Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:31 05.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: И вече се родиха ..нови [re: Ekna]  
Автор PipilotaViktualija ((+))
Публикувано21.04.10 20:30



Съжалявам, никога не ми се е случвало да участвам в израждане на котенца. Би било добре да повикаш някакъв ветеринар, за всеки случай.


Да са живи и здрави и мама, и писанчетата.

Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.

Редактирано от PipilotaViktualija на 21.04.10 20:31.



Тема Re: И вече се родиха ..нови [re: Ekna]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано22.04.10 03:05



Честито!
Има няколко сложни метода за определяне - ехограф, рентген, ядрено-магнитен резонанс... По-простия е коствен - ако котката се е успокоила и ако няма някакви контракции и изтичания (всъщност единични контракции и кървави петна може все още да има, но единични). Ако има мъртъв плод то котката ще го изхвърли, малко по-трудно от живо коте но не е страшно.



Тема Re: И вече се родиха ..нови [re: Людмил Ц]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано22.04.10 13:01



Благодаря!



Изглежда всички притеснения бяха напразни и слава богу! Ми не, няма външни поводи за притеснения по този въпрос. Аз още снощи се обадих на вета да го питам, но той искаше да бием антибиотик някакъв, който щял да прочисти остатъците от матката. Доверих се на вътрешното си чувство, че по-добре да не го правим това.

Имаме си три прекрасни мъничета, а мама е толкова жертвоготовна,че чак днес си позволи да излезе от кашона. Вчера занесох храна до кашона и тя излезе, но те записукаха и тя се върна без да хапнее и залъче. Тогава реших да поднеса закуска в леглото. И така си похапнахме няколко пъти докато бебоците продължаваха да се топлят в нея и да сучат. Днес вече си излиза и си хапва. И водичка вече си пием.

Много хубави вълнения са това :)

Само до тоалетна не е ходила още от раждането та и до сега?!? Одеве като излезе я занесох до тоалетната да я подсетя някак, но уви.



Тема Re: И вече се родиха ..нови [re: Ekna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано22.04.10 20:02



Още не е ходила до тоалетна! Моля ви, кажете нормално ли е това? Пясъка й е абсолютно неопетнен от вчера по обяд.



Тема Re: И вече се родиха ..нови [re: Ekna]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано22.04.10 23:21



Ми да, не иска да си оставя бебоците, ще ходи като я напъне по-силно. Сложете и храна и вода по-близко до къщата. И и давайте калорична храна - например за малки котета, без да я ограничавате.



Тема Re: И вече се родиха ..нови [re: Людмил Ц]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.04.10 12:48



Ааа, вече и това не е проблем

Да, бях й преместила храната до кашона, но тя после си я търси на обичайното място и я върнах там. Явно ще сложа храна и на двете места. За храната го съобразявм това още по време на бременността започнах да купувам храна за малки котета

Сега пък маман започна да прави по-чести и по-дълги почивки, но тя си знае. А много е смешно като излзе и те записукат и тя им се кара, все едно вика: Ееее, мама, та мама, и аз имам нужда от малко почивка!" Обаче въпреки това веднага утърчава до тях

Много са сладки как общуват по между си



Тема Re: И вече се родиха ..нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор cccccccc ()
Публикувано24.04.10 00:45



Извинявам се, че не се обадих последните дни.

Изпитих доста грижи с това раждане а си мислих, че ще е лесно. По-скоро котката изпати, а аз и съчувствах само и ми беше мъчно за нея.

Отначалото бяха 2, а на сутринта намерих само 1 живо и две мъртви. После следващата нощ (24 часа по-късно) видях, че котката отново се напъва. Най-накрая излезе 4-то но пак мъртво.

Изглежда, че раждането на коте не е лесна работа. На моята котка и беше за първи път, и е много дребничка. Направво се чудя как е могла да събере 4 котета в корема си!

На края ни остава само едно бяло, да му се радваме аз и котараната. За сега е добре, и има възможност да суче от всичките и цицки. Дано порасне голям - котарак-единак-с-дълъг-мустак





Тема Re: И вече се родиха .. [re: cccccccc]  
Автор 3292 ()
Публикувано24.04.10 01:01



Да поясня, че никовете 3292 и cccccccc е едно и също, т.е. аз съм.

Вероятно трябваше да се консултирам с ветеринар за раждането, но вече е късно. А какво би направил ветеринара? Дали щеше да ми приеме котката на болнично легло и да я изражда професионално?

Очевидно такава съдбата. Едно коте остана, но пък е много хубаво - чисто бяло. Има на какво да се радваме





Тема Re: И вече се родиха ..нови [re: 3292]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано24.04.10 17:56



Ох ми какво да ти кажа... то на мен за това ми беше толкова претиснено, защото бях прочела, че стават такива неща... Но, наистина, какво може да се направи - природата си е природа...

Наистина е чудесно, че поне това бяло бисерче ви е останало. Грижете се добре за него



Нашите са трички, за сега са добре, но мама малко кръшка от леглото и малко странно се държи. Къткаме я да ходи да ги храни или поне да ги стопли, докато спят, но тя ъ-ъ. Когато си реши-тогава. Понякога ей така си лежи в коридора и вече дори не се ослушва като църне някое от тях?!? Много ми е странно. Е, сега вече час-два си се гушати си сучат и тя ги мие. Явно просто си дава почивки.



Тема Re: И вече се родиха ..нови [re: 3292]  
Автор PipilotaViktualija ((+))
Публикувано25.04.10 16:12



ДА ви е живо и здраво котенцето, което единствено е оцеляло. Жалко за другите, ала и това се случва, уви. Има ли някаква яснота по въпроса каква е причината все пак?



Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.