Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:22 27.04.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Дъщера ми е на 14 и...нови  
Авторmaika (Нерегистриран)
Публикувано20.04.04 10:19



и сега разбираме, че е пробвала трева. Преди месец е започнала да пуши обикновенни цигари и беше обещала че ще ги спре, а сега и това. Тя е спортистка. Третира от 2 години, учи в спортно училище. Точно там са и дали да опита трева. Каза че не и харесва и няма да повтори, но като прегледах темите, разбирам че всички наркомани така са си казвали.Знам че приятелите и пушат цигари, те са от квартала в други училища учат. Не можем да я спрем да излиза и да се вижда с тях. Има и деца които пушат и трева редовно.За твърди наркотици незнам. Но някой е пуснал слух, че та продава трева и екстази, по поръчка. Да знаете, че най-трудно е за един родител да повярва, че точно неговото дете е наркоман и пласьор. Информацията за пласиране не е много сигурна, но като ще казвам , да кажа всичко. Не съм забелязала да разполага с пари. Съмнявам се във всяко изречение, което казва. Гледа ме в очите и лъже, за всичко и за глупости и за важни неща. Как да й помогна? Как да я върна към училището - пред изключване е. На тренировки ходи все още,но и там може да е до време. И нещо друго - влюбена е от 1 година в момче, което си има гадже, нейна позната. Но това не му пречи да я използва и лъже че ще скъса с другата. Мисля че натоварването е голямо за все още детската психика. Винаги съм й говорила за живота, за трудностите, за секса, за всичко което си мислех че е важно. Но децата искат сами да се изгорят, не вярват че боли. Много искам да й помогна, но първо на мен ми трябва помощ. Благодаря на всички които изчетоха всичко до тук и ми пишат.



Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: maika]  
Автор Jogo (i kvo)
Публикувано20.04.04 10:54



Ами какво да т кажа, работата ми е такава, че постоянно се сблъсквам с дежа на тази възраст. Не че аз съм много голям. Еми щом са тръгнали слуховете колкото и неприятно да е значи от доста повече време пуши,не е от месец, поне така си мисля. Защото при мен има едно момиче което е на 15 год и пуши, но чат пат и нищо не се чува за нея, че е наркоманка и така нататък, за да почне да се разчува или някой я топи или е позагазила. Ам да ти кажа колкото и акъл да и наливаш ефекта ще е никакъв освен да почне да прави всичко напук, ако можеш да я запознаеш с деца на нейната възраст на твой колежки, абе да се опиташ да я накараш да смени средата си но без да я насилваш е най доброто. А за спортните училища отдавна са едни от най пропадналите места за обучение. Просто като сте я изпратили там сте я набутали . Но освен да се надяваш сама да се откаже друго май ен ти остава. Въпреки че тревата не е голяма беля, аз пуших 6 години, и спрях без някой да ме кара или каквото и да е, просто смених компаниата и там това не беше актуално и въобще не се сещам за нея, така че споко.

Курвата си е курва, не я търси, тя сама ще се обади


Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: maika]  
Автор synaesthasia (psychonaut)
Публикувано20.04.04 12:27



Това, че те лъже в очите означава, че я е страх да ти каже истината. Накарай я да разбере, че каквото и да сподели, ти няма да я упрекваш, наказваш и т.н. Децата на тази възраст най-много мразят да бъдат назидавани, да им се демонстрира, че възрастните имат повече познания или повече власт.

Тревата сама по себе си не е фатален проблем, много хора пушат трева и водят съвсем пълноценен живот. Цигарите са по-сериозен проблем, но както предполагам знаеш, насила никого не можеш да откажеш (аз не знам за такъв случай, някой да е спрял защото родителите му така са казали). Ако е в компания на пушачи ще и е още по-трудно. Единствено можеш да я посъветваш да ограничава пушенето до събирания с приятели, излизане вечер и т.н. За вредите съм сигурен, че ги знае, а за това колко трудно се отказват никой не знае докато сам не опита.

Важно е да се занимава с нещо, да има някакви цели, но ако това не е спорта, по-добре да се захване с нещо друго, отколкото насила да спортува. Нормално е интересите и да се променят. Хужаво е да я насърчаваш сама да избере своя път, а ти да и помагаш, а не да я критикуваш. Не искам да те разочаровам, но в крайна сметка на 14 години един родител вече има много малко влияние върху личността на детето си и няма как да я промениш.

Щом пуши марихуана вероятно ще пробва или е пробвала и екстази, пико и други наркотици, които се разпространяват широко в момента. Ако и казваш, че всичко е вредно няма да има никакъв ефект, но можеш да покажаш, че разбираш, че някои наркотици са много по-опасни от други; че щом тя решила да се "наслаждава" на наркотиците, това е неин избор и не можеш да я спреш, но държиш да го прави безопасно, да не прекалява и да знае кое е прекалено опасно. Винаги съм вярвал, че възпитанието в отговорна употреба на наркотици ще има много по-добър ефект от който и да било превантивен метод.

Ако я подкрепяш и има други неща в живота и освен наркотиците, които да я правят щастлива, съм сигурен, че ще пуши трева, ще опита от някои други работи, но след време ще и "дойде акъла в глава" и ще намали или спре тревата и съвсем ще зареже другите наркотици.

Успех на теб и късмет на дъщеря ти!



Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: Jogo]  
АвторGligi (Нерегистриран)
Публикувано20.04.04 12:36



Jogo, не те ли беше срам за това последното?

maika, ще Ви предложа няколко съвета, надявам се да са от полза.

1. Информирайте се. За да можете да говорите аргументирано, прочетете повече информация по въпроса. Напоследък излязоха доста пълни и обективни книги за наркотиците и специално за марихуаната. Един от най-лошите варианти е да заплашвате "ако пушиш трева, ще почнеш да се друсаш и с хероин" и детето наистина да повярва, че вече е пропаднало и нищо друго не му остава, освен наистина да почне да се друса. Не вярвайте на слухове и митовете за дрогите.

2. Не задавайте въпроси, които подтикват към лъжа. И за вас, и за детето е по-добре ако някои въпроси ("днес пуши ли трева", "продаваш ли наркотици", "пробвала ли си еди-какво си") останат без отговор, вместо да Ви лъже в очите. Повярвайте, ще минат години и и двете ще си спомняте с насмешка за тези проблеми, тогава ще си говорите откровено, "по женски - като приятелки".

3. Вярвайте и подкрепяйте. Винаги. Пубертетът е сложен период и без дрогите и няма нужда да се усложнява с недоверие и скандали. Не е страшно ако детето е пробвало това или онова, по-лошо е ако почувства, че е загубило доверието и любовта на близките си...

4. Няма сила, която да спре тийнейджърите да опитват нови неща (нямам предвид само "дроги"), единственото, което можем да направим, е да им дадем честна и обективна информация - с тревата не бива да се прекалява, но хероинът може наистина да убива. Екстази в България почти няма, обикновено "екстазито" съдържа амфетамини, те също водят до формиране на зависимост.

5. Давайте пример. Ако Вие пушите цигари - спрете ги. Децата не вярват на изказвания от типа "аз може да пуша, защото съм голяма, но за теб е вредно, защото си малка". На 14 човек не си мисли дали ще е добре със здравето, когато стане на 40; тако че този аргумент не работи.

6. В никакъв случай:
не заплашвайте;
не се стремете да наложите своята позиция на всяка цена;
не се изказвайте по теми, за които нямате достатъчно информация;

7. Има една малка книжка с информация и съвети, "Пътеводител за родители и учители", издадена е от фондация Свободна и демократична България (тел. 02/9888273), май не може да се намери онлайн.

8. Не се плашете от тревата, повечето хора са я пробвали, без да са продължили и баз да са минали на твърди дроги. Поговорете още веднъж, като забравите за предразсъдъците си.



Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: Jogo]  
Авторmaika (Нерегистриран)
Публикувано20.04.04 13:02



Това да стоя и да чакам сама да разбере и да се откаже, никак не ми приляга. Благодаря все пак!



Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: synaesthasia]  
Авторmaika (Нерегистриран)
Публикувано20.04.04 13:14



Писала съм объркано. Тя сама си призна за тревата,/след като й дадохме да разбере, че знаем че е направила нещо нередно и е добре да ни каже-без бой разбира се!/, но за носене на други категорично отрича. Освен това информациято която стигна до нас е че е пушила на друго място и с други деца, а тя призна съвсем различно нещо.На кой да вярвам?
Тя знае че я обичаме и ще я защитим, но трябва да знем от какво и кого.
Лъже че вече не пуши обикновенни цигари, а продължава.За тревата било инцидентно веднъж и не й харесало. Дали е така?
За спорта- никой не я насилва. Тя от малка си говореше че иска да плува и сама си го избра. Ходи на състезания, треньорите и дават надежди, има данни.За нея ще е наказание /и понякога я плаша/, ако я преместя в друго училище.
Тайно в себе си и яз се надявам, че ще и дойде акъла, но дано да е по-скоро.
Благодаря ти!



Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: Gligi]  
Авторmaika (Нерегистриран)
Публикувано20.04.04 13:17



Да, информирам се даже и сега съм в нета и чета.Само дето сега я чета с други очи.
И всичко написано от теб ми е от полза.
Благодаря!



Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: maika]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано20.04.04 17:27



Ами моя скромен опит с наркотиците е 7 години употреба на марихуана. Имал съм моменти когато съм пушил като съдран и такива когато не съм пушил месеци наред. В момента пуша 1-2 пъти месечно и нито изпитвам нужда да пуша нито имам някакви проблеми с концентрация/изтъпяване/амотивационен синдром/и т.н. Бих излъгал ако кажа че не съм имал залитания към по-твърди дроги, но за щастие са били еднократни и в момент когато съм бил достатъчно отговорен (след тийнейджърскката си възраст). Убеден съм че контакта с някои субстанции не води до нищо добро. Но марихуаната не е от тях, определено. Виж, т.нареченото "пико" и амфетамините са си доста подли наркотици, които определено имат потенциала да убиват и пристрастяват жестоко...

Най-вероятно дъщеря ти те е излъгала за марихуаната. През пубертета пушенето на ганджа е донякъде проблем. Децата и без това нямат ясна цел в живота и марихуаната само им задълбава апатията и липсата на мотивация. Но пък от друга страна не е нещо много фатално. Така или иначе тя ще порасне и живота ще я принуди да се осъзнае.

Аз лично съм много благодарен за това че съм открил марихуаната за себе си. Тя е много много много по-добра алтернатива от легалните наркотици като алкохола и никотина, развива мисленето и въображението до степен до която ми помага да се справям с доста сложни ситуации понякога, без да става така, че за сметка на това да ме лишава . Никога не съм имал проблеми с пристрастяването към нея, и според мен това е нещо доста рядко случващо се (с хора които имат адиктивна психика). Освен това не познавам друг по-добър вариант да убивам стреса от работата и изпитите. Спорта е добър начин, но не помага толкова. Алкохола, изпит с приятели е друг начин, но на другия ден усещам с пълна сила как съм издевателствал над себе си. Освен това само се излагам с него. Един джойнт изпушен с приятели в спокойна атмосфера просто няма заместител.


От друга страна наркотиците наистина унищожават човешки съдби. Случвало се е, случва се и занапред ще се случва. Но според мен прекалено много пушилка се вдига по този въпрос. И покрай сухото гори и мокрото, имам впредвид марихуаната.

Мисля че това което е най-добрия вариант за девойката е да бъде информирана, да знае какво я очаква ако сбърка, да го види в най-гадната светлина. Но без преувеличения и медиина пропаганда, която в 90% от случаите си е чиста лъжа. Наркотиците въобще не са толкова лошо нещо колкото ги изкарват. Те са като ядрения разпад, който си има две приложения - АЕЦ и атомни бомби ;)

Добре е да гледа филми като Трейнспотинг и да прочете книжки като "Мементо". Така поне от хероина ще се отврати за цял живот ;)

Spice extends life,spice expands consciousness.Spice is vital to space travel.Travel without moving.


Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: maika]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано20.04.04 23:54



Да ти кажа, аз не бих питал подобно нещо, именно в този клуб
Ми вземи прочети другите теми, поръчвали си некви неща по интернет, незнам кво си, и всичките са велики и преуспели и "нишчу им нема"
Наркотиците са един от най-големите бичове в момента, и някои хора просто не си дават сметка, че пълнят гушите на мутрите, правейки се на много оригинални.
Това мисля аз, са може да ме хапете вече

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: METHOD]  
Авторmaika (Нерегистриран)
Публикувано21.04.04 08:35



Да, имах съмнения дали тук му е мястото. Обаче в клуб "Родители и деца" въпросите са за избор на детска градина, рожденни дни и т.н. въпроси. Преди време зададох въпрос там и ми отговориха същите хора които пишат и в този клуб /всъщност те пишат навсякъде/. Имам впредвид mireto , ролинг стоунс и още няколко.
Аз мисля че истината е някъде по средата. На всеки организъм действат различно, но изхода е един в повечето случаи-пристрастяване и смърт. Виждала съм хора редорно пушили марихуана, които убеждават че нищо им няма, и си вярват.
Аз не съм опитвала, затова питам и искам да разбера, защо по дяволите ви трябват тези боклуци?????????



Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: METHOD]  
Автор synaesthasia (psychonaut)
Публикувано21.04.04 14:55



Method, какви са тия предразсъдаци "всичките са велики и преуспели и нишчу им нема"??
Как можеш да слагаш всички под един знаменател? Тук има всякакви хора и това, че някои е еди какъв си, не ти дава никакво право да предписваш неговите качества на всички останали, които пишат тук. В крайна сметка и ти си един от "всички".

Колкото до това "защо на хората им трябват такива боклуци", това си е съвсем естествено. Хората откакто съществуват на земята са използвали различни вещества да се интоксикират, за да променят състоянието и настроението си. Проблемът в момента е че именно по-опасните психотропни вещества са най-популярни в момента.

Колкото до тревата отдавна е еднозначно доказано, че тя не е по-вредна от тютюна или алкохола. А това, че води до хероин също е мит.

Не искам да защитатвам наркотиците или хората, които ги употребяват, но ако искате да помогнете на някой трябват да сте малко по-просветени по въпроса. Защото хората, които казват "всички които пушат трева са наркомани и отрепки" и "всички наркотици рано или късно водят на смърт" са очевидно изключително невежи и предубедени и са обречени на по-нещастен и егоистичен живот от самите хора, които употребяват наркотици.

Ако и булшинството от употребяващите и "критикуващите" бяха малко по-просветени по въпроса, проблемът с наротиците щеше да бъде наполовина решен.



Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: maika]  
Автор the_bomb (brainjuice)
Публикувано21.04.04 14:58



здравей,

знаеш ли я тая максима от времето на Сталиновия режим, когато "обикновените трудови хора" са се надигали "спонтанно" да оплюят книги като "Майстора и Маргарита":

"Не читал, но осуждаю".

по-късно така реагират срещу Солженицин.

днес известна част от "обикновените" хора реагира така срещу тревата. та и ти, хем "не си опитвала", хем си убедена, че "изхода е един в повечето случаи-пристрастяване и смърт".

ако така подхождаш в отношенията с дъщеря си, няма да я откажеш от нищо. напротив, авторитетът ти пред нея ще падне още повече.
ако искаш да знаеш какво говориш, наистина ти трябва малко повече информация. нетът е голям, чети! ама си взимай данните не само от агенциите за борба с наркотиците - естествено, че те само ще вдигат голяма патаклама и ще оправдават своята "борба". пробвай и други сайтове, например като за начало

(на английски)

(също)

(на руски)


още нещо, което другите преди мен са пропуснали да ти кажат: според мен не е добре да работиш със заплахи. вместо "ако ти (не) направиш еди-какво си... аз ще...", пробвай с "ако ти правиш еди-какво си... има риск да си причиниш еди какво-си". заедно с това трябва да си даваш наистина реална преценка за съществуващите рискове, а не да говориш наизуст.

а, също така, искам да те попитам дали горните отговори, които другите форумци са ти дали, както и моят, ти звучат като приказките на някакви издухани и изпаднали наркомани, които едва уцелват клавишите на клавиатурата? помисли малко!

nos nisi damnose bibimus moriemur inulti

Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: maika]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано21.04.04 15:10



Това не е вярно, поне що се отнася до марихуаната. Писна ми да го обяснявам. Има доволно много хора постигнали много в живота си, в това число американски президенти които са употребявали марихуана. Да видим колко милиона души в България споделят вашето фашистко мнение по отношение на тревата и какво са постигнали тези същите - повечето едни селяндури, борещи се освен за собственото оцеляване и за ракията в кръчмата веднъж седмично.

То е хубаво че имате мнение. Няма да коментирам под влиянието на какви фактори се е формирало то. Обаче трябва ли да го налагате на всички? Става ли ви по-добре като изтърсите някоя банална тъпотия от сорта на "закво дяволите да го вземат ви е тази марихуана? Правете здравословен секс и се наливайте с бира, това вашето не е нормално". Кой въобще ви е казал че сте прави? Някога не сте ли се замисляли че не тези хора са жертва на някакви заблуди на наркодилърите, а точно вие сте жертва на медийната пропаганда на правителствата?

Мене никоя мутра не ми плаща да дрънкам тези глупости. Обаче ми е гадно да гледам как над 90% от хората, главно тези над 25-30 години твърдят с упорита увереност баналните фрази, с които са им промили мозъците.

По същия начин както германците преди 60 години вярваха че евреите са корена на злото и че който купува от магазините на евреите е национален предател. Днес наркотиците са корена на злото и който пуши марихуана следва да бъде вкаран в затвора за 20 години (според закона). Ми аз да избия родителите си няма да стоя толкова в затвора, хех?

Много ми е интересно, госпожо, понеже вие предполагам сте от защитниците на този прекрасен закон, как бихте реагирали ако полицаите задържат дъщеря ви с една цигара марихуана и я осъдят примерно за 15 години в Сливенския? Надявам се това да не ви се случи. Но в интерес на истината вината за бума на разпространението на наркотиците в България я носят хора като вас - родители които незапознати с материята обясняват как марихуаната убива, политици, които решават че като вкарат 500.000 човека в затвора ще решат проблемите на държавата, компетентни специалисти които лекуват деца, зависими от канабис за скромната сума от 100 лева на час и така нататък. Сърбайте си попарата сега.

Spice extends life,spice expands consciousness.Spice is vital to space travel.Travel without moving.


Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: maika]  
Автор ChaosFire (deadly)
Публикувано21.04.04 15:40



Аз не съм опитвала, затова питам и искам да разбера, защо по дяволите ви трябват тези боклуци?????????

сложен въпрос...
не вярвам някой да може да му даде прост отговор (освен METHOD може би).
хората мрат да се тъпчат с боклуци. по-голямата част от храната, която се продава на пазара е пълен химически боклук, който на никой не "трябва". всъщност какво ти трябва и какво не си е направо въпрос за философски дебат. например за какво му трябва на някой да си купува BMW, след като един Opel по същество ще му върши същата работа? защо им трябва на хората да обличат различни дрехи и да се занимават с това какво да облекат всяка сутрин? трябва ли им наистина на хората да се хвърлят от мостове вързани с ластично въже?
в повечето случаи хората правят разни неща защото им харесва или защото така са решили. това е съвсем естествено. неестествено е, когато правиш нещо, което не харесваш или не разбираш, по принуда. принудата идва от някой (родители, учители, държава, власти и т.н.) или нещо (зависимост, предрасъдаци, комплекси).
вярно е, че доста деца почват с другата за да са интересни. всеки се прави на интересен. особено когато е млад. ето дори METHOD се направи на интересен пред теб обиждайки хората от клуба. един вид "и той да се запише". лошото е, че в последно време се направиха адски кофти промени, които рекламираха много здраво дрогата сред подрастващите. за съжаление в скоро време, където и да си изместите детето, дрогата ще е лидер сред "интересните" хора.

Виждала съм хора редорно пушили марихуана, които убеждават че нищо им няма, и си вярват.


разбирам, че ти не им вярваш. защо?

El rito constituye el Secreto


Тема като заговорихме за боклуци...нови [re: maika]  
Автор HellМодератор (слънце с носле)
Публикувано21.04.04 16:25



и понеже спомена, че дъщеря ти е в спортно училище, да те питам за мнението ти...
Какво мислиш за употребата на яка химия и наркотични вещества "законно" от спортистите, под натиска на треньора? С цел по-високи резултати разбира се, не за кеф.

Или съвсем невинен въпрос, ако това те затруднява. Ще дадеш ли разрешението си дъщеря ти да взема противозачатъчни примерно на 15 години, за да не се случи да е в цикъл по време на състезание.
Е?




Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: ChaosFire]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано21.04.04 17:55



Няма да пиша и да чета тук, доволно позациклена история е, вярвай си, че няма нищо и си свиркай

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: METHOD]  
Автор ChaosFire (deadly)
Публикувано21.04.04 18:52



леле уплаши ме направо! кво ше праим са без теб?!

El rito constituye el Secreto


Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: METHOD]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано21.04.04 18:57



О, да, самодоволното изкуствено самочувствие че не употребяваш наркотици...все едно че видиш ли си много специален, устоял си на течението, разбрал си великата истина, че наркотиците убиват, но ей на - не си се оставил да те покварят и затова нека да обясним на всички които друсат какви са отрепки и колко са сбъркали! Всички които употребяват наркотици са изключително тъпи, хората постоянно им говорят че това е лошо, но те все пак го правят. Следователно те са тъпи а ти си умен. Бил си на няколко пиянски "купона" където умните хора си кълчат задника на новите поп-фолк хитове,веселят се, докато групичка сърдити пичове пушат трева в ъгъла и не се включват в мероприятието. Следователно са чекиджии. Да, само това ще е. Това са тъпи чекиджии. Лошо нещо са наркотиците и държавата ни пропада. Пълно е с тъпи чекиджии, но ти държиш фронта. С това трябва да се приключи. Още утре ще отидеш и ще напсуваш всички тъпи чекиджии във форума за наркотиците на дир.бг. И ще ти мине, поне за малко, гаранция.

Пусни си онова тъпо лигаво парче на БТР, налей си чаша водка в пластмасовата чашка и се радвай че си ИСТИНСКИ жив и че наркотиците не са помрачили величието на твоето съществование...

От друга страна обаче онази мадама дето живеете вече 12 години в съседни блокове и дето отдавна си мечтаеш за нея се е хванала сериозно с някъв от онези модерните лигльовци-наркомани. Това е лошо. Никога не си вярвал, ама какво въобще намира тя в този друсащ се пикльо? Може ли той да й покаже както теб колко прекрасно нещо е живота? Та могат ли въобще тези наркомани-тъпи-чекиджии да обичат? В техния измислен свят? Не, не , не може такова нещо. Ужасно нещо са тези наркомани...ами тези боклуци дето движат с джиповете? Те всички са направили пари от дрога. Добре че вкараха този закон. Сега всички тъпи чекиджии ще ги вкарат в затвора, а онези с джиповете ще останат без клиенти. Е, все пак държавата се оправя. Живота се оправя. Хубаво е било навремето - нямало е наркотици и всички са си правили купони на полянките с китари...и водка. Къде отиде всичко това? Наркотиците са виновни. Трябва да избием всички наркомани. Затвора е малко наказание за тях...

....има такива хора, сериозно. И са много....

Spice extends life,spice expands consciousness.Spice is vital to space travel.Travel without moving.


Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: METHOD]  
Автор the_bomb (brainjuice)
Публикувано21.04.04 19:51



<Няма да пиша и да чета тук, доволно позациклена история е, вярвай си, че няма нищо и си свиркай>

така, така, като нямаме поне един смислен аргумент да изровим, за да опонираме, бягаме от дискусията и се опитваме да го изкараме все едно уж "се оттегляме с достойнство".

за мен това не е признак на прекалено хипертофирал интелект, но ако за теб е така, вярвай си, че нищо ти няма, и си свиркай.

nos nisi damnose bibimus moriemur inulti


Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: maika]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано22.04.04 01:18



are i az kato star narkoman da se izkaja - star obache beh na 18 kato pochnah da pafkam ot vreme na vreme a nagazih seriozno kato stanah na 20 - a sym veche na 25 i nishto mi nema ;) ni akyl ni obrazovanie

ta nema kvo da se lyjeme che vsichko shte e nared i che shte i doide akyla - shtom na 14 se e prodrusala do 24 nishto nema da i ostane u glavata . .vijdal sym gi mnogo takiva . . . . . v tolkova ranna vyzrast samo edno neshto moje da ia spasi, da obeshtae na maika si che osven treva drugo niama da pipa, a maika i da i obeshtae che v momenta v koito razbere sys sigurnost (s test) che e upotrebila neshto drugo osven alkohol i treva, shte ia izhvyrli ot vkyshti i poveche niama da se zanimava s neia.


P.S.
methode za malko da te zabrava - i na tebe da ti eba maikata.

Редактирано от RollinStoner на 22.04.04 01:22.



Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: the_bomb]  
Авторmaika (Нерегистриран)
Публикувано22.04.04 14:41



Момчета и момичета /с някои от вас сме връсници/, не съм искала да обидя никого! Не ви осъждам, избора си е ваш.
Всички мнения са ми от полза, а и точно за това писах тук,да ви чуя и вас какво ще кажете. За агенцията всичко е чарно, а при вас - розово.
Далеч съм от мисълта,че сте пропаднали и искрено се надявам да е така.



Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: gat3way]  
Автори aз (Нерегистриран)
Публикувано22.04.04 14:53



Като ви четох мненията за малко да остана с впечатлението, че наркотиците са безвредни, а тревата направо е полезна. Вземете се в ръце, погледнете сериозно на проблема и дайте адекватен съвет. Никой не ви напада, за да се защитавате. В момента жената има малък проблем, който не се знае колко време ще остане малък. Пушенето на трева и пласмента й не е най-добрата атестация и си е за притеснение. Проклета възраст е тинежърската, когато хормоните не дават покой и целият свят е крив. Добре действа по-възрастен приятел/приятелка на възраст между младежа и родителя, на който да има доверие и да се стреми да подражава. Как се оправя родител в такава ситуация с тинеджър?



Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: и aз]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано22.04.04 17:49



Никой не казва че са безвредни. Цялата идея е че прекалено много се злоупотребява със темата и се създава нагласата че са смъртоносно опасни, което не е вярно. Най-доброто което може да се направи по въпроса е хората да бъдат информирани. Информирани от обективен източник, а не от някакви пропагандистки източници. Брошурките които раздават и простотиите които ръсят по медиите са точно толкова сбъркани колкото мненията че наркотиците са безвредни, които някои хора се опитват да наложат.


Ако случайно сте добре с английския един добър сайт за четене е

- там нещата са описани надълго,нашироко и детайлно - действие, рискове, разкази на хора употребявали съответните субстанции, чужди мнения, вкл. на институции като Световната Здравна Организация, различни митове свързани с употребата, биохимия, много снимки и т.н

Ех, ако всички които се изказваха по темата бяха прочели поне малко от този сайт примерно, положението щеше да е къде по-добро мисля аз....

Spice extends life,spice expands consciousness.Spice is vital to space travel.Travel without moving.

Тема не се обиждаменови [re: maika]  
Автор the_bomb (brainjuice)
Публикувано22.04.04 18:59



мен на "наркоман" никой не може да ме обиди.

също така според мен не всичко е розово и на дъщеря ти й е наистина рано да почва с веществата.

само че както не осъждаш нас, така не бива да осъждаш и нея, нито да правиш прибързани и истерични действия.

освен това е илюзия, че можеш безотказно да я накараш да (не) прави каквото ти поискаш. все пак тя не ти е собственост (знам, знам, ти си я родила, отгледала и т.н., но все пак...). можеш само да й влияеш повече или по-малко ефективно, но окончателното решение е в нейни ръце.

работил съм малко с хора на тази възраст - не обичат да ги наричат "деца"- и окончателно се затвърди убеждението ми, че няма никакъв 100 % начин да ги накараш да не пият, пушат или каквото и да е, освен ако те самите не го поискат.

изглежда, когато се формира личността, първа се оформя волята.

nos nisi damnose bibimus moriemur inulti


Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: и aз]  
Автор ChaosFire (deadly)
Публикувано22.04.04 19:07



абе стига с този екстремизъм бе хора! кой е казал, че наркотиците са полезни и къде? повечето мнения тук са доста умерени и се опитват да опишат ситуацията максимално реално. обаче тези, като вас, които идват да четат, като че ли виждат света само в черно и бяло. ако някой не каже, че всички наркотици са катастрофално вредни, според вас следва, че е казал, че са безвредни и полезни?! що за малоумие?!
и досега не видях нито един да е признал пред себе си, че алкохола и никотиновите цигари са много по страшен бич за обществото от тревата. от цигари и алкохол умират стотици хиляди хора докато от марихуана досега не е умрял нито един. не разбирам как поне това не успя да ви влезе в главите! никой не казва, че са безвредни. но и никой тук не се смята за съвършен и не вярва, че тези, които употребяват само легални наркотици са по-добри хора.
ако някой успее да докаже по някакъв начин, че грешим, нека го направи. затова е дискусията. ама ако очакваш да се вайкаме тук, колко много сме загазили, значи не си попаднал където трябва. все едно вайкането няма да помогне на никой. само реалната преценка на ситуацията може да помогне. едва след като си изясниш как стоят нещата, ще знаеш и как може да действаш за да ги промениш. и това не се отнася само за наркотиците.
единствения съвет който аз лично мога да дам на един родител е да не си позволява предрасъдаците му да диктуват отношенията му с неговото дете. по-лошо от това няма. ще дойде момент, когато детето ще е недостижимо за него и той няма да може да му помогне. децата се развииват много бързо и научават нови неща още по-бързо. родителя не може да си позволи да остане дезинформиран по отношение на наркотиците. той винаги трябва да е една крачка напред и да знае повече и най-вече да НЕ ЛЪЖЕ. да не лъже най-вече себе си. ако трябва да изпафка една трева, та да разбере, че не е толкова страшно и да пречупи тази илюзия, която се пласира сред населението.
България ще влиза в Европа. а там ще има и наркотици. това е реалността независимо дали ви харесва или не. няма връщане назад към "добрите стари тоталитарни времена". адаптирайте се или пропаднете. вие избирате

El rito constituye el Secreto


Тема ами то на 14 години...нови [re: и aз]  
Автор HellМодератор (слънце с носле)
Публикувано23.04.04 01:28



няма вариант пушенето на каквото и да е да е полезно.
Пушенето уврежда белите дробове, а при деца, които още растат и се развиват е още по-зле положението.

За пласмента - забрави за класическия образ на дилър, наложен от филмите. Ако се носят слухове, че момичето продава - най-вероятно има познат, от който взема малко по-голямо количество от 1-2 джойнта и си ги делят с компанията пушачи... печалба от това няма (освен да пуши аванта от другите), за това и не разполага с повече пари, отколкото й дават в къщи.
Място за притеснения има и то големи, щом се е разчуло. Още по-голямо ще е притеснението, ако я хванат куките с някакво количество.
Местенето в друго училище е даже желателно... но само след като девойката сама поиска да започне на чисто, в нова среда и компания, иначе историята ще се повтори.

А тази майка вместо да пита нас, най-добре да зададе този въпрос на дъщеря си... или на себе си. Винаги има някаква причина в семейството, когато става дума за деца с проблеми от подобно естество. Открийте причината и може и да се реши проблема навреме.

Ама е много лесно да обвиним някакви растения, или положението в Афганистан, или децата на съседите, или каквото там се сетите, за това, че не умеем да разговаряме с децата си.


Редактирано от Hell на 23.04.04 01:30.



Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: gat3way]  
Автори aз (Нерегистриран)
Публикувано23.04.04 09:01



Добре съм не сам с английски, но още с 5 езика. По професия съм фармацевт с докторат по биохимия. Едва ли точно аз мога да бъда обвинена в некомпетентност и непрофесионализъм. Познавам дето се казва наркоманите на цяла София и знам какво представляват в абстиненция, защото не малка част са ми били клиенти. И аман от "опитни" първоизточници. Тревата не е повод са сериозна тревога, но си е повод за известно безпокойство. И аз като родител не бих плеснала с ръце от радост ако детето ми пуши дори трева, да не говорим за пласмент. Предполагам, че това се касае и за тебе и за всички останали родители и бъдещи такива.



Тема Re: ами то на 14 години...нови [re: Hell]  
Автори aз (Нерегистриран)
Публикувано23.04.04 09:33



Абсолютно съм съгласна и мисля, че така изтълкувах нещата. Една майка е загубила общия език с детето си и вижда не особено блестящ резултат. Тя ни разказа не само проблема с тревата и пласмента, но за училището, несподелената любов и поиска цялостен съвет.



Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: maika]  
Автор RAYAR ()
Публикувано23.04.04 09:57



По-добре да смени училището. Поне при нас това помогна донякъде (беше на 17 г). Но истинското разковниче дойде когато тя скъса с приятеля си - след дело и присъда за разпространение на хапчета (и досега смятаме, че е по вина на приятеля й). И сега не е отказала изцяло хапчетата и тревата, но много рядко - мах. веднъж в месеца. И никакъв хероин.
Възрастта е жестока. Бъди плътно до нея. И никакво физическо насилие - става по-лошо.



Тема хех... съвет :)нови [re: и aз]  
Автор HellМодератор (слънце с носле)
Публикувано23.04.04 10:30



Аз най-смислените съвети, които съм получавала, бяха от точно едни такива 16-20 годишни хлапетии.

Според мен връзката родител-дете се гради от първите месеци, до към 3-4 годинка от живота с най-голяма интензивност. Ако майката тогава си е на мястото, с детето и е на разположение за него (не само формалните грижи по храненето и обличането) - после много трудно външни хора ще съумеят да я прекъснат тази връзка до толкова, че да няма общ език между майка и дете.
Ама не... в един друг клуб младите майки много нахъсано ме убеждаваха, че детето трябвало да има социални контакти и детските ясли и градина били задължителни за правилното му израстване като личност... трънки и марули.
Социалните контакти могат да са опасни за толкова млада психика. Първо с родителите си да изгради контактите детето и с най-близките си, има време и за социални контакти с непознати и неясно как възпитани индивиди :)
(Всъщност това много си зависи и от родителите де... аз приемам, че са любящи, добре възпитани, интелигентни хора, които са желали това дете, а не е резултат от скъсан презерватив. Щото има случаи, в които и най-киселата лелка в детската ясла е за предпочитане...)
Едно бебе или мъничко дете е като попивателна :) Каквото му покажеш тогава, ще му остане в съзнанието за цял живот.

Абе и аз съм правила дивотии от несподелена любов на някаква такава възраст... добре, че нашите ми бяха набили идеята за "техника за безопасност и правила за оцеляване" в главата. Всъщност много си обичах родителите и се притеснявах моите простотии да не им докарат по някой инфаркт, та това беше единствената причина много да внимавам какво правя и някак си успявах да се оправя с училището без те да бъдат намесвани.




Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: и aз]  
Автор the_bomb (brainjuice)
Публикувано23.04.04 11:38



<Тревата не е повод са сериозна тревога, но си е повод за известно безпокойство>

че кой твърди друго? на 14 години всичко е повод за "известно безпокойство". но когато се преминат границите на "известното безпокойство" и се премине в истерия, тогава и децата започват да гледат на себе си като на отрепки и наркомани и им се създава чувство за вина.

впрочем мисля, че масовото наливане с алкохол в тази възраст е повод за доста по-сериозна тревога от страна на обществото, отколкото това дали децата пробват трева или не. като биохимик би трябвало да Ви е ясно, че механизмът на действие на тетрахидроканабинола е доста по-непредвидим и неясен от този на етиловия алкохол, и в поне от половината "пробвали" тийнейджъри води до нетипични и дискомфортни усещания. когато се напушваш за пръв път, не знаеш какво да очакваш и може да бъдеш изненадан, включително и неприятно. виж, когато си пийнеш, това винаги е свързано с (тъпа) еуфория и повишаване на самомнението, така че повечето от подрастващите със сигурност биха искали да го повторят.

nos nisi damnose bibimus moriemur inulti


Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: и aз]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано23.04.04 12:01



Много се отклонихме от темата, юрнали сме се да правим тъпи спорове. Като се замисля дори тревата е нещо доста лошо при положение че се употребява в тийнейджърската възраст...не точно заради биохимичното й въздействие, а поради различни социални фактори и както поради факта, че човека още не е оформен като разумен индивид със завършена идентичност. Споря за тревата, че не е толкова разрушителна колкото алкохола и никотина, но всъщност споря за тревата по начина по който аз я приемам. Едно 16-годишно пубертетче има доста по-различна идея : пуши, защото е модерно, за някакъв криворазбран кеф, защото разбира че реалността е кофти работа и иска да и тегли един среден пръст и да зае*е усилията да си намери мястото в нея.

В този смисъл, да, марихуаната спомага тийнейджъра да заформи някакво асоциално поведение, а и самия факт че тези неща се разчуват, особено в по-малките градове, където и нравите са по-консервативни внася доста кофти щрихи в цялата картинка. Когато родителите разберат за това, те не могат да реагират адекватно, понеже повечето от тях си мислят че марихуаната е смъртоносен порок. Това натоварва допълнително крехката детска психика и нещата в крайна сметка излизат извън контрол. Детето си мисли че родителите го лъжат : защото му се обяснява, че тревата е много тежък порок, докато то вижда че това не е истина. И си решава че с хероина или амфетамините нещата стоят по същия начин. Което вече е фатална грешка.

Обаче, има и друг момент. Човек, достигнал някаква възраст, в която е осъзнал мястото си в обществото, има някакви ясни цели, живее нормален живот, без някакви сътресения, с хора около него които го обичат и той съответно обича е съвсем друго нещо. В този случай марихуаната много по-трудно може да ти стане някаква самоцел. Аз лично както казах я употребявам защото не виждам друг по-добър начин да неутрализирам стреса от натоварената работа и от образованието. Една много голяма част от хората правят това с алкохол, това си е тяхна работа. Аз съм убеден за себе сим че като токсичност ТНС е доста по-безвреден от етиловия алкохол. Естествено, идеалния вариант е да не се прибягва до никакви такива неща. Обаче в днешни дни това е трудно. Но пък и самоконтролът ми е на доста по-високо ниво от това което беше преди години. Пък и не мога да си позволявам да се оливам, понеже за мене много по-важни са други неща. За разлика от повечето тийнейджъри, не се събирам в мазета и тавани, където с още двама-трима freaks унищожаваме 50 грама за една вечер...предпочитам да изпуша един джойнт и да се разхождам из парковете или да си лафя с познати на някое спокойно заведение. Предполагам, цялото преживяване е от различен характер.

И все пак вярвам че марихуаната трябва да бъде декриминализирана. За хора над 18 години. Това ще реши много повече проблеми отколкото някакви рестриктивни мерки. Освен това не вярвам че факта че детето ви употребява трева е по-лош от факта че сте загубили взаимното си доверие. Мисля че в 90% от тези случаи вината носят родителите - понеже или се опитват да моделират съзнанието на децата си по техен модел, който е остарял с десетилетия, или ги оставят на произвола на уличните случайности и докато се усетят нещата вече са извън контрол. Наистина е трудно, и в такъв момент не мисля че знам перфектния подход за решаване на проблема. Но едно е сигурно - проблема с марихуаната няма да се разреши, докато доверието между двете страни не се възстанови. Забрани и викове няма да решат нещата, поне това е сигурно.
Може би ще ги решат временно, след което ще възникнат много повече проблеми. За които надали има възможно решение...

Spice extends life,spice expands consciousness.Spice is vital to space travel.Travel without moving.


Тема хмммнови [re: gat3way]  
Автор HellМодератор (слънце с носле)
Публикувано23.04.04 12:40



дали ще имаш нещо против да те цитирам понякога?
копи-пейст на целия текст с посочване на автора...




Тема Re: хмммнови [re: Hell]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано23.04.04 14:00



Като пример за какво?

Spice extends life,spice expands consciousness.Spice is vital to space travel.Travel without moving.


Тема Re: ами то на 14 години...нови [re: и aз]  
Автор ChaosFire (deadly)
Публикувано23.04.04 14:54



добре де, но ти ни обвиняваш, че само се оправдаваме без да я съветваме (което не мисля, че е вярно), а пък ти до този момент като доктор не я посъветва нищо. казваш, че сме некомпетентни, а ти самата си мълчиш. дори на мен ще ми е интересно да чуя какво имаш да кажеш. запознай ни с професионалното си мнение по въпроса моля те.

El rito constituye el Secreto


Тема Re: ами то на 14 години...нови [re: ChaosFire]  
Автор NobleDeath (TheLord)
Публикувано23.04.04 17:49



Колко е скромна само

Fight until we die


Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: maika]  
Автор gabina (непознат )
Публикувано23.04.04 19:59



Първо и направи тест за наркотици.Купува се от аптеката.Така ще знаеш какво имаш насреща си.Ако недай Боже използва твърд наркотик трябва да разбереш от нея от кога.След това трябва да се провеждат безкрайни разговори,тя трябва да ти се довери,което е най-трудно.След това има специализирани комуни,които помагат за съжеление в България няма за момичета.Изпращат ги в Испания.Там е много хубаво и добре се грижат за нашите момичета.Знам го от личен опит.Тел. на представителството в България е в София 9964148 с код 02 за страната.Организацията се казва РЕТО.Успех.



Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: gabina]  
АвторGligi (Нерегистриран)
Публикувано24.04.04 02:07



Какъв ти тест за наркотици, бе, това е за лигльовци!
Я вземи и удари един кьотек, после я завържи за радиатора за 3 дни и през това време я разпитвай обстойно докато признае всичко; може и да я запишеш и в някоя секта, ако и това не помогне - направо се хвърлете от балкона...

Безкрайни разговори, на баба ми фърчилото!!!

gabina, ти като беше на 14 как реагираше на безкрайните разгорвори? Защото аз много добре си спомням как реагирах: - Да, да... (вие пък каво разбирате); - Да, бе, нали ти казах, че няма вече... (Ти пък ще ми кажеш); - Да, обещавам (да не ме хващаш пак); - Добре, няма да се виждам с тях (да, бе, да - а с кой да се виждам - с твоите приятелки ли?); - Да, разбрах (че изобщо не те интересува моето мнение) и т.н.

изобщо идеята беше точно това да се избегне, но все пак всеки сам решава (а ако е умен - след като се информира)



Тема Re: ами то на 14 години...нови [re: ChaosFire]  
Автори aз (Нерегистриран)
Публикувано24.04.04 12:22



Аз не нападам никого. Мислех си само, че темата се измести. Тя не е за това предвидим или непридвидим е ефекта на канабиноидите, въздействието им върху нервната система, сравнителен анализ на действието на никотина, канабиноидите и алкохола, сравнителен анализ между меките и твърдите наркотици и т.н., а по-скоро за нуждата и влечението на едно 14 годишно момиче към тях, за притеснението на една майка, за проблемите на тинедйърите и общия език с тях.



Тема Re: ами то на 14 години...нови [re: и aз]  
Автор the_bomb (brainjuice)
Публикувано24.04.04 12:56



не мислиш ли, че всичко това (въздействието на канабиноидите върху психиката, сравнителен анализ на никотин, алкохол, канабис и др.) трябва поне малко от малко да се познава от една майка, за да знае с какво си има работа и колко сериозен е проблемът?

освен всичко друго, незнанието и говоренето наизуст също може да бъде източник на недоверие между родител и дете.

nos nisi damnose bibimus moriemur inulti


Тема прекрасна идея!нови [re: gabina]  
Автор HellМодератор (слънце с носле)
Публикувано25.04.04 03:02



Ако тази майка изпълни съвета ти дословно, до 2 години се сдобиваме тук с нов, пълноправен член.

Абе ти добре ли си с главния мозък?! Става дума за 14 годишно дете, което пуши цигари и е пробвало трева. Дори не се знае колко редовно и дали не е кьор фишек за привличане на вниманието на бленувания младеж там... а защо не и на родителите, ако по някакъв начин се чувства пренебрегната.

Та твоята идея е да я пратят на майната си в Испания и да си измият ръцете с това (демек... ние бяхме родители дотук, оттам нататък други да се грижат за теб, защото ние явно сме пълен провал...).
Значи ние тука умуваме има ли сериозен повод за притеснение и какво може да се направи, за да няма, а ти направо даваш готовата рецепта как да съсипеш живота на едно дете.
Освен всичко останало, за комуна е малко трудно да се доредиш... и определено трябва да имаш малко по-здрав стаж като наркоман от няколко джойнта, изпафкани зад училище. Впрочем през периода на непрекъснатите разговори, които препоръчваш, девойката със сигурност ще го натрупа този стаж. Точно по сценария на Глиги... и то само за да направи на пук, понеже не я разбират.




Тема Re: прекрасна идея!нови [re: Hell]  
АвторGABlNA (Нерегистриран)
Публикувано25.04.04 23:31



Знам какво говоря.Преживяла съм го.Всичко започна на 14 год.с трева.



Тема при теб може и така да е станалонови [re: GABlNA]  
Автор the_bomb (brainjuice)
Публикувано26.04.04 09:09



при други - не.

при мен например сценарият изобщо не беше като твоя.

nos nisi damnose bibimus moriemur inulti


Тема ами то и аз знам...нови [re: GABlNA]  
Автор HellМодератор (слънце с носле)
Публикувано26.04.04 09:32



за това се обаждам.

Имам син на 14, на който и през ум не му минава да пафка трева, независимо, че аз пуша от време на време и той го знае. Всъщност и цигари не пуши и все ми мрънка за тях. Иначе се води за рискова група - дете на скоро разведени родители, здраво го тресе някакъв пубертет...
Не че съм застрахована от подобни проблеми по-нататък, но със сигурност няма да е на 14... а ако го приемат в училището, което иска, няма да е и на 15 :)

Имам силното усещане, че много зависи от подхода на родителите и начина на комуникация с детето... както и от интересите на самото дете и предпочитаната компания. Само че това не става изведнъж, гради се с години, още от раждането на детето. И е друга тема.




Тема Re: прекрасна идея!нови [re: GABlNA]  
Автор ChaosFire (deadly)
Публикувано26.04.04 14:34



и защо след това продължи на хероин?

El rito constituye el Secreto


Тема Re: прекрасна идея!нови [re: ChaosFire]  
Автор gabina (непознат )
Публикувано26.04.04 14:45



Тревата се оказа недостатачна.С хероин беше по-интересно,а после сценария е ясен.



Тема Re: прекрасна идея!нови [re: gabina]  
Автор ChaosFire (deadly)
Публикувано26.04.04 14:52



добре де не те ли притесняваше да пробваш хероин на първо място. предполагам, че е било "по-интересно", обаче нямаше ли представа докъде може да те доведе? нещо като "по-опасно" не ти ли се въртеше в главата? колко знаеше тогава за наркотиците в сравнение със сега?

El rito constituye el Secreto


Тема Re: прекрасна идея!нови [re: gabina]  
АвторGligi (Нерегистриран)
Публикувано26.04.04 23:16



недостатачна за КАКВО ?



Тема Re: прекрасна идея!нови [re: ChaosFire]  
Автор gabina (непознат )
Публикувано27.04.04 09:49



Не искам да се връщам назад,но когато човек започва не си дава сметка какво го чака,поне преди 6 год.беше така.НЕ ЗАПОЧВАЙТЕ.Но ако все пак вече сте започнали знайте,че има изход.Много етрудно,но не е невъзможно да спреш.Пожелавам успех на всички,които искат да се борят.



Тема Re: прекрасна идея!нови [re: gabina]  
Автор ChaosFire (deadly)
Публикувано27.04.04 10:21



...когато човек започва не си дава сметка какво го чака...

това зависи от най-вече от човека и от това доколко е информиран за това, което го чака.
ясно е, че не искаш да се връщаш назад, но след като си почнала е добре да стигнеш докрай. няма да помогнеш на никого ако не кажеш цялата истина. "не започвайте" става за надпис на плакат на анти-дрога демонстрация, но по никакъв начин не помага на никого. предполагам, че си го чувала и ти и това не те е спряло. ако искаш да помогнеш си помисли какво би те спряло теб навремето.

El rito constituye el Secreto


Тема По принципнови [re: gabina]  
Автор pirogovec (лъвче)
Публикувано28.04.04 05:03



не пиша по клубовете, но тъпотата и предубедеността ти ме провокираха. От мненията ти лъха невежество, вече споменатата тъпота, злоба и селяния. Ти да не си от агентите на РЕТО у нас, дето набират безплатна работна ръка?

Мразим да мислим, легам да спим...


Тема Re: прекрасна идея!нови [re: Hell]  
Автор mitrich (ентусиаст)
Публикувано28.04.04 12:48



"трева" - "комуна", докато се срещат хора, за които правилния път е болната крива в дезинформирания им мозък...no comment
както и самата майка с онова за пушенето на трева и вярването...идват тук невинни, и питат, и ти ще се счупиш да отговаряш и да им разкриваш собствения си живот като доказателство + едно доста интелигентно, информирано, симпатично и емпатично отношение, и не е нужно да си даже над някво средно ниво на умствено развитие, за да разбереш кой да го еба е в крайна сметка прав, ама нека да е спор...



Тема Re: прекрасна идея!нови [re: mitrich]  
Авторgabina (Нерегистриран)
Публикувано28.04.04 17:34



Май никой не го ебава нека всеки се спасява както може.Съжелявам,че въобще се намесих.Чоа на всички.



Тема Re: прекрасна идея! [re: gabina]  
Автор the_bomb (brainjuice)
Публикувано28.04.04 18:03



малеййй, колко сме обидени!

отказваме да слушаме какво ни говорят другите и им заявяваме едва ли не, че ни плещят глупости, а после, когато си получим каквото си търсим за подобно арогантно отношение, почваме да се цупим.

всички anti-drug роботи сте такива - все "мръсните наркомани" са ви виновни за нещо, а вие сте ангелчета с крилца, с опетнена и поругана невинност...

nos nisi damnose bibimus moriemur inulti


Тема може да звучи малко расистки...нови [re: gabina]  
Автор HellМодератор (слънце с носле)
Публикувано28.04.04 18:07



ама от определена категория хора наистина не се интересувам. Тези с мозъчен капацитет под санитарния минимум.

Този форум е свободен за всеки, който реши, че нещо има да ни каже :)
Просто ти нищо не казваш, само си пееш това, дето са ти го наврели в главата вместо хероина.

Питаха те хората, разкажи нещо конкретно, та даже и за комуната... е с това можеш да помогнеш, стига да искаш.
Оценките и разсъжденията ги остави всеки от нас да си ги прави за себе си... с това се справяме по-добре от теб :)




всъщност като се замислих... абе и глупостите ти са полезни за хората :)
по-голяма психотерапия от това да ти вдигнат зверски самочувствието - здраве му кажи :)))

Редактирано от Hell на 28.04.04 18:11.



Тема Re: може да звучи малко расистки...нови [re: Hell]  
Автор ChaosFire (deadly)
Публикувано29.04.04 12:35



започвам да се съмнявам, че въпросната gabina казва истината. щом мълчи по въпроса толкова усилено значи има какво да крие.
съветвам хората да си помислят дали искат да отидат на място, за което тези които твърдят че са го посетили предпочитат да мълчат...

El rito constituye el Secreto


Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: gat3way]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано29.04.04 17:36



ti pyk si basi kompleksaria
golaiamta rabota che si vzimal narkotici i ei go na nishto ti niama
i az sym pushila treva i spored men ne vliae dobre a syshto taka imam poznati koito pushta po mnogo tochno za otmora ot rabota i sutrin i vecher i prez denia vseki den i sa absoliutno zatypeli i sa im zabaveni reakciite
razbira se che neshtata nes aopasni kogato s tiah ne se zloupotrebiava (naprimer trevata)
obache triabva da se predotvrati zloupotrebata
no kvo se praish na interesen i pliuesh horata?



Тема Re: може да звучи малко расистки...нови [re: Hell]  
АвторGabina (Нерегистриран)
Публикувано29.04.04 20:22



Бях решила да ви зарежа,но вие ме предизвиквате.Вие не се интересувате какво наистина може да помогне,а се заяждате.Не желая някой чиито мозък е задръстен от Мери-Джеин да ми дрънка за санитарен минимум на сиво вещество.Ако нещо наистина ви интересува питайте.Аз в ощи линни не лъжа,защото в комуната първото нещо което те учат е да казваш истината.
Опитайте се да питате възпитано.Наистина имам самочувтвие,върнала съм се от ада.На добронамерени въпроси ще отговарям.Не си чешете езиците,пардон клавиатурите,а се дръжте подобавощо на претенциите си.



Тема Re: може да звучи малко расистки...нови [re: Gabina]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано29.04.04 21:12



Да, изглежда наистина е така. Главата ми, задръстена от канабинол не може да мисли и само се чудя с кой прекрасен човек да се заяда. Искрено се интересувам от комуни, понеже мисля че проблемът ми с марихуаната е сериозен и друг начин да го реша, освен в комуната на оня дърт брадат гей, който поне от физически наказания разбира. Аз нямам никакво самочувствие, понеже ей сега преди малко се приземих от рая. Не си чеша езика, много е изсъхнал от марихуаната, глупаците са спрели водата и много ме мързи да сляза до магазина да си купя сок. Моля ти се, помогни ми!!! Разкажи ми за комуната, за сексуалната задоволеност на комунарите, за това как се отърва от ужасния наркотик - марихуаната, за който всички знаем че превръща хората в безмилостни убийци за две седмици. Поне дилърите лесно ги разпознаваме - по петната от сперма върху панталоните, причинени от онаниране, когато не могат да намерят жертви за изнасилване. Аз наистина се интересувам от изкореняването на този смъртоносен порок. Надявам се да мога да ви помогна с нещо...да речем да пребия този-онзи дилър, да издавам пушилистчетата от квартала на бабите и майките им, да протестирам, че закона е прекалено мек към тези главорези - продавачите и консуматорите на марихуана. На момичетата попаднали в тази ужасна бездна мога да предложа спасение - ще им покажа прелестите на здравия здравословен секс и червеното вино, нещо, което изродените поколения се опитват да заменят с наркотици, но не осъзнават че това ги убива. Дори уж интелигентни възрастни хора, пишещи в този форум са поробени от тази ужасна дрога. Само ги виж какви глупости пишат. Отвратен съм от ситуацията в тази държава. На запад проблема с наркотиците е почти решен. Там наистина хващат консуматорите преди да разпространят ужасния си порок. А тук ги пускат - лична доза,как не!

Моля те, пиши ми. Мейл адреса ми е webmaster@antidroga.org

Spice extends life,spice expands consciousness.Spice is vital to space travel.Travel without moving.


Тема хубаво е, че имаш самочувствие :)нови [re: Gabina]  
Автор HellМодератор (слънце с носле)
Публикувано29.04.04 21:21



явно първото нещо, което ви учат там е да правите онлайн мозъчен анализ на събеседниците си :))))

Истината е строго индивидуална, това казвали ли са ви го някога?

Твоята истина в случая е, че всеки, който пише тук трябва да има някакъв проблем с дрогата, друго просто не може да бъде.
Моята истина е, че наистина съм се задръстила... но с кофеин. Пак е дрога, ставаш зависим, боли те глава, играе ти кръвното... само че като имаш проект на главата и срок за него (утре на обяд), единственото друго, което може да те събуди и да те държи буден до сутринта е чешене на език (пардон клавиатура) и сладък спор с някоя хлапачка, върнала се от ада :)
Е добре дошла в другия ад... лошата новина е, че и тук ще ти се наложи да се бориш за живота си. Освен ако някой друг не те обича достатъчно силно, че да го прави за теб без да мрънка.

И така и не разбрах защо препоръчваш на жената да прати дъщеря си (7-ми или 8-ми клас) в комуна? Вместо училището ли това?
Извинявай, но това ми прилича на лекуване на зъбобол с удар с чук по главата.
Идеята е не да се допуска такъв срив във взаимоотношенията между момичето и родителите й, а напротив - те за се заздравят преди да е станало късно.
Ако твоите родители не са го направили навремето или подхода им е бил погрешен, не значи, че всички трябва да допускат същата грешка.

Ако не искаш да си спомняш за неща от миналото, недей... това си е твое право. Аз също говоря от личен опит - опита на човек, който не се е друсал на 15 години, нито на 20, нито на 25. Или може би трябва да помоля родителите си да разкажат как са го постигнали това, а?
(Имах 3 съученички наркоманки в 10-ти клас. Добро постижение за далечната 86-та. И тогава беше мнооого по-интересно и мнооого по-неизвестни последствията.)




Тема Re: хубаво е, че имаш самочувствие :)нови [re: Hell]  
Автор gabina (непознат )
Публикувано29.04.04 21:42



Ей,хора не се бъзикайте със сериозните неща от Мариа Хуана не се умира,но за много е началото на .....Не съм казала,че хлапе ,което пафка трябва да отиде в комуна,исках да кажа до къде може да се стигне,вярно не важи за всички,но кой знае,на мене родителите ме вярваха и аз ги работех отвякъде,не трябва родителите да са толкова довеверчиви.



Тема не бе, сериозно си говоримнови [re: gabina]  
Автор HellМодератор (слънце с носле)
Публикувано29.04.04 23:00



никой не се бъзика, спора кой е по-приемливия подход съвсем не е бъзик.

Наистина познавам 2-3 човека, вървели точно по твоя сценарий (поне доколкото съм схванала от постингите ти), но при никой прехода трева - твърдо не е била в тази възраст... твърдото нормално се пробва някъде към 16-17 за пръв път.
Все пак много повече са познатите ми, които са пробвали трева в определен период от живота си и след време им е станало безинтересно... от самосебе си. Все хора с добро образование, работа... че вече и със семейства и деца :)

Виж това с родителите е интересно.
Аз се чувствах в един екип с моите... враговете ми бяха извън семейството :)




Тема Аз бях дотук...нови [re: Hell]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано30.04.04 02:38



Искам само едно да кажа - тия дето са минали от трева на хероин за мене са глупаци и съжалявам ако обиждам някого, но не мисля че това, че не могат да си признаят колко са глупави, трябва да рефлектира върху мнението на хората за марихуаната. Много е лесно да обвиниш подлата ганджа вместо ограничения ти мозък за това че си станал скапан хероинов наркоман. Съчувствие, хубаво, но ми писна от такива вече. Това че си бил тъп и си направил грешния избор не означава че всички са като тебе. Имам един много любим цитат:

"Наркотиците са елемент на естествения подбор,
който знае как да друса, нека си прави кефа
останалите да мрат"

Грубо, лицемерно, некултурно, дреме ми на оная работа. Писна ми да убеждавам разни хора в неща които не само че няма никакъв шанс да приемат, но дори ме изкарват комплексар и незнам си кво. Наркотиците винаги ги е имало и ще продължава да ги има. Както и разни идиоти които страдат от този факт. Майната им. Писна ми да убеждавам, да обяснявам, да давам примери и т.н. И като отговор да ме плюят някви хора дето грам идея си нямат какво представляват наркотиците и говорят като зациклил грамофон. Майната ви. Не ви мразя. Просто ми е писнало от вас. И не ми се занимава с вас. Вярвайте си в глупостите, това си е ваше право. Само не се опитвайте да си налагате мнението на всеки, че честно казано тъжно ми става като ви чета постовете.

Съжалявам, но много агресия нещо ми се е натрупала...и ДА ДА ДА мисля да си реша проблема със здравословен секс и здравословно друсане. И здравословна ambient музика. И моля ви се не ми се месете в това, защото никой не ви е дал това право. Както аз не ви се меся в мизерния ви живот и не ви казвам кво да правите и кво не. Аман от тесногръдие и лицемерие.

Повече на постове на анти-дрога-активисти няма да отговарям, така че не се притеснявайте за духа на форума. След като имате нерви да им отговаряте, правете го. Мене лично ми писна. И те имат правото да живеят в илюзии,както и всички останали. Избора всеки сам си го прави, аз лично съм си направил моя и нито съжалявам, нито мисля да критикувам останалите.Айде peace. Ohm Namah Shivayah ;)

Spice extends life,spice expands consciousness.Spice is vital to space travel.Travel without moving.

Редактирано от gat3way на 30.04.04 02:37.



Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: maika]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано02.05.04 21:47



Трева много хора са пробвали или пушат сравнително редовно,но това не ги прави наркозависими.Могат да пушат,но могат и да не пушат.Двама от най-редовните се занимват активно със спорт,като единия е дори младежки национал.Така,че това не е критерии.
За пласирането не знам...струва ми се малко вероятно някой да се довери на дете на 14 за подобна работа.Освен това пласирането изисква комуникации-при това постоянни..пласьора му се обаждат в един през нощта и той отива да си носи стоката.Или пък някой идва да си я вземе.Деца не стават за тая работа,да не говорим,че трябва да могат да пазят и тайна в известна степен.Може да са я уговорили да носи по нещо,когато се събират с приятелите,но и да не го носи тя,със сигурност има поне 2-3 които си носят и без някой да ги кара-повечето тинейджъри взимат хапчета,вярвайки,че към тях не се свиква.
Лошо ще е ,ако в компанията има хора на твърди наркотици...там вече е страшно.Това обаче е лесно да се разбере-наркоманите в квартала всички ги познават,да не говорим,че и да не ги знаеш,пак си личат от далече.Просто трябва се загледаш по-внимателно.



Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: :)]  
Автор ChaosFire (deadly)
Публикувано03.05.04 10:16



...a syshto taka imam poznati koito pushta po mnogo tochno za otmora ot rabota i sutrin i vecher i prez denia vseki den...

абе тези твои познати кога намират време и за работата, от която отморяват при този режим?!

El rito constituye el Secreto


Тема Re: може да звучи малко расистки...нови [re: Gabina]  
Автор ChaosFire (deadly)
Публикувано03.05.04 10:21



Ако нещо наистина ви интересува питайте.

е да ама като питаме, ти казваш че не искаш да се връщаш към това. не е ли малко безсмислено поначало да се изказваш при това положение? или разкажи подробно за това как се е случило всичко при теб и какво е станало в комуната или си мълчи.
защо досега нито един бил в комуна не разказа какво се случва там? забранено ли е? какво криете толкова?
сигурен съм, че на всеки ще му е интересно да научи тези неща, а също и че за доста хора ще бъдат полезни.

El rito constituye el Secreto


Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: maika]  
Авторgrayhound (Нерегистриран)
Публикувано06.08.06 07:41



аз и баща ми четохме твоета ситуация и стигнахме до заключението че не е била биена! Като родител трябва да знаеш дьщеря си от до. Това е истината ще ме извбините.



Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: maika]  
Автор dido_1983 ()
Публикувано06.08.06 12:25



maika, (между другото не се пише обикновенНо, а обикновено)

дъщеря ако ще пуши трева, то поне да го прави интелигентно. Да не пуши преди тренировка и през вечерта.

Пушенето на "мара" увеличава значително кръвното налягане и ускорява пулса. Допълнителното натоварване от тренировката води до още по-високи пулс и кръвно, затова ако ще пуши - по-добре след тренировка. Още по-зле става ако комбинира цигари с трева (както казват - "за затапка") защото цигарите в допълнение свиват кръвоносните съдове и кръвното става убийствено!

Все пак, не се отчайвай! Човек може да пуши трева и цигари и в същото време да постигне добри спортни успехи. Един мой съученик пушеше редовно цигари и трева, но беше станал младежки национал по водна топка. Друга моя съученичка също злоупотребяваше и с двете, но тренираше редовно баскетбол и в момента не пуши и е отговорна майка.

Много е важно да се научиш да разбираш кога е "напушена" и кога не е. Признаците са: зачервени очи (но не и ако ползва капки за очи Vizine), увеличен апетит (понякога "зверски", но внимавай - тя може да се е наяла преди да се върне вкъщи), по-нервни и по-непохватни реакции спрямо когато е трезвена (това не може да се избегне), загуба на краткосрочната памет ("какво бях тръгнала да правя?", също не може да се избегне), неестествено "усилено" настроение ("мега-депресия" или еуфория), сухота в устата (понякога са толкова "пресъхнали", че фъфлят докато говорят)... и може би други за които не се сещам в момента. Ако е пушила току-що, всички тези признаци ще са по-ясно изразени. Ефекта трае най-много до 2-3 часа. После може да е изморена или нервна (организма се изтощава от ефектите). Добре е да се научиш да разпознаваш миризмата - подобна е на изгоряла слама, но е по-остра.

Няма смисъл, докато е "напушена" да и разясняваш колко е вредно това за спорта - остави тези разговори за времето когато е трезвена. Докато е под ефектите на марихуаната, на човек не му пука от нищо.



Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: dido_1983]  
Автор dido_1983 ()
Публикувано06.08.06 12:31



А! То тая тема била отпреди 2 години!

Лелее, колко съм зле!





Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: gat3way]  
Автор Amme (Ланфеар)
Публикувано06.08.06 12:35



"О, да, самодоволното изкуствено самочувствие че не употребяваш наркотици...все едно че видиш ли си много специален, устоял си на течението, разбрал си великата истина, че наркотиците убиват, но ей на - не си се оставил да те покварят и затова нека да обясним на всички които друсат какви са отрепки и колко са сбъркали! Всички които употребяват наркотици са изключително тъпи, хората постоянно им говорят че това е лошо, но те все пак го правят. Следователно те са тъпи а ти си умен. Бил си на няколко пиянски "купона" където умните хора си кълчат задника на новите поп-фолк хитове,веселят се, докато групичка сърдити пичове пушат трева в ъгъла и не се включват в мероприятието. Следователно са чекиджии. Да, само това ще е....."

Ей направо ме уби от смях...

Как съм го пропуснала това мнение преди? Страхотно е...и си много, много прав...
Само не ми е ясно къде се изгуби?


Daughter of the Night

Редактирано от Amme на 06.08.06 12:38.



Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: grayhound]  
Автор Amme (Ланфеар)
Публикувано06.08.06 13:06



А ти бил ли си...хм..биен? За това ли сега немаш проблеми?
В боя е истината, който не знае - сега е моментът да научи великата истина!




Daughter of the Night

Редактирано от Amme на 06.08.06 13:06.



Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: maika]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано09.08.06 15:27



Здравейте,

Струва ми се, че по някаква причина дъщеря ви се страхува да споделя. Или вътрешно е убедена, че върши нещо нередно, което вие ще осъдите, или е решила "да ви спести" проблемите си, защото много ви обича и не иска вие да страдате заедно с нея, а тя може би страда толкова дълбоко, че не може да надживее случващото се и се опитва да намери начин "да изключи". Може би е време да посетите с нея детски психолог, който да поговори с вас и нея поотелно и да ви помогне да назовете проблема. Това, което тя прави, ми се струва по-скоро нейна реакция на нещо, което се случва в нейния емоционален свят. И докато все още не се е превърнало необратимо в стереотип на поведение, може да и се помогне.

Желая ви успех!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.