, защото е най-голямата сила в момента, както се обосновавам на слуховате, че разполагат с тяло на извънземен но го крият за политически цели (бе то не са само слухове...). Като казах извънземни се сетих и за възможността да стане като във "Война на Световете", книгата описва как на земята идват извънземни с цел да я завладеят. Тези две хипотези са толкова абсурдни, но все пак има хора, които вярват в тях...

Както е имало и предсказания за 2002 - 2003 година.

Мисля, че не е нужно да продължавам да изреждам предсказания, кои за бъдещи дати, кои за минали и несбъднали се. Мисля, че стана ясно, че никой не знае кога ще свърши Света, но това ще стане все някога.

ПП: еdi.koq.si, много добре знам за какво говориш, нарича се силно развито шесто чувство и много добре знам какво представлява. Много неща съм чувствала, че ще станат часове преди действително да се случат, просто защото съм имала лошо предчувствие и/или кошмар (никога не съм сънувала кошмари, до преди 5-6 години, когато за пръв път имах предчувствие). За да не се отклонявам прекалено от темата, само ще спомена, че това е една доста неприятна дарба, принадлежала и на баба Ванга, дарба, която трябва да овладеем и развием...



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
АвторHeвepвaщ (Нерегистриран)
Публикувано07.11.05 11:21



От както свят светува, от тогава са и пророчествата за края на света, казано най общо.
Иначе, ако се позовем на Библията, то на въпроса кога е края на света, Исус казва-не го цитират буквално но е това-никой освен моя Отец, сиреч Господ не знае кога е ще настъпи Второто пришествие, тоест края на света ила Апокалипсиса и прочее.
Ако пък си Неверващ, то тогава ще прочетеш че един куп и учени и пророци и какви ли не са показвали края на света и той вече е настъпил хиляди пъти досега
Обикновено се засилват такива предсказания в кръгли годишнии и прочее.Даже откачалката Пако Рабан, се покри в едно имение да го чака, ама не го дочака, в смисъл не настъпи:))
Така че споко, има ли значение края на света, ако утре те бутне кола например?То края ще бъде в този момент, за теб, недай боже.



Тема Покана за срещанови [re: Anakin]  
Автор lex (безсмъртен)
Публикувано09.11.05 02:25



Тъй или иначе това е може би най-чаканата година (може би след 2000та) за апокалипсис... но и най-голямата последна (или поне аз не съм чул за друга голяма, ама май няма)... та викам да ви покана на среща в хижа Мусала под върха Мусала от 20ти до 25ти декември 2012 година.

Повода?.... абе за всеки случай

Да се носи главно: ядене, пиене и... жени... че не се знае, може и ние да сме последните оцелели



Тема Re: Покана за срещанови [re: lex]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано09.11.05 15:37



С удоволствие. :)

Вечен е само мигът.



Тема Re: Покана за срещанови [re: lex]  
Автор The White Rider ()
Публикувано09.11.05 16:32



о аз съм сигурен, че ще бъда зает. по това време хората ще трябва да преминат седмата си инициация, а останалите, които еволюционно са далеч от това (нищо по-лесно от това да наваксат, трябва да оставят зад себе си силата, контрола, психичните илюзии и маниите си) ще престанат да бъдат хора и ще продължат еволюцията си някъде другаде. така че как да изпусна такъв спектакъл заради хижи и чай
rofl

CC12


Тема Re: Покана за срещанови [re: The White Rider]  
Автор lex (безсмъртен)
Публикувано12.11.05 17:35



е с какво ще си толкова зает?

то и отгоре ще е интересно
пък после работа ще има колкото искаш



Тема Re: Покана за срещанови [re: lex]  
Автор The White Rider ()
Публикувано13.11.05 00:20



е как с какво, толкова любов и светлина за интегриране и разбиране, току виж съм грокнал най-после себе си

Never mind, Light happens


Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Автор Dr.Flex (Gangsta)
Публикувано01.01.06 20:05



А кво стана с доказателствата, че светът свършва през 2000-ната година? Те не бяха ли верни?



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Dr.Flex]  
Автор hipparchia (минаващ)
Публикувано12.01.06 14:00



Ако някой вярва сериозно, готова съм да му купя апартамента и колата за 10 стотинки на всеки лев от цената някъде към лятото на 2012 година. Ще може да си преживее останалите месеци от живота в лукс. Или пък може да се накефи на потребителски кредити и да не ги върне:)



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
АвторБyдиcт (Нерегистриран)
Публикувано14.01.06 23:41



Доколкото ми е известно, всички ние рано или късно ще умрем. Някои, уви, вероятно дори преди края на декември 2012.

В случая става въпрос за предстояща предизвестена колективна смърт в резултат на периодично повтарящ се космически катаклизъм, който според изчисленията на маи, ацтеки, а ако вярваме на авторите на въпросната книга - и на древните египтяни - ще настъпи тогава.

Обръщам внимание на майтапчиите, че тук място за бъзик няма. Въпросната дата 22.12.2012 е изрично посочена отдавна от древните астрономи, за които това е било събитие в далечното за тях бъдеще. Освен това, доколкото следите на голями природни катаклизми в миналото са общопризнати, тук не става въпрос за чудеса и вяра, а единствено за точност на изчислението на поредния катаклизъм.

Трябва ясно да разберем, че бъдещите природни катаклизми са неизбежни и предстоящи, все едно дали това ни харесва или не. И е добре да се замислим: ние лично и човечеството като цяло готови ли сме да посрещнем подобно предизвикателство по достоен начин?

Страхувам се, че не. Затова опитайте се да живеете пълноценно днес, защото утре може и да нямате тази възможност.

Например може да би блъсне кола или да ви се случи някоя друга беля...



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано15.01.06 20:11



Ами добре, нека е през 2012 пък ние напук пак ще оцелеем. Ако се поровиш из нета ще видиш колко десетки, а не бих се учудил, ако са и стотици крайща на света сме преживявали все по-сигурни и по-сигурни.
И този мисля че ще го преживеем, човечеството така се е замотало в собственото си сиво ежедневие, че трудно би могло да повярва в края си, колкото и обедителни доказателства хората да му изкопават. А са били обедителни и за 1998 и за 2000 и за още много, много други години.

Пак ще си оцелеем, пък повече от половината човечество ще го премине без дори да разбере, че някой, някъде вдига шум, а ако някой някъде е наясно какво става и как да го използва, то този някой пак ще си го използва тихичко, както е ставало от 30 години до сега при всяка голяма промяна.

Вечен е само мигът.



Тема Пич, къде ти е колата?нови [re: Бyдиcт]  
Автор hipparchia (минаващ)
Публикувано16.01.06 19:05



Начи поемам цялата отговорност за бъзиците с темата и пак ти казвам- ако имаш неща за продаване към 2012, ще ги купя на 10 процента от стойността им (и без тва кинтите няма да имат значение)
Разбира се, ако изобщо имаш някакви активи към тази дата, щото като те гледам как си вярваш, може да имаш само лоши кредити:)
айде, продай си нещата и ще имаш пари да платиш на Бритни Спиърс да ти седне на лицето преди края на света:)))
Кой залага поне 10 кинта, че на 1.01.2013 ще има уникалната възможност да се събуди с истински махмурлук, от който ще му се иска наистина да беше дошъл края на света?



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: BrandofAmber]  
Автор hupia (непознат )
Публикувано25.01.06 10:01



Според мен трябва до тогава да се преместим на Марс



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Авторtanatos_f (Нерегистриран)
Публикувано30.01.06 22:46



pi4,imam su6tata kniga u nas,4eta si q redovno i se uspokoqvam s neq ,kogato mi e sduhano za ne6to
mislq 4e 4ove4estvotoe trugnalo na zle i sum ubedena 4e golqma 4ast ot nego 6te se zatrie 2012
mn e dulgo za obqsnenie,no 4ovek ili vqrva ili ne vqrva
az razbrah za tova 2003 i ot togava taq misul ne mi izliza ot glavata
v krayna smetka edinstvenoto sigurno ne6to e smurtta



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Автор Aлekc ()
Публикувано01.02.06 21:12



Преди два дни съобщих на един мой приятел, че според древните маи има опасност в края на 2012 година човечеството да има много сериозни проблеми с оцеляването си. А той ми отговори: "Както е тръгнало, не се знае дали ще оцелеем и дотогава".

Опитах се да му обясня, че в случая не става дума за поредната раздувка на тема "скоро отново идва края на света", че този път ситуацията е наистина безпрецедентна! За първи и може би за последен път, поне докато сме живи, разполагаме с обявена преди повече от хиляда години напълно конкретна дата на поредната (пета) глобална екокатастрофа; притова обявена не от частно лице, а от хилядолетния свръхточен календар на една велика древна цивилизация, която няма никакво отношение към нашите съвременни проблеми, страхове и надежди. Наистина няма никакви гаранции (и слава Богу!), че наистина нещо страшно ще ни сполети на 23.12.2012, но защо все пак да не вземем някакви мерки?

Така например всички държави нон-стоп хрантутят армии "за всеки случай", ако случайно се наложи, и това не смущава никого. Ами ако току-виж на някой от враговете ни му хрумне да ни направи нещо лошо?! И за да се подържа бойния дух на армията, на нея редовно и организират с тренировъчна цел учебни сражения с въображаеми противници.

Нямам намерение да споря с експертите по национална сигурност, доколко смислено е всичко това в наше време. Приемам, че в тази практика има известна доза здрав смисъл. Но по същата логика ми се струва още по-разумно да се подготвим "показно" за очакваната всемирна екокатастрофа. Защото дори този път и да ни се размине, както е тръгнало, съвсем скоро подобна подготовка може да ни се окаже страшно полезна - нещо като оказването на първа помощ в полеви условия.

Докато ние тук само си чешем езиците, някои хора вече работят много сериозно и делово по въпроса: http://www.howtosurvive2012.com/

Най-вероятно тези хора ще обвържат подготовката си с психологични, социологични и други научни изледвания; ще заснимат един куп документални филми и рекламни клипове, и накрая, дори и на 23.12.2012 нищо страшно да не се случи, те пак ще са на голяма далавера !

Затова приканвам всички инициативни БГ мъже и жени, момчета и момичета, да започнем още отсега заедно да се подготвяме за оцеляването си при очаквания на посочената дата всемирен потоп. Не забравяйте, че считано от днес до края на нашия (пети) свят, според календара на маите остават още само 2517 дни!

Когато след някой и друг ден отново ви се прииска да узнаете още колко дни неспокоен живот ви остават до критичната дата, просто идете на
http://www.end-23-12-2012.narod.ru/
и вижте!



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Автор Aлekc ()
Публикувано01.02.06 21:32



Току-що открих още нещо по темата:
http://www.falun-bg.info/nauka/2005-10-25_mpole/print.htm

Може ли смяната на магнитното поле на Земята и Слънцето да сложи край на човешката цивилизация през 2012 г.?

(експертна оценка)

Според компютърни специалисти, работещи в група с геофизици и астрофизици, Земята и Слънцето ще преминат през процес на смяна на магнитното поле през 2012 година. Последният път това се е случило преди милиони години, когато са изчезнали динозаврите. Частна компания за изследвания и анализи в Хаидербрад предсказва огромен катаклизъм през 2012 година.

Смяната на магнитното поле е процес, при който северният и южният полюс си сменят местата. Когато това се случва, в определен момент, магнитното поле на Земята достига нулев Гаус, което означава, че Земята има нулев магнетизъм. Когато това съвпадне с дванадесет годишен цикъл на смяна на слънчевото поле възниква сериозен проблем.

Съгласно компютърният модел на Хаидербрад, смяната на полетата на Земята и Слънцето могат да причинят сериозни проблеми освен неизправност в електроните уреди и загуба на ориентация сред миграционните птици, а именно:

v Имунната система на всички животни, включително и на хората, значително ще отслабне

v Земната кора ще премине през нарастваща вулканична дейност, тектонични движения, земетресения и свлачища

v Земната магнитосфера ще отслабне и космическата радиация от Слънцето ще нарасне рисковано, причинявайки ракови заболявания

v Огромни астероиди ще бъдат привлечени към Земята

v Земното гравитационно поле ще претърпи промяна, въпреки че никой не знае точно каква

Ако прибавите и тези опустошителни сценарии, лесно може да видите, че казано по-просто, Земята може да стане неподходяща за човешката цивилизация през 2012 година и за тези, които живеят на или около земната кора. Може би това се е случило и с Марс преди милиони години...


--------------------------------------------------------------------------------

21.10.05г.

Наука

Indiadaily.com


© 2005 - 2006 Информационен център на Фалун Дафа България



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Aлekc]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано02.02.06 14:47



Хмм?Миналия век Едгар Кейси е предсказал как '98 магнитните полюси ще се разместят, което напрактика ще доведе до края на света. До тогава подобно нещо не се е и предполагало, но Едгар Кейси си е впечетляващ образ(както винаги си пиша от предсказанията до '72 е имал около 12,000 точни и две сгрешени, което е доста добра успеваемост за тази професия) самия факт че той го е предсказал е довел до значителен интерес и след доста проучвания се е стигнало до извода че не само е възможно, но това много кратно е ставало и в миналото.

Всъщност има теория че не се изместват полюсите, а цялата земна кора се изхлузва. Както и да е, казано накратко това си е част от развитието/циклите на Земята, ставало е преди предполагам ще става и за в бъдеще, така че дори и да е ставало и на Марс(а предполагам че става на всички планети). Тоест всичко е по начина по който трябва да бъде,малко сме сдухали нещата(докарали сме перфектното положение при което всеки час около 30 животински вида изчезват), но Земята ще се оправи, а дали ние ще се оправим си зависи от нас. :)


Между другото друго интересно нещо е че Кейси, който както разбрахме е имал доста хубав % познаване също не е сполучил за края на света '98 въпреки че както знаем полюсите наистина започнаха да се разместват.


Вечен е само мигът.

Редактирано от BrandofAmber на 02.02.06 14:55.



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Автор vret7 ()
Публикувано12.03.06 02:26



......Нещо повече да кажем? Какво е разстоянието между годините 1987 и 2012? 25 години. Скъпи мои, това са деца. Ето какво прониква иззад завесата на проблемното време. Едно поколение деца бавно навлиза във възраст, която ще промени лицето на земята. Те започнаха да идват още преди 1987год., така че винаги е съществувал потенциал те да осъществят този скок. На всички тях им беше разрешено да имат вибрациите на Индиго(което означава деца с ново съзнание). След време, някъде към 2012год. вие вече няма да ги мислите за странни, защото те ще бъдат болшинство.

Някои наричат 2012год. краят на времената, но това не е така. Това е краят на старото и начало на новото време. 25 години-това е едно поколение. Разстоянието между 1987 и 2012год. е предназначено за децата. Много от вас се страхуваха от 2012, а тя вече е зад ъгъла. Какво ще се случи? Какво ще направят децата? Защо те са други? Защо ние предаваме сведения от толкова много години? Ние казвахме: на планетата ще дойдат нови деца, те ще имат съвсем друго съзнание, което ще постави родители и учители в недоумение по целия свят. Защо ще бъде така? Защо вие решихте така?

Отговорът е: духовна еволюция. Вие я виждате пред очите си и въпреки всичко "специалистите по деца" отхвърлят всичко това. За какво са тук новите деца? Ще ви кажа: те са тук, за да обезпечат мира на земята. Още ли не сте свързали краищата на нещата? А защо ние ви дадохме новия вид на духовното човешко същество, след като вие бяхте обречени на смърт и разрушение? Как вървят работите? Впечатляващо! В окопите на войната, когато наоколо падат бомби, трудно ще убедиш войника, че той побеждава. Във вашия случай бомбите-това са вашите средства за масова информация, вашите новини и тази 4-измерна реалност, в която се намирате и която назовавате своя. Вие не можете да видите другите измерения, не можете да видите по-високо от своето измерение....откьс от книгите на Лий Карьл



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Автор zahary (adeptus)
Публикувано23.03.06 21:35



Древните маи, ацтеки египтяни и др. цивилизации са влагали различен смисъл в цифрите и изобщо в знаковата съкровищница на своите общества. Явно нашето съвременно мислене не желае да приеме този факт. Но с какво право тогава се тръби на ляво и надясно че маите пророкували така или иначе. В това че някои хора, наричащи себе си "контактъори" имат преразвито въображение няма нищо лошо. Но когато се хвърля спам в общественото пространство, това вече е проблем и то голям!
Няма обречени хора на този свят! Има единствено поддаващи се на илюзията на страха и заблудата! Профилактиката на тази БОЛЕСТ се нарича ДУХОВНА ЧИСТОТА.



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: vret7]  
Автор The White Rider ()
Публикувано23.03.06 23:22



има една отправна точка само. и това е август 1987, когато е настъпил краят на епохата на сенките според маите (или ада на земята). в предсказанието се казва, че след 25 цикъл ще настъпи началото на 5тия свят. и тук идва тънкия момент. първо маите са имали 17 календара, логично отпадат няколко от тях, които мерят цикли с по няколко милиона години. остават 5 календара (имам записани някъде имената им, но не ми се рови). те дават разлика от април 2010 до 2014 в зависимост от големината на циклите за начало на 5тия свят. има още една дата, която е определена отново от отправната точка август 1987 (наричана още Хармоничното сливане или Хармоничната конвергенция). датата се пада около година преди легендарната 2012 (или в зависимост от изчисленията на 5те календара от 2010 до 2014, едната дата дори се пада на рождения ми ден 2012, рофл по случая). та на тази дата година преди началото на 5тия свят "храмът на дуалността и храмът на единството ще се разделят" откъдето идва малкото недоразумение с края на света. това просто означава, че тези, които вече не пасват на вибрациите, моделите и енергиите на земята ще трябва да отидат другаде да продължат еволюцията си. двата свята - на дуалността и единството в момента съществуват едновременно, но постепенно (ще) се отделят. масовата смърт при катаклизми е част от това разделение.

Never mind, Light happens


Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: BrandofAmber]  
Автор The White Rider ()
Публикувано23.03.06 23:24



от 1997 започва да съществува нова парадигма или възможност за земята, която изключва масовата смърт и постигане на възнесение при смърт на физическото тяло. сам знаеш, че предсказания, правени преди вече имат сила само отчасти.

Never mind, Light happens


Тема До края остават още точно 2461 дена!нови [re: zahary]  
Автор Aлekc ()
Публикувано29.03.06 13:27



В днешния си брой в-к "24 часа" направо е решил да смрази читателите си:

"Климатът става страшен" (на заглавната страница) и

"Тежко ни! Времето превъртя" (на 2 и 3 стр.)

В сравнение с написаното там, нашумелият филм "На следващия ден" направо бледнее!

Съдете сами:

"Внезапно и неочаквано кризата ни върхлетя" (сп. "Тайм").

"До 2060 няма да остане полярен лед"

"Топи се и белите мечки се давят"

"Водата завира, сушата изстива"

"Океанът прелива с 6 метра до края на века"

"Ако океанската вода се разреди с прясна от стопени ледници, течението Гълфстрийм спира. Европа замръзва, а Флорида се превръща в пустиня"

"Както и да го погледнем, Земята е достигнала точката, от която ЗАПОЧВА ПРЕОРЕОБРЪЩАНЕТО. Климатът на планетата ни се срива и затова е виновно глобалното затопляне. Забравете обаче какво сте чели досега за този феномен като криза, която се развива много бавно, пише сп. "Тайм". Внезапно и неочаквано, тя ни върхлетя."

Сега все още е само 2006 година. До 2012 има още неща да се случват... Неща, които древните маи са предсказали, а ние дори не сме и сънували...



Тема Re: До края остават още точно 2461 дена!нови [re: Aлekc]  
Автор The White Rider ()
Публикувано29.03.06 16:30



за първи път списание тайм пише за това през 1989г, когато вместо да изберат мистър и мисис на годината обявяват земята за планета на годината и пускат дълга статия с първите разкрития за промени в климата, причинени от замърсяването. в момента има толкова много сценарии, че поне един от тях ще достигне до критична точка и ще ни се случи.

Never mind, Light happens


Тема Re: До края остават още точно 2461 дена!нови [re: The White Rider]  
Автор Aлekc ()
Публикувано29.03.06 22:19



Има само две алтернативи: ние сами да разрушим планетата си (имаме голям напредък в това отношение) или тя да премине през някакъв процес на самообновление. Лично аз предпочитам второто - някак си е по-величествено, достойно, мъдро и справедливо.



Тема Re: До края остават още точно 2461 дена!нови [re: Aлekc]  
Автор The White Rider ()
Публикувано29.03.06 23:23



планетата, според мен, знае много добре как да се справи с всичко, и се справя по много особен, но нетърпящ възражение начин. земята е наясно кой и как й помага и кой разпространява по нея негативни вълни (екологични и мисловни замърсявания)

Never mind, Light happens


Тема Re: До края остават още точно 2461 дена!нови [re: Aлekc]  
Автор Aнoнимчo (неизвестен)
Публикувано30.03.06 09:11



"Сами да разрушим планетата" ? Какво ще рече това ? Да я вдигнем във въздуха, пардон, космоса?
Тя би се възстановила и от ядрена война. Ако ще и след милиони години да е.
Въпросът е дали ще остане разумен живот на нея.
Но като гледам - то и сега май няма такъв ....

* Въпросите не са страшни. Такива понякога са отговорите. *


Тема Re: До края остават още точно 2460 дена!нови [re: Aнoнимчo]  
Автор Aлekc ()
Публикувано30.03.06 10:26



Не бъди чак такъв голям оптимист! Преди време гледах по руската телевизия техния първи документален филм за ядрените им подводници. Та капитанът на най-голямата от тях изказа опасението, че една термоядрена война може да доведе до разцепване на земното ядро и разпад на цялата планета. Не знам доколко реалистично е това и по-добре да не проверяваме...

Всъщност под "разрушаване на планетата" имах предвид разрушаването на биосферата и. А това вече очевидно го можем. И то не само с военни средства. Ще се справим и с мирни, но просто ще трае по-дълго...



Тема Re: До края остават още точно 2460 дена!нови [re: Aлekc]  
Автор Aнoнимчo (неизвестен)
Публикувано30.03.06 11:36



Е, биосферата е доста крехко 'образувание', което се е изменяло заедно с измененията на климата и след всеки природен катаклизъм.
Разбира се, тя се променя е и в следствие на човешката дейност...
Въпреки това е преживяла падането на доста едри камъни от небето, потопи и т.н., та затова съм оптимист за нея.
Колкото до разжепването на ядрото... хехе, не прекалявай с телевизията

* Въпросите не са страшни. Такива понякога са отговорите. *


Тема Re: До края остават още точно 2460 дена!нови [re: Aнoнимчo]  
Автор Aлekc ()
Публикувано30.03.06 12:11



Оо, и аз съм оптимист, поне в личен план! Дори и нищо да не стане след точно 2460 дни (случва се!), надявам се след още толкова горе-долу да напусна биосферата по стандартната процедура:-)

Да му мислят, тези коеито едва сега започват своето лично биоприключение



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Автор Naydencho (полусамодеец)
Публикувано12.04.06 03:02



Никой не знае кога ще е края.
Знае се само, че ще го има...
Има 1000 версии кога ще е.
Както и - от какво... Така е...
Но и да се знае, вервайте ми -
никой няма да ни каже!



Тема Re: До края остават още точно 2461 дена!нови [re: The White Rider]  
Автор Naydencho (полусамодеец)
Публикувано12.04.06 03:04



Тя земята знае как да се справи,
ама да не се справи и с нас...
Щото май - ние сме вредителите.



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Naydencho]  
Автор Aлekc ()
Публикувано12.04.06 03:39



Напълно си прав!

Будизмът би ти препоръчал да мислиш за края (и най-вече за твоя собствен край) по следния начин:

1. Всяко отделно нещо което възниква във вселената рано или късно неизбежно погива. С други думи краят (ти) е неизбежен.

2. Никой не знае кога ще (му) дойде края: може след много време, а може още в следващия миг.

3. С всеки изминат ден краят (ти) става все по-близък.

4. Съществуването (ти) е крехко и може да погине всеки момент по причини от най-различен характер.

5. След краят (ти) ще настъпи ново начало (за теб), но и това (твое) съществуване ще бъде неустойчиво, уязвимо и неудовлетворително. Защото всяко нещо, което възниква като отделно обособено цяло съществува в страдателен залог, т.е. то е последица, свързана със съществуването на всичко останало.

6. Единствено битието като цяло и неговите закони са вечни и неизменни.

7. Всичко, което наричаш свое "аз" е преходно, съставно, обусловено и обречено на разпад.

8. Ти си единична и уникална проява на вечното битие, поради което То и само То е твоето истинско аз.

Ако ти харесва. Ако не, и без него ще останеш...

И все пак, току-виж, краят може да настъпи и на 23 декември 2012, нали?



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Автор Tailun (непознат)
Публикувано17.04.06 04:16



умира само това, което се е раждало, при това, задължително. Стигни до това, което не се е раждало и за това е вечно живо - то си е вътре.



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Tailun]  
Автор Aлekc ()
Публикувано17.04.06 11:13



Прав си! На 100%.

Остава само един въпрос. Какво дирим точно тук? Дали сме се родили по своя воля или по принуда?



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Авторst (Нерегистриран)
Публикувано21.04.06 08:20



1. Резонанса на Шуман - това е нещо като пулса на Земята, земните вибрации. В продължение на хиляди години резонанса на Шуман е бил 7,8 херца. Започнал е да се ускорява от 1980 г. насам, в началото бавно, а от 1997 все по-бързо. Днес е 12 херца. Ускоряването на вибрациите на земята води до ускоряване на времето - ще рече че 24 часа по часовник отговарят днес на 16 реални часа. Това отклонение, ускоряване на времето ще продължава докато стигне до 13 херца през 2012. Времето което е представлявало 24 часа в 1980 г., в 2012 ще е НУЛА!
2. Магнитното поле на Земята - в същото време то намалява непрекъснато, което предсказва скорошно обръщане на полюсите. За два-три дена Земята ще остане без магнитно поле, което да я защитава от излъчванията на Слънцето и космичните радиации. В този момент тя ще смени и посоката на въртене. Добрата новина е, че в този момент Земята ще се намира в огромен фотонен облак, който ще я предпази от унищожаване - ще навлезе в този облак в 2009 година.
3. quickening - тези промени не са без ефект върху хората. Англосаксонците нарекоха този синдром quickening - главоболия, голяма умора, електрически усещания по тялото, схващания на мускулите, грипни симптоми, интензивни сънища, човешкият организъм става изключително чувствителен.
Структурата на нашата ДНК ще претърпи изменения, интуицията ще се развие неимоверно, както и телепатията третото око ще започне да се отваря и даже външните ни очи ще станат много по-чувствителни към светлината и високите енергийни честоти.
4. Всичко това води до НУЛЕВАТА ТОЧКА (POINT ZERO) на 21 декември 2012 когато ще направим големия скок в новата епоха, в четвъртото измерение, към шестата раса - оцелелите. Ще можем да се движим безпрепятствено през материята, времето и пространството, нашите мислоформи ще се материализират моментално.
Източник: http://www.erenouvelle.com/dossshumphot.php



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: st]  
Авторtsenka (Нерегистриран)
Публикувано02.05.06 20:13



St, не съм чувала за резонанса на Шуман и за нулевата точка, но твоя постинг ми стана много интересен! В много книги и в интернет е писано за катастрофи, за края на света и т. н. и това няма как да не ми направи впечатление. Даже има моменти, в които ми става даже криво.
За първи път обаче след като прочетох съобщението ти ми стана по-спокойно и честно да ти кажа ме изпълни с надежда и очакване, а не със страх и притеснение. Благодаря за инфото и ако можеш да дадеш източници, които са на български или поне на английски ще съм ти още по-благодарна!



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Aлekc]  
АвторAнakин (Нерегистриран)
Публикувано11.05.06 12:10



Ами никой не ни е питал дали да се раждаме-:))



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Aлekc]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано24.05.06 07:48



Oстава само да оцелеем до 21 декември 2012. Няма да си простя ако пукна преди това невиждано шоу!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: st]  
Авторpetimapetko (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 04:02



Здравейте, някой може ли да ми обясни твърдението от постинга на st, че времето ускорява? Компютри поддържат часовниците ни може би от края на 70-те и би трябвало да се забележи разликата. Освен ако компютрите се ориентират по сателитите, които биха определяли времето по въртенето на земята!! Но пък знам, че един астроном също би могъл коректно да определя времето, защото денят си има точна дължина. Някой има ли мнение по този въпрос и как точно се определя времето?



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: petimapetko]  
Автор Aнakин Ckaйyokъp (познат)
Публикувано15.06.06 12:13



Най-добре питай за това в клуб "Астрономия". Там също я има тази тема.

Кажи, баба, тенк ю!


Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: petimapetko]  
Автор SamSirius (Sam I am)
Публикувано16.06.06 22:44



Мисля, че при атомните часовници времето се определя чрез отчитане разпада на елементарните частици на подходящо избрани химични елементи. Тъй като периодът на разпад на тези частици е константна величина, те грешат с 1 сек. на около 10 000 години. Предполагам, че тази неточност се получава не от интервалите на разпад на частиците, а от начина, по който се засича този процес.
Друг начин е, чрез предизвикване на хармонични трептения в полупроводникови елементи - както при електронните часовници, които масово се използват. Но начинът не е чак толкова прецизен. Зависи от чистотата на елементите, които изграждат дадения транзистор или кондензатор или каквото се използва там.
Виж сега, няма значение как се отчита времето. Важното е, как се прави съпоставката, че примерно, времето преди 100 години е текло два пъти по-бавно. Времето не може да се запише на магнитна лента и да се пусне като запис за да се измери и сравнени. То е абстракно понятие и не съществува. Ако времето избързва, то ще избързва за всички и всичко и няма как да се усети. А може и аз нещо да греша...



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: SamSirius]  
Авторpetimapetko (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 14:21



Мисля, че дори и времето да избързва, едва ли ще се стигне до момент 0, както четох по-нагоре. Гледах един филм и честно казано ме заинтересува магнитното поле, там един мюнхенски професор обяснява, че полето, предизвиквано от земното ядро се е обръщало периодично на по около 250000 години. Последните прибл.780000 години обаче не е и това било неясно защо, обяснява го като късмет. Предполагат, че между 3000-4000 година трябва да стане следващото обръщане. Въпреки че не трябва да се пренебрегва - за последните 170 години е отслабнало с 10%, като отслабването ускорява все повече и така може да ни изненада още по-скоро. Полето ни пази от слънчевите бури и от радиацията на слънчевите лъчи, както и от електроните, които те носят със себе си. Освен в ориентацията на птиците, китовете и т.н. и в повишената радиация не е много ясно какви други ефекти ще има.
Но като изчезне полето, от контакта на слъчевите електрони с йоните в йоносферата щял да се произведе ток, който да образува ново магнитно поле, на мястото на откритата към слънцето страна на земята!!! И постоянно страната към слънцето би била предпазвана! А другата страна изобщо не е застрашена. И пример за това е Венера. Тя има точно такова магнитно поле.
Така какво излиза накрая, учените успокояват, може би с право. Но науката много често сама се поправя, така че очаквам продължение.........



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: petimapetko]  
Авторpetimapetko (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 15:00



А относно слънцето, на всеки 11 години активността му се увеличава, съпътствана с появата на петна, изригвания и слънчев вятър(който и при наличието на Земно Магнитно Поле причинява по полюсите телекомуникационни и електронни смущения). След това става обръщане на магнитните му полюси и така до след 11 години. Това долу е графика на слънчевата активност и показва съответно активност някъде към 2011-2012 година







Тема Презареждането.нови [re: Anakin]  
Автор ngs ()
Публикувано17.07.06 21:57



Годините са числа в стопа на нашата ориентация.
няма време ,но има числа ,които са откъсаци събиращи се помежду си и разкъсващи се.
Когато всичко се събере ще се получи Единството , до тогава цари Разединението ,което е Нашето сегашно "небе" !!! - Епохата на Събиращият се живот.
Кога ще стане това единство не е предмет на реални предсказания ,нито на легенди! а на тяхният опит да познават мисълта на предишните епохи сътворили сегашната!
Динамиката е непредвидима за човешки ум и краят и ,в никакъв случай не означава ,че ще дойде с някакъв си Апокалипсис.
Краят е преходността и НАЧАЛОТО Отново . Презареждането на частиците и обмяна на опита им помежду си!

Смъртта е това и е естественият преход ,в който АЗ, ТИ И ТОЙ/ТЯ/НИЕ/ВИЕ/ТЕ! ще преминат и обменят СЕБЕ СИ , търсещи се , събиращи се .... До момента на всеки ЕДИН ,когато ще бъде способен да УСЕТИ своите трептения ,даващи движението и ролята му в Единството.

Вибрацията на тялото ,когато то само я усеща със себе си.... е онази Жива Светлина ,която изгражда Мирогледа за Всемира... и със МИР ,чистота и Светлина , Водата СЪздава своят остров ,на който си стъпил ТИ!



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: st]  
Автор**** (Нерегистриран)
Публикувано22.07.06 13:17



nali i prez 2000 6te6e da nastava apokalipsis.I na 6.06.2006(4isloto na dqvola).Sa6to i na 17.07.2006.Ni6to ne stana i sega nqma da stane.Dokazano e,4e sled 7 miliona godini sveta 6te spre da sa6testvuva.



Тема 4algata e tapa muzikaнови [re: st]  
Авторstrar (Нерегистриран)
Публикувано22.07.06 13:18



4algata e tapa muzika



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Бyдиcт]  
Авторlllusion (Нерегистриран)
Публикувано01.09.06 19:25



Dobur otgovor , ama mai shte e izvun vuzmojnostite na niakoi ot chata da razberat za kakvo stava vupros :-).Kakto i da e !
Samo da dobavia ,che predskazaniata na maite mai vkluchvaha vsushtnost i obiasneniata za tezi predstoiashti subitia.Ot roda na fakta,che slunchevata ni sistema shte navleze vuv fotonniat poias i tova shte ima direkntno otrajenie vurhu suznanieto na suhtestvata ( nali suznanieto nie e svetlina ).Ta daje i gledah malko interesni dokumentalni materialcheta po tia temi i me vpechatli tvurdenieto ,che chrez meditacia moje i da se povliae na DNK-to.
Abe hubavo si е chovek da si pravi Shine meditaciata .... ,puk ako moje i poveche , shte bude oshte po dobre .... :-)
Aide poveche mir v surcata i umovete na horata da ima
ОМ МАНИ ПАДМЕ ХУМ



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Бyдиcт]  
АвторBrrrr (Нерегистриран)
Публикувано17.09.06 23:36



Ti istinski budist li si ?
Che ima mnogo falshivi

.Maitap be .
Dai malko info za uchiteli i centrove ako mojesh .
Thanks



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Dr.Flex]  
Автор barry (член)
Публикувано04.10.06 11:15



Ти от къде знаеш, че светът не е свършил още 2000 година? за справка гледай матрицата. Ако мозъкът ти е включен някъде, или само съзнанието ти е запзаено в някой компютър и живееш в една програма само?:)))



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: barry]  
Авторbaidobri (Нерегистриран)
Публикувано06.10.06 04:32



Цяла нощ чета за края на света през 2012 и честно казано не знам какво да мисля. Като цяло ако се окаже така както предполагат аз ще съм сред най-преебаните, защото съм див атеист, мразя летенето, не си падам по научната фантастика и не мога да живея без алкохол=> нито прераждане, нито превръщане в убер-човек тип летящ дзвер, нито в някакъв киборг ме устройват :(
Остава ми едничката утеха, че до 2012 водката няма да струва повече от средната ми заплата





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: baidobri]  
АвторBrrrrr (Нерегистриран)
Публикувано06.10.06 08:44



A nazdrave po toia sluchai !
Taka i taka niama da otceleem ami aide pone po oshte edno predi da se gutnem , pa posle da stava kvoto shte

.
........makar che po niakoga si mislia che bez alchnite evrei i fanatiziranite ,poburkani musulmani i vsiakakvi tam , sigurno bi bilo po-dobre da se jivee........., abe poveche vodka shteshe da ostava za nas , tova mi beshe tunkata ideia



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
АвторO: (Нерегистриран)
Публикувано23.10.06 22:53



Popadnah na neshto interestno po temata : http://spiralata.net/nakratko/2012year.html



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано23.10.06 22:55



Общо взето книгите на Аратрон "Послания от космоса" пишат все на тази тема!!



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
АвторTAVOR (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 10:44









Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Авторlancia (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 06:08



Не е сигорно но може и да е верно ! Ние сме едни прашинки който лесно могат да се духнат! Тази книга е знак хората да се променят!





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Авторzaio (Нерегистриран)
Публикувано07.01.07 13:45



www.testyourself.hit.bg



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Авторmiki (Нерегистриран)
Публикувано12.01.07 00:45



Ne se strahuvaite,
Stava duma za kalendara na Maite i negovata zikli4nost. Stava duma za prekliu4vaneto na edin period i zapo4vaneto na drug. Maite sa se orientirali vav v4emeto 4rez postoiqnno nabliudenie svarzano sas povtariqemostta na opredeleni sabitiq,no vsiqko pravilo si ima izkliu4eniq.
Kolkoto do kataklizmite, predi tiqh nie samite 6te uni6tojim prirodata, za6toto 4ove6koto sa6testvo ni6to ne zeni i ne pazi! Za jalost



Тема Re: До края остават още точно 2460 дена!нови [re: Aлekc]  
АвторBalki (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 22:27



NE MI SE MREEEEEEEEEEEEEEE !!!! ako 6te mrem iskam da umreme burzo a kolkoto do temata mislq 4e 6te se slu4i po rano(ne dai si boje) za6toto na6ata rodna planera Zemqta 6te bude zalqta ot ledovete na Antarktida . НАСТЪПВА ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ БЕ ХОРА ЗАСАЖДАИТЕ ПОВЕ4Е ЦВЕТЯ ТАКА СА СЕ СПАСИЛИ В НЕЗНАМ СИ КОЯ ДЪРЖАВА .
ЗАСАЖДАИТЕ ПОВЕ4Е ЦВЕТЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: miki]  
Автор Krivondel (ufff)
Публикувано18.01.07 00:06



Не знам за календара на маите (и аз много съм го мислил, но колко хора знаят истината?), но ние самите си вървим в една посока, дето може и 2012 да изпреварим...
Много насилие, малко толерантност към другите хора и околния свят...



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: miki]  
Авторжб (Нерегистриран)
Публикувано01.02.07 16:35



nema da staneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee NYAMA NYAAMAAAAAAAAAAAAAAA DA UMRAAAAAAAAAAAA AKO TREBVA 6TE OTIDA DRUGADE MNOGO PO DALE4EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE





Тема Re: Покана за срещанови [re: lex]  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано09.02.07 21:01



Единственото разумно нещо, което прочетох до тук!

To ensure ongoing quality of service, your death may be monitored for training purposes.


Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: жб]  
АвторПeнcиoнep (Нерегистриран)
Публикувано12.02.07 21:26



Защо не обърнете внимание на процесите вътре в самата планета Земя. Те са циклични - всеки 1950 до 2000 години става катаклизъм. Опасното е когато катаклизма се превръща в Катастрофа. Това зависи от две основни неща: Вътреземното Енергийно магмено състояние и Влиянието отвън, най-много от Слънцето, по-малко от планетите. За успокоение на всички, откак животът на Земята е създаден, не е унищожен. Може от 6 милиарда да останат 6 милиона, но ще останат хора, които ще създадат новото Човешко общество. Космическата катастрофа се е разиграла през средата на 12 хилядолетие преди Христа, а не през средата на 10-то хилядолетие преди Христа. Тогава е станал Великият потоп.



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Пeнcиoнep]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 07:37



някога вярвах, че земята е кръгла, после разбрах, че всъщност е плоска извън времето, така в центъра на диагоналите се отваря проход през който съзнанието минава в безкрая.Земята е граница, личната граница на небето - за да преминеш, трябва да влезеш между вибрациите, за да влезеш - трябва да забавиш времето, Не гледайте феномените - търсете усещането за земя в себе си, когато личната вибрация се синхронизира с външното, проходът се отваря.



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: xм]  
Автор BrandofAmber (горд таласъм!)
Публикувано19.02.07 15:20



Напиши малко повече моля. Ако е много повече ще е още по-добре. :)

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho


Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: BrandofAmber]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 11:01



да откриеш бога е относително лесно, по-трудно е бог да открие човека
бог да прости е лесно
трудно е човек да прости
да се катериш е трудно
лесно е да се стичаш надолу
когато станеш най-ниското
ще станеш и най- високото
естеството е лесно
изкуството - трудно
търси лесното - това е трудно да се разбере



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: xм]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 11:18



поради недоумението на бог, какво да прави с хората, се появява аспекта Прометей, Христос , Луцифер , Авалокитешвара, и още имена за същия, понеже ги усещаш като себе си в себе си

тук е момента да проумееш, че хората са жертвени кучета пълни със слама, за да не те разпънат отново и Прометей да бъде най-сетне освободен от глупостта си



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: xм]  
Автор BrandofAmber (горд таласъм!)
Публикувано20.02.07 12:35



това май не го схващам защо прометей

можеш ли да обясниш малко за това "търсете усещането за земя в себе си, когато личната вибрация се синхронизира с външното, проходът се отваря."

сори че така, но доста рядко се случва с нечии пост за тази материя да съм абсолютно и изцяло съгласен, обаче в случая не разбирам всичко - затова ми е интересно

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho

Редактирано от BrandofAmber на 20.02.07 13:32.



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: BrandofAmber]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано21.02.07 07:04



дай някакъв мейл



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: xм]  
Автор BrandofAmber (горд таласъм!)
Публикувано21.02.07 12:48



brandofamber@gmail.com :)

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho


Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
АвторDevil May Cry (Нерегистриран)
Публикувано02.03.07 11:23



значи аз се занимавам с тоя въпрос от няколко седмици и сабирам факти четох в една книга че дворците на маите и пирамидите на египтяните са се на девет нива които показват развитието на земята нз до колко е вярно но спорет учените и техните изчисления.краят на земята е на деветото ниво което трябва да е 2012 или 2017 г. а маите са изчислили че на 12000 години умира по един йивот на земята а тва не е мн успокоително.се пак се говори и че България е била на дъното на океана преди 11хиляди и нещо си години.



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Devil May Cry]  
Авторvox (Нерегистриран)
Публикувано02.03.07 18:14



Погледни от добрата страна - нямаш нужда от завещание.





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Авторwhatever (Нерегистриран)
Публикувано03.03.07 17:40



ako takiwa knijki te kefqt, vzemi si po-dobre Sledite na bogovete ot graham henckok ili Atlantida na rand i rouz flem-at. 4estno kazano 1-ta e mnogo po-dobre i zwu4i dosta po-smisleno ot tazi na ratinks i djeril (az s16to s1m ja 4el, no njakoi ne6ta prosto izdi6at!) aide weselo



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Авторkras444o3339 (Нерегистриран)
Публикувано09.03.07 20:56



Да бе да не ми се вярва, но съм разтревожен от факта, че мога да умра на 16 годешна възраст! Не ми се умира!?!!



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: kras444o3339]  
Автор* (Нерегистриран)
Публикувано27.03.07 11:15



Няма да умираш миличък,просто се приготви да ходиш в друго измерение.



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: *]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано31.03.07 21:15



хората не могат да се съберат в три измерения -повече ще им изглеждат като ада



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: xм]  
Авторjetfite (Нерегистриран)
Публикувано03.04.07 10:46



И една добра новина.Българите в българия ще оцелеят.
това го казва дънов и някои известни врачки.
ако не вярвате,запитайте се защо евреи масово изкупуват земи в България.
не им се мре,ама всичко е предопределено.казват че този път бог нямало да им прости.
да му мислят тези дето забегнаха в чужбина да правят пачки.
иде краят на злото,ликувйте хора,доброто иде.
надявам се да съм достоен за целия спектакъл.и тези които четете тези редове също.



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Автор BrandofAmber ()
Публикувано03.04.07 13:36



а всъщност ти защо се интересуваш?
не би ли трябвало да си в galaxy far, far away?

All of this has happened before, and all of it will happen again.


Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: BrandofAmber]  
Авторjetfire (Нерегистриран)
Публикувано03.04.07 17:36



не те разбирам.какво искаш да кажеш.пиши конкретно.
явно не съм в час



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: jetfire]  
Автор BrandofAmber ()
Публикувано03.04.07 17:46



не си ли гледал междузвездни войни

анакин скайуокър се намира в galaxy far, far away...
така казват хората - защо да лъжат

та или този не е онзи
или няма много логика да се интересува от нази
и кога ще ни свърши света
след като сме толкова далече
дамммм

All of this has happened before, and all of it will happen again.


Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: BrandofAmber]  
Автор Krivondel (ufff)
Публикувано04.04.07 06:09



А ти защо се притесняваш - използвай картите...



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Krivondel]  
Автор BrandofAmber ()
Публикувано04.04.07 11:29



не съм се разпритеснявал
защото смятам че знам какво ще стане ;)

още повече че както си споменах
тези промени са за тези които могат да ги ползват
ако на някой сега му кажеш че и 89 и 92 и на още няколко пъти
е дошъл края на света
няма да ти повярва
защото за него тези години не са били различни от другите :)
съответно ще се чуди на хората чакали тогава да дойде
пък и повечето от тях ще се чудят на себе си
без да знаят че той всеки път досега си е идвал
просто те не са знаели какво точно значи това :)

All of this has happened before, and all of it will happen again.


Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: BrandofAmber]  
Авторqqq (Нерегистриран)
Публикувано04.04.07 17:01



интересно ама нелогично.
в края на краищата всички ще умрем един ден така че край на света ще има за всеки. ако аз умра утре и отида в 4-то измерение,какво ми пука за 2012 година.
абе мисля че под край на света се има нещо съвсем различно от познатото.
кво ли един ден да се окаже че целия свят е бил създаден само заради Мен.
една реалност само и единствено заради мен.
и се окаже ,че аз съм си и бог и дявол и си определям правилата със силта на личното ми съзнание.
щура работа е живота еееей,не мойш го разбереш



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: qqq]  
Автор Krivondel (ufff)
Публикувано05.04.07 08:38



По тази логика, ако не вярваш, че ще дойде края на света, той няма да дойде





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 г [re: qqq]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано15.04.07 19:16



Хареса ми.
Много е разчупващо.
Ангелски /дяволски/ добре казано.
Светът е ментален.

Никога не казвай никога!



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: paparosko]  
Автормдa (Нерегистриран)
Публикувано15.04.07 19:30



тогава и гъзът ти е ментален.



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: мдa]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано18.04.07 04:45



нали се сещаш, че дори ти да не си измислил гъза си, все някой ти го е измислил, за да не се задръстиш тотално, така че, и гъзът ти е ментален



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: xм]  
Авторnz (Нерегистриран)
Публикувано30.04.07 11:33



davam tri linka kato v posledniq ima dosta informaciq koqto dava dosta dobri nasoki ako se pro4ete vnimatelno a ne s nedoverie :) :









Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: nz]  
Авторnz (Нерегистриран)
Публикувано30.04.07 14:00



сходно и също толкова важно





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано30.04.07 22:39



След САРС пандемията имаше необичайна геомагнитна активност на слънцето и умряха хиляди стари хора.
Тогава предупредих отново за нещата, да не си играят хората от Земята с Небесата !



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anuel]  
Автор Пakocтниk (да, бе, да)
Публикувано02.05.07 01:00



Че какво могат да си играят хората с небесата - разбираме ли въобще нещо...



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Пakocтниk]  
Автор vret7 (walker)
Публикувано02.05.07 05:51



Там е работата че Всеки го прави,но не разбира





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: vret7]  
Автор Пakocтниk (да, бе, да)
Публикувано03.05.07 13:43



Може би проблемът е, че сме "неграмотни" в тази насока...



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
АвторArson (Нерегистриран)
Публикувано09.05.07 11:04



:) Е и ??? За теб или за мен този край може да настъпи и след 3 секунди :) Страх ли те е ???? :))))))))))



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Aлekc]  
АвторShadow (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 21:03



Abe spored men ako ne ni izbie edno takova qvlenie to nie sami 6te se izbiem po edin ili drug na4in.Tai kato vseki den zamursqvame vse pove4e prirodata i ozonoviq sloi stava vse po-tanak.To ako oceleem sled 2012 se predvijda 4e prez 2048-2052 6te ima globalno zatoplqne i taka ili ina4e pak 6te izmrem!Таи че няма за какво да се притеснябаме засега да си гледаме живота и да гледаме да не замарсяваме природата ни стига а и наистина в краина сметка всеки умира някога.



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Автор ckopocm (непознат )
Публикувано07.06.07 22:49



здравейте на всички! подготвям сайт за 2012 година на български език! Ако има желаещи, които да съдействат са добре дошли! www.info2012.org



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Shadow]  
Автор Пakocтниk (да, бе, да)
Публикувано09.06.07 01:43



е, не искам да умирам, ама не ме е страх от това, че мен няма да ме има; страх ме е, че хиляди години развитие на хората отиват на майната си... това хич не е хубаво...





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Авторma4kata (Нерегистриран)
Публикувано16.06.07 23:10



Е 4 години и 6 месеца малко ли са ви ? Аз се радвам, 4е поне ше видя какво ще се случи тогава!!!Успех на всички!!! :)



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Fra.818]  
Автор wewe (непознат )
Публикувано16.06.07 23:11



Деде братоци страх ме е много.Ама ако е неизбежно ше го понесем

.Но има един факт ако тожа е доказано сас силата на Математиката зна4и е истина штото вав математиакта нема грешки там си4ко е то4но .Ама нема да е зле да стане и некжо 4удо Успех на



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: ma4kata]  
Авторyor_dan (Нерегистриран)
Публикувано20.06.07 14:44



Това според мен няма да се случи тогава.Първо казаха,че краят на света ще е през 2000-ната,после пък май през 2007-ма,сега пък 2012.Първо трябва да настъпи Антихриста и след това другите неща.Никой не вярва в това.Дано да не се случи тогава.Тъкмо украсяваме елхата и изведнъж...бум.................



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Fra.818]  
Авторopбит (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 10:38



ами да ви кажа предо доста години се говореше същото и за 1980 г.
така че, сами си направете изводите.:)))))))))





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Автор kaпpиз ()
Публикувано05.07.07 14:33



Прочети също ,,12 Планета,,от Зекария Сачин
,,Загатката Сириус, от Робърт Темпъл
Въобще няма да е 2012 година края на света.Но наистина всичко е свързано със небесните тела.Катаклизми като вече познатите е вследствие на една планета която също влиза в Слънчевата система.Вавилонците я наричат ,,Мардук,,Хетейците,,Тешуб,, а Шумерите ,,Нибиру,,Църковния кръст , символизира именно тази звезда,и се чете,,тав,, което означава,,знака на кръстопътя,,
Владетелите на Шумер и Акад,Вавилон и Асирия,Eлам и Урарту,Мари и Нузи,египетските фараони,персийските монарси всички смятали символа на кръста за върховен.Същата тази планета от слънчевата система Нибиру(или Мардук,Тешуб и др. с различни имена)когато наближи обритата на Земята в своя Перигей след Апогея на своята орбита,на Земята започват катаклизми каквито знаем че е имало от Билията:Потоп ,ледена епоха .Всичко на което сме свидетели сега в климата е нейно въздействие.
Орбитата на Нибиру е около 36 000 небесни години ,или 3600 земни годни.
Железно доказателство:Нашата земна година ,е времето за което Земята обикаля Слънцето.Животът на земята отразява този орбитален цикъл.Ние можем да живеем толкова години,защото биологичните ни часовници са настроени за толкова земни орбити около Слънцето.
Представете си че тези неща са известни на дивашко племе ,,Догони,,което няма писменост,и за което пък разказва Робърт Темпъл.Те разказват че тя е много с малка маса ,но невероятна плътност.едно дивашко племе.ученине наистина са открили нещо подобно,все още се проучват версиите от разкопки и догатки.
На нас хората по лесно ни е да се смятаме за единствени във Всемира,за най-умните и напреднали организми.Но дали е така?Особено най-угодно е на църквата да отхвърля много от нещата ,много учуни го правят същото.За радост откритията на артефакти са документи които никой от тях не смее да отрече.Същото е и за НЛО.Отричат ги ,но няма капка логика в техните твърдения за масова заблуда и психоза.Тези НЛО просто ги има.Тази планета просто я има ,независимо далище ятречем,тези племена предават знанията си независимо че ще ги отрчем.



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: kaпpиз]  
Автор kaпpиз ()
Публикувано05.07.07 14:37



В прочем във всички религии се разказва едно и също ,през вековете:началото-сътворението.историите са индентични при всички цивилизации,сменат се само имената.Всичко обаче се върти около едно закодираното послание за тази 12 планета.



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: kaпpиз]  
Автор Haйдeн Toдopoв ()
Публикувано15.07.07 15:04



Не знам дали всичко което се случва в момента е заради Нибиру или заради дейността на хората...
С другото съм много съгласен.



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: kaпpиз]  
Авторчeпoвeц (Нерегистриран)
Публикувано17.07.07 02:56



Тази 12-та планета е Луната,тя не е естествен спътник на Земята.Най-вероятно да си тръгне тогава и ще стане това което е станало когато е дошла-потоп,смяна на скоростта на околоосното въртене на Земята,а може би и посоката му,и също скоростта на орбиталното въртене.В някои древни митове се говори за времена преди да има Луна,затова си мисля така.



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: чeпoвeц]  
Авторxaxaxa (Нерегистриран)
Публикувано20.07.07 22:45



А ВИЕ ВСИЧКИ СТЕ ЛУДИ. К'ВО ГИ ЧЕТЕТЕ ТЕЗИ РАБОТИ И ВКАРВАТЕ ПЪЛНИ ТЪПОТИИ В МОЗЪЦИТЕ СИ! Пречите си сами!



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Авторgosh3to (Нерегистриран)
Публикувано24.07.07 19:41



ami....malko ne mi se vqrva tova da se sluchi moje bi zashtoto dosega nishto ne podobno ne e stavalo no moje i da gresha ostava mi samo da se nadqvam che tova sa izmishliotini :)



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: gosh3to]  
АвторПecъчинka (Нерегистриран)
Публикувано26.07.07 15:58



След като изчетох всички постове, сред които имаше много глупости , но и много интересни неща, останах доволен. Дори открих някои теории до, които аз самия съм достигнал.. В крайна сметка освен да чакаме , малко други неща остават. Но чудя се.. кое.. кое ще стане в крайна сметка.. Буквален ли ще е края.. ще останат само някои избрани.. ? Или ще е поредния ' край ' на света , който ще бъде забелязан само от малцина , които имат ' сетивата ' за да го видят.. При все , че нещата наистина се променят.. на Земята и извън нея.. и че това е най-вероятния край от всички досега! Тъй като примерно край през 2000 е страшно глупаво... смисъл - кръгла година, хилядолетие.. ок, ама кой си го знае това ? Само ние.. само според наши разбирания е така.. другите много го знаят. Хм.. хареса ми идеята за еволюирането и навлизането в 4-то измерение, ако не греша.. В крайна сметка не може да сме сами в тази вселена.. имало е преди нас цивилизации.. и след нас ще има. Херметизма е добър пример за поглед на нещата.. Могъщата цивилизация, много по-напреднала от нас , потомък на атлантите , изменя атомната структура на камъните с които са построени пирамидите и след това им възвръща свойствата на обикновен камък. Мм.. , доста по-вероятно е преди нас народите всъщност да са много по-развити, тъй като магията има много форми, едно, че сме част от цялото, от енергия, която е навсякъде около и в нас, тя е Бог и боговете , които ние сме създали, не те нас.. Душите ни са чиста енергия, част от цялото.. А мозъка, бидейки такъв инструмент и оръжие.. е най-могъщото ни притежание. Точно затова.. суеверните ни прадеди са били по-могъщи от нас.. защото вярата ( насочената мисъл ) , това е магия. Вярваш - става, не вярваш.. не става! .. И още, и още...



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Heвepвaщ]  
Автормaлkoтoвy (Нерегистриран)
Публикувано31.07.07 10:31



Абе той света има да се саществува още поне 20 30 хиляди години данеби саме 2000 пак и за туй хората купиха място по луната





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано03.08.07 13:57



ЧОВЕК ДОРИ И ДОБРЕ ДА ЖИВЕЕ- УМИРА....И ДРУГ СЕ РАЖДА.....
Много са разсъждавали над тези и други въпроси на същата тема...по различни причини. Едни са търсели извинение за нещастията си...други за благия си характер...трети за да накарат други да ограничат вредното си въздействие върху четвърти и т.н. и т.н.
Това което аз искам да Ви кажа е слдното.
Едно на милиарди е възможността да падне метеор върху точно твоята глава. Ако обаче стане за другите това ще е едно на милиарди, но пък за тебе ще е сто процента...нали така. Ако следите мисълта ми..пояснявам...
Точно сега в тази секунда за някой идва края на света...за друг след пет минути ...за трети след час....Когато дойде края на света за който и дабило от нас ние няма да да се интересуваме точно защо идва...дали е потоп...просто рак....спукана глава...инфаркт... НЕ МИСЛЕТЕ ЗА ГЛУПОСТИ ПРИЯТЕЛИ.
Просто живейте живота си така, че когато си отивате от този свят, /независимо дали защото бог е решил така...защото е паднал метеорит...защото са се обърнали магнитните полета или каквото и да било там/ да бъдете доволни от това което сте постигнали...от това че сте помогнали на някого. Не се оставяйте в ръцете на страха, отчаянието или безнадеждността...защото това ще ви направи нещастни. А ако има нещо за което си заслужава да се живее на този свят...то е човек да бъде щастлив...може по своемо...но щастлив.....!!!
ДЕРЗАЙТЕ и не се замисляйте за глупости...освен ако глупостите н еви правят щастливи. Акогато и каквото ще става...не зависи от нас. А за нещо което не зависи от нас не трябва д асе замисляме..защото не можем да го променим. А когато човек е бозпомощен да промени нещо...той се чувства нещастен...ЖИВЕЙТЕ ЩАСТЛИВИ и пак Ви казвам...КАКВОТО ЩЕ СТАВА...ЩЕ СТАНЕ и без нас...........!!!



Тема Re: САМО БОГ ЗНАЕнови [re: VAJNO]  
Авторp-12 (Нерегистриран)
Публикувано14.08.07 17:12



Това с порното не ми хареса!!!!!!!!
Аз не правя защото няма материал. Само жената ама и тя се дърпа. Коя питам все не е съгласна. И с пари пробвах - не щат. И дърти питах - не щат.
Ще си умра праведен, язък за хубавия инструмент дето имам.



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Fra.818]  
АвторVAJNO (Нерегистриран)
Публикувано14.08.07 22:01



VSE PAK NESE STRAHUVAQTE SAMO BOG ZNAE E HORA VqRVAYTE NA BOG I NA ISUS HRISTOS ASIM MUSLUMANIN PAK VqRVAM NA ISUS STOTO BOG E EDNO NqMA KAK DA RAZDELITE HRISTIQNSTVOTO I MUSLUMANSTVOTO BOG E EDNO MOlq VSICKI HORA NA ZqMqTA DA STANEM KATO BRATQ IMA NQKOI HORA KOqTO ZIMAT MUSLUMANITE I Dr.ZA LOSHI AMA NQDEYTE BOG NIE SIZDAL TRQBVA DASME BRATQ ZATOVA BOGNI SIZDAL ISEGA BOG MOJI DANIE SARDIT STOTO SE DELIM TRqBVA DASME KATO BRATq?TURCI.ROMI,BILGARI A VI SE BIETE ZATOVA SAMO BOG ZNAE EDIN PAK KAZVAT ZA KRAQ NA SVETA?2001............2003..........................2004................2010................2012....................2060............I DORI KAZVAT CE SLED 1....2MILIONA GODINI ZA TOVA KAKTO VINA GI KAZVAM NASLAJDAVAqTESE NA SVETA NEGO ZVEMETE ZA IGRACHKA I POVQRVAYTE NA BOG MOLETESE ZA DOBRI NESTA HORATA DA BADAT DOBRI





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: VAJNO]  
Автор Haйдeн ()
Публикувано17.08.07 21:42



Съгласен!
Когато и да е края, важно е като се обърнем, какво ще видим зад нас...



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Пecъчинka]  
АвторpeplD.exe (Нерегистриран)
Публикувано21.08.07 11:49



нямам думи.края наближава,а на много хора не им пука и неразбират,че не са приели Исус и душите им спят,а по този начин се обричат на гибел.толкова ли не разбирате,че физичското тяло е временно'ръкавицата на ръката',а духът е вечен"самата ръка"!!!!!!Иначе всички казват аз съм Християн,но и идеа си нямат какъв е смисълат на това определение.Не знам дали края ще е 2012,но той наближава,наближава и Антихрист с "чиповете" си!!!!!И това го има в Библията и то е предречено и скоро ще стане факт.Пазете се и БОГ да се смили над душите ви.



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: peplD.exe]  
АвторMнoroзнaйko (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 02:04



На мен пък ми омръзна от глупаци като теб, чудейки са как може да има още вярващи в Християнството.. 21 век сме , да му се невиди! Ама прости хора ще си има до края, мхм..



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано26.08.07 08:55







Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Бyдиcт]  
Автор donito (непознат )
Публикувано26.08.07 16:40



когато започнах да обръщам внимание на тази тема в продължение на часове четох за това и осъзнах едно-трябва да живея за мига и най-малкото нещо да е от значение а иначе намерих многоо по тази тема просто не искам да ги мисля тези неща и така нататак...живота е хубав!в началото се замислих че аз се интересувам от толкова незначителни неща...дали ще си купя тфа онова ама тва НЕ е важно..треа се кефиш..ако ше мреш изжижей последните мигове истински напий се ,покажи характера си докажи че си заслужаваш...а за това че например преди да умреш трябва да си скочил с парашут или да си посетил едиси коя страна...ае кфо ти пука!трябва да си там където искаш да правиш тфа което искаш...да оставим предсказанията на пеканите маи

е ся слушам че към моя град идва буря...а аз отивам в морето с яхта..да с приятели ще влезем и ше си прекараме екстра живей за мига



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Автормarнитчo (Нерегистриран)
Публикувано27.08.07 16:42



Има филм, Magnetic Storm в който е описано всичко това с научни доказателства и казват, че всеки момент ще се случи. Има го на





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Hady]  
Автортцтц ;P (Нерегистриран)
Публикувано27.08.07 16:59



абе или ще стане или не...много са теориите една с друга си противоречат много хора са скиптично настроени други наистина се интересуват от това...важното е че ако тфа са ни последните годинки трябва да ги изживеем добре както вече казах.вие си губите времето да четете и търсите материали ама има кой да го прави тфа..ния трябва да живеем за мига ако утре е края искам да знам че съм имала пълноценен живот с много споиращи дъха моменти...

то няма лошо да се информирате3 ама не се притеснявайте какво ще става утре просто живейте за мига



Тема Re: Краят на света ще е сеганови [re: Anakin]  
Авторбибo (Нерегистриран)
Публикувано27.08.07 17:17



Направиха ми впечатление няколко пасажа от цитираните писания:

В отговор на:

37 И като бяха Ноевите дни, така ще бъде пришествието на Човешкия Син.
38 Защото, както и в ония дни преди потопа, ядяха и пиеха, женеха се и се омъжваха, до деня до когато Ное влезе в ковчега,
39 и не усетиха, до като дойде потопът и завлече всички...



Съвсем актуално а? Горят горите, невиждана суша, реколтата замина, глобално затопляне но някои хора продължават да си карат по старому.
Сигурно ако сега се напише ще е:
"Защото както и в ония дни преди потопа ядяха и пиеха, караха джипове, строяха замъци, и си гледаха само бизнеса..."

В отговор на:

3 Преди всичко знайте това, че в последните дни ще дойдат подиграватели, които с подигравките си ще ходят по своите страсти и ще казват:
4 Где е обещаното Му пришествие? защото, откак са се поминали бащите ни всичко си стои така както от началото на създанието.



И това се сбъдна. Ей тук по форума един вика: "Предишната прогноза беше че или 2002 или 2003 ще стане това. Доживяхме и не стана...

Сега ще видим следващата прогноза за 2012 ако и тогава не стане до кога да чакаме. Ще кажат че не са изчислили правилно и хайде нова дата - 2020-та септември 13-ти. ?"

В отговор на:

34 Истина ви казвам: Това поколение няма да премине, докле не се сбъдне всичко това.
35 Небето и земята ще преминат, но Моите думи няма да преминат.
36 А за оня ден и час никой не знае, нито небесните ангели, нито Синът, а само Отец.



мисля, че превода е неправилен. Най-вероятно не е поколение а раса, 5-тата раса. След като измре 5-тата раса от глупостта си ще дойде 6-тата, на чисто. Те ще върви по истинския път на духовно израстване и няма да знае насилие а само любовта. Сега тя се заформя в Сибир.



Тема Re: Краят на света ще е сеганови [re: бибo]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано29.08.07 09:52



Интересно ми стана .... каква е тази раса , която се заражда в Сибир?



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Автор;] (Нерегистриран)
Публикувано29.08.07 12:23



Краят на света няма да настъпи на 23 декември 2012 г., както били предсказали маите. Това заяви Алфонсо Ареляно, сътрудник на Националния автономен университет на Мексико, цитиран от ИТАР-ТАСС. По този начин ученият опроверга разпространената в езотерични кръгове трактовка на някои индиански "пророчества". Специалистът на Института по филологически изследвания към УНАМ поясни, че на тази дата се пада краят на "сегашния космически цикъл", както са си го представяли маите.
Според древните надписи той е започнал на 13 август 3113 г. пр. Хр. и трябва да завърши на 23 декември 2012 г. Това породи много апокалиптични спекулации, макар текстовете, на които се позовават мнозина, да не са пророчества, а да разказват за дейността на вождове на маите.





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Авторинфopмeйшънъл rийk (Нерегистриран)
Публикувано09.09.07 06:59



За съжаление с тези потоци информация е трудно да се филтрира истинната. Всеки е готов да се хване и за най-малкото, защото никой не се замисля колко много информация би могла да бъде създадена, ей така, за шоуто. Не е там въпроса, въпроса е че 2012 наистина ще се случи нещо голямо... след многоточието който каквото реши може да сложи. Ето, виждате ли колко е лесно дадена информация, едва ли не факт, да бъде интерпретирана по супер тъпи или фантасмагорични начини само на базата на едно изречение. Няма да излагам мнението си какво ще се случи 2012, защото достатъчно надълбоко съм се ровил, че да напиша още 15 хиляди реда. И като казвам че съм се ровил не означава че съм чел мненията по тази тема на поне хиляда човека. Тва всеки го може. Друго си е обаче книжната и официално потвърдена информация. Когато човек успее да филтрира истинната от измислената информация, смятам цялостната картина, както за 2012, така и за доста други въпроси на които няма все още отговор, ще се нареди доста лекичко. Ама човек трябва малко да се потруди, то не става само с един компютър и интернет това. Така че дерзайте и търсете информация за да се подготвите за това което ви очаква 2012... а то далеч не е ДА УЛТИМЕЙТ ТЕСТ а.к.а. Човек vs Природа дето потопи ще ни удрят и ще мрем. Най-лесно и най-интересно за ограничения мозък с ограничените възприятия е това решение на проблема 2012 - потопи, смърт, ма поне ше е яко... А че ще е тест, ще е тест... ма няа да е баш сървайвъл.
п.с. не забравяйте че има и по-страшни неща от смъртта...
п.с. п.с. и едно от тях с сигурност НЕ е това което ще се случи 2012... наивни фаталисти такива





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: инфopмeйшънъл rийk]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано03.10.07 07:25



във вселената няма по-страшно от това , да мислиш , че имаш тяло - ето една причина, за случващото се



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: xм]  
АвторTailun (Нерегистриран)
Публикувано03.10.07 07:30



по- страшно е , да мислиш, че имаш повече от едно тяло,
а нй-страшно - да мислиш, че си Това



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Авторnanaa (Нерегистриран)
Публикувано09.10.07 19:41



АЗ не мисля че извънземните ще ни оставят така, на произвола на съдбата. Би трябвало ако наистина слънцето се взриви или метеорит удари и унищожи Земята, да ни спасят. Всички знаете че САЩ и Русия държат извънземни в техните лаборатории, нали? А някаде четох, че една от расите висока над 3 метра има база и в Тихия Океан, друга на тъмната страна на Луната. Ако наистина има голям катаклизъм 2012 те ще ни дадът сигнали първи :)
Аз знам че ТЕ са ТУК :)



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
АвторГaню (Нерегистриран)
Публикувано10.10.07 11:20



Миличките, как се връзват! Хора, като се съмнявате, че нещо прочетено е дивотия, проверете "доводите".
Лек увод, вие си допълнете информацията (източници в интернет - бол):
Майското летоброене върви на няколко цикъла. Основния (т.нар. "дълго броене") се дава от следната схема.
1 кин = 1 кин
1 уинал = 20 кина (европейски аналог, месец)
1 тун = 18 уинала = 360 кин (еа, година)
1 катун = 20 туна ("десетилетка", около 20 години)
1 бактун = 20 катуна ("хилядолетие", около 395 години)
Т.е., маите са ползвали двайсетична бройна система, с едно изключение - третата цифра е била до 18. Така майското 231 е 2*18*20+3*20+1 по десетичната бройна система.
Така веднъж на 1 тун маите са празнували нова година, веднъж на 1 катун са празнували по-сериозно, а бактуна е най-якия запой, както европейците през 2000. Е, та значи, на 22 декември 2012 година иде новия по-хубав четеринадесети бактун! Да ни е честит, за много тунове, пичове, трябва да се напием! А края на света ще дойде колкото дойде през 2000. Още едно успокоение: маите са правили предсказания за бъдещето, и има няколко документирини предсказания за след 2012. Така че, предсказанието за свършека на света в края на тринадесетия бактун не е тяхно.
Аре!

ПС На всичкото отгоре, нашето трето хилядолетие всъщност започна на 1 януари 2001 година. Маите, за разлика от съвременните образовани европейци, са можели да броят до повече от 1000. Според мен за това е виновна телевизията, компютърните игри и вестници от типа на шок.



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: hupia]  
АвторPlaY3r (Нерегистриран)
Публикувано18.10.07 10:32



XAXAxAXa e pa nii na zemqta ne mojim da se opraim pa na mars 6e vurim





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Aлekc]  
АвторГocт (Нерегистриран)
Публикувано18.10.07 13:09



Посетете новият сайт посветен на 2012 година: www.2012.to.md и неговия форум
http://forum.2012.to.md/





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 г zaradi horatatнови [re: Anakin]  
АвторVAJNO (Нерегистриран)
Публикувано22.10.07 14:04



eeeeeeeeeeeee kopeleta Bog e sizdal sveta ima hora koito ne vyrvat na Bog





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 г zaradi horatatнови [re: VAJNO]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано27.10.07 21:00



eeeeeeeeeeeeeee kopele VAJNO, ti otkri Amerika, be!



Никога не казвай никога!



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Авторhejkoooo (Нерегистриран)
Публикувано11.11.07 21:56



mn stra6no ama 4estno li enz



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
АвторRashid (Нерегистриран)
Публикувано20.11.07 00:01



Гледай са... Някои неща, който казваж са верни, но не всичко. Това е теорията за числото 23. Годината е 2012 защото 2+0=2 и 1+2=3 23. Нз дали сте гледали филма, но той е много интересен и си заслужава да се види. Не си представям как изведнъж земята изчезва. Не е възможно. Това е бавен процес.



Тема Планетата, която винаги се завръщанови [re: VAJNO]  
АвторNibiru (Нерегистриран)
Публикувано04.12.07 19:48



Потърсете в Интернет информация за Планетата Х, или както е била известна на шумерите (?!) - Нибиру. Има интересни неща (на английски и немски език предимно). Успех :)



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
АвторHибиpy (Нерегистриран)
Публикувано04.12.07 19:49



Потърсете в Интернет информация за Планетата Х, или както е била известна на шумерите (?!) - Нибиру. Има интересни неща (на английски и немски език предимно). Успех :)



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
АвторMaDdd (Нерегистриран)
Публикувано11.12.07 19:39



govore6e se sa6toto i za 1980 govore6e se sa6toto i za 2000 godina
spored men ni6to nqma da stane 4oveka sam 6te se uni6toji ama se pak vqrno ili ne ni6to ne mojem da napravim :]



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: MaDdd]  
АвторKaлинa (Нерегистриран)
Публикувано14.12.07 14:52



И според мен нищо няма да стане в 2012 година. Летоброенето е сменено няколко пъти в историята на сегашната цивилизация.



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Автордaни (Нерегистриран)
Публикувано05.01.08 01:13



и според мен е така а и не само според мен



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Авторpopa (Нерегистриран)
Публикувано06.01.08 00:46



zdraveite vsi4ki neka ne se zablujdavame krai shte ima ne kazvam 4e shte prez 2012 no shte ima moje da e utre moje i da e prez 3025 da re4em vajno e 4ovek kak posresta tozi krai v 4astnost.No ne po malko vajno kak shte go posreshtne 4ove4estvoto vabshte Ийсус е kazal 4e shte ima mnogo luje proroci v negovo ime i nie se obejdavame v tova neznam v koia era sme na vodoleia navodni pluh ili na nemskata ov4arka ama fakt e 4e jivem poslednite dni na zemiata neznam zashto 2012 e godina opredelena ot maite no predi izvesno vreme biha pisal v edin forum na data 4e to4no tazi 2012 shte e na4aloto na kraia moje bi i az sum bil zabluden ot niakoi toest ot neshto neznam kakvo prosto go biah reshil slu4val mi se da poznavam i drugi neshta ot siakakuv harakter ne viarvam 4e tova e darba i 4e bi moglo da se razvie tova e dadenost .



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: popa]  
Авторgif (Нерегистриран)
Публикувано09.01.08 16:34



Незнам дали има нещо вярно в това,но с времето дали от попадането на повече информация или от други нещо ми се струва все по реално и то не като края на света,а края на света такъв,какъвто го познаваме днес и може би промяна и голяма еволюция на човешките същества,които заслужават това.А другите може би просто ще бъдат изтрити от лицето на Земята.Едно прочистване.
Тези дни се поинтересувах малко повече от Календара на маите и попаднах на тези статии:
http://www.vyara.org/topic52.html
http://nolimit.cult.bg/presscenter/?p=196

Както и на някой други.Прочетох и цялата тема и от работите,които прочетох в съзнанието ми започна да изплува един сън,който сънувах преди около десетина години т.е. на 11-12 години.Тогава изобщо не се интересувах от сънища,но от преди 1-2 години вече се интересувам.Знам че този раздел изобщо не е за сънища,но ще го разкажа.Та значи през 2012 г ще съм точно на 26 години.И в съня си бяха горе долу на толкова.Много се говореше че скоро че библейският ад ще излезне на Земята и след това вече няма да има ад.(Може би е свързано точно с очистването на лошите хора и лошотията от Земята.)Много хора включително и аз очаквахме този момент да дойде,но в същото време ни беше страх,защото незнаехме какво ще стане тогава.Отброявахме дните,часвете и минутите.Когато дойде точният момент Ада да дойде на Земята от небето започна да хвърчи огън.Станаха огромни земетресения.Земята Започна да се разпуква и да се отваря.На места започнаха да се образуват пунатини и пропасти,от които излизаше лава и правеше реки по улиците на градовете.Всичко се рушеше,Аз бях с някакъв приятел,който и сега още като чели не познавам на мойте години и един мотор.Това се случи,когато най-малко очаквахме и зад нас Земята се разпука и започна да излиза лава.Ние се качихме на мотора и побягнахме.След това се събудих.Незнам дали този сън има някакво апокалиптично занчение и е свързан точно с 2012,но от това,което прочетох си спомних за него.



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: gif]  
АвторJane Doe (Нерегистриран)
Публикувано16.01.08 10:10



Уважаеми колеги, щом сме живи ще се мре! Но моят въпрос е към всички вас зачекнали темата за 2012-та какво правите в момента с живота си? Няма време за четене на книги (освен Дикенс) трябва да се действа. При един огромен катаклизъм няма да останат само най-духовно развитите а най-издръжливите физически и психически. Мутрите ще дойдат да те изнасилят, убият, измъчват защото могат, ще вземат всичко което им харесва а ти си мантрувай и медитирай и бъди духовно извисен. Как ще ги спреш?



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Jane Doe]  
Авторaz_sam (Нерегистриран)
Публикувано27.01.08 21:26



niakoi da moje da mi otochni tova za smianata na poliusite che ne mojah neshto da go shvana vseki kazva po neshto i v kraina smetka edno goliamo nishto stava





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: az_sam]  
Автор LeoTheWhite (White Lighter)
Публикувано28.01.08 10:11



Ами както и аз казах това ще се случи през 2012.Самата смяна на полюсите ще се се случи заради магнитното поле на земята.Под натиска на мощните изригвания на слънцето,магнитното ни поле ще бъде унищожено.Но тъй като земята е като Динамо тя ще компенсира всичко като започне да се върти в обратната посока.Така ще тръгнем обратно по зодиака.Но ще има вулканични изригвания,земетресения и цунами ... А за това какво ще се случи с хората знам че това ще е началото на Шеста Коренна Раса.Ние по младите които сме се родили след 1980 голяма част от нас са от нея - но не всички !Жалко само че близките ни ще загинат ...

Всеки човек дори и добре да живее умира и друг се ражда на негово място!


Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: LeoTheWhite]  
Авторaz_sam (Нерегистриран)
Публикувано28.01.08 14:06



iasno mersi za obiasnenieto leothewhite.... opredeleno tova ako stane ste bade dosta tragichno,no de nadiavame che ste se promenim kam po dobro...





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: LeoTheWhite]  
Автор Suliko (непозната)
Публикувано31.01.08 16:53



Така, както го описваш ми звучи като:


Земята се съкруши съвсем, Земята се разложи съвсем, Земята силно се разтърси.
Земята ще полита като някой пиян, И ще се люлее насам натам като колиба; Беззаконието й ще натегне върху нея; И ще падне и няма вече да стане.
(Исая 24:19-20)





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
АвторEli (Нерегистриран)
Публикувано01.02.08 11:35



Вижте пък аз какво намерих (данните са от 2006, но все пак...):

"Тези дни учени от Холандия и САЩ определиха с абсолютна точност датата, когато животът на планетата ни ще свърши.
Според специалистите от Утрехтския университет апокалипсисът ще стане след малко повече от 2 милиона години - на 31 октомври 2252006 година, пише руският вестник "Новие известия", цитиран от електронното издание НЮЗру.

Според публикацията на холандските изследователи на всеки 2.5 млн. години става изместване на земната орбита и това води до катастрофално захлаждане.
Използвайки изследвания на геолози и палеонтолози, експертите от Утрехт стигнали до точната дата на гибелта на потомците ни.

Ще настъпи нов ледников период и ще ни сполети участта на динозаврите.
Според астробиолози от Университета във Вашингтон, катастрофата ще стане след половин милиард години: всички форми на живот на планетата ни ще бъдат изгорени от Слънцето.
Доналд Браунли и Питър Уърд обявиха, че Земята постепенно ще изгори и скоро ще бъде погълната от Слънцето.

След половин милиард години от лицето на планетата ще изчезнат животните и растенията, след 3.5 млрд. ще се изпарят океаните, а след 7.5 млрд. г. разширяващото се Слънце няма да остави от Земята и следа.

Темата за края на света отдавна вълнува хората и вариантите за настъпването му са не един и два. В началото на 90-те години беше популярна тезата, че в резултат на Голям взрив апокалипсисът ще настъпи след 11 млрд. години.

А преди 2 г. списание "Нейчър" публикува изследване на астрофизици от Станфордския университет в Калифорния, според което гибелта на Вселената поради въздействието на т. нар. тъмна материя се отлага с още 15 милиарда години. Според тях Вселената отначало ще се разширява, а след това ще се свие, след което ще настъпи още един Голям взрив, който ще даде живот на нови галактики.

Това съобщение беше веднага опровергано от друга група експерти, според които разширяването на Вселената може да продължи почти вечност. "



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Eli]  
АвторSuliko (Нерегистриран)
Публикувано01.02.08 12:02



И аз намерих нещо интересно:


Исак Нютон, един от най-влиятелните учени на своето време, е предвидил, че краят на света ще настъпи през 2060 г.

Предвиждането фигурира в ръкописите на известния физик, които от днес са изложени в Еврейския университет в Ерусалим.

Изложбата е озаглавена "Тайните на Нютон", предаде АФП.

В писмо от 1704 г. английският физик и астроном, притежаващ завидни знания по теология и алхимия, прави изчисление, основано на фрагмент от Библията, Книгата на пророка Даниил.

Според него трябва да изминат 1260 г. между възстановяването на Свещената Римска империя от Карл Велики през 800-а година и края на света.




Тема Да, абсолютнонови [re: Anakin]  
Автор camie_ ({ле}{тя}{ща})
Публикувано15.02.08 17:22



От много различни източници казват точно това, вкл. и учетилят Петър Дънов казва, че 2012 г. ще стане нещо и много малко хора ще оцелеят, в другото пророчество от друг източнок се казва, че ще оцелеят 144 000 души.

The way I am....


Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Авторazz (Нерегистриран)
Публикувано17.03.08 18:59



абе край на света пффф

тва е поредната глупост. Света няма край или ако има то ще е след мноого време така че не се притеснявайте



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: edi.koq.si]  
Автормoни (Нерегистриран)
Публикувано23.03.08 16:18



вие нямате какво др да правите и само плашите хората. и да е вярно не е нужно да се коментира толково защтото така ще стане мо лищо. хората ще се побъркат не усещате ли





Тема Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
АвторTpygeH (Нерегистриран)
Публикувано02.04.08 01:47



Омг...Няма смисъл да се вълнуваме за неща които неможиме да контролираме ако е писано, че ще се мре значи ще се МРЕ ! Хората на времето са казали: "Живей си живота така, че като умреш да няма за каво да съжеляваш" Аз да ви кажа честно това не ми е първата статия която сам чел за края на света (втората е

) някаде другаде гледах че през еди коя си година ще избухне най-големия волкан на Земята (които в момента е бездействащ) и няма да устане кислород на Земята и без кислород ко ще праиме ?! Ще импровизираме като рибите на вода ?! Не мисля така... Аз лично не вярвам за такива работи като "Идва краят на света" защтото... И аз не знам защо ама все пак малко апсурдно ми се струва защото ако щеше света да ствърши до сега щеше да е свършил или нещо такова... не мисля че за 4 години и колко месеца там ще стане нешо толкова страшно, защото ако ще стане до сега трябваше да е почнало... Няма случайни неща на този свят няма да е и случайно краят на света... Толкова от мене не мисля, че пак ще влизам в сайта да чета коментарите след моя, но все пак знае ли човек... СЪДБА... можи и така да се случи, че някои ден пак да влезна да чета какво ще стане с края на света... Това сигурно ще е на 2012 г. ама се самнявам защото една ли ще си смоня сайта защото до тогава има много време...

П.С: Защо имам чувството че моя коментар беше излишен !?



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Автор RoggerDojh (soulguard)
Публикувано03.04.08 10:56



да отбележа, че има някакъв уеб сайт,

, където ако сметнете пише колко дни остават до 20 дек. 2012. а самото име на сайта, novus ordo seclorum, означава май нещо като нов световен ред и е надписа, който седи под пирамидката на 1 долар банкнота. ето и картинка:
(в пълен размер - )
не знам каква е идеята за това е каква връзка е направил някой, но е забавно :)



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: hupia]  
Авторveselinka (Нерегистриран)
Публикувано13.04.08 11:24



според мен когато туи стане тря идем на марс.апак и мойе да не се случи.никои не знае.ште разберем кат доиде тази дата и година.а дотогава се наслаждаваите на живота и на всеки миг.





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Авторbafi (Нерегистриран)
Публикувано13.04.08 17:31



Nqma slu4aini ne6ta, i imena!!!!AMA to4no ti li ????????????NE ti li e qsno ,4e nie kato biologi4ni vidove su6to imame magnitno pole,i AKO uspeem da go ispolsvame :PODOBAVA6TO:,sme v sustoqnie da Komandvame Prozesite??



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Hady]  
Авторkastneda (Нерегистриран)
Публикувано03.05.08 00:54



Prava/v si



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано04.05.08 12:29



Ха, ами вижте сега.. кога ще е краят на света никой не знае.. такъв ще има, но само Бог знае кога ще е! И аз съм чувала, че на 21 срещу 22 декември, 2012 г. ще се обърнат магнитните полета и ще има катаклизъм, но това никой не може да го предвиди.. а камо ли за краят на света! Краят на календара на маите свършвал тогава - е, да.. но това не значи, че края на света също!

А и ако наистина това е вярно, ние вместо да стоим тук и да спорим , трябва да се радваме на живота! Недейте да мислите толкова много по този въпрос, ако е писано нещо, то ще стане, а ако не - няма да стане! Ние не можем да променим нищо по какъвто и да било начин, ако ни е писано!



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
АвторDRACULA (Нерегистриран)
Публикувано07.05.08 16:18



az vqrvam na tova 6te e dobre da oceleqt i nqkoi drugi Adam i Eva ne go priemaite kato bazik se pak 6te bade dobre





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: petimapetko]  
АвторBobo (Нерегистриран)
Публикувано07.05.08 19:57



Здравейте!
Прочетох темата и коментарите ви.
За мен нещата са доста ясни, понеже вярвам на написаното в Библията за края на света (по специално Новия завет). Великата Борба "Армагедон" всъщност ще е за умовете и сърцата ни - това е по-важното, за което трябва да мислим.

И вместо да четете разни други "предсказания" или "пророчества", вземете да прочете поне за обща култура Истината за края на света и бъдещето на човечеството.
Проблема ни е такъв, че сме свикнали да живеем БЕЗ Бог, а това всъщност е най-страшното за всички нас.



А опитвали ли сте да видите, че Бог ви обича?!?




Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Bobo]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано08.05.08 16:40



аман от сектанти.





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Last Roman]  
АвторBobo (Нерегистриран)
Публикувано08.05.08 20:18



Това че чета Библията прави ли ме сектант?!?
А тези, които не я четат, какви са тогава?

Каквото и да си мислиш, каквото и да говориш, каквото и да правиш, нищо не може да промени факта, че Бог те обича и е дал живота Си, за да живееш ти!

Въпроса е дали ти ще оцениш този факт!




Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Bobo]  
Автор bLaf (познат)
Публикувано10.05.08 10:59



След като Бог е дал живота си за мен - демек умрял е - как ме обича?





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: bLaf]  
Автор Lillie (~passing by~)
Публикувано10.05.08 17:02



Верно е, че Исус е умрял на кръста и се е жертвал за човечеството, но дали е Бог? Дай дефиниция за "бог"





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: bLaf]  
АвторBobi (Нерегистриран)
Публикувано11.05.08 15:53



Възкръснал е, за да продължи да те обича... Не очакваше ли точно това?



Цитат от Библията...

1 Послание на Петър 1:3
Благословен да бъде Бог и Отец на нашия Господ Исус Христос, Който според голямата Си милост ни възроди за жива надежда чрез възкресението на Исус Христос от мъртвите.



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Lillie]  
АвторBobi (Нерегистриран)
Публикувано11.05.08 16:10



Шегуваш ли се?
Бог не може да бъде дифиниран от нас!

Но може да бъде разбран и проверен дали е прав в това, което казва:
1 Послание на Йоан 4:7,8
"Възлюбени, да се обичаме един друг, защото любовта е от Бога;
и всеки, който обича, роден е от Бога и познава Бога.
Който не обича, не е познал Бога;
ЗАЩОТО БОГ Е ЛЮБОВ."


На който му се чете, може да прочете и това:
Колосяни 1:15-23
"Той (Исус Христос) е видимия образ на невидимия Бог и стои над всичко сътворено. Всичко в небесата и на земята бе сътворено от него – и видимото, и невидимото, било то престоли, власти, господари или управници. Всичко бе сътворено чрез Христос и за Христос. Той съществуваше преди всичко друго и всичко се крепи чрез него. И той е главата на тялото – църквата. Той е източникът на всичко и той е първородният, възкресен от мъртвите, за да заеме първо място във всичко. Защото в него Бог избра да живее в цялата си пълнота, и чрез него да върне към себе си всичко – и земните, и небесните неща, като чрез кръвта му, пролята на неговия кръст, донесе примирение.

Имаше време, когато заради помислите си и злите си дела вие се бяхте отдалечили от Бога и бяхте негови врагове. Но сега чрез смъртта си Христос ви помири с Бога, за да ви предастави пред него святи, неопетнени и безупречни. Ще бъде така, ако продължите да стоите във вярата си твърди и непоклатими и не се отклоните от надеждата, която ви даде благата вест, проповядвана на всеки под небето – благата вест, която чухте и на която аз, Павел, станах служител."


Мисля, че коментарите са излишни...




Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Bobi]  
Автор Lillie (~passing by~)
Публикувано12.05.08 10:21



Разбира се, че се шегувам, как иначе





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Bobi]  
Авторlupus (Нерегистриран)
Публикувано13.05.08 12:15



пич, има си клуб християнство и православие за подобни цитатни излияния.





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: lupus]  
АвторBobo (Нерегистриран)
Публикувано16.05.08 00:27



Напълно съм съгласен с теб.

Извинявам се!



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: veselinka]  
АвторЙoдa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 04:02



Чета,чета и си мисля, че до 21.12.012 ни остават 4 години и половина. Приемам, от многото изчетени неща,че Нибиру се завръща към земята на всеки 3600 години. Ама не трябва ли вече да я виждаме???? След като има намерение след 4 години да се халоса в Земята според елементарната логика, значи трябва да се вижда поне от "Хабъл". Маите са много печени, ама ... нещо не ми се връзва. Таз Нибиру без това не ми харесва, някакви си анунаки, някави си рептилии и върли глупости чета за жителите й. Май някой създава психоза. Еврейски измислици. Искат да взимаме кредити и да купонясваме като за последно. Ама ние и без това си го правиме. Така, че споко и след края на света ще оцелеем, няма и да разберем кога е дошъл.



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: DRACULA]  
АвторPoWeR (Нерегистриран)
Публикувано02.06.08 10:54



" az vqrvam na tova 6te e dobre da oceleqt i nqkoi drugi Adam i Eva ne go priemaite kato bazik se pak 6te bade dobre

"

Хмм... не разбрах какво имаш предвид с това??



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
АвторVALETO______ (Нерегистриран)
Публикувано06.06.08 19:09



AMI DEA ZNAM 6TE VIDIM TAA RABOTA ;)



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Автор lexcorp (непознат )
Публикувано08.06.08 18:58



здравейте попаднах на една статия, интересна е но е по скоро като за филм !!!

Теория на Съществуването
prof. Kristopher Karrati

Здравей уважаеми читателю, сигурно някога през съзнателния си живот си се питал и си се чудил какво правиш на замята и каква е твоята мисия в този живот, в тази статия съм изложил една от многото теории за нашето съществуване, дали е истинската и вярната - никой не може да каже със сигурност.
Ще започна с това - теорията за паралелните вселени, колко са никой все още не може да каже, но скоро учените откриха за същесвтуването на паралелна на нашате вселена, където има силно сгъстена енергия причинена от Големия взрив в която се пазят данните за съществуването и за съдбата на всеки един от нас, тази енергия ние познаваме като Господ, учените са на мнение че никой по никакъв начин не може да общува с тази енергия нито от нашате вселена нито о друга.
Моята теория се основава на данни които ни дават нашите учени и на философския и религиозен поглед върху света.
Господ - кой е Той, това е любовта, Той е създателя на нашите души, а телата ни нашето физическо съшествуване се дължи на Висшия разум-може би много напреднала цивилизация, която чрез много по развитата си наука и в частност генно инжинерство за създали нашия вид, включително животински и разстителен. Може би всичко това ви се струва налудничево - може и да е така, но помислете - Планетата Земя, годината е 13008, човешкия вид е претърпял много изменения, различни раси, киборги, Еволюция, науката е развита до такава степен че чрез методите на генното инжинерство ние можем да създадем нов вид който да е приспособим към условията на дадена планета, толкова ли е невъзможно да си представим че благодарение на нас на някоя друга планета ще се зароди живот, същества - по наш образ и подобие! Най вероятно точно това е станало с нас, ние сме плодът не експеримент който е излязъл от контрол.
Теорията за паралелните вселени не е нова, смята се че има главна паралелна вселена (Алфа Вселена)ние я наричаме Рай, там където е нашия Бог - следователно трябва да има и Ад, най вероятно има но не става въпрос за Адът на Данте, Адът е тук на Земята в вселената в която съществуваме в момента, всичките болести, трудности и т.н. това е нашето наказание което Бог ни е наложил, след като ни е изгонил така да се каже от Алфа Вселената, сега ние преминаваме през различни цикли - за който Маите са знаели много отдавна и със своя изключителен календар, за който някои смятат че им е даден от друга цивилизация поради изключителната си точност, предсказват края на всеки цикъл.
Предполага се че скоро ще невлезем в 4-то измерение (2012г.) до колко ще стане това ще видим след няколко години. За 2012 се смята че ще бъде края на света( апокалипсис). Край на света е силно казано, по скоро на нашето съшествуване в това 3-то измерение, да плашещо е ! но след този перход и край на този цикъл ние ше преминема в друга паралелна вселена с 4-и измерения и така все повече ше се приближаваме към Рая ( Алфа Вселената ).
Пример за този преход го имаме и тук на земята. Училището - ние се учим по 12 години, а за да стигнеме до 12тата ние трябва да се справиме с останалите 11, който не се справя с ученето остава на поправка или да повтаря годината, така е и с Паралените Вселени. В момента сме в Паралелна Вселена и всеки от нас си има мисия в нея, за да се премине в следващата ние трябва да я изпълним тази мисия. Проблемът е че когато се родиме ние знаеме за какво сме дошли, но с течение на времето забравяме и се отклоняваме от тази си мисия, в последствие когато си заминеме от този свят ние си спомняме вече свободни от оковите на нашето земно тяло за Мисията ни, но вече е късно ние сме се провалили и не можеме да преминеме в следващата вселена за това нашите души( съзнание ) чака в пространство които някои наричат Звездопад, там се готвят за прераждането за да могът наново да се опитат да изпълнят това което не са могли в предишния си живот- да всичко започва наново, и докато сме в оковите на тялото ние не помним тези преходи на съзнанието.
Малцина хора успяват да изпълнят своята мисия и да преминат в следващото ниво на съществуване, което въпреки че е по висше далеч не е последната спирка по пътя по който пътува нашето съзнание или душа. Онези пък които не успяват чакат своя поправителен само че той се равнява на още един човешки живот прекаран на Земята в тази вселена и това измерение, вместо да пътуват към последната Вселена - Рая.
Когато изпълниме мисиите си в всички паралелни вселени ще сме издържали изпита на който ни е подложил Той за да се върнеме отново така където ни е мястото, при нашия Духовен създател.
Това е един дълъг път който ние трябва да изминеме, но факта че времето като понятие за измерване на нашия престой тук ни заблуждава че всъщност сме създадени по някаква случайност от Господ, и ние сме тук просто за да живеем, повечето хора не могат да си представят че живота и съществуването е много по-сложно от това което могат да си представат, и това е можеби една от причините заради която човек забравя за свояти мисия, а можеби мисията на всеки един от нас е да разбереме че няма нищо случайно и че сме едни пътешественици по пътя към мира и спокойствието.
Тази теория няма да бъде разбрана от много хора, някои ще я сметнат са поредния тъп сценарии от Холивуд, като фимите за Doomsday.
Всеки един има право да разбере причините за съществуването си, но повечето нямат време за това !!!



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: lexcorp]  
АвторX-Thing (Нерегистриран)
Публикувано15.06.08 04:27



Не знам защо, но някъде от 1999 г. насам започнах да чувствам, че нещо няма да го бъде света в периода 2010-2020 г. Не знаех нищо за никакви предсказания още, просто се появи такова чувство в мен. Незнам как ще ме разберете, но каквото и да ни се случи можем единствено да го приемем. Според мен за оставащото ни време трябва да премислим цялото съществуване на човечеството и да си дадем сметка за смисъла на живота.
Едва ли можем да оправим положението за това време, което се смята, че ни остава, но поне можем да променим начина си на мислене към по-добро.
Външните планети както могат да отклонят метеорит, така могат и да го насочат към нас. Луната както ни пази, така може и да ни сложи край. Вълните предизвикани от обект от космоса, няма как да ни подминат.
Ако магнитното поле на Земята отслабне, в следствие на обръщането на полюсите, слънчевият вятър ще отвее атмосферата и краят ни идва за секунди. Ние не можем да се справим с природните явления на планетата, камо ли нещо чуждо.

Постоянно стават неща, за които незнаем...



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: X-Thing]  
АвторOther_dimension (Нерегистриран)
Публикувано15.06.08 23:38



По-добре да живеем всеки ден като за последно, защото поради съображения за предотвратяване на масовата паниката и безредици, които могат да настъпят в следствие на армагедона, който ни очаква едва ли Великите сили на света ще ни кажат истината.
Макар, че не всичко могат да скрият, зависи от това какво точно ще се случи.



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Other_dimension]  
Автор Jututunec (той е)
Публикувано28.06.08 21:19



Край на света няма да има. Ще бъде по-скоро край на човешката цивилизация във вида, в който я познаваме.

И аз мисля, че е възможно да е през 2012, но от друга страна във всички свещени книги на религиите пише, че ще бъде когато най не го очакваме...

Освен това може да стане и много различно от представите ни - за някои нищо няма да се случи, а други ще преминат нататък и само те ще знаят че това което чакаме вече се е случило. Останалите просто ще продължат по пътя на самоунищожението, по който вървим толкова целеустремено.

Да живее Балакаха, цар 13!


Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Авторlyubobg (Нерегистриран)
Публикувано28.06.08 22:43



Ще трябва да разочаровам всички фенове на края на света,
но няма да е през 2012



Повече инфо тук:

http://www.greatdreams.com/2012.htm



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: lyubobg]  
Автор Ryoma (непознат )
Публикувано01.07.08 09:42



"Онова, което е написано в Библията, ще се сбъдне!. Апокалипсисът ще дойде!. Вие не, но децата ви ще го преживеят!"
По всяка вероятност Ванга говори за апокалипсис не в смисъла на край на света, а като символ на възмездие, което ще споходи човечеството заради неговите злини и неразумност.



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
АвторPrOбeMнAтЪ (Нерегистриран)
Публикувано03.07.08 01:53



Наистина много интересно и тъпо.Сега ще ти дам една идея,която ще промени мнението ти.
1.Ако от сега си пълниш с притеснение главата,ще умреш преди нас от притеснение.
2.След като имаш книгата и изчиления отиди при физик и го помоли да ти разясни някой неща,също така и при математик за да ти ги обясни нещата.
3.След това можеш и сама да сметнеш някой неща.

Не ти ли се вижда странно това?Забележи

[!] Така годините не си съвпадат въобще.Ще ти задам един въпрос,надявам се,че ще успееш да намериш отговора.Според книгата въртенето на земята се е променило и полюсите са се били сменили,но не забеляззваш ли,че тези,които например са давали тези,са живяли по това време.Тогава как не са загинали,а са уживели и въобще как ще стане така след като половината история съвпада с това,което смятат,че ще стане през 2012 година.Интересно нали?Книгите не винаги пише истината.Не винаги хората дават парвилни тези,защото някой неща не са се открили,а се дават тези за тях,които са грешни.Не вярвай на всичко,което четеш и ти казват.Забавлявай се и не се притеснявай,ако ще стане е стане,ако не няма това не зависи от нас и няма как да се спре дори и да се сручи.



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: PrOбeMнAтЪ]  
Авторkormack (Нерегистриран)
Публикувано05.07.08 18:02



Какво пишеше в Библията. Там Йоан нз си кво. Огън, земя, вода ама бала... Ми имаше огън на Чепинци

Имаше зема с тва земетресение Що не се намери някой да каже че е апокалипсис. 2012... ? Луди ли сте? Страх ви е? Нустрадамус - 2001, Баба Ванга - 2000, Жоро от 24ти блок - 2002. Наводнения,земетресения,слънцето изгасва,падат някфи метеори,на жените им растат зъби по ... . Откажете се от идеята че някой ни казва кога ще умрем. Важното е да живеем както трябва (не че знам как е тва) пък после ад,рай,дълбок космос,метафизични полета,нищото... това вече няма значение



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: kormack]  
АвторNqma Zna4enie :) (Нерегистриран)
Публикувано09.07.08 08:21



Лично аз подкрепяп твоето мнение kormack но въпреки че и аз съм чел че 2012 ще е "The end of days" не вярвам :) защото още като се върнах във България пред 1997 казаха че ще бъде края на света и кво идва тоя ден аз рева рева излизам на стълбите "на вънка" да чакам метеорит ... чакам чакам "аз вече час" :D и кво мислите че стана паднаха 2 ? Не баба ми доиде и каза аре пребираи се :D за това не вярвам много много във теорията краят на стева ако ще е пред 2012 ... тогава ще е примирете се със това и че нищо няма да може да направите ако това наистина е така въпреки че аз не смятам .. За това си живеите и неси пълнете главата със глупости като доиде този ден тогава мислете защото сега има по важни неща като момичета - За момчета Момчета - За момичета :D за това драги ми прятели живеите си спокоино излизаите с гаджетата и се радваите на живота "Също така се друсаите като прасете и пийте да дупка :D:D:D"



Тема Re: САМО БОГ ЗНАЕнови [re: p-12]  
АвторNqma Zna4enie :) (Нерегистриран)
Публикувано09.07.08 08:25



Хахахаха братко разбиме със този коментар евала ти правя





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: kormack]  
Авторpetya (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 00:58



ima promiana i tya se ysesta v klimata na Zemiata no tova e nasata kasta i spored volyata na gospod tuk ste ystanem za da se nay4im da givieem zaedno v edinstvo i xarmonya koito iska tova mardane niama koito iska drugo 2012 e fatalna.Zemyata e nygna za se prevarne myasto na lubovta i xarmoniata



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Автор ioana33 (непознат )
Публикувано18.07.08 16:30



Da ima nesto viarno.Ako ste 4eli niakoia ot knigite na Ernst Muldasev - V tarsene na grada na bogovete, ili Elena Balvatskaia, Edgar Keisi, vsi4ki te tvardiat, 4e nie sme petata rasa na zemiata, a kogato nastapva kraiat ne edna rasa, nastapva i potop- edin vid pre4istvane, no ne kraiat na sveta. Sled pre4istvaneto, ili potopa zemiata se zavarta sas 6666 km i se promeniat poliusite, ot tam idva i raztapianeto na ledovete ot Antarktida i Severnia polius. Ste ostanat nai-dobrite! Taka e kazano. A nai-dobrite rasi predi nas sa bili Lemuriitsite i A... oh, sazeliavam iz4ezna mi naimenovanieto im...Kato se setia ste vi go kaza. Ta Balvatska kazva, 4e pri tehnia krai sasto sa ostanali nai-dobrite!Keisi tvardi, 4e piramidite sa postroeni ot poslednite, koito sa oziveli ot A..... ah, tova ime!I te sa zapo4nali da sazdavat nas- petata rasa - 4ovekat! Da vi kaza, s nasia na4in na zivot niamame nikakvi sansove da oziveem! Lemuriitsite sa bili tolkova razviti, 4e te imali sposobnostite da se transportirat i t.n A za nas vsi4ko tova e vse oste misteria... Duhovno sme mnogo zle! Ako se obedinim vsi4ki i mislim polozitelno vsi4ko moze da se promeni, no trudno bih poviarvala, 4e mozem da zapo4nem da mislim samo v polozitelna nasoka! Taka, 4e bratia i sestri HOMO SAPIENS imame oste samo 3 godini i polovina! Davaite da se hvanem za ratse! Nie mozem, samo triava da si poviarvame!!!





Тема Re: Истината за 2012нови [re: Anakin]  
Автор gekkor (непознат )
Публикувано19.07.08 19:24



za tezi koito znaqt angliiski eto vi sait v koitо 6te pro4etete kakvo 6te stane na 21.12.2012 http://www.viewzone.com/endtime.html dosta to4no e opisano az ne sam sueveren za tova 4e ne vqrvam na ne6ta pisani vuv bibliqta 4el za podobni ne6ta i za kraq na sveta vuv 2012 no vuv tozi sait e opisano dosta dobre i az vqrvam pove4e na tova pisano vuv saitaa pogore bih spodelil nqkoi ne6ta kato naprimer e na6ata slun4eva sistema se dviji nadolu i 4e na 21.12.2012 6te e to4no na ekvatora na na6ata galaktika



Тема Re: До края остават още точно 2460 дена!нови [re: Balki]  
Автор gekkor (непознат )
Публикувано19.07.08 19:32



dopalnitelno vidqh 4e nqkoi hora sa pisali 4e moje da umrem po barzo zaraadi zatoplqneto ili zaradi ozonovata dupka no ve4e golemite durjavi namaliha drasi4no otrovnite gazove i do 10 godini ozona 6te e "popraven" pone donqkade

P.S. zemqta 6te mine prez lednikovi periodi i periodi na globalno zatoplqne o6te dosta puti

P.P.S. o i na 2019 golqma kometa sus diametur okolo 3 km moje da udari zemqta 6ansa da q udari e dosta golqm no u4eni sa sigurni 4e USA i moje i Rusiq 6te istrelqt dosta golemi qdreni raketi (nai golqmata za koqto sum 4uval e ruskata Tsar Bomba koqto ima sila 50000 kilotona silata na kometata e 100000 kilotona)





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Автортити (Нерегистриран)
Публикувано21.07.08 11:35



съжаление са научно -фантастични

Земята е обречена да се изпече и да бъде погълната от загиващото Слънце, но не бързайте да харчите спестяванията си, тъй като астрономите предвиждат апокалипсиса след 7,6 млрд. години, предаде Франс прес.

Интересното изчисление се появи на страниците на британското списание “Астрофизика”.

Пред десетилетия Робърт Смит, почетен професор по астрономия на Университета в Съсъекс изчисли, че с изчерпване на “горивото” на Слънцето, то ще се превърне в опасен червен гигант.

След един милиард години, с разширяване на Слънцето, океаните ще се изпарят, запълвайки атмосферата с водни пари и предизвиквайки неконтролируемо покачване на глобалното затопляне.

Смит предлага два сценария, и двата в сферата на научната фантастика, за избягване на тази съдба.

Единият е да се впрегне гравитацията на минаващ наблизо астероид, за да се извади плавно Земята от тази опасна зона.

Другият сценарий включва заселването на Космоса.



Тема yYEyBTmVHUqUWнови [re: Anakin]  
Авторjervexsqlr (Нерегистриран)
Публикувано23.07.08 20:46



r0AlFj <a href="http://afhecdhjeyhv.com/">afhecdhjeyhv</a>,

, [link=http://sljyahexzxkx.com/]sljyahexzxkx[/link], http://drfakktilhuc.com/



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Авторnihilisto (Нерегистриран)
Публикувано01.08.08 02:24



Мухахахаххааааааа, кво стана насрахте се от страх бе, споко народе без паника, нали знаете лафа " Като пукна ако ще и дърва да ми цепят на хуйо" боли ме сакса кво ще става след 7 милиарда годининки, не вярвам в преражданията, възкресение и живот след смъртта, един път измият ли ти гъза с болисек няма "възкръсване" хаххахаа



Тема Abe hora viq typi li ste ?!нови [re: Anakin]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано09.08.08 11:28



awe vie dobre li ste ?! kak moje da vqrvate na tiq gluposti ?!

spazvaite spokoistvie tva e pulna glupost !



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
АвторDlMlTAR (Нерегистриран)
Публикувано20.08.08 11:50



az kazvam 4e tova nee istina za6toto nemoje tova da see slu4valo pove4e ot 2 a te kazvat mnogo move4e pati prezi zemqta nee bila takava bila e kato mars za tova ne vqrvam za vaprosi v skype : d_d_kolev





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Ryoma]  
АвторRyoma (Нерегистриран)
Публикувано22.08.08 20:06



Намерих някои интересни нещица в тези саитчета , но дали са верни само те си знаят



http://oracle.bulgarianmove4u.com/keysi-citati.html

http://www.fenomenibg.com/modules/news/article.php?storyid=151



Тема 3 години по-късно - 2008нови [re: Anakin]  
Автор L.L. (мълва)
Публикувано06.09.08 13:38







Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Bobi]  
Авторomfg! (Нерегистриран)
Публикувано09.09.08 12:43



абе мн сте тъпи се връзвате на такии простотий. нали уш беше през 2002 .. после 2003 .. и нищо тъй че ...





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: тити]  
АвторЖacмин (Нерегистриран)
Публикувано11.09.08 01:31



Като се замислите, предната такава година с голяма промяна беше 2001 - кулутурата в България се промени много в сравнение с 90-те и 2000 година, но не само тук, а и по света - смяна на руския и американския президент, смяна на нашето правителство. Започна да слуша повече чалга народа, а по света музикалните стилове също се видоизмениха. Модата се измени коренно - вече не носим дрехи като през 90-те. Автомобилният дизайн се измени. Промени имаше във всяка област. До 90-те години като че ли животът беше някак по-весел. На практика света до 2000 година е доста различен от този след 2001. Да не забравяме и 11 септември. Тъжното е, че от тогава и на мен не ми върви.



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Жacмин]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано19.09.08 01:35



Не знам дали ще става нешто край на света или каквото и да било !
Но осещам промяната във времето в природата - тази тежест в гърдите която ми казва че нешто лошо предстои . Някои обръща ли внимание как хората започнаха да се променят ?



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Жopo]  
Автор bastet71 (новак)
Публикувано22.09.08 15:03



Определено динамиката на живота и природата са очевидни така, че тежко му на този, който не може да се приспособява бързо





Тема Re: 3 години по-късно - 2008нови [re: L.L.]  
АвторKoнтeca (Нерегистриран)
Публикувано22.09.08 15:34



Попаднах на предсказанията на Ванга за бъдещето на човечеството.

http://harshmag.blogspot.com/2008/02/blog-post_1685.html

Някои дати съвпадат с 2011. Доста обезпокоителни. Като се замислих за тези и други предсказания, се питам, къде е "златната вода", за която Вера Кочовска разказваше в интервютата си и за оправянето на България? И ако според предсказанията на Ванга след 2-3 години всичко ще изчезне от северното полукълбо, то как Китай ще стане най-голямата икономическата сила до 10 г.?
Нас пък европейците ще ни довършат с химическо оръжие до 2014..?!?!..



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
АвторKOнтeca (Нерегистриран)
Публикувано23.09.08 22:35



Явно никой не се притеснява от края на света....

http://harshmag.blogspot.com/2008/02/blog-post_1685.html



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: KOнтeca]  
Авторgif (Нерегистриран)
Публикувано17.10.08 13:02



Незнам дали нещо се се случи през 2012 година.Чел съм доста работи за различни катаклизми кой от кои по страшно изглеждащи.Някои пък твърдят че ще се появи планетата Нибиру.Чел съм че ако наистина дойде би трябвало да се вижда поне с телескопи от 25 май 2009 година.Но това,което го чета с преминаването.И тук нещо малко като на филм.А сигурно ли е че са изчезнали маите.Ако просто са се качили на тази планете като е минала от тук преди.



От друга страна се говори за идването на шестата раса.Ами ако това е свързано със съзнанието на хората.

Вижте това мнение:

[quote name='Cel' date='Aug 1 2008, 09:57 PM' post='240759']
Изгледах първите 5 минути и изглежда обещаващо. Още повече, че казват нещо, което измислих сама преди няколко дни, много е яко. :xqxq:

Четох за предишните 4 слънца при маите, които са били унищожени от земетресения(земя), урагани и циклони(въздух) огнен дъжд (огън), и потоп(вода) (<- в този порядък), и си мисля баааах мааму, тва са 4-те елемента. Петия елемент, който остава е етера, значи ще стане нещо свързано с етерното тяло на човек (известно още като емоционалното тяло, част от по-фините тела & so on). Така че едва ли ще има природни катаклизми, промяната ще стане в съзнанието на хората.




Ето линк и към темата:

http://forums.wsphere.com/index.php?showtopic=4692&st=0

Ами ако нещо такова наистина се случи.

Ами ако нещо точно тогава провокира съзнанието ни.

Изгледайте този филм:

http://zamunda.net/details.php?id=139237&hit=1

Много е интересен.

След като го изгледате се замислете че един обикновен средноинтелигентен човек използва от мозъка си едва 4-5 %.(Аинщайн е използвал 10-15% от мозъка си.)
Колко участъци в него има,които са "спящи" и се активизират като резервен вариант.Ами ако нещо тогава започне да ги провокира.Ако започнеме да използваме по-голяма част от мозъка си на веднъж и почнеме да осъзнаваме много неща,които сега изобщо не може да ни ги побере акъла просто,защото трябва по голям капацитет за тях.
И мравките не могат да разберат нещата,които ние правим,но това не означава че ние не ги правим нали.




Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Жacмин]  
Автор;-) (Нерегистриран)
Публикувано07.11.08 21:12



2000 год. и за мен беше преломна,съдбата ли ,Бог ли,кой ли, де да знам ,но започна да ме почуква по тиквата при всяка моя грешна(за духовните и космическите закони)постъпка.не само че трябва да влизам(все още продължавам)в правия път,но трябва и да го правя с любов.и започвам да се замислям че тя-Любовта е май наистина (мета)физична сила.отгоре на всичко,за да ми бъде още по-весело,започнаха да се появяват и предчуствия

.май ще трябва да се променяме,ако искаме да оцелеем,а



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
АвторOoooo (Нерегистриран)
Публикувано12.11.08 19:06



Bqh chul ot nqkoi che baba vanga e kazala che kraqt na sveta shte diode ot katastrofite s kolite.No ne znam mnogo ne mi se vqrva za kraq na sveta no e mnogo vazmojno.





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Авторelito_684 (Нерегистриран)
Публикувано20.11.08 18:11



ne znam da li e istina no ponqkoga si mislq 4e kakto nravkite za nas sa ni6to taka i nie sme edno ni6to za drygi ! zamislqli li ste se 4e nqkade na svetlinni godini ot nas ima jivi s16tastva...





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: elito_684]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано12.12.08 10:20



Абсолютно правилно предположение! Може би за извънземните цивилизации сме нещо, като мухи-еднодневки, колкото и да не ни харесва

.



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Автор voltenski (непознат )
Публикувано31.12.08 16:15



не прочетох всичките коментари но повечето са глупости и подигравки не че искам да плаша някои но знаите само че маите са не някакви екстрасенси или предсказвачи а много добри математици и наи вече физици заштото вътху тяхните знания са развити много научни и манипулазионни организации както една от тях е религията заштото библията е не толко религиозна колкото е физика и астрономия ако не жяржате гледаите филма zeitgeist там има доста доказателства за това.но както и да е знаете ли зашто маите казват че 2012 21 декември ще е края ами анакин е прав за полусите но не че просто така сланцето полудява.всичко ще се случи и има доказаателства на определени години изчислени от маите нашата планета преминава през правата на нашата вселена (млечния пат).това придизвиква катаклизми.е от изминалата 2008 сме започнали да навлизаме и както виждате времето на земята започва да се влиае така че вие преценетте дали да го зимате на шега.но ште кажа оште нешто началото е края а края е началото.и запомнете страха е грях ако преодолеете страха ще успеете.

УСПЕХ



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: VAJNO]  
Авторivan_val (Нерегистриран)
Публикувано05.01.09 18:51



Abe mazohist turski,Sekta li si kav si e ? Shmatka......Q si jivei Rqzaniq jivot i ne ni zanimaai s Bojiite si prostotii......



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: VAJNO]  
АвторB.M.B. (Нерегистриран)
Публикувано15.01.09 00:04



Според мен това са пълни глупости. Предричаха, че и през 2000 г ще стане потоп обаче не стана както и много други предсказания. Предричат, че ще се обърнат полюсите на земята и, че ще започне да се върти обратно т.е. слънцето ще изгрява от запад вместо от изток ( на мен лично ще ми бъде интересно как ще стане това ). Всичко било изчислено чрез математика, но ако е така всички ще си изчисляваме какво ще ни се случи на другия ден





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Автор в дyпeтo (непознат )
Публикувано26.01.09 01:53



Няма да настъпи цялостно унищожение на човешката раса но две трети. Ще има много лъжи и измами! Вярвайте само на себе си!



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: в дyпeтo]  
Авторuhar (Нерегистриран)
Публикувано29.01.09 11:53



посетете: www.esencia1.info



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
АвторPoc (Нерегистриран)
Публикувано30.01.09 21:26



Това за края на света и аз съм го чувалла само че от Нострадамус (който е предсказал за 1вата и 2рата световна а и за 2мата антихриста) ... също и Ванга ( една от най-големите феномени ) и 2мата са били велики хора и са предсказали 1но и също нещо тейче и аз мисля че е вярно



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано30.01.09 21:32



попринцип има много учени които са казвали че ще дойде края на света само че коя година не може да се каже защото едни са казвали 2060 други 2012 ,2010 , 2025



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: B.M.B.]  
Авторzqpa4 (Нерегистриран)
Публикувано05.02.09 14:26



Че полюсите ще се обърнат е повече от сигурно, само дето не се знае кога. Ако сте гледали The Universe сериала, юе разберете, че има доста начини земята да спре да съществува и без пророчества и математически изчисления, просто вселената така работи. Ако пък стане тогава и да го мислим и да не го, все тая, така, че носете си новите дрехи и да не ви пука





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Aлekc]  
АвторCимпaтяra (Нерегистриран)
Публикувано17.02.09 01:29



Абе, ти някакъв/ва сектант/ка ли си? Айде, моля ти се с тия пълни глупости. Не ни занимавай с копи-пейст от тъпи сайтове. Не виждаш ли, че само плашиш хората с тия тъпи коментари. Като толкова ти се мре, има лесно, хващай въжето и през врата...


Ако е писано, ще умрем тогава, ако не - не. Не мога да разбера какво толкова се задълбочавате и изтъквате някакви нереални факти, свързани с въпросното "умиргане". И айде стига с това "Изживейте всеки миг пълноценно" ... Ако ми е писано ще е пълноценно, ако не- няма да е... Не можете ли да свикнете с мисълта, че не ВИЕ определяте съдбата си, живота си или смъртта си. Би било доста лесно и скучно ако беше както го искаме.
Доста налудничево ми звучи тази/този Алекс. Абсолютно сектански разсъждения.
Алекс: Като чета коментарите ти ми изглеждаш като човека, който в като погледне в локвата вижда само калта... а не луната.. Тоест ми изглеждаш асболютен/а песимист/ка.



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: ..]  
Авторbds (Нерегистриран)
Публикувано03.03.09 16:55



Вижте това. Много напомня за датата нали!
http://vbox7.com/play:569cfd85



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: bds]  
Авторuhar (Нерегистриран)
Публикувано10.03.09 16:34



Интервюиращ - През годините, прекарани в пълно усамотение, до какви прозрения достигна?
Георги Крумов-Изворски - Трудно е за обяснение… На прага сме пред изключително важен преход, пред избора да престанем да съществуваме или да поставим ново начало на развитие. Ако не успеем да се променим към по-добро, само след няколко години - към 2012-2013-а, преди планетата да навлезне в квантовия скок, камбаните денонощно ще бият на умряло, независимо дали човек е на 20 или на 80 години.

- Разполагаш ли с конкретни факти?
- Хиляди години вибрацията на земята е била 7,83 херца. През лятото на 2008-а тя достигна 11,9, в момента вече е 13,9 херца. Ако продължава със същия убийствен темп, това означава твърде скоро смърт за живите организми, за живите клетки. Масово ще започнат да измират животни, птици, насекоми. Много вируси и микроби ще изчезнат, но ще се появят нови и човечеството ще започне да боледува от по-лоши болести, защото вече те ще бъдат ментални, ще се развиват в главите ни, в мозъците ни, вследствие на новите честоти. Месец-два преди да почине, Ванга говори за големия потоп, който ни очаква след 30-тина години. Смея да твърдя, че Господ ще ни “потупа” с едно-две предупреждения. Един-два язовира ще залеят китни български градове. Ще ни ударят и няколко земетресения.

http://www.esencia1.info/



Тема Какво има в предвид кочовска под златна вода?нови [re: Koнтeca]  
АвторMinavam (Нерегистриран)
Публикувано17.03.09 17:40



А какво има Кочовска в предвид че скоро идва "златната вода"?



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: wewe]  
Автор borito (непознат )
Публикувано19.03.09 23:48



apokalipsis,kraq na sveta - NE
baba Vanga e kazala "prez 2012 6te byde 3-tata svetova voina" tazi jena e bila velika predskazvala e tolkova mnogo ne6ta.Moje i da ne e 3 sv.voina no 6te se slu4i ne6to mn lo6o mnogo hora 6te zaginat.No ne spored men ne e do6ul kraqt na 4ove4estvoto,rano e ima 6te mnogo vreme ne se 6a6kaite vsi4ki tolkova mn.





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: uhar]  
Авторsasho (Нерегистриран)
Публикувано28.03.09 12:45



ave hora vie sre si dobre po golemite mi o malkite kat men dori sig nema da dojiveq zavur6vane ;( oba4e 6tom baba vanga e kazala 4e prez 2012 6te bude 3-ta svetovna voina a ne kraqt na sveta az i vqrvam po prostata pri4ina 4e ot tova koeto sum pro4el ot knigata za neq do tuk,tq e bila edin dosta mudar 4ovek. .





(sory za ezika ma nemama bg ezik na kompa 4e m ise bugna)



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Автор RusinoV (непознат )
Публикувано16.04.09 20:03



he da e kat ima6e edno na edno mom4e mu kazali 4e 6a omre edi koga si i to zelo krediti ar4ilo prailo si kefa i ko stanalo na denq koito trqlo da omre ne omrqlo i ne mojelo da izpati kreditite si i sa samoobilo pulni guposti sa tova nali i 2000 6tqhme da omirame :D



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Автор Palma123 (непознат )
Публикувано29.04.09 22:35



Здравейте, препоръчвам ви два филма по темата единият е на английски език
Timeline To 2012 -Ivan/Evon Stein

http://www.youtube.com/watch?v=EXPWYPD-hgo&NR=1

Другият е 8 серии и има субтитри за няколко от тях, другите са в процес на обработване.
казва се

Los Duenos del Tiempo - Las Siete Profecias Mayas / Господарите на времето - Седемте предсказания на маите

може да го намерите тук

http://kolibka.com/2.html





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: wewe]  
АвторViki (Нерегистриран)
Публикувано02.06.09 20:40



Iskam samo da znaete 4e 1 ima o6te mn vreme do tfa i 2 kato trugvate da umirate nqma da mislite za bolkata i hi4 da ne wi dreme 6tot kato se zrivi ili tam kfot 6e staa sas zemqta nie qvno 6e se preneseme v nekuf dr sfqt 4atkate li





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Авторdiv4O (Нерегистриран)
Публикувано02.06.09 22:04



az sam div40 zomBarQ i ako nqkoi ne me znae az sam mn izvesten i sam ot razgrad i sam nai dobriq na zobie v sveta !



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: edi.koq.si]  
Авторgangsta (Нерегистриран)
Публикувано08.06.09 18:34



az mislq 4e na 2012 god 6e ima katastrofa s meteor i ot nego mojem da se otcelim kato : nqkoy otide i mu postavi bomba i kogato to izbuhne kamanite 6e udraqt po atmosferata i posle 6e si pravim kef



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Автор suseboy (непознат)
Публикувано16.11.09 16:28



Маите никъде не казват какво ще стане през 2012. Може даже да се съмняваме, че този календар е истински, т.е. не е ли изфабрикуван в по-ново време? Ако е автентичен, дали е точен и какво точно мери. Усеща се мощна конспирация за 2012, изсипаха се тонове книги от сулю-пулю за скок към по-висше съзнание, до удари с комети, земетресения и обръщане на полюсите. Те ти милиарди долари приходи от загуба на нашето време. Всички писатели, които "доказват", че XXX събитие със сигурност ще се случи на 21.XII.2012, образуват един кръг от взаимно цитиращи се автори, ако продледиш и дригите книги. Никога не стигаш до Източника на тяхната информация, понеже няма такъв. Ако се поровиш повече стигаш до виденията на Ел. Блаватская, Нострадамус и др. доста съмнителни личности. Струва ли си човек да хаби енергия, време и средства за подобни безумия.



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: suseboy]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Praefectus N.R.)
Публикувано16.11.09 22:32



Хората обичат да се плашат взаимно.
След 2012 ще измислят 2050 и т. н. Важното е парите да се въртят.





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: suseboy]  
Автор _europa_ (<*)))))><)
Публикувано18.11.09 20:55



Това, което маите казват е, че ще Земята ще навлезе в *Дневният период*. Сега излизаме от периода на Мрака на Нощта. Но никъде не се казва, че Земята ще загине. Че ще има промяна да. Тази промяна ще започне от 2012 и ще трае години. Земята ще получи синхронизиращ лъч от центъра на Галатката. Ще видим какво ще излезе накрая.

*Мир и Светлина вам*



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: _europa_]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Praefectus N.R.)
Публикувано18.11.09 21:10



тоя 'синхронизиращ лъч' от черната дупка в центъра на галактиката ли ще дойде?





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор _europa_ (<*)))))><)
Публикувано18.11.09 22:54



За черна дупка не се казва нищо. Само за синхронизираш лъч от центъра на галактиката, който перидично Земята получава.

*Мир и Светлина вам*



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: _europa_]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Praefectus N.R.)
Публикувано19.11.09 10:39



а откъде разполагаш с подобна информация, че изобщо нещо ще дойде от центъра на галактиката? Тоя лъч с бая свръхсветлинна скорост ще трябва да се движи, че да ни нацели към 2012 г.





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор _europa_ (<*)))))><)
Публикувано19.11.09 16:22



Гледах два документални филма на тази тема. И в двата се говори за едно и също явление, защото за база взимат предсказанията на маите. През декември 2012 ще започне промяната, но няма да свърши същият ден. Ще продължи няколко години.

*Мир и Светлина вам*

Редактирано от _europa_ на 19.11.09 16:25.



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: _europa_]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Praefectus N.R.)
Публикувано19.11.09 16:26



В предсказанията на маите синхронизиращи лъчи няма. А документалните филми напоследък нямат претенциите за достоверност.



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор suseboy (непознат)
Публикувано25.11.09 12:07



Съласен съм, наскоро бях разочарован от филми на "History" и "National Geographic"



Тема дрън-дрън ...нови [re: Anakin]  
Автор dickends (новак)
Публикувано06.12.09 01:18



... какво ли не изчетох за тази дата от маи до шумери, че и Нострадамус се появи чак.

Понеже съм се задълбочил на тема палеоконтакти и с шумерите и тяхната Нибиру, немоатъ мъ минат. Сори майна, но 10-пъти по голяма планета да цъфни на 21 декември 2012, а още по купонджийското да се сблъска със земята е ъбсурд отвсякъде ... казвам ти такъв гигант с мащабите на Юпитер не може така да се телепортира незабелязано. Това май и на некое лапе у яслатъ шъ му е ясно.
Колкото до маите, то календара им може да е свършил понеже са немали място да го продължат Ама я съ стягайте ... сега всеки ли календар, като свършва и ще унищожаваме света? Та първо маите билили са наясно какво е свят?
Обаче наистина може през 2012 година да се случат некои мънинки катаклизми, защото по принцип идните години така или иначе ще са апокалиптични относно доумиращия капитализъм и разпада на монетарната му системъ. Добавяйки и очакващото се официално разкриване за съществуването на извънземни цивлизации през 2013 година, то наистина може донякъде след 2012 светъ да не е такъв какъвто го познавахме дося



Тема Re: дрън-дрън ... звъни6нови [re: dickends]  
Автор dear duru (of kapadokia)
Публикувано10.12.09 10:53



им на вратата да им го достави6 ли?

give my regards to mama from assisi


Тема Re: дрън-дрън ... звъни6нови [re: dear duru]  
Автор mian ()
Публикувано22.12.09 19:53







Тема Re: дрън-дрън ... звъни6нови [re: mian]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Praefectus N.R.)
Публикувано24.12.09 12:17



С тая разлика, че голден ейджа отдавна е отминал.





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Автор HateU (*V*)
Публикувано24.12.09 21:37





...Големи надежди от ниско ниво,всичко това е част от машината,гадна машина и то за месо!

Тема Re: дрън-дрън ...нови [re: dickends]  
Автор HateU (*V*)
Публикувано24.12.09 21:46



просто еволюция на съзнанието

все още сме си само маймуни ...все пак използваме 3% от мозъците си

...Големи надежди от ниско ниво,всичко това е част от машината,гадна машина и то за месо!

Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: wewe]  
Автор HateU (*V*)
Публикувано24.12.09 21:47



математиката никога не греши

въпросът е ние как я тълкуваме

...Големи надежди от ниско ниво,всичко това е част от машината,гадна машина и то за месо!

Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Aлekc]  
Автор shskeO7 (непознат )
Публикувано10.01.10 00:42



Spored knigata na Nostradamus Svetat nqma da svarshi prez 2012 , a kogato nastapi palno razvitie na civilizaciqta, a za da nastapi tova palno razvitie trqbva da minat oshte dosta godini.Vsi4ki si mislqt 4e na 21.12.2012 god 6te svar6i sveta za6toto togava svar6va kalendara na maite. Svetat 6te svar6i togava,kogato se poqvqt kiborgi i navsqkade ima komputri, a nie sega teparva navlizame v tazi kompurta era.





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Автор вoинбoeц (непознат )
Публикувано07.04.10 22:20



Трябва да поучите още малко и ще ви се прояснят някои неща.Първо земните магнитни полюси си сменят местата на всеки 10-12г.а също така и слънчевите магнитни полюси се сменят на няколко години и това с нищо не влияе на живота на змята.Другото което е е че няма никакво значение за всеки един от нас кога ще дойде краят а света защото така или иначе все някой ден всеки от нас ще умре кой по-рано кой по-късно и тогава за всеки от нас краят на вета ще настапи с неговата собствена смърт която може да настъпи всеки момент.Не се знае и колко от нас ще доживеят до 2012г. че да му мислим кво ще стане тогава.Затова всеки от нас трябва да живее всеки ден от живота си като последен защото не се знае дали наистина няма да е последен.Това е което мога да ви кажа по вапроса за края на света.





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: вoинбoeц]  
Автор Amitaba (wondeful world)
Публикувано08.04.10 22:41



В отговор на:

земните магнитни полюси си сменят местата на всеки 10-12г




Ти виждал ли си компас? Знаеш ли как работи и от колко столетия се използва?

_________


БОГ Е ЛЮБОВ

Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Автор billy dzen (непознат )
Публикувано07.01.12 22:38



Без притеснения и колебания, отчитам и обявявам нашата цивилизация за една от най-тъпите съществували някога. Ние дори не успяхме да стигнем до извода, че на всеки 26 000 години се случва някакво много фундаментално "обновяване". За тези 26 000 години цивилизациите преди нас са го установявали, мислили са какво могат да направят по въпроса и са си направили труда да ни оставят послания и предупреждения. Ние дори не можем да разгадаем и да приемем тези очеизвадни послания. Кой построил пирамидите ?: "Някакви си роби, които влачили каменни блокове от по 8 - 10 тона, осемстотин километра, за да си построят гробници. Кой е изсякъл каменните, няколко тонни "маори"(статуи) на Великденските острови ?: "Някакви си туземци, които не се сещали с какво друго да се занимават". Кой не може да направи връзката между всички тези "чудеса на света" и кой не може да зацепи че те са послание ?: "Ние !" - Защо ? - Защото сме страхливи егоисти ! При това много тъпи :) Добрата новина е че до декември не остава много.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.