Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:23 28.04.24 
Автомобили
   >> BMW
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема tuningнови  
Авторinstinkt1979 (Нерегистриран)
Публикувано20.11.01 21:01



za samo dizel: kakto kazah ne sam ot BG i nemoga da razbera nyakoi dumi ponyakoga! i neznam kakvo iskash da kajesh sas ''pompa diuza''
tryabva mi obyasnenie za tova..sorry
a wv shte upotrebi V10 dizel vav D1.
ima i na bmw V8 dizel...
tova D1 shte se proizvejda vav zavod koyato e napravena samo ot staklo!
i vsichki vanka shte vidyat kak proizvejdat kolata.vtorotu mu ime oshte ne e slopjena i mislyat edno ime koeto shte
ima vrazka sas imeto na ferdinand piesh.

za wizi:da...as imam svoy biznes za tuning..ot tova si iskarvam hlyaba.
pravim tuning za vsyakakvi koli no osobenno injeksiyonnite i za novite koli.
no razbirase i ponyakoga za karburatornite koli pravim...predi godina napravih tuning na edin star fiat..tuk do 98-a godina se proizvejdashe kolata..no originalnoto e fiat 'regata'! ima i v balgaria ot tazi kola no e stara i to mnogo!tryabva da si vijdal.slojih mu turbo....i nay pothodyashtoto beshe (lancia garret) turbo.kolata beshe 90 model!no originalnoto may italiancite go proizvediha do 85-a godina.
beshe edna obiknovenna kola...sas 75hp!...karburatorna...i slet tova stana 225hp!...na dinamometara tochno tolkoz izlyaza!smenih mu i spirachkite..napravih kolata 3 santimetra po nisak...i nyakoi spoyleri slojih.
i posle skorostta mu stana malko poveche ot 200!
ne beshe losho..
no poveche pravim na garmanskite koli tuning...naprimer za mersedas ima specialno turbo(mosselman)
povecheto sa 200E koito idvat za toningi.i kolata stava tochno 280hp!
razbirase che i spoyleri slagame na vsyaka kola.
predi mesev napravih tuning na peugeot106GTЭ..i tochno 197hp stana..strashna beshe!kazvam 'beshe' zashtoto kolata sega e na parcheta!
sopstvennika na kolata se pomachil da leti sas neya:-)

razbirase che veche zapochnaha mnogo golemi dvigateli za dizel da proizvejdat...no nay vajnoto e ikonomichnostta!i sega sas tazi kriza poveche hora zapochnaha da izbirat dizeli!dori i luksoznite koli pravyat dizeli sas mnogo golemi dvigateli.tova se znae.no dori i da sa golemi dvigateli pak e vajno ikonomichnostta.a sportnite dizeli koito si gi napisal sa perfektni razbirase no oshne nemoje da se kaje che shte vzemat myastoto na benzinovite koli!znam kakvo iskash da mi kajesh ...che veche i ima saportni dizeli....no mnogo sa malko vse pak!wv ima edin model (tdi) no ne moje da go prodava na nyakoi strani v evropa...poneje kachstvoto na dizelovoto gorivo ne e ednakvo navsyakade.

mercedes vse se machi da dostigne bmw! i zatova napravi 6 skorostna kutiya!da karash sas 6-a skorost sas mersedas e ednakvo da karash sas 5-a skorost sas bmw!...tova oznachava che rakata na shofyara poveche shte stoi varhu skorostta za da go smenya vav mersedas.smeshno izglejda i nishto drugo!!a do kolkoto da se sravni koya skorost e po gotino kogato se smenya razbirase che na bmw!!
kogato zapochna mercedes da pravi kompresor shefa na mersedas kaza sam na cyal svyat che prichinata na proizvejdaneto na kompresorite e da moje kolta da dostigne sas performansa na bmw.

ferdinand piesh kara wv passat VR5 syncro!!! vmesto quattro imeto e 'syncro'
znam go tozi chovek! prez 1990-a godina proizvede limuzina(japonska)
i zapochna da go prodava v USA...no mnogo po eftino ot amerikanskite limuzini i za amerika cenite na limuzinite se namaliha



sega neshto novo da kaja:
koy e chuval....vav germania se pravi edin test!100 000km iznosvane na dvigatelya!
vsichki koli vlizat i vlyazoha v tozi test!izvajda se celiyat dvigatel sled 100 000 km i se gleda sas specialna uredba(endoskop) kolko se e iznosila dvigatelya!
kogato mersedes izvadi modela (w210) sas elipsoidnite farove spomnyam si kak beshe testa...100 000 km i pochti nishto ne se e iznosilo!!!
tova razbirase e i edna reklama za kolite.
a audi(injinerite na audi) kazaha che iskat da vlyazat v testa sas 200 000 km!! i taka napraviha!beshe audi a4 1.8
kogato izvadiha dvigatelya vidya se che nyama nujda ot uredba da se gleda kolko se e iznosil dvigatelya:-))
vsichko se vijdashe sas 'goli ochi'!!
razbirase injinerite na audi kazaha che normalno e no drugite maystori i injineri koito pravyat testa ne harersaha.



Тема Re: tuningнови [re: instinkt1979]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано21.11.01 18:57



> kakto kazah ne sam ot BG i nemoga da razbera nyakoi dumi ponyakoga! i
> neznam kakvo iskash da kajesh sas ''pompa diuza''

Kude se namirash - Germany? Tova koeto ima predvid kolegata Caмo Дизeл na nemski se pishe Pumpe Duese. Neshto pochti kato Common rail technologiata - na vseki cyl. ima moshtna djuza kojato vkarva pod goljamo naljagane gorivoto. Moze da ne sum ot naj-znaeshtite za tova ako gresha molja da buda popraven...

Imah shtastieto da karam BMW 330d i napravo njamah nikakvo zelanie da izlizam ot kolata oshte sled purvite 200m... Njakakvi si smeshni 1500 oborota i kolata veche se opitva da se otlepi ot asvalta. Abe dosta e trudno da se objasni, neverojatno e! Ne sum se vozil, nito karal kato Audi fen A4 2.5TDI Quattro koeto se vodi konkurenta na vuprosnoto BMW, no sum siguren che "psevdo" quattroto, kakto njakoi se be iskazal tuk, shte dostavi oshte po-dobro useshtane za izstrelvane.

A dvigatelja V10 na VW njama da bude slagan samo na D1 :) Edin prijatel ot blizo 2 godini chaka da si porucha djipa im Colorado, kojto shte bude sushto s nego, kakto i Porsche Cayene primerno. Zalko che tolkova se bavi... Mercedes imat veche G400CDI kakto i ML400CDI (v Sofia veche realnost...) koito vizdam kato purvite seriozni konkurenti. BMW se bavjat i te s tjahnia 4.0l dizelov dvigatel na X5, segashnia 3.0l ne podlezi na obsuzdane v sluchaja. Chestno kazano vizdam ot sega Colorado ili Cayene kato pobeditel ako shtete samo ako gledate technicheskite danni. Vse pak 313 konja i nad 700Nm... abe da izleze purvo puk shte vidim. Govori se sushto taka che D1 shtalo da uskorjava za okolo 7.5sec do 100 -
ostavashe i da e poveche ;)

> znam kakvo iskash da mi kajesh ...che veche i ima saportni dizeli

Ami za men kolite koito ti izbroih minalia posting si bjaha "chisto" sportni :) Vse pak uskorjavat pod 9sec, a za primer edin neshtasten Hyndai Coupe s negovata super sportna forma i 150 konja ot 2.0l (yeah!) uskorjava s edna ideja nad 10sec. Da ne govorim, che ako ima sravnitelen test v razteglivostta na dvigatelja kakto sledva 60-100km/h i 80-120km/h prosto Hyndaia shte bude 100% s 2x vreme nazad :)

Tova koeto kazvash za 6ta skorost na Mercedes i BMW sum pochti suglasen. Pri dizelite 6ta skorost e dejstvitelno za ikonomichen rezim. Verojatno BMW imat dostatuchno dobri predavatelni chisla za dizelite si za da njamat nuzda ot 6ta - drugo objasnenie az pone ne moga da izmislja :)

> Ferdinand piesh kara wv passat VR5 syncro!!! vmesto quattro imeto e 'syncro'

Syncro se vodeshe do predi njakolko godini, kogato dojde 4motion. Blazenni sa vjarvashtite koito misljat, che VW smeniha oboznachenieto na 4x4 sistemata si samo za imidj :) Sega 4motion e nenadminat spored nemskoto spisanie Auto Motor und Sport (puk i dosta drugi) koito kazvat: "Kopuvate si Golf V6 4motion i ste gotovi napravo da karate na Monte Carlo."

Shto se otnasja do tuniga kojto pravish - vpechatljavashto! Kazi gore-dolu kakvi sa cenite... Ako se namirash v Germany njama da e izklucheno njakoi den da ti buda shtastliv klient. :)

Adios za sega i do skoro nadjavam se...

A.

---
Nobody is perfect, but I'm pretty close!


Тема tuningнови [re: Wizi]  
Авторinstinkt1979 (Нерегистриран)
Публикувано21.11.01 22:12



ami tehnologiyata mnogo napredna
i novite dizeli imat strashno golemi torkove.
as sam ot turcia...i vsyako lyato sam vav varna...imam priyateli i rodnini tam i im nosya chasti ot tuk:-)

edin pat napravih tuning na edin golf(tdi)
i sopstvennika na kolata napisa varhu kolata si:heavy metal!:-)
no poveche sas benzinovi dvigateli se zanimavam..
imam edno bmw3.20(E36) no mislya da go prodam veche i da si kupya druga kola.
ti may si ot sofia. i kakva kola imash?

da napravya tuning na nago:-)
edin pat napravih na lada samara...
cenite zavisi kakvo i kolko iskash! tuning na edin mersedes izliza 10 000DM!
turbite za mersedes idvat ot germania sas marki taka che....

tuning vav evropa mnogo napedna
naprimer mersedes ima mnogo firmi koito pravyat tuning specialno za mersedes.lorinser...carlson...brabus...
moje chovek da se sastezava i sas porshe da ima mersedes carlson naprimer!
i bmw ima no po malko...poneje sam moje da pravi kakvoto shte!:-)

nay golyamata savarshennost na bmw e ''vanos'' v poslednite im modeli.
mnogo malko hora znayat za tazi sistema kak raboti.

predi samo vav M3 ispolzvaha no sega i vav drugite modeli zapochnaha!
obiknovenno vsichki koli kogato se povishi oborotite na dvigatelya klapanite se otvaryat i zatvaryat po barzo!!na vsyaka kola e taka! no vav ''vanos'' ne samo po barzo se otvaryat i zatvaryat a i ednovremenno '''poveche''' se otvaryat i zatvaryat...kolkoto poveche se varti dvigatelya tolkoz poveche se otvaryat i zatvaryat!! tam svarshva cyalata rabota...i dvigatelya pecheli mnogo poveche sili!!

sashtata sistema ispolzva i honda!!



Тема Re: tuningнови [re: instinkt1979]  
Автор Caмo Дизeл (член-кореспонд.)
Публикувано21.11.01 23:26



>nay golyamata savarshennost na bmw e ''vanos'' v poslednite im modeli.
mnogo malko hora znayat za tazi sistema kak raboti.

Е точно в този клуб, едва ли са чак толкова малко хората които знаят какво е VANOS

Може би малко от тях обаче искат да си признаят, че идеята идва от Honda



Тема Re: tuningнови [re: instinkt1979]  
Автор LordDigital (CarftsmaN)
Публикувано22.11.01 00:24



>za samo dizel: kakto kazah ne sam ot BG i nemoga da razbera nyakoi dumi ponyakoga! i >neznam kakvo iskash da kajesh sas ''pompa diuza''
>tryabva mi obyasnenie za tova..sorry
>a wv shte upotrebi V10 dizel vav D1.
>ima i na bmw V8 dizel...
>tova D1 shte se proizvejda vav zavod koyato e napravena samo ot staklo!
>i vsichki vanka shte vidyat kak proizvejdat kolata.vtorotu mu ime oshte ne e slopjena i >mislyat edno ime koeto shte
>ima vrazka sas imeto na ferdinand piesh.

D1 e prekaleno tezyk za da byde nqkakva osobena gordost - silno me symnqva che ste go krystqt na Ferdinanta.


>beshe edna obiknovenna kola...sas 75hp!...karburatorna...i slet tova stana 225hp!...na >dinamometara tochno tolkoz izlyaza!smenih mu i spirachkite..napravih kolata 3 >santimetra po nisak...i nyakoi spoyleri slojih.

Nali znaes che ima edin VW Golf ,Rsi mu kazvat deto e nad 700 konq na FlyWheela ,systiq tozi Golf pravi bez problem 300km/h ,I sickoto tova iztrygnato ot… 2.3 motor! Ideqta obache e che seki koito iska da si kupi biva uvedomen che tazi kola izkarva mezdu 2000 I 3000 km I sled tova motora trqbva da se smenq:) – kakyv e izvoda mi izvoda e che tuning na avtomobil koito e 75 konq ,ne e napraven da raboti sys turbo I nabrimcen na 225 I TO NA DYNO – koeto e sigurno nad 250 na FlyWheela e bizaren osven ako ne se smeni pocti sicko ot motora ,kato se zamislq moze bi bloka moze da ostane orginalniq a moze bi ne:) Se pak tunera si zima parite a sled nego potop.

>i posle skorostta mu stana malko poveche ot 200!

200 na kilometraz? 225 konq I 200 na kilometraz ne se vryzvat osobeno – to skoda 120LS sys malko tuning prai 220.

>kogato zapochna mercedes da pravi kompresor shefa na mersedas kaza sam na cyal >svyat che prichinata na proizvejdaneto na kompresorite e da moje kolta da dostigne sas >performansa na bmw.

Hah tva ne go znaeh – ako verno go e kazal chovek ot Mercedes – mnogo zle za the:) po-glupavo nesto ot KomreZZZzzzzzzzzzzor-a opredeleno nqma.

>ferdinand piesh kara wv passat VR5 syncro!!! vmesto quattro imeto e 'syncro'

Syncro-to I Quattroto nqmat absolutno nisto obsto. Syncroto e kato rodeno pokrai probite na ekip rabotest za VW/Audi ot nacaloto na 80-te za namirane na nai-dobroto vyzmozno 4x4. Sysnost te sa bili kupili lizenz ot FF taka ili inache ,taka che im e struvalo koi znae kolko da napravqt syncro.

>sega neshto novo da kaja:
>koy e chuval....vav germania se pravi edin test!100 000km iznosvane na dvigatelya!
>vsichki koli vlizat i vlyazoha v tozi test!izvajda se celiyat dvigatel sled 100 000 km i se >gleda sas specialna uredba(endoskop) kolko se e iznosila dvigatelya!
>kogato mersedes izvadi modela (w210) sas elipsoidnite farove spomnyam si kak beshe >testa...100 000 km i pochti nishto ne se e iznosilo!!!
>tova razbirase e i edna reklama za kolite.
>a audi(injinerite na audi) kazaha che iskat da vlyazat v testa sas 200 000 km!! i taka >napraviha!beshe audi a4 1.8
>kogato izvadiha dvigatelya vidya se che nyama nujda ot uredba da se gleda kolko se e >iznosil dvigatelya:-))
>vsichko se vijdashe sas 'goli ochi'!!
>razbirase injinerite na audi kazaha che normalno e no drugite maystori i injineri koito >pravyat testa ne harersaha.

Hmm interesen test! Koi go e pravil ,sys kakvo maslo I kakvo znaci avtomobila da se kara 100 000 ili 200 000km. Tuka primerno imase edin test na 318 (razbirai 320) obacheee bese proveden ot BMW I MOBIL1 – 1 MILION KILOMETRA – razglabqt motora na systavni chasti I ustanovqvat minimalni iznosvaniq. Vyzmozno- moze bi. Symnitelno – izklucitelno ! osobeno sled kato testa se polzva za reklama na Mobil1 :)

Ferdinand Piech - THE KING

Редактирано от LordDigital на 22.11.01 00:26.



Тема Re: tuningнови [re: LordDigital]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано22.11.01 13:44



> 200 na kilometraz? 225 konq I 200 na kilometraz ne se vryzvat osobeno – to
> skoda 120LS sys malko tuning prai 220.

Nali njama da se ubezdavame neshta ot sorta: "Moja Opel Astra 75PS vdiga 180km/h che gi i podminava!". I mojto Mitsubishi Galant deto e 109PS mu zabivam strelkata na 220km/h, no tova dalech ne e skorostta s kojato se dviza v tozi moment.

Respect!

---
Nobody is perfect, but I'm pretty close!


Тема tuningнови [re: Wizi]  
Авторinstinkt1979 (Нерегистриран)
Публикувано22.11.01 21:53



ami za D1 taka govoryat...poneje shte e varha na tehnologiyata...na wv razbirase!!

za tozi fiat koyto mu napravih tuning....vatre v dvigatelya vsichko smenih razbirase...beshe samo moeto hobi prez svobodnoto mi vreme...
kilometrovata mu strelka beshe do 180 taka che tryabvashe sas moyata kola da probvame do kolko shte izleze...as sas fiata napravih maximalna skorost v avtomagistrala a priyatelya mi me sledeshe otzat sas moyata kola(bmw 3.20)
i posle kogato spryahme kaza che me sledi sas 220km!!
motora beshe 1.6 karburatorna!!
no dvigatelya ima dalag jivot a ne ot unia koito si mi gi kazal...taka che...
vsyaka kola ima greshka v kilometraja!! tova e edna mehanichna uredba!!
i zatova kazah che malko poveche ot 200!
poneje i karoseriyata ne e mnogo obla i ot vyatara mnogo gubi skorost...ima i drugi prichini...

ti iskash li da imash kola sas 700 hp i dvigatelya da ima JЭVOT DO 2000 KM?:-)) spored men nikoy ne bi iskal...poneje kolata sluji i sa rabota:-))

ima specialni dijitalni uredbi koito pokazvat naistina sas kolko se dviji kolata!! i ima veroyatnost da ima 10 procenta greshka v kilometraja!!
as sas wv passat1.8T napravih 240 naprimer!!
no vij che fabrichno pishe maximalno 223km!!

a za shkodata koeto si mi napisal.....:-)) ne e mnogo pravilno tova!! shte se razlee kolata za napred!!
samo edin dvigatel ne e vsichko! a izdrajlivostta na karoseriyata??
novite koli mnogo malko sila gubyat kogato silata na dvigatelya se predade na skorostnata kutiya i posle na koleletata!!a tozi fiat mnogo poveche gubi ot tia koli koito si mi kazal!!
moga da ti broya i drugi prichini!
edna nova kola sas 225hp lesno moje da napravi 240 ili poveche!!
a starite??
taka che umnata!:-))
vajnoto e choveka na kogoto sam napravil tuning sled mesec da na doyde pri men i da mi kaje:jivota na dvigatelya svarshi!!

parvo se gleda kolko km e izminal dvigatelya i kolko e zdrav!! i dali ima nyakakav problem dvigatelya!!..predi da se napravi tuning
vseki chovek iska poveche moshnost na kolata si!
kolkoto e zdrava i nova kolata tolkoz po golyam tuning moga da napravya!!

ako nyama specialni spirachki shkodata koeto mi kaza tova e nay golyamata greshka che e sas tuning kolata!ne vijdam takiva danni da mi si kazal!

za testa da kaja nyakoi neshta: tozi test go pravi ''auto bild'' edno germansko spisanie..
ima specialen chovek koyto kara kolata v cyala evropa do 100 000 km!
i se pishat nyakoi danni!do 100 000 km kolko pati e vlyazal kolata v serviz....kakvo se e razvalilo...kakvi neshta sa smeneni( remaci.filtri)
ot nula do 100 parvo za kolko sekundsi pravi...sled tova vseki 10 000km pak!!i spirachkite...kogato e v ''0'' km za kolko metra spira...a posle sled vseki 10 000 km pak!!
i vsichko tova do 100 000 km!!

pravil sam tuning na fiat tipo 2.0
tochno 202.5hp!!
i pravi 240km!! no kolata e po nova ot drugata (225hp)
vij che tipo e po silna kola!!kazah go za primer!
i dvigatelya varti 7500 oborota! bez machene!(tipo)

takmo si mislih che nikoy ne mi pishe interesni neshta!! may shte provarvi razgovora:-)
chakam vi otgovorite:-)
chao na vsichki



Тема top speeeeeeed.... verno li?нови [re: instinkt1979]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано23.11.01 00:16



Marhaba otnovo! :)

Kolega, mnogo interesni neshta pishesh, no produlzavam da NE buda sluglasen sus skorostite koito razvivat tvojte mashni na vremeto ;) Poneze ti si tozi kojto opredeleno razbira poveche shte chakam interesna korekcia na posting-a... seriozno govorja...

Ta, dulgo vreme sum se vozil i chat-pat pokarval edno staro Audi S4 ot 1994ta, kupeto mu e ot staroto A6, sledvashtata godina veche vodjat tozi model S6. Kolata e s 5cyl. 20V turbo charged i ima blizo 240 koncheta pod kapaka. Snabdena sus 6skorostna kutia po magistralata kato ja izruchkash do predel strelkata na kilometraza pokazva okolo 260km/h. Pak ne e realno... oshte poveche pri takava besna skorost. Za da se obosnova po-realno si pozvoljavam da citiram danni ot ADAC CD-ROMa za 2001, vutre ima VSICHKI modeli proizvedeni prez vurposnata godina. Njakakvo si Porshe Turbo s 420 konja vdiga 305km/h... OK, da sleznem malko na zemjata pri BMW fenovete s BMW Alpina B3 i negovia prekrasen 3.3l dvigatel ot kojto sa izvadili celi 206kW ili drugo jache kazano tochno 280 konja, no i te ne mu pomagat da vdigne poveche ot 266km/h. Zalko... Sushtoto BMW coupe vdiga s kilometur poveche. Moze bi ne e dostatuchno aero-dinamichno? Gotovo, vzimame togava Ferarri Modena - vdiga 295km/h s tochno 400 konja!
Znachi predstavjam si se az v mojto skromno Mitsubushi kak sum go napurchil po magistralata i nekvo si BMW Alpina B3 3.3l me zadminava s okolo 50km/h razlika... Ebati baluk, dal e 90600 DM (bazova cena) i pak ne moze da me otmine kato sprjal... A predstavjate li si ako karah nek'va Calibra i to "vintilova" (tova mi e lubim termin :) - 100% njamashe da me nadbjaga :)))

Verojatno shte skochite s replikata, che neshto ne sa gi izmerili kakto trjabva vsichkite tezi danni... Ako imate poznat kojto zviee v Germany ot izvestno vreme popitajte go dali ADAC sa kriterii za dostovernost.

Men ako pitate shreshtu fizikata i tochnite danni shte e malko trudno da sporim za tova neka se primirim, che nashte avtomobili prosto ne razvivat takiva skorosti kakvito ni pokazva kilometraza. Ako njakoi se pishe jak entusiast ili po-tochno zabluden tip, prosto da subere jako kuraz i protivorechi na kupishta testove po spisania kudeto pishe takiva neshta...
The choise is yours - Pepsi ;)

Az bjah do tuk... za sega :)

A.

---
Nobody is perfect, but I'm pretty close!


Тема Re: top speeeeeeed.... verno li?нови [re: Wizi]  
Автор Caмo Дизeл (член-кореспонд.)
Публикувано23.11.01 01:28



Що не им вярвате толкова на тези километражи? Аз съм мерил с GPS точността им на няколко автомобила, ами горе-долу добре си показват. Грешка около 1%. Факт е, че много автомобили могат при определени условия да развият скорост над фабрично обявената. Аз с моя дизеляк нямам проблем да вдигна още 15-20 км отгоре, а той е точно един от автомобилите на които съм им засичал точността на скоростомера. С малко попътен вятър става
Сега, не знам, може на някой да са им правили туннинг и на километража, та да показва малко повече



Тема Re: tuningнови [re: Wizi]  
Автор LordDigital (CarftsmaN)
Публикувано23.11.01 03:35



Mda - no shit za Skodata. Pise si go na officialna web na skoda.

Ne zabravai che tva e raztocena skoda do nad 100KW ,pruzinite za klapanite (sqka pruzinka) struva kolkoto edin Rapid na Staro primerno. Tuninga na transmisiqta samo vyv Zavoda si go znaqt kakyv e ,body-to e mnoogo dalece ot tva koeto si predstavqme i taka natatyk.

Misalta mi e obache che kola sys motor 200+ konq ,nema problem da vdigne 220 nali ,zadadi tva go popitah tva realna skorost ili na kilometraz e. A do kolko se suche celoto kupe pri takiva skorosti - da mu misli toq deto go testva kolko vdiga:P

Ferdinand Piech - THE KING


Тема Re: top speeeeeeed.... verno li?нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор LordDigital (CarftsmaN)
Публикувано23.11.01 03:39



Heh:) pak stigame do stariq omagisan kryg - kolko tocno ti pokazva GPS-a skorosta? trebe da e dosta profesinalen za da se stigne do priemliva tocnost

Principa e che e PRIETO vyv industriqta kato se pravi Skorostomer koito se upravlqva ELEKTRONNO! da pokazva pri visoki skorosti okolo 10 procenta ot gore. Na nqkoi motori tezi procenti sa povece 15% primerno. Viz sega ako skorostomera ti e na zilo ,ot starite toi e netocen poradi drugi pricini i moze da se sluci daze da pokazva i ot dolu malko:) znae li go chovek

A inache az sym se zamislql kak da napravq nelineen tuning na Skorostomera na kolata mi:) che kato vozq razni posle da razpravqt eiiii toq kolkoooo vdigna:PP samo che oste ne sym si q kupil taq kola na koqto sha se zaniavam da pravq takava prostotiq:P

Ferdinand Piech - THE KING


Тема Re: top speeeeeeed.... verno li?нови [re: LordDigital]  
Автор Caмo Дизeл (член-кореспонд.)
Публикувано23.11.01 21:26



Вече всички GPS-и отичтат местоположението с точност до няколко метра, след като ония от Пентагона махнаха отклонението. А скороста и преди си я отчитаха доста точно.
Ок, да остави GPS-ите, ама поне моя скоростомер си показва както трябва, защото като си получа снимката от полицейските камери, пише, че съм карал точно толкова с колкото съм бил наистина



Тема Re: top speeeeeeed.... verno li? [re: Caмo Дизeл]  
Автор LordDigital (CarftsmaN)
Публикувано23.11.01 22:31



OO to pri vas verno che mai prastaha pozdravitelni karticki po postata:PP

Kolko li si sybral:)

Ferdinand Piech - THE KING


Тема Re: top speeeeeeed.... verno li?нови [re: LordDigital]  
Автор325isturbo (Нерегистриран)
Публикувано25.11.01 21:39



Zna4i ne znam kolko verni sa tezi kilometraji no az sum pravil sledniq test - UNLOCK-vam OBC-to i nali tam na ne pomnq koi nomer funkciq ima elektronen kilometraj . V sravnenie na dvata kilometraja -
M5 3.8 (chip) 295+ km/h (gore) - 280km/h (obc)
325is e36 255km/h (gore pri polujenie 4e ima6e ograni4itel na 240 ) 240km/h (obc)
750i e32 280km/h 270km/h na obc
ne kazvam 4e obc e to4no daje i ne si go mislq no se 4udq na tezi anomalii kato se ima v predvid 4e iz4akvam obc-to da si updatne infoto



Тема Re: top speeeeeeed.... verno li?нови [re: 325isturbo]  
Автор LordDigital (CarftsmaN)
Публикувано26.11.01 04:16



Az bih dal populqrnoto obqsnenie che sa napraili strelkata da pokazava povece za da namalqt veroqtnosta nekoi da se prebie zastoto iska da vdigne opredeleni kilometri.

Sysnost celiq trick sys zavisenoto pokazvane na strelkata spored edni obrazi na koito sym sklonen da im vqrvam se pravi zaradi gumite na avtomobila ,koito sa rate-van do opredelena skorost ,ot tam na gore dyrzat oste malko i posle ako vremeto e podhodqsto GYRMQT.

Ferdinand Piech - THE KING


Тема Re: top speeeeeeed.... verno li?нови [re: 325isturbo]  
Автор fxmakerМодератор (BMW entusiast)
Публикувано26.11.01 10:18



kato kaza che unlock-wash OBC-to ia spodeli kak stawa che nesto ne moga da nameria nisto iz net-a (ili po skoro ne sym tyrsil dostatachno )

(OO=[][]=OO)
...And now the diesel lovers it's time to make the tea...


Тема tuningнови [re: LordDigital]  
Авторinstinkt1979 (Нерегистриран)
Публикувано26.11.01 21:02



lord digital e mnogo prav!!
darechem edin avtobus se dviji sas 120km/h....no za da nastigne chovek sas kola na avtobusa tryabva kliometraja da pokazva poveche ot 120!!
gumite sa mnogo vajni...a i edna kola ako se dviji sreshto vyatara gubi dosta km skorost!!
a zaedno sas vyatara moje da mine maximalnata skorost na kolata!!
tuka aerodinamiata e mnogo vajna!

ima specialna elektronna uredba za da ne mine 250km/h kolata....i na
evropeyskite koli mnogo go slagat...che sled 250 veche zapochva da stava opasno i tryabva da se vnimava mnogo!!
vse pak horata i kolite ne sa profesialni sastezateli koito se dvijat na ulicata taka che....no mnogo lesno moje da se maha tazi uredba..i posle hvarchish kolkoto mojesh:-)
ima i drugi elektronni raboti..naprimer da zareje gasta i oborotite da ne prodaljavat da se uvelichat poveche...tova e edin vit pazene na dvigatelya...
no v mnogo visoki oboroti stava tova...ako ne zareje opasno e za dvigatelya...v novite modeli koli gi ima...

vav bmw M5 ''chervenite'' oboroti sa lampi! kogato strelkata e vlyazlo v cherveno zapochvat da svetyat!!

obshto vzeto edna kola sas 100hp ima maximalna skorost(fabrichno) okolo 190km/h.
no ako vyatara e v sashtata posoka i si pone malko bair nadolu moje da napravi kolata 210km/h

za wizi:
edna kola da ima 240hp i tehnologiyata mu da e nova nyama problemi za 250km/h
edna mashina da ima 400hp e mnogo lesno da napravi 300km/h!!
sportnite koli koito mi kazvash vartryat mnogo oborooti i sas golemi dvigateli taka che nyama problem.
tezi dvigateli mnogo baro mogat da vdignat oborotite...samo da dokosnesh gasta i oborotite izlitvat za mig!!
i za tova ot ''0'' do 100 magat da stignat za nyakolko sekundi

naprimer formula1!! kolata na shumaher varti 16750 oborota!
i ima samo 3000cc....ima maximalna skorost 402km/h!!
i zatova mnogo e vajno oborotite...i kubika estestvenno!!

za bmw e napravil tuning ''hardge''
slojil dvigatelya na M5 na kupeto(troyka...E46)
no kak go slojil samo!! sas specialni uredbi sa pahnali dvigatelya!
400hp...i ima maximalna skorost poveche ot 280!!

vajnoto e i kak moje da vzeme zavoi edna kola!
naprimer bmw(E46) na ''slalom'' testa vliza sas 87km i izliza pak sas tolkoz!!kato zmiya napravo!! bez da dokosne nito edna kuka...kukite sa mnogo blizki edin do drug razbirase...

tuninga koeto pravya na kolite zavarvat oborotite po barzo i poveche...i ot nula da sto km pravi po barzo...
tuninga e da vzemesh maximalna sila ot dvigatelya....fabrichno ne gi pravyat!!

obadi mi se edin...imal subaru impreza...iska tuning
tova e edna ot nay gotinite koli na koeto moje da se napravi tunin
pravil sam i predi..neveroyatna mashina e!!
i chovek ne moje da si skrie usmivkata kogato vidi kak po luksoznite i skapite koli nemogat da mu nastignat:-))

ima mnogo neshta za govorene no za sega tolkoz



Тема Re: top speeeeeeed.... verno li?нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор TK3C ()
Публикувано27.11.01 10:43



Що бе, да не са хванали и километража на снимката
;)



Тема Re: top speeeeeeed.... verno li?нови [re: TK3C]  
Автор Caмo Дизeл (член-кореспонд.)
Публикувано27.11.01 13:32



Не, но в момента в който блесне светкавицата, естествено си поглеждам веднага километража. После на честитката пише същото, каквото съм видял.



Тема Re: top speeeeeeed.... verno li?нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор TK3C ()
Публикувано27.11.01 15:16



;)
Майтапа да става :)

Иначе аз си мисля, че това е най-точният начин да се засече скоростта -- с полицейски радар.
Мисля си, ако вземеш радара с тебе в колата, и се целиш по неподвижни предмети, дали няма пък да се обърка.

То даваха скоро по телевизията някакъв смелчага в БГ рекорд на Гинес поставя за скоростно дърпане на нещо като шейна ама с 2 валяка като колелета, нещо такова май беше.
И някакво много яко Mitsubishi, да не е и Evo даже, показвало 190 вътре, ама радарите повече от 165 не отчели




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.