Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:45 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Въпрос за къпане на новородено  
Автор пayлинa дeл вaлиe (новак)
Публикувано18.04.10 18:33



Мами, малко съм в шах преди пристигането на бебко. Казаха, че растял бързо и след седмица ще си го приберем

Та... получавам сума ти съвети относно къпането. Купила съм козметика Seba Med. Да питам и тук - да слагам ли нещо във водата при първите къпания или само с чиста вода? Главичката с шампоанче да я мия ли в самото начало или без? с какво да мажа след това, освен с крем/пудра против подсичане?

Мерси ви



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано18.04.10 20:35



аз правех така
слагах по капка шапмоан (колкото да не е без хич) и всеки ден миех и главата, защого имаше полепнала и изсъхнала слуз до към месец някъде - после разредих миенето на главата постепенно, докато стигнахме веднъж седмично... за момченце може и по-често

на повечето шампоани пише, че може да не се изплакват, но аз си я плакнех хубаво всеки път

след баня не съм пропускала мазане, заради хлора и твърдата вода - бебешката кожа е много суха и лесно започва да се лющи - аз ползвам масажното олио на Мустела - освен, че е страхотно като консистенция и ефект, мирише божествено

от богатия ми опит с какви ли не мазила на всички възможни марки за дупе и памперс, мисля, че най-обикновения бял вазелин е най-доброто средство против подсичане (а пък и почистването след омазване е в пъти по-бързо и лесно)

ако има още нещо - питай пак
пожелавам ви успешно прибиране и много хубави моменти заедно от тук нататък



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: incendio]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано18.04.10 20:40



Аз мажех след къпане с преварен зехтин екстра върджин....ставаше като пехливанче!


Браво на бебко, чудесна новина...!



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: incendio]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (новак)
Публикувано18.04.10 20:59



Хе, тъкмо се чудех масажното на Мустела дали е хубаво! Ще го взема значи



А главата преди тялото ли се мие или...?



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: dessbess]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (новак)
Публикувано18.04.10 21:01



За зехтин съм чувала, както и за мас минал през девет води (?!?!?)

Ще пробвам зехтинче, поне на мен като съм се мазала ми е действал добре на кожата



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано18.04.10 21:49



заедно...





Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано18.04.10 22:37



Мисля, че на водна баня се преваряваше...ама за всеки случай питай някого.
А за къпане ползвах на Бюбхен - шампоан за тяло и косичка 2 в 1.



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано18.04.10 23:09



В самото начало къпех с бебешко сапунче, в последствие, тъй като ес оказа със суха кожа с едно измиващо гелче на А-Дерма. За мазане в началото само с чист зехтин, преварен на водна баня. В последствие с млякото на А-Дерма.



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано18.04.10 23:18



Тук също ще получиш един куп съвети, от различни по-различни.

Аз например не къпех бебо всеки ден(и все още не го правя), само дупето( е, и краката му намокрям покрай това), но пък тук, където съм така съветват.
В началото къпех предимно с чиста вода, чат-пат с шампоан. След това мажех с масажно олио, но както се предполага, само след цялостна баня, тоест не всеки ден. Не смятам, че на бебетата им е необходима ежедневна козметика, освен за дупето.

Не бих препоръчала да ползваш зехтин- не се знае през каква обработка са минали самите маслини, с какво са пръскани, как са гледани... Най-добре наблегни на козметика, която се продава в аптеките. При моя син първите кожни проблеми се появиха след мазане със зехтин- хем беше уж от по-добро качество(био).

Много се радвам, че скоро ще си приберете детенцето у дома!

Редактирано от -Randi- на 18.04.10 23:21.



Тема Re: Въпрос за къпане на новороденонови [re: -Randi-]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано19.04.10 00:59



също не съм фен на зехтина - другото е, че от него бодитата гранясват и миришат ужасно...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.