Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:14 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Инсулин потенцирана терапия/д-р Дамяновнови  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано02.02.08 23:15



За Интегративната медицина и ИПТ сме писали на няколко места. Направих тази обобщаваща тема за да мога да събера в нея всичко, което сме писали досега и да я вкарам в Справочника. В която от всички теми решите да пишете, няма никакъв проблем - не са заключени. Но оттук нататък, каквото и да пишем по темата ще го има на едно място в Справочника.






Нема начин да нема начин

Тема Re: Инсулин потенцирана терапия/д-р Дамяновнови [re: vesela.bg]  
Авторvalery 72 (Нерегистриран)
Публикувано02.09.09 21:57



Здравейте,
Майка ми започна от вчера инсулин потенцираната терапия.Тъй,като нещата при нас никак не са розови,както съм писала в темата за липосарком в нашия случай изпращат доктор,който и влива системите в къщи.Към момента и правят терапията с витамини и минерали.В петък след повторна биопсия очакваме резултат от хистология и ще започне евентуално химиотерапия пак в къщи.Междувременно не сме спирали и с Натанала.Когато видя някакво развитие на нещата ще пиша веднага.Ако има някой,който има нови отзиви от този тип терапия ще съм благодарна да сподели.



Тема Re: Инсулин потенцирана терапия/д-р Дамяновнови [re: vesela.bg]  
Авторvalery 72 (Нерегистриран)
Публикувано04.09.09 13:17



Днес направиха първата инсулин потенцирана химиотерапия на майка в домашни условия.Тъй,като диагнозата не е напълно сигурна/липосарком,лимфом?/комбинираха следните цитостатици:цисплатин 14 мг.,ерирубицин 9 мг.,ендоксан 240 мг./Аз не съм наясно с цитостатичните препарати,така,че ако някой ми даде някаква яснота за тези препарати бих била благодарна.Иначе този тип терапия се понася леко.Основният курс ще бъде 6 вливания през 6 дни.За сега единственият страничен ефект е сънливост.
На всички здраве и сили!



Тема Re: Инсулин потенцирана терапия/д-р Дамяновнови [re: valery 72]  
Автор ИлeнkaKo (непознат )
Публикувано04.09.09 13:38



Скъпа, при неуточнена диагноза...химиотерапия. Аз не съм лекар, но съм учудена.



Тема Re: Инсулин потенцирана терапия/д-р Дамяновнови [re: ИлeнkaKo]  
Авторvalery 72 (Нерегистриран)
Публикувано04.09.09 14:27



Почти сигурни са,че е липосарком.Смятат,че развитието е много агресивно.Аз също вече не зная кое е правилно и кое не.Ще следя състоянието и показателите и ще пиша.
Сили и здраве!



Тема Re: Инсулин потенцирана терапия/д-р Дамяновнови [re: valery 72]  
Автор ИлeнkaKo (непознат )
Публикувано04.09.09 14:33



Успех от сърце.



Тема Re: Инсулин потенцирана терапия/д-р Дамяновнови [re: ИлeнkaKo]  
Авторvalery 72 (Нерегистриран)
Публикувано04.09.09 14:49



Благодаря много!Успех и на вас!



Тема Re: Инсулин потенцирана терапия/д-р Дамяновнови [re: valery 72]  
Автор avena ()
Публикувано05.09.09 18:51



И аз съм с намерение да отида в тази клиника, за майка ми. Като последна надежда, защото здравната ни система я отхвърли, не и дават никакви лекарства и никакви терапии. А има три операции на дебелото черво и тъй като хирургът явно не си е свършил добре работата туморът е обхванал целия малък таз! Надявам се те да не я отписват така.



Тема Re: Инсулин потенцирана терапия/д-р Дамяновнови [re: avena]  
Авторvalery 72 (Нерегистриран)
Публикувано05.09.09 23:36



Опитайте.Със сигурност няма да ви върнат а също така няма и да и навредят.Виждам доста хора в клиниката,които са с подобрено състояние.Недостатъкът е,че цените са доста високи но в такава ситуация човек дава и последните си пари стига да се помогне.

P.S.Извинение към модераторите,че излизам,като нерегистриран.Всеки път преди влизането в клуба се регистрирам но нещо не се получава.Явно проблемът е в компютърната ми грамотност.



Тема Re: Инсулин потенцирана терапия/д-р Дамянов [re: valery 72]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано06.09.09 00:06



По повод ригистрацията - напиши имейла си и ще се опитаме да помогнем!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Инсулин потенцирана терапия/д-р Дамяновнови [re: valery 72]  
Автор avena ()
Публикувано06.09.09 10:57



А с предварителни записвания ли е? Аз мисля да отида утре сутрин на място със всички изследвания за да се започнат процедурите възможно най-скоро. Майка ми никак не е добре, мисля ,че от вчера започнаха кризите.



Тема Re: Инсулин потенцирана терапия/д-р Дамяновнови [re: valery 72]  
Автор Valery 72 (непознат )
Публикувано06.09.09 12:15



Благодаря отново Джул!
valeria_a@abv.bg
Този път се получи сякаш!



Тема Re: Инсулин потенцирана терапия/д-р Дамяновнови [re: avena]  
Автор Valery 72 (непознат )
Публикувано06.09.09 12:20



Здравей Авена!
Аз предварително се договорих за час.Става бързо.При нас идват и правят вливанията в домашни условия.Домашното посещение се таксува с 30 лв.допълнително.Докторът,който идва /др.Георгиев/ е изключително възпитан и мил човек.Желая ви успех



Тема Re: Инсулин потенцирана терапия/д-р Дамяновнови [re: Valery 72]  
Автор avena ()
Публикувано08.09.09 19:04



Днес и аз отидох там. От толкова време ходене по болници и поликлиники, най-после видях малко човечност и отзивчивост. Д-р Дамянов също е един много мил човек и отговаря на всякакви въпроси, на които другите доктори ме поглеждаха с презрение как мога да не го знам това, например тумор в разпад. Каза ми всичко както си е, не ми даде сигурна прогноза за ремисия, но аз ще продължа с лечението на майка ми при него, защото поне нещо се прави а не се захвърля един човешки живот на боклука само защото е достигнала преклонната възраст от 73г. Благодаря Валери!



Тема Re: Инсулин потенцирана терапия/д-р Дамяновнови [re: avena]  
Автор Valery 72 (непознат )
Публикувано08.09.09 20:06



Здравей Авена,
Радвам се,че си доволна от първоначалнато посещение.Пиши от време на време как вървят нещата при вас.Аз също ще пиша ,така че обмяната на опит да е взаимна.При нас за сега редуват витаминозната и химиотерапията.Определено витаминозната даде ефект върху черния дроб/показателите/ и хемоглобина,което при химиотерапия е много важно.За химиотерапията все още нищо не мога да кажа.В четвъртък и е второто вливане.Със сигурност обаче неприятните ефекти са по-меки от стандартната химиотерапия.Отделно имаме предписани новомин и още 12 микроелемента,добавки и лекарства под форма но капсули и лекарства.Утре ще сложат на майка катетър,тъй като се притесняват от намалена диореза,което е пречка при интоксикацията.Освен това се надяват по този начин да понамалеят и отоците.
Очаквам в някакъв момент включване и от теб.
Доколкото в онкологията пренебрегват лечението на възрастните хора,то майка ми е на 60 г.Видях подобно рутинно и непростимо отношение не само към нея а и към по-млади хора.



Тема Re: Инсулин потенцирана терапия/д-р Дамяновнови [re: avena]  
Автор avena ()
Публикувано17.09.09 11:41



Ние продължаваме с посещенията в клиниката на д-р Дамянов. Вчера направиха първата химиотерапия, досега и правиха вливания с озон и едно кръвопреливане за да се вдигне хемоглобина. От две седмици майка ми почти само лежи и едва и стигаха силите за да отидем до клиниката а днес стана и започна да домакинства

. Борбата продължава!



Тема Re: Инсулин потенцирана терапия/д-р Дамяновнови [re: avena]  
Автор gali4 (непознат)
Публикувано18.09.09 10:29



Браво, Авена!
Стискам палци нещата да вървят към все по-добро и майчето ти да се стабилизира и пребори! Успех, мила!





Тема Re: Инсулин потенцирана терапия/д-р Дамяновнови [re: avena]  
Авторiva tiche (Нерегистриран)
Публикувано28.11.09 20:55



Моя близка е в 4 стадии тумор в стомаха с разсеики.Ходих ме при д-р Дамянов,каза за инсулиновата терапия.Ако някои е ползвал да сподели за резултатите.Моля ви !



Тема Re: Инсулин потенцирана терапия/д-р Дамяновнови [re: iva tiche]  
Автор m1ma (непознат)
Публикувано28.11.09 22:10



Здравей,мила!Включвам се в темата,защото нашият случай е сходен с вашия.Мама вече я няма,но аз продължавам да следя форума,не знам защо,може би за да съм от полза на тези,които продължават борбата.
Сега по темата-мама беше с доста напреднал стадий на карцином на маточната шийка-предпоследен.Естествено тръгнахме по конвенционалния път на лечение-химио и лъчетерапия,всички изследвания показваха,че печелим битката -туморни маркери,скенер,визуален преглед-всичко-о.к. .Но уви... радостта ни беше само 3 седмици,после почнаха болките,смущения в различни органи и други странни симптоми .След нови изследвания разбрахме и жестоката истина-ракът е там,много разрастнал и думите"ние бяхме до тук,нямаме обяснение как е станало".И прибрахме мама в къщи да си умира у дома,както ни посъветваха.
Но не можах да приема да седим и да чакаме мама да умре.първоначално започнахме с Натанал-около 1 седмица-положителен ефект:поява на апетит.След това от форума научихме за тази клиника и се доверихме на доц.Дамянов.Няма ше обещания за чудеса,каза,че лъчетерапията е увредила и отслабила много организма и първият етап ще бъде просто да спрем разрастването на рака,и ако нещата са о.к ще има и втори-вече за намалянето.Първото положително нещо беше отслабването на болката -от непоносима и влудяваща,дори и със силни мидикаменти(коктейли от нурофен,габаневрал,аулин,идр.)до понасяща се болка-без обезболяващи.За нас това беше много.В тази клиника всичко е индивидуално-ако дадена лечебна комбинация не даде резултат се преминава на друга.Отношението към пациента е повече от идеално-от доцента до санитарките,вярно е ,че си плащаш,но ние и в обикновената болница плащахме и то доста,но не получихме нищо-чувствахме се виновни,че бяхме болни и я занимаваме с нас-тя е толкова заета!
Много се разводних и, може би клоня към плювалната тема но исках да дам по-обширна информация.Та искам да кажа,че само в тази клиника срещнахме отношение и оптимизъм.Тези хора не ни оставиха до края,колкото и да беше безнадежно не ни оставиха сами-почти до самия финал,винаги намираха схеми.Заради тях мама не стигна до морфин,просто си отиде от пораженията от лъчетерапията-хидронефроза и изгаряне на дебелото черво.На финала,единият от докторите,който идваше в къщи за процедурите плака заедно с нас за мама!Дълбок поклон пред такива ЛЕКАРИ!
Та от всичките ми хаотични мисли искам да кажа едно:ако може да осигурите парите-пробвайте там,няма каво да губите,а само да спечилите!Ако организмът на вашата близка не е много увреден,мисля ,че имате шансове.Искрено ви желая тя да се оправи!Не можете да си представите как желая всички в този форум да оздравеят и тук да си говорим само за манджи и плетки!Успех!



Тема Re: Инсулин потенцирана терапия/д-р Дамяновнови [re: iva tiche]  
Автор avena ()
Публикувано29.11.09 12:31



Аз водя майка там. Нейния тумор е обхванал целия малък таз и има разсейки. От онкологията казаха, че нищо не може да се направи и да започнем да и даваме обезболяващи. Започнахме терапиите при д-р Дамянов на 09.09.2009г. и до преди една седмица беше много добре и нищо не я болеше. Но сега съм доста притеснена защото започна един възпалителен процес на една от сперациите и всеки ден отпада все повече. В понеделник най-вероятно ще сменят схемата на лечението, надявам се да помогне. Защото до скоро наистина беше много добре, почти не и личеше, че има толкова сериозно заболяване. Хората в клиниката, т.е. персонала, са много мили, човечни и отзивчиви и смятам, че това също много помага на болните.



Тема R До Валеринови [re: avena]  
Автор tininita ( непозната )
Публикувано29.11.09 16:29



Миличка,ти първия път заведе ли майка си в клиниката,или отиде сама с документацията ,защото съпругът ми е напълно неподвижен.



Тема Re: R До Валеринови [re: tininita]  
Автор Valery 72 (новак)
Публикувано30.11.09 00:49



Първият път аз заведох мама,но когато видях колко усилия и представляваше се договорих да идват за вливанията в къщи.Няма за има проблем директно на място да се уговориш за домашни посещения.
Събери,колкото можеш от силата си.Аз бях на предела си,но някак си я събрах,друг въпрос дали направих най-доброто.

С много топли чувства ти желая успех!



Тема Re: R До Валеринови [re: tininita]  
Автор avena ()
Публикувано30.11.09 10:44



Първият път отидох с епикризите и всички други изследвания. Освен това при тях има лекар който прави домашни посещения.



Тема Re: Инсулин потенцирана терапия/д-р Дамяновнови [re: m1ma]  
Автор avena ()
Публикувано30.11.09 12:52



Толкова съжалявам, най-искрените ми съболезнования, мисля, че сме се засичали с вас в клиниката. Беше прекрасен човек!



Тема Re: Инсулин потенцирана терапия/д-р Дамяновнови [re: avena]  
Автор pawnshop_didi (непознат )
Публикувано26.12.09 18:10



Здравей, avena.
Може ли да пишеш как се развива лечението на майка ти при д-р Дамянов. Лелята на съпруга ми е оперирана от рак на дебелото черво, но има метастази в малкия таз. Говорихме с д-р Дамянов и ще започне лечение при него в началото на другия месец. Обнадеждаващи ли са резултатите при него. Може ли да й вдъхнем надежда, че ще има облекчение на страданието й?



Тема Re: Инсулин потенцирана терапия/д-р Дамяновнови [re: pawnshop_didi]  
Автор avena ()
Публикувано30.12.09 18:11



Здравей,вече станаха 4 месеца откакто започнахме с леченето на майка ми при д-р Дамянов . Ще цитирам един от пациентите там : д-р Дамянов му зададе простичкия въпрос "как си ?", а човекът също така простичко отговори "жив съм ! ". И така : майка ми е жива! Преди 4 месеца от онкологията я отписаха и ми казаха да чакаме скоро края и да започнем с опиатите. Опиати НИКОГА не сме и давали, 4-5 пъти на месец може би да е пила аналгин или парацетамол. Лошо стечение на обстоятелствата беше ,че не можахме да я опазим от грипната вълна предишния месец което ни върна доста назад в лечението. Преди това показателите и бяха като на почти здрав човек, а и тя така се чувстваше. Сега сме започнали едно ново лечение, при което първите 2 седмици са много тежки, но те почти са към края си и аз определено виждам "светлинката".
И пак искам да кажа - майка ми е жива и беше с нас на Бъдни вечер и на Коледа.
Страшно съжалявам ,че не разбрахме за тази клиника преди 1 година, със сигурност щях да дишам по леко сега!



Тема Re: Инсулин потенцирана терапия/д-р Дамяновнови [re: avena]  
Авторaни (Нерегистриран)
Публикувано20.04.10 15:30



avena, би ли писала актуална информация за лечението на майка ти!
Ще се радвам ако лечението върви добре.



Тема Re: Инсулин потенцирана терапия/д-р Дамяновнови [re: aни]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано26.05.10 10:40



Здравейте, и ние с баща ми решихме да се лекуваме при д-р Дамянов. Диагнозата е рак на бъбрек с метастази в белия дроб. Ходихме на консултация при него, иска да направим още един скенер и тогава да отидем пак.



Тема Re: Инсулин потенцирана терапия/д-р Дамяновнови [re: benzar]  
АвторTeoдopa (Нерегистриран)
Публикувано04.11.10 15:15



Защо няма актуална информация за лечението? Никой не пише как завършва историята... Действа ли или не? Ако някой има информация, нека пише. Аз утре имам среща с д-р Дамянов и ще съобщя новата информация, но все пак някой ако може да ми даде нещо преди това, ще съм много благодарна.



Тема Re: Инсулин потенцирана терапия/д-р Дамяновнови [re: Teoдopa]  
АвторTeoдopa (Нерегистриран)
Публикувано10.11.10 00:46



Ами...срещнах се с д-р Дамянов. Както четох, много е внимателен. Обясни ми всичко, което исках да знам. Информацията не се различаваше от тази, коят ое дадена тук. Силно се надявам да има ефект лечението, защото ни остана само тази надежда....:( Само едно се чудя, защо никой не пише какво се случа след лечението и по време на лечението? Защо никой тук не споделил онази така чакана новина, че всичко е наред и живота продължава.....



Тема Re: Инсулин потенцирана терапия/д-р Дамяновнови [re: Teoдopa]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано10.11.10 09:27



Теди, прочетох и предишното ти мнение и много ми се искаше да ти напиша, че всичко е наред. Факт е, че много хора загубиха битката, но си спечелиха още време с близките си. Причините са много и различни. Силно се надявам да напишеш, че всичко е наред след терапията.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Инсулин потенцирана терапия/д-р Дамяновнови [re: Teoдopa]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано11.11.10 15:17



Здравей Теодора,
Аз например нищо не писах, защото таска или иначе не можахме да отидем и да проведем лечение при д-р Дамянов и не мога да кажа нищо повече. Успех и не се предавайте!



Тема Re: Инсулин потенцирана терапия/д-р Дамяновнови [re: benzar]  
АвторTeoдopa (Нерегистриран)
Публикувано11.11.10 22:34



Всичко толкова бързо се развива и толкова много ме е страх. Предполагам всеки тука знае какво чувствам и какво изживяваме, но толкова се надявам, че всичко може да има щастлив край..........Още не сме започнали терапията. В момента майка ми е в болницата в Стара Загора, чакаме да я изпишат. Иначе сме намерили и парите, намерих и къде да отседнем...но там ни бавят. А лекарят и каза "Много е лошо положението.Много е лошо." Отказаха нова химиотерапия, само пречистващи кръвта лекарства и нищо...А времето минава...Болестта се развива.......Това ли е най-доброто което можем да направим? Моля, някой ако има предложение за по- добър вариант от д-р Дамянов, нека пише...



Тема Re: Инсулин потенцирана терапия/д-р Дамяновнови [re: Teoдopa]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано12.11.10 07:51



Прочети тази тема и ако решиш да се свържеш, ще ти пратя координати.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Инсулин потенцирана терапия/д-р Дамяновнови [re: Buba67]  
АвторTeoдopa (Нерегистриран)
Публикувано15.11.10 13:57



За да не отварям нова тема, искам да попитам дали някой знае на каква цена ще излезе скенер на бял дроб и коремни органи в Онкологията? Днес бяхме при д-р Дамянов и пуснахме всички изследвания, но иска да направим и скенер. Прати ни при д-р Беева. Обади и се и се разбрахме да се чуем пак утре, за да запиша час. Но искам да знам предварително цената. И евентуално личния дали не би могъл да деде направление за това? Благодаря ви предварително



Тема Re: Инсулин потенцирана терапия/д-р Дамяновнови [re: Teoдopa]  
Автор topchi (mama na dvama)
Публикувано15.11.10 21:02



И аз бях с намерение да отворя нова тема за д-р Дамянав , моля споделете своя опит с инсулиновата терапия. Какво се случи с вас след като минахте курса на лечение.
Става въпрос за майка ми която , е с голям тумор на надбъбречната жлеза и лезии в белия дроб. След почти едномесечно премятане в ендокринолагията и втора хирургия на Александровска болница, където почти бяхме стигнали до операция я изписаха без ясна диагноза и препратка към диспансера в Дървеница. А сега на къде ??
Моля разкажете как беше при вас ??
Днес бяхме при Дамянов и мненията са 50 на 50 .

Редактирано от topchi на 15.11.10 21:03.



Тема Re: Инсулин потенцирана терапия/д-р Дамяновнови [re: Teoдopa]  
Автор ondinche ((оптимист))
Публикувано15.11.10 21:42



доколкото ми е известно, направление за скенер може да се вземе само от специалист. ако личният ви даде за хирург или някаъв друг специалист, може той да ви даде за скенер.
скенерът на бял дроб и коремни органи има значение дали искате да е с контраст или без.. това влияе върху цената.
Може да питате директно на регистратурата за цена и да се ориентирате. Да, Д-р Беева е скенерист. Обикновено скенерите с разчитането са готови до 48 часа.



Тема Re: Инсулин потенцирана терапия/д-р Дамяновнови [re: vesela.bg]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано21.02.12 19:02



Днес предаването "Споделено с Вихра" по ТВ7 беше посветено на Центъра по Интегр. медицина и ваксината на Коули. Присъстваха пациенти с техните истории и шефа на Клиниката.
Предполагам, че предаването може да се открие някъде в Интернет, ако някой се интересува.

Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове


Тема Re: Инсулин потенцирана терапия/д-р Дамяновнови [re: nelgina]  
Авторpaheli (Нерегистриран)
Публикувано14.03.12 16:40



Някой може ли да ми каже приблизително колко излиза лечението на месец. Знам, че е индивидуално, но все пак съвсем ориентировачно. Майка ми е с тумор на панкреаса и метастази в черния дроб.



Тема Re: Инсулин потенцирана терапия/д-р Дамяновнови [re: paheli]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано14.03.12 17:26



Последно за тримесечна терапия на рака на черен дроб поискаха 4000 лева, но това са няколко терапии месечно, не една. Като ги разделя - 1300 месечно, но всичко е индивидуално.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Инсулин потенцирана терапия/д-р Дамяновнови [re: Buba67]  
Авторkrasiva (Нерегистриран)
Публикувано16.03.12 04:20



Адски е скъпо. Някой беше казал, че вливат огромни количества витамин це. Витамин це е антиоксидант и не се натрупва в организма. Водоразтворим е и колкото и да се вземе се изхвърля с урината. Но в големи количества може да предизвика поява на камъни в бъбреците. Но това е "бял кахър". Както каза един колега "терминално болен за пристрастяване към морфин не мисли".
Според мен, при рак на панкреаса, най-много да се стигне до ремисия с тези методи, а не до пълна ремисия, тоест изчезване на рака, въпреки, че няма токова нещо като излекуванепв онкологията, пълна ремисия си е точно това нещо



Тема Re: Инсулин потенцирана терапия/д-р Дамяновнови [re: paheli]  
Автор DianaYoncheva (непознат )
Публикувано30.03.12 18:11



Майка ми проведе там един цикъл на лечение за перода октомври - ноември миналата година. Терапията се назначава индивидуално, при нея имаше 6 курса ИТП и озонотерапия преди и между всеки курс /не знам дали се изразих достатъчно ясно/. Самата ИПТ беше 310 лв, озонотерапията - 60 лв. при майка ми бях 6 продедури ИПТ и 14 озонотарапии. Отделно почти при всяка от тези манипулации имеше и лечение с електроди, но то не е скъпо -20лв. Общо за около месец и половина - малко над 3000лв, без хранителните добавки.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.