Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:54 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Рак на устната кухина и езиканови  
АвторJackueline (Нерегистриран)
Публикувано18.12.06 14:47



Има ли хора, които да споделят по вече информация за този вид рак? Свекърва ми е болна, минаха вече две операции, но лекарите не са оптимистично настроени. Днес е минала преглед пред комисия в "Св.Анна" в София и са и предписали химиотерапия, но не знам тя какво решение ще вземе дали да се подложи или не. Имало и някакъв човек - билкар, който се занимавал с лекуване на рак. Какво бихте ни посъветвали?
Благодаря на всички ви предварително
...и Бъдете здрави!!!

Редактирано от Buba67 на 12.03.10 17:13.



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: Jackueline]  
Автор nelidz (минаващ)
Публикувано18.12.06 16:34



Здравей!Аз бих ви посъветвала да не се отказвате от предложената ви химиотерапия.Щом е възможно, действайте и не се чудете.А за допълнително стабилизиране на организма билките и добавките не бива да се подценяват.И е важно самата тя и всички вие около нея да се настроите положително и с вяра в успеха да вървите напред.ПОдкрепете я на 100%.Успех!



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: Jackueline]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано21.12.06 11:48



Ето няколко рецепти при рак на гърлото от руската народна медицина:

Първа рецепта- за рак на езика, устните и гърлото:
Блатен аир(корени)-10.0 г
Петнист бучиниш(стръкове)-10.0 г
Голям репей(корени)-10.0 г
Блатен бял смил(стръкове)-10.0 г
Черна топола(пъпки)-10.0 г
Змийско мляко(стръкове)-10.0 г

Отвара:2 супени лъжици суровина на 1 чаша вода, вари се 1 мин, престоява 1 час, прецежда се и с нея се мокрят поразените места.

Маз: 1 супена лъжица ситно нарязан лук се запържва в 150 г зехтин или олио, като се разбърква до златист цвят, после лукът се отстранява и се добавят 2 супени лъжици от билковата смес.Всичко се разбърква добре и се кипва, после се отстранява от огъня и съдът плътно се затваря.След престояване на топло в продължение на 1 денонощие се прецежда и се използва за намазване на поразените места след промиването им с отварата.Съхранява се на хладно.

Втора рецепта-за рак на езика, устните и гърлото:
Бреза(пъпки)-10.0 г
Магарешки бодил(върховете на растението)-10.0 г
Черна топола(пъпки)-10.0 г
Трицветна теменуга(стръкове)-10.0 г
Бутрак(стръкове)-10.0 г
Змийско мляко(стръкове)-10.0 г

Отвара:1 супена лъжица суровина на 1 чаша вода, вари се 1 мин, престоява 1 час, прецежда се и с нея се мокрят поразените участъци.

Маз: 1 супена лъжица ситно нарязан лук се запържва в 150 г олио, като се разбърква до златист цвят, после лукът се отстранява, и се добавят 2 супени лъжици от билковата смес.Всичко се разбърква добре и се кипва, после се отстранява от огъня и съдът плътно се затваря, след престояване на топло в продължение на 1 денонощие се прецежда и се използва за намазване на поразените места след промиването им с отварата.Съхранява се на хладно.

Трета рецепта-за рак на гърлото:
Дафинов лист-3 чаши.Листата се раздробяват и се заливат с ½ л водка.Киснат 12 дни на топло място.Пие се по 1 супена лъжица по 3 пъти на ден до излекуване



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: Jackueline]  
Авторstela (Нерегистриран)
Публикувано12.10.07 15:02



моля помогнете даите ми иформациа за това.маика ми е болна,предстои и операциа,трябва да и отрежат езика...

мн. съм претеснена. КАКВО СТАНА С СВЕКАРВАТА



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: stela]  
Автор vik4eto (непознат )
Публикувано13.11.08 21:53



моето майче е много болно казаха рак на задна челюст и част от гърлото адски съм притеснена в 4стадий е доктора каза 4е неможе да се помогне най много година отказа операция нямало смисъл сега чакаме химиотерапия защото и определиха лъчетерапия чак за 3февруари и гледаме поне химиото да мине доктора каза може да я уморим от химеотерапията много е слаба незнам какво да правя мисля за натанал или вижан можете ли да ми помогнете с мнението си благодаря предварително.



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: vik4eto]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано13.11.08 22:28



Вики, успокой се, запиши я за лъчетерапия и си започнете химиото. Не знам за тази диагноза, но за някои даже най-напред препоръчват химиотерапия.
Влез в тема "Справочник на темите" и прочети как би могла да стабилизираш организма така, че да може да провежда ХТ. Виж и темата "С какво храним болните" там има много полезни съвети.
Аз съм на химиотерапия от м.юни до сега, изкарах 8 курса, храня се главно със салати, ям и месо, хляб, избягвам сладко, въобще не спазвам някакъв стриктен режим, но до сега не съм имала проблеми с падане на левкоцитите и въобще с кръвните показатели. Но не знам майка ти дали няма проблем с приемането на храната.
Избери си и някои хранителни добавки и вярвай, най-важното е да вярваш, че това й помага.
От сърце ви желая много сили в борбата и успех!





Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: N_O6O6]  
Автор vik4eto (непознат )
Публикувано13.11.08 23:03



Много благодаря за куража но нямам капка надежда като знам какво ме чака не мога да приема че тя умира а аз съм безпомощна как ще я погледна като почнат мъките как тя ще се надява да направя нещо а аз ......................... извинете ме адски съм разстроена а натанал мога ли да давам.



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: vik4eto]  
Автор Buba67 ()
Публикувано14.11.08 09:26



Можеш да даваш всичко, стига да го понася. Успокой се и започвайте терапиите. По-късно ще ти препиша рецептите на Димков за този вид рак. Тя склонна ли е да пие всичко? Примерно газ.



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: Buba67]  
Автор Buba67 ()
Публикувано14.11.08 11:34



Ето рецептите:
Сутрин, обед и вечер 30 минути преди ядене да се взима едно от следните средства:
а/ по 1 супена лъжица сироп от алое арборесценс /трионче/:
200 грама зелени листа се махат бодлите, смилат се на каша и се смесват с по 50 грама корени от ранилист, магарешки трън и полски бъз, нарязани на ситно. Прибавят се 2,5 литра натурално червено вино и 2 килограма чист мед и се варят на водна баня 1 час. Като изстине се прецежда през тънка кърпа и се държи на студено, за да не вкисне.
б/ по 1 супена лъжица настойка от чист зехтин: вари се на водна баня 1 час литър чист зехтин заедно с по 2 супени лъжици широколист живовляк /листа/, жълт и червен кантарион, подбел /листа/, ранилист /корени/, и цариче /листа и цвят/. Отварата престоява ден, два после се прецежда.

20 мин след едно от горните се изпива 75 мл отвара от:
акация /цвят/
волски език
магарешки трън /корени/
жълт кантарион
кървав здравец /корени/
лайка
ранилист /листа и цвят/
мащерка
по 50 грама от всяка билка. От сместа 4 супени лъжици се запарват с 1 литър вряща вода. После ври на тих огън 30 мин, да остане наполовина. Като изстине се прецежда.

Два часа след ядене се пие 100 мл отвара от:
агримония
лавандула
лепка
магарешки трън /корени/
невен
пача трева
ранилист /листа и цвят/
цикория /листа и стебла/
по 50 грама от всички. От тази смес се запарват 2 супени лъжици с 500 мл вряща вода и се вари 15 мин. Като изстине се прецежда.

Редактирано от Buba67 на 14.11.08 11:36.



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: Buba67]  
Автор vik4eto (непознат )
Публикувано14.11.08 22:12



Мерси за рецептите но от билкова аптека ли да ги намеря днес поръчах Натанал може ли да го давам и с тези билки аз съм решила че няма шанс щом докторите ми го казаха в очите а тя милата нищо не знае знае че е лошо но не знае че е много много лошо исками се с нея да си ида но имам детенце и това ме спира извинете ме просто съм слаб характер страх ме е от всичко и най много че ще е мъчително.Благодарна съм ви много за съветите.Мерси



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: vik4eto]  
Автор vik4eto (непознат )
Публикувано14.11.08 22:44



Бубе това всичко ли трябва да се дава на един път или първите 2рецепти са заедно а тази която се пие по 100мл може само тя дали тук в Стара Загора ще намеря тези всички билки и имаш ли наблюдения да деистват ще чакам да ми отговориш и тръгвам към билковата.Мерси радвам се че някой ми дава малка светлинка в тунела.



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: vik4eto]  
Автор Buba67 ()
Публикувано15.11.08 09:39



Я се вземи в ръце! И да не съм чула повече, че искаш да си идеш с нея!
Мислила ли си как се чувства тя, като вижда как се притеснявате и страдате? Говоря ти така, защото аз съм с диагнозата и знам какво ми беше като гледах в очите им. До тук с конското. А доколкото лекарите какво казват и на мен дадоха период според статистиката. Периода мина, а аз съм жива и в ремисия. Така, че само Господ знае колко ни е отредено.
Сега конкретно:пак прочети рецептите. От първите две трябва да избереш една. Останалите ги правиш както съм написала схемата. Ако имаш въпроси питай.





Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: Jackueline]  
Автор vik4eto (непознат )
Публикувано16.11.08 16:04



Мерси за подкрепата утре ще потърся всичко дано да иска да го пие аз поръчах Натанал който чакам утре вчера тя ми се обади някаква позната и препоръчала вижан и се чудим какво да правим натанал вижан и тези рецепти може ли да ги смесвам.Пожелавам ти още много,много години здраве и се радвам че има хора като теб да дават малка надежда в този мрачен живот надявам се все още на чудо и вярвам силно в Бог.Трчбва да спрем тези образувания да навлизат в гърлото това е целта но когато сам се бориш с всичко е адски трудно надявам се да имаш хора до теб който те обичат и са с теб в този труден момент.



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: vik4eto]  
Автор Buba67 ()
Публикувано16.11.08 16:45



Не мисля, че трябва да даваш всичко наведнъж. Слагам ти няколко линка да прочетеш мнения от първа ръка.



Тук има събрана безценна информация:

Решението е лично. Продуктите на Вижън или натанал ще трябва да изберете сами. Аз лично бих направила рецептата със зехтина, отварите с билките и бих добавила още нещо. Освен действието на препарата и рекламата на дистрибуторите, трябва да вярваш, че всичко, което пиеш ти помага. Каквото и да решите - успех!



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: Buba67]  
Автор vik4eto (непознат )
Публикувано16.11.08 22:30



Благодаря Буба разбрах за Весето като влезнах за първи път тук попаднах на нейните статий благодарение на нея мислех че не всичко е толкова лошо мислех че има изход от коварната болест а сега потресена съм и адски оплашена защо Боже защо??????????????????



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: Jackueline]  
Автор vik4eto (непознат )
Публикувано20.11.08 10:38



искам да те питам бубе сега тя пие натанал а и предлагат на вижан детокс антиокс и пакс мисля че така бяха но се падат да пие по 40ампули на ден и тя се дърпа виждат и се много и незнаем дали ще и ги понесе стомаха а на 24.11.08почва лъчетерапия и ми се иска да пие нещо по силно ли незнам ако някои знае как действат тези хапчета да пиеше.МЕРСИ



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: Jackueline]  
Автор vik4eto (непознат )
Публикувано20.11.08 10:40



Исках да кажа пише.



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: vik4eto]  
Автор Buba67 ()
Публикувано20.11.08 10:50



Натанала нека си го пие. Аз съм пила детокс три месеца. Общо взето идеята беше да изчисти токсините /освен другите действия/, НО след химио и лъчетерапия. Ето един линк от справочника за лъчетерапията.


И дано някой, който е правил лъчетерапия да ти напише какво е приемал.



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: Buba67]  
Автор Buba67 ()
Публикувано20.11.08 10:53



Ето още:





Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: vik4eto]  
Авторvik4eto (Нерегистриран)
Публикувано20.11.08 16:18



Мерси много за съветите страшно съм благодарна засега ще пием натанала а после като почне лъчетерапията ще се моля за чудо мисля да купя и това лекарство от акула било полезно.Пожелавам чудеса за всички болни хора.



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: vik4eto]  
Автор elb (непознат)
Публикувано20.11.08 16:31



По време на лъчетерапията на майка ми лъчвтерапевтката и беше казала да пие бирена мая.



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: Buba67]  
Авторmim_tom (Нерегистриран)
Публикувано27.06.09 23:25



Здравей Буба,
За първи път (по-скоро за втори) пиша във форума. Моята майка също е с рак на устната кухина. Благодаря ти много за рецептите, мисля да ги направим и дано да бъдат полезни. Всички в къщи се тревожим, защото преди седмица ни отказаха лечение. Описала съм случая в темата за д-р Дамянов
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=rak&Number=1948309649&page=0&view=collapsed&sb=5&part=6&vc=1

С две думи, за да не се повтарям - преди месец я оперираха с диагноза карцином на езика, под на устната кухина и гингива (Т4 Нх М0). Оперираха обаче само тумора в устната кухина, без да отстранят лимфните възли, които бяха подути и продължиха да се подуват и след операцията. А отстраняването им беше главното, заради което се решихме на тази операция, та да може след това да се направи лъчетерапия с по-добър успех и поносимост. Когато преди седмица отидохме за лъчетерапия, категоричното мнение на проф. Хаджиева беше че, ако започнем процедурите, само ще влошим нещата. Да оставим всичко така и да чакаме края! Още повече, че в момента майка ми почти няма болки, кръвната и картина е добра, общото и състояние също - движи се, храни се и върши всичко в къщи. След това развитие на нещата се прибрахме - тя живее в Сливен, а операцията беше в София. За съжаление тя е наясно със ситуацията и в известна степен е обезверена. Въпреки това вече седмица пие газ със зелени орехчета, билкови чайове, каквито прочетохме, че се препоръчват в нейния случай. По няколко пъти през деня и нощем слага компреси от пресни билки върху лимфните възли - стрити на каша листа от живовлек, невен, еньовче. Това е последната и надежда... Взема още алое с мед и ракия, витамини и герисан 2х1 капсула. За сега обаче, няма дори и малко подобрение. Аз бих се радвала, ако процесът поне се забави, защото лимфните възли продължават да растат и не искам да си мисля какво може да се случи! Слонни сме да търсим възможности за нова операция евентуално за отстраняване на лимфните възли, но нямаме време, всеки ден е от значение, пък и кой знае дали ще е успешна... Освен това мама не е много склонна да се подложи на нова операция, пък и ние не сме убедени, че това е верният път. Какво бихте ни посъветвали? Моля ви да споделите опита си!



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: Buba67]  
Авторпeшo (Нерегистриран)
Публикувано04.09.09 14:16



Вижън е пирамида произвеждаща хапчета с неясно съдържание ... много народ се набута там



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: mim_tom]  
Авторsony (Нерегистриран)
Публикувано20.09.09 21:04



здравейте, на всички, не съм писала почти една година; операцията на съпруга ми извърши проф. Кунев- неуспешна, преди 14 месеца, диагноза карцином на устна кухина и долна челюст; отстрани лимфните възли- бяха чисти, хистологията показа липса на ракови клетки във венеца/всички зъби бяха извадени, за да се повлияе по-добре от лъче- и химио терапията/..; направихме пет-скенер, в Истанбул, миналия септември- заключението беше- все още активност на ракови клетки , в дясно на венеца на долната челюст; бях обнадеждена, защото тепърва предстоеше пълен курс лъче- в Исул; още преди да изпишат съпруга ми , след операцията- той се беше сдобил, с рана на брадичката/ част от костта на долната челюст беше..остъргана, по думите на професора.. - като пъпка, която започна да расте неконтролируемо.. професорът просто мълчеше и не даваше никакви обяснения.. от лъче-терапията тази рана се затвори, но след третата химио- цисплатина и петфлуоро..се отвори ДУПКА, НА БРАДИЧКАТА, С КОЯТО ЖИВЕЕ ВЕЧЕ 6 МЕСЕЦА И КОЯТО ОТ 3 СЕМДИЦИ ПРЕДСТАВЛЯВА ОТВОР,ГОЛЯМ КАТО УСТАТА МУ.. на така наречените онко комитети 10 професори, доценти и пр ни гледат и МЪЛЧАТ. Пишат/без да се подписват../, на гърба на епикризата..язва/ не е рецидив/;след това..персистенция; аз инициирах микробиологично изследване, находка кандида глабрата 10 на 5 степен, колонизация-никой не препоръчва лечение.. не било важно; ноо хемоглобина падна катастрофални, до дни ще го яприемат за поредното кръвопреливане; не се храни, ужасна загуба на тегло; казаха ми/доктори/, че лъчетерапията при рак на глава и шия се комбинира ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, С ЕРБИТУКС ! КОЕТО НЕ Е НАПРАВЕНО!НЯМА ЛИ НЯКОЙ АНГЕЛ В КЛУБА, КОЙТО ДА МИ ПОДСКАЖЕ КАКВО ДА ПРАВЯ? ОПЕРАЦИЯ -ГОЛЯМА, с отстраняване на долната челюст не билавъзможна; било късно, ако някой я предлойи..бил дилетант/според мнението на мастити лицево-челюстни хирурзи/; тази рана била тумор, не била, щяла да се затвори/да не се затвори, не можело да се прави присаждане на тъкан..МОЛЯ, ПОМОГНЕТЕ!



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: sony]  
Автордъщepя (Нерегистриран)
Публикувано22.09.09 14:36



Мила няма спасение от този вид рак

и моя баща имаше и на езика! него го оперираха светилата в Стоматологичния факултет! но много бързо се развиха нещата при него. Мъчителни дни, 1/3от езика го нямаше, не можеше да се храни. последваха лъче , онкокомисий и .... след двегодини и в адски мъки ..... дано при вас нещата не стоят така! от все сърще Ви го желая!Борете се



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: дъщepя]  
Авторsony (Нерегистриран)
Публикувано22.09.09 14:39



blagodaria!..naiasno sum, no niakoi znae li za podoben sluchai- dupka vlitzeto.. i ot nikude..NISHTO,chuvstvam se , bezsilna



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: sony]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано22.09.09 17:32



Консултирали ли сте с д-р Славчев в болница "Токуда"? Ако не - направете го.



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: MD]  
Автордъщepя (Нерегистриран)
Публикувано22.09.09 19:28



Той не е ли в Стоматологичния факултет?



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: дъщepя]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано22.09.09 20:39



Ако беше там защо да Ви казвам друго???



Тема Re: Рак на устната кухина [re: MD]  
Автор laleto1 (непознат)
Публикувано23.09.09 13:17



Здравей, MD, много бих искала да знам какви са симптомите за този вид рак- на езика и въобще на устата? Трябва ли да има болка и рани , за да се притесни човек? Благодаря предварително!
П.П Бих помолила и други, които знаят нещо за симптомите, да ми пишат.

Редактирано от laleto1 на 23.09.09 16:08.



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: laleto1]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.09.09 16:50



Докато MD отговори, можеш да погледнеш тази статия:





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: *jull**]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано23.09.09 20:56



И аз искам да помоля за съвет. Близо 4 месеца бях далеко от компютъра и затова не съм чела и писала редовно.
Моя близка има продължаваща дълго време болка в гърлото, която от нищо не минава. Не бих се тревожила толкова, ако нямаше три операции от рак - преди 15-16 години от РМЖ, седем години след това на бъбреците, след още 7 години гинекологична . Тя не ползува интернет и не може сама да попита, затова аз правя това. Имал ли е някой подобен проблем? Какво бихте препоръчали за тези силни и продължителни болки? Дано не е лоша диагноза !Очаквам с нетърпение вашата помощ!



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: *jull**]  
Автор laleto1 (непознат)
Публикувано23.09.09 22:41



Jull, благодаря ти за бързия отговор. Винаги си толкова отзивчива! Прочетох статията и сигурно ще се наложи да отида на лекар. Но в момента се боря с тумурите в пикочния мехур на мъжа ми, така че ще почакам още малко. Най- много ме плаши отслабването- близо 17 кг. Не знам дали е от стреса покрай болестта на мъжа ми или от друго нещо. Отново ти благодаря и Бог да те благослови!



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: laleto1]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.09.09 22:49



Миличка, за колко време си отслабнала със 17 кг? Храниш ли се както преди?
Защото ако нямаш апетит, не си доспиваш и т. н., може да изгубиш килограми.
Имаш ли някой от другите симптоми? Ако имаш сериозни съмнения, не отлагай,
защото не бива да се губи ценно време!





"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 23.09.09 22:52.



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: *jull**]  
Автор laleto1 (непознат)
Публикувано24.09.09 13:34



Jull, килограмите ги свалих за 7-8 месеца, но аз имам много други проблеми и си мисля, че е от тях. Колкото до симптомите- те са толкова много, че не знам дали има някой, който да ги няма. Това, което ме притеснява е, че ми е изтръпнал езика и леко е зачервен от двете страни.Ще те послушам за преглед, но по нататък. Просто сега нямам време- лекувам мъжа си, който в момента е на химиотерапия. Това, което ще се опитам на първо време е да спра цигарите. Отново ти благодаря за отзивчивостта.



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: sony]  
Авторmim_tom (Нерегистриран)
Публикувано13.11.09 18:20



Здравейте мили момичета,
Доста чета във форума, макар че не съм писала много. Много неща научих от тук, за което съм ви благодарна!
Мила Sony, май и ние вървим по вашия път

Първата операция на мама, за която писах по-рано, направи проф. Кунев в ИСУЛ, после през юли я оперираха втори път - в Пловдив. Този път много радикално - двустранна шийна дисекция и ревизия в устната кухина, наложи се да отстранят костен фрагмент от долната челюст... Много усилия положихме със сестра ми, майчето ни се възстанови в голяма степен физически. Вярно, че се храни само с пасирана храна, но силите и се възвърнаха. За съжаление обаче, след операцията не можеше да се прави нито химио-, нито лъчетерапия. И процесът продължи да се развива. Сега има две нови метастази, едната на бузата, а другата на шията. Днес със сестра ми са били на преглед в Ст. Загора, в диспансера, от където са казали, че туморът на бузата и вече е в разпад и с нищо не могат да помогнат... Вероятно там ще се образува рана, на по-късен етап ще ни дават болкоуспокояващи... Освен всичко това от десетина дни се отвори една малка дупчица на мястото, което най-трудно заздравя след операцията и сега там има връзка с устната кухина... Това е, лекарят е казал, че каузата ни е обречена! Искахме да търсим серум от син скорпион или канглайт, но дали има смисъл? не знам.. Чудя се какво да направим, за да и спестим мъките и болките? Моля те, Sony, пиши как е съпруга ти, как се справяте вие! Ще съм благодарна на всеки, който даде съвет или пише за своя опит! Може да ми пишете и на имейл mim_tom@abv.bg



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: Jackueline]  
Авторvik4eto (Нерегистриран)
Публикувано04.12.09 01:30



Пак съм тук след близо година маята майчица си замина на 21.08.09 най черният ден искам да пожелая на всички тук да вярват в чудо при мен то не се случи надявам се искрено и от все сърце за вас да стане има господ бъдете ЗДРАВИ.Маме почивай в мир страшно много ми липсваш.ОБИЧАМ ТЕ!!!



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: vik4eto]  
Авторmim_tom (Нерегистриран)
Публикувано16.12.09 14:43



Vik4e, zdravej!
Най-искрено ти съчувствам, мир на душата и...

От това, което си писала тук, разбирам, че си в Ст. Загора. Моята майка е в Сливен, така че и ние сме към онкото в Ст. Загора. Искам да те питам дали в последните месеци ви помогнаха с нещо от там (евентуално палиативни грижи или нещо друго), защото ние сме ходили 3-4 пъти при тях, но единственото, което ни казаха - на по-късен етап да отидем за обезболяващи. А мама може би скоро ще престане да се храни, отоците по лицето и шията и вътре в устата се увеличават, казва, че все по-трудно и става да си отваря устата... Питаме се какво ще правим, кого да търсим за помощ... Ако имаш сили и желание, пиши ми, може и на мейла, много ще съм благодарна за всякакъв споделен опит и съвети. Благодаря!



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: mim_tom]  
Автор refCo (четящ)
Публикувано12.03.10 16:24



Здравейте,

Става въпрос за татко.

Ето накратко историята на неговото заболяване:

От 2005 година сме по болниците. След прекаран инфаркт през ранната есен на 2004, има направен 3-ен байпас в началото на 2005 година. След като не успя да се възстанови на 100% след тази интервенция физически, аз се опасявам, че след психическо натоварване нещата се усложниха до днешното състояние.

През април 2008 му се появи едно топче под лявата половина на езика, с големината на по-голямо царевично зърно. С надеждата да е нещо незначително, той не предприе нищо до есента на 2008, като в началото дори го криеше от нас.

След направен преглед и консултации със специалист УНГ от ИСУЛ София, на 10.2008 бе направена частична резекция на езика с находка: „Язвено-некротична маса по левия ръб на езика и пода на устната кухина.” Хистологичният резултат е „Добредиференциран (G1) спиноцелуларен карцином на езика T3N0M0".

Между 12.2008 и 02.2009 бе подложен на лъчетерапия, 33 процедури.
През месец Април 2009, след контролен преглед, се установява метастаза отляво на шията. На скенера няма данни за рецидив на мястото на резекцията.

След 6 процедури химиотерапия в онкологичния диспансер в Пловдив, от края на месец Май до средата на Месец Октомври 2009, през 12.2009 са направени радикална шийна дисекция в ляво и консервативна шийна дисекция от дясно, при които са отстранени метастази във лимфните възли от „плоскоклетъчен добредиференциран плоскоклетъчен карцином с кератинообразуване, с ангажиране на капсулата.

След направени още 2 процедури на химиотерапия в Пловдив и последвало скенер изследване, при което не се откриват видими патологични промени, последва контролен преглед на лекарска комисия в ИСУЛ УНГ отделение в София.

Заключението на комисията е за рецидив на езика и пода на устната кухина, предимно вляво. Тъй като основните методи на лечение са изчерпани вече, татко беше насочен за палиативни грижи към Диспансера по онкологични заболявания в Пловдив.

Общото му състояние е сравнително добро, след всичко прекарано дотук. Няма силни болки и не ползва силните болкоуспокояващи лекарства, които са предназначени за онкоболни и са му предписани от диспансера.

Второ мнение на УНГ лекар е, че "щом има въздух" и химиотерапевтите считат, че може да се продължи с химиотерапия, то е единствената терапия, с която можем да се целим право в десятката. Лекарят добави, че случаят на татко е сам по себе си вече едно чудо, щом е издържал на всичко това с неговите 50 вече килограма.

Татко отказа категорично да се подлага на 9-ти курс химиотерапия.

Вече се надяваме само на чудо, но просто не мога да си позволя да бездействам.

Все пак решихме да вземем още две мнения от специалисти химиотерапевти, преди да предприемем по-нататъшни стъпки.

Като добавки татко приемаше единствено "Герисан" по време на лъчелечението. Според мен, по клиничната пътека към лъчелечението, се полага и течната храна "Фресубин" по 500 мл бутилката. 3 бутилки дневно са напълно достатъчни за набавянето на всички необходими хранителни вещества на организма. На свободна продажба в аптеките, струваше около 8 лв.

Сега смятам да свървим в посока билки и алтернативни добавки, та било то и само психическата нагласа у всички нас, че нещо се предприема.

Татко се храни изцяло и само с пасирана до течност храна. Според мен доста добре се влияе от прясно изцеден сок от моркови (300-350 мл) смесен с престоял 2 часа сок от червено цвекло (100-150 мл), като общото дневно количество от 500 мл е напълно достатъчно (прочетено из форума).

На всичко отгоре, в ранната есен на 2010 година, майка ми бе оперирана от рак на яйчника, който беше в начален стадий. След прекарани 6 курса химиотерапия, поне нейните изследвания ми дават успокоение засега.

С надеждата и вярата, че все пак не всичко е изчерпано ... се превърнах от само четящ, във вече и пишещ участник в този форум.

Щом не можем да дадем повече години на живота си, нека дадем повече живот на годините си!

refCo


Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: refCo]  
Автор kykлeнcka пиpaня (новак)
Публикувано12.03.10 16:44



refCo,

идея нямам за въпросния тумор. Само исках да ви приветствам с добре дошъл в клуба, към който никой не иска да се присъедини!

Успех от сърце!



Тема Re: Рак на устната кухина и езиканови [re: Jackueline]  
Авторnadejda3O (Нерегистриран)
Публикувано20.02.11 14:52



Здравейте,
Обръщам се кьм вас с молба за помощ – преди две седмици приеха баща ми в СБАЛ по ЛЧХ в София с диагноза спиноцелуларен силно вроговяващ карцином на езика. Оперираха го миналата сряда и този четвъртък го изписаха. Лекарят ни предупреди обаче, че този вид тумор е много агресивен и е възможно до месец да се появят метастази и за да се запечата „раната” му предписаха лъчетерапия. Сега във вторник ще е готова епикризата и след това трябва да го прегледа лъчетерапевт, който да каже кога да започне и колко дълга да е тази терапия. Затова ако някой знае за добър лъчетерапевт в Онкологията в София – моля да сподели. На рецепцията в Онкологията (когато отидохме да проверим как става записването) ни казаха, че чак след 2-3 месеца можело да започне лъчелечението, но в СБАЛ ни предупредиха, че то трябва да започне най-късно до месец...просто се надявам на рецепцията да са сгрешили и като отидем с епикризата да насрочат по-близка дата...А с какво трябва да се маже и какво се пие по време на лечението лекарите ли ще кажат??? Д-р Димитрова (която го оперира) ни каза, че е добре да за подсилване на имунната система баща ми да приема и гъби (фунготерапия), а тези дни прчетох и за инсулин потенцираната терапия – въобще ако някой е наясно с тези неща моля да сподели... Съжалявам ако съм писала объркано, но съм много притеснена ...Благодаря ви предварително и ви желая успех!



Тема Re: Рак на устната кухина и езиканови [re: nadejda3O]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.02.11 18:59



Здравей, на главната страница на Клуба горе - на ІV и V позиция - има две много важни теми, в които се съдържат отговорите на твоите зададени (а вероятно и още незададени) въпроси. Това са "Справочник на темите в Клуба" и "Алтернативи за лечение на рак". В съдържанието на Справочника ще намериш тема Лъчетерапия - в нея е събран целият опит на хората, минали през този проблем. В "Алтернативите" също ще намериш тема за лъчетерапията, както и много други съвети.
Колкото до препоръчването на едни или други хранителни добавки от лекари, имай едно наум - често самите те са техни дистрибутори и печелят от това.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на устната кухина и езиканови [re: nadejda3O]  
Автор Ру ()
Публикувано20.02.11 20:21



Здравей,
Наистина в Онкологията се чака много за лъчетерапия, с наличните апарати трудно поемат големия наплив от пациенти. Има начини за взимане на по-скорошна дата най-вероятно - доплащане, убеждаване на лекарите, освободени часове от отказали се пациенти.. все някой трябва да сработи. При такъв наплив от пациенти повечето лекари са добри и опитни, а до колкото знам има определени стандарти за облъчване при различни видове рак, и лекарите ги следват. Има и друга опция - да отидете в Токуда, там не се чака обаче не се покрива напълно от здравната каса.

Където и да отидете за лъчетерапия, на място ще ви кажат какво да прави по време на лечението. Обикновено се полагат специални грижи за кожата, прием на конкретни витамини, отбягване на видове храни (особено ако се раздразни хранопровода), прием или локално използване на противогъбични препарати, тн..

Колкото до фунготерапията - в темите, за които jull спомена, наистина има много изписано за тях. Имайте предвид, че обикновено минават месеци, докато се види ефект от тях, и то при условие, че баща ти няма проблеми с храносмилателната система (по-голямата част от раковоболните не могат да усвояват напълно храната). Помислете дали не е по-добре да комбинирате няколко метода за подсилване на имунната система.

И не се шашкайте за метастазите - "възможно", не значи на 100%, а понякога не значи и 50%.
Успех!

Happiness is a state of mind.


Тема Re: Рак на устната кухина и езиканови [re: nadejda3O]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.02.11 22:51



Специално за преодоляване на страничните ефекти от лъчетерапията е създаден продуктът Деодан.
Имам лични впечатления от действието му. Ето сайта, на който може да се запознаете с него и да се
консултирате с лекар - д-р Богданов:





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на устната кухина и езиканови [re: Ру]  
Авторnadejda3O (Нерегистриран)
Публикувано21.02.11 18:23



Py, Благодаря за информацията и хубавите думи:)



Тема Re: Рак на устната кухина и езиканови [re: *jull**]  
Авторnadejda3O (Нерегистриран)
Публикувано21.02.11 18:24



Благодаря за информацията....



Тема Нова апаратура за лицево-челюстни реконструкциинови [re: nadejda3O]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано04.04.13 11:58



Наскоро Европейската асоциация по лицево-челюстна хирургия подари на Специализирана болница за активно лечение по лицево-челюстна хирургия в София много скъпа и уникална апаратура, с която лекарите ще могат да правят още по-прецизни операции по възстановяване на тъкани по лицето и шията. Реално те представляват частично присаждане на лице, както и възстановяване на горна и долна челюст. Обикновено тези сложни интервенции се налагат след операция при рак в устната кухина, където се изрязват обширни тъкани, обхванати от тумора. Повече за атрактивната област от медицината разказа управителят на болницата доц. д-р Росен Коларов:



"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.