Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:16 01.05.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: the_bomb]  
Авторmaika (Нерегистриран)
Публикувано22.04.04 14:41



Момчета и момичета /с някои от вас сме връсници/, не съм искала да обидя никого! Не ви осъждам, избора си е ваш.
Всички мнения са ми от полза, а и точно за това писах тук,да ви чуя и вас какво ще кажете. За агенцията всичко е чарно, а при вас - розово.
Далеч съм от мисълта,че сте пропаднали и искрено се надявам да е така.



Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: gat3way]  
Автори aз (Нерегистриран)
Публикувано22.04.04 14:53



Като ви четох мненията за малко да остана с впечатлението, че наркотиците са безвредни, а тревата направо е полезна. Вземете се в ръце, погледнете сериозно на проблема и дайте адекватен съвет. Никой не ви напада, за да се защитавате. В момента жената има малък проблем, който не се знае колко време ще остане малък. Пушенето на трева и пласмента й не е най-добрата атестация и си е за притеснение. Проклета възраст е тинежърската, когато хормоните не дават покой и целият свят е крив. Добре действа по-възрастен приятел/приятелка на възраст между младежа и родителя, на който да има доверие и да се стреми да подражава. Как се оправя родител в такава ситуация с тинеджър?



Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: и aз]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано22.04.04 17:49



Никой не казва че са безвредни. Цялата идея е че прекалено много се злоупотребява със темата и се създава нагласата че са смъртоносно опасни, което не е вярно. Най-доброто което може да се направи по въпроса е хората да бъдат информирани. Информирани от обективен източник, а не от някакви пропагандистки източници. Брошурките които раздават и простотиите които ръсят по медиите са точно толкова сбъркани колкото мненията че наркотиците са безвредни, които някои хора се опитват да наложат.


Ако случайно сте добре с английския един добър сайт за четене е

- там нещата са описани надълго,нашироко и детайлно - действие, рискове, разкази на хора употребявали съответните субстанции, чужди мнения, вкл. на институции като Световната Здравна Организация, различни митове свързани с употребата, биохимия, много снимки и т.н

Ех, ако всички които се изказваха по темата бяха прочели поне малко от този сайт примерно, положението щеше да е къде по-добро мисля аз....

Spice extends life,spice expands consciousness.Spice is vital to space travel.Travel without moving.

Тема не се обиждаменови [re: maika]  
Автор the_bomb (brainjuice)
Публикувано22.04.04 18:59



мен на "наркоман" никой не може да ме обиди.

също така според мен не всичко е розово и на дъщеря ти й е наистина рано да почва с веществата.

само че както не осъждаш нас, така не бива да осъждаш и нея, нито да правиш прибързани и истерични действия.

освен това е илюзия, че можеш безотказно да я накараш да (не) прави каквото ти поискаш. все пак тя не ти е собственост (знам, знам, ти си я родила, отгледала и т.н., но все пак...). можеш само да й влияеш повече или по-малко ефективно, но окончателното решение е в нейни ръце.

работил съм малко с хора на тази възраст - не обичат да ги наричат "деца"- и окончателно се затвърди убеждението ми, че няма никакъв 100 % начин да ги накараш да не пият, пушат или каквото и да е, освен ако те самите не го поискат.

изглежда, когато се формира личността, първа се оформя волята.

nos nisi damnose bibimus moriemur inulti


Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: и aз]  
Автор ChaosFire (deadly)
Публикувано22.04.04 19:07



абе стига с този екстремизъм бе хора! кой е казал, че наркотиците са полезни и къде? повечето мнения тук са доста умерени и се опитват да опишат ситуацията максимално реално. обаче тези, като вас, които идват да четат, като че ли виждат света само в черно и бяло. ако някой не каже, че всички наркотици са катастрофално вредни, според вас следва, че е казал, че са безвредни и полезни?! що за малоумие?!
и досега не видях нито един да е признал пред себе си, че алкохола и никотиновите цигари са много по страшен бич за обществото от тревата. от цигари и алкохол умират стотици хиляди хора докато от марихуана досега не е умрял нито един. не разбирам как поне това не успя да ви влезе в главите! никой не казва, че са безвредни. но и никой тук не се смята за съвършен и не вярва, че тези, които употребяват само легални наркотици са по-добри хора.
ако някой успее да докаже по някакъв начин, че грешим, нека го направи. затова е дискусията. ама ако очакваш да се вайкаме тук, колко много сме загазили, значи не си попаднал където трябва. все едно вайкането няма да помогне на никой. само реалната преценка на ситуацията може да помогне. едва след като си изясниш как стоят нещата, ще знаеш и как може да действаш за да ги промениш. и това не се отнася само за наркотиците.
единствения съвет който аз лично мога да дам на един родител е да не си позволява предрасъдаците му да диктуват отношенията му с неговото дете. по-лошо от това няма. ще дойде момент, когато детето ще е недостижимо за него и той няма да може да му помогне. децата се развииват много бързо и научават нови неща още по-бързо. родителя не може да си позволи да остане дезинформиран по отношение на наркотиците. той винаги трябва да е една крачка напред и да знае повече и най-вече да НЕ ЛЪЖЕ. да не лъже най-вече себе си. ако трябва да изпафка една трева, та да разбере, че не е толкова страшно и да пречупи тази илюзия, която се пласира сред населението.
България ще влиза в Европа. а там ще има и наркотици. това е реалността независимо дали ви харесва или не. няма връщане назад към "добрите стари тоталитарни времена". адаптирайте се или пропаднете. вие избирате

El rito constituye el Secreto


Тема ами то на 14 години... [re: и aз]  
Автор HellМодератор (слънце с носле)
Публикувано23.04.04 01:28



няма вариант пушенето на каквото и да е да е полезно.
Пушенето уврежда белите дробове, а при деца, които още растат и се развиват е още по-зле положението.

За пласмента - забрави за класическия образ на дилър, наложен от филмите. Ако се носят слухове, че момичето продава - най-вероятно има познат, от който взема малко по-голямо количество от 1-2 джойнта и си ги делят с компанията пушачи... печалба от това няма (освен да пуши аванта от другите), за това и не разполага с повече пари, отколкото й дават в къщи.
Място за притеснения има и то големи, щом се е разчуло. Още по-голямо ще е притеснението, ако я хванат куките с някакво количество.
Местенето в друго училище е даже желателно... но само след като девойката сама поиска да започне на чисто, в нова среда и компания, иначе историята ще се повтори.

А тази майка вместо да пита нас, най-добре да зададе този въпрос на дъщеря си... или на себе си. Винаги има някаква причина в семейството, когато става дума за деца с проблеми от подобно естество. Открийте причината и може и да се реши проблема навреме.

Ама е много лесно да обвиним някакви растения, или положението в Афганистан, или децата на съседите, или каквото там се сетите, за това, че не умеем да разговаряме с децата си.


Редактирано от Hell на 23.04.04 01:30.



Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: gat3way]  
Автори aз (Нерегистриран)
Публикувано23.04.04 09:01



Добре съм не сам с английски, но още с 5 езика. По професия съм фармацевт с докторат по биохимия. Едва ли точно аз мога да бъда обвинена в некомпетентност и непрофесионализъм. Познавам дето се казва наркоманите на цяла София и знам какво представляват в абстиненция, защото не малка част са ми били клиенти. И аман от "опитни" първоизточници. Тревата не е повод са сериозна тревога, но си е повод за известно безпокойство. И аз като родител не бих плеснала с ръце от радост ако детето ми пуши дори трева, да не говорим за пласмент. Предполагам, че това се касае и за тебе и за всички останали родители и бъдещи такива.



Тема Re: ами то на 14 години...нови [re: Hell]  
Автори aз (Нерегистриран)
Публикувано23.04.04 09:33



Абсолютно съм съгласна и мисля, че така изтълкувах нещата. Една майка е загубила общия език с детето си и вижда не особено блестящ резултат. Тя ни разказа не само проблема с тревата и пласмента, но за училището, несподелената любов и поиска цялостен съвет.



Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: maika]  
Автор RAYAR ()
Публикувано23.04.04 09:57



По-добре да смени училището. Поне при нас това помогна донякъде (беше на 17 г). Но истинското разковниче дойде когато тя скъса с приятеля си - след дело и присъда за разпространение на хапчета (и досега смятаме, че е по вина на приятеля й). И сега не е отказала изцяло хапчетата и тревата, но много рядко - мах. веднъж в месеца. И никакъв хероин.
Възрастта е жестока. Бъди плътно до нея. И никакво физическо насилие - става по-лошо.



Тема хех... съвет :)нови [re: и aз]  
Автор HellМодератор (слънце с носле)
Публикувано23.04.04 10:30



Аз най-смислените съвети, които съм получавала, бяха от точно едни такива 16-20 годишни хлапетии.

Според мен връзката родител-дете се гради от първите месеци, до към 3-4 годинка от живота с най-голяма интензивност. Ако майката тогава си е на мястото, с детето и е на разположение за него (не само формалните грижи по храненето и обличането) - после много трудно външни хора ще съумеят да я прекъснат тази връзка до толкова, че да няма общ език между майка и дете.
Ама не... в един друг клуб младите майки много нахъсано ме убеждаваха, че детето трябвало да има социални контакти и детските ясли и градина били задължителни за правилното му израстване като личност... трънки и марули.
Социалните контакти могат да са опасни за толкова млада психика. Първо с родителите си да изгради контактите детето и с най-близките си, има време и за социални контакти с непознати и неясно как възпитани индивиди :)
(Всъщност това много си зависи и от родителите де... аз приемам, че са любящи, добре възпитани, интелигентни хора, които са желали това дете, а не е резултат от скъсан презерватив. Щото има случаи, в които и най-киселата лелка в детската ясла е за предпочитане...)
Едно бебе или мъничко дете е като попивателна :) Каквото му покажеш тогава, ще му остане в съзнанието за цял живот.

Абе и аз съм правила дивотии от несподелена любов на някаква такава възраст... добре, че нашите ми бяха набили идеята за "техника за безопасност и правила за оцеляване" в главата. Всъщност много си обичах родителите и се притеснявах моите простотии да не им докарат по някой инфаркт, та това беше единствената причина много да внимавам какво правя и някак си успявах да се оправя с училището без те да бъдат намесвани.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.