Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:41 24.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: laleto1]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.09.09 16:50



Докато MD отговори, можеш да погледнеш тази статия:





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: *jull**]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано23.09.09 20:56



И аз искам да помоля за съвет. Близо 4 месеца бях далеко от компютъра и затова не съм чела и писала редовно.
Моя близка има продължаваща дълго време болка в гърлото, която от нищо не минава. Не бих се тревожила толкова, ако нямаше три операции от рак - преди 15-16 години от РМЖ, седем години след това на бъбреците, след още 7 години гинекологична . Тя не ползува интернет и не може сама да попита, затова аз правя това. Имал ли е някой подобен проблем? Какво бихте препоръчали за тези силни и продължителни болки? Дано не е лоша диагноза !Очаквам с нетърпение вашата помощ!



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: *jull**]  
Автор laleto1 (непознат)
Публикувано23.09.09 22:41



Jull, благодаря ти за бързия отговор. Винаги си толкова отзивчива! Прочетох статията и сигурно ще се наложи да отида на лекар. Но в момента се боря с тумурите в пикочния мехур на мъжа ми, така че ще почакам още малко. Най- много ме плаши отслабването- близо 17 кг. Не знам дали е от стреса покрай болестта на мъжа ми или от друго нещо. Отново ти благодаря и Бог да те благослови!



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: laleto1]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.09.09 22:49



Миличка, за колко време си отслабнала със 17 кг? Храниш ли се както преди?
Защото ако нямаш апетит, не си доспиваш и т. н., може да изгубиш килограми.
Имаш ли някой от другите симптоми? Ако имаш сериозни съмнения, не отлагай,
защото не бива да се губи ценно време!





"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 23.09.09 22:52.



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: *jull**]  
Автор laleto1 (непознат)
Публикувано24.09.09 13:34



Jull, килограмите ги свалих за 7-8 месеца, но аз имам много други проблеми и си мисля, че е от тях. Колкото до симптомите- те са толкова много, че не знам дали има някой, който да ги няма. Това, което ме притеснява е, че ми е изтръпнал езика и леко е зачервен от двете страни.Ще те послушам за преглед, но по нататък. Просто сега нямам време- лекувам мъжа си, който в момента е на химиотерапия. Това, което ще се опитам на първо време е да спра цигарите. Отново ти благодаря за отзивчивостта.



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: sony]  
Авторmim_tom (Нерегистриран)
Публикувано13.11.09 18:20



Здравейте мили момичета,
Доста чета във форума, макар че не съм писала много. Много неща научих от тук, за което съм ви благодарна!
Мила Sony, май и ние вървим по вашия път

Първата операция на мама, за която писах по-рано, направи проф. Кунев в ИСУЛ, после през юли я оперираха втори път - в Пловдив. Този път много радикално - двустранна шийна дисекция и ревизия в устната кухина, наложи се да отстранят костен фрагмент от долната челюст... Много усилия положихме със сестра ми, майчето ни се възстанови в голяма степен физически. Вярно, че се храни само с пасирана храна, но силите и се възвърнаха. За съжаление обаче, след операцията не можеше да се прави нито химио-, нито лъчетерапия. И процесът продължи да се развива. Сега има две нови метастази, едната на бузата, а другата на шията. Днес със сестра ми са били на преглед в Ст. Загора, в диспансера, от където са казали, че туморът на бузата и вече е в разпад и с нищо не могат да помогнат... Вероятно там ще се образува рана, на по-късен етап ще ни дават болкоуспокояващи... Освен всичко това от десетина дни се отвори една малка дупчица на мястото, което най-трудно заздравя след операцията и сега там има връзка с устната кухина... Това е, лекарят е казал, че каузата ни е обречена! Искахме да търсим серум от син скорпион или канглайт, но дали има смисъл? не знам.. Чудя се какво да направим, за да и спестим мъките и болките? Моля те, Sony, пиши как е съпруга ти, как се справяте вие! Ще съм благодарна на всеки, който даде съвет или пише за своя опит! Може да ми пишете и на имейл mim_tom@abv.bg



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: Jackueline]  
Авторvik4eto (Нерегистриран)
Публикувано04.12.09 01:30



Пак съм тук след близо година маята майчица си замина на 21.08.09 най черният ден искам да пожелая на всички тук да вярват в чудо при мен то не се случи надявам се искрено и от все сърце за вас да стане има господ бъдете ЗДРАВИ.Маме почивай в мир страшно много ми липсваш.ОБИЧАМ ТЕ!!!



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: vik4eto]  
Авторmim_tom (Нерегистриран)
Публикувано16.12.09 14:43



Vik4e, zdravej!
Най-искрено ти съчувствам, мир на душата и...

От това, което си писала тук, разбирам, че си в Ст. Загора. Моята майка е в Сливен, така че и ние сме към онкото в Ст. Загора. Искам да те питам дали в последните месеци ви помогнаха с нещо от там (евентуално палиативни грижи или нещо друго), защото ние сме ходили 3-4 пъти при тях, но единственото, което ни казаха - на по-късен етап да отидем за обезболяващи. А мама може би скоро ще престане да се храни, отоците по лицето и шията и вътре в устата се увеличават, казва, че все по-трудно и става да си отваря устата... Питаме се какво ще правим, кого да търсим за помощ... Ако имаш сили и желание, пиши ми, може и на мейла, много ще съм благодарна за всякакъв споделен опит и съвети. Благодаря!



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: mim_tom]  
Автор refCo (четящ)
Публикувано12.03.10 16:24



Здравейте,

Става въпрос за татко.

Ето накратко историята на неговото заболяване:

От 2005 година сме по болниците. След прекаран инфаркт през ранната есен на 2004, има направен 3-ен байпас в началото на 2005 година. След като не успя да се възстанови на 100% след тази интервенция физически, аз се опасявам, че след психическо натоварване нещата се усложниха до днешното състояние.

През април 2008 му се появи едно топче под лявата половина на езика, с големината на по-голямо царевично зърно. С надеждата да е нещо незначително, той не предприе нищо до есента на 2008, като в началото дори го криеше от нас.

След направен преглед и консултации със специалист УНГ от ИСУЛ София, на 10.2008 бе направена частична резекция на езика с находка: „Язвено-некротична маса по левия ръб на езика и пода на устната кухина.” Хистологичният резултат е „Добредиференциран (G1) спиноцелуларен карцином на езика T3N0M0".

Между 12.2008 и 02.2009 бе подложен на лъчетерапия, 33 процедури.
През месец Април 2009, след контролен преглед, се установява метастаза отляво на шията. На скенера няма данни за рецидив на мястото на резекцията.

След 6 процедури химиотерапия в онкологичния диспансер в Пловдив, от края на месец Май до средата на Месец Октомври 2009, през 12.2009 са направени радикална шийна дисекция в ляво и консервативна шийна дисекция от дясно, при които са отстранени метастази във лимфните възли от „плоскоклетъчен добредиференциран плоскоклетъчен карцином с кератинообразуване, с ангажиране на капсулата.

След направени още 2 процедури на химиотерапия в Пловдив и последвало скенер изследване, при което не се откриват видими патологични промени, последва контролен преглед на лекарска комисия в ИСУЛ УНГ отделение в София.

Заключението на комисията е за рецидив на езика и пода на устната кухина, предимно вляво. Тъй като основните методи на лечение са изчерпани вече, татко беше насочен за палиативни грижи към Диспансера по онкологични заболявания в Пловдив.

Общото му състояние е сравнително добро, след всичко прекарано дотук. Няма силни болки и не ползва силните болкоуспокояващи лекарства, които са предназначени за онкоболни и са му предписани от диспансера.

Второ мнение на УНГ лекар е, че "щом има въздух" и химиотерапевтите считат, че може да се продължи с химиотерапия, то е единствената терапия, с която можем да се целим право в десятката. Лекарят добави, че случаят на татко е сам по себе си вече едно чудо, щом е издържал на всичко това с неговите 50 вече килограма.

Татко отказа категорично да се подлага на 9-ти курс химиотерапия.

Вече се надяваме само на чудо, но просто не мога да си позволя да бездействам.

Все пак решихме да вземем още две мнения от специалисти химиотерапевти, преди да предприемем по-нататъшни стъпки.

Като добавки татко приемаше единствено "Герисан" по време на лъчелечението. Според мен, по клиничната пътека към лъчелечението, се полага и течната храна "Фресубин" по 500 мл бутилката. 3 бутилки дневно са напълно достатъчни за набавянето на всички необходими хранителни вещества на организма. На свободна продажба в аптеките, струваше около 8 лв.

Сега смятам да свървим в посока билки и алтернативни добавки, та било то и само психическата нагласа у всички нас, че нещо се предприема.

Татко се храни изцяло и само с пасирана до течност храна. Според мен доста добре се влияе от прясно изцеден сок от моркови (300-350 мл) смесен с престоял 2 часа сок от червено цвекло (100-150 мл), като общото дневно количество от 500 мл е напълно достатъчно (прочетено из форума).

На всичко отгоре, в ранната есен на 2010 година, майка ми бе оперирана от рак на яйчника, който беше в начален стадий. След прекарани 6 курса химиотерапия, поне нейните изследвания ми дават успокоение засега.

С надеждата и вярата, че все пак не всичко е изчерпано ... се превърнах от само четящ, във вече и пишещ участник в този форум.

Щом не можем да дадем повече години на живота си, нека дадем повече живот на годините си!

refCo


Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: refCo]  
Автор kykлeнcka пиpaня (новак)
Публикувано12.03.10 16:44



refCo,

идея нямам за въпросния тумор. Само исках да ви приветствам с добре дошъл в клуба, към който никой не иска да се присъедини!

Успех от сърце!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.