Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:05 27.04.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Както обещах за парното:нови  
Автор agent_orange1 (истински)
Публикувано17.02.03 20:41



Значи свалих кожуха на турбината за въздуха и се изненадах колко много изсъхнали листа могат да се съберат на толко малко място:)) След обстойно почистване с прахосмукачка стигнах до извода, че трябва да се пипа откъм купето. Свалих аз барчето и какво да видя - ми те братушките го измислили разкошно!!! За да стигнеш до кранчето и радиатора на парното трябва да свялиш цялото арматурно табло. Помислих и реших, че е най-добре да се прочете нещо по въпроса вместо да се разглобява ей така на сляпо. Речено - сторено. Още в събота вечерта си поръчах книжката "Аз ремонтирам Лада Самара" срещу 16.70 лв с доставката и днес след като я прегледах си потвърдих предположенията, а и всъщност разбрах, че много розово съм гледал на нещата:))) Освен, че трябва да демонтирам цялото табло, трябва да източа и цялата охладителна течност. В крайна сметка стигнах до извода, че не ми е толко студено, пък и стигам до бачкането за 20 мин. и ще отложа ремонта за по топли дни, защото оня ден въпреки слънцето ми замръзна гъза за 2 часа. Иначе всяко зло за добро - въпросната книга по скромното ми и некомпетентно мнение е супер - написана е като за дебили. Обстойно е обяснено как се демонтира, ремонтира и монтира всяка част в колата. Има приложени ел. схеми (ЦВЕТНИ!!!) включително и схема за инжекционите на 21110 и нагоре. Ако имате интерес свиркайте - мога да я сканирам и да я метна в клуба:).
Между другото по въпроса на Кирчо с маслото за скорости - и там пише, че се сипва моторно масло. А е издание от 2002 г.



Тема Re: Както обещах за парното:нови [re: agent_orange1]  
Автор Frysco (шашкънин)
Публикувано17.02.03 21:42



Мдаа, а не казваш има ли промяна след като си изсмукал листата...Това за моторното масло ми е странно(!!!).Книжката да не е на проф.Константин Косев?


FRYSCO LADA tuning


Тема Re: Както обещах за парното:нови [re: Frysco]  
Автор agent_orange1 (истински)
Публикувано17.02.03 23:52



Значи промяна има, но според мен не е от махнатите листа. В смисъл, че силата на постъпващата в купето струя въздух не се промени или поне не осезаемо. Мисля, че сега духа по-топло от преди, но го отдавам на това, че падна здраво ръчкане докато се опитвахме с баща ми да разберем как горе долу е устроено пустото му парно. Мисля си, че все пак проблема е в кранчето. Вероятно отваря до някъде и спира. Другия вариант е клапата, която регулира пътя на въздуха (през радиатора за топло или директно към купето) да е прехабена нещо. Но и клапата, и кранчето са на едно жило. Което и от двете да е трябва да се сваля таблото, а честно казано не ми се ще сега. Ако имах поне гараж щях да се прежаля да ходя 1-2 дена пеша, обаче на паркинга пред блока не си е работа. Като се постопли за един ден от сутринта до следобяда ще я разглобя и сглобя.
Книгата е от същия господин. Какво мислиш за нея? Чел ли си я:))))?



Тема Re: Както обещах за парното:нови [re: agent_orange1]  
Автор 4 x 4 (новак)
Публикувано18.02.03 08:27



НЯМА ЛИ ТАКАВА КНИЖКА ЗА ЛАДА НИВА....



Тема Re: Както обещах за парното:нови [re: 4 x 4]  
АвторSamara (Нерегистриран)
Публикувано18.02.03 09:18



Otkyde porucha knijkata?
Iskam i az da si ia wzema!:)
Blagodarq:)



Тема Re: Както обещах за парното:нови [re: Samara]  
Автор agent_orange1 (истински)
Публикувано18.02.03 09:52




Надявам се не го приемате това за реклама:)))



Тема Re: Както обещах за парното:нови [re: agent_orange1]  
Автор WhitePower (kosmonaft)
Публикувано18.02.03 11:35



vzidam che ima problemi s parnoto
taka proverka:
shtom zamruzva izpariteljat ne e dobre znachi ne varti vodata prez nego
vish na zapalen dvigatel dali ti izlizat mehurcheta prez ohladitelnata sistema makar i malko da sa i dali na po zagrjat vdigatel najkade kam 70 gradusa i malko poveche dali imash naljagane s sistemata koeto ne smjatash za normalno
drugoto mozesh da proverish i vodnata kak e ako ti se svalja shtoto ima i edni vodni pompi na koito perkite se iznosvat i ne varti vodata mnogo dobre , ako vsichko si e nared znachi ima vuzduh, i kazi kak ti e vurzan izpariteljat posledovatelno na parnoto ili paralelno


Lada, ama ne suvsem


Тема Re: Както обещах за парното:нови [re: WhitePower]  
Автор Aвaтapчe (pow(d)ered user)
Публикувано18.02.03 16:31



замръзнал му е ГЪЗЪТ пич... не ГАЗТА... еле па изпарителя .............






Тема Re: Както обещах за парното:нови [re: Aвaтapчe]  
Автор WhitePower (kosmonaft)
Публикувано18.02.03 16:39



mai si goljam razbirach Avatarche
e opravi na choveka kolata ti kato razbirash shtoto ne mi e jasno kolko puti si ljagal pod Lada ili si bil v maslo do ushite ama da dumi mnogo te biva , dano e i na praktika taka !!!

Lada, ama ne suvsem!


Тема Re: Както обещах за парното:нови [re: agent_orange1]  
Автор Frysco (шашкънин)
Публикувано18.02.03 20:09



Мдаа, този професор ми е оправил ладата много пъти без да знае...От тази и от една друга книжка, на Яков Вайсман (най-големия лада специалист в русия) съм я разбрал цялата лада...
Ще ти е много полезна книжчицата...


FRYSCO LADA tuning


Тема Re: Както обещах за парното:нови [re: WhitePower]  
Автор Frysco (шашкънин)
Публикувано18.02.03 20:14



Еее, недей така де!Човека може и да се шегува, може и да не те разбрал...Ама недей да му се нахвърляш така.Аватарче е автомобилист, фен, шкодаджия и лададжия.Всички сме тук за да си помагаме, да се шегуваме понякога, ама не за да се обиждаме.Никои никого не пита колко можем, колко сме специалисти, всеки помага със своя опит и познания.


FRYSCO LADA tuning


Тема Re: Както обещах за парното:нови [re: Frysco]  
АвторNik (Нерегистриран)
Публикувано19.02.03 08:34



Какъв ти е точно модела, че нещо съм изтървал от предни диалози. Питам защото се учудвам как може да се пише в една уж учена литература такава глупост, т.е. "за да свалиш парното трябва да свалиш цялата арматура". Значи това съм го отрепетирал не веднаж / на Жигула например/, че даже и синът ми който е в 9-ти клас го сваля за 20 мин. Мисля че техниката беше следната:
1. Откъм двигателя разкачаш тръбите на парното, те минават през една пластмаса която се държи на 2 видии, за по лесно махни и нея.
2. Изваждаш ръчките за кранчето и клапата, те имат чопове и с малко чалъм се получава.
3. Цялата стойка на жилата се държи на 2 видии които се развиват отдолу на таблото
4. Самото парно се държи на 4 шпилки в 4-те ъгъла.
Мисля че това беше всичко, мойто го свалях лятото защото сменях кранче.



Тема Re: Както обещах за парното:нови [re: Nik]  
Автор WhitePower (kosmonaft)
Публикувано19.02.03 10:14



problemut beshe che Avatarche se zajazdashe za begachkite , no ragledah i na zad v vremeto negovite mnenija , no poveche s nego njama kakvo da sporim shtoto e detsko

Lada, ama ne suvsem!


Тема Re: Както обещах за парното:нови [re: Frysco]  
Автор Aвaтapчe (pow(d)ered user)
Публикувано19.02.03 13:35



:))

10х, Фриско :)
шегувах се разбира се... ама понее стана голям проблем с децата - та - я кажете къде по дяволите Агента каза че му замръзва изпарителя..?



Тема Re: Както обещах за парното:нови [re: Aвaтapчe]  
Автор WhitePower (kosmonaft)
Публикувано19.02.03 14:03



e moze i da sam sgreshil s cheteneto shtoto mi se e sluchvalo ako ne varti vodata a izpariteljat e kam parnoto i kato e zapusheno parnoto i zamruzva izpariteljat i ako se izduhala garniturata malko i naduva v dvigateljat - pak ne varti dvodata i si milish che vsichko e v red a to ne bachka nishto
ta da ne zapochvame pak che malko mi trjabva , pak se zanimavam s koli 13 godini no e manija ot 4

Lada, ama ne suvsem!


Тема Re: Както обещах за парното:нови [re: Nik]  
Автор Frysco (шашкънин)
Публикувано19.02.03 16:27



Хм, това въпрос към мен ли е?Нещо не стана ясно но все пак...
Аз имам 2105, а в случай че въпроса е към агента (оранжевия агент не беше ли някаква зараза, от тея опасните?), ладата му е самара.


FRYSCO LADA tuning


Тема Re: Както обещах за парното:нови [re: WhitePower]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано19.02.03 20:12



Искам да се намеся в този спор или дискусия който както иска така да го разбира - значи предлагам да се четат мненията изцяло и задълбочено за да се дават адекватни отговори и сгрешилия да си вземе поука вместо да продължава да прави гафове.Мисля е ясно за кво става въпрос.
Наистина никъде в темата не става реч за изпарител а само парното се дискутира.
Не е важно кой от колко време се занимава с коли а какво пише тук.Няма да си пиша стажа и аз стаж- напълно аматьорски което не ме е срам да призная.Както и когато съм сгрешил или нещо не знам.Всеки има какво да научи и за това е клуба а и за още нещо както се пееше в една песен.Моля за толерантност всички участници.



Тема Приятелинови [re: agent_orange1]  
Автор agent_orange1 (истински)
Публикувано19.02.03 20:47



с риск да заприличам на котарака Леополд ще ви помоля:
Давайте жыть дружно!

В крайна сметка Младежа е прав - тоя клуб е за това да си помагаме! Винаги има нещо, което един знае, а друг не, но пък за сметка на това знае неща, които първия не знае и така:))).



Тема Re: Приятелинови [re: agent_orange1]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано19.02.03 20:58



С никакъв риск приемам напълно това за приятелството и знанието и незнанието по определен проблем.Човешко е да се греши.Но съвсем човешко е да си признаеш грешката и да си вземеш поука от нея.



Тема Re: Приятелинови [re: mladeja]  
Автор agent_orange1 (истински)
Публикувано19.02.03 21:01



съгласен:)



Тема Re: Приятелинови [re: agent_orange1]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано19.02.03 22:29



И нещо като допълнение - много е хубаво че си подхванал тема като - ре на първата.И ще е още по хубаво ако има и краен добър резултат надявам се.Който ще присъства кото обяснение тук в клуба.Ето така една тема ще е почната и завършена без да сме в неведение по крайния резултат.



Тема Re: Приятелинови [re: mladeja]  
Автор agent_orange1 (истински)
Публикувано19.02.03 22:56



Ами и на мен такава ми беше идеята. За съжаление трябва да отложа този ремонт за бъдещи по-топли дни, защото сега нямам условия за него. Почти 100% съм сигурен, че проблема е в кранчето (както и ти беше предположил), защото като гледам схемите в книгата, освен него не виждам какво друго може да е. При всички положения ще пусна тема за крайния резултат.
Сега заделям парици за централно. Ще ми излезе малко по-скъпо от цените, които бяха споменати тук в клуба, но мен ме устройва като условия. И по тази тема ще пиша, само да свърша работа:)



Тема Re: Приятелинови [re: agent_orange1]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано19.02.03 23:10



А защо по скъпо.Да не си замислил някои нестандартни модули?



Тема Re: Приятели [re: mladeja]  
Автор agent_orange1 (истински)
Публикувано19.02.03 23:19



Значи ходих при тоя човек, дето ми сложи алармата. Понеже знам, че се занимава с такива работи. При това е доста добър - при него идват разни изроди с коли за по 100 000 лв... Искам централното да ми е вързано за алармата и така да си отключвам и заключвам. И понеже той ми е правил алармата затова отидох пак той да си пипа - все още всичко ми е в гаранция. Той ми каза, че има при него 2 вида машинки - Мицубиши (изпробвани и ми даде 100% гаранция, че няма да имам грижи с тях) и некви други (малко по-евтини, но без кабели и т.н.). Всичко с работата ще ми струва към 70 лв. Не е малко, особено в тия студени месеци и тия сметки за парно:))).



Тема Re: Приятелинови [re: agent_orange1]  
Автор Aвaтapчe (pow(d)ered user)
Публикувано20.02.03 14:47



Начи - извинявам се и на бялата сила и на колегата пропан бутан... опс... напалм .. опс - агент ориндж... за намесата в тема, по която може би щях да се изкажа ако някога бях виждал парно на самара от по близо а не само през стъклото :))

а понеже така и така разводних темата - да питъм... агенте - твоя жичкаджия ел. джамлък праи ли? аз нещо на централното не съм му фен - ма стъкла искам...

:)

п.с. - тва питане мое го напраиш когат си искаш - щото аз не бързам за никъде - ся на тва време не е за работа по колата :))

п..п..с. ми то така става кат не чете човек сички теми отначало :)))))))))))
оки агенте - ся видях, че и ти питаш... начи... ше търсиме решения.. :)

Редактирано от Aвaтapчe на 20.02.03 14:50.



Тема Re: Приятелинови [re: Aвaтapчe]  
Автор WhitePower (kosmonaft)
Публикувано20.02.03 17:55



kakto kazah i az se izvinjavam che ne sam razbral za zamruzvaneto , no pone mi e pisnalo da sam maistorut na moite priateli i da im opravjam problemite ta ako moze da se pomogne s neshto pishete

Lada, ama ne suvsem!


Тема Re: Помощ за парнотонови [re: agent_orange1]  
АвторSamara (Нерегистриран)
Публикувано21.02.03 09:26



Приятел, остави тази книга. Моята е 2108, кранчето се сменя лесно. Просто наистина източваш течността откачаш двете маркучета към двигателя и двете в купето развиваш двете гайки и то си излиза. Кранчето се пада до левия крак на пътника до шофьора. Сменял съм го защото течеше през осичката. А жилата са две , но се задвижват от едно лостче. Може просто кранчето да не се отваря напълно, пробвай го с ръка и ако трябва регулирай дължината на жилото. Не бързай да го сваляш. От дясната врата много лесно се стига до него. Дано да съм бил полезен.



Тема Re: Помощ за парнотонови [re: Samara]  
Автор agent_orange1 (истински)
Публикувано21.02.03 09:36



Благодаря за съвета
Ще го пробвам дали отваря напълно (т.е. дали проблема не е в жилото) и ще съобщя веднага. А тези две жила се падат някъде отвътре сигурно? Защото с лостчето за топло-студено на барчето се задвижва едно жило, което придърпва напред едно друго Г-образно лостче отстрани на барчето. Като гледах илюстрациите останах с впечатлението, че Г-образното отваря и затваря клапата вътре.



Тема Re: Бягай да закачаш жилото.нови [re: agent_orange1]  
АвторSamara (Нерегистриран)
Публикувано21.02.03 09:40



Ами то е ясно тогава. Дългото жило за кранчет ти е откачено. Двете жила за закачат за лостчето на тоблото. Бягай да го закачаш , че зимата свърши.



Тема Re: Samara си е мой патент.нови [re: Samara]  
АвторSamara (Нерегистриран)
Публикувано21.02.03 09:44



Ей, този NICK ( Samara ) , си е мой. Може ли да си измислиш друг да не стават грешки. Аз имам достатъчно книжки. Препоръчвам ти тези на Третий Рим - Москва.



Тема Re: Samara си е мой патент.нови [re: Samara]  
Автор agent_orange1 (истински)
Публикувано21.02.03 09:53



Приятели, благодаря за съветите. А за никовете - защо не се регистрирате? Може да ви изглежда досадно, но е доста удобно всъщност



Тема Re: Samara си е мой патент.нови [re: agent_orange1]  
АвторSamara (Нерегистриран)
Публикувано21.02.03 12:22



Aми всъщност опитах , но не успях. Не знам защо. А истинският Samara е този дето знае, а не пита за книжки. Май имам всичко издадено за Самара.



Тема Re: Samara си е мой патент.нови [re: agent_orange1]  
Автор Frysco (шашкънин)
Публикувано21.02.03 18:05



Ох, шашнахте ме с тези никове бе!Не ва ли е срам!Ама ха...я да се регистрирате.
Агент, това ли е проблема наистина?Откачено е жилото?


FRYSCO LADA tuning


Тема Re: Samara си е мой патент.нови [re: Frysco]  
Автор agent_orange1 (истински)
Публикувано21.02.03 18:33



Току що се прибирам от работа - нямаше как да проверя. Утре ще сваля барчето и ще видя дали е това. Веднага ще пиша, ама не в тая тема, че тука настъпи некъф ужас, некъф ад, а и с тия два ника Самара станах разноокав и не знам на кого да благодаря после за съветите



Тема Re: Samara си е мой патент.нови [re: agent_orange1]  
Автор Samara (непознат )
Публикувано24.02.03 07:38



Истинският Samara вече е регистриран. Не благодарностите са важни обаче, важното е да сме помогнали. Дано да е така.



Тема Re: Както обещах за парното:нови [re: agent_orange1]  
Автор KnowHow ()
Публикувано28.02.03 16:30



Кажи от къде я проръча тази книга та да си я поръчам и аз?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.