Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:04 14.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Золадекснови [re: Eвeлинa]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано15.04.11 08:59



" Здравейте,
Казвам се Красимира и Ви препращам писмо, свързано с поставянето на препарата при хормонално лечение - Золадекс.
Въпросът ми е : Кои са тези лекари за гр. Пловдив, които поставят инжекцията- така както е посочено в писмото? Къде е изложен списъка и бихте ли ми казали дали това са лекарите от онкологията /Втора база/ т.е тези, които досега са ни поставяли Золадекс, независимо, че рецептите се издават от личните лекари?

Благодаря предварително!

Това е писмото от Министерството на здравеопазването :
Подател: Goreshta linia <goreshtalinia@mh.government.bg>
До: 'cvetelina asenova' <cveteto_78@abv.bg>
Относно: RE:
Дата: Сряда, 2011, Март 30 15:45:04 EEST


Уважаема госпожо,
Поставянето на инжекция zoladex, при новия ред на получаване на лекарствата, се класифицира като високо специализирана дейност /ВСД/, която ще се заплаща от НЗОК. Единствено лекарите - специалисти сключили
Договор с НЗОК за тази ВСД имат право да поставят тези инжекции. От РЗОК или НЗОК можете да получите информация кои са тези лекари за Вашия град, най вероятно същите ще работят и в онокдиспансера.

Пожелавам успех!

С уважение А.Димова. "


Та пратих запитване до НЗОК Пловдив и очаквам отговор. Ще го публикувам като го получа. Дано да е по-скоро.



Тема Re: Золадекснови [re: kras4o_k]  
Авторsvety7 (Нерегистриран)
Публикувано15.04.11 20:26



Здравейте, Золадекса ми го поставиха в онкодиспансера в София.Предишния ден звъннах да проверя, лекарката още не беше дошла, говорих със сестрата.Отговори ми, че поставят Золадекса. На другият ден отидох, посрещнаха ме с усмивка, нямах никакви проблеми.



Тема Re: Золадекснови [re: svety7]  
Автор kras4ok ()
Публикувано01.05.11 11:39



Здравейте, както обещах публикувам дългоочаквания отговор от НЗОК Пловдив по повод Запитването ми- Кой поставя Золадекса? Това е официалния отговор:



НЗОК-РАЙОННА ЗДРАВНООСИГУРИТЕЛНА КАСА- ПЛОВДИВ
гр. Пловдив, ул. Христо Чернопеев 14, тел. 603 011, факс 603 013



В отговор на Ваше запитване с вх. № 94-02-526/14.04.2011 г. Ви уведомяваме:

Уважаема госпожо Кангова,

В кратката характеристика на лекарствения продукт Zoladex 3,6 mg ампули е упоменато следното: “Едно депо от Золадекс се инжектира подкожно в предната коремна стена на всеки 28 дни. За правилното му приложение има приложени инструкции във вторичната опаковка на медикамента”.
В Наредба № 40 от 24.11.2004 г. за определяне на основния пакет от здравни дейности, гарантиран от бюджета на НЗОК /доп. ДВ бр.101, в сила от 01.01.2011 г./ са изброени манипулациите, които общопрактикуващите /личните/ лекари следва да извършват на здравноосигурените лица за сметка на здравната каса. Една от тях с код 39.97 е подкожна инжекция. Освен това, в пакета “Медицинска онкология” на НЗОК фигурира специализираната медицинска дейност с код 99.99 “Симптоматично лечение”, която се извършва от онколози, имащи договор с НЗОК/РЗОК за оказване на специализирана извънболнична помощ.
Следователно, ампулите Zoladex 3,6 mg могат да Ви бъдат поставяни както от Вашия личен лекар, така и от онколог от извънболничната момощ. Във втория случай обаче, личният лекар задължително Ви издава “Медицинско направление за консултация или провеждане на съвместно лечение” /бл. МЗ-НЗОК № 3/, което да представите на избрания от Вас онколог от доболничната помощ.
Към настоящия момент сключен договор с РЗОК - Пловдив за оказване на специализирана извънболнична онкологична помощ имат четирима онколози:
- д-р Ваня Балева от МЦ “Християнска грижа” ООД в Пловдив, ул. “Акад. Петър Динеков” № 14, тел. 032/67 79 68;
- д-р Веселина Николова от МЦ “Хипократ-Н” ЕООД с адрес: Пловдив, бул. “България” № 61, ет. 3, тел. 032/94 09 76;
- д-р Татяна Апостолова от “ДКЦ І - Пловдив” ЕООД с адрес: пл. “Понеделник пазара” № 5, тел. 032/62 80 71;
- д-р Борис Сакакушев от “ДКЦ VІІ - Пловдив” ЕООД в Пловдив, ул.“Тодор Александров” № 16, тел. 032/60 15 21.

ДИРЕКТОР: ...................................
/Д-Р К. МАЛАМОВ/


Изготвил:
Ст.експерт “Жалби”:........................
/д-р П.Къртева/



Тема Re: Золадекснови [re: kras4ok]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано01.05.11 12:40



Краси, благодаря ти мила за инфото!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Нови 6- месечни Протоколи за Золадекс и Хорм. леканови [re: LlLl63]  
Автор kras4ok ()
Публикувано05.08.11 18:11



Някой знае ли как ще става удължаването на протоколите за хорм. лекарства и Золадекс-а? Ще се минава ли отново по пътя от преди 6 мес.-Насрочване на дата за комисия или само удължаване от НЗОК /Конкретно за Золадекс-а/?? Благодаря предварително





Тема Аромазиннови [re: kras4ok]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано03.11.11 13:51



В последните два месеца Аромазин се доплащаше 18 лева. От ноември няма да има доплащане. Фирмата производител е поела разликата, потвърдиха от "Лекарствена политика" на НЗОК.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Аромазиннови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано24.11.11 12:48



Имам въпрос към дамите на Золадекс.
Отпуска се по протокол за 6 месеца. Слага се на 28 дни. Следователно са нужни не 12, а 13 опаковки годишно. Как си набавяте 13-тата?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Zoladexнови [re: Buba67]  
Автор svety7 (новак)
Публикувано24.11.11 19:43



Моят последен протокол за Золадекса не е за 180 дни, а за 168 дни и е отбелязано поставяне на 28 дни. Така ,че след получаване на последната инжекция се отива за нов протокол. Само за информация: протоколът ми е написан от Д-р Бонева (онкодоспансер Младост) за периода септември 2011-февруари 2012г. От НЗОК при подпечатването ми сложиха дата ,която е 28 дни след получаването на последната инжекция.



Тема Re: Zoladexнови [re: svety7]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано30.11.11 16:45



Доколкото ми е известно и на мен, в протокола се отбелязва задължително - на 28 дни и след като се вземе последния Золадекс, се отива за нов протокол в Онкологията. Поне аз нямах проблем РЗОК в Пловдив.



Тема Re: Zoladexнови [re: kras4o_k]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано30.11.11 16:49



Говорих по телефона с НЗОК "Лекарствена политика". От там ми обясниха, че след като си вземете 5-ия Золадекс, трябва да си направите нужните изследвания за протокола /с лекаря, разбира се/ и в момента в който вземете шестия Золадекс, да подадете веднага за следващ протокол.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 30.11.11 16:55.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.