Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:14 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: vik4eto]  
Автор elb (непознат)
Публикувано20.11.08 16:31



По време на лъчетерапията на майка ми лъчвтерапевтката и беше казала да пие бирена мая.



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: Buba67]  
Авторmim_tom (Нерегистриран)
Публикувано27.06.09 23:25



Здравей Буба,
За първи път (по-скоро за втори) пиша във форума. Моята майка също е с рак на устната кухина. Благодаря ти много за рецептите, мисля да ги направим и дано да бъдат полезни. Всички в къщи се тревожим, защото преди седмица ни отказаха лечение. Описала съм случая в темата за д-р Дамянов
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=rak&Number=1948309649&page=0&view=collapsed&sb=5&part=6&vc=1

С две думи, за да не се повтарям - преди месец я оперираха с диагноза карцином на езика, под на устната кухина и гингива (Т4 Нх М0). Оперираха обаче само тумора в устната кухина, без да отстранят лимфните възли, които бяха подути и продължиха да се подуват и след операцията. А отстраняването им беше главното, заради което се решихме на тази операция, та да може след това да се направи лъчетерапия с по-добър успех и поносимост. Когато преди седмица отидохме за лъчетерапия, категоричното мнение на проф. Хаджиева беше че, ако започнем процедурите, само ще влошим нещата. Да оставим всичко така и да чакаме края! Още повече, че в момента майка ми почти няма болки, кръвната и картина е добра, общото и състояние също - движи се, храни се и върши всичко в къщи. След това развитие на нещата се прибрахме - тя живее в Сливен, а операцията беше в София. За съжаление тя е наясно със ситуацията и в известна степен е обезверена. Въпреки това вече седмица пие газ със зелени орехчета, билкови чайове, каквито прочетохме, че се препоръчват в нейния случай. По няколко пъти през деня и нощем слага компреси от пресни билки върху лимфните възли - стрити на каша листа от живовлек, невен, еньовче. Това е последната и надежда... Взема още алое с мед и ракия, витамини и герисан 2х1 капсула. За сега обаче, няма дори и малко подобрение. Аз бих се радвала, ако процесът поне се забави, защото лимфните възли продължават да растат и не искам да си мисля какво може да се случи! Слонни сме да търсим възможности за нова операция евентуално за отстраняване на лимфните възли, но нямаме време, всеки ден е от значение, пък и кой знае дали ще е успешна... Освен това мама не е много склонна да се подложи на нова операция, пък и ние не сме убедени, че това е верният път. Какво бихте ни посъветвали? Моля ви да споделите опита си!



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: Buba67]  
Авторпeшo (Нерегистриран)
Публикувано04.09.09 14:16



Вижън е пирамида произвеждаща хапчета с неясно съдържание ... много народ се набута там



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: mim_tom]  
Авторsony (Нерегистриран)
Публикувано20.09.09 21:04



здравейте, на всички, не съм писала почти една година; операцията на съпруга ми извърши проф. Кунев- неуспешна, преди 14 месеца, диагноза карцином на устна кухина и долна челюст; отстрани лимфните възли- бяха чисти, хистологията показа липса на ракови клетки във венеца/всички зъби бяха извадени, за да се повлияе по-добре от лъче- и химио терапията/..; направихме пет-скенер, в Истанбул, миналия септември- заключението беше- все още активност на ракови клетки , в дясно на венеца на долната челюст; бях обнадеждена, защото тепърва предстоеше пълен курс лъче- в Исул; още преди да изпишат съпруга ми , след операцията- той се беше сдобил, с рана на брадичката/ част от костта на долната челюст беше..остъргана, по думите на професора.. - като пъпка, която започна да расте неконтролируемо.. професорът просто мълчеше и не даваше никакви обяснения.. от лъче-терапията тази рана се затвори, но след третата химио- цисплатина и петфлуоро..се отвори ДУПКА, НА БРАДИЧКАТА, С КОЯТО ЖИВЕЕ ВЕЧЕ 6 МЕСЕЦА И КОЯТО ОТ 3 СЕМДИЦИ ПРЕДСТАВЛЯВА ОТВОР,ГОЛЯМ КАТО УСТАТА МУ.. на така наречените онко комитети 10 професори, доценти и пр ни гледат и МЪЛЧАТ. Пишат/без да се подписват../, на гърба на епикризата..язва/ не е рецидив/;след това..персистенция; аз инициирах микробиологично изследване, находка кандида глабрата 10 на 5 степен, колонизация-никой не препоръчва лечение.. не било важно; ноо хемоглобина падна катастрофални, до дни ще го яприемат за поредното кръвопреливане; не се храни, ужасна загуба на тегло; казаха ми/доктори/, че лъчетерапията при рак на глава и шия се комбинира ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, С ЕРБИТУКС ! КОЕТО НЕ Е НАПРАВЕНО!НЯМА ЛИ НЯКОЙ АНГЕЛ В КЛУБА, КОЙТО ДА МИ ПОДСКАЖЕ КАКВО ДА ПРАВЯ? ОПЕРАЦИЯ -ГОЛЯМА, с отстраняване на долната челюст не билавъзможна; било късно, ако някой я предлойи..бил дилетант/според мнението на мастити лицево-челюстни хирурзи/; тази рана била тумор, не била, щяла да се затвори/да не се затвори, не можело да се прави присаждане на тъкан..МОЛЯ, ПОМОГНЕТЕ!



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: sony]  
Автордъщepя (Нерегистриран)
Публикувано22.09.09 14:36



Мила няма спасение от този вид рак

и моя баща имаше и на езика! него го оперираха светилата в Стоматологичния факултет! но много бързо се развиха нещата при него. Мъчителни дни, 1/3от езика го нямаше, не можеше да се храни. последваха лъче , онкокомисий и .... след двегодини и в адски мъки ..... дано при вас нещата не стоят така! от все сърще Ви го желая!Борете се



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: дъщepя]  
Авторsony (Нерегистриран)
Публикувано22.09.09 14:39



blagodaria!..naiasno sum, no niakoi znae li za podoben sluchai- dupka vlitzeto.. i ot nikude..NISHTO,chuvstvam se , bezsilna



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: sony]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано22.09.09 17:32



Консултирали ли сте с д-р Славчев в болница "Токуда"? Ако не - направете го.



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: MD]  
Автордъщepя (Нерегистриран)
Публикувано22.09.09 19:28



Той не е ли в Стоматологичния факултет?



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: дъщepя]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано22.09.09 20:39



Ако беше там защо да Ви казвам друго???



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: MD]  
Автор laleto1 (непознат)
Публикувано23.09.09 13:17



Здравей, MD, много бих искала да знам какви са симптомите за този вид рак- на езика и въобще на устата? Трябва ли да има болка и рани , за да се притесни човек? Благодаря предварително!
П.П Бих помолила и други, които знаят нещо за симптомите, да ми пишат.

Редактирано от laleto1 на 23.09.09 16:08.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.