Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:53 01.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewa!нови  
АвторKиpил (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 13:15



Обувките на Asolo имат едногодишна гаранция за качеството на изработката и материалите. По условията на гаранцията ако човек чувства, че продуктът може да има дефект, той трябва да се обърне към дистрибутора, който ги изпраща в гаранционната служба на фирмата-производител за преценка дали има дефект. Моите трисезонни обувки за 8 дни носене имат нацепена на 13 милиметра дълбочина подметка от Vibram и освен това шевовете на обшивката от Cordura се разтвориха и платът се разбрида. Магазинът на ул. "Екзарх Йосиф" в София отказа да приеме, че това е дефект, и не желае да изпълни гаранцията. Мислете преди да рискувате парите и спокойствието си там!



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewa!нови [re: Kиpил]  
Автор Caмo Дизeл (турбо 6-так)
Публикувано05.07.05 13:49



Е това, ако не са дефекти, не знам какво трябва да е....

Пиши на

, като най-добре е да прикачиш снимки на повредите по обувките, да пишеш кога си ги купил, колко време си ги носил и, че продавача (даваш името и адреса на фирмата) отказва да приеме това за дефект.



Само Дизел

Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewa!нови [re: Kиpил]  
Автор Tишo (?!?)
Публикувано05.07.05 14:06



Хм...
Абе не си първия който се оплаква от асоло...
Тук преди време имаше една тема в който някой беше описал доста подробно проблемите си с чифт асоло..

Туристическа обувка било това... Обикноернно китайските маратонки тип булдозер се късат за толкова време, а какво остава за обувка на която разчиташ да отидеш някъде че и да се върнеш от там (разбира се не бос )...



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewaнови [re: Kиpил]  
АвторBятъp (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 14:14



Здравей,
макар че съм изключително доволен и от двата си чифта Асоло(единя е купен в Стената), поради ситуации подобни на описаната от теб(които вече стват правило) се отказах да ползвам услугите на този магазин, както и от Асоло.
Ако беше потърсил из клуба вероятно щеше да избягваш магазина и ти, опарилите са много, дори извън пишещите тук.



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewaнови [re: Bятъp]  
Автор Пaвeл (новак)
Публикувано05.07.05 14:23



Абсолютно си прав. И аз се опарих, но може би съм до известна степен късметлия, защото моите поне издържаха повече от година. Вече са пред разпад, но ги позакърпих няколко пъти. Дано изкарат поне до края на сезона...
А от мошениците от магазина на Салева вече и връзки за обувки няма да си купя...



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewa!нови [re: Caмo Дизeл]  
АвторKиpил (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 14:24



Благодаря! Имам три ваианта - да изпратя писмо по имейл с приложени снимки, да изпратя самите обувки в завода по пощата или да ги докъсам от носене, защото не зная за колко време ще получа и дали ще издържат новите, които евентуално мога да получа в замяна. За съжаление такъв е българският пазар в момента... Дано не ви се случва!



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewa!нови [re: Kиpил]  
АвторЛecтъp (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 14:38



А кой модел на асоло е това и за колко пари си го взел?

Такива дефекти и то за 8 дни - много гадно?!?!



Тема В BG всичко е гола-воданови [re: Kиpил]  
Автор+ (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 14:48



Искам да ви кажа, че в България марката не означава нищо. Имам оригинални маратонки ADIDAS които са модел ADVENTURE и на същите им се отлепи подметката само с "ходене по бул. Витоша". Представям си ако трябваше да бъда някъде по така. Егати боклуците и то за 200 лева....



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewaнови [re: Bятъp]  
Автор Caмo Дизeл (турбо 6-так)
Публикувано05.07.05 14:57



Абе то марката не е лоша. И аз имам едни Asolo, зимни, правени в Румъния (но купени от Германия). Купих ги в края на тази зима и съм ги носил само веднъж по Рила, но за няколко дена със снегоходки и после 5 часа газене във вода до глезените, мога само да ги похваля. Май бях единственият от групата със сухи крака, пък и обувките още си изглеждат, като нови

Само Дизел


Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewa!нови [re: Лecтъp]  
АвторKиpил (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 15:24



Сайтът на Asolo не ми се отваря, за да покажа, а не помня името, беше съчетание от букви. Високи над глезена, зимна подметка с издигнат ток, високи бордове, покрито с гума бомбе, долната половина от кафяв набук, горната от кафява Cordura. Виждал съм ги оцветени в синьо и сиво. Струваха 189 лева.



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewa!нови [re: Kиpил]  
Авторpux (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 15:44



чл. 26 ал.1 от Закона за търговия и защита на потребителите гласи:
При предявяване на рекламация потребителят може да претендира за:
1. възстановяване на заплатената сума;
2. заменяне на стоката с нова;
3. отбив от цената;
4. безплатно извършване на ремонт.

За целта трябва да депозираш жалба в комисията за защита на потребителите. От всички случаи, за които знам (ок. 4-5), няма такъв, при който претенциите на клиента да не са били уважени. Мисля, че това е най-бързия и сигурен начин да се справиш с проблема.

Успех!



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewa!нови [re: pux]  
Автор+ (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 16:09



Това ".....За целта трябва да депозираш жалба в комисията за защита на потребителите...." донякъде е пълна шеметия. Ползвал съм "услугите" на тази комисия за един телефон в гаранция купен от Германос /големи мошеници да знаете/ и те комисията взеха страната на продавача....
А във въпросния член чл. 26 ал.1 от Закона за търговия и защита на потребителите пише:
".....При предявяване на рекламация потребителят МОЖЕ ДА ПРЕТЕНДИРА...."
Така, че може да си претендира ама дали ще се случи нещото по-долу се не знае.
Все пак успех.....



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewa!нови [re: Kиpил]  
АвторYogi (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 16:14



Pux, направо ми взе идеята от клавиатурата.

Само, че аз бих те посъветвал първо да пробваш да проведеш още един разговор в Салевата и да искаш да те свържат с някой от управителите, когото да го уведомиш за намеренията си, пък те да си преценяват дали искат да поемат подобен риск.

В този магазин тактиката при рекламацийте прилича малко на играта "Вълчи поглед". Трябва да ясно да демонстрираш, че си твърд и непреклонен в отстояването на потребителските си права.

А и това е съвсем нормалният начин по принцип. В крайна сметка Комисията за защита на потребителя нали затова е създадена.



Тема Re: В BG всичко е гола-воданови [re: +]  
АвторBятъp (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 17:47



Да, но поне са коректни в магазина Адидас на околовръсното. На един приятел 2(два!) пъти му сменяха маратонки от серията Адвенчър, след като ги беше носил поне месец(при 6 месечна гаранция) и даваха един и същ дефект. Накрая при третия случай той смени самия модел и от тогава не е имал проблем.



Тема Добро утронови [re: Kиpил]  
Автор Lexa (Фaнaтиk)
Публикувано05.07.05 18:47



Разбрах че Асоло са буклук още преди 3 години през първия ден, когато ги обух на Витоша. За съжаление много хора не знаят за сравнително ниско качество на обувките на Асоло и Трезета, и ги купуват, при положение че на българския пазар има качествени обувки.

Не е важно едно нещо колко струва, а колко си готов да платиш...


Тема Reshenietoнови [re: Yogi]  
Авторl az da kaja (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 18:47



Правилно, продължи с вносителя!!!
Доколкото знам, той е един за Salewa и Assolo и е познат и уважаван в алпинистките среди. Дано не се направи на отворен.
Ето ти координатите, ако ги нямаш:

http://www.asolo.com/address2.asp?L=3&cat1=33

Bulgaria
BULGARIA WELKOV COMPANY LTD
66 NEOFIT RILSKI STR.
1000 SOFIA - Bulgaria
Tel. 00359 2 9860891
Fax 00359 2 9634675
Email bwc@itierra.net

Можеш също да пратиш някой приятел в другия магазин на Салева на Черни връх, да разпита за гаранцията, все едно че ще си купува..... може да запише разговора...!!!

Ако не се стигне до решение, пиши до комисията за защ. на потребителя:

http://www.ktzp.bg/modules.php?name=ConsProt


Топката е в тях, няма къде да ходят ! Гони си правата !!!!

П.С.: Има и други форуми, където тая тема би се наместила: ПСС, катерачи....



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewa!нови [re: Kиpил]  
Автор The Bear (въртоглав)
Публикувано05.07.05 23:01



Като се консултирах с картата току-що, ми стана ясна работата. Същия магазин. Аз оттам преди няколко години с икупих надуваемо шалте за сума ти пари - 30ина лева ли беше, не помня. Отивам си на Враца накефен, отварям, надувам, а, к`во става бе?!?!? Надувам пак, а.... Не става, не може да се надуе... Първа, втора, трета, та до 6-та камера, 6/6 не палят... Вътре "шушулките" затапени фабрично, запечатани, като че това си им е нормалното състояние. Пробивам ги внимателно проблемните "мембрани", но те са еластични, и голям ефект няма, не може да се надуе... Решавам да премахна изцяло материала - чрез прогаряне с нагорещено желязо. Правя технологията, нагодите, започвам - успявам, надувам, запушвам с тапите, ама по време на сеансите съм допирал леко, или пък от самата висока температура се наранява вътрешната стена на "шушулките". Разбирам го скоро, защото тапите не държат никак добре и през час -два се налага да "припомпваш", а в снежна пещера например, туй никак не е удобно. Оттогаз аз не го и ползвам май.... Така и не отидох да го рекламирам, все не намирах време. Нямаше и да им казвам че съм го работил, аз нямаше да го пипам, ако си беше ОК, нали?

А, шалтето беше зелено, немско, пишеше на немски всичко... Абе... българска работа...

Поздрави!

\\-\\-\\-Сезона вече е за уиндсърф-//-//-//

Редактирано от The Bear на 05.07.05 23:04.



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewa!нови [re: Kиpил]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 23:01



Хм,
И аз имам Асоло (произведени в Румъния) и не ги свалям от краката си трета година.
Е, вече е време да ги пенсионирам, но се износваха бавно и постепенно.
Не са ми правили никакви проблеми. Може би има голям разброс на качеството.



Тема Re: Reshenietoнови [re: l az da kaja]  
АвторKиpил (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 23:39



Точно собственикът ми отказа... Не зная докога ще запази уважението към себе си. Благодаря за съветите на всички писали. И аз познавам хора, които безпроблемно носят същата марка с години. Явно качеството варира много. Имам усещането, че в този магазин тактиката е възможно повече грубост към клиента - може и да се откаже да рекламира...



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewa!нови [re: Mитko]  
Автор Yogi (турист)
Публикувано06.07.05 04:14



В интерес на истината първоначално като се появиха, бяха много прилични. По-късно започнаха да стават на късмет - едни и същи модели се отплюваха и хвалеха едновременно, явно в зависимост от серията.
Така купихме преди време на една приятелка и тя още си ги носи и е страшно доволна. Това го направихме в Стената.
Участвал съм и в рекламация на един приятел на мой приятел в Салевата. Беше миналата година и отношението не беше нормално. Накрая дори излезнахме виновни, че сме повдигнали въпроса, когато в магазина имало и други клиенти.
Все пак подмениха обувките, че даже момчето си избра друг модел.
Най-вероятно от тогава е било пълно с рекламации и нещата са се изострили.
Ние обаче не сме пък длъжни да им търпим боклуците и капризите. Е напазарувах си лятото от тях един чифт, само че от тези дето ги шият в италианско и са за по-високо и по-студено, но тогава просто нямах никакъв друг избор на пазара.

Безименният връх над х. Козя стена вече се казва "Котето"


Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewa!нови [re: Yogi]  
Автор Пaвeл (новак)
Публикувано06.07.05 10:42



В началото наистина са били що-годе читави. Но напоследък явно е късмет, ако уцелиш нещо качествено.
И нещо много важно. Аман от манекени, хвалещи Асоло. Доста често се сблъсквам с хора, които ми обясняват колко хубави и здрави били обувките им. Преходите на същите обикновено се свеждат до Боровец - Мусала (с лифта до Ястребец, разбира се), Паниците - х. Рай и други от този сорт и то не повече от един път месечно. Напълно нормално е да изкарат поне 1-2 години, нали? То и китайските кецове изкарват по толкова с такава интензивност на ходене.
Когато обаче, човек даде 200 лв (понякога и повече) за ЛЕТНИ (трисезонни)обувки се надява да ги носи поне 3 години и то яко ходене...
Аз си купих моите Асоло преди година и половина. Продавача любезно ми обясни, че модела е трисезонен за всякакви планински условия. Още след първото лято обаче обувките взеха да сдават багажа. Когато през есента ги занесох за рекламация, хората започнаха да се почесват и да се чудят какво да измислят, само и само да не ми ги сменят. Обувките ми за всякакви условия се превърнаха в обувки, с които трябвало да се ходи внимателно само по пътеките, да се избягват острите камъни, че не са направени за ходене в "глигански" стил (откъдето ти падне) и т.н. и т.н. Друга песен запяха хората... Лошо няма, ама да ми бяха казали предварително, че за 200 лв си купувам обувки за разходка из София. Понякога може и на Витоша да се носят, но само ако се ползва лифта...
Пардон...

П.С. Старите ми кубинки (имам ги от дете) изкараха 3 години доста прилично ходене преди да им се нацепи кожата и подметките...



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewa!нови [re: Пaвeл]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано06.07.05 15:47



Не Павле, не става дума за Паниците->Рай, нито за Алеко->Железница.
Пък и аз никак не приличам на манекен
Наистина, най-вероятно има лош контрол на качеството, а аз просто съм бил късметлия.
А старите кубинки наистина бяха много здрави. Сегашните само се наричат кубинки.



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewa!нови [re: Mитko]  
Автор Yogi (турист)
Публикувано06.07.05 15:59



Ей, вярвам си забелязал, че Павката говореше по-принцип, а не конкретно. Просто съвпадение, че мненията така се навързаха под твоето.

Безименният връх над х. Козя стена вече се казва "Котето"


Тема Re: Добро утронови [re: Lexa]  
Авторgvaley (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 10:10



ОК, някой ще препоръча ли някоя друга марка планински обувки? Точно мислех да си купувам АСОЛО, тъй като един проиятел има такива от 2-3 години и ги мъчи постоянно, и са супер. Този форум обаче ме разколеба. Търся трисезонни обувки, с които може да се ходи спокойно по камъни и да издържат колкото може повече на вода, със средна височина. Някой ако може и точен модел да каже.
Благодаря предварително.



Тема Иманови [re: gvaley]  
Автор ggf (@passenger@)
Публикувано19.07.05 10:18



Виж





Тема Re: Иманови [re: ggf]  
АвторKиpил (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 10:46



В София се продават марките Hanwag (която колегата преди мен е посочил), La Sportiva, Trezeta, Boreal, Garmond, Meindl, Lowa, Salomon, Dolomite... Информация за магазини в цялата страна човек може да намери

. Днес ще изпратя e-mail на Asolo със снимки на дефектиралите обувки и ако получа отговор, ще го пусна във форума. Желая ти късмет!



Тема Re: Иманови [re: Kиpил]  
АвторKиpил (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 10:55



От месец насам видях добри поне на вид трисезонни обувки на Trezeta в магазините "Намасте", Dolomite в магазин на ул. "Проф. Асен Златаров" (до "Оборище") и Hanwag в представителството им в Дървеница.



Тема Re: Добро утронови [re: gvaley]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 14:59





Имам ги от 1 година и съм много доволна! А и в момента имат 20% намаление



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewa!нови [re: Kиpил]  
АвторПътниk (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 18:22



Не съм си купувал "специализирани" обувки от България, но след като прочетох мненията по темата стигнах до извода, че в родината се внася (съответно продава) т.нар. брак! Както отбеляза Само Дизел, който си е купил обувките от Германия, всичко е перфектно! Но какво би станало с фирмата Асоло, ако подобно количество клиенти от Германия се оплачат от подобен проблем!? Убеден съм, че повечето от вас са на ясно, какво се случва с фирми, които не спазват правата на потребителите в някои държави!

Жалко е, за реномираната фирма Асоло, подобно разделение на пазарите!



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewa!нови [re: Пътниk]  
АвторПътниk (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 18:40



А и да се допълня:
Пак се базирам на предходни мнения от този клуб, но в Германия (примерна държава) всеки клиент има право да върне закупен продукт в определен срок (обикновено две седмици), ако просто не му хареса! Та за какво става дума, ако туристически обувки се скъсат за 8 (осем) дни?!?!?!

Кога ще се появят подобни търговци в България? Дай боже скоро!!!



Тема Re: Добро утронови [re: Lexa]  
Авторgvaley (Нерегистриран)
Публикувано20.07.05 14:02



Благодаря на всички :-)



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewa!нови [re: Пътниk]  
Авторrudi (Нерегистриран)
Публикувано20.08.05 23:39



Зимата си купих asolo fugitiv . След като обиколих всички магазини за обувки само в салева имаше голям избор и номерация. Разпитах и всички ми казаха че са супер обувки. Качих се 3 пъти на Черни връх през зимата нямаше никакви проблеми. Преди една седмица бях на Рила за 8 дена и съм ходил по 15 км на ден. Няма никакви проблеми. При мен основния проблем е набиването на краката и за това специялно ги зех заради трислоината подметк, наистина работи.Никъде другаде когат ги копувах нямаше обувки с трислоима подметка на тази цена. С стария ми Соломон никога нямаше да мога да направя такъв преход.



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewa!нови [re: rudi]  
Авторпитaщ (Нерегистриран)
Публикувано28.10.07 19:33



Могат ли да се купят читави Асоло от Адвенчър Спорт?Може би когато е писана темата наистина е имало кофти партиди.Как е положението сега?
Тези ми изглеждат стабилни за 3-сезонна обувка.





Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewa!нови [re: питaщ]  
Авторlter (Нерегистриран)
Публикувано29.10.07 17:43



Вероятно са добри, но все пак рискът си е твой предвид репутацията им. За тези, че и за по-малко пари бих взел подобен модел на Bestard или Reichel.
Досега не съм чул някой да се е оплакал от тях.





Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewa! [re: питaщ]  
Автор dobrudjan4e (психопат)
Публикувано30.10.07 00:48



Май работата вече си е много на късмет... С изнасянето на труда на всички фирми стават и скатлъци. Raichle си е добра марка, но изоборът е много ограничен като модели. За Bestard, едно момче от групата с която ходя смени 3 чифта и всички пускат вода. Това не значи, че не можеш да случиш на добър модел...

Пътят към ада е постлан с добри намерения.


Тема Изглежда dobrudjan4e е правнови [re: dobrudjan4e]  
АвторCинeвa (Нерегистриран)
Публикувано30.10.07 01:53



Поне моят опит го потвърждава. Преди няколко години си взех един трисезонен модел на "Асоло" румънско производство, какъвто мой познат беше носил дълго време с отлични впечатления. След първите два-три дни носене обаче обувките започнаха да се разпадат - подметките (на "Вибрам"!) се нацепиха, шевовете на външната обшивка започнаха да се отварят и платът да се разбрида. Не можах да ги сменя или върна след поредица скандали, тъй като българската фирмата вносител отказа да изпълни условията на гаранцията, дадена от производителя. Почти година по-късно в този форум влязох в контакт с един от собствениците на вносителя и след намесата му благополучно замених дефектните обувки с обновена версия на същия модел. От новия чифт нямам никакви оплаквания, напротив, впечатленията ми са много добри.



Тема Re: Изглежда dobrudjan4e е правнови [re: Cинeвa]  
Авторbwc (Нерегистриран)
Публикувано08.11.07 11:25



zdraveyte na vsichki v tozi forum, za suzalenie nyamam mnogo svobodno vreme za da uchstvam v tezi diskusii, a i v povecheto sluchai e pulno gubene na vreme.
purvo mi se shte da ne se suglasya s tova che firmenite magazini ne sa vnimatelni s klientite-vseki klient vinagi e bil obsluzen s uvazenie i vnimanie. Po otnoshenie na reklamaciite-vinagi sme pravili vsichko vuzmozno da pomognem do kolkoto zavisi ot nas. No tryabva da znaete che reklamaciite zavisyat ot firmata proizvoditel.
po otnoshenie na kachestvoto na obuvkite- moya molba e da ne oburkvate horata samo zashtoto ste negativno nastroeni sreshtu nas-tova e vashe pravo. no samite firmi proizvoditeli za koito pishete/ govorya za vsichki/ sa edni ot nay golemite v bransha i izobshto ne gi valnuva bulgarskiya pazar i ako ne polzvame produktite im-to tova si e za nasha smetka. Nyama nishto da dokazeme.
Dokolkoto izbroih nedovolnite sa okolo desetina choveka-kato se ima vpredvid che asolo e na bulgarskiya pazar ot 10 godini i sredno se prodavat okolo 1000 chifta na godina.................
Ako nyakoy gubi ot tova che ne si kupuva firmeni ekipirovka tova e samiya toy.
preporuchvam na vsichki, koito hodyat aktivno v planinata da ne pravyat kompromisi s ekipirovkata si.
A puk za tezi koito sa tolkova obideni na nas i ne iskat da vlizat v nashte magazini-ima i drugi kolegi v bransha sus sushto tolkova dobra stoka. Nie imame dostatuchno dovolni klienti- vseki e dobre doshul pri nas.
Pozdravi
BWC - team



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewa!нови [re: Kиpил]  
АвторГeлc (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 11:26



Отвратителни обувки! Некупувай Асоло- подметките се лъзгат като гуменки! Много шевове и се късат по тях! Райхл- това е друг живот



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewa!нови [re: Гeлc]  
АвторГeлc (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 11:44



Освен обувките и якетата са им боклуци! Купих си Салева от 500 лв и се обезцвети от слънцето без да съм го прал след 10 носения. Адвенчър явно купуват бракувани боклуци и ни ги пробутват за редовни.Намасте-един модел щеки Леки от 85 станал 195 лева- айде и ние да работим у западна фирма и им знаем ценообразуването. Не влизайте при тия битакаджии! Имам доверие донякъде на Стената и Макалу спорт



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewaнови [re: Гeлc]  
Авторp (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 13:00



извън темата - райхл обувкит райхле ли са? на немски, прочетено?



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewa!нови [re: Гeлc]  
АвторTalvin (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 14:18



Е,стига де,на някои хора малко им трябва и почват да пищят като заклещени!Аз работя в конкурентна на гореоплютите магазини,фирма, но такива изказвания ми звучат като да си търсим къде да си излеем яда.Недейте така!



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewa!нови [re: Talvin]  
Авторм. (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 19:07



Това за всяко Асоло ли става дума или само за тия в Салева.Щото например и в Горгона -В.Търново се продават Асоло,но за там незнам отзиви



Тема Нека бъдем рационалнинови [re: м.]  
АвторCинeвa (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 19:45



и да избягваме крайните, абсолютизиращи и опростяващи нещата оценки. Както съм описал по-горе в дискусията, преди време съм имал проблем с един чифт "Асоло", но въпреки това съм много доволен от настоящите си обувки със същата марка. Те са едни от най-удобните, които изобщо съм носил. Може би ще е вярно да се каже, че е имало неравномерно качество с отделни дефектни партиди и чифтове.



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewa!нови [re: Гeлc]  
Авторgotinotopile (Нерегистриран)
Публикувано02.06.08 13:42



Spored mene ASOLO sa si naj qkite obuvki koito mogat da su6testvuvat
Ot kakto se pomnq nosq tezi obuvki i ne sa mi dali nikakuv problem
a vsqka godina si kupuvam novi i sa perfektni
Te sa udobni i sa podhodq6ti za vsqkakuv vid sport i za gradsko hodene!!!!!
I think that ASOLO RULES......
.....and that is the final of my opinion





Тема купувайте обувки ASOLOнови [re: gotinotopile]  
Авторivan-getoto (Нерегистриран)
Публикувано02.06.08 13:48



ASOLO is the best .................be kreteni
nikoga ne sum imal po dobri obuvki i taka 6te si ostane
kupuval sum si ot vsqkude ot stenata ot rosignol ,no naj dobri sa si ASOLO
s tqh moje6 da hodi6 kudeto i kogato si pojelae6
V dne6no wreme sigorno pove4eto hora tursqt ne6to po stilno ama ne towa e vajno a staneli vupros za dobri obuvki naj-dobrite sa si ASOLO





Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewaнови [re: gotinotopile]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано02.06.08 15:00



И като са толкова готини, защо ти се налага да си купуваш всяка година нови

. И не ми казвай, че е защото толкова много ходиш и ги скъсваш за един сезон...
пс. коментара ми не касае качеството на обувките, не съм носил такива, затова не коментирам... Издразниха ме коментарите на анонимния неграмотник

Редактирано от Бypaн на 02.06.08 15:00.



Тема Re: купувайте обувки ASOLOнови [re: ivan-getoto]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано02.06.08 15:12



vinagi vmagazina na saleva i asolo e problem personala nishto ne razbira i gledat kato temeruti

poslednite dve mnenia sa ot tapia personal

kam personala ako niakoi vleze v magazina i pochne da bie personala da ne se chudite





Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewa!нови [re: Kиpил]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано02.06.08 16:42



Миналата година си купих Асоло, зимен модел, точно какъв, не мога да кажа сега. Повлиян точно от тази тема дъъъъъъъълго се триумих, но бях на зор, а други обувки с моя номер нямаше. Собственикът на магазина ме убеждаваше, че обувките са добри, имал добри отзиви от предишни клиенти и т.н. Накрая си казах: Слагам главата в торбата и каквото излезе. Просто нямах алтернатива. Към този момент съм ги носил не много, но не и малко - миналата година към Монблан и тази зима 6-7 пъти по нашите планини за по ден-два-три. Засега нямам никакви рекламации. Обувките са супер, топлят, не пускат вода, нямат никакви намерения да дават дефекти, поне засега.

Това са ми кратките наблюдения, ако нещо се промени, обещавам да допълня тази тема с моите отзиви.




П.П. Става дума за магазин "Горгона" във Велико Търново, там персоналът си е супер. За магазини в другите градове не знам, нищо не мога да кажа...



Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене

Тема Срам, срам и позор!нови [re: Яceн_]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано03.06.08 09:37



То не било Асоло, а било Трезета! Голям резил!

Не случайно не вземам отношение по теми, коментиращи екипировка. Това ми беше за първи и последен път.

Те така... Трябваше да уточня, предвид гореизписаното...



Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Яceн_ на 03.06.08 09:46.</EM></FONT></P>

Редактирано от Яceн_ на 03.06.08 09:46.



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewaнови [re: Бypaн]  
Авторgotinotopile (Нерегистриран)
Публикувано05.06.08 11:02



neshto ne razbiram zashto tolkova te vpechatlyava che si kupuvam vsyaka godina.
az po bih se pritesnil ako nyamam vuzmoznost da si kupuvam vsyaka godina. Ima dostatuchno mnogo modeli a sa vse gotini, ako me pitash shte si kyupuvam vseki mesec.
to zatova kiselyacite gi ima zashtoto iskat da si kupyat obuvki za cyal zivot.
mi bachkayte poveche be hora. dobre che proizvoditelite ne razchitat na takiva klienti s po edni obuvki za cyal zivot.
a.... mezdu drugoto anonimnosta e napulno zakonno neshto.
ako iskash sreshta samo kazi-gotino parche sum



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewaнови [re: gotinotopile]  
Автор dido3 (минаващ)
Публикувано05.06.08 12:30



Еми щото излиза, че държиш в къщи 20-на чифта перфектни обуща мазоло. Това - щото си ги купуваш всяка година откакто се помниш насам, и не са ти давали никакви проблеми

Ти да не си колекционер бе, готиното?

-----------------------------------------------


Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewaнови [re: gotinotopile]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано05.06.08 12:43



Както ти каза и Дидо - или си колекционер, държиш си колекцията вкъщи и не ги носиш, ерго нямаш проблеми или пък имаш някакъв фетиш към обувки с марката Asolo....
Няма лошо, продължавай в същия дух и след време може да откриеш музей на обувките с марка Asolo...

Иначе - няма нужда обувката да е за цял живот... Ама все пак се предполага че ще те изкара поне 2-3 сезона. Тряба ли да ти казвам, че то само срока на гаранцията на други марки е повече от година...



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewaнови [re: dido3]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано05.06.08 13:12



Мазоло, мазоло... Голям филм беше с дефектните Мазоло на съквартирантката - два абсолютно еднакви чифта, един модел, един номер - едниния чифт направи мазоли на всеки, който ги пробва, другите бяха ОК. Сигурно още я помнят в магазина каква разправия им спретна докато ги убеди, че конкретния чифт нещо не е наред.



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewaнови [re: Бypaн]  
Авторgotinotopile (Нерегистриран)
Публикувано05.06.08 14:54



ako ne znaesh ima pone 4 kategorii obuvki i e super kogato mozesh da si pozvolish da imash obuvki za vsyakakvi tereni i nuzdi.
mislya, che i asolo oma edna godina garanciya



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewaнови [re: gotinotopile]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано05.06.08 16:42



забележката ми беше по повод на приказките ти за това колко време трябва да издържа една обувка и няма нищо общо с гаранционния срок на Asolo...



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewa!нови [re: Kиpил]  
АвторГeoprи (Нерегистриран)
Публикувано01.09.08 20:16



За съжаление, подобни магазини има не само в София. Аз съм от Пловдив и миналата година закупих обувки от магазина на "Антим 1ви", мисля че се казва "БГ Спорт". Година по-късно, след обуването им за първи път по време на поход из Рила, установих, че едната обувка е по-къса от другата, в следствие на което се създаде дисконфорт и неудобство, а по-късно дори и парене при слизане. При опит да рекламирам обувките, собствениците на магазина се опитаха да ми обяснят, че това, което виждам не е така, а след това дори и ме изкараха виновен за това, че едната подметка е по-къса с 5мм от другата. Причината била в мен... Ако това е така, представете си, колко са податливи на опън трекинг обувките Асоло. Като виждам, колко недоволни има от марката, мога само да ви посъветвам - НЕ КУПУВАЙТЕ!!!



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewaнови [re: Бypaн]  
Авторto you (Нерегистриран)
Публикувано03.09.08 00:24



abe ei hora stiga ste pisali gluposti be sluchva se ponqkoga dadena stoka da pokaje defekt to zatova e garanciqta normalno e pri tolko mnogo obuvki vse nqkoi 4ift da pokaje defekt tova ne se slu4va samo v magazinite na salewa ako otvorime tema za stenata i drugi magazini i tam 6e ima drugi nedovolni se pak ima i mnogo dovolni koito sa pove4e ot vas pak i asolo ne pravqt obuvki samo za bulgariq tva sa hilqdi 4iftove godi6no koito firmata proizvejda za cqla evropa i si4ki ostanali strani v koito se prodavat ta e normalno vse nqkoi 4ift da e defekten s obarnata membrana ili drug defekt v samiq material ot koito e izrabotena obuvkata a otnosno personala ne sam saglasen 4e nerazbira ot tova koeto prodava vseki znae osnovnoto koeto trqbva na vseki a nakoi i mnogo pove4e na vseki e obqsneno nai vajnoto za produktite az sam rabotil tam predi vreme i razbiram dostata4no ot tova koeto se prodava i imam dostata4no opit sas ekipirovka ot tozi vid koito se prodava v magazina ta mislq 4e razbiram i sam probval takava ekipirovka mnogo pove4e ot vas koito ste samouki i slu6ate glupostite koito vi kazvat horata seki znae pone6to kade vqrno kade nevqrno i vie si4kite stanahte razbira4i golemi da vi eba u razbira4ite ama ni6to neznaete vinagi sam obqsnqval na horata podrobno za tova koeto si kopuvat i kak da go potdarjat tova 4e ne sam zamenil defektna stoka ne e moi problem az predi da zamenq ne6to se konsultiram sas 6efovete re6enieto se vzima ot tqh ne ot men kakvoto kajat te tova stava pak i parite koito personala polu4ava tam ne sa dostata4no kak da badat stimulirani horata deto rabotat tam za tova ka4estveniq personal si otiva edin po edin za tova sa si vinovni sobstvenicite i po tozi na4in o6tetqvat i vas donqkade na koito ne mu haresva da pazaruva v salewa da ne hodi ima hora det sa si dovolni i 6te si se vra6tat



Тема Re: Не купувайте обувки Asolo от магазините Salewaнови [re: to you]  
Авторto you (Нерегистриран)
Публикувано03.09.08 00:35



pak i v magazina na salewa ne se prodavat samo obuvki asolo ima i nogo drugi ne6ta ne si4ko v magazina e hubavo ima i ne6ta koito naistina ne sa s dobro ka4estvo i vid pak i vseki ima razli4no mnenie i haresva razli4ni ne6ta ot tova koeto se predlaga pak i companiqta si ima svoite nagradi ima i nogo ne6ta koito sa s mnogo dobro ka4estvo




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.