Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:55 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Въпрос за къпане на новородено  
Автор пayлинa дeл вaлиe (новак)
Публикувано18.04.10 18:33



Мами, малко съм в шах преди пристигането на бебко. Казаха, че растял бързо и след седмица ще си го приберем

Та... получавам сума ти съвети относно къпането. Купила съм козметика Seba Med. Да питам и тук - да слагам ли нещо във водата при първите къпания или само с чиста вода? Главичката с шампоанче да я мия ли в самото начало или без? с какво да мажа след това, освен с крем/пудра против подсичане?

Мерси ви



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано18.04.10 20:35



аз правех така
слагах по капка шапмоан (колкото да не е без хич) и всеки ден миех и главата, защого имаше полепнала и изсъхнала слуз до към месец някъде - после разредих миенето на главата постепенно, докато стигнахме веднъж седмично... за момченце може и по-често

на повечето шампоани пише, че може да не се изплакват, но аз си я плакнех хубаво всеки път

след баня не съм пропускала мазане, заради хлора и твърдата вода - бебешката кожа е много суха и лесно започва да се лющи - аз ползвам масажното олио на Мустела - освен, че е страхотно като консистенция и ефект, мирише божествено

от богатия ми опит с какви ли не мазила на всички възможни марки за дупе и памперс, мисля, че най-обикновения бял вазелин е най-доброто средство против подсичане (а пък и почистването след омазване е в пъти по-бързо и лесно)

ако има още нещо - питай пак
пожелавам ви успешно прибиране и много хубави моменти заедно от тук нататък



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: incendio]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано18.04.10 20:40



Аз мажех след къпане с преварен зехтин екстра върджин....ставаше като пехливанче!


Браво на бебко, чудесна новина...!



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: incendio]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (новак)
Публикувано18.04.10 20:59



Хе, тъкмо се чудех масажното на Мустела дали е хубаво! Ще го взема значи



А главата преди тялото ли се мие или...?



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: dessbess]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (новак)
Публикувано18.04.10 21:01



За зехтин съм чувала, както и за мас минал през девет води (?!?!?)

Ще пробвам зехтинче, поне на мен като съм се мазала ми е действал добре на кожата



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано18.04.10 21:49



заедно...





Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано18.04.10 22:37



Мисля, че на водна баня се преваряваше...ама за всеки случай питай някого.
А за къпане ползвах на Бюбхен - шампоан за тяло и косичка 2 в 1.



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано18.04.10 23:09



В самото начало къпех с бебешко сапунче, в последствие, тъй като ес оказа със суха кожа с едно измиващо гелче на А-Дерма. За мазане в началото само с чист зехтин, преварен на водна баня. В последствие с млякото на А-Дерма.



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано18.04.10 23:18



Тук също ще получиш един куп съвети, от различни по-различни.

Аз например не къпех бебо всеки ден(и все още не го правя), само дупето( е, и краката му намокрям покрай това), но пък тук, където съм така съветват.
В началото къпех предимно с чиста вода, чат-пат с шампоан. След това мажех с масажно олио, но както се предполага, само след цялостна баня, тоест не всеки ден. Не смятам, че на бебетата им е необходима ежедневна козметика, освен за дупето.

Не бих препоръчала да ползваш зехтин- не се знае през каква обработка са минали самите маслини, с какво са пръскани, как са гледани... Най-добре наблегни на козметика, която се продава в аптеките. При моя син първите кожни проблеми се появиха след мазане със зехтин- хем беше уж от по-добро качество(био).

Много се радвам, че скоро ще си приберете детенцето у дома!

Редактирано от -Randi- на 18.04.10 23:21.



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: -Randi-]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано19.04.10 00:59



също не съм фен на зехтина - другото е, че от него бодитата гранясват и миришат ужасно...



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано19.04.10 01:04



ама като вземеш да миеш главата да не решиш да капеш шампоана направо върху косичката

миеш с разредения във ваната шампоан... аз ползвах 2в1 до годинката - после взех да купувам отделно шампоан и душ гел



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: incendio]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано19.04.10 08:40



За Личката ползвах измиващ гел за новородени на Мустела и мажех с лосион за тяло пак на Мустела!
За Петя по същия начин, но след 6-я месец започнах да взимам и за двамата измиващи гелове на Бюбхен, Нивеа! Пробвала съм да ги мажа със зехтин и нещо не им понесе и на двамата!
Къпя ги всеки ден откакто са се родили и двамата!Със сапун още не са къпани!Мисля, че много изсушава кожата!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: dessbess]  
Автор krisi_mi (Мама на Дони)
Публикувано19.04.10 08:54



Аз също!От самото начало ползвам Бюбхен и за баня и за след баня-олиото!Доволна съм много.



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: incendio]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано19.04.10 09:53



Аз съм къпала Алекс всяка вечер, без изключение. Това ни беше част от ритуала за вечерния сън. И сега, почти 6 г. по-късно, продължаваме така. Смятам, че хигиенните навици се коват още докато са съвсем малки. А и ваната винаги успокоява душата и приготвя за сън. Използвала съм шампоан на Клоран. Главата в началото миехме всеки ден, сега 1 или 2 пъти в седмицата. Дупето никога не съм мила след акане, освен ако много се е омазал. Само с мокри кърпички. Водата трудно се подсушава, а влагата е чудесна храна за гъбички, съответно за подсичане. Но, все пак, Алекс винаги е имал много бяла и чувствителна кожа. Имаше и лека форма на Атопичен дерматит, за която зехтинът не беше достатъчен. Мазахме с медицинска козметика, изписана от педиатър-алерголог - Липикар на Ла Рош Посе (ако така се произнася...). Мазала съм с много добър ефект със зехтин до първите алергични реакции от АМ (след 5тия месец при първо захранване с АМ се появи алергия към белтъка на кравето мляко). Но на АМ ми реагира със суха кожа, та се наложи да се ходи при алерголог и да се ползва специална козметика. Сега, да чукам на дърво, няма никакви кожни проблеми. Преборихме се успешно с АД. За това, според мен, е много важно да се ползва качествена коземтика, предписана от специалист и да не се изпробват различни неща върху бебето (например дадените от родилния дом различни мостри). Колкото по-био и колкото по-малко промени, толкова по-добре. Затова зехтинът е най-добър и се препоръчва не само в България. В родилния дом, не само в Бг, препоръчват бебешка козметика по съвсем различни причини. Все пак те се хранят и от това...
За да не ти цапа дрехите преварения на водна баня зехтин, в хавлийката, с която избърсваш и в която го мажеш след баня, слагай и една пелена от тензух. Тензухът много по-добре от хавлията попива водата, а по него остава и зехтинът. На мен дрехи не ми са се цапали със зехтин. Но е хубаво да отделяш в началото повече време за вечерния тоалет и да не си нервна. Докато придобиете опит е хубаво рано да започвате процедурата, да си спокойна и да разполагаш с време. А не да ти плаче човекът от глад, а ти да се чудиш как да му закопчаеш бодито... При нас първите пъти имахме рекорди от 10 минути обличане на боди и пижамка

двамата с татко му...



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано19.04.10 10:03



Първо - не се притеснявай излишно.


Аз съм ги къпала с бистра водичка, мажех ги в началото с Бюбхен, а после с олио Бочко.
Главичката чак към 4 месец с бебешко сапунче. А пудра никога не съм ползвала.




Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано19.04.10 10:14



В коритото разтварям 1-2 капки шампоан и след това измивам телцето и главичката. Изплаквам с чиста водичка и мажа с олио. При Дани козметиката беше на Мустела - никакви забележки, сега за дребния взех Бюбхен - до момента съм доволна! След масажа с олиото на свивките под мишниците, на вратлето, между крачетата и на дупето слагам антисептична пудра. Ритуалът с къпането е всяка вечер задължително и при двамата!
Много се радвам, че бебо наддава бързо и ще си го вземете по-рано от предвиденото. Представям си с какво нетърпение го очакваш. Проучи добре и за педиатър тук, аз също бих могла да ти препоръчам!





Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: mishellinna]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (новак)
Публикувано19.04.10 10:26



Горещо благодаря за съветите, от голяма полза са ми! Подариха ми на Мустела 2 в 1 - за измиване на глава и тяло на новородено, явно ще влезе в употреба първо това





Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано19.04.10 10:33



Аз и досега ползвам тензухени пелени за подсушаване...
Нещо хубаво и важно, но поне след 4 кг. на малчо - масажите след баня!

Личната ми беше дала една книжка, ксерокопирана с пози и упражнения и мъжа ми всяка вечер поне по 15 минути я размяткваше Анюта, мисля, че много й харесваше...а и беше полезно за добрия тонус!
Аз за дупе пудри не съм ползвала, а мажех с кремчето на бюбхен, много съм била доволна, нито веднъж не е била подсечена...
А след като спряхме зехтина, мажех, че и досега не с олио, а с тоалетно мляко, пак на Бюбхен...
Миех и очичките вечер с марличка и преварена вода в шишенце.., плюс по капчица Тонимер в нослето, което определено я влудяваше и много ядосваше...

Редактирано от dessbess на 19.04.10 10:34.



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: dessbess]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (новак)
Публикувано19.04.10 10:36



плюс по капчица Тонимер в нослето

Това за какво е?



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано19.04.10 10:41



Физиологичен разтвор или морска вода. Има много видове вече на пазара. Аз ползвах Тонимер, защото го има на моно дози и ми беше удобно.


Има и на спрей, варианти бол....
Все пак за всяко нещо ще си питаш лекаря...



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано19.04.10 10:42



Физиологичен разтвор или морска вода. Има много видове вече на пазара. Аз ползвах Тонимер, защото го има на моно дози и ми беше удобно.

Има и на спрей, варианти бол....
Все пак за всяко нещо ще си питаш лекаря...



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: dessbess]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано19.04.10 11:24



Дес, я виж тази книжка, ако я пазиш, дали е издание на някакви доктори от Горна Баня. Не е много дебела, с обяснения и рисунки на бебето и как се правят упражненията. Ако е тази, много ще съм ти благодарна, ако я изровиш и успея да си я копирам от теб. Дадох я на една неблагодарна майка в квартала и тя така и не ми я върна. Имаше копие и в бгмамма, но сега не мога да го намеря, а е много хубава.



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: tswete]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано19.04.10 11:29



Ок, ще я проверя, мисля, че е не повече от 25 страници...



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: -Randi-]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано19.04.10 12:01



Аз ще повторя мнението на Ранди, ако пиша - 1 към 1 се гледаше и моето бебе. Единствената разлика е, че шампоан започнах да използвам след като навърши 5 м.



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: surfline]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (минаващ)
Публикувано19.04.10 12:53



Да разбирам, че в чужбинско не препоръчват бебоците да се къпят цялостно ежедневно... може би има логика - кожата е много нежна все още, пък и няма нужда от измиващ елемент чак толкова.



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано19.04.10 16:30



зависи от чужбинското моята чужбинка все още бива къпана всяка вечер, а лятото по пясъчниците и по 2-3 пъти



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: incendio]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (минаващ)
Публикувано19.04.10 17:14



Ами да... не знам къде си ти, но не мога да си представя в Испания или Португалия или друго южно чужбинско, където е топло, да не се изкъпе детето, ако е било през деня навън





Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: incendio]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано19.04.10 17:15



Е, рядкото къпане се отнася за бебенцата. Когато поотраснат, къпането зачестява по обясними причини- повече се движат, съответно цапат.



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано19.04.10 17:51



Аз си и мия косата от както си я кьпим и ако сьм пропускала някоя ве4ер е, ако я взема с мен под душа за бьрзо- да не й пьлна ваната да играе както всяка ве4ер правя ина4е...или сьм пропускала кьпането за деня поради някаква при4ина, но това много рядко се слу4ва.
Винаги я мажа и аз с крем4е след това...абсолютно винаги. Аз ползвам козметиката на Мустела откакто се е родила и сьм много доволна.

Кьсмет и наистина много хубава новина за бебо.





Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: bggal]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано19.04.10 23:21



Криси, как и сушиш косата на хубавицата след баня? На Петя вече и е гъстичка косата и попивам с тензух и хавлийка, но не мога много да я подсуша! Чудя се дали да не влиза в употреба вече сешоара, но пък ми се струва малка! Помагайте със съвет!





Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: Zori_D]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано20.04.10 06:23



Ами аз като беше по-малка сьм я й сушила косата сьс сешоар няколко пьти иначе си я оставям да си изсьхне сама - така правя и с мойта, но мойта ако е изсуша ще сьм афро от класа - хахахаха, но наскоро пробвах пак да й суша косата с сешоар и не ми даде...
Пробвай и ти ако решиш, но има голяма вероятно да не й хареса...



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано20.04.10 06:32



Аз сьм в Америка, незнам кое е чужбинско...но свекьрва ми като беше тук покрай раждането на Саша и ме сьветваше да не я кьпя всяка вечер тьй като какво толкова правела по цял ден, като беше новородено говоря...а тя беше на гости от Бьлгария, следователно моят отговор беше, че след като аз и баща й се кьпем всеки ден и Саша ще я кьпя всеки ден...напьлно сьм сьгласна с мнението на tswete. Цялата мисьл ми е, че си е до човек, а не до кьде из света се намираш, някои хора си се кьпят по 2-3 пьти в седмицата и намират за нормално да си кьпят децата така, не казвам, че всички които си кьпят децата само по няколко пьти в седмицата се кьпят така, но предполагам повечето...



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: -Randi-]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано20.04.10 10:52



Именно.
За съжаление в БГ съм наблюдавала някак обратна тенденция - на младата майка се втълпява едва ли не, че на главата и ще се изсипят всички възможни проклятия, ако не изкъпе бебето всяка вечер, не го разтрие, не го намаже с поне 3 масажни олиа и 4 благовонни млека, но за сметка на това лятото като загледаш кирливите лакти и глезенчета на 1-2-3-4 годишните дечица в пясъчниците и ти става ясно, че къпането "в неделя" не е останало в традициите, а си е в се още битовизъм. Парадокс, но факт

.

п.п. Да отбележа, че за мен "къпане" не означава изплакване под душ, а хубаво накисване и изтриване от горе до долу.



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: surfline]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано20.04.10 11:21



Всяка пролет учителките събират на родителската среща родителите и се оплакват, че децата идват от уикенда с мръсни крака, явно стъпвали боси и некъпани... Та незнам за неделното къпане, дали и то е останало...


Вярно е, че бебето, дето се вика, няма къде да се изцапа. Поотрасне ли, много повече се цапа. Аз съм гледала лятно бебе и по горещите дни си се потеше, потеше му се и главичката, имаше много коса и затова и косата съм мила всяка вечер. Иначе все пак се получава някаква миризма.
А и, както вече казах, кова навици. Т.е. хигиената да се приема като нещо дадено, а не да се правят уговорки за нея.
А и релакса на ваната и времето за спане винаги е бил желан резултат.



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: bggal]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано20.04.10 11:39



Лора обожава сешоара - нейната коса вече е доста дълга и гъста и само с подсушаване съхне 4-5 часа, а през зимата това е крайно неприемливо за мен... лятото не я суша, но в студеното не я оставям да стои с мокра глава...

Зори, ако решиш да пробваш виж да е с някой слабичък сешоар, или ако твоя има няколко степени на регулация сложи на най-леката, за да не изгориш косичката.... сушиш от поне 50см... аз в началото даже през тензух я суших... и най-добре първо й покажи на твоята глава

организирай го като игра...



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: bggal]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано20.04.10 11:47



Гал, къпането на едно новородено няма абсолютно нищо общо с хигиенните навици на родителя

, а е съобразяване с бебешката природа, за която ти повтарят още от родилното, после и от акушерката, която те посещава вкъщи след раждане.
Бебешката кожа е 10 пъти по-нежна от тази на възрастния човек.

Замириса ми на спор тук. Бе зададен въпрос, отговорих. Оттук нататък, на който както му харесва в крайна сметка. А време за създаване на хигиенни навици има достатъчно...

Редактирано от -Randi- на 20.04.10 12:11.



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: tswete]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано20.04.10 11:50



При бебо първите месеци не забелязвах никакъв релакс след къпане, беше си също така ревлив, както и когато не го къпех изцяло. Даже ми бяха предложили, ако една такава баня преди лягане го превъзбужда, да изместя къпането през деня.



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: incendio]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано20.04.10 11:58



Започнахме да го къпем като хората когато му падна пъпчето, т.е. когата беше на един месец и два дни. Къпали сме всеки ден, нямам спомен по съвет на кого, дали педи така е казал или аз просто съм имала тази идея, че бебе се къпе всеки ден. За косичката ползвахме едно много готино шампоанче на Мустела за новородено, на пяна излизаше, даже приятелка от Бг ми го беше пратила. За тялото душ гелче пак на Мустела. Страхотно миришат, особено шампоана, и нямам никакви оплаквания. Нашия педиатър НЕ препоръча зехтин, запарвал, а Тоби беше лятно бебе. Нямам спомен обаче с какво сме мазали след баня.
Самата технология на къпане - слагахме малко вода във ваната, татито го придържаше, аз съответно измивах главата и тялото и след това поливах с чиста водичка за изплакване. Още ми става смешно като се сетя първия път как несръчно го премятахме и не знаехме какво точно да го правим. И при вас сигурно ще е така, да не се плашиш, много бързо ще се специализирате.
От както е с атопичен дерматит къпем един път седмично (за протокола - и двамата с мъжа ми продължаваме да се къпем всеки ден

). Водата изшува кожата и лично аз не виждам смисъл да къпя всеки ден, да му изсушавам кожата, пък след това за да компенсирам изсушаването да мажа с нещо. Лятото се налага по-често къпане, вярно, особено ако ходим на плаж, тогава мога само да изплакна с вода, но зимата няма проблеми. Не съм и забелязала ваната да има релаксираш ефект върху Тоби, напротив - разбеснява се още повече.
Още ползваме шампоанче на Мустела, но тялото заради АД мием със сапун, от ония едновремешните, от свинска мас (точно сега съм му взела от коза, казаха, че те били най-добри за такъв тип кожа).
Радвам се, че ще си приберето скоро малкия мъж!



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: -Randi-]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано20.04.10 12:02



И моята не обичаше като бебе да се къпе - голямо реване, голямо дране падаше...Чак да не повярваш като я гледаш сега - само където ципи между пръстите не са и поникнали

.



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: surfline]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано20.04.10 12:58



Да не се окаже като леля си Цвете - да не обича топлото. В басейна, а не знам в немско още ли спазват старите си правила за 19 градуса, но във всеки случай и за деца едва ли е повече от 24-6 градуса. А аз съм пищяла от вода 36-37. И докато разберат от какво пищя, са правили рекорди с къпане за 30 сек. Така че трябва да се пробва. Хора различни - някои обичат по-топло, други по-студено.



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: tswete]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано20.04.10 14:43



Цвете, пробвахме какво ли не - топла, хладка, още по-хладка, пълна, по-малко пълна, почти празна вана, играчки, мобилета от тавана, с музика, без музика, на приглушено осветление, на силно осветление, с пяна(е тогава рева много), без пяна...само на главата си къде не сме заставали, но малко остана


Трябва да изкопая едно допотопно видео от тогава и да ви покажа какво значи РЕВ. Кошмарно ми беше това къпане - накрая оставях Сърфов той да я къпе, а аз се заключвах в тоалетната.



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: surfline]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано20.04.10 14:58



Не ми го изкопавай, че майка ми ще започне да ми го сочи за нагледен пример и да иска реванш...

Като гледам твоите обяснения досущ се припокриват с нейните за моя милост. Доколкото си спомням има-няма повече от година са се чудили каква е причината.



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: tswete]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано20.04.10 15:12



това ме подсеща как аз 5 години не разбрах защо Борис реве като му режем ноктите на краката. Порасна и разбрахме, че го е гъдел УЖАСНО





Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: flor4eee]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (минаващ)
Публикувано20.04.10 18:33



Чудесни съвети от практиката, искрено благодаря и на теб!



Е, да, предполагам, че при децата ваните не действат отпускащо, дори не си представям дете да лежи спокойно във вана То на мен ми иде понякога да плискам, пък те!

Не знам... предполагам и на мен ще ми е тегаво толкова нежна кожа да третирам от самото начало с химия ежедневно.



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: galia71]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано20.04.10 18:38



xaxaxaxaxaxa





Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: -Randi-]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано21.04.10 05:52



Аз не мисля, че мнението ми беше отправено кьм теб, аз сьщо си дадох отоговора и мнението по какво мисля затова дали има значение кьде живеят родителите на едно дете или не, защото момичето беше писала "вие в чужбинско..."



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: tswete]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано21.04.10 05:54



Евала!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.