Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:17 24.04.24 
Автомобили
   >> BMW
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: top speeeeeeed.... verno li?нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор LordDigital (CarftsmaN)
Публикувано23.11.01 03:39



Heh:) pak stigame do stariq omagisan kryg - kolko tocno ti pokazva GPS-a skorosta? trebe da e dosta profesinalen za da se stigne do priemliva tocnost

Principa e che e PRIETO vyv industriqta kato se pravi Skorostomer koito se upravlqva ELEKTRONNO! da pokazva pri visoki skorosti okolo 10 procenta ot gore. Na nqkoi motori tezi procenti sa povece 15% primerno. Viz sega ako skorostomera ti e na zilo ,ot starite toi e netocen poradi drugi pricini i moze da se sluci daze da pokazva i ot dolu malko:) znae li go chovek

A inache az sym se zamislql kak da napravq nelineen tuning na Skorostomera na kolata mi:) che kato vozq razni posle da razpravqt eiiii toq kolkoooo vdigna:PP samo che oste ne sym si q kupil taq kola na koqto sha se zaniavam da pravq takava prostotiq:P

Ferdinand Piech - THE KING


Тема Re: top speeeeeeed.... verno li?нови [re: LordDigital]  
Автор Caмo Дизeл (член-кореспонд.)
Публикувано23.11.01 21:26



Вече всички GPS-и отичтат местоположението с точност до няколко метра, след като ония от Пентагона махнаха отклонението. А скороста и преди си я отчитаха доста точно.
Ок, да остави GPS-ите, ама поне моя скоростомер си показва както трябва, защото като си получа снимката от полицейските камери, пише, че съм карал точно толкова с колкото съм бил наистина



Тема Re: top speeeeeeed.... verno li?нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор LordDigital (CarftsmaN)
Публикувано23.11.01 22:31



OO to pri vas verno che mai prastaha pozdravitelni karticki po postata:PP

Kolko li si sybral:)

Ferdinand Piech - THE KING


Тема Re: top speeeeeeed.... verno li?нови [re: LordDigital]  
Автор325isturbo (Нерегистриран)
Публикувано25.11.01 21:39



Zna4i ne znam kolko verni sa tezi kilometraji no az sum pravil sledniq test - UNLOCK-vam OBC-to i nali tam na ne pomnq koi nomer funkciq ima elektronen kilometraj . V sravnenie na dvata kilometraja -
M5 3.8 (chip) 295+ km/h (gore) - 280km/h (obc)
325is e36 255km/h (gore pri polujenie 4e ima6e ograni4itel na 240 ) 240km/h (obc)
750i e32 280km/h 270km/h na obc
ne kazvam 4e obc e to4no daje i ne si go mislq no se 4udq na tezi anomalii kato se ima v predvid 4e iz4akvam obc-to da si updatne infoto



Тема Re: top speeeeeeed.... verno li?нови [re: 325isturbo]  
Автор LordDigital (CarftsmaN)
Публикувано26.11.01 04:16



Az bih dal populqrnoto obqsnenie che sa napraili strelkata da pokazava povece za da namalqt veroqtnosta nekoi da se prebie zastoto iska da vdigne opredeleni kilometri.

Sysnost celiq trick sys zavisenoto pokazvane na strelkata spored edni obrazi na koito sym sklonen da im vqrvam se pravi zaradi gumite na avtomobila ,koito sa rate-van do opredelena skorost ,ot tam na gore dyrzat oste malko i posle ako vremeto e podhodqsto GYRMQT.

Ferdinand Piech - THE KING


Тема Re: top speeeeeeed.... verno li?нови [re: 325isturbo]  
Автор fxmakerМодератор (BMW entusiast)
Публикувано26.11.01 10:18



kato kaza che unlock-wash OBC-to ia spodeli kak stawa che nesto ne moga da nameria nisto iz net-a (ili po skoro ne sym tyrsil dostatachno )

(OO=[][]=OO)
...And now the diesel lovers it's time to make the tea...


Тема tuningнови [re: LordDigital]  
Авторinstinkt1979 (Нерегистриран)
Публикувано26.11.01 21:02



lord digital e mnogo prav!!
darechem edin avtobus se dviji sas 120km/h....no za da nastigne chovek sas kola na avtobusa tryabva kliometraja da pokazva poveche ot 120!!
gumite sa mnogo vajni...a i edna kola ako se dviji sreshto vyatara gubi dosta km skorost!!
a zaedno sas vyatara moje da mine maximalnata skorost na kolata!!
tuka aerodinamiata e mnogo vajna!

ima specialna elektronna uredba za da ne mine 250km/h kolata....i na
evropeyskite koli mnogo go slagat...che sled 250 veche zapochva da stava opasno i tryabva da se vnimava mnogo!!
vse pak horata i kolite ne sa profesialni sastezateli koito se dvijat na ulicata taka che....no mnogo lesno moje da se maha tazi uredba..i posle hvarchish kolkoto mojesh:-)
ima i drugi elektronni raboti..naprimer da zareje gasta i oborotite da ne prodaljavat da se uvelichat poveche...tova e edin vit pazene na dvigatelya...
no v mnogo visoki oboroti stava tova...ako ne zareje opasno e za dvigatelya...v novite modeli koli gi ima...

vav bmw M5 ''chervenite'' oboroti sa lampi! kogato strelkata e vlyazlo v cherveno zapochvat da svetyat!!

obshto vzeto edna kola sas 100hp ima maximalna skorost(fabrichno) okolo 190km/h.
no ako vyatara e v sashtata posoka i si pone malko bair nadolu moje da napravi kolata 210km/h

za wizi:
edna kola da ima 240hp i tehnologiyata mu da e nova nyama problemi za 250km/h
edna mashina da ima 400hp e mnogo lesno da napravi 300km/h!!
sportnite koli koito mi kazvash vartryat mnogo oborooti i sas golemi dvigateli taka che nyama problem.
tezi dvigateli mnogo baro mogat da vdignat oborotite...samo da dokosnesh gasta i oborotite izlitvat za mig!!
i za tova ot ''0'' do 100 magat da stignat za nyakolko sekundi

naprimer formula1!! kolata na shumaher varti 16750 oborota!
i ima samo 3000cc....ima maximalna skorost 402km/h!!
i zatova mnogo e vajno oborotite...i kubika estestvenno!!

za bmw e napravil tuning ''hardge''
slojil dvigatelya na M5 na kupeto(troyka...E46)
no kak go slojil samo!! sas specialni uredbi sa pahnali dvigatelya!
400hp...i ima maximalna skorost poveche ot 280!!

vajnoto e i kak moje da vzeme zavoi edna kola!
naprimer bmw(E46) na ''slalom'' testa vliza sas 87km i izliza pak sas tolkoz!!kato zmiya napravo!! bez da dokosne nito edna kuka...kukite sa mnogo blizki edin do drug razbirase...

tuninga koeto pravya na kolite zavarvat oborotite po barzo i poveche...i ot nula da sto km pravi po barzo...
tuninga e da vzemesh maximalna sila ot dvigatelya....fabrichno ne gi pravyat!!

obadi mi se edin...imal subaru impreza...iska tuning
tova e edna ot nay gotinite koli na koeto moje da se napravi tunin
pravil sam i predi..neveroyatna mashina e!!
i chovek ne moje da si skrie usmivkata kogato vidi kak po luksoznite i skapite koli nemogat da mu nastignat:-))

ima mnogo neshta za govorene no za sega tolkoz



Тема Re: top speeeeeeed.... verno li?нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор TK3C ()
Публикувано27.11.01 10:43



Що бе, да не са хванали и километража на снимката
;)



Тема Re: top speeeeeeed.... verno li?нови [re: TK3C]  
Автор Caмo Дизeл (член-кореспонд.)
Публикувано27.11.01 13:32



Не, но в момента в който блесне светкавицата, естествено си поглеждам веднага километража. После на честитката пише същото, каквото съм видял.



Тема Re: top speeeeeeed.... verno li?нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор TK3C ()
Публикувано27.11.01 15:16



;)
Майтапа да става :)

Иначе аз си мисля, че това е най-точният начин да се засече скоростта -- с полицейски радар.
Мисля си, ако вземеш радара с тебе в колата, и се целиш по неподвижни предмети, дали няма пък да се обърка.

То даваха скоро по телевизията някакъв смелчага в БГ рекорд на Гинес поставя за скоростно дърпане на нещо като шейна ама с 2 валяка като колелета, нещо такова май беше.
И някакво много яко Mitsubishi, да не е и Evo даже, показвало 190 вътре, ама радарите повече от 165 не отчели




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.