Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:47 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: Buba67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.06.11 15:25



В бозата няма захар, но има букет от подсладители, един от друг по-"полезни"!...
То е хубаво да си питаме душата и волята, ама черният дроб и той душа носи...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: *jull**]  
АвторMaraven (Нерегистриран)
Публикувано25.06.11 20:53



Толкова много съм ви благодарна!
Благодаря ви за подкрепата, препоръките и пожеланията! Наистина така и под ваше влияние говорихме с мъжа ми, че е добре да слуша тялото си и да не внася допълнителен стрес, променяйки драстично режима си.
Мъжът ми се придържа към съветите на д-р Давид Серван-Шрайбер с допълнения, заимствани от настоящия форум и препоръки на диетолог.
От месото - само мазна риба - скумрия, треска/продава се и в България/ и сьомга понякога; сокове - цвекло, моркови, грейпфрут, ядки - орехи, бадеми и лешници; бобови - нахут, леща и елда; подправки - куркума и черен пипер, разбъркани в лъжица зехтин, джинджифил; започнахме и комбинация от пресни чесън, джоджен, чубрица и мащерка; плодове - ябълки, къпини, боровинки, малини - мъжът ми прави сам сокове от тях; зеленчуци - всякакви видове салати, броколи, карфиол, праз, лук, въглехидрати си набавя от сладки картофи, ориз, хляб без мая, рядко макарони. Освен всичко друго много хумус - смес за мазане на хляб от нахут, тахин - смес за мазане на хляб от сусам; черни маслини - цели или ситно нарязани за мазане на хляб; от млечните произведения мъжът ми яде само кашкавал; той готви само със зехтин и ленено масло, чаша червено вино, шипков и зелен чай.
Ние изготвихме сами диетата, само аз се посъветвах с диетолог дали не пропускаме нещо, мъжът ми сам реши да тръгне на физиотерапия - 2 пъти седмично и веднъж на йога, освен това всеки ден стои поне 20 минути на слънце.
Диетолозите от официалната медицина се ръководят от т.нар. хранителна пирамида, която навремето се изучаваше в часовете по биология. Тук давам връзка с Уикипедия -

. Тези препоръки обаче доколкото чета форума, се знаят. Плодове - 2 порции на ден, и зеленчуци - 3 порции на ден, въглехидрати, белтъчини, мазнини и вода ежедневно. Белтъчините от месо да се намалят, да не се използват хидрогенизирани мазнини, минимално количество алкохол.
Искам отново горещо да ви благодаря за това, че ви има. Вие ни дадохте много сили още от началото на болестта на моя мъж.
Да сте живи и здрави!

Редактирано от *jull** на 25.06.11 21:10.



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: Maraven]  
АвторMaraven (Нерегистриран)
Публикувано25.06.11 21:46



Иска ми се да добавя за зеленчуците - разбира се, че изброените по-горе са само основните, иначе останалите допринасят храната да е разнообразна.



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: Maraven]  
Автор Ру ()
Публикувано26.06.11 15:47



Супер :)
Само грейпфрута махнете - ако е на лекарства или терапии, ще му увреди сериозно черния дроб.

Happiness is a state of mind.


Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: Ру]  
АвторMaraven (Нерегистриран)
Публикувано27.06.11 21:32



Здравей, Ру!
Благодаря за препоръката!
Отнася ли се и за останалите цитрусови плодове?



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: Maraven]  
Автор Ру ()
Публикувано27.06.11 23:55



Не. Лимоните например са страхотни, портокалите също са добри, въпреки по-голямото съдържание на фруктоза. Но за грейпфрута е различно - виж гугъл, има много информация.

Happiness is a state of mind.


Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: Ру]  
АвторMaraven (Нерегистриран)
Публикувано29.06.11 16:25



Много-много благодаря!



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: kaт]  
Автор whitelilly ()
Публикувано03.07.11 14:38



Момичета, имате ли някаква идея, котешкият нокът можеше ли да се взема при химиотерапия? Сигурно пише някъде, но къде да търся? Какво ще кажете за тази форма:





Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: whitelilly]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.07.11 15:14



Да, препоръчва се именно при химиотерапия. Тази форма ми е позната, лично съм я ползвала преди години. Обаче ми се вижда много скъпа. Провери дали няма да я намериш някъде с отстъпка (на доставни цени, на промоция)... В нета невинаги цените са най-ниски.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: *jull**]  
Автор whitelilly ()
Публикувано03.07.11 15:33



Благодаря, Джул, за бързия отговор. Иначе за цената - ще пробвам дали може да се поръча от нашата аптека (винаги е по-евтино), но в Амазон е 33$, така цената ми изглежда, че съответства на американската.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.