Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:27 26.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Котката ми ще ражда всеки момент!!!-персийка енови [re: Ekna]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано16.04.10 23:33



Ей ама и паника! То чудо голямо бе!
Ще разберете кога ще ражда, няма страшно. Първо ще е неспокойна, ще мяука и ще търси близост. Не разбрах за водата, ние винаги сме давали на нашата. Ето няколко съвета. Вземете си постелки за възрастни от аптеката, нарежете ги в подходящ размер и застелете кашона, когато една се замърси, леко от единия край я сменяте. Добре е кашона да е напълно отворен отгоре, за да имате повече възможност да помагате, после може да го притворите с някаква плоскост и покривка. Котката може да почне да ражда на друго място, но вие може леко да я преместите там. Важно е освен котето да излезе и плацентата, може веднага или след време, но е важно да не остане вътре. Особенно важно е котката да си изяжда плацентите особенно първите, там се съдържа окситоцин, който помага по-нататък раждането. Може да помогнете на котката като подсушите с мека кърпа новородените котета, в тази връзка е добре да е топло в стаята. Ние привързваме пъпчетата на нашите котета на 2-3 мм от коремчето с хирургичен конец. Съответно може спокойно да отрежете пъпната връв за по-лесно. Ако котката има дълго време контракции а не ражда се обърнете към ветеринар. За сега толкова, не се паникьосвайте, най-вероятно всичко ще е ок.



Тема Re: Котката ми ще ражда всеки момент!!!-персийка енови [re: Людмил Ц]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано17.04.10 00:14



Благодаря за съветите! Ми мда май малко се шашкам повече от колкото трябва, но, както казах ни е за сефте и малко ме мъчат неизвестните Но, както казвате най-вероятно всичко ще си мине нормално



Тема Re: Цялото семействонови [re: Gatofilla]  
Автор Luchezara ()
Публикувано17.04.10 20:28



При мен снимките не се отварят, как ги виждате?






Тема Re: Цялото семействонови [re: Luchezara]  
Автор lchWill (chalga hater)
Публикувано20.04.10 16:59



Като се има в предвид, че са качени преди 4 години, как да се виждат?



Тема Re: Котката ми ще ражда всеки момент!!!нови [re: Gatofilla]  
Автор 3292 ()
Публикувано21.04.10 00:16





Моята котка тъкмо ражда в момента!

Имам и мъжки, който направо е побеснял - постояно се навира, души, .. направо стои на нокти, и е много напрегнат! Женската ръмжи когато и досади, и аз разгонвам веднага мачъка с ритник в задника!

Едва ли мъжкия ще изяде котетата. Вероятно котката изллъчва феромони, миризми .. които ние хората няма как да помиришем, но побъркват мъжкия! След като стана много нахален, изолирах мъжкия в друга стая... и сега мяука от там жално (ли може би нахално), но няма дса го пусна при женската.

Иначе как да намеря закътано място на котката, в една гарсониера? Мъжкия подушва мястото и веднага. Тя реши да ражда на футьола, под завивката ... вмъкна се вътре и си ражда... така си е решила :)



Тема И вече се родиха ..нови [re: 3292]  
Автор 3292 ()
Публикувано21.04.10 01:22



... две котета до сега, едното бяло-оранжево, а другото бяло-сиво; взели са шарките на тате и мама очевидно; може да излезе и трето по-късно, не се знае :-)



Тема Re: И вече се родиха ..нови [re: 3292]  
Автор PipilotaViktualija ((?!))
Публикувано21.04.10 13:03



Е, какво е положението с мърчовците?



Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.

Тема Re: И вече се родиха ..нови [re: 3292]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано21.04.10 13:11



И моята мяука, но вече повече от половин час нищо не се е появило още?!?!?!?!?! След колко време трябва да се появи първото? Струва ми се много време вече се напъва, а нищо не излиза! Кажете моля ви!



Тема Re: И вече се родиха ..нови [re: Ekna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано21.04.10 13:46



Първото вече суче

Всичко си беше свършено, както трябва от нея. Пъпната връв прегризана, плацентата изядена Вече има леки контракции за второто, мисля. Първото е кафяво на гърба, а коремчето май ще е бяло



Тема Re: И вече се родиха ..нови [re: Ekna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано21.04.10 18:58



С 2 часа закъснение се появи и трето

Всичко изглежда нормално.
Само имам един въпрос: Как да съм спокойна дали всички са се родили, в смисъл дали няма останал мъртъв плод?!?! Как да съм сигурна, че всичко е наред?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.