Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:03 20.04.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема прекрасна идея!нови [re: gabina]  
Автор HellМодератор (слънце с носле)
Публикувано25.04.04 03:02



Ако тази майка изпълни съвета ти дословно, до 2 години се сдобиваме тук с нов, пълноправен член.

Абе ти добре ли си с главния мозък?! Става дума за 14 годишно дете, което пуши цигари и е пробвало трева. Дори не се знае колко редовно и дали не е кьор фишек за привличане на вниманието на бленувания младеж там... а защо не и на родителите, ако по някакъв начин се чувства пренебрегната.

Та твоята идея е да я пратят на майната си в Испания и да си измият ръцете с това (демек... ние бяхме родители дотук, оттам нататък други да се грижат за теб, защото ние явно сме пълен провал...).
Значи ние тука умуваме има ли сериозен повод за притеснение и какво може да се направи, за да няма, а ти направо даваш готовата рецепта как да съсипеш живота на едно дете.
Освен всичко останало, за комуна е малко трудно да се доредиш... и определено трябва да имаш малко по-здрав стаж като наркоман от няколко джойнта, изпафкани зад училище. Впрочем през периода на непрекъснатите разговори, които препоръчваш, девойката със сигурност ще го натрупа този стаж. Точно по сценария на Глиги... и то само за да направи на пук, понеже не я разбират.




Тема Re: прекрасна идея!нови [re: Hell]  
АвторGABlNA (Нерегистриран)
Публикувано25.04.04 23:31



Знам какво говоря.Преживяла съм го.Всичко започна на 14 год.с трева.



Тема при теб може и така да е станалонови [re: GABlNA]  
Автор the_bomb (brainjuice)
Публикувано26.04.04 09:09



при други - не.

при мен например сценарият изобщо не беше като твоя.

nos nisi damnose bibimus moriemur inulti


Тема ами то и аз знам...нови [re: GABlNA]  
Автор HellМодератор (слънце с носле)
Публикувано26.04.04 09:32



за това се обаждам.

Имам син на 14, на който и през ум не му минава да пафка трева, независимо, че аз пуша от време на време и той го знае. Всъщност и цигари не пуши и все ми мрънка за тях. Иначе се води за рискова група - дете на скоро разведени родители, здраво го тресе някакъв пубертет...
Не че съм застрахована от подобни проблеми по-нататък, но със сигурност няма да е на 14... а ако го приемат в училището, което иска, няма да е и на 15 :)

Имам силното усещане, че много зависи от подхода на родителите и начина на комуникация с детето... както и от интересите на самото дете и предпочитаната компания. Само че това не става изведнъж, гради се с години, още от раждането на детето. И е друга тема.




Тема Re: прекрасна идея!нови [re: GABlNA]  
Автор ChaosFire (deadly)
Публикувано26.04.04 14:34



и защо след това продължи на хероин?

El rito constituye el Secreto


Тема Re: прекрасна идея!нови [re: ChaosFire]  
Автор gabina (непознат )
Публикувано26.04.04 14:45



Тревата се оказа недостатачна.С хероин беше по-интересно,а после сценария е ясен.



Тема Re: прекрасна идея!нови [re: gabina]  
Автор ChaosFire (deadly)
Публикувано26.04.04 14:52



добре де не те ли притесняваше да пробваш хероин на първо място. предполагам, че е било "по-интересно", обаче нямаше ли представа докъде може да те доведе? нещо като "по-опасно" не ти ли се въртеше в главата? колко знаеше тогава за наркотиците в сравнение със сега?

El rito constituye el Secreto


Тема Re: прекрасна идея!нови [re: gabina]  
АвторGligi (Нерегистриран)
Публикувано26.04.04 23:16



недостатачна за КАКВО ?



Тема Re: прекрасна идея!нови [re: ChaosFire]  
Автор gabina (непознат )
Публикувано27.04.04 09:49



Не искам да се връщам назад,но когато човек започва не си дава сметка какво го чака,поне преди 6 год.беше така.НЕ ЗАПОЧВАЙТЕ.Но ако все пак вече сте започнали знайте,че има изход.Много етрудно,но не е невъзможно да спреш.Пожелавам успех на всички,които искат да се борят.



Тема Re: прекрасна идея!нови [re: gabina]  
Автор ChaosFire (deadly)
Публикувано27.04.04 10:21



...когато човек започва не си дава сметка какво го чака...

това зависи от най-вече от човека и от това доколко е информиран за това, което го чака.
ясно е, че не искаш да се връщаш назад, но след като си почнала е добре да стигнеш докрай. няма да помогнеш на никого ако не кажеш цялата истина. "не започвайте" става за надпис на плакат на анти-дрога демонстрация, но по никакъв начин не помага на никого. предполагам, че си го чувала и ти и това не те е спряло. ако искаш да помогнеш си помисли какво би те спряло теб навремето.

El rito constituye el Secreto



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.