Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:28 01.10.20 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: METHOD]  
Автор synaesthasia (psychonaut)
Публикувано21.04.04 14:55

Method, какви са тия предразсъдаци "всичките са велики и преуспели и нишчу им нема"??
Как можеш да слагаш всички под един знаменател? Тук има всякакви хора и това, че някои е еди какъв си, не ти дава никакво право да предписваш неговите качества на всички останали, които пишат тук. В крайна сметка и ти си един от "всички".

Колкото до това "защо на хората им трябват такива боклуци", това си е съвсем естествено. Хората откакто съществуват на земята са използвали различни вещества да се интоксикират, за да променят състоянието и настроението си. Проблемът в момента е че именно по-опасните психотропни вещества са най-популярни в момента.

Колкото до тревата отдавна е еднозначно доказано, че тя не е по-вредна от тютюна или алкохола. А това, че води до хероин също е мит.

Не искам да защитатвам наркотиците или хората, които ги употребяват, но ако искате да помогнете на някой трябват да сте малко по-просветени по въпроса. Защото хората, които казват "всички които пушат трева са наркомани и отрепки" и "всички наркотици рано или късно водят на смърт" са очевидно изключително невежи и предубедени и са обречени на по-нещастен и егоистичен живот от самите хора, които употребяват наркотици.

Ако и булшинството от употребяващите и "критикуващите" бяха малко по-просветени по въпроса, проблемът с наротиците щеше да бъде наполовина решен.

Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: maika]  
Автор the_bomb (brainjuice)
Публикувано21.04.04 14:58

здравей,

знаеш ли я тая максима от времето на Сталиновия режим, когато "обикновените трудови хора" са се надигали "спонтанно" да оплюят книги като "Майстора и Маргарита":

"Не читал, но осуждаю".

по-късно така реагират срещу Солженицин.

днес известна част от "обикновените" хора реагира така срещу тревата. та и ти, хем "не си опитвала", хем си убедена, че "изхода е един в повечето случаи-пристрастяване и смърт".

ако така подхождаш в отношенията с дъщеря си, няма да я откажеш от нищо. напротив, авторитетът ти пред нея ще падне още повече.
ако искаш да знаеш какво говориш, наистина ти трябва малко повече информация. нетът е голям, чети! ама си взимай данните не само от агенциите за борба с наркотиците - естествено, че те само ще вдигат голяма патаклама и ще оправдават своята "борба". пробвай и други сайтове, например като за начало

(на английски)

(също)

(на руски)

още нещо, което другите преди мен са пропуснали да ти кажат: според мен не е добре да работиш със заплахи. вместо "ако ти (не) направиш еди-какво си... аз ще...", пробвай с "ако ти правиш еди-какво си... има риск да си причиниш еди какво-си". заедно с това трябва да си даваш наистина реална преценка за съществуващите рискове, а не да говориш наизуст.

а, също така, искам да те попитам дали горните отговори, които другите форумци са ти дали, както и моят, ти звучат като приказките на някакви издухани и изпаднали наркомани, които едва уцелват клавишите на клавиатурата? помисли малко!

nos nisi damnose bibimus moriemur inulti

Автор gat3way (altered mind)
Публикувано21.04.04 15:10

Това не е вярно, поне що се отнася до марихуаната. Писна ми да го обяснявам. Има доволно много хора постигнали много в живота си, в това число американски президенти които са употребявали марихуана. Да видим колко милиона души в България споделят вашето фашистко мнение по отношение на тревата и какво са постигнали тези същите - повечето едни селяндури, борещи се освен за собственото оцеляване и за ракията в кръчмата веднъж седмично.

То е хубаво че имате мнение. Няма да коментирам под влиянието на какви фактори се е формирало то. Обаче трябва ли да го налагате на всички? Става ли ви по-добре като изтърсите някоя банална тъпотия от сорта на "закво дяволите да го вземат ви е тази марихуана? Правете здравословен секс и се наливайте с бира, това вашето не е нормално". Кой въобще ви е казал че сте прави? Някога не сте ли се замисляли че не тези хора са жертва на някакви заблуди на наркодилърите, а точно вие сте жертва на медийната пропаганда на правителствата?

Мене никоя мутра не ми плаща да дрънкам тези глупости. Обаче ми е гадно да гледам как над 90% от хората, главно тези над 25-30 години твърдят с упорита увереност баналните фрази, с които са им промили мозъците.

По същия начин както германците преди 60 години вярваха че евреите са корена на злото и че който купува от магазините на евреите е национален предател. Днес наркотиците са корена на злото и който пуши марихуана следва да бъде вкаран в затвора за 20 години (според закона). Ми аз да избия родителите си няма да стоя толкова в затвора, хех?

Много ми е интересно, госпожо, понеже вие предполагам сте от защитниците на този прекрасен закон, как бихте реагирали ако полицаите задържат дъщеря ви с една цигара марихуана и я осъдят примерно за 15 години в Сливенския? Надявам се това да не ви се случи. Но в интерес на истината вината за бума на разпространението на наркотиците в България я носят хора като вас - родители които незапознати с материята обясняват как марихуаната убива, политици, които решават че като вкарат 500.000 човека в затвора ще решат проблемите на държавата, компетентни специалисти които лекуват деца, зависими от канабис за скромната сума от 100 лева на час и така нататък. Сърбайте си попарата сега.

Spice extends life,spice expands consciousness.Spice is vital to space travel.Travel without moving.

Автор ChaosFire (deadly)
Публикувано21.04.04 15:40

Аз не съм опитвала, затова питам и искам да разбера, защо по дяволите ви трябват тези боклуци?????????

сложен въпрос...
не вярвам някой да може да му даде прост отговор (освен METHOD може би).
хората мрат да се тъпчат с боклуци. по-голямата част от храната, която се продава на пазара е пълен химически боклук, който на никой не "трябва". всъщност какво ти трябва и какво не си е направо въпрос за философски дебат. например за какво му трябва на някой да си купува BMW, след като един Opel по същество ще му върши същата работа? защо им трябва на хората да обличат различни дрехи и да се занимават с това какво да облекат всяка сутрин? трябва ли им наистина на хората да се хвърлят от мостове вързани с ластично въже?
в повечето случаи хората правят разни неща защото им харесва или защото така са решили. това е съвсем естествено. неестествено е, когато правиш нещо, което не харесваш или не разбираш, по принуда. принудата идва от някой (родители, учители, държава, власти и т.н.) или нещо (зависимост, предрасъдаци, комплекси).
вярно е, че доста деца почват с другата за да са интересни. всеки се прави на интересен. особено когато е млад. ето дори METHOD се направи на интересен пред теб обиждайки хората от клуба. един вид "и той да се запише". лошото е, че в последно време се направиха адски кофти промени, които рекламираха много здраво дрогата сред подрастващите. за съжаление в скоро време, където и да си изместите детето, дрогата ще е лидер сред "интересните" хора.

Виждала съм хора редорно пушили марихуана, които убеждават че нищо им няма, и си вярват.

разбирам, че ти не им вярваш. защо?

El rito constituye el Secreto

Тема като заговорихме за боклуци...нови [re: maika]  
Автор HellМодератор (слънце с носле)
Публикувано21.04.04 16:25

и понеже спомена, че дъщеря ти е в спортно училище, да те питам за мнението ти...
Какво мислиш за употребата на яка химия и наркотични вещества "законно" от спортистите, под натиска на треньора? С цел по-високи резултати разбира се, не за кеф.

Или съвсем невинен въпрос, ако това те затруднява. Ще дадеш ли разрешението си дъщеря ти да взема противозачатъчни примерно на 15 години, за да не се случи да е в цикъл по време на състезание.
Е?

Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: ChaosFire]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано21.04.04 17:55

Няма да пиша и да чета тук, доволно позациклена история е, вярвай си, че няма нищо и си свиркай

Пролетарии всех стран соединяйтесь!

Автор ChaosFire (deadly)
Публикувано21.04.04 18:52

леле уплаши ме направо! кво ше праим са без теб?!

El rito constituye el Secreto

Автор gat3way (altered mind)
Публикувано21.04.04 18:57

О, да, самодоволното изкуствено самочувствие че не употребяваш наркотици...все едно че видиш ли си много специален, устоял си на течението, разбрал си великата истина, че наркотиците убиват, но ей на - не си се оставил да те покварят и затова нека да обясним на всички които друсат какви са отрепки и колко са сбъркали! Всички които употребяват наркотици са изключително тъпи, хората постоянно им говорят че това е лошо, но те все пак го правят. Следователно те са тъпи а ти си умен. Бил си на няколко пиянски "купона" където умните хора си кълчат задника на новите поп-фолк хитове,веселят се, докато групичка сърдити пичове пушат трева в ъгъла и не се включват в мероприятието. Следователно са чекиджии. Да, само това ще е. Това са тъпи чекиджии. Лошо нещо са наркотиците и държавата ни пропада. Пълно е с тъпи чекиджии, но ти държиш фронта. С това трябва да се приключи. Още утре ще отидеш и ще напсуваш всички тъпи чекиджии във форума за наркотиците на дир.бг. И ще ти мине, поне за малко, гаранция.

Пусни си онова тъпо лигаво парче на БТР, налей си чаша водка в пластмасовата чашка и се радвай че си ИСТИНСКИ жив и че наркотиците не са помрачили величието на твоето съществование...

От друга страна обаче онази мадама дето живеете вече 12 години в съседни блокове и дето отдавна си мечтаеш за нея се е хванала сериозно с някъв от онези модерните лигльовци-наркомани. Това е лошо. Никога не си вярвал, ама какво въобще намира тя в този друсащ се пикльо? Може ли той да й покаже както теб колко прекрасно нещо е живота? Та могат ли въобще тези наркомани-тъпи-чекиджии да обичат? В техния измислен свят? Не, не , не може такова нещо. Ужасно нещо са тези наркомани...ами тези боклуци дето движат с джиповете? Те всички са направили пари от дрога. Добре че вкараха този закон. Сега всички тъпи чекиджии ще ги вкарат в затвора, а онези с джиповете ще останат без клиенти. Е, все пак държавата се оправя. Живота се оправя. Хубаво е било навремето - нямало е наркотици и всички са си правили купони на полянките с китари...и водка. Къде отиде всичко това? Наркотиците са виновни. Трябва да избием всички наркомани. Затвора е малко наказание за тях...

....има такива хора, сериозно. И са много....

Spice extends life,spice expands consciousness.Spice is vital to space travel.Travel without moving.

Автор the_bomb (brainjuice)
Публикувано21.04.04 19:51

<Няма да пиша и да чета тук, доволно позациклена история е, вярвай си, че няма нищо и си свиркай>

така, така, като нямаме поне един смислен аргумент да изровим, за да опонираме, бягаме от дискусията и се опитваме да го изкараме все едно уж "се оттегляме с достойнство".

за мен това не е признак на прекалено хипертофирал интелект, но ако за теб е така, вярвай си, че нищо ти няма, и си свиркай.

nos nisi damnose bibimus moriemur inulti

Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано22.04.04 01:18

are i az kato star narkoman da se izkaja - star obache beh na 18 kato pochnah da pafkam ot vreme na vreme a nagazih seriozno kato stanah na 20 - a sym veche na 25 i nishto mi nema ;) ni akyl ni obrazovanie

ta nema kvo da se lyjeme che vsichko shte e nared i che shte i doide akyla - shtom na 14 se e prodrusala do 24 nishto nema da i ostane u glavata . .vijdal sym gi mnogo takiva . . . . . v tolkova ranna vyzrast samo edno neshto moje da ia spasi, da obeshtae na maika si che osven treva drugo niama da pipa, a maika i da i obeshtae che v momenta v koito razbere sys sigurnost (s test) che e upotrebila neshto drugo osven alkohol i treva, shte ia izhvyrli ot vkyshti i poveche niama da se zanimava s neia.

P.S.
methode za malko da te zabrava - i na tebe da ti eba maikata.

Редактирано от RollinStoner на 22.04.04 01:22.

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  

Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2020 Dir.bg Всички права запазени.