Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:24 20.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Котката ми ще ражда всеки момент!!!  
Автор veslav (непознат )
Публикувано15.06.06 22:39



Трябват ли някакви допълнителни грижи или храна освен,че й приготвихме место за раждане, което й хареса и прекарва по-голямата част от времето там. Освен това имаме котарак-таткото,те са неразделни и когато се опитах да ги разделя Мърко нервничи.Кажете ми,моля ви представлява ли таткото опасност за котенцата,които ще се родят всеки момент ? Знам,че не бива да се допуска до новородените котенца мъжки котарак. Някои екземпляри си ги изяждали котенцата

. Споделете опита си.Много разчитам на мнението на всички ви.Моля ви!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Котката ми ще ражда всеки момент!!!нови [re: veslav]  
Автор Gatofilla (стара коткарка)
Публикувано15.06.06 23:17



Ще получиш много съвети, ако са на линия клубарите, тук има големи специалисти. Аз знам, че мястото трябва да е закътанко, хем да се чувства животното спокойно, но и ти да имаш достъп до него.
Мъжкият котарак е неразделен от котанката преди раждане, щото тя става особено гальовна тогава, мърка, и ми се е случвало дори по време на раждането, когато между отделните периоди на болка тя мърка и лиже котенцата, този ненормалник да й се качва отгоре, усеща го като някакъв хормонален повик.
На мен мъжкари домашни не са ми яли котенцата, мисля, че се отнася за по-агресивни екземпляри, от свободните котки. В последното раждане у нас бащата се присламчи към майката и детето и настана едно масово облизване и мъркане.
А ако дава да се докоснеш до нея, леки масажи на коремчето, по посока на часовниковата стрелка, масажите засилват контракциите. Ако и тя се върти около теб и иска помощ, бъди там, гали я, успокоявай я. Понякога се страхуват много и едва ли не с полуродено чедо, дето направо и виси отзад и се кандилка, тича след теб, ако тръгнеш да напускаш стаята.
Гледай да си изкарва и плацентата след новороденото, защото останалата вътре плацента също спира контракциите. Контролът е - коте, плацента, коте, плацента...
Радвай се, ако видиш, че му излиза първо главата, значи ще върви добре, ако видиш краче или опашка да се подава, бъди готова за по-забавено и по-болезнено раждане, поне на въпросното.
Не разбрах за пръв път ли ражда котанката, на теб ти е за пръв път, явно...
Напрегнато си е, няколко часа ти отиват безсънни, гарантирано.
За по-сериозни случаи, полузадушени, вяли и други подобни състояния, не съм компетентна, някои ги масажирват енергично и котенцата също, някои им почистват устенцата от запушващи материи, ама на мен не се е случвало.
Аз ги оставям на мамата, тя обикновено се справя с положението сама.
Стискам палци!



Тема Re: Котката ми ще ражда всеки момент!!!нови [re: veslav]  
Автордoдa (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 00:04



Аз съм в същото положение сега. Първи бебета и таткото живее с нас. И аз много се опасявах малкия гадняр да не направи нещо на бебетата, но нямахме такъв проблем. Първо самата майка си ги пази и не го пуска при тях, а и той не гори от желание да им досажда. Преди 2 дена му показах даже едното бебе (те са вече на 18 дена) и то като писна той избяга чак в другата стая. Много беше смешно.
Проблема е само, че много ревнува и постоянно досажда на мама котка и на мен ако случайно обърна внимание на бебетата. Малко му е криво, че тя не му обръща толкова внимание като преди, но като цяло няма проблем.
Както вече са ви посъветвали ако имате възможност бъдете с нея докато ражда. Щом и е първо раждане ще е хубаво да не е сама.



Тема Re: Котката ми ще ражда всеки момент!!!нови [re: veslav]  
Автор PanTer ()
Публикувано16.06.06 10:35



Вчера ме нямаше и сега виждам темата. Ако още не сте родили - виж си личните бележки. Чети и питай ако имаш въпроси.
За таткото - не го ограничавайте за сега. Ако сте при родилката и бебетата. Неговото поведенеие само ще ви покаже дали има нужда да го отделяте.
Успех и пиши какво става!



Тема Re: Котката ми ще ражда всеки момент!!!нови [re: veslav]  
Авторox (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 17:04



хайде пиши какво стана
как са мама писана и малките?



Тема Re: Котката ми ще ражда всеки момент!!!нови [re: veslav]  
Авторox (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 17:09



за съжаление с нищо не мога да те посъветвам.моята улична маца си намери една тераса на изоставен апартамен и там роди три прекрасни мъничета и аз нямаше как да бъда с тях и незнам как да те посъветвам.
после е голям майтап като почне да ги възпитава и да им се кара като не слушат- цапва ги с лапа , много е сладко





Тема Re: Котката ми ще ражда всеки момент!!!нови [re: PanTer]  
Автор veslav (непознат )
Публикувано16.06.06 21:43



Много ти благодаря за подробната информация, страхотна си. Толкова различни животинчета е имало в къщи, но не сме попадали на такава ценна информация. Моника още не е родила. Осигурени й са условията. Има си и "къщичка", която тя си хареса веднага. Забравих да кажа, че това ще й бъде второ раждане,което беше преди 2 години.Тогава роди 2,а сега са май малко повече!иИ дори мърдат

!!!!!!!!!!!!!ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА



Тема Re: Котката ми ще ражда всеки момент!!!нови [re: veslav]  
Автор veslav (непознат )
Публикувано16.06.06 22:01



Много ви благодаря за отзивчивостта и за информацията,която ми бе много полезна.Много сте мили.Моника още не е родилаи явно това ще стане утре или в други ден!!!!!





Тема Re: Котката ми ще ражда всеки момент!!!нови [re: ox]  
Автор veslav (непознат )
Публикувано16.06.06 22:03



Ох, още не е родила Моника. Но по всичко личи, че момента наближава. Ще ти пиша, разбира се.



Тема Re: Котката ми ще ражда всеки момент!!!нови [re: Gatofilla]  
Автор veslav (непознат )
Публикувано16.06.06 22:10



На котранката не й е за първи път, сега е втория. Тогава роди двечки, на сега май са повече - към четири... и мърдат ли, мърдат.

На първото й раждане аз за съжаление не присъствах. Благодарности за напътствията и съветите. Много си мила.



Тема Re: Котката ми ще ражда всеки момент!!!нови [re: дoдa]  
Автор veslav (непознат )
Публикувано16.06.06 22:15



Дода, извини ме ако нещо не си ме разбрала относно това дали е първо или не раждането на Моника. Тя вече е раждала преди 2-3 години. Имаше две малки котаранчета. Сега й е второ. Още не е родила. Плътно до нея съм. Ще пиша като се родят. Благодаря за подкрепата, много си мила.



Тема Re: Котката ми ще ражда всеки момент!!!нови [re: veslav]  
Автор ofika (отнесена)
Публикувано17.06.06 12:28



Пантер и другите явно са казали най-важните неща. Само да добавя ако случайно са пропуснали - вземи телефон на ветеринарен лекар и го предупреди, че ако се наложи може да го потърсиш. Най-често котките раждат през нощта и не дай си Боже възникнат усложнения, трябва да има кой да помогне. Успех!



Тема Re: Котката ми ще ражда всеки момент!!!нови [re: veslav]  
Автор PanTer ()
Публикувано17.06.06 16:07



Щом сте се справили веднъж ще се справите пак. И да разкажеш. Че и да покажеш!

П.П. Леко и безпроблемно раждане!!!

Редактирано от PanTer на 17.06.06 16:08.



Тема Моника вече започна да ражда!!!нови [re: veslav]  
Авторveslav (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 18:58



Преди 10-на минута Моника започна да ражда.Едно писенце вече се роди.Около 10-12 см е дълго.Майка му е черна,но то по-скоро е сивичко.Тя си го мие и си го чисти в момента.Преди да започне да ражда Моника започна да мяука много жално и нежно същевременно.Изгони мъжа си от стаята.И вървеше след мен като кученце - търсеше подкрепата и помощта ми.Сега вниманието й е изцяло погълнато от рожбичката й.



Тема Re: Моника вече започна да ражда!!!нови [re: veslav]  
Автор Morrighan (=^..^=)
Публикувано21.06.06 19:29



Стой до нея и я милвай по коремчето. Когато свърши всичко кажи всичко наред ли е. Аз стискам палци за бебоците :)

Че за какво са създадени хората на земята - за да угаждат на котките, разбира се!


Тема Re: Моника вече започна да ражда!!!нови [re: Morrighan]  
Авторveslav (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 22:06



Да,да аз бях при нея и я милвах по коремчето, но тя след като роди първото спря да плаче. Досега вече роди четири малки писета.Много са сладки. Сама си ги почисти и се грижи за тях, а те сучат ли, сучат. Вече е видимо спокойна, но не знаем да ли няма да има и пето бебе.



Тема Re: Моника вече започна да ражда!!!нови [re: veslav]  
Автор evgenia_hristova (пристрастен)
Публикувано21.06.06 22:16



Честито! Да те слушат и ти тях!



Тема Моника роди четири сладурчовцинови [re: veslav]  
Автор veslav (непознат )
Публикувано21.06.06 23:00



Към 19.15 ч. се родиха още двенки писета, а към 20.10 ч. се роди четвъртото. И веднага започнаха да сучат.Моника е много щастлива, доволна и горда. И мърка ли, мърка. Още веднъж ви благодаря, скъпи мои за подкрепата и съветите. Много ми помогнахте. Бъдете всички здрави!!!



Тема Re: Моника роди четири сладурчовцинови [re: veslav]  
Автор AтинянkaтaTaйcън (воин)
Публикувано22.06.06 00:23



Не мога да издържа и да не ти честитя сладурите.
Спомних си, чи точно на тази дата преди една година моята сиамка Соня трябваше да ражда със секцио. Спасихме две от котетата, другите бяха с малформации. Три денонощия не спах, защото тя беше между живота и смъртта, а аз на всеки две часа сменях бутилка с топла вода между новородените, която да замества майката. Също хранех с капкомер със сухо котешко мляко и масажирах коремчета за изпикаване и изакване.
РАЗКАЗАХ ВСИЧКО ТОВА НА ГЛАВНИЯ РЕДАКТОР ПО ТЕЛЕФОНА И му заръчах да обясни на другите как съм с високо кръвно и няма да съм на работа три дни.
Котетата сега са два големи котарака - Симба и Рекс, които съм ги дала на много близки хора.

На върха на копието



Тема Re: Моника роди четири сладурчовцинови [re: veslav]  
Автор Crazywork ()
Публикувано22.06.06 17:25



Честито за мъниците! Да са ти живи и здрави



http://snimka.bg/album.php?album_id=39919

Тема Re: Моника роди четири сладурчовцинови [re: veslav]  
Автор Morrighan (=^..^=)
Публикувано22.06.06 19:28



Да са ти живи и здрави и много палави

И все на добри хора да ги дадеш!

Че за какво са създадени хората на земята - за да угаждат на котките, разбира се!

Тема Re: Моника роди четири сладурчовцинови [re: AтинянkaтaTaйcън]  
Авторveslav (Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 22:01



Благодаря за подкрепата и пожеланията .Прекрасно е че си спасила котетата, но какво стана с майката? Аз много се страхувах но Моника се справи блестящо без никакви проблеми .Сега е много горда и важна.Държи си бебетата на топло в къщичката но денем ,като стане пного топло ги вади навън и тогава си играем с тях.Когато са вътре пак разрешава да ги вадим,но ако записука котето много се тревожи и ние гледаме да не я безпокоим. Тя даже не иска да се отдалечава за храна и и слагам храната и водата до нея.За сега всичко е чудесно и имаме само радостни емоции.



Тема Re: Моника роди четири сладурчовцинови [re: Crazywork]  
Авторveslav (Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 22:06



Благодаря за подкрепата и пожеланията.Котетата са много сладки и вече сериозно се бият за мамините цицки. Жалко че нямам камера.



Тема Re: Моника роди четири сладурчовцинови [re: Morrighan]  
Авторveslav (Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 22:15



Благодаря за подкрепата и пожеланията.Котетата са много сладки и жизнени . Вече се бият с лапички.Много им се радваме.От сега им търся стопани но няма да е лесно.Ние живеем в Бургас, а Бургас лете означава "пълна къща с гости", а "къщата" е от две стаи и населението рязко се увеличи, но ще се справим.Дано всичко е нормално, другото се нарежда.



Тема Re: Моника роди четири сладурчовцинови [re: veslav]  
Автор Morrighan (=^..^=)
Публикувано22.06.06 22:38



Радвам се, че са добре. И забравих да ти кажа. Покрай котенцата да не забравиш за майката. Аз постояно гледах те да са добре, да не им е студено, да не им е много топло... И така не забелязах, че мама вдигнала температура. Оправи се, де, слава Богу! Но просто така се бях залисала по мъниците, че не следях мама дали е добре Гледай майката, тя ще гледа малките

Че за какво са създадени хората на земята - за да угаждат на котките, разбира се!

Тема Re: Моника роди четири сладурчовцинови [re: veslav]  
АвторAтинянkaтa Taйcън (Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 23:37



Соня е все още такава добра и гальовна котка. В момента съм й натресла едно коте, което намерих изхвърлено на улицата, на видима възраст около 20 дни/е, вече май е на 40/. Тя го прие след няколкодневно хъскане и сега си го е осиновила.





Тема Re: Моника роди четири сладурчовцинови [re: veslav]  
АвторAтинянkaтa Taйcън (Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 23:40



И аз съм от Бургас, гълъбе! Ще ти дам телефон, ако имаш нужда от съдействие.



Тема Re: Моника роди четири сладурчовцинови [re: veslav]  
Автор veslav (непознат )
Публикувано27.06.06 14:22



Много ми се иска да ги видите котенцата. Не знам как се постват снимки във форума и затова ги качих на този линк: http://img.data.bg/i.php?id=23057
Дано да се отваря нормално за да им се порадвате всички.



Тема Искате ли да видите котенцата с мама Мониканови [re: veslav]  
Автор veslav (непознат )
Публикувано27.06.06 14:25



Редактирано от Moд на 27.06.06 14:30.



Тема Re: Моника роди четири сладурчовцинови [re: veslav]  
Автор PanTer ()
Публикувано27.06.06 14:26



Страхотни са!!! Абсолютни сладури. И мама е прекрасна.
Да са ти живи и здрави!!!



Тема Котетата спинкат сладко.нови [re: veslav]  
Автор veslav (непознат )
Публикувано27.06.06 14:28



Тука вече са нахранени и спят сладко, сладко.
http://img.data.bg/i.php?id=23066





Тема Re: Искате ли да видите котенцата с мама Мониканови [re: veslav]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано27.06.06 14:29




така би трябвало да е по удобно
красавци!



Тема Цялото семействонови [re: veslav]  
Автор veslav (непознат )
Публикувано27.06.06 14:33



Ето, това е цялото семейство. Котенцата са на 5 дни.
http://img.data.bg/i.php?id=23070



Тема Re: Искате ли да видите котенцата с мама Мониканови [re: Endaksi]  
Автор veslav (непознат )
Публикувано27.06.06 14:35



Благодаря ти много, Ендакси!



Тема Re: Котетата спинкат сладко.нови [re: veslav]  
Автор veslav (непознат )
Публикувано27.06.06 14:37



Да, така наистина е по-удобно за дърпане.
http://i.data.bg/06/06/27/23066_orig.jpg



Тема Re: Цялото семействонови [re: veslav]  
Автор Gatofilla (стара коткарка)
Публикувано27.06.06 14:38



Ах, този неповторим поглед на мама писана, която кърми и е обгърнала рожбите си! Втренчен, замислен, доволен, няма нищо по-хубаво от този поглед, всички го познаваме...





Тема Re: Цялото семействонови [re: Gatofilla]  
Автор veslav (непознат )
Публикувано27.06.06 14:40



Радвам се, че в момента си тук, във форума. Толкова полезни бяха съветите ти и напътствията. Още веднъж благодаря.



Тема Re: Котката ми ще ражда всеки момент!!!нови [re: veslav]  
Автор PanTer ()
Публикувано27.06.06 14:42



Когато постваш линкове там, където са ти муцунките преди тях има bold. italic, url и т.н.
Натискаш url-а и между средните скоби ][ постваш адреса.









Тема Re: Моника роди четири сладурчовцинови [re: veslav]  
Автор la_diabla (рошла)
Публикувано27.06.06 14:44



Божее колко са милички топки

Душиците те.4естито потомство да са ти живи и здрави.



Тема Re: Котетата спинкат сладко.нови [re: veslav]  
Автор veslav (непознат )
Публикувано27.06.06 14:45



Опитвам се да направя директен линк. Дали ще стане сега.





Тема Re: Котката ми ще ражда всеки момент!!!нови [re: PanTer]  
Автор veslav (непознат )
Публикувано27.06.06 14:48



Да, да миличка. Разбрах, че има нещо не наред с линковете. Благодаря ти.



Тема Re: Котетата спинкат сладко.нови [re: veslav]  
Автор PanTer ()
Публикувано27.06.06 14:50



Стана



Тема Re: Котката ми ще ражда всеки момент!!!нови [re: veslav]  
Автор PanTer ()
Публикувано27.06.06 14:51



Пак заповядай



Тема Re: Котетата спинкат сладко.нови [re: veslav]  
Автор evgenia_hristova (пристрастен)
Публикувано27.06.06 16:32



супер са! мънички сладурчовци!

http://www.daspasimirakli.com/bg/appeal.htm


Тема Re: Моника роди четири сладурчовцинови [re: veslav]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано27.06.06 17:04



Честито!Да са ти живи и здрави миличките сладурчета и най-важното-дай,Боже,като поотраснат да им намериш добри осиновители,за да бъдат щастливи котаранчета(това че те правят хората щастливи е повече от ясно!)!





Тема Re: Котетата спинкат сладко.нови [re: veslav]  
Автор Morrighan (=^..^=)
Публикувано27.06.06 21:08



Уникални са!!!

Не бях виждала такъв цвят котенца

Че за какво са създадени хората на земята - за да угаждат на котките, разбира се!

Тема Едното око отворено, другото - ненови [re: veslav]  
Автор veslav (непознат )
Публикувано30.06.06 18:16



Мили клубарковци, знаете ли дали е нормално едното око на писето да е отворено, а другото още не. Първото коте,което се роди е вече с две отворени очички, второто е с едно отворено око, а другите две още не са ги отворили. Днес е 9-я ден от раждането им.



Тема Re: Едното око отворено, другото - ненови [re: veslav]  
Автор Morrighan (=^..^=)
Публикувано30.06.06 19:10



Съвсем в реда на нещата си е. Стига да не продължи дълго. Даже е нормално да не се отвори цялото веднага, да е леко притворено. След ден-два ще се оправят и ще те гледат любопитно



Че за какво са създадени хората на земята - за да угаждат на котките, разбира се!

Тема Re: Едното око отворено, другото - ненови [re: Morrighan]  
Автор veslav (непознат )
Публикувано30.06.06 20:15



Благодаря ти Morrighan, сигурно ще стане така както казваш. А колкото за цвета на писетата наистина са уникални. Много са интересни да си ги гледаш.Жива и здрава да си ми.





Тема Re: Котката ми ще ражда всеки момент!!!-персийка енови [re: veslav]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано16.04.10 19:19



Почти ни идва времето и на нас за това събитие-първо в живота и на Лори и за нас

Още, когато се разгони (първо разгонване) попрочетох тук-там и малко се поуплаших от процеса на раждане, който се описва за персийките. Намерихме й хубав мъж и сега вече сме в последната права до раждането (идната седмица очаквам да настъпи събитието към 23-ти или малко преди това)

Та, обобщавам съветите, които получих от тук и от вета (който не бих казала, че може да претендира да е голям спец, но все пак...)

- Вета е предупреден и телефона му ми е под ръка
- Трябва да й махна водата за пиене, когато усетим, че ще ражда
- Желателно е да я оставя да си роди сама (?) - това е съвета на вета, който любезно ми обясни, че котките по принцип имат много силен инстинкт за тия неща, а не като хората, на които някой трябва да асистира и показва кое как.
- Трябва да съм до нея неотлъчно
(но някои котки май не се обаждат, когато раждат - ами ако спя...? На нашите котката никой не разбра кога роди и то два пъти и единия път дори как се беше мушнала в гардероба на високо така и не се разбра нищо-всичко тип-топ)
- Трябва да си подготвя стерилизирана ножица та евентуално да прерязвам пъпната връв ако тя не се съобрази, че трябва да я прегризе ...тук у мен настъпва лек ужас
- Подготвила съм вече един голям кашон с плюшено одеалце в него и с капак изрязан наполовина, та хем да има заслон и да се чувства сигурна, хем да я виждам. Много интересно още първата нощ преди 2-3 седмици се мушна там и спа доволно, но не го прави всяка нощ. Често отива до него и го съзерцава с минути от вън, но почти вече не ляга там. Само от време на време влиза в него и спи. Явно не е сигурна. Често мяука на вратата на покритата тераса. Но там все спи на един стол-не мога да я оставя там да ражда. Ще паднат котетата. То тя едва се събира там. А като ме издебне се мушка в един от гардеробите при хавлиените ми кърпи и заспива. Хм, и там не мога да я пусна за раждане...
- Трябва да помагам ако видя, че котето се е запънало и не излиза - оф, как да разбера колко време да чакам за да се намеся .... Разбрах, че ако е краче или опашка ще излезе по-бавно.
- Ммммм, какво още ....раждат през нощта, продължава около 2 часа ... може да са мъртвородени ...(да не дава господ) Може да е мъртво в утробата и да не може да го роди и тогава трябва намеса на лекар, но как да разбера това?.... А! и трябва да сменя пясъка с хартия, защото понякога си мислят, че им се ходи до тоалетна и раждат там .... кога да го сменя като не знам кога ще роди точно?! Ох...

Дано всичко е наред! Някой по-горе пише, че е пратил на лични някакви указания. Е, ако можете още нещо да ме посъветвате ще ви бъда много благодарна



Тема Re: Котката ми ще ражда всеки момент!!!-персийка енови [re: Ekna]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано16.04.10 23:33



Ей ама и паника! То чудо голямо бе!
Ще разберете кога ще ражда, няма страшно. Първо ще е неспокойна, ще мяука и ще търси близост. Не разбрах за водата, ние винаги сме давали на нашата. Ето няколко съвета. Вземете си постелки за възрастни от аптеката, нарежете ги в подходящ размер и застелете кашона, когато една се замърси, леко от единия край я сменяте. Добре е кашона да е напълно отворен отгоре, за да имате повече възможност да помагате, после може да го притворите с някаква плоскост и покривка. Котката може да почне да ражда на друго място, но вие може леко да я преместите там. Важно е освен котето да излезе и плацентата, може веднага или след време, но е важно да не остане вътре. Особенно важно е котката да си изяжда плацентите особенно първите, там се съдържа окситоцин, който помага по-нататък раждането. Може да помогнете на котката като подсушите с мека кърпа новородените котета, в тази връзка е добре да е топло в стаята. Ние привързваме пъпчетата на нашите котета на 2-3 мм от коремчето с хирургичен конец. Съответно може спокойно да отрежете пъпната връв за по-лесно. Ако котката има дълго време контракции а не ражда се обърнете към ветеринар. За сега толкова, не се паникьосвайте, най-вероятно всичко ще е ок.



Тема Re: Котката ми ще ражда всеки момент!!!-персийка енови [re: Людмил Ц]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано17.04.10 00:14



Благодаря за съветите! Ми мда май малко се шашкам повече от колкото трябва, но, както казах ни е за сефте и малко ме мъчат неизвестните Но, както казвате най-вероятно всичко ще си мине нормално



Тема Re: Цялото семействонови [re: Gatofilla]  
Автор Luchezara ()
Публикувано17.04.10 20:28



При мен снимките не се отварят, как ги виждате?






Тема Re: Цялото семействонови [re: Luchezara]  
Автор lchWill (chalga hater)
Публикувано20.04.10 16:59



Като се има в предвид, че са качени преди 4 години, как да се виждат?



Тема Re: Котката ми ще ражда всеки момент!!!нови [re: Gatofilla]  
Автор 3292 ()
Публикувано21.04.10 00:16





Моята котка тъкмо ражда в момента!

Имам и мъжки, който направо е побеснял - постояно се навира, души, .. направо стои на нокти, и е много напрегнат! Женската ръмжи когато и досади, и аз разгонвам веднага мачъка с ритник в задника!

Едва ли мъжкия ще изяде котетата. Вероятно котката изллъчва феромони, миризми .. които ние хората няма как да помиришем, но побъркват мъжкия! След като стана много нахален, изолирах мъжкия в друга стая... и сега мяука от там жално (ли може би нахално), но няма дса го пусна при женската.

Иначе как да намеря закътано място на котката, в една гарсониера? Мъжкия подушва мястото и веднага. Тя реши да ражда на футьола, под завивката ... вмъкна се вътре и си ражда... така си е решила :)



Тема И вече се родиха ..нови [re: 3292]  
Автор 3292 ()
Публикувано21.04.10 01:22



... две котета до сега, едното бяло-оранжево, а другото бяло-сиво; взели са шарките на тате и мама очевидно; може да излезе и трето по-късно, не се знае :-)



Тема Re: И вече се родиха ..нови [re: 3292]  
Автор PipilotaViktualija ((?!))
Публикувано21.04.10 13:03



Е, какво е положението с мърчовците?



Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.

Тема Re: И вече се родиха ..нови [re: 3292]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано21.04.10 13:11



И моята мяука, но вече повече от половин час нищо не се е появило още?!?!?!?!?! След колко време трябва да се появи първото? Струва ми се много време вече се напъва, а нищо не излиза! Кажете моля ви!



Тема Re: И вече се родиха ..нови [re: Ekna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано21.04.10 13:46



Първото вече суче

Всичко си беше свършено, както трябва от нея. Пъпната връв прегризана, плацентата изядена Вече има леки контракции за второто, мисля. Първото е кафяво на гърба, а коремчето май ще е бяло



Тема Re: И вече се родиха ..нови [re: Ekna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано21.04.10 18:58



С 2 часа закъснение се появи и трето

Всичко изглежда нормално.
Само имам един въпрос: Как да съм спокойна дали всички са се родили, в смисъл дали няма останал мъртъв плод?!?! Как да съм сигурна, че всичко е наред?



Тема Re: И вече се родиха ..нови [re: Ekna]  
Автор PipilotaViktualija ((+))
Публикувано21.04.10 20:30



Съжалявам, никога не ми се е случвало да участвам в израждане на котенца. Би било добре да повикаш някакъв ветеринар, за всеки случай.


Да са живи и здрави и мама, и писанчетата.

Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.

Редактирано от PipilotaViktualija на 21.04.10 20:31.



Тема Re: И вече се родиха ..нови [re: Ekna]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано22.04.10 03:05



Честито!
Има няколко сложни метода за определяне - ехограф, рентген, ядрено-магнитен резонанс... По-простия е коствен - ако котката се е успокоила и ако няма някакви контракции и изтичания (всъщност единични контракции и кървави петна може все още да има, но единични). Ако има мъртъв плод то котката ще го изхвърли, малко по-трудно от живо коте но не е страшно.



Тема Re: И вече се родиха ..нови [re: Людмил Ц]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано22.04.10 13:01



Благодаря!



Изглежда всички притеснения бяха напразни и слава богу! Ми не, няма външни поводи за притеснения по този въпрос. Аз още снощи се обадих на вета да го питам, но той искаше да бием антибиотик някакъв, който щял да прочисти остатъците от матката. Доверих се на вътрешното си чувство, че по-добре да не го правим това.

Имаме си три прекрасни мъничета, а мама е толкова жертвоготовна,че чак днес си позволи да излезе от кашона. Вчера занесох храна до кашона и тя излезе, но те записукаха и тя се върна без да хапнее и залъче. Тогава реших да поднеса закуска в леглото. И така си похапнахме няколко пъти докато бебоците продължаваха да се топлят в нея и да сучат. Днес вече си излиза и си хапва. И водичка вече си пием.

Много хубави вълнения са това :)

Само до тоалетна не е ходила още от раждането та и до сега?!? Одеве като излезе я занесох до тоалетната да я подсетя някак, но уви.



Тема Re: И вече се родиха ..нови [re: Ekna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано22.04.10 20:02



Още не е ходила до тоалетна! Моля ви, кажете нормално ли е това? Пясъка й е абсолютно неопетнен от вчера по обяд.



Тема Re: И вече се родиха ..нови [re: Ekna]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано22.04.10 23:21



Ми да, не иска да си оставя бебоците, ще ходи като я напъне по-силно. Сложете и храна и вода по-близко до къщата. И и давайте калорична храна - например за малки котета, без да я ограничавате.



Тема Re: И вече се родиха ..нови [re: Людмил Ц]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.04.10 12:48



Ааа, вече и това не е проблем

Да, бях й преместила храната до кашона, но тя после си я търси на обичайното място и я върнах там. Явно ще сложа храна и на двете места. За храната го съобразявм това още по време на бременността започнах да купувам храна за малки котета

Сега пък маман започна да прави по-чести и по-дълги почивки, но тя си знае. А много е смешно като излзе и те записукат и тя им се кара, все едно вика: Ееее, мама, та мама, и аз имам нужда от малко почивка!" Обаче въпреки това веднага утърчава до тях

Много са сладки как общуват по между си



Тема Re: И вече се родиха ..нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор cccccccc ()
Публикувано24.04.10 00:45



Извинявам се, че не се обадих последните дни.

Изпитих доста грижи с това раждане а си мислих, че ще е лесно. По-скоро котката изпати, а аз и съчувствах само и ми беше мъчно за нея.

Отначалото бяха 2, а на сутринта намерих само 1 живо и две мъртви. После следващата нощ (24 часа по-късно) видях, че котката отново се напъва. Най-накрая излезе 4-то но пак мъртво.

Изглежда, че раждането на коте не е лесна работа. На моята котка и беше за първи път, и е много дребничка. Направво се чудя как е могла да събере 4 котета в корема си!

На края ни остава само едно бяло, да му се радваме аз и котараната. За сега е добре, и има възможност да суче от всичките и цицки. Дано порасне голям - котарак-единак-с-дълъг-мустак





Тема Re: И вече се родиха ..нови [re: cccccccc]  
Автор 3292 ()
Публикувано24.04.10 01:01



Да поясня, че никовете 3292 и cccccccc е едно и също, т.е. аз съм.

Вероятно трябваше да се консултирам с ветеринар за раждането, но вече е късно. А какво би направил ветеринара? Дали щеше да ми приеме котката на болнично легло и да я изражда професионално?

Очевидно такава съдбата. Едно коте остана, но пък е много хубаво - чисто бяло. Има на какво да се радваме





Тема Re: И вече се родиха ..нови [re: 3292]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано24.04.10 17:56



Ох ми какво да ти кажа... то на мен за това ми беше толкова претиснено, защото бях прочела, че стават такива неща... Но, наистина, какво може да се направи - природата си е природа...

Наистина е чудесно, че поне това бяло бисерче ви е останало. Грижете се добре за него



Нашите са трички, за сега са добре, но мама малко кръшка от леглото и малко странно се държи. Къткаме я да ходи да ги храни или поне да ги стопли, докато спят, но тя ъ-ъ. Когато си реши-тогава. Понякога ей така си лежи в коридора и вече дори не се ослушва като църне някое от тях?!? Много ми е странно. Е, сега вече час-два си се гушати си сучат и тя ги мие. Явно просто си дава почивки.



Тема Re: И вече се родиха ..нови [re: 3292]  
Автор PipilotaViktualija ((+))
Публикувано25.04.10 16:12



ДА ви е живо и здраво котенцето, което единствено е оцеляло. Жалко за другите, ала и това се случва, уви. Има ли някаква яснота по въпроса каква е причината все пак?



Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.

Тема Re: И вече се родиха ..нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор cccccccc ()
Публикувано25.04.10 20:49



Няма яснота по причината. Вероятно котката си е имала проблем с раждането. След като четвъртото излезе мъртво след ден (едва след 36 часа) от началото на раждането. Може би защото и е за първи път, защото е много дребнияка, и 4-те котета са и били голямо натоварване. Между другото, второто също излезе живо, но не беше много пъргаво, и до сутринта предаде богу дух.

Както и да е, на нас ни е мъчно, но живота продължава. Все пак си имаме едно за да му се радваме!

Иначе, майката е много грижовна. По цял ден лижи с него неотлъчно. Става само до тоалетна и да хапне нещо. Сложихме и храната съвсем близо за да не се разкарва. А първия ден беше постоянно с котето без да яде нищо. Само отиде до тоалелта и глъдна малко водичка. Сега вече си яде.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.