Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:05 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови  
Автор LlLl63 (???)
Публикувано19.01.11 19:55



Моля, някой ако знае как онкоболните ще си получават лекарствата от 01.03. то нека да сподели.

Редактирано от Buba67 на 09.02.11 13:29.



Тема Re: лекарстванови [re: LlLl63]  
Авторbroshura (Нерегистриран)
Публикувано20.01.11 08:55













<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Buba67 на 20.01.11 08:56.</EM></FONT></P>

Редактирано от Buba67 на 20.01.11 09:15.



Тема Re: лекарстванови [re: broshura]  
Авторloni24 (Нерегистриран)
Публикувано20.01.11 10:55



В онкодиспансера нямат всеоще инскрукции как да работят.
Бях там на18.01



Тема Re: лекарстванови [re: loni24]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано20.01.11 23:09



Само мога да кажа - дупе да ни е яко!
Съжалявам за грубите думи! Но това е поредното безумие, кието се прилага преди да е отработен пътя.



Тема брошурата!нови [re: broshura]  
Автор Eмитo (някаква такава)
Публикувано27.01.11 14:04



Много добре са написали брошура ФБПФ, но /честно казано/ е написана като за хора, които нямат какво друго да правят, освен да тичат от кабинет на кабинет!
Да не говорим, че всички, на които се налага да вземат посочените медикаменти, едва ли са в състояние да ходят от врата на врата, за да получат някакво сносно обяснение какво точно трябва да направят...
То не бе заверки на здравни книжки в РЗОК, не бе тичане и редене по опашки преди празниците, а сега и това...
Налага ми се да се "преборя" с поредното безумие на здравната ни бюрокрация, за да мога да успокоя майка ми, че ще може да продължи да си получава тамоксифена безплатно...


Не ми се говори какво ми е мнението за тамоксифена и какви бяха последствията от него за мен лично... ...това е друга тема!
Моля, ако някой е "минал по пътя" да пише с няколко думи какво точно трябва да се направи, за да може и след 01-02-2011 да се вземат прословутите "имуносупресори"!


Ако хубавото не дойде при нас, ние ще отидем при него...


Тема Re: брошурата!нови [re: Eмитo]  
Автор Kaлoянa_ (пристрастен)
Публикувано27.01.11 19:49







Тема Информационен център НПОнови [re: Kaлoянa_]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.02.11 13:34



Националната пациентска организация /НПО/ открива
ИНФОРМАЦИОНЕН ЦЕНТЪР ВЪВ ВРЪЗКА ПРЕМИНАВАНЕТО НА ЛЕКАРСТВА ПО НАРЕДБА 34 ОТ МЗ КЪМ НЗОК

От днес, 8 февруари 2011 г. стартира Информационен център в помощ на пациентите. Центърът се сформира във връзка с трансфера на лекарства по Наредба 34 от Министерство на здравеопазването към Национална здравноосигурителна каса и въвеждането на нови процедури за получаването им.

От 1 март 2011 г. по новите процедури ще се отпускат лекарствата за следните заболявания: акромегалия и хипофизарен гигантизъм, белодробна хипертония, болест на Фабри, кистозна фиброза, болест на Гоше, болест на Уилсън, сърдечно, бъбречно и чернодробно трансплантирани пациенти, хипопитуитаризъм, синдром на Търнър, синдром на Прадер-Вали, злокачествено новообразувание на млечната жлеза, злокачествено новообразувание на ендометриума, злокачествено образувание на простатната жлеза, бета-таласемия и вродени коагулопатии.



Ето и самата процедура.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Информационен център НПОнови [re: Buba67]  
Авторцвeтa (Нерегистриран)
Публикувано09.02.11 17:05



А знае ли някой дали това ще бъде начина за получаване и на Гливек .?



Тема Re: Информационен център НПОнови [re: цвeтa]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.02.11 17:26



Касае само:

Злокачествено новобразувание на млечната жлеза;

Злокачествено новообразувание на ендометриума;

Злокачествено образувание на простатната жлеза.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 09.02.11 17:26.



Тема Re: Информационен център НПОнови [re: Buba67]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано09.02.11 23:08



Аз не разбрах нещо - за изследванията и прегледите ,да ли ще се ходи в диспансерите или сега ще ги назначаа личния лекар?И след като досието е например в Бургас в диспансера как ще става сцялата тая процедура ,след като всички документи са там ?



Тема Re: Информационен център НПОнови [re: tinker.bell]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано10.02.11 08:50



Тинкерче, това е само за хората, които получават ежемесечно лекарства за хормонално лечение. До сега трябваше всеки месец до ходят до диспансера, за рецепта и да се редят в аптеката за лекарства. Сега с промяната, в диспансера ще се прави протокол за изписване на лекарствата два пъти в годината, а лекарствата ще се взимат от аптечната мрежа с рецептурна книжка.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Информационен център НПОнови [re: Buba67]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано10.02.11 09:22



Бубе ,аз съм на хормонална терапия от 2г.До сега се даваха от Бургас лекарствата и протокола.
Сега ,до колкото разбрах от прикачения в документа файл ,за продължаване на терапията трябва да се правят изследвания.И това не ми е ясно - кой ,как ,къде



Тема Re: Информационен център НПОнови [re: tinker.bell]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано10.02.11 09:36



Пак в диспансера ще става всичко. Ако има нужда от изследвания, ще ги правиш там, за да бъдат приложени към протокола. До сега нали пак там си ги правила?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Информационен център НПОнови [re: Buba67]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано10.02.11 09:39



Да ,но пак ще има тичане до Бургас и обратно .Според това ,което пише ,лекарствата ще се отпускат след направените изследвания .Ужас



Тема Re: Информационен център НПОнови [re: tinker.bell]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано10.02.11 09:41



Не, изследванията са, за да ти се направи протокола. Няма да правиш изследвания всеки месец. Най-много два пъти годишно.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Информационен център НПОнови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано11.02.11 13:24



kras4o_k
Вижте какви са процедурите по новета правила на Министерството на здравеопазването.



Обърнете внимание , че Протоколите са на 6 месеца.

Днес бях на Золадекс и въобще не знам как за 10 дни /следващата ми дата е 11 март/ ще успея да мина по тези пътеки. Нямам представа колко ще чакаме за одобрение на протокола. Някой знае ли колко струва Золадекс? Днес онколожката ми даде рецепта по мое настояване-за всеки случай.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Информационен център НПОнови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано11.02.11 13:24



Золадекса струва 278 лева.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Информационен център НПОнови [re: Buba67]  
АвторДГC (Нерегистриран)
Публикувано11.02.11 18:29



Здравейте, майка ми е с РМЖ и е на хормонотерапия втора година. Днес ходих до онкодиспансера в София и взех Анаромат, по обичайния до сега начин. Там все още нямат инструкции за новия ред за получаване на лекарства. Все още не правят нови протоколи по новата наредба на МЗ. Какво ще става другия месец никой няма адекватен отговор. Купих и , слава Богу, още миналата година 2 опаковки резерва Аримидекс и сега има време докато, нещата влезнат в релси. А тези които нямат резерви, какво става? Миналата година, когато смениха Аримидекс с Анаромат, говорих с вносителя на Аримидекс. Той каза, че Аримидекс повече няма да се внася. За Анаромат даже незнам, дали може да се купи в аптеките, докато се въведе новия "ред".



Тема Re: Информационен център НПОнови [re: Buba67]  
Автор naneta1 (минаващ)
Публикувано11.02.11 19:53



Аз съм на Кселода, която получавам от аптеката в Онкологията. Протокола ми изтича след месец. На зададения въпрос какво правя , за да се продължи лечението Доц. Тимчева, която ми е лекуващия онколог, обясни, че те ще продължат протокола без аз да правя нищо, а лекарството ще продължа да получавам както досега. Проверете дали и Золадекса няма да бъде на същия принцип!



Тема Re: Информационен център НПОнови [re: naneta1]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано11.02.11 20:13



Нанета, днес бях във Втора база на онкологията в Пловдив, казаха ми, че не знаят точно процедурата все още. Посъветваха ме да потърся информация от Министерството на здравеопазването. Със сигурност Золадекса попада в новия начин на отпускане на лекарства.



Тема Re: Информационен център НПОнови [re: kras4o_k]  
Автор naneta1 (минаващ)
Публикувано11.02.11 21:20



Пълна каша - чака ни ходене по мъките, ама ние ще се справим! С ТЕЛК-а - същата история...Мисля, че бюрокрацията ни държи в кондиция и всяка победа е малък празник!



Тема Re: Информационен център НПОнови [re: Buba67]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано12.02.11 11:19



Бубе, благодаря за инфото. Хубав уикенд от мен!





Тема Re: Информационен център НПОнови [re: kras4o_k]  
Автор Eвeлинa. (непознат)
Публикувано14.02.11 22:38



Днес 14 февруари, в Онкодиспансера в Младост - София - Те все още "Нямат инструкции" !!! Никой нищо не знае! Говорих лекари в три кабинета. "Може би по-нататък". Заверката на техния протокол за отпускане на скъпо струващи лекарствав РЗОК отнема между 25 и 45 дни - /личен опит от контакти за друго заболяване/. Тоест при всички случаи ще има прекъсване в лечението. Днес ми казаха, че още е рано. Че трябва да изчакаме и може би всичко това ще отпадне..... и може би ще продължим да си получаваме лекарствата по досегашния ред. Дай боже! Но не ми се вярва.



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г. [re: LlLl63]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано21.02.11 00:08



Здравейте, някой има ли вече протокол за отпускане на лекарства по новия ред - от аптека?
Въобще от началото на годината как сте с лекарствата?
При мен е така - на 25.01.2011г предадох всички документи в кабинета по химиотерапия в Онкологията в Дървеница; Ден преди това си взех лекарството,аз съм на Аромазин.
Този месец обаче имам рецепта,но лекарство няма. От аптеката в болницата ми казаха,че няма и да има

,защото министерството не е купило.
От фирмата вносител ми казаха, че за тази година няма количества поръчани от министерството или от болницата.
От кабинета ми казаха, че само събират документи и за сега само това.
И аз се чудя какво да правя и кого да убия за тая неразбория.



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: feniks_m]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано22.02.11 11:56



Хей, хора, защо никой не пише в тая тема?
Всички ли имате лекарства?
Само аз ли имам проблем?
Защо мълчите?



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: feniks_m]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано22.02.11 11:58



Проблема е за всички, още не е ясно как ще се процедира. Може би за това не пишат. Имам ли яснота ще пиша веднага.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: Buba67]  
Авторцвeтu (Нерегистриран)
Публикувано28.02.11 13:40



Сутринта в прегледа на печата в сутрешните блокове на телевизията чух, че споменаха нещо от рода на "идва тревожен месец за онкоболните", но нищо повече не разбар. Дали някой има представа за какво става въпрос?



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: цвeтu]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано28.02.11 14:21



Може би са прочели заглавие от вестниците.
Ето линк:



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: Buba67]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано28.02.11 21:58



Днес, след много чакане и нерви, и обиди от страна на сестрите и лекарите в Пловдив, получих заветните протоколи за Золадекс и тамоксифен. Стигнах до касата и се оказа, че липсват печати, че ми трябва етапната епикриза-ОРИГИНАЛ...и пак остана разкарването за утре. Оказа се, също, че съм първата в Пловдив за проткол за Золадекс и не се знае също колко време ще чакам протоколите и одобрението от София... с две думи: Другата седмица трябва сама да си купя Золадекса..яд ме е , защото можеше да са ми от полза тези пари за моите две момчета , а не да ги давам за лекарства, които уж се полагат по клинична пътека...



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: Buba67]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано28.02.11 22:05



Забравих да допълня, че и личната лекарка въобще не знаеше кодовете за лекарствата и от мен разбра, че са публикували списъка на страницата на МЗ..

Честно казано тези две седмици направо ме сринаха..обхвана ме такова безсилие от чакане, опашки, притеснени хора, неучтиви или направо казано груби лекари..

Не ми стана ясно каква е целта на промяната в този метод на отпускане на лекарствата...



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: kras4o_k]  
Авторfiserova (Нерегистриран)
Публикувано01.03.11 20:22



Моля някой да ми каже от къде да си взема протокола,до сега се вземах золадекса от онкологията на Дървеница ,но се водя на диспансер в Младост.



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: fiserova]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано01.03.11 22:01



Мисля, че там откъдето до сега сте го взимали. Нали и досега ви го изписва онколог в Дървеница?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: Buba67]  
Авторfiserova (Нерегистриран)
Публикувано02.03.11 11:05



Благодаря ще отида първо в Онкологията



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: Buba67]  
Автор Eвeлинa. (непознат)
Публикувано02.03.11 14:33



- това е от БТВ Новините на 1.03.11
"Протоколите се заверяват в регионалните каси, ако са за хормонална терапия при онкологични заболявания или в националната, ако са за рядко заболяване или трансплантация. Според касата, ако пациентите навреме започнат процедурата, няма да има забавяне при получаването на лекарствата. И в момента медикаментите за много заболявания се получават по този ред."
Но в Софийския Диспансер все още не са се ориентирали в кашата....
Моля тези, които вече са получили заветния протокол да побликуват пълен списък с необходимите документи, печати, заверки, за да спестят малко време и нерви на останалите.... Благодаря!



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: Eвeлинa.]  
Авторfiserova (Нерегистриран)
Публикувано02.03.11 19:05



Днес се обадих в диспансера в Младост и ми казаха ,че трябва личният лекар да ми попълни рецептурната книжка с диагноза и да се завери в касата и след това при тях в диспансера с книжката за протокола.



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: fiserova]  
АвторCKOPПИOH (Нерегистриран)
Публикувано03.03.11 08:15



Пиша за трети и последен път,заради тъпата картинка,с която явно не мога да се оправя.Обяснете ми моля Ви. Аз се справих с лекарствата изкл.лесно и бързо.протоколът ми беше готов на 28.02.11 в Онкологията,сестрите много тайно ми го изнесоха и дадоха.Купих си рецептурна книжка за 3.75 лв. от аптеката.При личната за заверка - подпис от нея и печат. От там в здр.каса на Енос - 5 мин.пишат вида на лекарството, срока,подпис и печат. От там при личната за рецепта и до тук обаче. Намерих и аптека,която е подписала договор с касата за предлагане на тези лекарства ,но................складовете не са заредили препаратите и аптекарите няма от къде да ги вземат. Така,че не бързайте,явно има нещо , което не е уточнено между тъпата каса и вносителите или търговците.,но това ще разбера след празниците, така ми обеща аптекарят. Идеята на цялата процедура беше уж за улеснение на пациента,но напротив,губи се много повече време и е разправия. Да не говорим 1че ако е живот и здраве след 6 мес. пак отново същото. Но...................ние сме си свикнали. Питайте ме..хубави празници и здраве.



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: CKOPПИOH]  
Автор Eвeлинa. (непознат)
Публикувано03.03.11 13:31



Това, че заверката се прави в РЗОК на "Енос"за няколко минути е чудесна новина! Там на всеки 6 месеца нося протокол за лекарството на мъжа ми. / Множествена склероза/ Всеки път чакаме заверка от 30 до 45 дни!!! Всеки път има прекъсване на лечението. Това беше най-голямото ми притеснение. Щом заверяват на момента - има шанс! Скорпион, би ли споделила, коя аптека е приела да се занимава с нас? За скъпо-струващи лекарства знам само 16-та аптека срещу Военна болница. Но те преди седмица казаха, че няма да получават Золадекс.
И още - освен протокола и заверена книжка, носиш ли някакви други документи в РЗОК ? Епикризи, изследвания? И.....Да предположим, че стигнем до получаване на лекарствата. Какво правим с апликирането на Золадекса?!? Минаваме на самообслужване? Или за трети път се нареждаме на опашката пред кабинета на личната, с надеждата тя да налучка правилното и безболезнено апликиране?!? А за това, че идеята на здравния ни министър е неотразимо тъпа и абсурдна - две мнения няма!



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: Eвeлинa.]  
Авторsvety7 (Нерегистриран)
Публикувано04.03.11 13:24



Не е вярно ,че подписват за 5 минути на"Енос". На 1 март си занесох протокола и след около час чакане ( бях се нагласила за много повече) ми дадоха входящ номер и записаха телефона и адреса ми ,за да ме уведомят за готовия протокол. Този ден на никой не подписаха веднага. Всички преди мен си излязоха без протокол. Не знам защо, може да съм била неблагонадежден пациент.Протокола ми е за золадекс и летрозол.



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: svety7]  
Автор Elina64 (зодия Рак)
Публикувано04.03.11 18:14



Или проблема е в Золадекса. Може би заверяват веднага протоколите за другите хормонални лекарства. За Золадекс - още е мъгла...



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: Elina64]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано07.03.11 09:40



Искам да пиша за изследванията и печатите, които искат в Пловдив- в Здравната каса:
1. Протоколи за предписване на Хормоналните лекарства -оригинали/от комисията/
2. Експертно становище-оригинал с кръгъл печат/от комисията/
3. Приложение 1А -Лист за определяне на критериите при започване на хормонално лечение на злокачествено новообразувание на мл. жлеза - оригинал с кръгъл печат/от комисията/
4. Етапна епикриза-оригинал
5. Кръв- заверено копие от онко диспансера вярно с оригинала и с кръгъл печат
6. Туморен маркер - заверено копие от онко диспансера вярно с оригинала и с кръгъл печат
7.Заключение от рентгенова снимка на бял дроб- заверено копие от онко диспансера вярно с оригинала и с кръгъл печат
8. Заключение от ехограф на млечни жлези- заверено копие от онко диспансера вярно с оригинала и с кръгъл печат
9. Заключение от Ехограф на черен дроб, бъбреци и др. - заверено копие от онко диспансера вярно с оригинала и с кръгъл печат

За да ми приемат Протокола за Золадекс ме разкарваха 4 пъти, защото липсвало или печат или изследване, което по принцип стои в досието. Дано Вече от Втора база в Пловдив да са наясно как и с какви документи да изпращат хората в Здравната каса, за да не ги разкарват както мен.

За Заверката на Протокола за Золадекс се чака, той се представя в Здравната каса и не се обработва веднага. За Тамоксифен става бързо.

Успех на всички.



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: kras4o_k]  
АвторЛuлuaнa (Нерегистриран)
Публикувано07.03.11 13:53



С диагноза РМЖ съм. На мен през януари ми беше последната вливка и в средата на февруари минах на комисия в онкодиспансера в София. Предписаха ми хормонално лечение (анаромат), дадоха ми първата доза и ми казаха след месец да отида пак там за следващата. Искате да кажете, че нещата са се променили за няма две седмици?! Направо не знам какво да мисля и кога и къде да ходя. За тая първа доза провисях два дена на третия етаж в диспансера. Шефа и без това ме гледа накриво, че от хапчетата ми се драйфа непрекъснато и ходя като замаяна. Иде ми да ми предпишат един пистолет и да се гръмна.



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: kras4o_k]  
Автор Eвeлинa (зодия Рак)
Публикувано07.03.11 17:42



Благодаря ти за изчерпателната информация, Красчо! Бъди здрава!



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: Лuлuaнa]  
Автор Eвeлинa (зодия Рак)
Публикувано07.03.11 17:49



За тази промяна се говори от три месеца. Друг е въпроса, че Диспансерите се държат като бавноразвиващи се, и до преди седмица нищо не знаеха. Недей да се гърмиш! Така ни каляват!

Който оцелее - оцелее! По-малко пари ще харчат за издръжливите. Не им прави тази услуга, ами върви в диспансера още утре! Но първо си купи здравна книжка и мини през личната да ти впише заболяването! Това било работа на личната!!! В диспансера не го правят и връщат. Успех!



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: Eвeлинa]  
АвторЛuлuaнa (Нерегистриран)
Публикувано07.03.11 20:48



Евелинче, благодаря! Само че защо нова здравна книжка? Нали вече си имам една от диспансера с един път вписано лекарство? Или трябва чисто нова? А старата какво ще я правя?



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: Лuлuaнa]  
Автор svety7 (новак)
Публикувано07.03.11 22:32



Здравната книжка от диспансера е само за него. За НЗОК ти трябва здравна книжка, която се купува от книжарницата. След като я попълни личната лекарка, трябва да се завери в районната НЗОК.В диспансера се отива с подпечатена книжка. Подпечатването става веднага,проверяват в системата дали си здравноосигурен и ти слагат печата.



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: Лuлuaнa]  
Авторckopnuoн (Нерегистриран)
Публикувано08.03.11 07:10



Извинявайте,че Ви поправям,не е здравна книжка,а рецептурна книжка на хронично болния, струва 3.75 лв. и се продава в аптеките.Личната лекарка слага подпис и нейния печат и вписва заболяването. Ако някой се интересува мога да напиша коя аптека е сключила договор със здр.каса за зареждане на препаратите за РМЖ и до няколко дни ми обещаха,че ще имат яснота дали складовете са заредени с тези препарати и кога ще се доставят, конкретно за тази аптека в София.



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: ckopnuoн]  
АвторЛuлuaнa (Нерегистриран)
Публикувано08.03.11 11:20



Да, бе, вярно, че беше рецептурна книжката


А какво, само една аптека ли в София?! Да, напиши я, моля те, дано да не е някоя съвсем трудно достъпна... Но пък, от друга страна, нали имаме нужда от повечко движение...



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: feniks_m]  
Авторmaq (Нерегистриран)
Публикувано08.03.11 14:48



днес в аптеката до кино Изток ми казаха, че ще имат летрозол до края на седмицата. кино Изток сега е Била



Тема Re: ZOLADEXнови [re: maq]  
Автор svety7 (новак)
Публикувано09.03.11 21:04



Здравейте ,всички! Някой има ли вече протокол за Золадекс? Дали ще го получаваме на 28 дни - както е правилно или касата ще отпуска по една ампула на месец- както правиха преди,когато протоколите минаваха на всеки 6 месеца през министерството



Тема Re: ZOLADEXнови [re: svety7]  
АвторEвeлuнa (Нерегистриран)
Публикувано09.03.11 22:08



Днес ми написаха протокола за Золадекс. Първия за д-р Кръстева Диспансер София!!! По един месечно. Още не съм го занесла в Касата. След 30-40 дни, когато благоволят да го заверят.... ще мога да ти дам точна информация.



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: maq]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано09.03.11 22:43



Момичета, успях да взема лекарството от аптеката. С много усилия,нерви и психическо натоварване. Внимавайте - ако в аптеката поискат да доплащате за лекарството - не го правете! Не трябва да доплащате нищо! Отидете в друга аптека,дори да я няма в списъка с аптеки.Нека да е голяма аптека,работеща със здравната каса.
Успех на всички!



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: feniks_m]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано10.03.11 16:41



Аптеката срещу ВМА София ще предлага хормонални лекарства. Софийска аптека /защото били две аптеки/. Дори да го няма в момента лекарството, се заявява и след няколко часа се доставя.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ZOLADEXнови [re: Eвeлuнa]  
Автор Eвeлинa (зодия Рак)
Публикувано10.03.11 16:42



ЗОЛАДЕКС в София можете да заявите в Аптека МАРЕШКИ
Днес говорих с управителката на аптеката на Лъвов мост -
Адрес: бул. Сливница 241
Телефон: 02/831 00 94
Управител: ЙОРДАНКА ИВАНОВА
Тя веднага се обади в склада и заяви 1бр.
Каза, че много добре разбира през какво минаваме в момента и ще направи всичко необходимо да ни облекчи.
Обаждате се по телефона, тя записва името Ви и лекарството.
След ден-два отивате да си го получите. / С протокола - копие за аптеката + оригинала за вписване и рецепта, разбира се./

Друга аптека, която ще работи с Онко болните е Аптека 16 - Срещу входа на Александровска болница. Адрес - ул. Св. Георги Софийски 28 Пътя за Золадекс е идентичен - Заявка по телефона, доставка до ден-два. Тел.: 02/952 11 30

Трета аптека - в Младост 1. В самата Поликлиника Младост - аптека Марешки
Четвърта - аптеката ДО Поликлиника Младост
Поликлиника Младост се намира близо до Диспансера /27-ма/ж.к. Младост 1, бл.37-Б

Ще има и други разбира се, но скъпо струващите лекарства навсякъде ще бъдат със заявка по телефона.



Тема Re: ZOLADEXнови [re: Eвeлинa]  
АвторЛuлuaнa (Нерегистриран)
Публикувано10.03.11 20:07



В Софийския онкодиспансер и този месец дават лекарства. За следващия месец пътят е:
1. Нова рецептурна книжка, попълнена от личния лекар, на когото носите копие от епикриза, и подпечатана в районния клон на здравната каса
2. С тази книжка отивате в диспансера и от рецепцията ви пращат някъде на третия етаж за подаване на данни за протокол
3. След няколко дена идвате за протокола (те ви казват кога).

Не се иска да се правят нови изследвания, ако не ви е изтекъл срока на старите



Тема Re: ZOLADEXнови [re: Лuлuaнa]  
АвторДГC (Нерегистриран)
Публикувано10.03.11 23:16



Здравейте, както е написал предишния потребител, след получаване на протокол за лекарства, същият се заверява за София на ул. Енос в районната ЗОК за София град. Не сме чакали дълго, може би около 1 час и половина. Необходим е само протокола, етапната епикриза /всичко това от диспансера/ и рецептурната книжка. След това при личния лекар за рецепта. Това упражнение ще го правим утре и после в аптеката. Успех и здраве на всички.



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: LlLl63]  
Авторcucu (Нерегистриран)
Публикувано11.03.11 11:10



някой знае ли къде в София мога да намеря с протокол АРОМАЗИН



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: cucu]  
Авторloni24 (Нерегистриран)
Публикувано11.03.11 14:52



УРААААААААААААААА!
Момичета, днеска си взех протокола , заверих го в Здравната каса, личната лекарка написа рецепти и утре ще ги дам в аптеката да ми заяват Летразола.
Всичко това само за три дни. Не вярвах , че ще успея за такъв кратък срок, но добре е че споделяма по опашките. По този начин много мнотаене спестяваме.

Сис, незнам къде живееш, но в района на Трета гадска болница има една аптака в която вече са изписва ли твоето лекарство. Ако ти върши работа ето ти адреса
жк Илинден бл. 131 Б, за съжаление нямам тел. номер. Друго което сподели аптекарката , за това лекарство някои жени са доплатили 30 лева , защото имало разликав реимбурсирната цена и доставната.



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: loni24]  
Авторcucu (Нерегистриран)
Публикувано11.03.11 15:36



сърдечно благодаря.Ще я открия.



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: cucu]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано11.03.11 18:32



Сиси,на Плиска, в аптеката от страната на бившото кино Изток, аз от там го взех



Тема Re: ZOLADEXнови [re: ДГC]  
Автор Eвeлинa (зодия Рак)
Публикувано11.03.11 20:09



ДГC (Нерегистриран), защо пишеш това под заглавие ZOLADEX!?!!?
Така заблуждаваш всички!
Бърза заверка в Касата на ул. ЕНОС, само срещу Етапна епикриза и Протокол НЕ СЕ ОТНАСЯ за ЗОЛАДЕКС!!!
За всички лекарства във вид на хапчета - ДА! Но при Золадекс, нещата стоят по коренно различен начин!
Освен Протокол и Етапна епикриза, се прилагат куп изследвания - правени през последните 6 месеца. Върху всички лекуващия онколог пише "Вярно с оригинала" и се подписва. Всичките се подпечатват на регистратура в Диспансера. Попълва се "Декларация за информирано съгласие" Копие остава в Диспансера. Попълва се Лист за определяне на критериите за лечение. Цялата планина документи се подписва от комисия в Диспансера!
От там се отива в Здравно Унищожителната Каса на ул. Енос. Теглите си номер от "Бялото бутонче" Цифрите започват с 7... Когато ви излезе късметът попълвате тяхна бланка - Заявление -молба за отпускане на Золадекс, където пишете адреса и телефона си.
Документите заминават за преразглеждане. Дават входящ номер и ви обещават да ви се обадят след около месец, "Веднага щом НЗОК комисията разгледа документите ви и вземе решение" Кога ще заседава тази Комисия?!? Никой не се ангажира с отговор, но най-ранната евентуално-възможна дата била 22 март.
Та това е историята на Золадекса.

Днес оставих документите в РЗОК.
И както виждате, няма нищо общо с другите лекарства.

Редактирано от Eвeлинa на 11.03.11 20:12.



Тема Re: ZOLADEXнови [re: Eвeлинa]  
АвторДГC (Нерегистриран)
Публикувано11.03.11 20:24



Извинете, неволна грешка.



Тема Re: zoladexнови [re: broshura]  
Автор doris_val (непознат )
Публикувано14.03.11 21:47



Здравейте, пиша за първи път. Преминах през подготовката от онко диспансера и подадох документите в ЗОК Стара Загора на 25.02.2011. Закупих рецептурна книжка, заверих при джипито и сега чакам за протокол от София. Датата ми за Золадекс е 17.03.11 и съм много притеснена, че няма да ми се постави навреме. От касата ме препратиха към онкото, но там наличните са свършили и няма да получат. отново се обадих в касата, там ще сигнализират на някакъв телефон. Утре отново ще се обадя. В аптека от списъка на ЗОК в Стара Загора ми казват, че трябва минимум една седмица заявка преди получаване, защото нямат информация къде има по складовете. От една година съм на Золадекс и това ще е първото ми закъснение. Фатално ли е това и доколко време. Склонна съм да закупя със собствени средства ако е фатално.



Тема Re: ZOLADEXнови [re: Eвeлинa]  
Автор doris_val (непознат )
Публикувано14.03.11 22:18



писах май на неправилно място, но надявам се да имам коментар от ваша страна за Золадекса



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: feniks_m]  
Авторcucu (Нерегистриран)
Публикувано15.03.11 08:30



Благодаря ти.Вчера взех лекарството от аптеката която ми каза.Желая ти здраве и късмет във всяко начинание



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: cucu]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано15.03.11 09:09







Тема Re: Золадекснови [re: feniks_m]  
Автор svety7 (новак)
Публикувано16.03.11 18:56



Днес си взех протоколите за Золадекса и Летрозола от НЗОК. Бях подала документите на 1 март и направо не повярвах, когато вчера след обяд ми се обадиха от касата, за да отида да си ги получа. Утре съм при личната за рецепта и след това в аптеката.Оказа се ,че в Обеля 2( там живея) има аптека в която могат да ми ги доставят при заявка за следващия ден. Не се стърпях да не се " изфукам"



Тема Re: Золадекснови [re: svety7]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано17.03.11 09:04



И аз искам да се похваля, че ми се обадиха от НЗОК, че документите са при тях и да отида да ми заверят протокола за Золадекс-а

. Аз също бях подала документите на 1 Март. Сега се поуспокоих, че поне за следващия месец ще имам лекарството. Днес отивам и при личната лекарка за рецепта. Успех на всички!!!



Тема аптекинови [re: kras4o_k]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано18.03.11 15:44



НЗОК: 809 аптеки ще отпускат медикаменти за онкоболни и трансплантирани
17.03.2011
Списъкът с аптеките, които отпускат медикаменти за редки заболявания, за поддържащо лечение на трансплантирани пациенти и за поддържаща хормонална терапия на болни от злокачествени заболявания, може да бъде открит на страницата на НЗОК. За това съобщават от касата и допълват, че нужната информация може да се получи от рубриката „За пациента”, линк „Изписване на лекарства и ред за получаването им”. В него е посочено населеното място, в което се намира аптеката, точният й адрес и телефон за връзка, както и заболяванията, за които тя осигурява лекарства.

От общо 2024 аптеки, които работят с НЗОК, 809 са заявили готовност да отпускат лекарствени продукти за поддържащата хормонална терапия на болни от злокачествени заболявания. 654 аптеки ще предоставят лекарства за поддържащо лечение на трансплантирани пациенти, а 651 ще осигуряват медикаменти за лечение на редки заболявания.

Аптеките, които към момента не отпускат лекарства за тези заболявания, във всеки един могат да подпишат анекс с НЗОК и да започнат да ги осигуряват на пациентите.



Тема Re: zoladexнови [re: doris_val]  
Автор Eвeлинa (зодия Рак)
Публикувано18.03.11 19:09



Здравей, Дорис. Лекарите казват, че закъснение до седмица не е никакъв проблем. От пациентки минали през ада на постоянно липсващите лекарства преди години съм чувала, че са прескачали и месец. Няма регистриран проблем. Не се притеснявай повече от необходимото!

Дано ти се обадят с готов протокол в близките дни! А относно аптеката - сигурна съм ,че не е единствената в Стара Загора. Звъни наред на всички от списъка. Все ще има някоя по-оправна. Успех и бъди здрава!



Тема Re: Золадекснови [re: kras4o_k]  
Автор Eвeлинa (зодия Рак)
Публикувано18.03.11 19:15



Честито на Свети и Красчо!!!!

Радвам се за вас!!!
А щом вие-първите, само 16-17 дни сте чакали протокол за Золадекс....Има надежда! Сега вече в НЗОК са затрупани с протоколи за разглеждане, но дано се справят за 20-тина дни и с нашите. Момичета, пишете кой ви инплантира Золадекса сега?



Тема Re: Золадекснови [re: Eвeлинa]  
Авторdoris_val (Нерегистриран)
Публикувано18.03.11 22:42



Здравейте, благодаря на Евелина. Мога да се похваля, че в сряда си взех протокола от касата и вчера си сложих Золадекса. Половинката с която живея беше успял , чрез познати аптекари да намери една в склад и я доставиха вчера. Относно инплантирането се наложи да потърся помощ пак от познати и ми го сложи сестра от Онкодиспансера.
Преди това посетих МЦ по списък на Женерали Закрила, където ползвам предоставена от работодателя карта за мед.услуги, там една сестра след отваряне я изгледа като голям камък повъртя я в ръцете си без да знае какво да прави, което ме влуди и паникьоса, за да не я повреди. Това явно ще е следващото ни неудобство, защото може би няма подготвени да ги поставят специалисти извън Онкодиспансерите. Успех на всички.



Тема Re: Золадекснови [re: doris_val]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано19.03.11 15:50



Момичета, аз лично не бих се доверила на личната лекарка. По принцип знач, че ампулата задължително се слага от лекар. Аз се уговорих с моя онколог да ми я слага той, но в кабинета. Не знам колко ще ми струва на месец, но бих се чувствала по-спокойна така.



Тема Re: Золадекснови [re: kras4o_k]  
Автор svety7 (новак)
Публикувано21.03.11 18:20



И аз още не знам,как ще е с поставянето на инжекцията. Личната лекарка не ми отказа, но си призна ,че досега не е правила такава процедура и не е много наясно. Мойта дата за поставяне е 8 април и смятам в началото на месеца да говоря с лекарката в онкодиспансера.Дотогава не искам да я безпокоя,защото в момента при нея е лудница покрай протоколите



Тема Re: Золадекснови [re: svety7]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано22.03.11 09:23



svety7, и моята лична лекарка каза, че никога не слагала такава инженкция, но ако се налагало, щяла да се научи. Но не и върху мен...



Тема Re: Золадекснови [re: kras4o_k]  
Автор Eвeлинa (зодия Рак)
Публикувано29.03.11 20:09



Всички Золадексови дами, които познавам вече си получиха протоколите. Алилуя! Дано и с тези, които не познавам да е така. Следваща стъпка по трънливата пътечка:
Вариант А - Превръщаме се в опитни зайчета за обучение на личните лекари./ Нашата категорично отказа./
Вариант Б - Пазарлък с онколога, който до сега е поставял микро-капсулата. / Срещу колко пари? В частния кабинет? В диспансера, но никой да не види?....//
Вариант С - Минаваме на самообслужване, момичета! Болезнено е, но със сигурност не е висш пилотаж!

Или Здравното Министерство все пак ще отпусне някой лев на диспансерите и инплантирането ще продължи да се извършва по стария ред?....
Фантазии.......
Ще се разбере до 10-тина дни.



Тема Re: Золадекснови [re: Eвeлинa]  
Автор svety7 (новак)
Публикувано04.04.11 09:19



Здравейте! Някоя от вас да е говорила с онкодиспансера за евентуално поставяне на Золадекс ?



Тема Re: Золадекснови [re: svety7]  
Автор lyanne (непознат)
Публикувано13.04.11 19:43



Здравейте,
И аз да попитам - някой знае ли къде ще могат да ни поставят Золадекса?
Миналия месец си купих ампулата (протоколът не беше готов) и се примолих на сестрите в ИСУЛ, макар че това определено вече не влиза в техните задължения и не ми е много комфортно да ги тормозя.
За този месец - очаквам протокола всеки момент и съм се договорила с аптека, но нямам никаква идея към кого да се обърна за поставянето?



Тема Re: Золадекснови [re: lyanne]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано13.04.11 20:17



На мен ми го сложи онколога , но в частния кабинет срещу 30 лв, не се доверих на личната лекарка, която каза, че ще се учи върху мен..достраша ме дали ще я постави правилно и дали няма да наруши действието на имплантанта.. Днес обаче говорих с едно момиче, което очаквам да ми препрати е-мейл от Министерството на здравеопазването, в който се посочвало , че трябвало да се поставя Золадекса там, където са го слагали и досега т.е в онкологията? Не знам доколко са отговорили правилно на запитването й. Ще го пусна тук, когато го получа.



Тема Re: Золадекснови [re: kras4o_k]  
Автор lyanne (непознат)
Публикувано14.04.11 01:01



Дано да е така !!!
Ще бъде чудесно ако го пуснеш тук, много полезна информация!



Тема Re: Золадекснови [re: lyanne]  
Автор Eвeлинa (зодия Рак)
Публикувано14.04.11 21:55



На мен личната лекарка ми отказа. Не искала да ме ползва за опитно зайче. Обадих се на "лекуващата" онколожка и трябваше отново да изслушам 10 минутна тирада за неправилните решения на министерството и за това, че личната лекарка получава парите отнети от диспансера...........Отидох в химиотерапията на Диспансера и им казах: "Ще ми сложите ли Золадекса срещу заплащане или сама да го направя?" Сложиха ми го веднага. Репликата беше: "Нямаме право да ви вземаме пари, но ако решите да оставите нещо..." Оставих 10лв. Поканиха ме отново другия месец. Бяха много мили!!!
Обаче! Три дни по-късно моя близка отиде за същото там. Не само, че и отказаха!...Вдигнали и скандал, че ги злепоставя! И всеки от персонала, позволил си да сложи Золадекс рискува да си загуби работата, тъй като явно е взел неправомерно пари от болен.
В началото на м. Май отново ще мина по тази пътека. За сега толкоз.





Тема Re: Золадекснови [re: Eвeлинa]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано15.04.11 08:59



" Здравейте,
Казвам се Красимира и Ви препращам писмо, свързано с поставянето на препарата при хормонално лечение - Золадекс.
Въпросът ми е : Кои са тези лекари за гр. Пловдив, които поставят инжекцията- така както е посочено в писмото? Къде е изложен списъка и бихте ли ми казали дали това са лекарите от онкологията /Втора база/ т.е тези, които досега са ни поставяли Золадекс, независимо, че рецептите се издават от личните лекари?

Благодаря предварително!

Това е писмото от Министерството на здравеопазването :
Подател: Goreshta linia <goreshtalinia@mh.government.bg>
До: 'cvetelina asenova' <cveteto_78@abv.bg>
Относно: RE:
Дата: Сряда, 2011, Март 30 15:45:04 EEST


Уважаема госпожо,
Поставянето на инжекция zoladex, при новия ред на получаване на лекарствата, се класифицира като високо специализирана дейност /ВСД/, която ще се заплаща от НЗОК. Единствено лекарите - специалисти сключили
Договор с НЗОК за тази ВСД имат право да поставят тези инжекции. От РЗОК или НЗОК можете да получите информация кои са тези лекари за Вашия град, най вероятно същите ще работят и в онокдиспансера.

Пожелавам успех!

С уважение А.Димова. "


Та пратих запитване до НЗОК Пловдив и очаквам отговор. Ще го публикувам като го получа. Дано да е по-скоро.



Тема Re: Золадекснови [re: kras4o_k]  
Авторsvety7 (Нерегистриран)
Публикувано15.04.11 20:26



Здравейте, Золадекса ми го поставиха в онкодиспансера в София.Предишния ден звъннах да проверя, лекарката още не беше дошла, говорих със сестрата.Отговори ми, че поставят Золадекса. На другият ден отидох, посрещнаха ме с усмивка, нямах никакви проблеми.



Тема Re: Золадекснови [re: svety7]  
Автор kras4ok ()
Публикувано01.05.11 11:39



Здравейте, както обещах публикувам дългоочаквания отговор от НЗОК Пловдив по повод Запитването ми- Кой поставя Золадекса? Това е официалния отговор:



НЗОК-РАЙОННА ЗДРАВНООСИГУРИТЕЛНА КАСА- ПЛОВДИВ
гр. Пловдив, ул. Христо Чернопеев 14, тел. 603 011, факс 603 013



В отговор на Ваше запитване с вх. № 94-02-526/14.04.2011 г. Ви уведомяваме:

Уважаема госпожо Кангова,

В кратката характеристика на лекарствения продукт Zoladex 3,6 mg ампули е упоменато следното: “Едно депо от Золадекс се инжектира подкожно в предната коремна стена на всеки 28 дни. За правилното му приложение има приложени инструкции във вторичната опаковка на медикамента”.
В Наредба № 40 от 24.11.2004 г. за определяне на основния пакет от здравни дейности, гарантиран от бюджета на НЗОК /доп. ДВ бр.101, в сила от 01.01.2011 г./ са изброени манипулациите, които общопрактикуващите /личните/ лекари следва да извършват на здравноосигурените лица за сметка на здравната каса. Една от тях с код 39.97 е подкожна инжекция. Освен това, в пакета “Медицинска онкология” на НЗОК фигурира специализираната медицинска дейност с код 99.99 “Симптоматично лечение”, която се извършва от онколози, имащи договор с НЗОК/РЗОК за оказване на специализирана извънболнична помощ.
Следователно, ампулите Zoladex 3,6 mg могат да Ви бъдат поставяни както от Вашия личен лекар, така и от онколог от извънболничната момощ. Във втория случай обаче, личният лекар задължително Ви издава “Медицинско направление за консултация или провеждане на съвместно лечение” /бл. МЗ-НЗОК № 3/, което да представите на избрания от Вас онколог от доболничната помощ.
Към настоящия момент сключен договор с РЗОК - Пловдив за оказване на специализирана извънболнична онкологична помощ имат четирима онколози:
- д-р Ваня Балева от МЦ “Християнска грижа” ООД в Пловдив, ул. “Акад. Петър Динеков” № 14, тел. 032/67 79 68;
- д-р Веселина Николова от МЦ “Хипократ-Н” ЕООД с адрес: Пловдив, бул. “България” № 61, ет. 3, тел. 032/94 09 76;
- д-р Татяна Апостолова от “ДКЦ І - Пловдив” ЕООД с адрес: пл. “Понеделник пазара” № 5, тел. 032/62 80 71;
- д-р Борис Сакакушев от “ДКЦ VІІ - Пловдив” ЕООД в Пловдив, ул.“Тодор Александров” № 16, тел. 032/60 15 21.

ДИРЕКТОР: ...................................
/Д-Р К. МАЛАМОВ/


Изготвил:
Ст.експерт “Жалби”:........................
/д-р П.Къртева/



Тема Re: Золадекснови [re: kras4ok]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано01.05.11 12:40



Краси, благодаря ти мила за инфото!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Нови 6- месечни Протоколи за Золадекс и Хорм. леканови [re: LlLl63]  
Автор kras4ok ()
Публикувано05.08.11 18:11



Някой знае ли как ще става удължаването на протоколите за хорм. лекарства и Золадекс-а? Ще се минава ли отново по пътя от преди 6 мес.-Насрочване на дата за комисия или само удължаване от НЗОК /Конкретно за Золадекс-а/?? Благодаря предварително





Тема Аромазиннови [re: kras4ok]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано03.11.11 13:51



В последните два месеца Аромазин се доплащаше 18 лева. От ноември няма да има доплащане. Фирмата производител е поела разликата, потвърдиха от "Лекарствена политика" на НЗОК.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Аромазиннови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано24.11.11 12:48



Имам въпрос към дамите на Золадекс.
Отпуска се по протокол за 6 месеца. Слага се на 28 дни. Следователно са нужни не 12, а 13 опаковки годишно. Как си набавяте 13-тата?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Zoladexнови [re: Buba67]  
Автор svety7 (новак)
Публикувано24.11.11 19:43



Моят последен протокол за Золадекса не е за 180 дни, а за 168 дни и е отбелязано поставяне на 28 дни. Така ,че след получаване на последната инжекция се отива за нов протокол. Само за информация: протоколът ми е написан от Д-р Бонева (онкодоспансер Младост) за периода септември 2011-февруари 2012г. От НЗОК при подпечатването ми сложиха дата ,която е 28 дни след получаването на последната инжекция.



Тема Re: Zoladexнови [re: svety7]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано30.11.11 16:45



Доколкото ми е известно и на мен, в протокола се отбелязва задължително - на 28 дни и след като се вземе последния Золадекс, се отива за нов протокол в Онкологията. Поне аз нямах проблем РЗОК в Пловдив.



Тема Re: Zoladexнови [re: kras4o_k]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано30.11.11 16:49



Говорих по телефона с НЗОК "Лекарствена политика". От там ми обясниха, че след като си вземете 5-ия Золадекс, трябва да си направите нужните изследвания за протокола /с лекаря, разбира се/ и в момента в който вземете шестия Золадекс, да подадете веднага за следващ протокол.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 30.11.11 16:55.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.