Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:44 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: kras4o_k]  
Авторfiserova (Нерегистриран)
Публикувано01.03.11 20:22



Моля някой да ми каже от къде да си взема протокола,до сега се вземах золадекса от онкологията на Дървеница ,но се водя на диспансер в Младост.



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: fiserova]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано01.03.11 22:01



Мисля, че там откъдето до сега сте го взимали. Нали и досега ви го изписва онколог в Дървеница?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: Buba67]  
Авторfiserova (Нерегистриран)
Публикувано02.03.11 11:05



Благодаря ще отида първо в Онкологията



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: Buba67]  
Автор Eвeлинa. (непознат)
Публикувано02.03.11 14:33



- това е от БТВ Новините на 1.03.11
"Протоколите се заверяват в регионалните каси, ако са за хормонална терапия при онкологични заболявания или в националната, ако са за рядко заболяване или трансплантация. Според касата, ако пациентите навреме започнат процедурата, няма да има забавяне при получаването на лекарствата. И в момента медикаментите за много заболявания се получават по този ред."
Но в Софийския Диспансер все още не са се ориентирали в кашата....
Моля тези, които вече са получили заветния протокол да побликуват пълен списък с необходимите документи, печати, заверки, за да спестят малко време и нерви на останалите.... Благодаря!



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: Eвeлинa.]  
Авторfiserova (Нерегистриран)
Публикувано02.03.11 19:05



Днес се обадих в диспансера в Младост и ми казаха ,че трябва личният лекар да ми попълни рецептурната книжка с диагноза и да се завери в касата и след това при тях в диспансера с книжката за протокола.



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: fiserova]  
АвторCKOPПИOH (Нерегистриран)
Публикувано03.03.11 08:15



Пиша за трети и последен път,заради тъпата картинка,с която явно не мога да се оправя.Обяснете ми моля Ви. Аз се справих с лекарствата изкл.лесно и бързо.протоколът ми беше готов на 28.02.11 в Онкологията,сестрите много тайно ми го изнесоха и дадоха.Купих си рецептурна книжка за 3.75 лв. от аптеката.При личната за заверка - подпис от нея и печат. От там в здр.каса на Енос - 5 мин.пишат вида на лекарството, срока,подпис и печат. От там при личната за рецепта и до тук обаче. Намерих и аптека,която е подписала договор с касата за предлагане на тези лекарства ,но................складовете не са заредили препаратите и аптекарите няма от къде да ги вземат. Така,че не бързайте,явно има нещо , което не е уточнено между тъпата каса и вносителите или търговците.,но това ще разбера след празниците, така ми обеща аптекарят. Идеята на цялата процедура беше уж за улеснение на пациента,но напротив,губи се много повече време и е разправия. Да не говорим 1че ако е живот и здраве след 6 мес. пак отново същото. Но...................ние сме си свикнали. Питайте ме..хубави празници и здраве.



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: CKOPПИOH]  
Автор Eвeлинa. (непознат)
Публикувано03.03.11 13:31



Това, че заверката се прави в РЗОК на "Енос"за няколко минути е чудесна новина! Там на всеки 6 месеца нося протокол за лекарството на мъжа ми. / Множествена склероза/ Всеки път чакаме заверка от 30 до 45 дни!!! Всеки път има прекъсване на лечението. Това беше най-голямото ми притеснение. Щом заверяват на момента - има шанс! Скорпион, би ли споделила, коя аптека е приела да се занимава с нас? За скъпо-струващи лекарства знам само 16-та аптека срещу Военна болница. Но те преди седмица казаха, че няма да получават Золадекс.
И още - освен протокола и заверена книжка, носиш ли някакви други документи в РЗОК ? Епикризи, изследвания? И.....Да предположим, че стигнем до получаване на лекарствата. Какво правим с апликирането на Золадекса?!? Минаваме на самообслужване? Или за трети път се нареждаме на опашката пред кабинета на личната, с надеждата тя да налучка правилното и безболезнено апликиране?!? А за това, че идеята на здравния ни министър е неотразимо тъпа и абсурдна - две мнения няма!



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: Eвeлинa.]  
Авторsvety7 (Нерегистриран)
Публикувано04.03.11 13:24



Не е вярно ,че подписват за 5 минути на"Енос". На 1 март си занесох протокола и след около час чакане ( бях се нагласила за много повече) ми дадоха входящ номер и записаха телефона и адреса ми ,за да ме уведомят за готовия протокол. Този ден на никой не подписаха веднага. Всички преди мен си излязоха без протокол. Не знам защо, може да съм била неблагонадежден пациент.Протокола ми е за золадекс и летрозол.



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: svety7]  
Автор Elina64 (зодия Рак)
Публикувано04.03.11 18:14



Или проблема е в Золадекса. Може би заверяват веднага протоколите за другите хормонални лекарства. За Золадекс - още е мъгла...



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г. [re: Elina64]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано07.03.11 09:40



Искам да пиша за изследванията и печатите, които искат в Пловдив- в Здравната каса:
1. Протоколи за предписване на Хормоналните лекарства -оригинали/от комисията/
2. Експертно становище-оригинал с кръгъл печат/от комисията/
3. Приложение 1А -Лист за определяне на критериите при започване на хормонално лечение на злокачествено новообразувание на мл. жлеза - оригинал с кръгъл печат/от комисията/
4. Етапна епикриза-оригинал
5. Кръв- заверено копие от онко диспансера вярно с оригинала и с кръгъл печат
6. Туморен маркер - заверено копие от онко диспансера вярно с оригинала и с кръгъл печат
7.Заключение от рентгенова снимка на бял дроб- заверено копие от онко диспансера вярно с оригинала и с кръгъл печат
8. Заключение от ехограф на млечни жлези- заверено копие от онко диспансера вярно с оригинала и с кръгъл печат
9. Заключение от Ехограф на черен дроб, бъбреци и др. - заверено копие от онко диспансера вярно с оригинала и с кръгъл печат

За да ми приемат Протокола за Золадекс ме разкарваха 4 пъти, защото липсвало или печат или изследване, което по принцип стои в досието. Дано Вече от Втора база в Пловдив да са наясно как и с какви документи да изпращат хората в Здравната каса, за да не ги разкарват както мен.

За Заверката на Протокола за Золадекс се чака, той се представя в Здравната каса и не се обработва веднага. За Тамоксифен става бързо.

Успех на всички.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.