Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:01 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: pe_pe]  
Автор DeciDida (член)
Публикувано20.08.09 18:22



еми, ако наистина има тези действия е ок. същите ефекти ги дават и на инму плюс. те активаторите на макрофагите в момента са много актуални по принцип.



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: DeciDida]  
Автор leonidas22 (непознат )
Публикувано04.01.10 18:58



на нас ни посъветваха от Австрия да пиеме Хитозан,Биоцинк и Кордицепс.Самата жена беше в "нашата компания"(РМЖ) и отдавна е здрава и е пила това и сега само профилактично го пие.Някой пил ли е това?

Редактирано от leonidas22 на 04.01.10 20:00.



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: leonidas22]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано04.01.10 21:09



Коментирали сме доста добавки, включително и при химиотерапия. Тази тема е изнесена в Справочника:





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: kaт]  
Авторmaria (Нерегистриран)
Публикувано14.05.10 22:43



Имам 12 бутилки алое вера, от които вече не се нуждая. Те са със срок на годност до 2012. Ако някой има нужда и се интересува телефона ми е 08*******. Ето и линк към описание на продукта: http://www.flp.bg/bg/P_Aloe-Vera-Gel_bg.htm

Моля оставете мейл за връзка. Публикуването на лични телефони е забранено. Не пишете едно и също из всички теми. Четем всичко.

Редактирано от Buba67 на 15.05.10 08:10.



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: *jull**]  
АвторMaraven (Нерегистриран)
Публикувано24.06.11 00:41



Здравейте, всички!
Моля ви кажете ми дали да давам на мъжа си комбинация от извара и ленено масло по време на химиотепария за оксигениране на клетките?
Мъжът ми се отказа от месото, но не можа да се откаже от ядене на кашкавал по време на болестта си, затова се опитвам да му предложа да го замести с изварата (в комбинация с лененото масло). Права ли съм? Също така отказва добавки и аз се опитвам да му предлагам натурални оксиданти в по-масирани дози. Чета какво пишете всички тук и съм ви много благодарна за съветите и препоръките!



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: Maraven]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано24.06.11 09:20



Здравей, добавките по време на химиотерапия целят да държат кръвните показатели в норма. Не настоявай много да махне кашкавала за сметка на извара. Достатъчно тежка е самата терапия и е хубаво, че е махнал месото и всички колбаси, предполагам яде много плодове и зеленчуци. Много вода, лека храна и почивка. Месец след последната химиотерапия /до тогава действа/ можете да започнете чистене на токсини, антиоксиданти и добавките. В момента е грехота да се пият добавки, при положение, че има пресни коприва, магданоз, ягоди, вишни, много мога да изреждам.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: maria]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано24.06.11 10:30



Извинете, че се намесвам, но моето мнение е, че по време на ХТ не бива драстично да се променя режима на хранене. Организмът в този момент се нуждае от помощ, за да издържи на силните лекарства. Месото по принцип не е полезно, но е много важно за поддържане на кръвните показатели /в частност хемоглобина/. Ако те не са в норма, показват, че организма отслабва, отлагат се вливки, което не е желателно.
Това са си мои разсъждения, но са от позиция на човек, който е 3 години все на някакви химии. От Таксотер например, изпитвах голяма нужда да пия боза. На ден изпивах повече от литър, изяждах по 1 голям шоколад. Мисля, че организма сам си показва от кое има нужда, така че моя съвет е да не го лишавате от нищо.
Когато се приключи с химиотерапията, тогава вече може да се помисли за налагане на подходящ хранителен режим.
Успех в лечението!



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: nadia_O6O6]  
Автор Ру ()
Публикувано24.06.11 14:17



Моят организъм искаше много сладки неща точно месеците, преди да ми открият диагнозата :(. От тогава реших, че приключвам със слушането на желанията му.

Иначе и аз съм съгласна да не се прави драстичен преход, но продължавам да твърдя, че трябва максимално здравословно да се подхожда. Тоест - да, месо, млечни, тн, но не и пържено, сладко, и подобни. Рак се появява не от липса на химиотерапия, а от съвкупност на много фактори, и тези, които може, трябва да се премахнат. Не може възрастна жена да стане 20 годишна или да си промени генетичната обремененост, но може да спре да яде всеки ден бисквити и свинско на скара, нали :).

Happiness is a state of mind.


Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: Ру]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано24.06.11 14:40



Ру, абсолютно съм съгласна с теб. Организмът трябва да получава основните хранителни вещества и то приготвени по подходящ начин. Разбира се, пържени меса, сладки, тестени, всички тези неща са вредни дори и за здравия човек. А пък случая който описах с бозата и шоколада не е пример за подражание,

но тогава бях като обсебена. За мое оправдание ще кажа, че по принцип такива неща не си позволявам.
Хубаво би било някой специалист, например диетолог да ни даде някаква насока, иначе си е въпрос на индивидуална преценка за всеки.



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: nadia_O6O6]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано24.06.11 15:02



Всички сте прави, лошото е, че няма специалист диетолог онколог, който да даде насоките.
Миналата година разбрах, че в Европа при започване на химио или лъчетерапия дават списък с храни, които да се приемат и такива, които са забранени. Било важно условие, за да няма проблеми пациента със стомаха.
Освен, че не ни лекуват по европейските стандарти, няма кой да каже какво да се яде и какво не. Аз също съм против крайностите и си черпя волята от време на време, но си мисля, че е по-добре по време на терапиите да се хапва по малко, но здравословна храна. И без това организма е затормозен от лекарствата или облъчването, че и ние да му създаваме грижи. И съм абсолютно съгласна, че всеки организъм показва какво му е нужно.
Наде, подсети ме за боза, не съм пила с години, а и отдавна няма захар в нея, май утре ще се закусва баничка и боза.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.