Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:42 01.05.24 
Градове
   >> Бургас
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Не ходете в Кръчмата - Бургаски вечери ...нови  
Автор V.Grig (Анти-царист)
Публикувано14.05.09 13:18



... или както и да й е името в момента.

Та тъй, снощи се излъгах да седна на това място за сефте от години насам. Еми няма да повторя грешката повече.

Сядаме с приятелката ми. Появява се сервитьорката с крайно заспал и отегчен вид. Липстата на "професионално" облеклото както и да е ... "Добър вечер", оставя менюта, обръща се и си тръгва. "Извинете", "Може ли да поръчаме", "БИРА АКО МОЖЕ" ... падаме се от глухото ухо.

Появява се след 5 минути. Потъчваме успешно бирата. Междувременно чета менюто. Изчезва ... 10 минути - появява се бирата (+мастика за мен). Избрал съм си и поръчвам порция аншуа (хамсия) от 100 гр за скромните 4.50 лв. ...

Тук започват изненадите - след време сервира. Гледам, гледам ... за 38 години все съм виждал хамсия. Тва в чинията е рязано от всичко друго но не и хамсийка. На вкус пушено.

Успявам да докопам сервитьорката - казвам и че това може да си го прибере, ама все пак да ми донесе аншуата. След малко хамсията се появи.

Да ама не ... очакваните солени рибки се оказаха просто маринова хамсия.

Толкова.

Който иска да ходи там. Аз повече никога!



ИСТИНСКИЯТ КЛУБ ПОЛИТИКА:


Тема Re: Не ходете в Кръчмата - Бургаски вечери ...нови [re: V.Grig]  
Автор gergi_81 (минаващ)
Публикувано13.06.08 14:59



Мерси за предупреждението.Къде се намира тая кръчма да я знам да не се объркам и аз?



Тема Re: Не ходете в Кръчмата - Бургаски вечери ...нови [re: gergi_81]  
Автор V.Grig (Анти-царист)
Публикувано13.06.08 15:01



Срещу вече несъществуващия Грьолш в пресечките на Богориди. Има и един бар срещу кръчмата - Хавай май се казваше или нщ подобно.

ИСТИНСКИЯТ КЛУБ ПОЛИТИКА:



Тема Re: Не ходете в Кръчмата - Бургаски вечери ...нови [re: V.Grig]  
Автор gergi_81 (минаващ)
Публикувано13.06.08 15:04



ок.Мерси





Тема Re: Не ходете в Кръчмата - Бургаски вечери ...нови [re: V.Grig]  
Автор ToraBora_ (непознат )
Публикувано13.06.08 18:30



Аз ставам и почвам да бия на поразия!!!

Капитан Урумов не дава се ебават с него и хората му!



Тема Re: Не ходете в Кръчмата - Бургаски вечери ...нови [re: ToraBora_]  
Автор marta_s (справедлива)
Публикувано15.06.08 13:31



правилно! нема се поддаваме на дребните провокации!

Език кости няма - кости троши!

Тема Re: Не ходете в Кръчмата - Бургаски вечери ...нови [re: marta_s]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано15.06.08 16:06



Марто, докато вчера те издирвах под дърво и камък да ударим по 2 бири, ти си стояла тука и си писала глупости ааааааа....Ще се глобяваме!

Antes muerta que sencilla


Тема Re: Не ходете в Кръчмата - Бургаски вечери ...нови [re: V.Grig]  
Автор gergi_81 (минаващ)
Публикувано16.06.08 09:38



Искам да допълня нещо по темата.Отидох във въпросната кръчма и мога да ви каже че и кухнята и обслужването бяха на горе-долу добро ниво.Незнам защо се пали така колегата ама се потвърждава една теза.Няма лоша реклама.И втори път бих отишъл.



Тема Re: Не ходете в Кръчмата - Бургаски вечери ...нови [re: gergi_81]  
Автор mizzo (Kind of blue)
Публикувано16.06.08 11:31



Ако трябва да бъда честен, аз ходя там по четири пъти на седмица от две години насам и е предпочитаното от мен заведение за хранене именно заради добрата кухня. Е не съм фен на аншуа ама ония ден сафрида беше убийствен и си взех втора порция чак. Не знам какво се е случило чак толкова че да пише тема за това...ама той си знае. Мен там ми е като вкъщи - като съм гладен, за там се сещам.



Тема Re: Не ходете в Кръчмата - Бургаски вечери ... [re: mizzo]  
Автор codeine (оптимист)
Публикувано16.06.08 11:42



Аз пък така и не разбрах какъв точно му е личния проблем с хамсията... щото тя разликата между нея и аншоата е колкото между съседа и комшията... Но реших да не изпадам в подробности...



Тема Re: Не ходете в Кръчмата - Бургаски вечери ...нови [re: codeine]  
Автор V.Grig (Анти-царист)
Публикувано16.06.08 20:27



Да обясня ...

Значи у нас под "Аншуа" се разбира специфичен начин на осоляване присъщ за рибата аншуа или от турски хамсия ... най общо казано, рибката се осолява в едра морска сол и се оставя наредена в качета да отлежи. Отлежаването по класическата технология без използване предварително на киселина е около 6 месеца. Резултата е невероятен аромат и вкус.

Та така - простичко казано, когато в менюто пише АНШУА а не изрично маринована хамсия, се разбира осолена риба от гореспоменатия тип. И когато си поръчам порция аншуа на заспало-отегчената сервитьорка, очаквам да ми поднесът именно това и то от първия опит. Когато на първия опит е сгрешена поръчката а на втория ми се носи пак нещо различно почвам да полудявам.

Ама който му харесва - да е жив и здрав. Аз лично предпочитам да знам за какво си давам парите.

ИСТИНСКИЯТ КЛУБ ПОЛИТИКА:



Тема Re: Не ходете в Кръчмата - Бургаски вечери ...нови [re: V.Grig]  
Автор codeine (оптимист)
Публикувано16.06.08 22:04



Не не, бъркаш малко. Това е все едно като си поръчаш сафтид да го върнеш ако ти го донесат пържен, а не печен. Нека обясня. Аншоа е другото название на нашенската риба хамсия... а хамсия пък не е точно нашенско, а по-скоро турско. На латински видът се нарича Engraulis encrasicholus. Начинът на приготвяне няма нищо общо с това дали ще го кръстиш аншоа или хамсия...

Дали ако си поръчаш цаца, си представяш нещо различно от трицона или шпроти?



Тема Re: Не ходете в Кръчмата - Бургаски вечери ...нови [re: V.Grig]  
Автор mizzo (Kind of blue)
Публикувано18.06.08 00:24



Не бе, съгласен съм за даването на парите, ама шо не си поръча "Свински гърдички, наложени с лук" или "Телешко жоланче върху картофено пюре" или "пилешки воденички по селски" или...ти си поръчваш аншуа!! Ми като много добре знеш, че в България не можеш да намериш хубаво приготвена аншуа, както и сельодка и шпроти, защо си хабиш нервите да го поръчваш изобщо???



Тема Re: Не ходете в Кръчмата - Бургаски вечери ...нови [re: mizzo]  
Автор codeine (оптимист)
Публикувано18.06.08 00:59



Само да вметна, че шпротите са си чиста цаца... друго и име е "черноморски шпрот.."... а и не си прав, че не можеш да намериш - тука има такива рецепти за домашно приготвяне... мариноване, осоляване и прочее... че светът може само да ни завижда и тихо да облизва устни...



Тема Re: Не ходете в Кръчмата - Бургаски вечери ...нови [re: V.Grig]  
Автор Инжeнep_Гapин (новак)
Публикувано13.05.09 18:12



това дали важи и за тази година - някой ходел ли е този сезон вече?



Тема Re: Не ходете в Кръчмата - Бургаски вечери ...нови [re: Инжeнep_Гapин]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано14.05.09 01:41



Всяка вечер съм там, страхотно място!
По-добра кухня рядко се намира в Бургас.

Antes muerta que sencilla


Тема Re: Не ходете в Кръчмата - Бургаски вечери ...нови [re: KpucaHa]  
Автор Инжeнep_Гapин (новак)
Публикувано14.05.09 11:09



само да си ме излъгала, знам те къде живееш ....





Тема Re: Не ходете в Кръчмата - Бургаски вечери ...нови [re: Инжeнep_Гapин]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано14.05.09 11:42



Има си хас да не знаеш ;) Лично ти бях дала адреса си в една бойна тема



Antes muerta que sencilla

Тема Re: Не ходете в Кръчмата - Бургаски вечери ...нови [re: KpucaHa]  
Автор V.Grig ()
Публикувано14.05.09 12:04



Всяка година сядам там и всяка година се уверявам че няма заведение с по-лошо обслужване. Кухнята може и да е добра. Ама персонала им не става. Или поне не ставаше миналата година.

Ще седна и това лято за да се уверя че не греша.



Тема Re: Не ходете в Кръчмата - Бургаски вечери ...нови [re: V.Grig]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано14.05.09 12:09



Готвят много добре, освен това е и бързичко. Какво ти пука за персонала? (Аз щото отдавна спрях да обръщам внимание, ако не ме кефи...макар че сега като се напъна не мога да се сетя място за хапване, където персоналът да не е мил и учтив...)

А на Шопа като станеш редовен клиент и те гледат в очите. Обичам места, в които ми носят точната бира и точната салата още докато седна на масата и без да са ме питали какво искам



Antes muerta que sencilla

Тема Re: Не ходете в Кръчмата - Бургаски вечери ...нови [re: KpucaHa]  
Автор Инжeнep_Гapин (новак)
Публикувано14.05.09 12:30



Хмм явно съм бил тук и преди

... става много интересно, аз имах в предвид да дойда в заведението .. понеже каза, че всяка вечер си там :) а то си е все едно да живееш там ... но явно имам и адреса ти .. е като го имам да взема да ти дойда на гости, след като ме каниш няма да откажа и да ти скърша хатъра



Тема Re: Не ходете в Кръчмата - Бургаски вечери ...нови [re: Инжeнep_Гapин]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано14.05.09 12:32



Е, тъй като аз смятам, че си джъджко, ти говоря все едно е той ;) Ако не си той ( в което силно се съмнявам), се извинявам :))

Заведението е готино, струва си да идеш.

Antes muerta que sencilla


Тема Re: Не ходете в Кръчмата - Бургаски вечери ...нови [re: KpucaHa]  
Автор Инжeнep_Гapин (новак)
Публикувано14.05.09 12:38



Ще идем заедно и ще ме запознаеш с джъджко ( много сложно това за произнасяне) и ще видим кой крив кой прав, а ако не ми хареса кухнята ти я изливам във врата ;)
Договорились?





Тема Re: Не ходете в Кръчмата - Бургаски вечери ...нови [re: Инжeнep_Гapин]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано14.05.09 12:39



Няма проблем, само кажи кога, да не се случи да съм с гол гръб и да няма къда да ми я излееш.

Antes muerta que sencilla


Тема Re: Не ходете в Кръчмата - Бургаски вечери ...нови [re: KpucaHa]  
Автор Инжeнep_Гapин (новак)
Публикувано14.05.09 12:40



Ама, че бързо отговаряш .. ти това го обърна на чат ... като едно време



А инак без голи гърбове че ще го излеем тогава отпред



Тема Re: Не ходете в Кръчмата - Бургаски вечери ...нови [re: V.Grig]  
Автор mizzo (Kind of blue)
Публикувано14.05.09 12:58



Преди имаха проблем с персонала, но в момента е повече от добър. А кухнята направо не искам да я коментирам, щото рискувам да хукна натам със слюнки по устата след малко...приказна работа



Тема Re: Не ходете в Кръчмата - Бургаски вечери ...нови [re: mizzo]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано14.05.09 13:18



Ако ще ходиш, свиркай да напускам офиса и да идвам с тебе ;)

Antes muerta que sencilla



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.