Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:54 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема ДОБАВКИ ПРИ ХИМИОТЕРАПИЯнови  
Авторkaт (Нерегистриран)
Публикувано18.04.06 10:43



Моля Ви кажете ми какви добавки трябва да се пият по време на химиотерапията и какви след химиотерапията.В аптеката където купувам добавки жената каза че когато започне химиотерапията трябва да се спрат всички добавки с антиоксидантно действие.Но те всички са такива.Моля ви кажете какво трябва да се пие за повишаване на левкоцитите.
И какво мислите за астрагала и гъбите реиши/това е японска билка/казват,че повишават белите кръвни клетки,но на опаковката пише след химиотерапия,а докато е на терапия какво...?Тя трябва да е 6мес на терапия,но много се съмнявам да издържи!Дано да издържи,но ако някой знае каква е логиката с антиоксидантите моля да ми я обесни.
Знам че е много обаркано,но съм много притеснена

Редактирано от *jull** на 22.07.11 18:01.



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: kaт]  
Авторsta (Нерегистриран)
Публикувано18.04.06 11:14



кат, за габите реиши има добри отзиви по това което сам чел из чуждите сайтове. Аз даже тарсех къде в България може да се намерят. Ти каде ги видя ? Наименование на добавката? Има също и едни китайски гъби - shiitake за които също имам добри отзиви по чуждите форуми. Търся ги и тях но засега неуспешно.



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: kaт]  
Авторgal55 (Нерегистриран)
Публикувано18.04.06 11:17



Кат,татко ми е с рак на дебелото черво.В момента сме на химиотерапия от м.Януари,в четвъртък ни е 6-тата вливка.Още от самото начало химиотерапевтката ни каза да пие бирена мая 3х2,витамин Б-комплекс 3х3,сок от червено цвекло и моркови,да яде сурови орехови ядки-всичко това е за вдигане на левкоцитите.Относно други добавки не сме му давали,с изключение на алое+мед+вино веднага след операцията за подсилване на имунната система.Смятаме и след химиотерапиите да му дадем пак.В момента лекарката ни е категорична,че няма нужда от никакви други добавки,освен изброените и Карзила за черния дроб/има начална форма на цироза/.Пиеше и шлемник,но тя ни посъветва да го спрем.
Желая ти успех и много здраве на семейството!



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: sta]  
Авторkaт (Нерегистриран)
Публикувано18.04.06 11:33



видях ги в един билков магазин в В.Търново но не мога да ти кажа как се казва добавката защото бяха някакви японски буквички иначе бяха мисля че към 5лв. Чел ли си нещо и за астрагала?И дали може да се използва по време на химиотерапия астрагала и рейшити.



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: kaт]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано18.04.06 11:48





Редактирано от *jull** на 25.03.11 22:45.



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: gal55]  
Авторmimi (Нерегистриран)
Публикувано18.04.06 12:50



Ne samo che e nalogitelno da se piat , no i polezno.AKO ste se interesuvali kakvi otrovi vlivat,chte vi stane barzo iasno zachto e vagno da se piat.Moiat savet /ot opita mi/ e da ne se doveriavate na aptekite-za 5 lv kakvo moge da ima vatre i kolko.A za meda, aloeto i vinoto, morkovite i cvekloto ne gi spiraite.Niama da mu navrediat! Vie kato iadete plodove i zelenchuci prez liatoto da se chuvstvate ZLE?!



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: mimi]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано18.04.06 13:13



Съпругът ми пие Деодан/ бацилус булгарикус с разни работи още/, котешки нокът на Вижън и Респивакс. Естествено и сокове. Кръвната картина е в норма непрекъснато.
Успех и не се притеснявай толкова. Не гледай само в черни краски. Много си се уплашила. Нали трябва ти да си опора в момента. Бори се и знай, че трябва да си здрава, за да помагаш на мама.



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: ket1234]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано18.04.06 13:34



Забравих да пиша, че пие Натанал още от м. юни миналата година почти без прекъсване.



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: gal55]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано18.04.06 14:06



ima6 li nqkakva predstavaza6to te e posavetvala da spre6 6lemnika



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: kat]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано18.04.06 14:10



имам представа каква химия и вливат,но аптекарката в билковата аптека ми каза че е по добре да се спрат антиоксидантите/не всички добавки ,но те повечето са с антиоксидантно действие/ защото пречели на химията да си върши работата - общо взето не я схванах логиката и затова моля ако някой знае да каже



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: kat]  
Автор vivi7 (непознат )
Публикувано18.04.06 16:29



и на мен това са ми го казалвали, има все пак логика, може би действат като преграда на химиотерапията, намаляват действието, борят се с нея. Не знам.



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: vivi7]  
Автор caмoдивa (тъжна)
Публикувано19.04.06 13:58



кой от най -ползваните и коментираните тук са с антиоксидантно действие??



Тема Джинджифилнови [re: kaт]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано05.02.07 16:49



Корени от джинджифил подтиска гаденето и повръщането при химиотерапия. В народната медицина се прилага за подобряване на храносмилането при ревматоиден артрит и остеит, при подуване на стомаха, гастрит и други.

1 чаена лъжичка корени от джинджифил се варят 5 мин. в 500 мл. вода. Прецежда се и се пие 3 пъти на ден преди хранене по 1 кафеена чашка.

не съм го пробвала. Прочетох го като препоръка на лекар.



Нема начин да нема начин!

Тема Re: Джинджифилнови [re: vesela.bg]  
Автор *jull* (())
Публикувано05.02.07 17:06



Само добавям към качествата на джинджифила - т. нар. "сладък джинджифил" е отлично средство при кашлица и прочиства бронхите. Купувам го от китайските магазини - това са всъщност люспи от стъблото на растението, които се дъвчат. Посипани са с пудра захар, защото естественият им вкус е леко лютив.





Тема Да се вземат, или не добавки при химиотерапия?нови [re: *jull*]  
Автор Didonata (мотивирана)
Публикувано07.12.07 16:47



Какво мислите по въпроса? Аз съм раздвоена. Копирам част от стаия, която е излязла тази година в няколко сайта и списания. Какво е Вашето мнение?

МИТ 8: ХРАНИТЕЛНИТЕ ДОБАВКИ ПРЕЧАТ НА ЕФЕКТИВНОСТТА НА ХИМИОТЕРАПИЯТА

Много често от пациенти се чува, че лекуващите ги лекари-онколози не им разрешават да приемат хранителни добавки, докато трае химиотерапията, защото това влияе отрицателно на ефективността от химиотерапията. Истината е, че не антиоксидантите ще допринесат за неефективността от химиотерапията с високи дози - самата химиотерапия е неефективна при лечението на рака.

Тъжното е, че онколозите, които твърдят това, не познават действието на естествените лечебни продукти и техники, а и не си направят дори труда да се свържат с лекаря, който е препоръчал тези продукти на общите им пациенти. Никога, нито един лекар-онколог не си е направил труда да се свърже с нас! А повечето от пациентите, които са се ориентирали към алтернативни методи на лечение, се преглеждат при онколози, (за да им се покрият разходите по СТ сканирането и лабораторните изследвания от медицинските им застраховки) и същевременно приемат хранителните добавки, препоръчани им от техните "различни" лекари.

Има случаи, когато рентгенолози с изненада са забелязвали, че „нелечим рак" значително се е свил и са питали пациентите, с какво са постигнали това, но въпреки това - никога не са се свързвали с лекарите, предложили алтернативното лечение и отговорни за терапията.

Ако се изследват билковите добавки и антиоксиданти приемани от пациенти страдащи от рак, на които се прилага и химиотерапия, обикновено се установява, че пациентите са постигнали поне едно от следното:

>> Повишили са възможностите си за оцеляване
>> Намалени са страничните ефекти
>> Повишили са възможностите на химиотерапията за унищожаване на рака
>> Пациентите се чувстват по-добре

Май всички искаме да знаем, кои от тези въздействия, научно доказани, не се харесват на лекарите-онколози?

Истината: Хранителните добавки повишават ефективността и намаляват страничните ефекти на химиотерапията.

Ако можеш да победиш другия - значи си силен, ако можеш да победиш себе си - значи си велик.


Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: sta]  
Авторalgaivel (Нерегистриран)
Публикувано07.12.07 17:08



sta, гъбите, а и доста други неща можеш да намериш тук


Цената им е доооста над 5 лв, но нали всички се надяваме да помогнат



Тема Re: Да се вземат, или не добавки при химиотерапия?нови [re: Didonata]  
Автор *jull** (())
Публикувано07.12.07 18:28



Аз съм ЗА! Да се взимат добавки! Веднага правя уточнението - зависи какви. Абсолютно съм съгласна, че в по-голямата си част лекарите са невежи по отношение на алтернативната медицина. Но ако трябва самите те да продават някоя хранителна добавка, са много убедителни...
И друг път съм го казвала - когато съпругът ми преди години се лекуваше, докторът, който му приготвяше добавката, беше изолиран в една съборетина в двора зад Онкологията и презрително го наричаха "шарлатанин". А после си преписваха заслугата за отличната му поносимост към терапиите и в крайна сметка оздравяването му...





Тема Re: Да се вземат, или не добавки при химиотерапия?нови [re: *jull**]  
Автор kalu6ka (непознат)
Публикувано07.12.07 21:26



Може да си писала вече за това, съжалявам но не съм го прочела, би ли казала каква е била добавката.



Тема Re: Да се вземат, или не добавки при химиотерапия?нови [re: kalu6ka]  
Автор *jull** (())
Публикувано07.12.07 22:00



Да, разбира се. Това е Деодан - в Гугъл има сайт на фирмата-производител. Контактува се пряко с производителя, като самият д-р Богданов дава консултации и препоръчва дозата. Моя близка в момента е на тежка химиотерапия и също я кара без никакви странични последствия. Не приема никакви други добавки, нито дори сокове, защото е в друг град (там няма кой да се грижи за нея).





Тема Re: Да се вземат, или не добавки при химиотерапия?нови [re: *jull**]  
Автор iliana.k (минаващ)
Публикувано07.12.07 22:40



Аз в момента пия Деодан.Започнах го преди месец и половина.Преди това бях с повишен ТМ.След Нова година ще ходя на изследвания на ПКК,ТМ и скенер и ще пиша за резултата.Пия само него така,че ако има подобрение ще е само от Деодана,ако няма ще опитам с нещо друго-няма да се предавам,я

.



Тема Re: Да се вземат, или не добавки при химиотерапия?нови [re: *jull**]  
Автор Didonata (мотивирана)
Публикувано08.12.07 21:09



Благодаря за консултацията



Ако можеш да победиш другия - значи си силен, ако можеш да победиш себе си - значи си велик.

Тема Re: Да се вземат, или не добавки при химиотерапия?нови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано08.12.07 21:20



И аз като почнах тази химия реших да не пия добавки. Попитах доктора си и му изказах предположенията, че антиоксидантите ще намалят действието на химията и т.н. А той ме попита: "Ами здравите клетки какво ги правим тогава? И те ли да мрат?" И ме посъветва да си пия добавки и най-вече витамини, като каза че здравите клетки се нуждаят от тази подкрепа. Така че аз си вземам тук квото съм си почнала и това е



Нема начин да нема начин

Тема Re: Да се вземат, или не добавки при химиотерапия?нови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано20.09.08 00:04



Рецепта на руската авторка И. А. Филипова – помага на организма не само да дойде на себе си след химиотерапията, но и активизира за борба с останалите отслабнали ракови клетки:

- Първите 5 дни се приемат по 10 капки сок от чесън – 2 приема по 5 капки. След това се изпиват 10 мл пресен сок от живовлек. След половин час се изяжда 1 супена лъжица мед.
- Вторите 5 дни – същото, но се увеличава дозата сок от чесън – 2 приема по 10 капки
и така дозата се увеличава на всеки 5 дни, докато стигне до 1 супена лъжица сок от чесън.
Три месеца след началото на, дозата започва да се намалява по обратния ред до първоначалните 10 капки.





Тема Re: Да се вземат, или не добавки при химиотерапия?нови [re: *jull**]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано21.09.08 15:55



Прочетох всички мнения по темата.
Аз също съм за добавките,защото организма произвежда свободни радикали(вредни за човека),особено когато си на химия или лъче.Точно този антиоксидант олавя свободните радикали и по добре се понасят тези терапий.
Когато дъщеря ми беше на лъче и химия ги удвояваше,по 8 таблетки Новомин вземаше,а през почивките по 4.



Тема Re: Да се вземат, или не добавки при химиотерапия?нови [re: Лoли]  
Автор vesi_65 (непознат )
Публикувано18.01.09 01:04



Аз лично съм много "за" хранителните добавки, включително и по време на химиотерапия, но съпругът ми, с карцином на тестиса, не иска и да чуе щом не са му предписани от лекар. Дайте идея под каква форма да му ги давам без той да разбере.



Тема Re: Да се вземат, или не добавки при химиотерапия?нови [re: vesi_65]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано18.01.09 01:48



В такъв случай, най-добре е да разговаряте с лекуващия го лекар, за да ви препоръча той подходящите добавки. Каквото и да е отношението му към тях, едва ли ще има нещо против пресните плодови и зеленчукови сокове. Би могла да му даваш ленено олио и смляно ленено семе в храната (напр. супи), да използваш по-често куркумата като подправка. Нека да яде всеки ден суров или печен лук, чесън, често му приготвяй тиква (препоръчителна при неговото заболяване), както и да пие отвара от семенника й. Много полезен е чаят от кръвен здравец. Има и много други възможности, но с една дума става въпрос да подпомагате организма по естествен начин, т. е. чрез натурални храни. Предполагам, че съпругът ти няма да има възражения.

УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."

Тема Без да разбере?Re:..добавки при химиотерапия?нови [re: vesi_65]  
АвторDimana (Нерегистриран)
Публикувано18.01.09 08:22



По повод на искането ти за съвет как да даваш добавки на съпруга си без да разбере и без неговото съгласие искам да ти разкажа следната история (която може би и да е градска легенда):

Една американка практикуваща Рейки (японски метод за енергийно лечение) имала съпруг, който отказвал тя да го лекува, когато имал някакви болестни неразположения, защото не вярвал в тези "глупости". Веднъж се прибрал, почнало да го втриса, вдигнал температура - изобщо...приготвил се за поне тридневен грип; легнал си с мисълта как сутринта ще се обади на работа, ще се извини, че е болен и няма да отиде.

Рейкистката, обаче, обичайки го и виждайки го, че страда, решила да му помогне и без неговото изрично съгласие; знаела, че няма да приеме "бабините деветини" и за това, както понякога се прави в Рейки - подала енергия за излекуване към неговото "върховно аз".

На другата сутрин мъжът се събудил напълно здрав, тя се радвала и се подсмихвала на неверието му, но нищо не казала.

Тръгнали на работа; обикновено взимали заедно такси и той слизал пръв; когато стигнали работата му те се целунали, разделили и тя го гледала щастлива (и укоряваща го мислено за неговото нежелание да приеме и/или повярва в нетрадиционното лечение) как се отправя към входа на една от двете кули на Световния Търговски Център. Датата била 11 септември 2001.



Тема Без да разбере?Re:..добавки при химиотерапия?нови [re: Dimana]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано18.01.09 15:00



Олеле, Димана! Направо тръпки ме побиват!



"Совите не са това, което са..."

Тема Без да разбере?Re:..добавки при химиотерапия?нови [re: *jull**]  
АвторDimana (Нерегистриран)
Публикувано18.01.09 17:10



Jull'e

И на мен тази история много ми беше доста поучителна. Често съм си мислела за правото ни да правим насила добро. Много ми е било трудно да приема, че не бива да го правим, че има случаи в които знаем по-добре, кое е доброто за другия и трябва да го "поучим". Но от известно време почнах да разбирам, че всеки има право на избор, дори - на "грешен" и "неправилен" избор от наша гледна точка и се стремя да уважавам този избор без да съдя.

ПП. Това няма нищо общо с въпроса в темата, не искам изобщо да намеквам, че тук става дума за подобно насилствено добро. Просто ми кликна.



Тема Без да разбере?Re:..добавки при химиотерапия?нови [re: Dimana]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано18.01.09 19:24



На мен също отвреме-навреме ми се въртят подобни мисли, а предполагам, че не само на мен. Ако искаш, може да влезеш в една от темите (имаме няколко подходящи) и да дадеш началото на един разговор за "непоисканото добро".



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Да се вземат, или не добавки при химиотерапия?нови [re: *jull**]  
Автор vesi_65 (непознат )
Публикувано18.01.09 23:27



Благодаря *jull** . Много ми допадна идеята за лененото семе, аз самата пия ленено масло заради проблеми с холестерола, за тиквата също не знаех, а той я харесва. С отварите и чайовете определено е скаран, но ще се опитам да наблегна на лука и чесъна в храната. Проблемът е, че лекуващият го онколог му е казал да не приема никакви добавки и да яде каквото му е сладко. Последното съпругът ми го разбира в това да се тъпче с кебапчета, кюфтета и пържени картофи купени от кварталната барака за джобове и хамбургери, понеже аз категорично отказвам да приготвям нездравословна храна у дома.
Dimana, доста стряскаща е разказаната "градска легенда", много дълго разсъждавах върху написаното от теб и все пак реших, че не мога да го гледам как допълнително се убива и аз да не правя нищо. И без това ми е съвестно, че не ходя с него по прегледите и вливанията /и той го намеква, че другите били с придружители/, но все пак някой трябва и да изкарва средствата за съществуване и лечение.
Благодаря ви още веднъж, и КЪСМЕТ!



Тема Без да разбере?Re:..добавки при химиотерапия?нови [re: *jull**]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано19.01.09 05:38



Е, точно за това говорех и аз на Луми! И май наистина ще се окаже вярно, че е по-добре да помогнеш на някой, само ако той ти я поиска тази помощ!!! А не да я натрапваш по свое усмотрение

. Все си мисля, че най-силно и вярно е инстинктивното решение в някои моменти.



Тема Re: Да се вземат, или не добавки при химиотерапия?нови [re: vesi_65]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано21.01.09 01:06



Ами мисля,че е прав съпругът ти да не пие неща непредписани от лекаря.По-чисто от натуралните и по-сигурно няма.Аз бях със същото заболяване и освен бирена мая и фолиева киселина друго не съм близнал.Ядях всичко,наливах се с козе мляко и всевъзможни зеленчуци чиито корени са в земята.Стига се притеснява и го остави да яде каквото си иска и което му е сладко и не се притеснявай ,че някой производител на някоя добавка ще остане без парите ти.



Тема Re: Да се вземат, или не добавки при химиотерапия?нови [re: Гaмбa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано21.01.09 06:44



Лошото е само, че му е "сладко" да яде ония съмнителни кюфтета и кебапчета, както и картофите, пържени кой знае в каква мазнина... Ама пусти хранителни навици! Понякога се превръщат не във "втора", а в наша "първа природа"!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Да се вземат, или не добавки при химиотерапия?нови [re: *jull**]  
Автор ana8 (непознат)
Публикувано21.01.09 13:10



На нас ни припоръчаха суперантиоксиданта с пикногенол на Аквасорс. Но от него на съпруга ми му ставаше неприятно. Както казваше - гаден вкус на водорасли. Затова го спряхме. Сега пие само сок от моркови и чер. цвекло всеки ден. За тях разбрах от всички вас във форума, за което съм благодарна.



Тема Re: Да се вземат, или не добавки при химиотерапия?нови [re: *jull**]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано21.01.09 20:42



Да права си защото в " ония " кюфтета много добре зная какво има -не са съмнителни ,а направо токсични: която и фирма с гръмки имена да вземете слагат соеви шротове ,кости и боклуци.Аз направо ще си го кажа ,ако излезе реклама Джу да ме трие:
Правя руло Стефани с кайма която ми мелят пред мен и месото аз казвам какво да бъде.Един ден преди 20-на дни не успях да смеля и ходих до Била и уж там всичко е Ок .Купих телешка кайма и на другия ден рулото ми не беше това което съм свикнал да бъде и ламите у дома го усетиха веднага.
Мазнината със дни не се сменя. Срам не срам ще призная,че когато държах кръчмата калкулацията е една при 15 порции цаца и друга при 21 и съвсем на сметка при 30,а разлика във вкуса няма ,особено като я овъргяляш със царевично брашно и поръся с черен пипер,ама как да постигна цена 1 лев за 300 грама?? ( като казах царевично брашно ми се прияде качамак

)



Тема Re: Да се вземат, или не добавки при химиотерапия?нови [re: Гaмбa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано21.01.09 21:01



Кое наричаш тук реклама, бе Гамба? Да не би да е рулото Стефани?
Ами освен да се вдигнем... и да проверим на място "кое-как"!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Да се вземат, или не добавки при химиотерапия?нови [re: *jull**]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано21.01.09 23:53



Ами вдигайте се бре,а ако знаеш какъв качамак забърках и понеже съм шапка си го снимах ако има неверници.
А сега по темата: мисля си,че щом човек се чувства добре не трябв ада се тъпче с добавки и подобни неща и да натоварва допълнително организма си.Лично аз съм против добавките и съм за чистите натурални и естествени неща



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: kaт]  
Автор DeciDida (член)
Публикувано23.01.09 21:39



инму плюс можеш да взимаш през цялото време на химиотерапията. никое антиоксидантно действие не може да надвие силата на отделяне на свободни радикали при химиотерапия, което е търсен ефект. но впоследствие само може да облекчи и подобри състоянието ти. зависи от добавката. разпитай и си купи инму плюс и го пий спокойно. ще намали много страничните ефекти от химиотерапията и ще те предпази от насложени инфекции. първият месец можеш да взимаш два пъти по едно саше, а после само по едно.



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: gal55]  
Автор DeciDida (член)
Публикувано23.01.09 21:40



може да пие бета глюкани без притеснение - по-точно инму плюс.



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: DeciDida]  
Автор kremka72 (непознат )
Публикувано14.05.09 09:42



Какво бихте казали за витамин С, натурален холандски, в аптеки Лечител го гледах, дали е добре да се пие по време на химиотерапия и след това?



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: kaт]  
Авторdr. (Нерегистриран)
Публикувано04.08.09 23:43



Засега най-добрата хранителна добавка у нас е Биобран, много специализиран и сериозен продукт. Ползва се от онко клиники и има отлични отзиви.

- има много пълна и подробна информация.



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: dr.]  
Автор softy ()
Публикувано05.08.09 22:21



Здравейте! От къде се купува Авемар и има ли различни производители или производителят е само един. Видях в един БГ сайт 30 прахчета за 206 лв. и в американския ибей - 30 прахчета за около 160 долара. В същото време разбрах, че по принцип не следва да се подлага на температура по-висока от 80 F, което е приблизително 26 Целзий, поради което не изпращат извън USA, а дори тези, които го пращат в рамките на Щатите, го пращат опаковано в лед. Иначе се счита, че ако се транспортира на високи температури, можеш да получиш само една скъпа пудра без ефект. При това положение откъде в БГ човек може да се снабди с AVEMAR и на каква цена приблизително. Знаете ли сериозен доставчик или аптека? Thanks.



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: softy]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.08.09 22:35



Погледни тук:


Не знам, обаче, дали информацията е актуална. Моля те да кажеш, ако ги издириш!

УСПЕХ!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: *jull**]  
Автор softy ()
Публикувано05.08.09 22:53



Да, през сайта на Авемар, достигнах до сайта на Фортекс, който е официален дистрибутор за България. Пратих им имейл със запитване как може да се закупи продукта и чакам отговор. Ще споделя после. Мерси.



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: kaт]  
Автор softy ()
Публикувано06.08.09 10:08



Понеже обобщих долната информация, макар че знам, че доста има писано в клуба, реших, че не пречи и аз да публикувам обобщението си по темата.
Добавки
1.ГЕРИСАН
"Велеви-Фарма" е създадена през 1996 година, като дистрибуторска фирма на болнични и аптечни продукти. Фирмата със свойте маршрути успява да покрие северна, южна и централна България. Градовете които посещаваме са София, Дупница, Благоевград, Перник, Радомир, Трън, Кюстендил, Земен, Сандански, Плевен, Пловдив, Ловеч, Ботевград, Ябланица, Враца, Мездра, Своге и други по - малки градове и села. През 2000 г. фирмата регистрира първият си продукт, който е натурален от корени на кръвен здравец. Научно експерименталната работа, както и клиничните изпитания и изработването на технологичния процес са отнели на автора 12 години. Продуктът е стандартизиран и високо технологичен поради, което той съдържа в себе си биологично активните вещества изолирани от корените на растението
Герисан е натурален продукт от коренища на кръвен здравец (geranium sanguineum).
Стандартизираната субстанция бе изследвана в Онкологичния институт в Мюнхен - Германия по отношение на антиканцерогенния й ефект. Резултатите показаха, че “Герисан” е с по - мощен антикацерогенен ефект от някои химиотерапевтици като например миотефозин - при рак на дебелото черво, рак на ларингса и на млечната жлеза.
Антирадиационният ефект на “Герисан” бе клинически проучен в Националния Онкологичния Център - София. Бяха изследвани 30 болни, на които се провеждаше лъчетерапия и едновременно с това приемаха “Герисан”. Резултатите показаха, че всички болни завършиха лъчетерапевтичния курс, без да се наблюдава падане на левкоцитите под критичния минимум.
http://velevipharma.com/index.php
=============
2.САМЕНТО® (SAMENTO)
Състав:
• Диворастящ Котешки нокът Uncaria tomentosa), несъдържащ ТОА (тетрациклични оксиндол-алкалоиди) - изключително рядко срещано растение в горите на Амазония.
• На ПОА (пентациклични оксиндол-алкалоиди), които в Саменто са гарантирано 0,5%, се дължи стимулиращото въздействие върху имунната система.
Предназначение:
• Саменто не е само за болни хора. То е и за всички здрави, които са достатъчно интелигентни, за да ценят най-голямото благо. Защото Саменто ни прави по-силни, по-устойчиви към всякакви инфекции и болести.
• Саменто е най-мощният растителен имуностимулатор и имуномодулатор, известен досега.
• Саменто притежава изключително широк спектър от лечебни качества: противовъзпалителни, антивирусни, антибактериални, антимутагенни, антитуморни, антиалергични.
• Саменто нормализира кръвното налягане, сърдечно-съдовата дейност, помага при стомашно-чревни заболявания.
• Саменто пречиства кръвта и детоксицира целия организъм, затова намалява значително пагубните странични ефекти от химиотерапия и други тежки лекарствени терапии.
• Саменто действа и като адаптоген - възстановява физическите и психически сили.
Ето само част от заболяванията, повлиявани благоприятно от употребата на Саменто:
понижен имунитет, грип, кръвотечения, синузит, хронични кожни заболявания, уринарни инфекции, туморни образувания, рак с метастази, артрит, исхемична болест на сърцето, кисти, аденом на простатата, астма, полиартроза, хронична умора, херпеси, депресии и т.н.
Дозировка:
Капсули 120 мг - 1-3 капсули дневно преди хранене;
Капсули 600 мг - 1 капсула дневно преди хранене;
Течен екстракт: 5 до 15 капки, разтворени във вода, 2 пъти дневно, на гладно, 30 минути преди хранене.
Продуктът може да намерите в търговска верига "ЛЕЧИТЕЛ" на цени:
30 капсули х 600 мг 38.70 лв. 30 капсули х 120 мг 24.00 лв. течен екстракт 30 мл 42.00 лв.
http://www.lechitel.bg/product.php?p=69

=======================
3.BioBran MGN-3
е естествена хранителна добавка, произвеждана от оризови трици и ензими от гъбата шитаке, за който е клинично доказано, че значително повишава активността на имунната система без никакви странични ефекти.Biobran MGN-3 е продукт разработен за пръв път в Япония през 1992 г. от Хироаки Маеда, директор на отдел "Научни изследвания и развитие” на Daiwa Pharmaceutical Co. Ltd в Токио.
В опаковка: 50 капсули, всяка съдържаща 250mg активно вещество MGN-3 Arabinoxylan
Препоръчва се при: Хора склонни към чести заболявания (грип, простуди и т.н.), провеждащи антибиотични, химио и лъчеви терапии, както и всички останали имуноотслабващи терапии, при хронична умора, хора в напреднала възраст, превантивна профилактика през есенно - пролетния грипен сезон, хора с често изявена отпадналост и мигрени, при хепатити, СПИН, ХИВ, рак и всички заболявания влияещи върху цялостния имунитет.
http://www.biobran-bg.com/
http://topdobavki.com/catalog/Imunostimulator-biobran-mgn3-p-529.html?osCsid=mq3q4lsovgibkkra7q1rc3kl53
http://www.biobran.org/
=============================================
4.DEODAN
DEODANÒ
СУБСТАНЦИЯ; КАПСУЛИ
имуномодулатор на основата на
Lactobacillus bulgaricus strain LB51Ò
СЪСТАВ:
DEODANÒ е изцяло биологичен продукт, лизат на Lactobacillus Bulgaricus "I.Bogdanov patent strain tumoronecroticance B-51" ATCC #21815 накратко наричан "LB51Ò". Биологично-активната съставка са мурамил-съдържащи гликопептиди от клетъчната стена на "LB51Ò", Освен това DEODANÒ съдържа есенциални амино-киселини, нуклеотиди, нуклеозиди, органични полифосфати и други цитоплазмени съставки от клетките на "LB51Ò", които също играят роля в процесите на регенерация в организма.
ФАРМАКОЛОГИЧНИ СВОЙСТВА:
DEODAN, с активно действащата си съставка, е мощен стимулатор на регенераторните процеси, по-специално на стромните клетки на костния мозък и e модификатор на неспецифичния имунен отговор.
ПОКАЗАНИЯ:
DEODAN намира приложение в хуманната медицина, като имуномодулиращ препарат, който се прилага при следните случаи: - при увреждания в резултат на химио- и/или лъчетерапия при болни със злокачествени заболявания; при реконвалесцентни състояния на организма, след прекарани бактериални и/или вирусни инфекции;
ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ:
Противопоказания за прилагането на DEODANÒ няма. Както се вижда от индикациите, контраиндикации за приложение на препарата не са дори най-тежките увреждания на организма (които обикновено ограничават друга медикаментозна терапия).
СТРАНИЧНИ РЕАКЦИИ:
Не са установени.
ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ С ДРУГИ ЛЕКАРСТВА:
Не са наблюдавани.
ПРЕДПАЗНИ МЕРКИ:
Няма данни за неблагоприятно въздействие на DEODANÒ по време на бременност, лактация, шофиране и работа с машини.
ДОЗИРОВКА:
Два - три пъти дневно по 3-6 грама (1-2 пликчета, суспендирани в 50 ml вода), 1/2 час преди ядене. За деца - по 3 г (1 пликче) един - два пъти дневно, 1/2 час преди ядене. Продължителността на терапията с препарата зависи от състоянието на всеки отделен пациент и може да продължи с месеци. При всички случаи, обаче, за да получим терапевтичен ефект, приложението на DEODANÒ не трябва да е по-малко от 10 дни. При хронични заболявания и състояния на бъбречна, чернодробна или сърдечна недостатъчност не се налага промяна в дозировката и продължителността на приложението на DEODANÒ.
ПРЕДОЗИРАНЕ:
Поради абсолютната си безвредност, препаратът може да се приема и в много по-големи дози - в зависимост от тежестта на заболяването и/или симптоматиката, която трябва да се преодолее. Това дава възможност да се намери оптималната за всеки пациент дозировка.
ОПАКОВКА:
Пликчета по 3 грама субстанция, 5 пликчета в картонена кутия с листовка.
СЪХРАНЕНИЕ:
На сухо и проветриво, при стайна температура.
СРОК НА ГОДНОСТ:
3 години
ПРОИЗВОДИТЕЛ:
ДеоДан ЕООД, София 1756
Бул. "Св. Климент Охридски" №1
телефони (+359)2 - 8720652, 8720653
факс (+359)2 - 8720653,
E-mail sales@deodan.com
============
5. Бирена мая
Съдейства за укрепването на имунната система и съпротивителните сили, действа общо укрепващо, оказва благоприятно влияние при някои кожни проблеми (например акне), прави кожата гладка и еластична, а косата лъскава и мека. Заздравява ноктите. Употребява се за възстановяване след тежък физически труд и спорт и след заболявания.
Тя е природен източник на витамини от група В (В1, В2, В3, В6), ценни незаменими аминокиселини, минерали и микроелементи (желязо, цинк, манган, хром, селен).
Известно е, че витамините от В-групата са значими за изграждането и правилното функциониране на клетките в организма на човека. При дефицит дори само на един от В витамините , се стига до слаба усвояемост и недостиг на друг. Затова е необходимо да се приемат в комплекс. Именно бирената мая може да осигури подобен балансиран прием.
Бирената мая е необходима за всеки, занимаващ се активно със спорт, и за хора, чиято работа предполага физически натоварвания. Подходящо средство и за извършващите умствен труд, свързан с нервно напрежение, изисквания за концентрация и запаметяване на голям обем информация. Съдейства за укрепване на имунната система, действа благоприятно на косата и кожата.
Най-полезна е автолизираната бирена мая, тъй като начинът й на производство позволява да се съхранят в нея всички полезни за организма вещества.
Плюс казаните вече ползи автолизирната мая стимулира растежа на чревните власинки, подобрява смилаемостта и оползотворяването на храната, повишава ефективността на храненето; стимулира полезната чревна пробиотична микрофлора; снижава концентрацията на холестерол в кръвта.
Бирена мая може да се приема под форма на прах, гранули, таблети и под форма на течен екстракт. На пазара има различни марки бирена мая, включително и такива продукти, при които маята е съчетана с витамините А, С, Е.
Бирена мая може да се приема и от хора, които са на диета за отслабване или изчистване на мазнини при спортуващи. Тя ще им помогне да се предпазят от липса на витамини при недостиг на такива в храненето.
Бирена мая не трябва да се използва, ако се приемат спортни мултивитамини. Хипервитаминозата е не по-малко опасна от авитаминозата за човешкия организъм.
Най-правилно е да се спазва дозировката, която е препоръчана от производителя или лекаря, тъй като различните видове бирена мая са с различна концентрация на витаминния баланс.
....................
6.Натанал
Natanal/Натанал има действието на мощен антиоксидант, който защитава организма от действието на свободните радикали, подпомага извеждането от организма на токсичните соли на тежките метали.
Чесънът в Natanal/Натанал повишава радиотолерантността (радиоустойчивостта) на организма, което го прави незаменим помощник по време на лъчетерапия.
Уникалните съставки на лечебните растения пресен чесън, мащерка, джоджен, чубрица, босилек, широколистен живовляк и маточина, съдържащи се в Natanal/Натанал го правят незаменимо средство при оптимизация на профилактиката и лечението на редица заболявания:
http://www.nvherbal.com/index-2.html
======================================
7. МАОЛО МАОЛО®

ХРАНИТЕЛНА ДОБАВКА ПРИ
ХИМИОТЕРАПИЯ И
ЛЪЧЕЛЕЧЕНИЕ

“АГЕНЦИЯ ПО КАЧЕСТВО и
БЕЗОПАСНОСТ НА СТОКИТЕ“

"СМИЛО"®
тел. 0888 54 31 41
www.smilo-bg.com

ДЕЙСТВИЕ: Обогатява диетата при възстановяване след химиотерапия и лъчелечение. Активният принцип на продукта е комбинация от натурални фито-флавоноиди и биологично активни вещества, които допринасят за стимулиране на кръвотворната функция на организма и специално на левкопоезата. Благоприятства възстановяването броя на левкоцитите и левкоцитното равновесие в периферната кръв, особено след супресия от цитостатици, радио- и рентгенотерапия. Допринася за провеждането на цитостатично и лъчелечение без прекъсване. Има подхранващо, регенериращо и биостимулиращо действие. Подпомага имунната активност на организма.

ПОКАЗАНИЯ: Препоръчва се като спомагащо левкопоетично средство при умерени и тежки левкоцитопении, вследствие на цитостатична, рентгено- или радиотерапия, или в резултат на токсично въздействие върху костния мозък.
==============================

8.Новомин /Novomin/ 120 капсули
Огромният опит в клиничното използване на Новомин е дал възможност да се регистрират следните въздействия:
неколкократно намаляване на процента на следоперационните усложнения;
намаляване на процента на пораженията от облъчването при радиотерапия;
намаляване на токсичните реакции при химиотерапия;
повишаване на клиничната ефективност при химиотерапия;
намаляване на риска от развитие на метастази;
подобряване на показателите на костния мозък и имунитета при провеждане на химио- и радиотерапия;
намаляване на риска от поява на дифузна мастопатия;
повишаване на ефективността при лечение на язви на стомаха и дванадесетопръстника;
профилактика на патологичните ефекти при радиоактивно облъчване;
подобрение на качеството на живот на неизлечимо болните.
http://topdobavki.com/catalog/Novomin-novomin-120-kapsuli-p-337.html?cPath=22&osCsid=mq3q4lsovgibkkra7q1rc3kl53
=============================
9. ДЕТОКС (DETOX+)

Биологичноактивна хранителна добавка - растителен комплекс.

СЪСТАВ:Една капсула съдържа:
Котешки нокът (Uncaria tomentosa (Willd.) DC.) 380 мг.

ХАРАКТЕРИСТИКА И ОСНОВНИ СВОЙСТВА НА БАД:
Котешки нокът (Uncaria tomentosa (Willd.) DC.)
НАЧИН НА УПОТРЕБА: По 1 капсула 2 пъти дневно преди хранене с много вода.

ОПАКОВКА: Капсули по 387,5 мг.
Общоукрепващо
Имуномодулиращо
Детоксикиращо
Антиоксидантно
Противовъзпалително
Антисептично
Стягащо
Диуретично
Жлъчогонно
При онкологични заболявания на фона на проведени химиотерапии, рентгенотерапии
Биологичноактивната хранителна добавка “Детокс+” запълва дефицита на биологичноактивни вещества в хранената. Притежава противомикробно, противовъзпалително и имуномодулиращо действие. Препоръчва се при състояния, свързани с нарушени функции на имунната система, при комплексно лечение на СПИН, злокачествени тумори. Препоръчва се при лица, прекарали инфекциозни заболявания и при астенични състояния.
http://visionbulgaria.com/products/biologically-active-food-supplements/classic-hit/detox.php
====================
10. AVEMAR
www.avemar.com
за България - дистибутор Фортекс
www.fortex.bg



Тема Re: добавки при химиотерапия- Avemarнови [re: softy]  
Автор softy ()
Публикувано06.08.09 13:34



Ето отговорът на Фортекс за препарата Авемар, ако някой се интересува. Писах на имейл info@fortex.bg и получих следния отговор

"Здравейте,
Всички наши продукти се продават в аптеките.
Ние зареждаме всички аптечни складове, които зареждат аптеките. Това значи, че дори някой продукт да го няма наличен в аптеката, фармацевта може да го поръча от който и да е склад: Либра, Хигия, Стинг, Софарма трейдинг и други.
При Авемар положението е следното:
Всяка една аптека също може да го поръча от Либра, Хигия и Стинг. По принцип много малко аптеки го поддържат наличен, защото цената му е около 165-170лв.
Ако сте решили да ползвате Авемар, най-лесния вариант да ви го изпратим със Спиди с наложен платеж до посочен от Вас адрес. Цената с включена доставка е 165лв. Ако желаете повече подробности, оставете телефон за връзка, на който да Ви потърсим

Поздрави,
Иван Стефанов"

Искам да наблегна, че не правя реклама на продукта, а споделям информация.



Тема Re: добавки при химиотерапия- Avemarнови [re: softy]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано06.08.09 16:17



Много ти благодаря за информацията!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: добавки при химиотерапия [re: kaт]  
Автор thai_amethyst (непознат )
Публикувано16.08.09 12:58



на най-добрата ми приятелка й разрешиха през цялото време да пие едно испанско пчелно млечице, разтворимо - Виталити, мисля беше. стигаше до две на ден и се чувстваше ок, доколкото това е възможно...



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: thai_amethyst]  
Автор pe_pe (непознат )
Публикувано18.08.09 08:53



А какво ще кажете за Полиерга Плюс(извлек от свински далак).Ние приемаме това в момента.
Редица проучвания доказват, че пептидите в продуктите Полиерга и Полиерга Плюс, подпомагат функцията на имунната система и допълват недостига на имунни фактори- цитокини.

При прием на Полиерга и Полиерга Плюс се наблюдава повишаване в общия брой на кръвните клетки - лимфоцити, повишаване на стойностите на интерлевкин 2 и 3, както и на интерферон гама (INF-y). Тези и други интерлевкини активират CD4 клетките от клетъчното рамо на имунния отговор, стимулират растежа и диференцирането на Т-клетките, модулират цитотоксичността на Т лимфоцитите и естествените клетки-убийци и засилват привличането на-макрофагите към даден антиген.



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: pe_pe]  
Автор DeciDida (член)
Публикувано20.08.09 18:22



еми, ако наистина има тези действия е ок. същите ефекти ги дават и на инму плюс. те активаторите на макрофагите в момента са много актуални по принцип.



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: DeciDida]  
Автор leonidas22 (непознат )
Публикувано04.01.10 18:58



на нас ни посъветваха от Австрия да пиеме Хитозан,Биоцинк и Кордицепс.Самата жена беше в "нашата компания"(РМЖ) и отдавна е здрава и е пила това и сега само профилактично го пие.Някой пил ли е това?

Редактирано от leonidas22 на 04.01.10 20:00.



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: leonidas22]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано04.01.10 21:09



Коментирали сме доста добавки, включително и при химиотерапия. Тази тема е изнесена в Справочника:





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: kaт]  
Авторmaria (Нерегистриран)
Публикувано14.05.10 22:43



Имам 12 бутилки алое вера, от които вече не се нуждая. Те са със срок на годност до 2012. Ако някой има нужда и се интересува телефона ми е 08*******. Ето и линк към описание на продукта: http://www.flp.bg/bg/P_Aloe-Vera-Gel_bg.htm

Моля оставете мейл за връзка. Публикуването на лични телефони е забранено. Не пишете едно и също из всички теми. Четем всичко.

Редактирано от Buba67 на 15.05.10 08:10.



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: *jull**]  
АвторMaraven (Нерегистриран)
Публикувано24.06.11 00:41



Здравейте, всички!
Моля ви кажете ми дали да давам на мъжа си комбинация от извара и ленено масло по време на химиотепария за оксигениране на клетките?
Мъжът ми се отказа от месото, но не можа да се откаже от ядене на кашкавал по време на болестта си, затова се опитвам да му предложа да го замести с изварата (в комбинация с лененото масло). Права ли съм? Също така отказва добавки и аз се опитвам да му предлагам натурални оксиданти в по-масирани дози. Чета какво пишете всички тук и съм ви много благодарна за съветите и препоръките!



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: Maraven]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано24.06.11 09:20



Здравей, добавките по време на химиотерапия целят да държат кръвните показатели в норма. Не настоявай много да махне кашкавала за сметка на извара. Достатъчно тежка е самата терапия и е хубаво, че е махнал месото и всички колбаси, предполагам яде много плодове и зеленчуци. Много вода, лека храна и почивка. Месец след последната химиотерапия /до тогава действа/ можете да започнете чистене на токсини, антиоксиданти и добавките. В момента е грехота да се пият добавки, при положение, че има пресни коприва, магданоз, ягоди, вишни, много мога да изреждам.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: maria]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано24.06.11 10:30



Извинете, че се намесвам, но моето мнение е, че по време на ХТ не бива драстично да се променя режима на хранене. Организмът в този момент се нуждае от помощ, за да издържи на силните лекарства. Месото по принцип не е полезно, но е много важно за поддържане на кръвните показатели /в частност хемоглобина/. Ако те не са в норма, показват, че организма отслабва, отлагат се вливки, което не е желателно.
Това са си мои разсъждения, но са от позиция на човек, който е 3 години все на някакви химии. От Таксотер например, изпитвах голяма нужда да пия боза. На ден изпивах повече от литър, изяждах по 1 голям шоколад. Мисля, че организма сам си показва от кое има нужда, така че моя съвет е да не го лишавате от нищо.
Когато се приключи с химиотерапията, тогава вече може да се помисли за налагане на подходящ хранителен режим.
Успех в лечението!



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: nadia_O6O6]  
Автор Ру ()
Публикувано24.06.11 14:17



Моят организъм искаше много сладки неща точно месеците, преди да ми открият диагнозата :(. От тогава реших, че приключвам със слушането на желанията му.

Иначе и аз съм съгласна да не се прави драстичен преход, но продължавам да твърдя, че трябва максимално здравословно да се подхожда. Тоест - да, месо, млечни, тн, но не и пържено, сладко, и подобни. Рак се появява не от липса на химиотерапия, а от съвкупност на много фактори, и тези, които може, трябва да се премахнат. Не може възрастна жена да стане 20 годишна или да си промени генетичната обремененост, но може да спре да яде всеки ден бисквити и свинско на скара, нали :).

Happiness is a state of mind.


Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: Ру]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано24.06.11 14:40



Ру, абсолютно съм съгласна с теб. Организмът трябва да получава основните хранителни вещества и то приготвени по подходящ начин. Разбира се, пържени меса, сладки, тестени, всички тези неща са вредни дори и за здравия човек. А пък случая който описах с бозата и шоколада не е пример за подражание,

но тогава бях като обсебена. За мое оправдание ще кажа, че по принцип такива неща не си позволявам.
Хубаво би било някой специалист, например диетолог да ни даде някаква насока, иначе си е въпрос на индивидуална преценка за всеки.



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: nadia_O6O6]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано24.06.11 15:02



Всички сте прави, лошото е, че няма специалист диетолог онколог, който да даде насоките.
Миналата година разбрах, че в Европа при започване на химио или лъчетерапия дават списък с храни, които да се приемат и такива, които са забранени. Било важно условие, за да няма проблеми пациента със стомаха.
Освен, че не ни лекуват по европейските стандарти, няма кой да каже какво да се яде и какво не. Аз също съм против крайностите и си черпя волята от време на време, но си мисля, че е по-добре по време на терапиите да се хапва по малко, но здравословна храна. И без това организма е затормозен от лекарствата или облъчването, че и ние да му създаваме грижи. И съм абсолютно съгласна, че всеки организъм показва какво му е нужно.
Наде, подсети ме за боза, не съм пила с години, а и отдавна няма захар в нея, май утре ще се закусва баничка и боза.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: Buba67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.06.11 15:25



В бозата няма захар, но има букет от подсладители, един от друг по-"полезни"!...
То е хубаво да си питаме душата и волята, ама черният дроб и той душа носи...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: *jull**]  
АвторMaraven (Нерегистриран)
Публикувано25.06.11 20:53



Толкова много съм ви благодарна!
Благодаря ви за подкрепата, препоръките и пожеланията! Наистина така и под ваше влияние говорихме с мъжа ми, че е добре да слуша тялото си и да не внася допълнителен стрес, променяйки драстично режима си.
Мъжът ми се придържа към съветите на д-р Давид Серван-Шрайбер с допълнения, заимствани от настоящия форум и препоръки на диетолог.
От месото - само мазна риба - скумрия, треска/продава се и в България/ и сьомга понякога; сокове - цвекло, моркови, грейпфрут, ядки - орехи, бадеми и лешници; бобови - нахут, леща и елда; подправки - куркума и черен пипер, разбъркани в лъжица зехтин, джинджифил; започнахме и комбинация от пресни чесън, джоджен, чубрица и мащерка; плодове - ябълки, къпини, боровинки, малини - мъжът ми прави сам сокове от тях; зеленчуци - всякакви видове салати, броколи, карфиол, праз, лук, въглехидрати си набавя от сладки картофи, ориз, хляб без мая, рядко макарони. Освен всичко друго много хумус - смес за мазане на хляб от нахут, тахин - смес за мазане на хляб от сусам; черни маслини - цели или ситно нарязани за мазане на хляб; от млечните произведения мъжът ми яде само кашкавал; той готви само със зехтин и ленено масло, чаша червено вино, шипков и зелен чай.
Ние изготвихме сами диетата, само аз се посъветвах с диетолог дали не пропускаме нещо, мъжът ми сам реши да тръгне на физиотерапия - 2 пъти седмично и веднъж на йога, освен това всеки ден стои поне 20 минути на слънце.
Диетолозите от официалната медицина се ръководят от т.нар. хранителна пирамида, която навремето се изучаваше в часовете по биология. Тук давам връзка с Уикипедия -

. Тези препоръки обаче доколкото чета форума, се знаят. Плодове - 2 порции на ден, и зеленчуци - 3 порции на ден, въглехидрати, белтъчини, мазнини и вода ежедневно. Белтъчините от месо да се намалят, да не се използват хидрогенизирани мазнини, минимално количество алкохол.
Искам отново горещо да ви благодаря за това, че ви има. Вие ни дадохте много сили още от началото на болестта на моя мъж.
Да сте живи и здрави!

Редактирано от *jull** на 25.06.11 21:10.



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: Maraven]  
АвторMaraven (Нерегистриран)
Публикувано25.06.11 21:46



Иска ми се да добавя за зеленчуците - разбира се, че изброените по-горе са само основните, иначе останалите допринасят храната да е разнообразна.



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: Maraven]  
Автор Ру ()
Публикувано26.06.11 15:47



Супер :)
Само грейпфрута махнете - ако е на лекарства или терапии, ще му увреди сериозно черния дроб.

Happiness is a state of mind.


Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: Ру]  
АвторMaraven (Нерегистриран)
Публикувано27.06.11 21:32



Здравей, Ру!
Благодаря за препоръката!
Отнася ли се и за останалите цитрусови плодове?



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: Maraven]  
Автор Ру ()
Публикувано27.06.11 23:55



Не. Лимоните например са страхотни, портокалите също са добри, въпреки по-голямото съдържание на фруктоза. Но за грейпфрута е различно - виж гугъл, има много информация.

Happiness is a state of mind.


Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: Ру]  
АвторMaraven (Нерегистриран)
Публикувано29.06.11 16:25



Много-много благодаря!



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: kaт]  
Автор whitelilly ()
Публикувано03.07.11 14:38



Момичета, имате ли някаква идея, котешкият нокът можеше ли да се взема при химиотерапия? Сигурно пише някъде, но къде да търся? Какво ще кажете за тази форма:





Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: whitelilly]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.07.11 15:14



Да, препоръчва се именно при химиотерапия. Тази форма ми е позната, лично съм я ползвала преди години. Обаче ми се вижда много скъпа. Провери дали няма да я намериш някъде с отстъпка (на доставни цени, на промоция)... В нета невинаги цените са най-ниски.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: *jull**]  
Автор whitelilly ()
Публикувано03.07.11 15:33



Благодаря, Джул, за бързия отговор. Иначе за цената - ще пробвам дали може да се поръча от нашата аптека (винаги е по-евтино), но в Амазон е 33$, така цената ми изглежда, че съответства на американската.



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: whitelilly]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано03.07.11 22:43



Котешки нокът не се пие 2-3 дни преди вливката,в деня на вливката и 2-3 дни след вливката. Това е за да не се натоварва много черния дроб.



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: feniks_m]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.07.11 22:52



Благодаря, миличка, за уточнението!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: feniks_m]  
Автор whitelilly ()
Публикувано03.07.11 22:52



Благодаря, Феникс. Може би важи и за други добавки.



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: whitelilly]  
Автор whitelilly ()
Публикувано06.07.11 17:39



А за съвместимостта на коензим q10 нещо знаете ли?



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: whitelilly]  
Автор Ру ()
Публикувано06.07.11 22:49



На мен лекарката ми каза изобщо да не го спирам. Взимам максималната доза, всеки ден, вече почти година. Тя наблегна, че точно по време на химия и лъчетерапия е важно да се приема, заради антиоксидантния му ефект (заедно с вит Е и С - и тях не съм спирала).
Намира се и в не толкова скъпи разфасовки - има го и по 60 таблетки за около 20-30 лева, стига за 2 месеца. Ако може да си го позволите, би било добре.

Happiness is a state of mind.


Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: Ру]  
Автор leonidas22 (член)
Публикувано22.07.11 13:39



момичета,и моята дъщеря докато е правила химията не е спирала добавките,те помагат на организъма да се възстановява по-бързо от вливките!



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: leonidas22]  
АвторMaraven (Нерегистриран)
Публикувано16.08.11 08:28



Здравейте, всички!
Преди време писах, че мъжът ми не иска да пие нищо по време на химиотерапия. Сега се обръщам с молба да ми кажете все пак какво би могъл да пие - той се чувства страшно изморен и отчаян.
Химиотерапията му се състои само от хапчета кселода, които приема в течение на 2 седмици и прави почивка от 1 седмица. Има и нещо друго, в петък ще разберем дали тази терапия все още му действа и дали няма да се наложи да се смени с друга.
Саменто? Q-10? Лициум?
Благодаря ви.



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: Maraven]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано16.08.11 10:16



Здравей, нормално е да се чувства изморен, това е страничен ефект на Кселодата. Има още много странични ефекти и за това се е отчаял, повтаряйте, че е временно и всичко ще се оправи.
А колкото до това какво да пие, изберете нещо и му го дайте, след месец го сменете, няма добавка, която да се справи със всички странични ефекти на химията. Започнете две от трите, след месец махнете едното добавете другото. Толкова много изписахме, но да повторя в резюме: да се храни по малко но често, да пие много течности, да си почива повече, сутрин рано или вечер късно може да излиза за кратки разходки. Много помага гледането на комедии и да си повтаряте, че е временно. Стискам палци да действа химията!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: Buba67]  
АвторMaraven (Нерегистриран)
Публикувано16.08.11 10:28



Много-много ви благодаря за напътствените думи!



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: Maraven]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.08.11 10:55



Аз неведнъж съм препоръчвала нещо, от което имам лични (и отлични!) впечатления. Нарича се Деодан, изцяло на природна основа, българско изобретение, създадено специално да детоксикира организма. Има сайт с телефони, но вчера не отговаряха, не знам дали случайно или са в отпуска, но може да им се пише на имейла (моя позната също ги търси, от нея знам, че не е успяла вчера да ги открие). Така че намерете сайта им в Гугъл, това е фирмата-производител. В нея работи д-р Богданов - племенник или син на откривателя на Деодана - много мил и коректен човек, който ще ви консултира за дозата.
Ако може да си го позволите (май излизаше 10 лв на ден), горещо ви го препоръчвам, поне докато човекът се стабилизира малко.

Ако ли не - потърсете в аптеката Герисан - има го на чай и на дражета с точно описана схема за прием. Не е скъпо, дражетата са някъде около 5-6 лв за седмица или 10 дни; чаят излиза още по-евтино. Не пречи да започнете с Герисана, а ако можете да си позволите Деодан - чудесно, ако ли не - има и други алтернативи. Лициумът е добро средство, а Саменто-то лично на мен не ми свърши никаква работа.

УСПЕХ и споделяйте - тук се учим от взаимния си опит!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: Maraven]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано16.08.11 12:33



Татко се чувстваше наистина добре от Саменто.

"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън


Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: Poзмapия]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.08.11 14:30



Възможно е на някои Саменто-то да действа добре. Аз не съм го взимала, защото съм се чувствала зле,
а за да предотвратя рецидив. За съжаление не успях... Затова всеки търси "своя" лек.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: kremka72]  
Автор4i4o (Нерегистриран)
Публикувано20.08.11 00:06



За първи път пиша от Италия, жена ми има рак на белия дроб. Посъветвайте ме какво може да взема за подсилване на организма и против метастазите. Извинявам се за латиницата.

Saparvi pat piwa ot italia,jenami ima rak na belia drob.Posavetvaite me cacvo moje da vsema sa podsilvane na organisma i protiv metastasite.Isviniavamse sa latinizata.

Кирилицата е задължителна, затова използвай функцията KREDOR (над прозореца, в който пишеш).

Редактирано от *jull** на 20.08.11 00:12.



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: 4i4o]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано20.08.11 07:00



Здравей, 4i4o! Може би е по-добре да пишеш в темата за бял дроб, защото така повече хора с подобно заболяване ще ти отговорят. Ето линк -

Аз съм чувала от лекар за доброто действие на отровата от син скорпион върху този вид рак. Можеш да погледнеш и темичката за алтернативни лечения или храни, които трябва да се избягват или пък да се ядат в повече. За последното ето линк . Аз лично съм голям привърженик на книгата "Антирак" и диетата заложена в нея. Ако искаш погледни и там за какво стават въпрос. Ако мога да бъда полезна с нещо - пиши! Успех!

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."

Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: pe_pe]  
Автор 123galia (новак)
Публикувано20.08.11 15:38



Майка ми също пи 3 месеца Полиерга Плюс миналата година. Но във В. Търново вече от около половин година няма по аптеките и складовете Полиерга. Вие как се снабдявате?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.